Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 36

Thread: Žene pitaju, žene odgovaraju

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Žene pitaju, žene odgovaraju

    Uopštena tema.:triumphant:
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Kako najbolje izabrati pravi puder i koji odgovara (marka) ultra giga mega svijetloj koži, starosti 28 godina?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Primijetila sam da se u CG puno koriste puderi i to od svitanja do mjesecine.. to ne vidim po drugim drzavama, ne u tom procentu.. Otkud ta "moda" ili sta je vec?
    Hvala Lepo

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ženama ne, a muškarcima sigurno - ženske alapače... Vječiti rat među polovima :joint:


    Što se pudera tiče, baš rijetko ga koristim, osim kad baš moram. Ne volim taj vještački osjećaj na koži, još kad slučajno pokupim noktom, počnem da proklinjem sebe zašto sam ga uopšte i stavljala Što se nijanse tiče, zadesila sam se u jednoj šminkernici, pa sam isprobala par njih i tako došla do one "prave". A za marku - mislim da je više individualno, jer isti "brend" ne odgovara svakom


    Valja li čemu onaj keratinski kako-se-već-zove tretman kose? 'Oću da poludim zbog ovolike vlage u vazduhu. U stvari, već sam poluđela.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Kako najbolje izabrati pravi puder i koji odgovara (marka) ultra giga mega svijetloj koži, starosti 28 godina?
    Ja imam svijetlu boju kože. Jako teško ćeš potrefiti svoju nijansu, zato ti preporučujem da miješaš dva. Izabereš najsvjetliju nijansu i neku tamniju od iste marke, pomješaš na ruci prije stavljanja dok ne ispadne tvoja boja. Dok mi se drugarica bavila Oriflame-om uzimala sam njihov puder (porcelain) i to jedini put da mi se boja potrefila sa mojom.


    Sada koristim od Ilirije, koji je više kao krema u boji, lagan je i hidrira. Ipak smo mlade, mislim da ni ja ni ti nemamo potrebe za nekim teškim puderom tipa Max Factor. Ovaj koristim broj 1 (mislim da je 1- možda 0 uglavnom piše LIDO), s tim što miješam sa tamnijom nijansom br. 2 (RIVIERA) jer je baš svijetla boja.

    Last edited by the_lady_marianna; 15-02-14 at 15:22.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Ženama ne, a muškarcima sigurno - ženske alapače... Vječiti rat među polovima :joint:


    Što se pudera tiče, baš rijetko ga koristim, osim kad baš moram. Ne volim taj vještački osjećaj na koži, još kad slučajno pokupim noktom, počnem da proklinjem sebe zašto sam ga uopšte i stavljala Što se nijanse tiče, zadesila sam se u jednoj šminkernici, pa sam isprobala par njih i tako došla do one "prave". A za marku - mislim da je više individualno, jer isti "brend" ne odgovara svakom


    Valja li čemu onaj keratinski kako-se-već-zove tretman kose? 'Oću da poludim zbog ovolike vlage u vazduhu. U stvari, već sam poluđela.

    Meni se drugarica od Arapa poslije tog tretmana vratila s dvije dlake na glavi, ne bih da te plasim ali razmisli.

    Lady, hvala, probacu... Nikad ranije nisam kosristila puder pa reko' da priupitam iskusnije.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    takođe, kao i Lady Marijana, koristim isti puder, Deline, koji je ujedno i najjeftiniji, ali mojoj koži najviše prija...takođe sam probala i ovaj





    i on je vrlo pogodan za kožu kao što je moja, suvu i vrlo, vrlo osjetljivu...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Meni se drugarica od Arapa poslije tog tretmana vratila s dvije dlake na glavi, ne bih da te plasim ali razmisli.
    Imam ja dlaka za tri glave, mogu da budem donor za transplantaciju kose
    Znam da nije pogodno za svaki tip (npr. tanka i slaba vlas nikako nije za tako nešto, bar mi je više njih tako reklo), ali ne znam da li je uopšte efikasan taj tretman, tj. hoću li moći da izađem na kišu, a da se ne vratim kući kao da sam popravljala trafostanicu i pritom bacim 50-100 eura nizvodno

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Imam ja dlaka za tri glave, mogu da budem donor za transplantaciju kose
    Znam da nije pogodno za svaki tip (npr. tanka i slaba vlas nikako nije za tako nešto, bar mi je više njih tako reklo), ali ne znam da li je uopšte efikasan taj tretman, tj. hoću li moći da izađem na kišu, a da se ne vratim kući kao da sam popravljala trafostanicu i pritom bacim 50-100 eura nizvodno
    Ako oces kvalitet bacices malko vise od toga i vjeruj mi bukvalno baciti... Najblize iskustvo s tim mi je preko frizerke koja je to odradila i bukvalno spalila kosu, a imala je fenomenalnu gustu kosu koja sad izgleda kao metla...
    sto jes jes, prvih nekih 20 dana je to izgledalo super, al i dalje moras da se feniras i dalje ti vlaga nije dobar drug... tako da sve u svemu ne bi ti preporucila tu muku
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  10. #10
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Kako najbolje izabrati pravi puder i koji odgovara (marka) ultra giga mega svijetloj koži, starosti 28 godina?

    Jednostavno. koliko imas para u novcaniku, toliko ce se izbor pudera suzit i bice lakse.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobnica View Post
    Ako oces kvalitet bacices malko vise od toga i vjeruj mi bukvalno baciti... Najblize iskustvo s tim mi je preko frizerke koja je to odradila i bukvalno spalila kosu, a imala je fenomenalnu gustu kosu koja sad izgleda kao metla...
    sto jes jes, prvih nekih 20 dana je to izgledalo super, al i dalje moras da se feniras i dalje ti vlaga nije dobar drug... tako da sve u svemu ne bi ti preporucila tu muku

    Sve je to bacanje para i ostecenje vec izmaltretirane kose.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam vrlo zadovoljna sa Bourjois puderom. A ne kosta puno

  13. #13
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default



    Ovo nece da se skine, tacno cu pomislit da sam rodjena s njim.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Probaj stavit kreme neke tipa ono djecije bekutan pa onda skidat
    A sto se tice pudera, ja ga nesto nikad nisam voljela niti koristila. da dobijem malo boje u lice koristim avon toniranu kremu kupljenu za manje od 3 eura a odlicno radi posao. stiti od sunca spf 20, daje blagi sjaj i blagu boju i prekrije po nesto nepravilnosti.
    dva i dva su tri

  15. #15
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li ko iskustva sa garnier posvetljivacem? Htjela bih iz farbane crne da predjem u neku smedju...

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dešava li vam se kad da, dok čekate da se osuši lak na noktima, kao za inat vas negdje zasvrbi?

    Sent from my  9790

  17. #17
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Redovno mi se dešava da nešto treba da uradim što rizično tek nalakirane nokte. Ali uzela sam sprej za brže sušenje, mislim na onaj koji stvarno djeluje, tako da sam počinula.

    No, djevojke šta radite kad vam nešto smeta? Da li odmah kažete ili prećutite i čekate da prođe? Koji ste tip ili kojem tipu težite?
    Ja evo gledam nešto sebe, ja uglavnom kažem istog trenutka.

    E sad, ne znam koliko je to dobro.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  18. #18
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Primijetih da kada lakiram nokte svjetlijom nijansom, da se brze osusi. Ali, zato kada lakiram u crveno ili bordo, a svaki put dva puta premazujem, cekam po pola sata da se osusi.
    Lakiranje noktiju mi je inace kao neki relax tretman, mojih 5min, opusta me. Samo sto nikako da se naucim da to radim dok imam vremena na pretek, nego u zadnji cas. :-)
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  19. #19
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne dovrsih pricu :-) apropo pitanja kazemo li odmah nesto ili precutimo, najcesce kazem kad mi nesto zasmeta. A nekad cutim, cekam da se oboljsa situacija. Sa znam, zavisi od bliskosti koju imam sa tom osobom, konkretne situacije, moje zelje da kazem...sve je od slucaja do slucaja.

    A cure, jeste li probale depilaciju secernom pastom? Ja uradih nausnice, isto me je boljelo kao i kad se trakama depiliram. Kazu da je bolje pastom. Je li probala koja na ostalim djelovima?
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  20. #20
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ja uglavnom radim nešto i usput lakiram nokte. Dok sam studirala, čitam knjigu i onda hajmo pauza za lakiranje (iako mogu još da izdrže) i nalakiram, zatim poslije pola sata, mogla bih nešto i nacrtati po njima, hajmo pauza za crtanje. Samo da ne bih učila.
    Sada uglavnom gledam televiziju i lakiram. Inače i meni nekako umirujuće djeluje, pogotovo kad nešto crtam, još ako dobro ispadne, ih ponosna ja!

    Nisam, depiliram se voskom. Uzeh onaj kućni grijač za vosak i sama obavljam to, malo u početku sam bila nespretna, sada sam se izvještila.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  21. #21
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleficent* View Post
    Ima li ko iskustva sa garnier posvetljivacem? Htjela bih iz farbane crne da predjem u neku smedju...
    Nece upalit'. Moj ti je savjet da izvedes to kod frizera jer sa ovim ces ispasti narandzasta. Crnu farbu je tesko skinuti.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleficent* View Post
    Ima li ko iskustva sa garnier posvetljivacem? Htjela bih iz farbane crne da predjem u neku smedju...
    To ti sigurno neće pomoći. Ne znam kako funkcionišu ti profesionalni preparati u salonima, ali ja nisam imala hrabrosti da ih probam. Imam kose za 3 žene i dužinom i gustinom vazda, pa sam iz crne izlazila onim dužim putem. Nekoliko godina nefarbanja, ili tek neki smeđkasti kolor šampon, i često šišanje. I to slojevito šišanje. To me držalo urednom, iako je tu i tamo bilo šarenila po glavi..
    Ća je život vengo fantažija!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo saveta za zene. Posto ide leto ja sam se odrekla pudera, koje ionako ne volim, i inace ne prekrivaju mi toliko sta treba vec sam kupila korektor Max Factor, nekih 6e, to je spas. Samo na neku flekicu i savrseno.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A što ne bi probale tonirane kreme. Lagane su, ne zatvaraju pore kao puderi, imaju UV zaštitu, ništa manje ne prekrivaju od pudera, dugotrajne su..
    Ća je život vengo fantažija!

  25. #25
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stedim lice. Treba mi samo na par crvenih tackica i jednu malu venu da prekrijem. A nasminkanija sam sa tim nego sa toniranim ili puderima. Probala.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Muškarci pitaju, žene odgovaraju
    By Raquel in forum Ženski kutak
    Replies: 331
    Last Post: 21-04-24, 17:28
  2. Zbog čega se žene udaju (samo za žene tema)?
    By Raquel in forum Ženski kutak
    Replies: 20
    Last Post: 31-07-13, 21:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •