Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 282

Thread: Zasto se prave djeca?

  1. #76
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,953
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    914
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Samo onaj ko ima djecu moze da razumije koju to srecu u zivotu donosi. Oko djece ima mnogo odricanja i muke,nije lako podizati djecu ali jedan zagrljaj pobrise svu muku. Samo sebicne osobe ne zele djecu jer kad dobijes djecu tek tada dobijes nekoga koga bezuslovno volis vise od sebe i od svega na svijetu zajedno.
    Ali stvarno.

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #77
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    ih kad bi se to tako gledalo ko ih je onda podigao , koje u njih ulozio i zivaca, truda prije svega pa tek onda novca (kojeg treba dosta za jednu bebu ) . A sto je josh jace ova danasnja omladina i ne pomaze previse roditelje no uglavnom se desava obratno . koliko je slucaja uzmu se dvoje mladih pa ih njeni i njegovi pomazu, a tek kako babe podizu unucad ( mada i to smo zaboravili da napomenemo, koliko tek unucad znace babama i dedama )
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  3. #78
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,967
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Pa stivi i ja gledam kao bojankov, evo jos ih nemam ali toliko puta mislim da mi je da me dvoje ceka kuci, da se iskacu po mene kad dodjem sa posla
    To sto babe podizu unicad, necu da opravdavam, ali je dobro ko ima tako roditelje da bi mu cuvali djecu, da bi se hranila porodica treba da se radi, muz i zena, opet cini mi se bolje nego dijete ostaviti u vrtic...
    Tu es mon héro!

  4. #79
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ozbiljno?
    Iz kojih bi razloga vi napravili/rodili dijete?

    Ja, licno ( i personalno ), bih zeljela da MOJE dijete bude rezultat=plod=kruna ljubavi mene i mog izabranika...i da uzivamo u njemu, da nas povezuje na potpuno drugacijem nivou.

    Produzivanje loze, obrezivanje vinograda i ostale nebuloze me ne tangiraju.



  5. #80
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Dijete je full fullova time obaveza, a ja ne mogu da stignem koju seriju da pogledam i iskocim sa ekipom. A kamoli vremena za dijete imat. To je luksuz ovih dana, makar za one koji rade

    Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

  6. #81
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Zato neorganizovani likovi treba da prihvate ciinjenicu da nisu sposobni za organizaciju i ne stvaraju potomstvo. Nista ne prezirem vise od nezrelih oceva... Bicovala bi ih na trgu svaki dan za primjer ostalima...nikakvo oduzimanje djece, alimentacija... Samo jako i brutalno. Beskorisnici koji nam oduzimaju vazduh i psihicki-emotivno unistavaju potomke i preko njih urnistu drustvo....

  7. #82
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Djeca upotpunjuju zivot i daju mu smisao. Stvarno je tuzno kad neko zeli djecu a ne moze da ih ima.
    Dva štrika

  8. #83
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Zato neorganizovani likovi treba da prihvate ciinjenicu da nisu sposobni za organizaciju i ne stvaraju potomstvo. Nista ne prezirem vise od nezrelih oceva... Bicovala bi ih na trgu svaki dan za primjer ostalima...nikakvo oduzimanje djece, alimentacija... Samo jako i brutalno. Beskorisnici koji nam oduzimaju vazduh i psihicki-emotivno unistavaju potomke i preko njih urnistu drustvo....
    Nabode li me ti ovo?

  9. #84
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Nadovrzah se na tvoju konstataciju...

  10. #85
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Nadovrzah se na tvoju konstataciju...
    U CG generalno postoji manjak osjecaja odgovornosti, tako da vecinom besposlenim roditeljima nije problem da naprave dijete, kad su tu babe i djedovi da priskacu i prinose da ih izdrzavaju. I onda je svaki dan improvizacija od prvoga do prvoga, a buducnost neizvijesna. Geto zivot.
    A ko je iole odgovoran i pokusava da ima konce zivota u svojim rukama, roditeljstvo u CG je moguce uz cetvorocifrene plate oba roditelja, a kako do toga stic naucna je fantastika

  11. #86
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,967
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    I sta Moses, ne treba planirati djecu dok se ne dobije ta plata sa nekoliko nula?
    Tu es mon héro!

  12. #87
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ne kazem da ne treba, ali ja licno bih bio u strahu da odrzim kvalitetni nivo zivota, a da ne se ne zapadne u nizu kategoriju drustva dje se zivi mjesec za mjesec i zadovoljavaju samo osnovne zivotne potrebe. Ako ne za sebe, onda za to dijete. Nije sve u ljubavi, valja podariti i kvalitetno obrazovanje, sanse za odrastanje u relativno normalnom okruzenju. No mozda ja previse gledam u evropsko dvoriste, to je ipak van domasaja prosjecnog crnogorskog uma.

    Moji roditelji bi prvi htjeli da se ja ozenim, vratim se doma i gledaju unucad kako trckaraju okolo i budu oko njih. To je neka crnogorska prosjecnost i idila. A iza toga se krije velika neizvijesnost i kako u CG obezbijedit uslove za normalno odrastanje djece, a ne da se stedi na svemu. Al nasi roditelji su prosli kroz sankcije i persiod gubitka poslova, nemanja plata i krpljenje od prvoga do prvoga. Valjda bi mi trebali da uradimo bolje od toga, a ne samo da nastavimo krug prosjecnosti.
    Last edited by Mojsije; 10-04-14 at 10:24.

  13. #88
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,953
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    914
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Na to pitanje ti najbolje moze odgovoriti KRKNA-in signature:

    Ima velike sirotinje među našom decom, kojoj, sem para, roditelji ništa nisu mogli dati!
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  14. #89
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Da pricas o americi ili luksemburgu pa i ajde, ali medju nasom djecom nema bas previse tih kojima su roditelji samo pare dali. Nismo bas bogata drzava pa da imamo takav sloj drustva.
    Mislim da su nasi roditelji medju boljima u svijet sto se tice pruzanja ljubavi i brige o djeci, ali zivot nije samo u tome, iako je to bitan dio. Nase drustvo je jedno od primitivnijih u svojet, obrazovanje je 0, trziste rada je nula, tako da voljeti dijete nije dovoljno za njegov pravilan razvoj i sansu da postane neko, ako je okruzen nasilnom djecom i sociopatama.
    U svakom slucaju, svaka cast na hrabrosti mladim i odgovornim ljudima koji zasnivaju porodice u cg, mudata je to odluka.

  15. #90
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,967
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Samo ljude neobrazovane i nerazumne ne bi brinule te stvari, tu se slazemo. Ali cekajuci da napravis pare, kucu, pristojno okruzenje za djecu, druze moj, ne bi se ozenilo ni 5% muskaraca niti imalo porod.
    Bas zbog toga sto s nasi stari muku mucili, a podigli su nas i iskolovali, zasto ne bismo i mi, eto, malo lakse zbrinuli nasu djecu... kad ne bude para za pelene koristicemo one u kojima su nas dvojicu podigli, pamucne
    Tu es mon héro!

  16. #91
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,967
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Znas sta je mudata odluka, moj drugar se ozenio u srednjoj, ni dan danas nidje ne radi, malo poljoprivreda, malo ponesto jos privatno odradi za dnevnicu, troje djece, lutke, a ja i pored plate i dobrih uslova jos cekam malo bolje vrijeme... E necu ih podizati za 40 niti cu moci
    Tu es mon héro!

  17. #92
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    nije ni sve u parama, djecu treba podic i u zdravoj sredini a CG je iz dana u dan to sve manje...
    She is only here to annoy herself!

  18. #93
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Previse siroko gledate, djetetu je zdrava sredina njegov Dom, tu mora biti sve kako treba

  19. #94
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Nista ne prezirem vise od nezrelih oceva... Bicovala bi ih na trgu svaki dan za primjer ostalima...nikakvo oduzimanje djece, alimentacija... Samo jako i brutalno. Beskorisnici koji nam oduzimaju vazduh i psihicki-emotivno unistavaju potomke i preko njih urnistu drustvo....
    Sa druge strane, nezrelim majkama treba pomoći.


    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Samo onaj ko ima djecu moze da razumije koju to srecu u zivotu donosi. Oko djece ima mnogo odricanja i muke, nije lako podizati djecu ali jedan zagrljaj pobrise svu muku. Samo sebicne osobe ne zele djecu jer kad dobijes djecu tek tada dobijes nekoga koga bezuslovno volis vise od sebe i od svega na svijetu zajedno.
    Ali stvarno.
    Eto te ka hrišćanski evengelist.

  20. #95
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    U CG generalno postoji manjak osjecaja odgovornosti, tako da vecinom besposlenim roditeljima nije problem da naprave dijete, kad su tu babe i djedovi da priskacu i prinose da ih izdrzavaju. I onda je svaki dan improvizacija od prvoga do prvoga, a buducnost neizvijesna. Geto zivot.
    A ko je iole odgovoran i pokusava da ima konce zivota u svojim rukama, roditeljstvo u CG je moguce uz cetvorocifrene plate oba roditelja, a kako do toga stic naucna je fantastika
    U sridu.

  21. #96
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    “Djeci treba omogućiti najbolje uslove, obrazovanje, bla bla bla“ – takva praksa, ove vrste roditelja nam je iznjedrila nesposobne, neodgovorne i samožive primjerke koji ništa neće ni stvoriti nit ostaviti za sobom. Glinena masa konformista koja statira po državi i inostranstvu, kojima je sasvim ok tako kako je jer su im drugi obezbjedili uslove za vegetiranje. Oni sa sobom ne nose ni evoluciju, ni prosperitet, ni dostignuća.... Mogu zamisliti “ponos“ roditelja sa takvom kreacijom, Mini Mi-om... Užas. Ako bi mi nešto bio promašen život kao roditelja onda bi to bilo to. Gledati sopstveno sjeme kako letargira, dokumentujući sopstveno truljenje i buđanje na drušvenim mrežama, za ništa....

    Treba se čuvati i konformizma jer smo mu svi skloni, teško da se kockice mogu poklopiti i stvari biti idealne, za ovo ili ono, ali odgovornost, zrelost i organizacija su osobine koje svako kod sebe može da izgradi vremenom, treningom, do perfekcije i sa partnerom pleše bez muke “gaženja i trpljenja“.
    Neću se složiti sa Mojsijem da je nedovoljno da djecu samo volite... Djeci samo ljubav i pažnja trebaju i to u najranijem uzrastu koje kasnije utiče na sve, a činjenica je da danas roditelji naprave djecu i podređuju ih svom načinu života i bioritmu. A svako dijete je priča za sebe, ima svoj bioritam kome je roditelj dužan da se povinuje kad ga je već stvorio.
    E tu, nažalost, danas, svi kiksaju, pa čak iako imaju i uslove finansijske, prođite do trga Vektre vikendom i na šta se svodi danas roditeljstvo... vožnja kolicima do tamo, sjesti u kafanu, gluslati sa ostalim roditeljima, tutnuti djetetu android i čuditi se kako tipka meda brunda na youtube... Nemaju “vremena“ za komunikaciju sa djetetom od kafane, ista grade bliskost sa tehnikom, i onda se čudimo nasilnoj djeci, sociopatama, a na netu sa telefona im sve dostupno i nije strano u najranijem uzrastu?

    Da, tužno je ko sve danas ima djecu, i kako to što im služe u svrhe privjeska za ključeve kojima otključavaju neka od vrata u ovom patrijahalnom društvu, ali šta da se radi...
    Mišljenja sam da novcem ne možete kupiti vrijeme i vratiti ga da bi ispravili nedostatak pažnje ili upotpunili ljubav koja je blagovremeno trebala biti data malom djetetu.

  22. #97
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    [QUOTE=RoNN|3;3691305]Sa druge strane, nezrelim majkama treba pomoći.


    Uhvatila sam se za očeve iz nekih privatnih razloga, nailazim i na nezrele majke no postporođajna depresija je i dalje tabu tema kod nas. Ne opravdavam ih, ali vjerujem da im je slika i prilika sopstvenog djeteta najgora kazna i način na koje je isto tretira ili ne tretira, tako da ne bih tu ništa dirala.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne znam da li ste kada bili na Surcinu kad pristizu gasterbajteri iz USA sa djecom.. Elem, da se ne iznenadite, citav aerodrom "odlijeze" od vriske i samara..
    Kako su u USA roditelji duzni da budu pod djecom.. Inace ovo - ono, prijetnje od prvog dana vrtica - nazovite broj tel ako se osjetite da vas roditelji zloupotrebljavaju (pa bilo to i vaspitno za ucenje, spremanje sobe itd).. Ucjene zvace, kazace.. Prva stvar evropske djece koja i na odmor odu u USA jeste info koju dobijaju od USA djece -SOS tel..
    E pa.. ako se zateknete na aerodromu u BGD i cujete sve to.. Nije bez neke.. Odma se prevaspitaju na balkanski nacin.. Ko je kome sta duzan i tako to..

    Hvala Lepo

  24. #99
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od "krucijalne " važnosti je razgovor sa djetetom, ma koliko ono vama nezainteresovano izgledalo, ili po vašem mišljenju nedovoljno odraslo da bi moglo razumjeti ono što biste mu htjeli reći. Veliku grešku roditelji prave kad omalovažavaju dječiji intelekt i ne komuniciraju sa njim onako kako bi to trebalo da rade, već ga tutkaju "glupim učenjem napamet nekih nevažnih stvari", da bi se mogli hvaliti kako njihovo dijete od 2-3 godine zna nekoliko engleskih riječi, ili zna sve komande na daljinskom....ili idu čak dotle da njihovo dijete od dvije i po godine zna kafu da skuva???? ejjjjj! Na taj način oni još u startu prave velikog egocentrika, koji kasnije zbog isticanja samog sebe neće biti u stanju da vidi ništa što se nalazi dalje od njegovog nosa
    Evo jedan primjer nesavjesnog roditelja, gdje sam ja bio svjedok.....
    posvađaju(potuču) se djeca(4-5 godina) na ulici, i iz obližnje kuće izlijeće majka dotičnoga Filipa, sva usplahirena jer je čula jaukanje i plač dječiji. Ali kad je vidjela da je sa njenim sinom sve u redu, a ovo TUĐE dijete kako plače sav izgreban po licu od Filipovih nokata, poče da ljubi Filipa i taj njen ponosni pogled će me pratiti po svemu sudeći, do groba. Ljubila ga je , milovala i kao u mantri ponavljala.."bravo Fićo, bravo sine, bravo! " ....a ovo tuđe dijete plače i grca u suzama
    Da li je ta žena bila svjesna da ona ubija Filipa u tome njenom Filipu???.....e NIJE!
    Ja sam zbog sličnih stvari od svoje majke a ponekad(mada rijetko) i od oca uvijek dobijao batine, a najčešće nisam bio ni kriv ni dužan, što su drugi čak i zloupotrebljavali .Ipak im vazda hvala za to, jer sad kad vidim ljude koji žive u izopačenju i ništavluku....žao mi ih je, jer oni niti su svjesni sebe niti ljepote života koja je svuda oko njih, a i karakter im ne dozvoljava da uživaju u tome.
    Kad već imate djecu, razgovarajte sa njima, usavršavajte ih u samom startu. Vi nećete moći odmah vidjeti rezultate, ali će oni sami kasnije doći. I vaše dijete će biti mnogo inteligentnije od druge djece. Vidjeće stvari onakvim kakve ustvari i jesu, a ne onakvim kakvim će drugi željeti da im ih prikažu da bi moglu da manipulišu s njima.
    Ovo je najviše što možete da "poklonite" vašem djetetu, bilo da ste bogati ili siromašni.

  25. #100
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    Veliku grešku roditelji prave kad omalovažavaju dječiji intelekt i ne komuniciraju sa njim onako kako bi to trebalo da rade
    istina...
    She is only here to annoy herself!

Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I,K: Cipove za poker (PRAVE)
    By Ultras_BR in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-11, 16:41
  2. Djeca
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 77
    Last Post: 29-03-10, 10:29
  3. Za Prave Crnogorce
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Sve i svašta
    Replies: 166
    Last Post: 09-09-08, 17:11
  4. Prave ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 69
    Last Post: 21-12-07, 23:53
  5. Djeca
    By Lexus in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 14-09-04, 10:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •