Page 21 of 23 FirstFirst ... 1117181920212223 LastLast
Results 501 to 525 of 566

Thread: Lake Fest 2014

  1. #501
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    2,461
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default



    i prti bee gee

  2. #502
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Preporuka i za Stray Dogg. Raznose! I nadamo se Lejku bez elektronske muzike, ako se ono moze nazvati muzikom.


  3. #503
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Svaka vam čast kad možete Ramba Amadeusa slušati. Imam nagon da se momentalno samozapalim kad ga čujem kako ''pjeva'' i muzicira
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  4. #504
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rambo da dodje jedino u varijanti da se ne ponavljaju stari izvodjaci ali mislim da se majke dogodine ne smiju preskocit, volio bih cut 357 uzivo, sharks snakes and planes, grate, consecration... i koliko god meko bilo za lake fest, mislim da bi i nicim izazvan napravili odlican provod.

  5. #505
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Pero Defformero(ako ne završe najavljeno gašenje grupe, bili skoro u pabu, ko je došao zna kako je bilo )

    Trigger(kao grupa koja ima brzu muziku za skakanje i provod + ženski vokal na gitare)

    MadRed (nova grupa koja miješa razne stilove, dobra za uvodne sate)
    https://www.youtube.com/watch?featur...&v=dLGAh9ShpDE
    TBF(ne mora se dodatno objašnjavat)

    Prti Bee Gee (ista stvar)

    Piknik(opet za neki od ranih bendova, vjerovatno dostima poznat sastav iz NS)

    KiloKilo Banda(ista kategorija,dok traje sunca)

    Flatline(malo "jači" zvuk, da se konačno i ta publika ispoštuje)

    Downstroy( ista stvar, za ljubitelje HC-a)

    Od stranih koji su "jeftiniji": Soulfly, Prodigy, Bolt Thrower, Combichrist(slušao sam ih kao predgrupu Rammsteina i sve najbolje ),itd. Može se nać nešto sigurno.

    Uglavnom, bendova za još 2 Lake festa ima dovoljno. Ovo je ono što bih ja volio da vidim a makar još toliko bih našao, vi ste predlagali gore,tako da je lista podugačka. Opravdanja nema, ovo je sve jeftino i relativno poznato . Zvijezde i nosioce festivala sami neka izmisle. Ako bi ostatak ovakav bio, i Riblju čorbu bih oprostio

  6. #506
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi siguran da prodigy spada u jeftinije?
    AJMO CRNA GORO !!!

  7. #507
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ja Prodigy očekujem na SD iduće godine...
    #fakenews

  8. #508
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    i ja isto. nisu oni za LF

  9. #509
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Lake Fest 2014

    Ali su za krupac i topole dusu dali pa ne mora bit u okviru lf
    AJMO CRNA GORO !!!

  10. #510
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    Jesi siguran da prodigy spada u jeftinije?
    Mislim da jesu jer ih prečesto dovode naokolo. Kad kažem jeftiniji mislim na 50-200 000 eura, oni su sigurno bliži ovoj drugoj cifri al eto. Što se tiče stranih bendova, SKC i par klubova po Hrvatskoj što dovode, dovoljno bi to bilo pratit i imat orjentir za cijenu i mogućnost dovođenja.

    Edit: Evo sad gledam Tarja Turunen je u SKC, Guano Apes su bili na Jelen demo festu,Dropkick Murphys u Zagrebu, Sepultura u Domu omladine u BG, Hatebreed i Napalm Death isto. Ovo je sve u zadnjih pola godine i što sam pregledom jednog sajta iskopao, a ne vjerujem ni jedan sastav da je preskup. Ipak ovo uglavnom nijesu objekti koji primaju neke ogromne brojke ljudi pa da se to otplati kartama. Mislim da su sva ova imena u domenu, pogotovo ako bi se našao neki sponzor ili država dala makar dio para koje časkom dadoše Budvi.
    Last edited by Dutch; 30-07-14 at 23:45.

  11. #511
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Mislim da jesu jer ih prečesto dovode naokolo. Kad kažem jeftiniji mislim na 50-200 000 eura, oni su sigurno bliži ovoj drugoj cifri al eto. Što se tiče stranih bendova, SKC i par klubova po Hrvatskoj što dovode, dovoljno bi to bilo pratit i imat orjentir za cijenu i mogućnost dovođenja.

    Edit: Evo sad gledam Tarja Turunen je u SKC, Guano Apes su bili na Jelen demo festu,Dropkick Murphys u Zagrebu, Sepultura u Domu omladine u BG, Hatebreed i Napalm Death isto. Ovo je sve u zadnjih pola godine i što sam pregledom jednog sajta iskopao, a ne vjerujem ni jedan sastav da je preskup. Ipak ovo uglavnom nijesu objekti koji primaju neke ogromne brojke ljudi pa da se to otplati kartama. Mislim da su sva ova imena u domenu, pogotovo ako bi se našao neki sponzor ili država dala makar dio para koje časkom dadoše Budvi.
    Mislim da je većinu para za Jaz dala opština Bd ili mi je nešto promaklo...? Lake nikad neće biti komercijalno isplativ kao Bd u sezoni, sa tim se moramo pomiriti... Što ne znači da se uz dobru organizaciju ne može dovesti bar jedan jači strani bend...
    #fakenews

  12. #512
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Sigurno da neće, al u Bd je koješta pokušavano i ništa nije bilo isplativo. Nisam siguran i SD koliko je stvarno uspješan ili je u pitanju pumpanje priče. Non stop se pare dolje pumpaju a ta Budva u dugove do guše. Sem toga, neko je "odozgo" morao da odobri opštini te pare, jer 600k eura dat u trenutku kad ti je dug preko 50 miliona(ili puno više ne sjećam se sad) nije mala stvar.
    Lake može da se razvija ako za to bude volje i umijeća organizatora(zasad umijeća pomalo i fali) i podrške kako opštine tako i države(Min.kulture). Eno sad ona lokalna đeca trče, naplaćuju parking po livada, neki drugi prodaju piće i hranu na štandovima itd. Sve je to neki doprinos gradu. Da ne pričamo da Nk malo živne tih dana i o nečemu se drugo priča. Ljubitelja rok zvuka ima u Crnoj Gori ali ih ima puno više u okruženju i to se može privuć. U sredini smo između više država i dobrom organizacijom i reklamom se može dovest i 3x više ljudi. Naravno, i sa dobrim imenima. I ove godine je organizator tu zapeo, jer se imena nisu znala do mjesec pred početak itd.

  13. #513
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Dobro me podsjeti Dutch, Dropkick Murphys!
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  14. #514
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Sigurno da neće, al u Bd je koješta pokušavano i ništa nije bilo isplativo. Nisam siguran i SD koliko je stvarno uspješan ili je u pitanju pumpanje priče. Non stop se pare dolje pumpaju a ta Budva u dugove do guše. Sem toga, neko je "odozgo" morao da odobri opštini te pare, jer 600k eura dat u trenutku kad ti je dug preko 50 miliona(ili puno više ne sjećam se sad) nije mala stvar.
    Lake može da se razvija ako za to bude volje i umijeća organizatora(zasad umijeća pomalo i fali) i podrške kako opštine tako i države(Min.kulture). Eno sad ona lokalna đeca trče, naplaćuju parking po livada, neki drugi prodaju piće i hranu na štandovima itd. Sve je to neki doprinos gradu. Da ne pričamo da Nk malo živne tih dana i o nečemu se drugo priča. Ljubitelja rok zvuka ima u Crnoj Gori ali ih ima puno više u okruženju i to se može privuć. U sredini smo između više država i dobrom organizacijom i reklamom se može dovest i 3x više ljudi. Naravno, i sa dobrim imenima. I ove godine je organizator tu zapeo, jer se imena nisu znala do mjesec pred početak itd.
    Nemojmo upoređivati pokušaje od festova sa Exit-ovom organizacijom... Dovoljno je samo ime bez ikakve dalje reklame da fest bude isplativiji nego svi dosadašnji pokušaji na Jazu... Valjda znaš i sam da naši neće dati pare nikome ako im se to ne isplati, po meni su pomenute cifre realne i već sam obrazložio u gornjim postovima... Ako su napumpane to je minimalno...

    Opština Nk je pomogla koliko je mogla (ovo je info iz prve ruke), i sami organizatori su to saopštili... Država je zakazala i tu ima prostora za pomak... Sve ovo je lakše odraditi kad dogovoriš bar jedno jače ime malo ranije... Ebem ga nek ulete pare pola godine prije, pa šta ostane da se krpe, balkanski bendovi neće niđe pobjeć... Par mjeseci prije promotivna samo u Nk 15e, ostatak CG 20e, do pred fest 25e, na dan početka 30e... Dođoše drugovi na SD samo jednu noć, njih 4 80e, organizatorima najmilije pare...
    #fakenews

  15. #515
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Pa ja svakako smatram da moraju imena prije bit, karte i preprodaji i reklama. Mogli bi zakupit par bilborda u BanjaLuci, Trebinju, Sarajevu, Skadru itd. To nije neka para. Isto tako može se organizovat lijepljenje plakata u tim gradovima. A mislim da su dosad stekli i kakvu takvu materijalno podlogu da urade to sa dovođenjem nekog sa strane.
    A što se tiče prvog dijela tvog posta, ja bih preformulisa " neće dat pare ako im se to lično ne isplati". Znajući kakvi su daće 600 000e ovim za SD ako će im isti 200k u džep gurnut. Exit je ozbiljna priča al oni neće radit bez konstantnih donacija od države, to su i u NS pokazali kad su prijetili da ga sele u Hrvatsku.

    No dobro, naše je da se nadamo, da podržimo ako nam se sviđa pa eto . Valjalo bi pritiskat malo da se uozbilje oko svega, al teško da više možemo napravit.

  16. #516
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Koliko mi se čini Vlada Cg je posebnom odlukom namijenila pola miliona eura za podršku SD festivalu tako da nisam baš siguran da je opština Budva išta dala osim logistike.Druga stvar da SD ima podršku države na svim poljima vidjelo se kod podjele karata koje su se dijelile po državnim institucijama šakom i kapom nekome je bilo važno da što više naroda bude dolje i da se opravdaju uložena sredstva

    Nego da se vratim na temu: mislim da Billy Idol ili Cokney Rejects ne bi bili preskupi za dovesti a od domaćih bi volio vidjet Smaka, Silu, Pekinšku patku ili možda Pankrte ako su i dalje aktivni
    Last edited by goldfinger; 31-07-14 at 08:36.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  17. #517
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ozbiljnost SD u odnosu na LF vidi se i u kupovini karata. Na SD su se kupovale kod Hipotekrne, mogao si i kredintom karticom da platiš.
    To je prava logistika.

    Ali nema veze, volim ja ove "socijalne" festivale, da nema bonova za hranu i piće slobodno mogu reći da je 1979 godina po ambientu, ljudima i atmosferi (ne znači ništa loše - čak naprotiv).
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #518
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    www.arsenalfest.rs

    eo jedan festival programski slican lake festu, pogledajte izvodjace ove godine i cijenu kompleta karata za 3 dana, 1800 dinara= 15 eura, a 3 puta bolji izvodjaci....
    AJMO CRNA GORO !!!

  19. #519
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ne bih se složio da su bolji, u rangu sa Lake festom a možda i malo ispod, puno je grupa koje imaju jedan ili čak nijedan album itd. JedinoGentleman odvaja, jer je ipak nekad bio svjetska zvijezda, zadnjih godina nijesam čuo za njega.

  20. #520
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    samo im je lokacija preloša, pazi đe su stejdžovi a đe je kamp

    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  21. #521
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Jbg, nema svako prostor . U CG generalno ima fenomenalnih prostora za ovakve manifestacije, ali je kao i sve neiskorišćeno. Što neko napisa, legalizovat marihuanu i od početka juna do početka septembra svake nedelje po jedan festival NK, Primorje i par na sjeveru, ma ubili bi se od para.

  22. #522
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesu ni oni bili na Lake-u. Jes' da ih prećerano ne volim, ali neka i njih naredne godine...


  23. #523
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantan link http://priceonomics.com/how-much-doe...favorite-band/ (radi se o aktuelnim cijenama - maj ove godine) za organizatore Lake-a, a i za nas koji ćemo dolaziti narednih godina. Odma' mi upada u oči da jedan Tom Morello (eks gitarista kultnog benda Rage Against the Machine) košta između 10 i 20 hiljada dolara. Radi se o, po meni, najboljem gitaristi svijeta... čovjeku koji nastupa i kao gost na ovogodišnjoj turneji Bruce-a Springsteen-a.
    Last edited by Randle McMurphy; 02-08-14 at 00:39.

  24. #524
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Tu je i Dropkick Murphys,Godsmack,Gogol Bordello,Incubus, Korn, Seether,Snoop Dogg,Redmen i Mehod man, Public Enemy, Everlast. Ovo sve do 100k eura, nevjerovatno. Ja sam mislio da svi uzimaju tu makar pola miliona. Dovest jedan Godsmack na Krupac ili Korn, to bi bila reklama samo takva. Naravno, imaju tu troškovi karata i ostali izdaci al opet. I moraju se pare keširat, neće oni da čekaju isplatu. Eto tačno ispade ono moje da država može podržat dolazak jedne zvijezde. Al kad pogledaš ovu listu, bukvalno i ispada da je država platila sve izvođale sa SD-a. Znači, cijene su smiješne. Očigledno da organizatori festivala imaju itekako dobre zarade. Po ovim listama, Exit što se tiče izvođača, može koštat max 2 miliona, a često ni upola. U zadnje vrijeme uglavnom dovode ljude koji su na ovoj listi do 50k.

  25. #525
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Tu je i Dropkick Murphys,Godsmack,Gogol Bordello,Incubus, Korn, Seether,Snoop Dogg,Redmen i Mehod man, Public Enemy, Everlast. Ovo sve do 100k eura, nevjerovatno. Ja sam mislio da svi uzimaju tu makar pola miliona. Dovest jedan Godsmack na Krupac ili Korn, to bi bila reklama samo takva. Naravno, imaju tu troškovi karata i ostali izdaci al opet. I moraju se pare keširat, neće oni da čekaju isplatu. Eto tačno ispade ono moje da država može podržat dolazak jedne zvijezde. Al kad pogledaš ovu listu, bukvalno i ispada da je država platila sve izvođale sa SD-a. Znači, cijene su smiješne. Očigledno da organizatori festivala imaju itekako dobre zarade. Po ovim listama, Exit što se tiče izvođača, može koštat max 2 miliona, a često ni upola. U zadnje vrijeme uglavnom dovode ljude koji su na ovoj listi do 50k.
    Svašta bi se moglo odabrati sa ovog spiska. Nadam se da ovo čita neko od organizatora, pa neka počnu već sad šljakati za naredni fest. Dovesti nešto atraktivno i jako... i da onda imamo kraj Krupca publiku iz brojnih zemalja. :yipiiii:

Page 21 of 23 FirstFirst ... 1117181920212223 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Kartu za Lake Fest
    By IJa in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 04-08-15, 10:04
  2. CdM Lake Fest
    By Rookie in forum Sve i svašta
    Replies: 94
    Last Post: 22-07-12, 13:51
  3. Prodajem Lake Fest karte 2
    By Rave92 in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 20-07-12, 19:54
  4. Kupujem Karte za Lake fest
    By kb8 in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 20-07-12, 13:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •