Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 282

Thread: Zasto se prave djeca?

  1. #151
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ne bi ti nista falilo da rodis jednog ko no-mercy ili gandalf Miss

    Uh ako mi sin bude tvrdoglavi glasogovornik patrijarhata i prevaziđenih vrednosti smatraću svoj život promašenijim nego da sam ga provela odgajajući mačke
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  2. #152
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    416
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    prevaziđenih vrednosti
    "I dont have kids becouse its too mainstream"

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Uh ako mi sin bude tvrdoglavi glasogovornik patrijarhata i prevaziđenih vrednosti smatraću svoj život promašenijim nego da sam ga provela odgajajući mačke
    Ako ne bude navijao za Bajern to će biti promasaj, a za sve ostalo naka je zdravo pa kako god izabere

  4. #154
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Zulum Vega View Post
    "I dont have kids becouse its too mainstream"

    wow pročitao si me na keca, ne znam kako ti to polazi za rukom


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako ne bude navijao za Bajern to će biti promasaj
    Edukacija od malih nogu se podrazumeva kolega
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  5. #155
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Par ljudi ukljucujuci i mene samog je napisalo argumentovano kako i zasto ne zeli djecu ili razumije ljude koji ne zele djecu. I tu naravno ima ekipa koja sve sto moze da kaze, ja ne razumijem, kako ces ostarati sam, ko ce ti donijeti casu vode i sl. Obicno su to ljudi tradicionalnih balkanskih shvatanja, privrzeni majci, sa strahom od oca i sl.

    I pobjedu odnosi argument sto ostaviti iza sebe? Ajdemo ovako. Zasto bi iko ista ostavljao iza sebe? Jer ono, umres, i nema te vise. Tvoja svijest vise ne postoji, i ne mozes znati kko tome nekome ide ako je ostao iza sebe. Tako da tu je kraj puta. Npr, neki nobelovac, pisac, nema djece, umre? On je iza sebe ostavio neprocjenjivo blago. Dok prosjecan forumas ima 3 djece, od kojih jedno mora biti baraba. Sto je taj forumas ostavio iza sebe? 3 jedinke koje ce da umru.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  6. #156
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    416
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekad su se djeca pravila da bi se nacija prosirila. Ima toga i danas.

  7. #157
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Licno ne znam puno ljudi koji zive sa roditeljima od pocetka do kraja a da je to "cvijece" od ljepote, tj. ne znam nikoga konkretno.. Po prici prijatelja da (ono sin sa porodicom uz roditelja), ali sve na nevidjeno.
    Bebice brzo rastu, obaveze su velike i odgovornost je na maksimumu. Od trenutka trudnoce, period 9 mjeseci, sta jesti, sta piti, sta moze sta ne moze, zelja, strepnja, ljubav.. pupica, pa onda svaki zubic, hodanje, govor, recenice, djecije slabosti, brige, cesto i malo sna, vrtic.. vaspitavanje. Socijalizacija, sport, balet, muzika, pa skola, rodendani svog djeteta pa tudje djece, pokloni, trka.. skolske setnje, zabave, ucenje, razne faze, od odnosa u skoli, pa tinejdzerstvo, sve na note itd.. Uz to paralelno ide i kuca, posao, zadovoljenje nekih licnih i kozmetickih zelja, nedeljno, mjesecno..
    Sve je to i lijepo, i zivot, ali i obaveza, snaga, znanje, sposobnost..
    Vidim poznanicu i promjene kod nje poslednjih godina.. Od zene sa svakom prvom recenicom "djeca, rucak, skola, opstina, zdravstveno, stipendije, fax, posao...". Ni trepnula nije sto se razvela posle cc 20 god braka, sve djeca djeca.. Ali sada je drugacija.
    Djeca su se zaposlila, svako sa svojim partnerima otisli od nje.. Ljuto djeluje, u smislu, trebala sam ranije ovo, ranije ono, proslo toliko god. nije obratila paznju od svih obaveza na drugaciji zivot oko nje, i sad pokusava nesto sto jednostavno ne ide .. Nove Godine sama, cesto i vjerske dane, planira da putuje, da seta, da.. Ali, njeni prijatelji ili imaju svoju djecu i u fazonu su kao ona nekad, ili ih ne zanima nista od toga. Nista drugacije od osoba njenih godina koje nisu prosle roditeljstvo, ali su svoje ispunjenje nasli u svojim izborima. Svi na istoj tacki zastanu.
    X takvih primjera znam, ali nesto sto bi trebalo biti posebno sjajno.. Boo.. Isti kalup. Svako zivi svoj zivot, svoj izbor, svoje zadovoljstvo, a obaveze koje se sebi zadaju moraju se sprovesti kako treba.
    Dvoje su mi jako smijesno zanimljivi.. Slicno divno odani djeci, za udzbenik porodica.. Zivotna borba u svakom pogledu.. Odose djeca u drugi dio drzave da studiraju, ozbiljne veze sa partnerima i ostace tamo da rade i zive(partneri zaposleni), a ovo dvoje ne znaju sta ce sa sobom. Ne znaju da zive sami jedno s drugim. Kucu sto su kupili, odricali se licno mnogo cega, i radili oko nje deceniju misleci da ce trebati za djecu, vise i ne pogledaju, djecu ta kuca ne zanima, pa i uz to ne znaju sta ce sa sobom jer su jos sa faxa usli u vezu i dobili brzo djecu. Sad izmisljaju probleme za smijeh citavog drustva. Trenutno su u fazi "razvoda" pa im mi prijatelji pokusavamo pomoci da prevazidju te gluposti.
    Djeca su stil zivota.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 20-04-14 at 00:27.

  8. #158
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    I pobjedu odnosi argument sto ostaviti iza sebe? Ajdemo ovako. Zasto bi iko ista ostavljao iza sebe? Jer ono, umres, i nema te vise. Tvoja svijest vise ne postoji, i ne mozes znati kko tome nekome ide ako je ostao iza sebe. Tako da tu je kraj puta. Npr, neki nobelovac, pisac, nema djece, umre? On je iza sebe ostavio neprocjenjivo blago. Dok prosjecan forumas ima 3 djece, od kojih jedno mora biti baraba. Sto je taj forumas ostavio iza sebe? 3 jedinke koje ce da umru.
    Kad bi se tako posmatrolalo moglo bi se banalizovati "sto danas jesti kad śutra opet izgladnis..... ili sto zivjeti kad će se i tako i tako umrijeti" Globalni svijet garant neće biti siromasnije ako neki forumas ne ostavi potomstvo. Nije iskljuceno da moze biti bogatiji ali cak da se ni to ne desi ostaje neki mali sitni zivot jedinke koji vidi zadovoljstvo i sreću u potomstvu. Svi se rado śećamo djeda i on će za nas zivjeti dok su ziva nasa sjećanja o njemu. Eto samo jedna sitnica da on taj mali i kratki zivot nije uludo potrosio. Garant moj djed nije pravio djecu jer znao da ću ja o njemu pisati na forumu i sad mu je svejedno. Meni opet nije i to malo nase tradicije koje znam je zahvaljujuci njemu... Na primjer ja sam dozivio neke stvari koje je on zelio a nije to dozivio pa to dodje kao neko ostvarenje predaka....

  9. #159
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ako je argument protiv đece to što je sve prolazno onda bi tom logikom trebalo odma izvršit samoubistvo.

  10. #160
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako je argument protiv đece to što je sve prolazno onda bi tom logikom trebalo odma izvršit samoubistvo.
    Nema argumenata za i protivu djece. Jednostavno stvar volje i želje i mogućnosti.

    Mada danas se uglavnom djeca prave jer se ne vadi na vrijeme, priznali to ili ne.

    E da, ja sam za djecu, jako ih volim, ali nisam siguran da ću ih imati.

  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    odmah treba da se ponistimo i padnemo u neku letargiju. Sve je prolazno, sve umire, sve nestaje.. Ah kakav tuzan zivot. Napravis djecu pa umres, a zivot sa djecom ti je pakao samo placas, trcis po bolnicama, ides po rodjendanima.
    Fino sad svi po 2m kanapa pa da se zamaknemo jer ovaj zivot ne treba zivjeti, ne treba jesti i raditi.
    Ja nikako nijesam vezan za roditelje(sam zivim od 17te) ali sam im zahvalan sto su me stvorili i podigli. Svi idu svojim putem i ne mogu djeca robovati radi roditelja. Laz je da roditelji ne mogu putovati, provoditi se itd. Samo treba organizovati vrijeme i praviti djecu na vrijeme a ne sa 50.
    Ne zelim da uhvatim sebe da mi je sa 70jedini ponos 2 diplome, par miliona u banci i vila na karibima.
    Hocu da vidim dijete da prohoda, progovori, trci za loptom, bude srecno u zivotu, podari mi unuke. A ne strai izandjali djed koji u 60im igra tombolu i ne moze se pofaliti da je zivio a na samrti je.

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #162
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Sve je stvar izbora svako ima prioritete, ja sam dobio dijete u tridesetim poslije par godina pokušavanja. Jutros kaže neću da lomim jaje, čekam pile da izađe :-), nema toga uživanja, putovanja i sl koje bih zamijenio sa takvim trenucima, a dosta toga sam u životu probao.
    Last edited by remark; 20-04-14 at 10:52.

  13. #163
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Nema argumenata za i protivu djece. Jednostavno stvar volje i želje i mogućnosti.
    Naravno.. Kakvi "argumenti" za i protiv. Nesto nisam primijetila da je neko naveo argumente za i protiv. Svoje vidjenje za sebe, sagledavanje zivota na osnovu svog iskustva i onih oko sebe, to da.
    Hvala Lepo

  14. #164
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    samo onaj ko nema dijete moze davati sebi neke razloge zasto je protiv toga. mislim da ni sebe ne moze uvjeriti u to da je u pravu, tek kad dobijes dijete bilo to slucajno ili ciljno onda vidis sta si propustio do tada.
    moj se stric nikad nije zenio, nema djecu i prije nego sam ja dobio cerkicu on je stalno pricao. nemoj kao ja, treba ti neko, ja sam pogrijesio itd. itd.
    sad mu je moja cerkica sve, nema srecnijeg covjeka od njega nego kad je sa njom.
    nego su sada drugacija vremena, moja prijateljica sto zivi u Pariz udata gore nece jos da ima djecu. ganja karijeru pa ceka da malo uspije pa ce onda. a kad dodje kod nas ne odvaja se od moje male, vidis je da voli djecu ali joj je posao prioritet. pa ce iduce godine o djeci da misli, tako vec godinama. rekoh joj da grijesi, za sve ce se naci vremena ali na kraju za djecu ne.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #165
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da nema argumenta za i protiv djece - iracionalno (emotivno) je jedini razlog. Neko ima tu emociju, a neko nema, a zivot ide dalje... Priroda je to dobro uredila, pa igra velikih brojeva radi svoj posao, a ljudska vrsta nastavlja bez obzira na preferencije pojedinih ljudi...

    Inace, licno ne osjecam tu emociju "za", a i ne pokusavam sebi da objasnim zasto - kao sto rekoh iracionalno i argumenti nemaju zajednicku tacku.

    Mislim da je Black na pravom putu. Svi pokusaji da se kroz djecu argumentuje postojanje i na taj nacin olaksa sebi zivot su pogresni. Prica pamtice me nije realna - sta to znaci? Pamtice te do neke tacke - trece koljeno tesko... Osim ako se u medjuvremenu ne pocnemo uploadovati na Internet. Da se nadovezem na ovo razmisljanje: smatram da su ljudi vecinom uplaseni, ma prestravljeni smrti. Isto kao i zivot, ne mogu je objasniti, pa poradjaju razne ideje kako ce kroz druge zivjeti - i kako na djeci svijet ostaje i onda u sve to ubace emocije. A svako je iracionalan u razlicitom intenzitetu - pa je i zelja za djecom razlicitog intenziteta.

    Prvo pitanje u stavari je: sta je to htjela da razumije osoba koja je pokrenula ovu temu? Racionalnu ili iracionalnu stranu? Ako je ovo drugo, onda je uzaludan posao, a ako je prvo, onda bi mogli poceti da nabrajamo u kategorijama Pros i Cons. Licno imam vise da stavim u kategoriju Cons...

  16. #166
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    odmah treba da se ponistimo i padnemo u neku letargiju. Sve je prolazno, sve umire, sve nestaje.. Ah kakav tuzan zivot. Napravis djecu pa umres, a zivot sa djecom ti je pakao samo placas, trcis po bolnicama, ides po rodjendanima.
    Fino sad svi po 2m kanapa pa da se zamaknemo jer ovaj zivot ne treba zivjeti, ne treba jesti i raditi.
    Ja nikako nijesam vezan za roditelje(sam zivim od 17te) ali sam im zahvalan sto su me stvorili i podigli. Svi idu svojim putem i ne mogu djeca robovati radi roditelja. Laz je da roditelji ne mogu putovati, provoditi se itd. Samo treba organizovati vrijeme i praviti djecu na vrijeme a ne sa 50.
    Ne zelim da uhvatim sebe da mi je sa 70jedini ponos 2 diplome, par miliona u banci i vila na karibima.
    Hocu da vidim dijete da prohoda, progovori, trci za loptom, bude srecno u zivotu, podari mi unuke. A ne strai izandjali djed koji u 60im igra tombolu i ne moze se pofaliti da je zivio a na samrti je.

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk

    Zashto se ne moze pofaliti da je zivio?

  17. #167
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Zashto se ne moze pofaliti da je zivio?
    koja ti je svrha zivota ako se ne reprodukujes?
    One Ring to Rule them all...

  18. #168
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ko kaze da zivot uopste ima svrhu? Sto ako zivot uopste nema svrhu? Mozda je tebi lakse zivjeti ako sebi das svrhu.
    I pricaj u svoje ime. Nemoj da generalizujes u ima covjecanstva i drugih ljudi, i njima kacis ono sto je tebi ispravno. To smara svakoga.

  19. #169
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Svrha zivota je da volite dajete i smijete se. Sebe/i i druge/ima. To su prirodna stanja covjeka koja se ne dovode u pitanje.
    Medjutim danas je sve izvitopereno, ljudi su zbunjeni, i postavljaju pitanja i na te pojave.
    Zaista postoje ljudi koji su sposobni da vas vole takvi kakvi jeste.
    Zaista postoje ljudi koji su sposobni da se daju i pomazu drugima bez ocekivanja icega zauzvrat.
    Zaista postoje ljudi koji umiju da se smiju od srca.
    Teziti ka tome, a pritom pobjediti pesimistu, skeptika, konformistu i etc u sebi je svrha zivljanja.
    Djeca su jedan od nacina da se dodatno "izbrusite" ali ne i nuzni nacin.
    Neko ima dijete ali to dijete ne vidi oca ili majku u roditelju, dok neki nemaju djece ali djelaju u zivotu tako da ih drugi smatraju ocem ili majkom.
    Takvi imaju svoju svrhu i ona je uvijek ocigledna.

  20. #170
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Sa bioloske tacke, svrha ljudi, kao i svih drugih zivih bica je da se reprodukuju. To nam je u DNK.
    A sad, posto smo postali toliko pametni kroz evoluciju, pa razmisljamo previse, imamo i druge dimenzije u zivotu osim reprodukovanja. Samim tim i druge nacine da objasnimo i damo znacenje ovom vremenu sto provedemo sa ove strane zemlje. Ono sto mi je precrno, je sto drugi zbog nekih svojih frustracija i ogranicenosti namecu drugima svoje misljenje. 'Glupi su oni ljudi sto ne misle kao mi.'

  21. #171
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    tigrovo oko,
    Glas razuma cDm foruma.
    Svrha je da je (svrhu) pronadjes ili dash i picis dalje.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  22. #172
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    neko zeli djecu , neko ne , neko se kasno sjeti da mu ipak trebaju ali sve je to nebitno ... najbitnije je :

    biti srecan...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  23. #173
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    U duhu praznika, pa ono :-)

    Nego, dje picimo dalje? Vracate li se na planetu ili jok? Zasto?

  24. #174
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ko kaze da zivot uopste ima svrhu? Sto ako zivot uopste nema svrhu? Mozda je tebi lakse zivjeti ako sebi das svrhu.
    I pricaj u svoje ime. Nemoj da generalizujes u ima covjecanstva i drugih ljudi, i njima kacis ono sto je tebi ispravno. To smara svakoga.
    Ako si ovo na mene mislio da namecem svoje misljenje mislim da grijesis. Covjek mi je postavio pitanje na koje sam odgovorio pitanjem i prije toga u prvom licu pisao zbog cega je lijepo imati djecu. Nijesam rekao da ljudi koji ih ne zele mogu biti bolesnici ili sociopate ili bilo sta, tu sam rekao da ne razumijem.

    Sto se tice ovoga da generalizujem nijesam skontao da sam ja Bog pa da ono sto ja mislim moze biti upotrijebljeno kao default za cijelo covjecanstvo. Izgleda da cu zamjenice ja i moje morati cesce koristiti jer se ne podrazumijeva...
    One Ring to Rule them all...

  25. #175
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Baš mi se ne priča o tome zašto.
    To je onako filozofsko pitanje. Svako filozofsko pitanje prije ili kasnije vodi do svrhe života, a to je pandorina kutija.

    Ja lično volim djecu i želim da u budućnosti imam svoju. Nedostaje mi Cickan moj, to je anđeo. Čovjek kad ga gleda poželi da nikad ne odraste. Da zauvijek ostanu tako mali, još uvijek nesvjesni okoline i što ona nosi. Kad ti kaže nešto pa vidiš da je to najiskrenije moguće, bez skrivenih namjera, nego onako iz srca, pa i kad je nestašluk jednostavno ti dušu ispuni.
    Mislim da roditelji vole uvijek svoju djecu čak i kad ona izrastu u ono što nisu željeli jer njihova slika kad su bili mali tj, neobrađen kamen pred očima.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

Page 7 of 12 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I,K: Cipove za poker (PRAVE)
    By Ultras_BR in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-11, 16:41
  2. Djeca
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 77
    Last Post: 29-03-10, 10:29
  3. Za Prave Crnogorce
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Sve i svašta
    Replies: 166
    Last Post: 09-09-08, 17:11
  4. Prave ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 69
    Last Post: 21-12-07, 23:53
  5. Djeca
    By Lexus in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 14-09-04, 10:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •