Results 1 to 15 of 15

Thread: Bošnjački narod u Crnoj Gori se zamajavanjem vara

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bošnjački narod u Crnoj Gori se zamajavanjem vara

    Bliži se osma godišnjica od referenduma o nezavisnosti Crne Gore. Osam godina gospodo iz suverenističkog bloka u kojem je bio i Bošnjački narod, kojeg, u cijelom ovom periodu, prvenstveno vi iz DPS zamajavanjem pokušavate prevariti. Zamajavate ga pričom o jednakosti i građanskoj CG u čiju građansku orijentaciju izgleda da samo još Bošnjaci vjeruju. Gospodo iz Demokratske partije socijalista, podsjećamo vas i ujedno pitamo da li planirate ispoštovati bar i jednu tačku iz sporazuma sa Bošnjačkom strankom odnosno, sa Bošnjačkim narodom, jer je BS tada bila jedini politički predstavnik Bošnjačkog naroda.

    21. maj 2006. godine Bošnjaci doživljavaju kao svoj datum, ali ne zaboravite da je prije tog datuma i tog dana bošnjački narod odlučio dati Crnoj Gori dio svoje teritorije koju su mu velike sile povjerile na Berlinskom kongresu 13.jula 1878.godine. Gospodo iz DPS-a u ovoj zanimljivoj datumskoj koincidenciji, otkrivamo potrebu da se upitamo, da li namjeravate da i 21. maj kao što ste i 13. jul, pripišete i prisvojite kao nacionalno blago samo jednog, crnogorskog naroda? Obraćamo se samo vama u DPS-u i naravno vašem lideru, gospodinu Đukanoviću, jer je već svakome jasno da vaš “prirodni” politički partner, zarad svog partijskog rahatluka, zaboravlja da vas podsjeti na predreferendumski Sporazum ali i brojne druge obaveze koje imate prema bošnjačkom narodu.

    Gospodo iz DPS-a, stanovnici dijela Sandžaka u Crnoj Gori već duže vrijeme prolaze kroz neviđene ekonomske ali brojne druge probleme, samo zato što je Crna Gora centralizovana država u administrativnom i ekonomskom smislu ali i egocentrična u smislu lažne multietničnosti i lažne multikulturalnosti. Vrijeme je da počnete realizirati dogovor o prekograničnoj regiji Sandžak kako bi stanovnici sjevera Crne Gore, odnosno Sandžaka, mogli koristiti mnogobrojne prirodne potencijale i komparativne prednosti ovih Sandžačkih prostora.

    Izbjegavanjem preuzetih predreferendumskih obaveza, vi koji vodite Demokratsku partiju socijalista, na suptilan način, onako tiho ali jasno, Bošnjacima poručujete da ih ne vidite u budućnosti ove, zajedničke nam države. Svoju nakanu sve češće i ne krijete, koristeći to kao poruku onim, još uvijek brojnim, velikosrpskim retrogradnim snagama, nastojeći ih umiriti i politički pridobiti, ukazujući im da vi i niste odustali od vaše velikosrpske politike sa početka devedesetih.

    Bošnjačka Demokratska Zajednica smatra da što prije započnete realizaciju evropskog projekta decentralizacije i regionalizacije Crne Gore, to će i Crna Gora biti ozbiljnije shvaćena kao istinska evropska država, koja je samo tada iskreno odustala od fašizma iz devedesetih godina, zbog kojeg je bošnjački narod na cijelom balkanskom prostoru platio visoku cijenu.

    Ne plašite Crnu Goru Sandžakom, jer je Sandžak kroz historiju ovog, zajedničkog nam životnog prostora, pokazao da je bio zaštitnik Crne Gore. Podsjetimo se kako je Sandžačka vojska u Mojkovačkoj bici branila Crnu Goru, što bi Crna Gora morala imati u vidu kao historijsku obavezu prema Sandžaku.

    Na pragu smo osmogodišnjice od sticanja nezavisnosti Crne Gore, pa vas Bošnjačka demokratska zajednica u Crnoj Gori podsjeća da ste dužni sandžačkom narodu punu podršku u smislu otvaranja jednog evropskog procesa regionalizma kojim će ovaj narod povratiti vjeru u opstojnost na ovom prostoru.

    Bošnjačka demokratska zajednica će istrajavati na ovom zadatku, i spremni smo pružiti ruku svim onim političkim snagama u Crnoj Gori koji ispravno razumiju naše pravo na punu slobodu zasnovanu isključivo na evropskim vrijednostima.

    Almir Muratović

    Predsjednik Izvršnog odbora BDZ-a

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda počeli duvat neki novi vjetrovi u Bošnjaka Crne Gore ...!?

  3. #3
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bošnjaci u Crnoj Gori treba da shvate da je glas za BS zapravo glas za DPS... Nisu mi jasni Bošnjaci koji psuju i pljuju DPS, a glasaju BS.

    Ne možemo optuživati nikoga nego Bošnjake lično. Pogledaj rezultate izbora u Petnjici, i sve ti je jasno.

    Vidim sada se opet osnivaju neke nove nacionalne stranke Bošnjaka, nije mi jasno zbog čega... Da se vrh partije uhljebi, a narod zamajava Sandžakom, zastavom i ostalim zezalicama.

    Crna Gora je građanska država, ne vidim svrhu postojanja nacionalnih stranaka...

  4. #4
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    jesi se uclanio u bdz,neka si ti.kakav sandzak bre i ljiljani,to je simbol bosne,kakvi bosnjaci crne gore.na drugoj temi si otvorio pricu o svetosavizaciji crne gore a ne vidis sta se radi sa crnogorskim muslimanima,kao traze prekogranicnu regiju tzv. sandzak(turska rijec za pokrajinu) a znamo kuda to vodi,vremenom da se zamlacuje narod,pa da se trazi neka autonomija i konacno da se cijepa drzava.to ne moze odje,pa tamo u tutin,novi pazar,sjenicu itd.
    ova partija(bdz) ce samo jos dodatno da podijeli narod,sa zukorlicem na celu,odvratan covjek,kao i vecina vjerskih poglavara na ovim prostorima,oce u politiku da se mijesaju pa oce,a to nam dobra nikad nije donijelo niti ce.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    jesi se uclanio u bdz,neka si ti.kakav sandzak bre i ljiljani,to je simbol bosne,kakvi bosnjaci crne gore.na drugoj temi si otvorio pricu o svetosavizaciji crne gore a ne vidis sta se radi sa crnogorskim muslimanima,kao traze prekogranicnu regiju tzv. sandzak(turska rijec za pokrajinu) a znamo kuda to vodi,vremenom da se zamlacuje narod,pa da se trazi neka autonomija i konacno da se cijepa drzava.to ne moze odje,pa tamo u tutin,novi pazar,sjenicu itd.
    ova partija(bdz) ce samo jos dodatno da podijeli narod,sa zukorlicem na celu,odvratan covjek,kao i vecina vjerskih poglavara na ovim prostorima,oce u politiku da se mijesaju pa oce,a to nam dobra nikad nije donijelo niti ce.
    Zmaju, daleko sam ja od BDZ. Zapravo ja sam sa njihove strane proglašen za jeretika:

    A što se tiče PREKOGRANIČNE REGIJE SANDZAK to i nije loša ideja ukoliko se odradi na legalan i legitiman način.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  7. #7
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Зукорлићева странка у покушају да привуле неки глас радикалних бошњачких елемената.
    Јако гадан текст.
    Састав санџачке војске:

    Sandžačka vojska - 26.388 vojnika, 54 artiljerijska oruđa, 39 mitraljeza.
    1. Sandžačka divizija: Dečanska i Bjelopoljska brigada.
    2. Sandžačka divizija: Lovćenska, Pljevaljska i Vasojevička brigada.
    Drinska divizija: Durmitorska, Kolašinska, Kučko-Bratonoška' i Riječko-Lješanska brigada.


    Већина потомака бораца ове војске и већина становништва у Затарју или ЦГ дијелу некадашњег Новопазарског Санџака, се отворено противи Зукорлићевој идеји.
    Како убиједити неког Васојевића, Вранешана или Пљевљака да уђе у Зукорлићев Санџак!?
    Како убиједити неког Рожајца или Петњичана да ЦГ није његова земља и да му треба нека Зукорлићева парадржава!?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Зукорлићева странка у покушају да привуле неки глас радикалних бошњачких елемената.
    Јако гадан текст.
    Састав санџачке војске:

    Sandžačka vojska - 26.388 vojnika, 54 artiljerijska oruđa, 39 mitraljeza.
    1. Sandžačka divizija: Dečanska i Bjelopoljska brigada.
    2. Sandžačka divizija: Lovćenska, Pljevaljska i Vasojevička brigada.
    Drinska divizija: Durmitorska, Kolašinska, Kučko-Bratonoška' i Riječko-Lješanska brigada.


    Већина потомака бораца ове војске и већина становништва у Затарју или ЦГ дијелу некадашњег Новопазарског Санџака, се отворено противи Зукорлићевој идеји.
    Како убиједити неког Васојевића, Вранешана или Пљевљака да уђе у Зукорлићев Санџак!?
    Ideja Sandyaka nije Zukorlićeva. I Sandzak nikako ne pripada njemu već Sandzaklijama u koje spadaju i Vasojevići, Vranešani i Pljevljaci ... kao id rugi koji nisu nabrojani.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    Ideja Sandyaka nije Zukorlićeva. I Sandzak nikako ne pripada njemu već Sandzaklijama u koje spadaju i Vasojevići, Vranešani i Pljevljaci ... kao id rugi koji nisu nabrojani.
    Зукорлић је потенцира јер жели државицу у којој би он био Султан.
    Вранешани, Васојевићи, и Пљевљаци би се дигли на оружје у случају било каквог увлачења у политичке пројекте иза којих стоји Зукорлић.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #10
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ko se to žali na DPS? Koliko me sjećanje služi u Petnjici, skoro stoprocentno Bošnjačkoj opštini, dps-u je malo falilo da uzme većinu sam.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,205
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Dok god neko sebe naziva Bosnjakom (Bosancem), Srbinom ili Albancem ja mu necu vjerovati da ista dobro misli za ovu drzavu!
    Razdvojite vjeru od nacije!

  12. #12
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Realizirati, historija... Obzirom da je ovaj predsjednik sa srednjom školom, pitam se u kojoj je to naučio da ovako zbori iliti ko mu ovo napisa iz susjedne države. A što se čini od nacionalnih partija i zapaljive retorike. Kao da biračko tijelo koje ciljaju već nije dovoljno obezglavljeno i usmjereno, zajedno sa svima ostalima, u korist svoje štete.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    Izgleda počeli duvat neki novi vjetrovi u Bošnjaka Crne Gore ...!?
    Hahaha lakrdija od teme Jel se to boriš za dobro Bošnjaka Crne Gore iz Germany? Crna Gora je građanska država i svi ovi pokušaji pojedinaca su smiješni, a još kad napišeš ovako nešto... - A što se tiče PREKOGRANIČNE REGIJE SANDZAK to i nije loša ideja ukoliko se odradi na legalan i legitiman način - ja se isprekidam od smijeha. Regije Šandžak nema i nikad neće postojati, a svi koji hoće da poštuju zemlju CG i njene zakone su dobrodošli. Al ne zamajavaj pošten narod ovim glupostima, nađi jadan ne bio neku konstrukvinu zanimaciju u svom životu. Dokoni um je đavolje igralište.

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    jesi se uclanio u bdz,neka si ti.kakav sandzak bre i ljiljani,to je simbol bosne,kakvi bosnjaci crne gore.na drugoj temi si otvorio pricu o svetosavizaciji crne gore a ne vidis sta se radi sa crnogorskim muslimanima,kao traze prekogranicnu regiju tzv. sandzak(turska rijec za pokrajinu) a znamo kuda to vodi,vremenom da se zamlacuje narod,pa da se trazi neka autonomija i konacno da se cijepa drzava.to ne moze odje,pa tamo u tutin,novi pazar,sjenicu itd.
    ova partija(bdz) ce samo jos dodatno da podijeli narod,sa zukorlicem na celu,odvratan covjek,kao i vecina vjerskih poglavara na ovim prostorima,oce u politiku da se mijesaju pa oce,a to nam dobra nikad nije donijelo niti ce.
    Bravo druže, hvala Bogu pa na nama mladima i normalnima svijet ostaje.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najbolje je da se ne upuštam u preispitivanje sadržaja takvog bureka, imam popriličan broj poznanika kojima je milije da im kažeš da su bošnjaci negoli muslimani, ne znam zašto, niti bih ulazio u raščlanjivanje toga.

    Ako im mogu udovoljit time što ću ih nekako zvat, pa i deklarisat čak kako im volja, meni lakše - iskreno.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  15. #15
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    postavio bih ovdje post koji sam krenuo da napisem na onu drugu temu koju je @dobrusky postavio,jer mislim da je pogresno shvacen.inace@lucke91,on je stariji covjek i zivi u njemacku pa mu nije za zamjerit,uostalom tako se kod nas prica,ne znam sto bi se stidjeli toga...

    nije ovo @dobrusky postavio iz lose namjere,u to sam siguran,iako smo ja i on razlicitih misljenja a pripadamo istom narodu.ali eto,mislim da crnogorski pravoslavci trebaju da rijese ovo pitanje izmedju sebe,isto kao sto cemo,vrlo vjerovatno mi u buducnosti imat problema izmedju "pristalica" zukorlica i naseg reisa fejzica,makar mislim da ce bit,sto nikako nije dobro jer smo vec dovoljno podijeljeni a dzepovi nam prazni.
    moram spomenut,kad je vec ova tema,gledah prije neki dan neki kviz na rts pa ide pitanje:kada je nastala SRPSKA srednjevekovna drzava Duklja?da ne idem dalje,neka istoricari o tome razglabaju,ja se s tim nikako ne mogu slozit,ali ko te pita,danas se svasta radi,svako svoju istoriju pise.ono sto je interesantno je da srbi u cg,reklo bi se ne smatraju da je duklja bila srpska drzava,odatle vjerovatno poticu pogrdni nazivi danasnjih crnogoraca,tzv. dukljani,podukljice itd. dok u srbiji oni prisvajaju i njegosa i duklju i crnojevice,balsice,vojislavljevice i sve ostalo sto realno pripada narodu koji odje zivi pa neka se izjasnjavaju i kao tunguzi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 20-12-11, 14:22
  2. Srbi, manjinski narod u Crnoj Gori?
    By Stradivari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 367
    Last Post: 15-03-09, 17:18
  3. Najpovlašćeniji narod u Crnoj Gori?
    By Ćipur in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 36
    Last Post: 24-06-07, 13:25
  4. Najugrozeniji narod u Crnoj Gori
    By OutLook in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 93
    Last Post: 24-06-07, 11:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •