Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 282

Thread: Zasto se prave djeca?

  1. #101
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mislim da je hitler probao nesto slicno

    P.S.

    "p;osto sam ja banovan, napisi NE MLATITE, KVARNI "

    hahahahahaah Kvarni je u pravu!

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ispašće da zagovaram eugeniku (izvinjavam se ako sam nekoga odveo u tom pravcu); čvrsto se ograđujem od takvih ideja i odbacujem svaku poveznicu s destruktivnim konceptima. Mišljenja sam da je humanije ne rađati djecu (u 'neispravnim zajednicama') koja će u startu biti uskraćena zdravog psihofizičkog odrastanja . I tako ne dopustiti da postanu žrtve i nus-produkti sredine iskrivljenih vrijednosti.


    Model u vidu procedure procjene podobnosti kao pri usvajanju, pa dok se ne steknu uslovi - standby.
    opet se slažem, samo nijesam sigurna da ti roditelji koji žive u "neispravnim zajednicama" po tvojim i mojim mjerilima, smatraju da je ta naša "ispravna" zajednica zbilja ispravna...

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ne mogu niti želim da razmišljam ni o jednom mogućem razlogu zbog čega se djeca prave osim iz čiste ljubavi.
    eto tako!

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nabode li me ti ovo?
    hahahahahahha nasmija me ti slatko a ne mogu rep+ da ti dam...u nekom sledeće krugu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #102
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    istina...
    Pazi zbog čega sam ovo napisao....
    Što misliš, koliko sam mogao imati godina kad su ljudi mogli raditi one stvari ispred mene? Ja tad nisam znao ništa, ali kasnije sam dešifrovao te slike i znam ko su ti ljudi i što su radili. A znam i što su radile pojedine osobe takođe ispred mene jer su valjda mislile da sam dovoljno mali da ne mogu znat što je to?! ali te slike mi se nijesu brisale iz memorije, i kasnije sam ukapirao što je ona ustvari radila. Ovo pišem da biste shvatili da mala djeca upijaju sve, i kad-tad će im to biti i jasno.
    Zato umjesto da se bestidno ponašate pred djecom, pazite što radite i o čemu govorite.....jer ćete se nekad sresti sa njima a oni će vas prepoznati
    Savršeno dobro znam koja moja vaspitačica je savjesno obavljala svoj posao, a koja nije. I isto tako znam koja je vaspitačica unijela sebe da bi nam što bolje dočarala bajku i držala našu pažnju , a isto tako znam koja je pričala priče a pogled joj bio nekako prazan i odsutan.....da sam ja gledajući je onako iz dječije perspektive mislio kako je ona nešto čudna LOL.
    Iskreno se nadam da ćete ozbiljnije shvatiti vaše malo dijete.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Žena koja nije rodila isto kao da nije postojala. Biološka uloga žene je nastavak vrste.
    Najveća kazna za ženu je ta da ne može imati djecu. Takva žena je za žaljenje.

    Svaka žena koja može imati djecu treba da rodi, u braku ili vanbračno potpuno je nebitno, najvažnije je imati dijete!

    Pozdrav :-D

  4. #104
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    a naša uloga nije nastavak vrste?
    She is only here to annoy herself!

  5. #105
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvetkoc View Post
    Žena koja nije rodila isto kao da nije postojala. Biološka uloga žene je nastavak vrste.
    Najveća kazna za ženu je ta da ne može imati djecu. Takva žena je za žaljenje.

    Svaka žena koja može imati djecu treba da rodi, u braku ili vanbračno potpuno je nebitno, najvažnije je imati dijete!

    Pozdrav :-D
    Toliko glupo da boli. Bukvalno, stvarno, baš ono boli. Najvažnije je biti srećan i zdrav, i da su nam ljudi koje volimo takođe srećni i zdravi, a imati djecu je jako lijepo (kada je sve kako treba) ali žaliti nekoga, žaliti?

    Žene, zaključili smo da je vaša svrha postojanja u vašoj materici. Mozak ko hebe. A i nemate pravo odluka. Reče neki Cvjetko.

  6. #106
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a naša uloga nije nastavak vrste?
    Pošto naša vrsta kontinuirano raste, obrnuto proporcionalno količini hrane i pitke vode koja nam je dostupna, čini se da je ta svrha i više nego ispunjena, čak ima i negativne posledice.

    Planeta Zemlja postoji 4,5 milijardi godina, i floru i faunu koju je milijardama godina polako stvarala, ljudi u zadnjih 100-200 godina industrijalizacije uspješno ubrzano uništavaju, u nepovrat, tako da se doima da smo mi tumor planete Zemlje.

  7. #107
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    posvađaju(potuču) se djeca(4-5 godina) na ulici, i iz obližnje kuće izlijeće majka dotičnoga Filipa, sva usplahirena jer je čula jaukanje i plač dječiji. Ali kad je vidjela da je sa njenim sinom sve u redu, a ovo TUĐE dijete kako plače sav izgreban po licu od Filipovih nokata, poče da ljubi Filipa i taj njen ponosni pogled će me pratiti po svemu sudeći, do groba. Ljubila ga je , milovala i kao u mantri ponavljala.."bravo Fićo, bravo sine, bravo! " ....a ovo tuđe dijete plače i grca u suzama
    Tako me nekako ovo u min iznerviralo da zamišljam scenu gdje je gadjam kamenom u glavu i vičem samoj sebi bravo,bravo...
    Užasno sam slaba na djecu i strašno me boli kad vidim slabost djeteta,ali isto da znam da je moje dijete napravilo takvu ili sl štetu dobro bi to zapamtilo.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #108
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Toliko glupo da boli. Bukvalno, stvarno, baš ono boli. Najvažnije je biti srećan i zdrav, i da su nam ljudi koje volimo takođe srećni i zdravi, a imati djecu je jako lijepo (kada je sve kako treba) ali žaliti nekoga, žaliti?

    Žene, zaključili smo da je vaša svrha postojanja u vašoj materici. Mozak ko hebe. A i nemate pravo odluka. Reče neki Cvjetko.
    ”Poštujete mišljenja drugih. Nikada ne kažite čovjeku da nema pravo.”
    Dale Carnegie


    Osjećam neku ironiju u vašem tonu kolega Lucas.
    Epidemija bijele kuge vlada upravo zbog toga što, nažalost mnogi razmišljaju kao vi kolega Lucas.
    Najvažnije je biti srećan I zdrav. Da, ali ne možeš biti srećan ako si sam. Najveća sreća je kada dobiješ djecu, a još veća kad dočekaš unuke.
    Ne kaže se zaludu: Djeca su Božji dar.

    Pozdrav :-D

  9. #109
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    E zbog ovakvog misljenja uvijek me cudilo zasto se toga ne drze sluzbenici/ce religijskih institucija.. U cemu je fazon?

    Hvala Lepo

  10. #110
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvetkoc View Post
    Žena koja nije rodila isto kao da nije postojala. Biološka uloga žene je nastavak vrste.
    Najveća kazna za ženu je ta da ne može imati djecu. Takva žena je za žaljenje.

    Svaka žena koja može imati djecu treba da rodi, u braku ili vanbračno potpuno je nebitno, najvažnije je imati dijete!

    Pozdrav :-D
    vrlo ružna rečenica...ružan je i ponižavajuć čitav tvoj post no nijesi razmislio da si spočitavajući Lukasu da "nikad ne kaže čovjeku da nema pravo" sam sebi skočio u stomak, jer ti veliš da nemaju pravo oni koji NE ŽELE iz bilo kog razloga da imaju djecu (imaju pravo na to, dozvoljavaš im, zar ne? ), a vrijeđaš one žene koje žele ali ne mogu da ih imaju, iako su mnoge od tih žena prošle mnogo žrtava i muka, kroz mnoge bolne procedure i liječenja da bi rodile dijete...i ti im kažeš da su za žaljenje? Užas! Bojim se da je to "žaljenje" ipak promašilo adresu...može se kao bumerang vratiti...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #111
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    root
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mnogo ruzan post, odavno ne procitah nesto ruznije.... moja zena ne moze imat djecu, i sad ja upadoh pjan ovdje i citam ovo i jos ne vjerujem ocima sta je covjek napisao.... ne znam.... sokiran sam

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,092
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    3,360
    Thanked in
    1,884 Posts

    Default

    Ajde da postavimo stvari na ovaj način, potšo ima mnogo filozofiranja.


    Tek kada dobijete dijete koje dugo želite shbatićete da se odgovor na naslov topica na kruje u riječima i tastaturi.
    Do tada pričajte o standardima, Nato, politici, kulturi u USA, (sada pročitajte opet prvi dio ovog pasusa).
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #113
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,018
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne kazem da ne treba, ali ja licno bih bio u strahu da odrzim kvalitetni nivo zivota, a da ne se ne zapadne u nizu kategoriju drustva dje se zivi mjesec za mjesec i zadovoljavaju samo osnovne zivotne potrebe. Ako ne za sebe, onda za to dijete. Nije sve u ljubavi, valja podariti i kvalitetno obrazovanje, sanse za odrastanje u relativno normalnom okruzenju. No mozda ja previse gledam u evropsko dvoriste, to je ipak van domasaja prosjecnog crnogorskog uma.

    Moji roditelji bi prvi htjeli da se ja ozenim, vratim se doma i gledaju unucad kako trckaraju okolo i budu oko njih. To je neka crnogorska prosjecnost i idila. A iza toga se krije velika neizvijesnost i kako u CG obezbijedit uslove za normalno odrastanje djece, a ne da se stedi na svemu. Al nasi roditelji su prosli kroz sankcije i persiod gubitka poslova, nemanja plata i krpljenje od prvoga do prvoga. Valjda bi mi trebali da uradimo bolje od toga, a ne samo da nastavimo krug prosjecnosti.

    Podizali su i nas roditelji u vrijeme influacije , kad je plata bila 5 maraka , a za te pare se moglo kupit mozda 5jaja pa smo svi iz nase generacije svi izrasli i podigli se sasvim ok. Sta vise mislim da je nase djetinjstvo bilo barem 10x bolje i ljepse nego danasnjoj djeci kojoj je masu vise pruzeno i masu bolji uslovi i glavna im je okupacija ko ima kakav telefon, koje patike, fb i sl. gluposti modernog doba

    za sve u zivotu ide glavna izreka "dje ima volje ima i nacina"
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  14. #114
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,030
    Thanks Thanks Given 
    3,254
    Thanks Thanks Received 
    5,712
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    nego danasnjoj djeci kojoj je masu vise pruzeno i masu bolji uslovi i glavna im je okupacija ko ima kakav telefon, koje patike, fb i sl. gluposti modernog doba

    za sve u zivotu ide glavna izreka "dje ima volje ima i nacina"
    Zamisli tvoje dijete da je izlozeno takvima u skolu i svuda naokolo, treba dosta srece normalno da ispadne

  15. #115
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,018
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    a bgmi dosta srece a i truda porodice , vaspitanje i josh dosta toga dolazi iz kuce
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  16. #116
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Podizali su i nas roditelji u vrijeme influacije , kad je plata bila 5 maraka , a za te pare se moglo kupit mozda 5jaja pa smo svi iz nase generacije svi izrasli i podigli se sasvim ok. Sta vise mislim da je nase djetinjstvo bilo barem 10x bolje i ljepse nego danasnjoj djeci kojoj je masu vise pruzeno i masu bolji uslovi i glavna im je okupacija ko ima kakav telefon, koje patike, fb i sl. gluposti modernog doba

    za sve u zivotu ide glavna izreka "dje ima volje ima i nacina"
    Toga se i ja sjetih sinoć, ali mi bilo muka da pišem... Mene i dan-danas drži mišljenje da su jaja skupa hahaha Pravljenje domaćeg eurokrema, majoneza, namažeš mast na hleb i pospeš šećer preko i svi srećni. Daleko od toga da ću svom djetetu naturati to kao primjer i sprovoditi to kao režim vaspitanja, i naravno da ću se truditi da mi dijete ne oskudijeva ni u čemu, ali sigurno neću dozvoliti da mi to isto dijete bude alavo na "moderne trendove", pa makar po cijenu krpljenja "od prvog do prvog". Djetetu ne treba mnogo da bi bilo zadovoljno, a ključ je u mozgu samog roditelja.

    A ova priča vezano za "nedovoljno spremne" roditelje. Nikakve godine nisu mjerilo da je neko spreman za roditeljstvo (da se ogradim od osoba sa 18 godina i manje, iako se kao neka granica zrelosti smatra uzrast od 22 godine). Ni osoba sa 40 godina ne može se smatrati "dovoljno spremnom" za roditeljstvo, jer to je iskustvo koje se može steći jedino ličnim proživljavanjem. Iskustva drugih mogu da pomognu (ili odmognu), ali svako podizanje djeteta ima zasebno okruženje, gene, socijalizaciju, temperament roditelja. To su stvari koje ne mogu da se uklope ni u nikakav šablon.

    A zene i muškarci koji ne mogu da imaju djecu - jeste trauma, bol i lična patnja koju samo oni mogu da osjete. Mi ostali treba samo da im pružimo podršku na bilo koji način. I treba već jednom prevazići tu tabu temu oko usvajanja djece. Imam primjer u komšiluku gdje vidjeh mnogo veću ljubav između roditelja-usvojitelja i djeteta u odnosu na pojedine roditelje i njihovu (biološku) djecu.


    Sent from my  9790

  17. #117
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,030
    Thanks Thanks Given 
    3,254
    Thanks Thanks Received 
    5,712
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    pa smo svi iz nase generacije svi izrasli i podigli se sasvim ok.
    Morao sam ovaj dio izdvojit kako svi ok ispadose. Dosta njih evo 27ma godina i jos sjede po klupa po zagoricu, zlatici, zabjelu, tolosima, masline, centar, preko morace, blok... ima ih i u spuz odredjeni broj. Ne bih bas rekao da su cak i vecina dobro ispali

  18. #118
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moje licno misljenje je s' obzirom da sam roditelj,imam 40 godina i dvoje zlatne djece.da djeca treba da se prave, dobiju
    odmah posle 20 godina starosti,jer u tim godinama, ljudi nisu potroseni, imaju dovoljno energije, da se bore sa cijelim svijetom,ja sam moju djecu dobio sa 32g i smatram da me zivot istrosio umjesto da sam sacuvan za njih ,znamo svi kroz sta smo prosli ,da ne nabrajam ,tako da nazalost nemam strpljenja u nekim situacijama da ih saslusam da im progledam kroz prste, ma generalno za sve,tako da je moj savjet ,djecu pravite sto prije bolje svoju energiju trositi na njih nego na bilo koga drugog jer u protivnom tesko cete je sacuvati za one za koje treba da bude sacuvana

  19. #119
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cvetkoc View Post
    Žena koja nije rodila isto kao da nije postojala. Biološka uloga žene je nastavak vrste.
    Najveća kazna za ženu je ta da ne može imati djecu. Takva žena je za žaljenje.

    Svaka žena koja može imati djecu treba da rodi, u braku ili vanbračno potpuno je nebitno, najvažnije je imati dijete!

    Pozdrav :-D
    Ovo ispade da se sve svede na ono sto je @kvarni znao da kaze: zena=automat u koji "ubacis zeton" i ona "stancuje".








    O, Boze.

  20. #120
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,018
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Morao sam ovaj dio izdvojit kako svi ok ispadose. Dosta njih evo 27ma godina i jos sjede po klupa po zagoricu, zlatici, zabjelu, tolosima, masline, centar, preko morace, blok... ima ih i u spuz odredjeni broj. Ne bih bas rekao da su cak i vecina dobro ispali

    sto se tice naseg uzeg drustva koliko vidim svi su ozbiljni momci , zaposleni i sl. , e sad sto ima i tih od sireg drustva sto sjede sa 27god ispred zgrade i nista ne rade za to nije krivo vrijeme nego roditelji , koji su svoju djecu naucili da ne rade nista , da im daju dzeparac (jer mogu) a uz to se nadoda i kriza i koliko je tesko naci posao (mada istina je da ih ima dosta koji ga traze a mole boga da ga ne nadju )
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. #121
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Dalje, vježbam leđa kako bi mi 9 mjeseci nošenja +10,15kg lakše palo i ne budem pognuta baba-majka.
    ...
    :grin:
    Ti imas namjeru da rodis djetića sa punom ratnom opremom

  23. #123
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by krele.krelic View Post
    odmah posle 20 godina starosti,jer u tim godinama, ljudi nisu potroseni, imaju dovoljno energije, da se bore sa cijelim svijetom,ja sam moju djecu dobio sa 32g i smatram da me zivot istrosio umjesto da sam sacuvan za njih ,znamo svi kroz sta smo prosli ,da ne nabrajam ,tako da nazalost nemam strpljenja u nekim situacijama da ih saslusam da im progledam kroz prste, ma generalno za sve,tako da je moj savjet ,djecu pravite sto prije
    Oni koji su se kasno oženili, kažu djecu praviti što prije, oni što su se sa 20 oženili, drma ih kriza zbog neproživljenog života pa padaju u depresiju, piju i mlate ženu i djecu jer su nezadovoljni.

    Kome sad vjerovati. Dilema.

  24. #124
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljubav i samo ljubav moze bit razlog da napravim dijete
    Slucajnosti ne postoje da se razumijemo... Makar ne u danasnje vrijeme...

    Malo odoste s ovom temom u sirinu, pa da prosirim pricu, mrzjelo me citirat pa cu uopsteno...

    I ja smatram da je dijete neki vrhunac zivota, ljubavi, neki smisao svega...
    Naravno da ako se desi da se to ne moze postici iz raznih zdravstvenih razloga ne treba ubit i rec da je tu smak svijeta... Ne znam znate li koliko je djece u Bijelu koje sanjaju da imaju roditelje... Sto neka od cura vec rece najveci mi je strah da necu moc imat svoju djecu, ali mi to nikako ne bi bila prepreka da ispunim sebe u tom pogledu...
    Postoje ljudi koji ne zele djecu iz nekih svojih razloga i to nije za osudu, njihovo pravo, cijenicu ih uvijek vise od onih koji napuste svoje dijete...
    Sto se uslova tice... Hmmm... Makar mi koji smo odrasli mimo kompjutera, androida itd... Svi smo prosli i imanje i nemanje i svakakve stvari ali ko je imao normalne roditelje imao je i normalno djetinjstvo... Sve to ide iz kuce, kako je ko odgajan... Ako je neko odgajan da sve dobija na tacnu, sad sjedi na klupe po naseljima, a ko je odgajan da treba da se trudi i radi to sad i cini i pravi nesto od svog zivota... Sve se svodi na onaj Krknin potpis, ili ti na onu "Ako zelite da vam djeca budu dobri ljudi potrosite na njih duplo vise vremena, a duplo manje novca"...

    Eh da sto se ovoga tice sto kukaju oko djece... To sam slusala najcesce od mladih roditelja... Sto kaze moja majka "Djeca prave djecu" pa ne znaju sto ce i kako ni sa samim sobom... A nedje najupecatljiviji mi je bio savjet sestre koja se udala sa 34, sa 36 dobila prvo dijete i ima brak kakav bi ja u neku ruku pozeljela, kad mi je ona rekla da ne zali ni za cim i da ne zurim nidje, vec da sve prodjem tokom koji treba i sve ce bit ok
    Last edited by Zlobnica; 11-04-14 at 23:28.
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  25. #125
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni vrhunac srece nije dijete, vec otkrivanje samog sebe. Zaputiti se u dubine svoje duse i misli, pronaci srecu i istinu. Ako se na tom putu nadje dijete kao krunski dijamant, super. Ako ne isto super. Vecina ljudi ne poznaje sebe i svoje mogucnosti, a kako ce onda dijete..

    Praviti djecu da bi se produzila porodicna loza i ljudska rasa generalno je preglupo. Ako neko ne osjeca potrebu i zelju za djetetom, zasto bi ga imao i bio los roditelj samo da se ne bi ugasila loza i slicne gluposti? Zasto ljudi pate za muskom djecom, da se njihovo pogano prezime nastavi? Ako i kad se budem odlucio za djecu, nadam se i nadacu se da cu samo cerkicu da imam i jednu da usvojim.
    Generalno sam kosmopolita, i kao takav nista mi ne znaci moje prezime, mjesto rodjenja a ponajmanje sira rodbina i njihovo bivstovanje.
    Kad bi svi ljudi tako razmisljali, okanuli se stega religije, nacionalizma, sovinizma i slicnih sranja, dje bi nam kraj bio...

    Roditeljstvo nije za svakog, i to je najdublja istina o tom pozivu.


    p.s. Ovaj koji kaze da zena samo treba da radja i da joj je to jedina svrha, sram i stid te bilo. Mora da majku gledas kao cistacicu, i da joj puca po rebara od pjanoga oca, a i tebe. Jer samo iz takvog brloga se moze iznjedriti osoba koja to izjavi.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

Page 5 of 12 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I,K: Cipove za poker (PRAVE)
    By Ultras_BR in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-11, 16:41
  2. Djeca
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 77
    Last Post: 29-03-10, 10:29
  3. Za Prave Crnogorce
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Sve i svašta
    Replies: 166
    Last Post: 09-09-08, 17:11
  4. Prave ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 69
    Last Post: 21-12-07, 23:53
  5. Djeca
    By Lexus in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 1
    Last Post: 14-09-04, 10:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •