Results 1 to 5 of 5

Thread: Organski portali

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Split
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Organski portali


  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Ovo sam već negdije čitao (mada na engleskom)

    Izuzetno opasna teorija koja dijeli ljudsku rasu na dva dijela na najfudamentalniji način (na način na koji je to i Nacizam radio na višu i nižu ljudsku rasu) u ovom slučaju na ljude sa Dušom (Adamovce) i ljude bez duše (Organske portale).

    Za razliku od Nacizma ova teorija ide i dalje te pokušava minirati osnovnu ćeliju ljudskog društva odnosno porodicu tvrdeći da unutar same porodice postoji ta podijela zbog "miješanja dvije krvne loze".

    Razlog posanka ovakve teorije je da se miniraju osnovne vrijednosti ovog društva a u cilju prikupljenja sljedbenika.

    U ovom slučaju teorija ima jedan mali problem (osim što je čisto subjektivne prirode) a to je da poništava samu sebe u osnovi ako se sastavi sa namijerom sa kojom je postavljenja.

    Naime ljudi sa dušom (adamovci) su vezani po ovoj teoriji sa emocijama koje su duboko ukorijenjene u duši pa prema tome nisu u stanju razbijati ono što je kreirano tim emocijama. (ljubav, porodica). S druge strane Organski Automati (ljudi bez duše) mogu odlično emilirati emocije ali nisu vezani za njih pa mogu pogaziti osnovne vrijednosti (ljubav porodicu) te promijeniti svoj put u neki drugi (recimo prići Kasiopejcima ako je to potrebno)

    Iz ovoga sljedi da Adamovac nije u stanju biti "prosvijetljen" na taj način pošto je vezan za ono u što vijeruje, dok Organski automat nije i on mijenja svoje stavove prema potrebi. Iz ovoga sljedi da su Kasiopejci u većini slučajeva ti Organski Automati odnosno upravo ono što tvrde da nisu.

    Da produbim paradoks.

    Iz te teorije dolazimo do zaključka da su najslavniji duhovni ljudi ovog svijeta u stvari bili ti Automati jer su se u bar jednom momentu preokrenuli u nešto drugo. Buda, Muhamed, Mojsije, Aron, Josip, svi Apostoli.

    Kako je ovo filozofska teorija, a ne naučna moguće je pobiti samo nekom filozofskom metodom (u ovom slučaju čistom logikom).

    Radi gornjih paradoksa smatram ovu teoriju čistom nebulozom.

    (inaće namijerno promijenjeno iz Organski portali u Oranske Automate jer je upravo to pijesnik htio da kaže :devil: :devil: :devil: )

    Last edited by funestis; 13-01-06 at 14:51.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Split
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis
    Ovo sam već negdije čitao (mada na engleskom)

    Izuzetno opasna teorija koja dijeli ljudsku rasu na dva dijela na najfudamentalniji način (na način na koji je to i Nacizam radio na višu i nižu ljudsku rasu) u ovom slučaju na ljude sa Dušom (Adamovce) i ljude bez duše (Organske portale).

    Za razliku od Nacizma ova teorija ide i dalje te pokušava minirati osnovnu ćeliju ljudskog društva odnosno porodicu tvrdeći da unutar same porodice postoji ta podijela zbog "miješanja dvije krvne loze".

    Razlog posanka ovakve teorije je da se miniraju osnovne vrijednosti ovog društva a u cilju prikupljenja sljedbenika.

    U ovom slučaju teorija ima jedan mali problem (osim što je čisto subjektivne prirode) a to je da poništava samu sebe u osnovi ako se sastavi sa namijerom sa kojom je postavljenja.

    Naime ljudi sa dušom (adamovci) su vezani po ovoj teoriji sa emocijama koje su duboko ukorijenjene u duši pa prema tome nisu u stanju razbijati ono što je kreirano tim emocijama. (ljubav, porodica). S druge strane Organski Automati (ljudi bez duše) mogu odlično emilirati emocije ali nisu vezani za njih pa mogu pogaziti osnovne vrijednosti (ljubav porodicu) te promijeniti svoj put u neki drugi (recimo prići Kasiopejcima ako je to potrebno)

    Iz ovoga sljedi da Adamovac nije u stanju biti "prosvijetljen" na taj način pošto je vezan za ono u što vijeruje, dok Organski automat nije i on mijenja svoje stavove prema potrebi. Iz ovoga sljedi da su Kasiopejci u većini slučajeva ti Organski Automati odnosno upravo ono što tvrde da nisu.

    Da produbim paradoks.

    Iz te teorije dolazimo do zaključka da su najslavniji duhovni ljudi ovog svijeta u stvari bili ti Automati jer su se u bar jednom momentu preokrenuli u nešto drugo. Buda, Muhamed, Mojsije, Aron, Josip, svi Apostoli.

    Kako je ovo filozofska teorija, a ne naučna moguće je pobiti samo nekom filozofskom metodom (u ovom slučaju čistom logikom).

    Radi gornjih paradoksa smatram ovu teoriju čistom nebulozom.

    (inaće namijerno promijenjeno iz Organski portali u Oranske Automate jer je upravo to pijesnik htio da kaže :devil: :devil: :devil: )


    Da teška i opasna teorija, ali ima neke aspekte istinitosti NA poslu sam pa nemogu sad razglabati, obecavam drugi put

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Darkwood
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje mišljenje?

    Boleština.. i ovo i sve ove "nove religije" ili ti vjerovanja.. posebno ovo.. No narod, kao ovaj naš posije svih dešavanja prošle decenije ima posebnu potrebu za, narodski rečeno, fantaziranjem i otkrivanjem novih "puteva"..
    Sve me ovo malo podjseća na onu knjigu (doduše, nijesam je pročita' iz čistog revolta kad sam vudio ko je sve čitao i ko je sve "oduševljen" tako da informacije koje imam dolaze isključivo iz druge ruke) "Da Vinčijev kod".. Podsjeća ne u smislu sličnosti teorija koje razrađuju već istovjetnog mixa nadri-naučnog i proizvoljnog sa velikim brojem kvazi-činjenica koje su izgleda dobar recept za prodaju knjige ili pridobijanje novih pristalica..

    Moje oduševljavanje Marti Misterijom je prestalo još u osnovnoj školi.. međutim, gledajući stvari iz ovog ugla, čini mi se da se Alfredo Castelli mogao slobodno počet bavit i pisanjem "ozbiljne literature" i naučnim radom..
    Last edited by anarhista; 21-01-06 at 16:27.
    Pogledaj ima li struje u taj streker..
    (by Joshe Dallas, alias: Ljiljana Milosevic, ex prof. knjizevnosti cetinjske Gimnazije)

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sto po tebi Marti Misterija nije bio ozbiljno djelo ?

    Nebih se slozio sa tobom.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •