Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 114

Thread: Nocni zivot i njegovo sramno radno vrijeme do 3!

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nocni zivot i njegovo sramno radno vrijeme do 3!

    ne znam da li se pokretala ova tema... nisam namjernio htio da ovo pisem na nocni zivot, jer je ovo posebna tema i problem koji nervira dosta ljudi...

    Skoro se otvorio klub `Distrikt` u nasem gradu, klub koji je napokon ovom gradu dao nesto za cim je ovaj grad vapio dosta vremena i napokon se moze reci da se (sebicno valjda receno, jer mene i dosta ljudi oko mene- koncept tog kluba privlaci , a vjerovatno dobar dio omladine i ne) nedje za vikend moze dobro provesti i izaci.

    Mada, nebitan je Distrikt sad toliko u ovoj prici i ne zelim da ga reklamiram koliko nocni zivot Podgoricki tj glavnog grada jedne drzave koja se fura da ce da napreduje u turistickom segmentu, da oce da ponudi turistima nesto sto im treba itd. Da li vlastodrsci ovog grada i drzave ubijaju volju ljudima da otvaraju klubove, diskoteke i barove sa njihovim zakonima i ogranicenjima?

    Imao sam srece da okusim nocni zivot u nekoliko gradova poput Rima, Londona, Praga, Budimpeste... i najblizeg Beograda.
    Ajde da uzmemo taj nas vjecni uporedjivacki najblizi grad -Beograd koji je npr jedan od centara nocnog zivota u regionu i svaki vikend (nedje sam procitao i cifru, ali ne mogu se sjetit) u budzet grada se slije poprilican broj novca zbog dolaska ljudi sa strane (BiH, Hrv, Slovenija, CG, Makedonija, Madjarska...) jer se skoro svaki vikend u Beogradu mogu naci razna desavanja, mjesecno se mogu vidjeti i cuti razni izvodjaci, bendovi koje bi voljeli mnogi da cuju.
    Naravno, ova prica prelazi u nesto sto nema veze sa nama, ali poenta moje price jeste da radno vrijeme diskoteka i klubova u npr jednom Beogradu(da ne pricamo o ostalim gradovima?) nije do 03 sata posle ponoci, vec skoro pa neograniceno dje postoje te mogucnosti!
    Ako neko radi radnim danima, uci radnim danima ili sto vec, voli da izadje vikendom i provede se i ima volju i nije depresivan ostalim danima, zasto mu to ne priustiti?
    Je li moguce da nam se po ko zna koji put ljudi sa strane sprdaju sa tekstovima o depresivnim i pregrdnim gradom Podgoricom? Onaj smrad jeste napljuvao, ali je imao jednu surovu istinu iako nije znao da je masu potrefio- DEPRESIJA!

    Da li je moguce da se kod nas zabranjuje bilo kakav socijalni zivot poslije 3 sata uvece? Da li je moguce da se niko ne buni zbog toga? Posle 3, zivot ti jbm, ne mozes naci ni da jedes nedje, a ne da se provedes npr do ne daj Boze 5 sati?
    Da li je moguce da se npr u jednoj Budvi ljeti moze do 5,6 uz Bubamare i ostale gospodjice zajebavat a u Podgorici ipak to ne moze?
    Zasto se ne onemoguci klubovima (bilo koje vrste/zanrova- nevezano za koncept) koji imaju zvucnu izolaciju i ne smetaju bilo kome, da rade do npr 5-6 sati posle ponoci?
    Dajte da ne budemo depresivni grad koji ne pruza omladini apsolutno nista i da ljudima ubijaju volju za otvaranjem klubova dje ce moci da dovode muzicare/bendove/producente/dj-eve i ujedno zarade i ujedno omoguce ovom narodu napacenom da se provede?!
    Ionako imamo kulturnih i muzickih desavanja kao Papua i Nova Gvineja a po sred Evrope smo i opet se furamo da udjemo jos zapadnije no sto smo...
    Zelim da znam da li je to moguce i izvjesno u nekoj bliskoj buducnosti i da li je samo jedan Miomir Mugosa krivac ili sta vec?
    Last edited by avitanretla; 04-03-14 at 13:51.
    Намјерно Другачији...

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    da spavas odmaras i knjige se dofati neka ti zajebancija ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Izadji sparko, star si ka' rus!

    Znas li sto je problem, avitanretla, nema ko da ti izlazi po tih lokala.
    Distrikt radi sad kako treba, jedno vrijeme se raspadao, samo zato sto je jedini svoje vrste. Da ima jos jedan takav lokal rasula bi se ta sacica ljudi na 2 strane i ugasili bi se i jedan i drugi.
    Ovo je moje misljenje, ne mora da znaci da sam u pravu...
    I da napomenem, Distrikt je preskup, ja bih da se protestuje zbog toga!
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje je taj Distrikt? valja li sto onaj Tarantino u Bokesku, bijah danas na kafu prvi put... sve neke sminke kakva se muzika pusta, imaju li dj-eve ili? :very_drunk:

  5. #5
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    A iskreno brate, sto ces ti da radis posle tri sata, kakav je to namrtvo urbani i zajebani socijalni zivot da u 3 ujutro je preaktivan? Klubovi rade nedje od 9-10, znaci to je 5-6 sati kafancenja, ne vidim sto jos moze preko toga. Ja isto izlazim u District najcesce, provedem se ludilo, ali brate, ja u 2:30 ne mogu na noge da stojim vise. Mi smo relativno mali grad, cijeli centar je stambena zona, imaju i ti ljudi dusu, oce i oni da odmore. Zamisli da ti neko pjeva, dere se, skace, *ebe ispod prozora u 4 ujutro.
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Taxman View Post
    Dje je taj Distrikt? valja li sto onaj Tarantino u Bokesku, bijah danas na kafu prvi put... sve neke sminke kakva se muzika pusta, imaju li dj-eve ili? :very_drunk:
    Na jug... No nije to ze tebe...

    Quote Originally Posted by IvanR View Post
    A iskreno brate, sto ces ti da radis posle tri sata, kakav je to namrtvo urbani i zajebani socijalni zivot da u 3 ujutro je preaktivan? Klubovi rade nedje od 9-10, znaci to je 5-6 sati kafancenja, ne vidim sto jos moze preko toga. Ja isto izlazim u District najcesce, provedem se ludilo, ali brate, ja u 2:30 ne mogu na noge da stojim vise. Mi smo relativno mali grad, cijeli centar je stambena zona, imaju i ti ljudi dusu, oce i oni da odmore. Zamisli da ti neko pjeva, dere se, skace, *ebe ispod prozora u 4 ujutro.
    Jbš žurku đe se jutro ne dočeka na noge...
    #fakenews

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Izadji sparko, star si ka' rus!

    Znas li sto je problem, avitanretla, nema ko da ti izlazi po tih lokala.
    Distrikt radi sad kako treba, jedno vrijeme se raspadao, samo zato sto je jedini svoje vrste. Da ima jos jedan takav lokal rasula bi se ta sacica ljudi na 2 strane i ugasili bi se i jedan i drugi.
    Ovo je moje misljenje, ne mora da znaci da sam u pravu...
    I da napomenem, Distrikt je preskup, ja bih da se protestuje zbog toga!
    a sto je preskup? zato sto podgoricki klaberi vole da su muda pa da dodju u klub posle 12, 1 iako mu je radno vrijeme samo do 3...drugi razlog je sto dodje odredjeni broj ljudi kojima je voda dovoljna za cijelu noc. nedavno su i dignute cijene, upravo zbog ovakvih stvari, nije da mi je drago, ali kapiram takvu odluku jer je to u interesu opstanka kluba, tako da bi vjerovatno svako od vas isto postupio, osim ako brisete guzicu parama ili vam je rodjak neki od CG glavasa...

    Quote Originally Posted by IvanR View Post
    A iskreno brate, sto ces ti da radis posle tri sata, kakav je to namrtvo urbani i zajebani socijalni zivot da u 3 ujutro je preaktivan? Klubovi rade nedje od 9-10, znaci to je 5-6 sati kafancenja, ne vidim sto jos moze preko toga. Ja isto izlazim u District najcesce, provedem se ludilo, ali brate, ja u 2:30 ne mogu na noge da stojim vise. Mi smo relativno mali grad, cijeli centar je stambena zona, imaju i ti ljudi dusu, oce i oni da odmore. Zamisli da ti neko pjeva, dere se, skace, *ebe ispod prozora u 4 ujutro.
    ja se iskreno nadam da covjek troluje...
    Last edited by Screaming Lord; 04-03-14 at 14:55.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa i razmisljao sam da ce ovako pecki komentari bit, ali reko mozda nece, mozda ce ljudi skapirati poentu... Zato smo i odje dje smo, ali najbolje je uvijek pljuvati po Podgorici kkako nema dje da se izadje i kako je sve pecko, ali isto potrcite do nedje drugo.
    Prica je o radnom vremenu, ne o cijenama pica, drogama u lokalima... to sve mozete pricati na odgovarajucim temama, forumima, fejsbuk stranicama klubova i to... pocnite jos da pricate o tucama, jer ni toga nema nidje na svijetu bez kod nas, jer je zbog toga radno vrijeme do 3.
    E da! Pomenite i petarde za novu godinu kakvi smo seljaci, jer se inace po drugim evropskim gradovima ne bacaju topovski udari na sred trgova, kao da je ratno stanje... o veliki evropejci, moralne gromade, akademski gradjani, magistri, docenti i doktori, takoreci,. kulturne hodajuce statue!
    Намјерно Другачији...

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nemoj tako, vidiš da ljudi samo brinu... Čuo sam da poslije 3 sipaju drogu u piće, pa da bi se to spriječilo ne smije duže da se radi...
    #fakenews

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Cus distrikt ono dje de narkomani okupljaju da mlate glavama i cijede jedno pivo cijelu noc, eto takvi se okupljaju tamo. U 12 bi ja fajront pa neka se doma drogiraju i slusaju drogasku muziku.

    Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    opusti se avintanretla, svi smo mi neko manje neko vise nabacivali po neku ribu, imali neke faze ali brate budi realan, ajde da si ovo postavio prije 5-6-10 godina kad smo svi imali para za lumpovanje sve je to ok ali ti trazis da u ovako malom gradu neko mjesto radi 24h. ne moze to tako, ne ide....

    Ljudi nemaju ni za vikend da se provode nego sjede sa po dva piva 5 sati ili se fino napiju doma sa kojom bocom od 2l piva pa izlaze u grad a ti bi da ludujes u jutro...

    Evo Berlin koji radi najbolje i ima svoje musterije pa u 3am nidje zive duse bez Shomi sa konobarima...
    Nije ti ovo Amsterdam kume

    Medo_Je, nista narodnjaci a?

    Gasi

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Bem vas, od kad je provod da se naloče čoek...? Kad oćeš da ločeš ideš u kafanu ne u klub...

    Edit: Ništa brate Rust, samo oni šegači i laseri da ogluvi i oslijepi čoek... :mrgreen:
    #fakenews

  13. #13
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posla bih ja tebe u Kotor, radnim danima kafane do 11, vikendom do 1.

    Pa bi se bio nogama u guzicu kad bi do 3 puštili.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    "Computer games don't affect kids. I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd be all running around darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive music"
    #fakenews

  15. #15
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Taxman View Post
    opusti se avintanretla, svi smo mi neko manje neko vise nabacivali po neku ribu, imali neke faze ali brate budi realan, ajde da si ovo postavio prije 5-6-10 godina kad smo svi imali para za lumpovanje sve je to ok ali ti trazis da u ovako malom gradu neko mjesto radi 24h. ne moze to tako, ne ide....

    Ljudi nemaju ni za vikend da se provode nego sjede sa po dva piva 5 sati ili se fino napiju doma sa kojom bocom od 2l piva pa izlaze u grad a ti bi da ludujes u jutro...

    Evo Berlin koji radi najbolje i ima svoje musterije pa u 3am nidje zive duse bez Shomi sa konobarima...
    Nije ti ovo Amsterdam kume
    Masu kiksas... Ovo pricam ljudima koji izlaze u grad i sad.
    E da, Znas da Amsterdam nije jedini grad u Evropi koji vazi za grad koji ima odlicni nocni zivot?
    Намјерно Другачији...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam brate, nisam bio dalje od Tirane i Beograda, ekskurziju ne racunam. Sto se izlaska tice, i to ti potpisujem... bas nikako ne izlazim u zadnje vrijeme mozda 5-6 puta mjesecno... kriza

  17. #17
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avitanretla View Post
    Masu kiksas... Ovo pricam ljudima koji izlaze u grad i sad.
    E da, Znas da Amsterdam nije jedini grad u Evropi koji vazi za grad koji ima odlicni nocni zivot?
    Amsterdam baš treba znat' i ubos pravo vrijeme da mi osjetio žestok noćni život, Berlin je sinonim za noćni život

  18. #18
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Berlin je najjace mjesto, ja jedino tu izadjem kad sam u grad - nocni zivot mislim

    U pg nema nista da valja vec odavno, nekad je bilo fino u 4 vilenjaka, ragina i ono mjesto kako se zvalo malo dalje od vilenjaka... to je bilo najjace mjesto dok se nije seljerizovalo...

    Za distrikt prvi put cujem.... narkomani
    Last edited by Taxman; 04-03-14 at 16:11.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    samo se treba drogirat..

  20. #20
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Taxman View Post
    Berlin je najjace mjesto, ja jedino tu izadjem kad sam u grad - nocni zivot mislim
    Ja sam mislio na grad Berlin ali dobro, Berghain vs PG Berlin hmmmm

  21. #21
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahah ada

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nocni zivot je odje ***** i ne vjerujem da ce se popravljat, mimo ovoga sto do kad radi, sto narod para nema no i jos ponesto al da ne zalazim. Ako se nekom bas provodi lakse mu je dodat 50e pa eto povratna do BGa i hostel 2 dana i dobijas bolji provod po boljim mjestima sa opustenijim djevojkama
    Jeste, ljepse bi bilo kad bi imali odje sve kako valja al ne moze!!!
    rm -rf /

  23. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Valjalo bi regulisat ovaj dnevni zivot pa poslije postepeno prec na ostale aegmente i poboljsat kvalitete nocnog.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Najbolji provod je bio za vrijeme sankcija nadjes nedje prostor ili stan, nekoga sa ozvucenjem, svi se isprce koliko ko ima maraka kupe se gajba dvije piva i koja boca vina malo sokova po 10 -15 momaka i cura i udri brate dok komso policiju ne zovne i to ako se pojave a u 5 ujutro stiskavac 8-) .Koga je tada bilo briga za grad i nocni provod
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    a sto je preskup? zato sto podgoricki klaberi vole da su muda pa da dodju u klub posle 12, 1 iako mu je radno vrijeme samo do 3...drugi razlog je sto dodje odredjeni broj ljudi kojima je voda dovoljna za cijelu noc. nedavno su i dignute cijene, upravo zbog ovakvih stvari, nije da mi je drago, ali kapiram takvu odluku jer je to u interesu opstanka kluba, tako da bi vjerovatno svako od vas isto postupio, osim ako brisete guzicu parama ili vam je rodjak neki od CG glavasa...
    Sto preskupo pivo od 0,25l kosta 2.5e?? Sprdas li se samo mi kazi? Ti si onda ocigledno tip koji kako kazes parama brise guzicu ili si rodjak nekog glavasa.
    Dodaj na to ulaz 2-3-4e.
    Taksi do i od grada.
    Dnevnica majstore. A koliko istih onih ljudi koje gledas u Distriktu radi?? Ko ce to da finansira? I ko ce da podje prije 12 da popije jedno pivo do 3 sata a? I koji to klub radi (ima naroda) prije 12?

    Ja sam uglavnom svakog vikenda tamo i desi se da se odlicno provedem ali isto moram da sugerisem da je nesto precerano.

    A to da se pice placa toliko skupo da bi se lokal odrzao u zivotu ima kontra tezu da se smanji cijena na razumnu da bi se mnogo vise popilo i obrnulo para. E sad je tu problem,
    ovi koji dolaze dolaze zato sto nemaju dje drugo i nema dje bolje, ali takvih ljudi vjerujem da nema puno/dovoljno.
    Pogotovu ne toliko da se otvori jos jedan lokal na istu foru i da se prospe ta druzina.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako bi ocijenili nocni zivot u glavnom gradu?
    By Babel Fish in forum Centralni
    Replies: 116
    Last Post: 09-06-12, 18:15
  2. I: radno vrijeme R.S. Ralocevic
    By pakito in forum Vozila i oprema
    Replies: 2
    Last Post: 04-10-11, 19:17
  3. I: Subota radno vrijeme
    By sasasasasa in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 27-11-09, 23:39
  4. Replies: 3
    Last Post: 08-03-09, 17:12
  5. Nocni zivot
    By BELI ORLOVI in forum Primorski
    Replies: 11
    Last Post: 30-10-08, 21:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •