Page 6 of 12 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 282

Thread: Zasto se prave djeca?

  1. #126
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,371
    Thanks Thanks Given 
    1,356
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Nista dok se ne zaradi vila u Budvi, stan u Podgorici i Beogradu, i 3, 4 djipa, necu da mi djeca rastu u nemastini.
    Ako ima koja sa takvim zeljama i motivima, neka se javi da pravimo djecu!

    ps prednost one koje imaju bar kucu/stan u Budvu.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  2. #127
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default


    The more things change, the more they stay the same.

  3. #128
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ova zadnja ne spada zajedno sa prve dvije, hvala
    She is only here to annoy herself!

  4. #129
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cvetkoc View Post
    Žena koja nije rodila isto kao da nije postojala. Biološka uloga žene je nastavak vrste.
    Najveća kazna za ženu je ta da ne može imati djecu. Takva žena je za žaljenje.

    Svaka žena koja može imati djecu treba da rodi, u braku ili vanbračno potpuno je nebitno, najvažnije je imati dijete!

    Pozdrav :-D

    Brate druže prijatelju

    Znači sve neplodne (ružan izraz u startu, ali naš jezik nema politički korektan sinonim) žene su u startu osuđene na besmisao postojanja?

    Mislim da smo evoluirali iznad tog eat-survive-reproduce sistema.

    Sve te žene koje su doprinele ovom čovečanstvu, naučnice, političarke, umetnice... koje nisu imale decu su promašile svrhu?
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  5. #130
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,995
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Bez stana u BD, nemojte da tražite.... Mislim treba imati neki kriterijum.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #131
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Moji klinci su nastali iz moje želje da stvorim nešto lijepo u ovom svijetu. To je samo jedan segment u kome kreacija dolazi do punog izražaja. Drugi je rad na sebi koji treba da "rodi" nešto drugo nastalo konjukcijom svjesnog i nesvjesnog. Interesantno da je u oba slučaja je u pitanju spoj muškog i ženskog. Iz tog razloga su djeca čudo u makrokosmosu isto takvo kao i rezultat konjukcije u mikrokosmosu. I hrišćanska dogma ovo potvrđuje doduše na jako sirov i sada malo kome razumljiv način. Sve u svemu, savršena simetrija baš kako i treba da bude. Stoga, naša djeca su slika onog šta mi treba da budemo. Čudo u svom punom zamahu.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #132
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default


    I am so post-rock I shit sad birds.


  8. #133
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    U blizini...
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Realno, dostini se "omakne", bez plana i bez želje. Takođe, dostina u djeci pronalazi smisao života, jer ga nigdje drugdje nisu našli. Što je sasvim OK, malo koji smisao je smisleniji od toga. Ali je OK i nemati djecu, naći smisao života u nečem drugom, što te ispunjava. Eto, to su neke moje mudre riječi...

  9. #134
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    dosada....strah od usamljenosti u poznim godinama...smisao veze.

  10. #135
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Zato što je crno živjet samo radi sebe i sebi ugađat.

  11. #136
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Meni vrhunac srece nije dijete, vec otkrivanje samog sebe. Zaputiti se u dubine svoje duse i misli, pronaci srecu i istinu. Ako se na tom putu nadje dijete kao krunski dijamant, super. Ako ne isto super. Vecina ljudi ne poznaje sebe i svoje mogucnosti, a kako ce onda dijete..

    Praviti djecu da bi se produzila porodicna loza i ljudska rasa generalno je preglupo. Ako neko ne osjeca potrebu i zelju za djetetom, zasto bi ga imao i bio los roditelj samo da se ne bi ugasila loza i slicne gluposti? Zasto ljudi pate za muskom djecom, da se njihovo pogano prezime nastavi? Ako i kad se budem odlucio za djecu, nadam se i nadacu se da cu samo cerkicu da imam i jednu da usvojim.
    Generalno sam kosmopolita, i kao takav nista mi ne znaci moje prezime, mjesto rodjenja a ponajmanje sira rodbina i njihovo bivstovanje.
    Kad bi svi ljudi tako razmisljali, okanuli se stega religije, nacionalizma, sovinizma i slicnih sranja, dje bi nam kraj bio...

    Roditeljstvo nije za svakog, i to je najdublja istina o tom pozivu.


    p.s. Ovaj koji kaze da zena samo treba da radja i da joj je to jedina svrha, sram i stid te bilo. Mora da majku gledas kao cistacicu, i da joj puca po rebara od pjanoga oca, a i tebe. Jer samo iz takvog brloga se moze iznjedriti osoba koja to izjavi.
    Sa svime se slazem osim sa boldovanim... Mislim da si dozvolio da te tudji pogresni motivi, vezani za "ćeranje" muškog đeteta, odnosno tvoje gnusanje tim svakako pogresnim i nakaradnim motivima, povedu u drugu krajnost. Tvoj post bih potpisao kao svoj uz dodatak da se, kada i ako dodje vrijeme za to, treba podjednako radovati i muskom i zenskom djetetu. Bez razlike.

    Pozdrav.

  12. #137
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    kao neko ko ima cerkicu prvo dijete i bas mi je nesto bilo sve jedno sto ce da bude kad se radjala. ne bi je dao za tri sina ali opet sada drugo kad dodje koliko god mi bilo sve jedno sta ce biti, t u nekim momentima (dosta cesto) pozelim isto da bude sin. isto je to zapisano nedje u genima kod nas ovjde, prenosenje prezimena , loze i ostale gluposti.
    i mislim da musko koje kaze da mu je sve jedno da isto laze. prije ce biti da se osjeca kao ja, radovat ce se isto ali podsvjesno ce se vise muskom radovati, ako razumijete sto sam htio da kazem.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #138
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Razumijemo. I ja zamisljam muza da ide na pecanje s nasim sincicem.... da ga uci svemu sto i sam zna.
    Kcerkici bi bio zastitnik, ali sin je sin. Drugari.
    S druge strane zelim za sebe jednu kcerkicu.
    Iako mislim da cemo usvajati radije no praviti.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  14. #139
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    root
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Volio bih imati dva sina, ako mi Bog ikad podari djecu...moze i jedna cerkica

  15. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jedan prijatelj direktor jednog velikog hotela u svojim kasnim 50tim, gospodin, obrazovan, dzentlmen. Nije se zenio i nije imao djece. Skoro svaki dan popijem kafu sa njim i kontam koliko bi dobar otac on bio da se ozenio. A onda vidim alkoholicare koji su ih nafrkali po 5-6 i djeca idu gola i bosa, i srce mi se stegne.
    Ja jos nemam djece, a boze zdravlja, zena i ja cemo ih napraviti koliko budemo mogli podici.

    Jos jednu stvar koju ne razumijem je da neko ode za karijerom umjesto za stvaranjem familije(ovdje posebno mislim na zene). Postujem ja uspjesna zena i sve, ali da li je tuzno imati 50 godina i doci kuci, a da te ne doceka dijete ili da ga makar ne nazoves da vidis kako je. Zanima me zasto ljudi u CG kojima je bioloski sat otkucao ne usvoje dijete. Pa novce i karijeru neces ponijeti u grob a mozes pomoci jednoj osobi da se skoluje i zivi normalnim zivotom.

    P.S.

    Sta mislite ljudi da se organizujemo sa foruma i napravimo neku akciju za djecu u Bijeloj?
    One Ring to Rule them all...

  16. #141
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    416
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahha ucinje mi se da ces napisat da se organizujemo da napravimo djecu :lolblue:

  17. #142
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jos jednu stvar koju ne razumijem je da neko ode za karijerom umjesto za stvaranjem familije(ovdje posebno mislim na zene). Postujem ja uspjesna zena i sve, ali da li je tuzno imati 50 godina i doci kuci, a da te ne doceka dijete ili da ga makar ne nazoves da vidis kako je. Zanima me zasto ljudi u CG kojima je bioloski sat otkucao ne usvoje dijete. Pa novce i karijeru neces ponijeti u grob a mozes pomoci jednoj osobi da se skoluje i zivi normalnim zivotom.

    A ja ne razumem šta je u tom životnom izboru tužno i zašto u 21om vijeku i dalje moramo da živimo po nametnutim pravilima i sistemima
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    A ja ne razumem šta je u tom životnom izboru tužno i zašto u 21om vijeku i dalje moramo da živimo po nametnutim pravilima i sistemima
    Tuzno je kad nemas nidje nikoga. Jeste da je 21v. ali isto je lijepo kad imas 70 godina pa ti dodju unuci, ili kada imas 50 pa ti dijete diplomira ili nadje dobar posao itd. Ne osudjujem ja ovo, daleko od toga, samo sam rekao da ne razumijem. Iskreno po mom misljenju jednog CG primitivca to je protracen zivot(dje si bio nidje, sta si radio nista). Cak sta vise i sebican, imas uslova da podignes jednu osobu i da gene koji su 20 000 godina stari produzis a ti odbijes. Ili ukoliko si u nemogucnosti da se reporodukujes makar ga usvoji, opet neces sa parama i karijerom u grob...
    One Ring to Rule them all...

  19. #144
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Zavisi koga sta ispunjava Miss, nekoga da ga djeca docekaju doma i skacu se po njemu, a nekoga da bude uspjesan u poslu.

    A nijesu ti ovo nametnuta pravila, cu 21 vijek, nidje veze, prirodno je da je cojeku najveca sreca jedan/dva/pet zivota koji je sam stvorio.
    Ne znam jel ovo odbrambeni mehanizam pojedinih zena zato sto jos nijesu nasle pravog muskarca, ili jenseto drugo u pitanju...
    Tu es mon héro!

  20. #145
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Aaaaaaa (hvatam se za glavu)


    Je li vama baš toliko teško da prihvatite da SMO SVI RAZLIČITI i da prestanete da gledate ljude kroz prizmu svojih ličnih izbora i preferencija?

    Kakav odbrambeni mehanizam alo. Kao što postoje ljudi kojima su deca smisao života tako, zamisli, postoje i ljudi (i muškarci i žene) koji jednostavno ne žele decu.
    Simple as that. Bez ikakvih skrivenih motiva.

    Ne možeš da nazivaš nečije izbore tužnim i promašenim samo zato jer se ne poklapaju sa tvojima, jednostavno ne možeš.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  21. #146
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Pa dobro Miss, ja ih ne znam puno (muskaraca i zena), tj ne znam ih uopste koji ne zele djecu. Cak i ovi sto su malo u godinama bas zale za tim.
    Ovo je neki trend moderni sto li, nijesam odavde. Jednostavno ne razumijem, eto.
    Tu es mon héro!

  22. #147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Aaaaaaa (hvatam se za glavu)


    Je li vama baš toliko teško da prihvatite da SMO SVI RAZLIČITI i da prestanete da gledate ljude kroz prizmu svojih ličnih izbora i preferencija?

    Kakav odbrambeni mehanizam alo. Kao što postoje ljudi kojima su deca smisao života tako, zamisli, postoje i ljudi (i muškarci i žene) koji jednostavno ne žele decu.
    Simple as that. Bez ikakvih skrivenih motiva.

    Ne možeš da nazivaš nečije izbore tužnim i promašenim samo zato jer se ne poklapaju sa tvojima, jednostavno ne možeš.

    Vise nego jasno je da smo svi razliciti i svaciju odluku postujem. Ja nijesam nikome rekao da je tuzan, vec da je MENI tuzno kad vidim odredjene stvari. Zao mi je kad vidim da se idioti, alkoholicari i narkomani "pare" kao zecevi. Potpuno onemoguceni da pruze svojoj djeci obrazovanje ili bolju buducnost, dok "intelektualci" jednostavno ne zele djecu jer imaju precih stvari. Razumijem ja kad je neko nobelovac, ili predsjednik svjetske banke ili general generalstaba pa zbog svoje genijalnosti nema vremena ili jednostavno ne zeli da mu djeca rastu bez roditelja. Ali ovi nasi strucnjaci to ne razumijem.

    Gledam strance, podignu dijete, plate mu koledz pa se sam snalazi. Ako su nedje blize podje se na rucak jednom nedjeljno, ako nijesu cuju se itd. Nema veze ta daljina(i za nase prostore emocionalna hladnoca) jednostavno imaju jedni druge. Ono sto ja jednostavno ne razumijem je da neko sebe osudi na samocu i izolaciju. Da ce neko prije sam sebi spremiti veceru, nego skakati sa unucima. Od jada pa da je osoba sterilisana ili onemogucena. Nego ne razumijem da je to neciji izbor.
    Po meni vise nego mazohisticki pristup zivotu.

    Samo da smo nacisto, uopste nijesam vezan za svoje roditelje. Ali znam da su oni tamo negdje ponosni na mene, i makar se cujemo. Makar kad mi stara sjedne sa komsinico moze pricati o sinu i snaji a ne o serijama i politici. Ako se ne daj boze razboli imace ko da joj doda casu vode i poveze je do bolnice i kupi ljekove. A nece skapavati sama ka' zadnje pashche...

    Jednostavno ne razumijem

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Pa dobro Miss, ja ih ne znam puno (muskaraca i zena), tj ne znam ih uopste koji ne zele djecu. Cak i ovi sto su malo u godinama bas zale za tim.
    Ovo je neki trend moderni sto li, nijesam odavde. Jednostavno ne razumijem, eto.
    Istog smo iskustva i nerazumijevanja na tom polju. Drugarica jedna zavrsila medicinu, zaposlila se, odradila specijalizaciju, sad jedva ceka da se uda ili napravi dijete.

    Poznanice iz Australije, 2 lezbijke zamolile najboljeg druga da im donira spermu i dobile blizance. Rodjak jedan 12 godina sa zenom sve domace i internacionalne institucije obisao dok nije dobio dijete(i on i zena izuzetno uspjesni), mogli su jednostavno reci "ne zelimo djecu".

    Mozda je primitivno shvatanje, ali ja i dalje smatram da je najveci dar i najveca blagost ljudskog bistvovanja da se reprodukujemo... Bez toga smo samo "dust in the wind"
    Last edited by Gandalf_White; 19-04-14 at 11:32.
    One Ring to Rule them all...

  23. #148
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Jedno je sigurno, forum nije ogledalo ni za sta u CG, pocev od izbora pa do stavova djevojaka po svakom pitanju, tako da je ok, nase "primitivno" shvatanje ce sigurno naici na dosta istomisljenika i -ica
    Tu es mon héro!

  24. #149
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  25. #150
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Ne bi ti nista falilo da rodis jednog ko no-mercy ili gandalf Miss
    Tu es mon héro!

Page 6 of 12 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I,K: Cipove za poker (PRAVE)
    By Ultras_BR in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-11, 16:41
  2. Djeca
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 77
    Last Post: 29-03-10, 10:29
  3. Za Prave Crnogorce
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Sve i svašta
    Replies: 166
    Last Post: 09-09-08, 17:11
  4. Prave ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 69
    Last Post: 21-12-07, 23:53
  5. Djeca
    By Lexus in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 14-09-04, 10:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •