Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 222

Thread: Sekulic: Od oktobra znatno niže cijene interneta

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default Sekulic: Od oktobra znatno niže cijene interneta

    Vlada je nedavno usvojila Informaciju u kojoj se traži da se najkraćem roku pripremi analiza cijene koštanja međunarodnih internet konekcija, čiji sastavni dio bi bile mjere za snižavanje cijene interneta u Crnoj Gori, jer se došlo do zaključka da visoke cijene predstavljaju ograničavajući faktor daljeg razvoja elektronskih komunikacija.Izvršni direktor Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost (EKIP) Zoran Sekulić, rekao je da od oktobra ove godine očekuje znatno niže cijene interneta.- Prijethodno, biće sprovedene mjere uvođenja troškovnog i odvojenog računovodstva Crnogorskog Telekoma i set drugih mjera koje je najveći operator u obavezi da izvrši. Na osnovu toga, Agencija će biti u mogućnosti da realno procijeni koje su to opravdane cijene interneta, rekao je Sekulić Portalu Analitika.Prema njegovim riječima, Agencija je krajem januara donijela rješenje kojim je Crnogorski Telekom određen kao operator sa značajnom snagom na relevantnom tržištu širokopojasnog pristupa internetu, na nivou maloprodaje.- Na bazi sprovdene analize, Agencija je zaključila da releventno tržište širokopojasnog pristupa internetu na nivou maloprodaje obuhvata usluge ADSL-a putem bakarne parlice, pristupa putem kablovskih mreža i pristupa putem optičkih vlakana. Na osnovu aktuelnih prepreka na maloprodajnom tržištu širokopojasnog pristupa internetu, Agencija je odredila Crnogorskom Telekomu, kao operatoru sa značajnom tržišnom snagom, nekoliko regulatornih obaveza, prije svega, obavezu odvajanja dostavnih evidencija. Telekomu smo nametnuli i obavezu regulisanja maloprodajnih cijena, obavezu nediskriminatornosti, obavezu transparentnosti i onu koja se tiče neosnovanog vezivanja određenih usluga. Crnogorski Telekom je u obavezi da u projekat uvođenja računovodstvenog odvajanja i troškovnog računovodstva za 2013.godinu uvrsti i usluge širokopojasnog pristupa internetu na nivou maloprodaje. Agencija će po prijemu revidiranih, regulatornih finansijskih izvještaja sa rezultatima troškovnog modela za 2013.godinu i donošenje odluke o davanju saglasnosti na sprovedene aktivnosti Crnogorskog Telekoma, biti u mogućnosti da pristupi određivanju troškovno orijentisanih cijena. Dakle smanjenje cijena usluga širokopojasnog pristupa se može očekivati početkom četvrtog kvartala ove godine, objasnio je Sekulić.Vlada je nedavno usvojila Informaciju u kojoj se traži da se najkraćem roku pripremi analiza cijene koštanja međunarodnih internet konekcija, čiji sastavni dio bi bile mjere za snižavanje cijene interneta u Crnoj Gori, jer se došlo do zaključka da visoke cijene predstavljaju ograničavajući faktor daljeg razvoja elektronskih komunikacija. Utvrđeno je da su cijene internet usluga u Crnoj Gori veće u odnosu na zemlje regiona.Sekulić smatra da do nižih cijena interneta može da dođe ulaganjem u infrastrukturu i uvođenjem novih operatora.- Agencija će nastojati da cijene budu tržišno orijentisane i znatno manje nego što je sada slučaj, zaključio je Sekulić.Poređenja cijena interneta: Da su cijene interneta u Crnoj Gori daleko skuplje nego u zemljama regiona svjedoči poređenje najpopularnijih paketa.U Crnoj Gori najjeftiniji ADSL paket koji nudi Telekom je "Basic" sa brzinom do jednog megabita u sekundi (Mb/s) i ograničenim protokom od jednog gigabajta. Cijena tog paketa je 14,23 eura.Zatim slijedi "Fl@t 2" sa brzinom do dva megabita u sekundi i neograničenim protokom, a mjesečno za korišćenje tog paketa korisnik mora izdvojiti 20,33 eura.Nešto jači "Fl@t 5", mjesečno košta 25,42 eura, a korisnicima je na raspolaganju brzina do pet Mb/s i neograničen protok.Najskuplji je intenet paket "Flat 7" za koji mjesečno treba izdvojiti 45,76 eura, a za uzvrat se dobija brzina do sedam mb po sekundi i neograničen protok.Kablovski intenet je najpovoljniji. M-kabl nudi paket od dva mb po sekundi po cijeni od 10,12 eura, do četiri mb 13,95, do osam mb 17,24 i do 16 mb 30,46 eura. Međutim, u odnosu na Telekom, M-kabl nije zastupljen u svim crnogorskim gradovima.Sa druge strane, hrvatski Telekom u odnosu na crnogorski nudi duplo niže cijene za iste brzine interneta.U Hrvatskoj cijena internet paketa sa brzinom od dva do četiri megabita po sekundi i neograničenim protokom iznosi 80,94 kune (10,5 eura). Dvostruko jači paket sa brzinom od pet do 10 Mb/s košta 14,5 eura, a najjači paket brzine od 14 do 20 Mb/s Hrvati plaćaju 24 eura. Pored Telekoma u Hrvatskom postoji i veliki broj drugih kompanija koje nude usluge korišćenja interneta, ali su cijene uglavnom iste.U Srbiji je situacija slična. Kompanija "Open Telekom" iz Srbije, za korišćenje interneta do pet Mb/s po sekundi nudi cijenu od 13 eura, do 10 Mb/s 16 eura, do 20 Mb/s 24 eura, do 30 Mb/s 31 euro i do 50 Mb/s 69 eura mjesečno. Pored pomenutih paketa korisnicima interneta u Srbiji ponuđen je i niz drugih sa cijenama dosta nižim od pomenutih.

    http://portalanalitika.me/ekonomija/...ta#CommentForm
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    root
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    smanjice nam 50 centi kakvi su to lopovi... nista ako ne bude barem 5eura jeftiniji svaki paket i nesto veca brzina.... ceraj ****

  3. #3
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Visoke cijene i feudalni uslovi koji se namecu korisnicima. Ugovor na 18 mjeseci itd. TO treba promjenit.
    Najjače je kad kažu 19.99 (cijene su sa PDV) a onda se na racunu obracunava internet i doda PDV na tu cijenu. Dakle, lopovluk.
    Imamo najgoru upload brzinu ne samo u regionu nego i sire! Ne mjenjaju je godinama.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drug_debila View Post
    smanjice nam 50 centi kakvi su to lopovi... nista ako ne bude barem 5eura jeftiniji svaki paket i nesto veca brzina.... ceraj ****
    trebalo bi da bude makar duplo jeftiniji, mada i ja mislim da nece smanjiti cijene pakete nesto znacajno

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da nece smanjit cijene, samo ce povecat brzine.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Velika vecina ima bakarne kablove do kuce tako da se brzina ne moze povecat nesto posebno preko flat 5 brzine.
    Gledam na sportklub vrti se reklama za nekog makedonskog operatera sa ponudom dje je telefon, hd kablovska sa odlicnom ponudom programa i internet brzine 10mb malo ispod 20e, sve zajedno. Realna cijena flat 2 je 11e a flat 5 13e, po nekom mom misljenju..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  7. #7
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da ste pametni sada pa da se izvrsi pritisak na telekom i EKIP da se ova prica ne zaboravi.
    Bako, jebeš li što?

  8. #8
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Da postoji jedan primjer dje je vlada stala na stranu gradjana pa da se zauzmemo.. Izbori su bro' po opstinama, mora se obecavat i krupno i sitno..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  9. #9
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smijesna prica, Agencija Telekomu ne moze skoro pa nista, samo zamajavaju narod povremenim obavjestenjima i analizama cisto da bi opravdali desetine zaposlenih koji za iljadu-dvije eura besposleno sjede po kancelarija po citav dan.

    Telekom mozda ove godine i smanji cijene, ali to iskljucivo kao reakciju na jacanje konkurencije u zadnjih godinu dana, a onda ce neko od tih botova iz EKIPa ili mozda sam prepodobni digitalni Vujica izaci u javnost sa pricom kako su uticali na Telekom zarad dobrobiti naroda.
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Đe to ima m-kabl za 10e?
    Plaća se još svaki mjesec taksa od 10e

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #11
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Đe to ima m-kabl za 10e?
    Plaća se još svaki mjesec taksa od 10e

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ne plaća se ni Telekomu samo ADSL paket, ide i pretplata , pa ti dodje na isto, s tim sto su kod m-kabla duplo vece brzine od navedenih u tekstu, tako da je ova cijena od 18 EUR-a zapravo za 16/1 Mb/s paket, za 28€ (koje moras platiti svakako, pa je malo glupo ne uzeti jer ti dodje bukvalno na isto glede budzeta) dobijas jos i DTV (80 kanala) na jednom i osnovni TV paket (60) kanala na svim ostalim TV uredjajima koliko ih imas u kuci...Ovamo za 32€ dobijas samo 5/0.5 Mb/s internet i mogucnost da te ovi iz Dormea cimaju neđeljom u vrijeme ručka 😁😁

  12. #12
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova vijest je jedna od "jačih" "ŠARGAREPA" u zadnje vrijeme. Da ne budem prost, ali od nje mi se ide na WC (među nama rečeno)

    Uprošćeno, ovako to ustvari izgleda...


  13. #13
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ja svima koji imaju priliku preporucujem m kabal, a sto se tice ovih snizenih cijena, to malo morgen nece se oni zajebat ne boj se

  14. #14
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    Visoke cijene i feudalni uslovi koji se namecu korisnicima. Ugovor na 18 mjeseci itd. TO treba promjenit.
    Najjače je kad kažu 19.99 (cijene su sa PDV) a onda se na racunu obracunava internet i doda PDV na tu cijenu. Dakle, lopovluk.
    Imamo najgoru upload brzinu ne samo u regionu nego i sire! Ne mjenjaju je godinama.
    potpisujem
    mada se nešto puno nisu pretrgli da poboljšaju tu ''net infrastrukturu''.. moja je recimo očaj, nemam uslova za optiku a svako malo smetnje i pad protoka, ti kablovi su postavljeni prije 15-20 godina i ispod su svakog standarda za korišćenje ADSL-a ili Extra tv-a + očajni ruteri..
    no izgleda sve može u ovu državu, a to pojeftinjenje ako ga bude, očekujem da bude minimalno

  15. #15
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    ja svima koji imaju priliku preporucujem m kabal, a sto se tice ovih snizenih cijena, to malo morgen nece se oni zajebat ne boj se
    I ja isto preporucujem, ubacio sam i rekao t-comu zbogom!
    GOD IS GREAT!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nyquist View Post
    I ja isto preporucujem, ubacio sam i rekao t-comu zbogom!
    Kad ode kriticna masa korisnika t-coma, pocet ce t-com da zavrce iznajmljene linkove ka mkablu, i to udarnim terminima, dovoljno je da 2x puta mjesecno vam steka net na mkabl i to uvece, pa da odlepite poslije par mjeseci i pocete da se vrcete nazad na t-com, ili neku cerku firmu Za 20 000 (npr.) korisnika svasta se da uradit.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  17. #17
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Kad ode kriticna masa korisnika t-coma, pocet ce t-com da zavrce iznajmljene linkove ka mkablu, i to udarnim terminima, dovoljno je da 2x puta mjesecno vam steka net na mkabl i to uvece, pa da odlepite poslije par mjeseci i pocete da se vrcete nazad na t-com, ili neku cerku firmu Za 20 000 (npr.) korisnika svasta se da uradit.
    Neka ih zavrce koliko oce, ja nemam nista s njima vise jedino ako t-com ubaci optiku do kuce onda cu dobro da razmislim a posto se to nece desiti ni za 10 godina na adsl mrtvi se ne vracem vise. Provajder jeste M-Kabl ali internet dobijam preko linka Radijus Vektor Doo ili ti www.vektor.net iz Srbije. Tako da slobodno neka zavrcu koliko oce ali ja se vise na T-Com ne vracem!
    Last edited by Nyquist; 10-04-14 at 15:00.
    GOD IS GREAT!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Ne plaća se ni Telekomu samo ADSL paket, ide i pretplata , pa ti dodje na isto, s tim sto su kod m-kabla duplo vece brzine od navedenih u tekstu, tako da je ova cijena od 18 EUR-a zapravo za 16/1 Mb/s paket, za 28€ (koje moras platiti svakako, pa je malo glupo ne uzeti jer ti dodje bukvalno na isto glede budzeta) dobijas jos i DTV (80 kanala) na jednom i osnovni TV paket (60) kanala na svim ostalim TV uredjajima koliko ih imas u kuci...Ovamo za 32€ dobijas samo 5/0.5 Mb/s internet i mogucnost da te ovi iz Dormea cimaju neđeljom u vrijeme ručka 😁😁
    Slažem se da je tako, Samo mi pade u oči, da su baš dobro pripremili ovu studiju, sve su im cijene pogrešne a i paketi poneki
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #19
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nyquist View Post
    Neka ih zavrce koliko oce, ja nemam nista s njima vise jedino ako t-com ubaci optiku do kuce onda cu dobro da razmislim a posto se to nece desiti ni za 10 godina na adsl mrtvi se ne vracem vise. Provajder jeste M-Kabl ali internet dobijam preko linka Radijus Vektor Doo ili ti www.vektor.net iz Srbije. Tako da slobodno neka zavrcu koliko oce ali ja se vise na T-Com ne vracem!
    Nisi bas najbolje informisan, M-kabl na internet izlazi preko crnogorskog T-coma. Nazalost u Crnoj Gori je Telekom i dalje fakticki monopolista po pitanju internet konekcija prema svijetu, koliko ja znam jedini alternativni izlaz (ako zanemarimo RDC mozda jos neki manji izlaz?) je M-tel koji je odjebao wimax odavno pa skoro ni da ne pruza usluge interneta, mada su oni najavljivali da ce da udju na trziste kablovske, cak je bilo i nekih pouzdanih glasina da ce kupiti nekog od manjih provjdera (BBM,M-kabl,Cabling) ali sta ce biti od toga ostaje da se vidi.
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  20. #20
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    Nisi bas najbolje informisan, M-kabl na internet izlazi preko crnogorskog T-coma. Nazalost u Crnoj Gori je Telekom i dalje fakticki monopolista po pitanju internet konekcija prema svijetu, koliko ja znam jedini alternativni izlaz (ako zanemarimo RDC mozda jos neki manji izlaz?) je M-tel koji je odjebao wimax odavno pa skoro ni da ne pruza usluge interneta, mada su oni najavljivali da ce da udju na trziste kablovske, cak je bilo i nekih pouzdanih glasina da ce kupiti nekog od manjih provjdera (BBM,M-kabl,Cabling) ali sta ce biti od toga ostaje da se vidi.
    Ja mislim da nisi u pravu jer meni ne pise nidje Crnogorski Telekom nego Radijus Vektor Srbija. Prije kod nekih jeste pisalo na M-Kabl Crnogorski Telekom i dan danas pise. Ali od kako su poceli da daju ove nove pakete tako je i net Radijus Vektor a ne Crnogorski Telekom, sto znam. Ali u svakom slucaju bilo kako bilo ponuda je vrh! Jer sam skoro 10 godina koristio ADSL i sad je vrijeme da monopolistama stane na kraj! :P
    GOD IS GREAT!

  21. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    blago tome kod koga nisi, kakva si tezina :P
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  22. #22
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako mislis "meni pise" ? Dje ti tacno pise Vektor ?
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  23. #23
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nyquist View Post
    Ja mislim da nisi u pravu jer meni ne pise nidje Crnogorski Telekom nego Radijus Vektor Srbija. Prije kod nekih jeste pisalo na M-Kabl Crnogorski Telekom i dan danas pise. Ali od kako su poceli da daju ove nove pakete tako je i net Radijus Vektor a ne Crnogorski Telekom, sto znam. Ali u svakom slucaju bilo kako bilo ponuda je vrh! Jer sam skoro 10 godina koristio ADSL i sad je vrijeme da monopolistama stane na kraj! :P
    Nije bitno što piše...Istina da m-kabl kupuje internet od Vektor-a, ali do njega 'dolazi' optičkim kablom kojim je Crna Gora povezana sa Srbijom... Odradi trace rout (tracert komanda) pa ćeš vidjeti kako i kuda se saobraćaj kreće i kuda prolazi.

    Naravno, to ne znači da je gore pomenuti scenario moguć...mislim, ono, u teoriji jeste, ali praksa je nešto drugo....

  24. #24
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mali Texas
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    blago tome kod koga nisi, kakva si tezina :P
    Tezina je placala svaki mjesec uredno, sad je dobro sto sam kutarisa tcoma! :P


    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    Kako mislis "meni pise" ? Dje ti tacno pise Vektor ?
    Izvoli pa sam vidi dje.

    Your IP Address Is:
    109.122...
    Your IP Details:
    ISP: Radijus Vektor Doo
    Services: None Detected
    City: Belgrade
    Country: Serbia
    GOD IS GREAT!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ne ne, definitivno ne poznajes materiju, to sto je taj opseg adresa registrovan na Vektor nema nikakve veze sa time kuda se izlazi iz CG, nego da ne zamaram sad sa offtopicom.
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 08-08-09, 19:24
  2. Niže cijene za Mobilni Internet
    By Stampar in forum Operatori
    Replies: 11
    Last Post: 15-01-09, 20:20
  3. Iskustva iz Beograda - cijene interneta i telekom usluga
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 47
    Last Post: 26-02-07, 00:23
  4. C. Gora ima znatno više obradive zemlje po stanov. od drugih
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 20
    Last Post: 06-02-05, 17:00
  5. Ekonomski rast u CG znatno veci od prosjeka u EU!
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 05-03-04, 20:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •