Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 162

Thread: OnePlus One

  1. #1
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default OnePlus One


  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ako telefon ima 128GB RAMa 96-core CPU i 528476396526387368 poena na benchmark ne mora da znači da je dobar telefon...

    HTC je to...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  3. #3
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Ako telefon ima 128GB RAMa 96-core CPU i 528476396526387368 poena na benchmark ne mora da znači da je dobar telefon...

    HTC je to...
    ??? ...

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    aaaaaa pomješah... Ja reko da nije maxi verzija ovog novog htc-a
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  5. #5
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default



    Hallo Deutschland! The OnePlus One will be available in your country for under 350€! Join the forums and share your love for the One in German -> http://bit.ly/OnePlusGerman
    Hallo Österreich! The OnePlus One will be available in your country for under 350€! Join the forums and share your love for the One in German -> http://bit.ly/OnePlusGerman

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    hoće li mi neko reći šta konkretno dobijam sa S801 i 3GB u odnosu na S800 i 2GB?
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    dobijas rastereceniji telefon na duze staze, bas zbog 3gb rama.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    kad ce to 3GB stvarno biti potrebno?
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Krajem ove godine :-)
    Sa porastom procesorske moći razvijaće se aplikacije gladne memorije (obrada slika, muzike videa...). U planu je da mobilni zamijeni računare (project Ubuntu)..

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    sumnjam...
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Potrebu za tom razlikom u memoriji će imati 1% korisnika...
    #fakenews

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^ Svuda osim kod nas, jer mi volimo da imamo sve naj, naj...

    Sent from my  9790

  13. #13
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Tacno tako, cus 3gb rama i s801, potpuno nepotrebno ne za 2 godine no uopste mozes slobodno reci. Za ljude koji koriste tel za normalne stvari ukljucujuci igranje graficki zahtjevnih igrica je 2gb i vise nego dovoljno. Ne znaju sta ce vise pa mlate brojevima da bi mogli da prodaju nove procesore i RAM memoriju.
    Ada evo Google je vec omogucio da uredjaji sa 512rama mogu da lagano vrte poslednju veriju androida.

    Sto veli Medo 1% ce imati potrebu, a to su ovi streberi koji ove uredjaje koriste za sve osim za telefoniranje i komunikaciju.
    Dobro mozda ce Samsungu trebati 10gb Rama da rijesi laginjanje TouchWiza mrtvog

  14. #14
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

  15. #15
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    hoće li mi neko reći šta konkretno dobijam sa S801 i 3GB u odnosu na S800 i 2GB?
    Dobijas nesto sto se zove long term investment, zatim vise mogucnosti kod zahtjevnog rada, duze trajanje baterije i sl.

    Pricu da je "trenutna kolicina RAM-a dovoljna" je pricao i Apple za iPad 2 i 512mb RAM-a, pa se moj iPad 2 od kad je izasao muci da otvori 3 taba u Chrome-u, i stalno radi reloading cim se malo optereti Ljudi me kapiraju kako funkcionisu stvari u tehnologiji na duze staze...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #16
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Potrebu za tom razlikom u memoriji će imati 1% korisnika...
    Nisam siguran. Aplikacije sve više traže rama, sve su teže i zahtjevnije. Počevši od novih verzija FB i Vibera, koji sada na 512MB rama pa čak i na 1GB rama poprilično koče i štekaju, brzo će 1GB rama biti nedovoljan, a 2GB prosječan. Upališ aplikaciju, ugasiš je,ali neki njen procesor ostaje aktivan u pozadini i tako aktiviraš puno aplikacija i procesa i sve to zauzima rama. Mnogi procesi se ne mogu ugasiti prostim gašenjem aplikacije, jedino restartom. Sam android i njegova najnovija verzija, iako Google kaže da može raditi na 512MB rama, u teoriji je tako, ali u praksi skroz drugačije.

    Nove igrice kao npr Asphalt i Need For Speed baš traže dosta rama, jak procesor i grafiku da bi mogle normalno da se igraju.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Može i XP da radi na 256MB rama, a može i na 64Mb.
    Ali kako radi?

    Sa druge strane, mnogo mi je ljepše da 10 najkorišćenijih aplikacija uvjek budu aktivne i online, nego recimo 5. (ako uzmemo da prosječan TW koristi 1Gb rama).
    Kome ne treba neće ni kupit, bitno je da ima izbor.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #18
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Cujes li ovu pricu, ovaj gore veli ljudi ne kapiraju kako stvari funkcionisu na duze staze a primjer mu je Apple koji iako tvrdoglavo odbija da se upusti u glupu igru brojeva radi kao masina i bez 2gb rama . Svi ANDROID flagship modeli imaju standardno 2gb rama, i funkcionisu ekstremno brzo na svim mogucim aplikacijama. Cak iako se popale sve moguce aplikacije to nije dovoljno da se uspori tel naravno. Drugo samo ogranicen br aplikacija radi u pozadini svo vrijeme, a Viber, whats app itd, to je presmijesno pricati da opterecuje tel, tako da ni to nema veze s mozgom.
    Android nije Windows desktop platforma pa da je uporedjujes na taj nacin, plus jedino sto iz godine u godinu zahtjeva vecu ram memoriju su glupe igrice oput Asphalt, i poneki program, opet koliko usera to koristi.
    Znaci ta prica nidje veze nema, 2gb Rama su vise nego dovoljna za naredni ko zna koji period i tel nece ni zastucati pri radu.
    @Bugi Kazes kome ne treba nece kupit, bravo, bolje pitanje kome ce trebati? Je li ti znas jednu osobu kojoj treba vise od 2gb Rama , necu ni da pricam o 3gb. Ja ne znam.
    Ja sam imao Nexus 4 pa evo sad Nexus 5, al nikakve razlike u brzini nema, Nexus 5 ima za dvije klase bolji procesor. Tako da kod Androida i citavog svieta mobilnih OS-a nisu toliko brojevi bitni vec optimizacija.
    Tako da ne mlatite, bez uvrede

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Iskreno i ne znam :-)
    Samo kažem a i ponoviću bitno je da imaš izbor. Ja ne znam nikog kome trebaju grafičke za PC koje ćeraju 4K rezoluciju na igricama, jer ja i moja društvo a i moje poslovno okruženje zadovoljno sa i5 novije generacije sa njegovom integrisanom grafikom. Ali ni ti ni ja nismo reprezenti, zato je dobro imati izbor. Zato neko u stvari kupuje investiciju za budućnost jer za 3GB rama će biti support na Android makar još par godina, plus nema potrebe za zamijenom telefona tako često.
    Sada nema razlike između n4 i n5,ali biće za dvije godine kada n4 bude na end of life a n5 dobije nadogradnju na koliko Android sa recimo poslovnom savetnikom sa kojim možeš da ćakulaš. :-)

    Umjesto da hvalimo proizvođače što nam svašta nešto daju u telefone mi ih kupimo. Nije pitanje treba li kome CarlZaiss ili Leica optika od 30mpx ili 3GB RAM - a ili fingerprint senzor u/na telefon. Neka postoji a neko će je kupiti (za pokazivanje ili potrebu).

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #20
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Cujes li ovu pricu, ovaj gore veli ljudi ne kapiraju kako stvari funkcionisu na duze staze a primjer mu je Apple koji iako tvrdoglavo odbija da se upusti u glupu igru brojeva radi kao masina i bez 2gb rama . Svi ANDROID flagship modeli imaju standardno 2gb rama, i funkcionisu ekstremno brzo na svim mogucim aplikacijama. Cak iako se popale sve moguce aplikacije to nije dovoljno da se uspori tel naravno. Drugo samo ogranicen br aplikacija radi u pozadini svo vrijeme, a Viber, whats app itd, to je presmijesno pricati da opterecuje tel, tako da ni to nema veze s mozgom.
    Android nije Windows desktop platforma pa da je uporedjujes na taj nacin, plus jedino sto iz godine u godinu zahtjeva vecu ram memoriju su glupe igrice oput Asphalt, i poneki program, opet koliko usera to koristi.
    Znaci ta prica nidje veze nema, 2gb Rama su vise nego dovoljna za naredni ko zna koji period i tel nece ni zastucati pri radu.
    @Bugi Kazes kome ne treba nece kupit, bravo, bolje pitanje kome ce trebati? Je li ti znas jednu osobu kojoj treba vise od 2gb Rama , necu ni da pricam o 3gb. Ja ne znam.
    Ja sam imao Nexus 4 pa evo sad Nexus 5, al nikakve razlike u brzini nema, Nexus 5 ima za dvije klase bolji procesor. Tako da kod Androida i citavog svieta mobilnih OS-a nisu toliko brojevi bitni vec optimizacija.
    Tako da ne mlatite, bez uvrede
    Jedina osoba koja u ovoj prici mlati si ti - bez uvrede. Vidis, ja sam naveo bas KONKRETAN, savrsen primjer - Apple koji nam je svima donedavno ispirao mozak kako je 512mb RAMa dovoljno za tablet racunar - a NEDUGO potom se ispostavlja da takav "racunar" ima problem vec kad se otvore 3 taba u Chrome-u. Ovo posebno govorim posto vidjeh da si naveo primjer Apple-a, a ocigledno ne znas sta pricas - za razliku od mene koji ti ovo kucam sa uredjaja o kome govorim. I jos nesto - ZA SAD je mozda 1Gb RAM-a vecini korisnika dovoljno na Apple uredjajima - ali je ISTO TAKO bilo dovoljno i 512 kad je izasao iPad 2 i iPhone 4S. Sad vise NIJE dovoljno, ni izbliza. To je pod 1.

    Pod 2 - Bugi ti je fino objasnio ono sto sam ti ja sugerisao prethodno - SVE i da trenutno NEMAS potrebu za 3Gb RAM-a - to definitivno ne znaci da je neces imati u buducnosti. Naprotiv - razvoj OS-a i porast zahtjevnosti aplikacija ces MNOGO lakse ispratiti sa mocnim, i manje ogranicenim hardverom. To je svojevrstan BONUS i long term investment.

    I za kraj - ti od tih 3Gb rama apsolutno nemas nikakve stete - vec ISKLJUCIVO koristi - a u zavisnosti od toga kakav si korisnik varira i njen tip - za nekog je to cak i trenutna, konkretna korist - dok je za nekog drugog (ovdje mislim na manje zahtjevne korisnike) potencijalna. Ali u svakom slucaju 3Gb RAM-a je DUGOROCNA korist, i za to ne postoji demant...

  21. #21
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Da dodam - ono sto primjecujem da veliki broj ljudi ne kapira jeste da postoje korisnici koji smartphone i tablet racunare koriste do krajnjih granica - iskoriscavajuci postojeci harver maksimalno. Ako, recimo, OZBILJNO koristite prednosti multitaskinga na tablet racunaru, recimo ovako: ukljuceni fb, messenger, viber, w.upp, tumbl - igrate zahtjevniju igru - pa je suspendujete da bi surfovali koristeci Chrome (a pritom imate naviku da otvorite po 30ak tabova, poput mene) - dok vam svo vrijeme u pozadini stoji pauzirana serija u HD-u na video plejeru - a zelite da ste u mogucnosti da se u svakom momentu trenutno vratite na odredjenu aplikaciju - JAKO brzo shvatite znacaj i blagodeti dodatne RAM memorije. Ne koristimo svi telefon za poruke, pozive, viber i fb

  22. #22
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    O cemu ti pricas, koja zahtijevnost aplikacija, navedi mi aplikacije koje ti koristis svakodnevno?? Opet ti o 3gb, druze razumijem ja tvoju pricu, nego ti poentu moje ne razumijes. Upgrade tel je nenormalan, ljudi bacaju pare iz godine u godinu zbog brojeva poput Ram memorije. NSX je pitao jos gore koja je poenta 3gb RAm-a , ja ti kazem nema je , nece je ni biti za ko zna koliko godina. Zasto , zato sto ni 2gb ne mogu nikako al nikako da se iskoriste, jer je to tel I tel svojstven operativni system.
    Ja ti pokusavam objasniti da je hardver dostigao nivo u kojem su toliko ispred vremena da je to smijesno, znaci ja radim na s800 I 2gb a evo vec izlazi 805 sa 3gb rama, koji ce Note 4 imati, a zasto , sta ce to da pokrece, nista ja cu ti reci, makar ne za 99 % usera kojima kao I meni je dovoljno tih par app koje koristimo svakodnevno da pokrecu se dovoljno brzo a ja vec sad sa n5 dobijam instantno otvaranje svake app.
    Opet se vracem na istu pricu, koju ja korist imam to, sto ce Samsung ili Htc ili Google da me zavedu pricom o hardveru I pukim ciframa od Ramu I procesorima I govnima, a sve samo da bi ljusnuo 500e svake po godine. Eto poenta citave price.
    A poenta tvoje je ocigledno da svake godine treba upgrade tel praviti samo da bi imao "long term investment" , a molim te kakav je to investment kad investiras svako malo hahahahah. E pa

    Tebi kao APpleovca mogu samo da razumijem jer apple je majstor u ovoj igri , vise no iko. Fino te naucio
    Last edited by nimfa; 17-04-14 at 07:34.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Da dodam - ono sto primjecujem da veliki broj ljudi ne kapira jeste da postoje korisnici koji smartphone i tablet racunare koriste do krajnjih granica - iskoriscavajuci postojeci harver maksimalno. Ako, recimo, OZBILJNO koristite prednosti multitaskinga na tablet racunaru, recimo ovako: ukljuceni fb, messenger, viber, w.upp, tumbl - igrate zahtjevniju igru - pa je suspendujete da bi surfovali koristeci Chrome (a pritom imate naviku da otvorite po 30ak tabova, poput mene) - dok vam svo vrijeme u pozadini stoji pauzirana serija u HD-u na video plejeru - a zelite da ste u mogucnosti da se u svakom momentu trenutno vratite na odredjenu aplikaciju - JAKO brzo shvatite znacaj i blagodeti dodatne RAM memorije. Ne koristimo svi telefon za poruke, pozive, viber i fb
    Svima nama treba adekvatna podrska za programe koji se iz dana u dan unapredjuju i samim tim postaju zahtjevniji hardverski...
    Bas me zanima kako izgleda kad otvoris 30 tabova (bilo na telefonu ili compu)? Mislim da je to prije stvar organizacije nego li neke realne potrebe...
    look right through me

  24. #24
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    O cemu ti pricas, koja zahtijevnost aplikacija, navedi mi aplikacije koje ti koristis svakodnevno?? Opet ti o 3gb, druze razumijem ja tvoju pricu, nego ti poentu moje ne razumijes. Upgrade tel je nenormalan, ljudi bacaju pare iz godine u godinu zbog brojeva poput Ram memorije. NSX je pitao jos gore koja je poenta 3gb RAm-a , ja ti kazem nema je , nece je ni biti za ko zna koliko godina. Zasto , zato sto ni 2gb ne mogu nikako al nikako da se iskoriste, jer je to tel I tel svojstven operativni system.
    Ja ti pokusavam objasniti da je hardver dostigao nivo u kojem su toliko ispred vremena da je to smijesno, znaci ja radim na s800 I 2gb a evo vec izlazi 805 sa 3gb rama, koji ce Note 4 imati, a zasto , sta ce to da pokrece, nista ja cu ti reci, makar ne za 99 % usera kojima kao I meni je dovoljno tih par app koje koristimo svakodnevno da pokrecu se dovoljno brzo a ja vec sad sa n5 dobijam instantno otvaranje svake app.
    Opet se vracem na istu pricu, koju ja korist imam to, sto ce Samsung ili Htc ili Google da me zavedu pricom o hardveru I pukim ciframa od Ramu I procesorima I govnima, a sve samo da bi ljusnuo 500e svake po godine. Eto poenta citave price.
    A poenta tvoje je ocigledno da svake godine treba upgrade tel praviti samo da bi imao "long term investment" , a molim te kakav je to investment kad investiras svako malo hahahahah. E pa

    Tebi kao APpleovca mogu samo da razumijem jer apple je majstor u ovoj igri , vise no iko. Fino te naucio
    Opet si omasio, iako ne znam kako je to moguce posle onakvog pojasnjenja, al ajde Pazi, primjer ti je stupidan i neodrziv. Ti NE ZNAS da li ce 2gb rama biti dovoljno "jos ko zna koliko". To je proizvoljna tvrdnja, za koju nemas argumente. Ja, na drugoj strani, i te kako imam - kazem ti da je ISTU TU PRICU pricao Apple i to nedavno za 512mb RAM-a - a svi smo sada svedoci da to I PORED SVIH OPTIMIZACIJA NIJE dovoljno za kvalitetan rad telefona, a pogotovo ne tableta. Obrati paznju na ovu recenicu.

    Masio si i poentu moje price - koja je bas SUPROTNA od te koju navodis (ocigledno ne znajuci da protumacis banalnu frazu poput long term investment). Bas to sto proizvodjaci u startu daju BONUS hardver, poput 3Gb Ram-a - uredjaj koji si kupio ce biti korisniji u buducnosti, dugorocnije, nego li neki sa ogranicenim hardverom. Ako ti Apple za isto para daje 512mb rama, a Samsung 3Gb - sta mislis koje je resenje DUGOROCNO isplativije?

    Za kraj nas prosvijetli, molim te - kako si uspio da istripujes da ja zagovaram kupovinu najnovijih gadgeta, pogotovo nesrazmjerno sa potrebama? Zivo me zanima

    P.S. Te termine "Apple-ovac" i slicne papazjanije za tech-frustrirane tinejdzere ostavi za druge, da te zamolim. Narocito zato sto blage veze nemas sta sam sve koristio i probao, i koliko poznajem materiju

  25. #25
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Svima nama treba adekvatna podrska za programe koji se iz dana u dan unapredjuju i samim tim postaju zahtjevniji hardverski...
    Bas me zanima kako izgleda kad otvoris 30 tabova (bilo na telefonu ili compu)? Mislim da je to prije stvar organizacije nego li neke realne potrebe...
    Upravo, i na to se svodi veliki dio price - dobar hardver je dugorocno bolje resenje, tacka. A to sto mnogima moras crtati da je bolje kupiti Galaxy Note 3, koji ce biti aktuelan i hardverski dovoljan dugo godina, nego li neki harverski slabasan a estetski fin i "moderan" telefoncic ciji ce hardver vrijeme pojesti za godinu, za malo manje para - to je posebna prica...

    Na telefonu rijetko otvaram toliko (inace je duzi browsing na svemu manjem od 5 inca mucenje). Na tabletu i PC bas cesto to radim - i miks je potrebe i navike/nacina upotrebe

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •