Results 1 to 17 of 17

Thread: sukob p2p programa (ili torrenta) i wireless konekcije

  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default sukob p2p programa (ili torrenta) i wireless konekcije

    imam onaj usrani zte bijeli tcomov ruter. nesto su mi ispodesavali tamo i sad manje - vise ok radi. medjutim, kad upalim neki peer2peer program (npr. soulseek za skidanje muzike) ili torrent, tada veza mnogo cesto puca i sve ide u p.m. postoje li neka podesavalja u kompjuteru da ih nisam dobro podesio pa su te dvije stvari u sukobu...ima li ko ideju? windows 7 je u pitanju

    i to mi se javlja ovako, znaci kao connected ali no internet access...:


    a u drugom slucaju se nalazi narandzasti kruzic i pise 'not connected' pa kad kliknem da se konektuje ne moze no izbaca troubleshooter...uf pi

    hvala
    this is pointless

  2. #2
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    isto se i meni desava u zadnje vrijeme...

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk


  3. #3
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno se ruter guši.
    Kad skidaš torente ograniči brzinu uploada I dowloada.
    Uload stavi na 2Kb/s a download na recimo na 250 Kb/s.
    Eksperimentiši sa brzinom downloada dokle ne namjestiš brzinu koju ruter može podnijeti.

    Pozdrav

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    pa ne bih reka da se gusi zbog protoka, na soulseek kad skidam 20 ili 200kbs isto mi je, jednostavno pukne
    this is pointless

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    da nisi probao da stavis DMZ?
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    da nisi probao da stavis DMZ?
    sto je dmz?
    this is pointless

  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    demilitarajz zone iliti da otvoris taj komp za multiple konekcije i portove,takoreci stavis izuzetak taj komp,tj sve u tom slucaju ruter propusta...imas nedje opciju na ruteru

    nisam siguran da li ce ti rijesiti problem ali nije zgoreg da probas
    Last edited by bojankov; 03-04-14 at 08:37.
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moras ograniciti broj konekcija po torrentu u programu koji koristis na neku razumnu cifru kako bi oatali servisi radili normalno, jer ti prakticno dolazi do situacije slicne DDOS napadau.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Moras ograniciti broj konekcija po torrentu u programu koji koristis na neku razumnu cifru kako bi oatali servisi radili normalno, jer ti prakticno dolazi do situacije slicne DDOS napadau.
    to je to, ja po ruteru vidim info tipa: flood, smurf itd
    mozes li objasniti kako se to radi ili nam daj neki link

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk


  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U zavisnosti od torrent klijenta. Npr. na uTorrentu ja drzim max 5 aktivnih torrenta da moze da bude ukupno i max broj konekcija po torrentu, cini mi se -nisam kuci trenutno pa ne mogu provjerit- 150.

    Sa ovim postavkama, sve funkcionise besprekorno...dakle download ide nesmetano, ostali servisi u mrezi funkcionisu normalno, dakle email, browsovanje na tim i ostalim uredjajima rade (sporo ako download povuce max brzinom), ali nema pucanja veze i onoga budaljenja da komp ne moze da otvori nwkustranicu i sl.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    hvala , pokusacu da nadjem te opcije na bittorrent

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk


  12. #12
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Nexus , @primarijus .... Jeste li uspjeli riješiti svoj probleme.

    Evo dva screen shot-a mojih settinga u uTorrent-u (koji vam zaista najtoplije preporučujem ukoliko ga ne koristie jer radi besprijekorno kako na kompjuteru tako i na Tabletu (Nexus 7) i na telefonima (HTC Sensation i HTC One).

    Sa ovim settinzima na Desktop računaru nikakvih problema nemam sa mrežom u kući prilikom downloada torrenta, osim naravno sporijeg internet browsing-a, email download-a i sl.na svim uređajima i neznatno (do malo više znatno ) sporijeg file transfera među uređajima u mreži.

    U mreži su inače:

    • 2 desktop računara - jedan (koji mi đeca zovu Glavni koji služi svemu i svačemu, najviše audio-visualnoj-grafičkoj obradi, web-developmentu,game-anju itd... i naravno kao primarna download mašina - povezan WiFi (WLAN), drugi je Home Theater PC (Media Centar) koji śedi u dnevnoj sobi u polici ispod LCDTV-a - povezan žicom (LAN).
    • Pored ova dva desktop-a, u mreži su i ženin LapTop - (WLAN), kao i
    • Satelitski reciever DreamBox 800HD SE - (LAN) - (reciever je online zbog cardshare-inga koji takođe funkcioniše besprijekorno čak i kada se uTorrent zakuca na 1.7 Mb/s)
    • 4 Smartphone-a (WLAN) - (sve HTC do HTC-a - moj One, službeni Sensation, ženin Desire 600 i sinov Wildfire) i
    • Tablet Nexus 7 - (WLAN)


    Dakle, devet (9) uređaja na mreži, povezani što bežično, što UTP kablovima... osim na Dreambox-u i Media Centru, na svim uređajima se downloaduju email-ovi - MS Outlook-om koji je uvijek upaljen na računarima - a na Android uređajima što nativnom email aplikacijom i gmail aplikacijom, što AquaMail aplikacijom (One, Sensation, Nexus 7) - koja je by the way defintivno najbolji email klijent za ANdroid platformu kojki sam imao prilike da isprobam i koristim - koristim AquaMail evo duže od godine. Npr, na uređajima na kojima je AquaMail je podešeno po 5 (pet) email naloga, svaki na IMAP sa push mail opcijom uključenom, plus što su i ostaleautomatske sinhronizaije sve popaljene - gMail na prvom mjestu,potom Facebook i Facebook Page Manager aplikacije, pa blink-feedovi na One-u i Sensation-u i Desire-u, twitter/plume itf....itd....itd....

    Dakle, SVE RADI, nema kočenja, pucanja veze, nemogućnosti da se otvore web stranice u Browser-u, da sinhronizacija bilo čega na smartphone-ovima / Tabletu puca, HD Video stream saMedia Centra na Tabletisto radi bez problema i trzanja.cardshare-ing takođena sat tv-u..... Trenutno je router koji koristim TP-Linkov model TL-WR740N (koji doduše ne radi u mixovanom b/g/n modu,već sam podesio N only WLAN), ali sav ovaj setup je do prije petnaestak radio besprijekorno (samo sa znatno sporijim internetom i sporijom kućnom mrežom) i sa Telekomovim Pirelli routerom koji ne podržava N standard i koji je radio u mix b/g modu.

    Dugo sam tražio idealna podešavanja za uTorrent kako bi sve ovo funkcionisalo ovako... dodavao i oduzimao, testirao, ostavljao da radi, isprobavao - pa mi se učini: e, to je to, pa onda poslije dva sata, ili dva dana - nebitno, počnu opet isti problemi...

    U svakom slučaju,podešavanja koja su na screen shotovima ispod su ključna (i idealna) za dobro funkcionisanje servisa. Kako samog downloada torrenta (dakle izvlačenja maximuma iz dostupnih peerova a.k.a. što brži download) tako i za stabilnost mreže i svih mogućih mrežnih servisa koje koristimo svakodnevno na računarima, smartphoneovima, tabletima i ostalim povezanim nam uređajima

    E sad, pošto sam vas doobroooo smorio s pričom, evo i screen shotova Na prvom screenshotu, važna su podešavanja u sekciji Number of Connections, a na drugom Queue Settings





  13. #13
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    globalne konekcije su mi bile po defaultu 200(bittorrent koji koristim isto na mob, isto tablet nexus 7 i dva pc-a) smanjio sam na 150- rekoh da nije to onaj broj konekcija koji si pomenuo, tad nisam mogao nista da skidam preko torrenta dok nisam vratio na default..Primjetio sam da mi se konekcija izgubi samo kad laptopom nesto downloadujem(probacu sa utorrentom da kopiram tvoja podesavanja kad budem otisao kuci za 3-4 dana)
    Inace imam i ja isto dosta stvari povezanih na netu: Dreambox, moj desktop, laptop, tablet, pa onda kancelariju 2 desktopa i jos jedan laptop, i komsija koji cijeli dan gleda turske serije , jos mi se kaci i koji prolaznik jer zbog jednog access pointa nisam uspio da zakljucam glavni wi-fi a da na ap radi net bez greske(koji sluzi samo za dreambox)

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk


  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa sto nisi odma rekao, to ti je sve zbog komsije i njegovih turskih serija 😃

    Šalu na stranu, Dreambox ti je ipak najbolje (ako koristiš share-ing) povezati kablom zbog brzine odziva (delay, latencija, ping etc...), jer je kabl komad brzi od bežične komunikacije:

    Propagation delay is the time it takes for the first bit to travel from the sender to the receiver (During this time the receiver is unaware that a message is being transmitted). The propagation speed depends on the physical medium of the link (that is, fiber optics, twisted-pair copper wire, etc.) and is in the range of 2*10 na 8-mi meters/sec for copper wires and 3*10 na 8-mi for wireless communication.

    A glede otvorenog AP-a, što ne isfiltriraš komša sa mac adresama. Ako ti se npr kači preko toga AP-a na kojem ti je samo Dreambox, ne moras se puno ni smarat, jer ćeš imat samo jednu MAC adresu da staviš u Access Controll (MAC od Dreamboxa)
    Last edited by Jocker; 08-04-14 at 02:00.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Ne mogu da ga isfiltriram jer smo dobri prijatelji, a AP gdje mi se nalazi dreambox je podesen kao client, sluzi samo za taj posao i sve radi beskprekorno, nemam problema sto se tice toga.
    Ostale uredjaje koje vidim da se kace kod mene uvjek isfiltriram i zdravo.
    Samo to sa torrentima jos mi je ostalo, pokusacu sa utorrentom, jer se sjecam davno bas zbog slicnog prob sam presao na bit jer na utorrent mi je download speed bio nikakav.

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk


  16. #16
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Rijesavao sam danas problem, nije bio ruter kriv ni bittorrent, nego Avira antivirus, ne pojavljaju se vise strumfovi na routeru i veza ne puca :hardrock:

  17. #17
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ja ne koristim torent,sisam preko xdcc i file serv-a,tj nakacim se prvo na irc server. Ali svejedno mi wireless samo stane,sesije se zaustave.Ne mogu pingovat niti otvorit 192.168.1.254 (zte je na toj adresi)
    Ali i daljem sam nakacen na WiFi.Pa se moram nakacit i otkacit par puta dok ne proradi. Prije je bilo dovoljno jednom,ali sad vec po nekoliko puta. Stavio sam SSID Settings/
    Priority na 0 (
    bilo je na 6),i taj dan/dan i po je bilo OK.SAd opet steka poslije nekog vremena. Samo da ostavim komp nakacen (ne moram ni surfovat) isto se desi.

    A da, i reset preko ruter strane nije pomogao. AV programe ne koristim,nemam memorije.
    Last edited by napalm; 14-04-14 at 13:29.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: trebaju mi dva torrenta
    By Baned-Bananed in forum Software
    Replies: 24
    Last Post: 23-06-12, 06:17
  2. I: Laptop ne nalazi wireless konekcije
    By Tefrola in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 20-02-12, 03:08
  3. Kradja WIRELESS konekcije
    By Dragone in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 26-01-09, 19:31
  4. sto je sa filmvoiam sa torrenta ?
    By sparco in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 14-08-08, 14:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •