Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 119 of 119

Thread: dresura pasa

  1. #101
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    lepetanski kakav si sa resocijalizacijom ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  2. #102
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Onako, za to treba baš dosta vremena a ja se ovim amaterski bavim. Vise pokažem nekom par dana kako da nauci osnovama da ne plaća 40e po komandi.

    Jel pas agresivan i teritorijalan ili ima strahove neke?
    Resocijalizacija traje obično mjesecima i ne mora da uspije.

    Pokušao sam ovdje par puta objasniti kad kad se zalece ka drugim psima i laje itd. treba ga postepeno uvoditi kod drugih pasa.
    Naći psa koji je smiren i socijalizovan pa sa njim ga setat u početku.

    Imam druga koji se bavi time, tj koji je dreser baš ovdje u Tivtu i znam da je jednu Akitu od Arsića dosta dobro Resocihalizovao. Nisi joj mogao prici na 2 metra ni sam ni sa psom. Sad je dosta mirna, al opet nije uspio skroz.
    Last edited by lepetanac; 16-03-16 at 12:10.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #103
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ovome nema spasa ja mlim ...........no eto da pitam pitah jedno 20 30 ljui do sad
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #104
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ovome nema spasa ja mlim ...........no eto da pitam pitah jedno 20 30 ljui do sad
    Jel agresivan?
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #105
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ne znam sto da ti kazem na to, vrlo je cudan , savrsen je pas u svakom pogledu dok ne dodje da se nesto nabreca put nas , onda kida sve pred sobom bez obzira na bolesnu poslusnost koju ima, i do te mjere je fokusiran da sam ga jednom digao za mooda da ga odvojim za psa i podigao i njega i psa mu u ustima zajedno nije bilo sansi da pusti, pri tome cim zadavi psa odma sjedne donese lopu i sigra se normalno i slusa sve do u tancine
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #106
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Sparco, pitbull?

  7. #107
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nije pitbull al je bull famelja
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #108
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    e ne znam sto da ti kazem na to, vrlo je cudan , savrsen je pas u svakom pogledu dok ne dodje da se nesto nabreca put nas , onda kida sve pred sobom bez obzira na bolesnu poslusnost koju ima, i do te mjere je fokusiran da sam ga jednom digao za mooda da ga odvojim za psa i podigao i njega i psa mu u ustima zajedno nije bilo sansi da pusti, pri tome cim zadavi psa odma sjedne donese lopu i sigra se normalno i slusa sve do u tancine
    korpa ti je jedino rjesenje, moglo bi se raditi oko toga ali koliko kapiram nije stalno tako.
    igra li se u opste sa drugim psima ili je stalno agresivan?
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #109
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LUKA! View Post
    Vise mozes racunat dobru dresuru kad se ukopa na ne iako je vec krenuo ka nekom nego to da ga ti puckas pa zaustavljas.. To je po meni totalno glupavo i nepotrebno, cisto zbunjivanje psa
    Evo klip bas dje smo prije Blekica i ja bili u setnju, isto djelic samo dodji, stani, sjedi, polako mada kad smo vani rijetko kad treba to govorit zato sto je uvijek tu blizu nas i ne odvaja se puno
    I sad vidim da fali 7-8 sekundi klipa i ne znam zasto je to youtube skratio, ali uglavnom se vidi da je stao



    Dodji, stani, sjedi haha
    Moj brate... Eo novi klip

    https://m.facebook.com/story.php?sto...&id=1155004350

    Ja ovo još nisam gledao

    Sent from my s7 edge using Tapatalk

  10. #110
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram se i ja oglasiti ovdje, dakle imam jedan problemcic sa mojim Dobermanom a to je da je bas u losim odnosima sa svim ostalim psima manje vise sto odma znaci da se ne moze setati normalno, procitao sam da je negdje vec neko rekao da mu pas totalno izgubi razum i ne slusa nista u tim situacijama tako i moj. Prema drugim ljudima je dobar i u toj setnji i kad dodju ljudi sa mnom u dvoriste (osim kad dodje neko nepoznat na kapiju) i ucen je pas, poslusan je, doci ce na poziv, zna da sjedne, da ode u boks kad mu se kaze, zna i neke komande rukom i slicno. Uzeo sam ga sa godinu tako da nije bio kod mene od pocetka, prvenstveno bi me zanimale dvije osnovne stvari a to su da ne vuce u toku setnje i da ga socijalizujem sa ostalim psima makar do neke mjere da se moze normalno sa njime izaci u setnju. Zelim cuti neke vase predloge i na kraju krajeva da mi preporucite nekoga za dresuru. I da napomenem bitnu stvar: sada imam godinu i 9 mjeseci
    Last edited by nedovic; 03-02-17 at 08:08.

  11. #111
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nedovic View Post
    Moram se i ja oglasiti ovdje, dakle imam jedan problemcic sa mojim Dobermanom a to je da je bas u losim odnosima sa svim ostalim psima manje vise sto odma znaci da se ne moze setati normalno, procitao sam da je negdje vec neko rekao da mu pas totalno izgubi razum i ne slusa nista u tim situacijama tako i moj. Prema drugim ljudima je dobar i u toj setnji i kad dodju ljudi sa mnom u dvoriste (osim kad dodje neko nepoznat na kapiju) i ucen je pas, poslusan je, doci ce na poziv, zna da sjedne, da ode u boks kad mu se kaze, zna i neke komande rukom i slicno. Uzeo sam ga sa godinu tako da nije bio kod mene od pocetka, prvenstveno bi me zanimale dvije osnovne stvari a to su da ne vuce u toku setnje i da ga socijalizujem sa ostalim psima makar do neke mjere da se moze normalno sa njime izaci u setnju. Zelim cuti neke vase predloge i na kraju krajeva da mi preporucite nekoga za dresuru. I da napomenem bitnu stvar: sada imam godinu i 9 mjeseci
    sada ti je zadnje vrijeme da ga socijalizujes, i to ce ici tesko jer je to skoro odrasao pas. bolje da si sa godinu to pokusavao ali ajde.
    preporucio bi ti da neko to odradi ko se bas time bavi, ja bas iz Tivta ne znam ko bi u PG to mogao ali se mogu raspitati ako hoces
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #112
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Je li neko cuo za dresera Ljuba sa Cetinja? Trebao bih kod njega da povedem psa na dresuru, pa ako je neko vec vodio ili ga zna kako radi?

  13. #113
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Može li se pseto dresirati da obavlja posa na jednom mjestu npr. pored nekog drveta ?

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #114
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam 2 mjesanca, donijeli su mi ih u kucu brat i sestra kad su mali bili, sad nazalost stvorenja ta imaju po 2 godine, a gazda nidje, klasika. Laju kao nenormalni, drzimo ih u dvoriste pa se komsije zale. Cuh za neke ogrlice sa pistanjem i nekim kao sitnim naponom, pa me interesuje da li neko ima iskustva sa tim, i da li je opasno?

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  15. #115
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Čitao sam o tome i pričitah da to može da izludi psa. Kažu da ima nekih ogrlica koje na lajanje puštaju miris koji psi mrze pa ućute kad ih špricne po njušci
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #116
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Deutschland
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Imam 2 mjesanca, donijeli su mi ih u kucu brat i sestra kad su mali bili, sad nazalost stvorenja ta imaju po 2 godine, a gazda nidje, klasika. Laju kao nenormalni, drzimo ih u dvoriste pa se komsije zale. Cuh za neke ogrlice sa pistanjem i nekim kao sitnim naponom, pa me interesuje da li neko ima iskustva sa tim, i da li je opasno?

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Laju jer su puni energije i moraju to nedje da izbacuju. Istrosenje energije, trcanje setanje, treninzi, mora svaki dan ako oces da ti psi budu normalni.
    I'd rather be driving my car thinking about God than sitting in mosque thinking about my car

  17. #117
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Mozda je ovo pravo mjesto da postavim pitanje.
    Dakle imamo problema sa psom. Udomili smo ga kad je imao mozda 2 mjeseca a sad ima godinu ipo. Mjesanac je u pitanju, izgleda potpuno isto kao pinc i iste je gradje samo sto je malo visociji, takodje ima sve karakteristike pinca. Do prije par mjeseci nije pravio nikakve probleme i stvarno ga nikad nismo tukli jer nije ni zasluzio, nikad nikoga nije napao i ujeo, ne pravi stetu po kuci, kad mu se kaze NE zna da poslusa ukoliko je dofatio nesto sto ne treba. E sad, prije par mjeseci povrijedio je nogu jer je pun energije i slucajno se udario, prisao sam mu da ga pomazim dok je lezao i zarezao je na mene kao da oce da me ujede, nisam htio da ga kaznim(udarim novinom itd.) jer sam vidio da je u bolovima te sam se povukao i ostavio ga da ga bol prodje. Sjutra dan je sve bilo u redu. Da bi nakon toga nekoliko dana opet se povrijedio na isti nacin i isto ponasanje se ponavlja. Od tada za svaku povredu ili kao sto je prije par dana bio lose i povratio par puta ako mu se pridje pocinje da rezi i "kidise" ali ne ujeda, samo djeluje opasno i kao da bi napao. Jednom prilikom mi se i ruka nasla u njegovim ustima ali nije htio da ujede, pokazuje znake agresivnosti ali kao da se boji od necega/nekoga tako sto se nakon takvih stvari ukoliko se ja ili neko od ukucana ne povuce, otidje pod sto ili stolicu spustenih usiju i repa a i dalje rezi. I jos jedna stvar, ukoliko je zaspao jer redovno spava u moju sobu zna da se naglo iz sna zaleti na nekoga ako je kasno uvece otisao do wc-a ili krenuo da udje u sobu (ovo mi generalno vise lici kao da brani teritoriju) tako da je tu par puta dobio novinom po dupetu ali ne posustaje i dalje rezi i brani se "kidise" ali ponavljam ne ujeda. Kad sam vidio da se ovo ponavlja i sve je ucestalije istukao sam ga jace ali pokazao je samo jos vecu agresivnost te sam odustao od toga. Ukoliko se u ovakvim sitacijama potpuno ignorise, slijedi povlacenje ponovo pod sto ili stolicu ili kao da se nista nije ni desilo ali mu i dalje treba pola sata do sat da se "ohladi", nekad incidenti kao sto je naglo skakanje iz sna znaju da prestanu i nakon 10ak min. ako se upali svijetlo i ukapira da su u pitanju samo ukucani i da nema niko nepoznat. Do sad, ponavljam nikoga nije ujeo, prema ostalim zivotinjama, mackama i psima trci bilo da su veliki ili mali bez osjecaja straha i sa zeljom da se igra. Kad nema ovih nazovimo "incidenata" vrlo je umiljat i uvjek spreman za igru. Da me pogresno ne shvatite, i sam sam razmisljao da nije mozda jer ne trosi dovoljno energije pa je cijeli dan proveo setajuci i dobro sam ga istrcao, da bi u toku noci bila ista prica.
    Roman ispisah ali sto cu, ne planiram da ga micem i svi smo ga u kucu zavoljeli, prvi mi je pas, nikad nisam imao ovakvih problema do prije par mjeseci i ne znam nikoga ko ima slicne probleme sa svojim ljubimcem. Na ovo gledam kao na strah od nekoga/necega ili branjenje teritorije, sve ostalo mi je nagadjanje. Ako ima neko neki savjet bio bih mu zahvalan.

  18. #118
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Vidji, mozda bi dobro bilo da Šako poprica s njim da ti rece sto je.
    Salu na stranu. Imas forum o kinologiji, http://balkankinology.net/forums/ registruj se i postavi pitanje tamo, odlican forum o kinologiji, nema sto nema.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #119
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Vazi, hvala

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dresura njemackog ovcara
    By OCTAVIAN in forum Kućni ljubimci
    Replies: 21
    Last Post: 08-02-18, 20:07
  2. I: Dresura
    By GIGA in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 17-06-13, 15:40
  3. Dresura psa
    By surutka in forum Kućni ljubimci
    Replies: 18
    Last Post: 14-12-11, 18:07
  4. dresura pasa
    By wwewwe in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-11, 15:40
  5. Dresura
    By kIkICa in forum Kućni ljubimci
    Replies: 19
    Last Post: 24-11-08, 11:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •