Page 22 of 133 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast
Results 526 to 550 of 3305

Thread: Sta citate trenutno?

  1. #526
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka njemu chast,imao je dobre advokate...Glavna je stvar swindle,ili ti prevara...A i da nije toga,previshe se Rotten uklapao u sliku koju je sam o sebi stvarao,ako me shvatash...Ne zaboravi,to je isti tip koji je uchestvovao u reality show-u:I am a celebrity,get me out of here...Aloooo...Socijalna revolucija,kako ne...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  2. #527
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blitzkrieg,

    Meni je jako zao sto s tobom ne mogu nastaviti ovu polemiku. Da ishta znas o John Lydon-u ukrstila bih koplja, ali ovako, nakon ovih tvojih jeftinih odgovora pitam se cemu svrha.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  3. #528
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro dobro...Prilichno bezbolan nachin izvlachenja iz neprilike,ali neka bude...Mada moram priznat da si me pogodila u zhivac,jer cu prije skochit sa vrha Tower Bridge-a no shto cu priznat takvom tipu(i njemu slichnim) bilo kakve zasluge...Mrzhnja i predrasude mozhda,jbg,ali je tako...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  4. #529
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E, prije trides' godina otpjeva on (remastered ovih dana)

    SEX PISTOLS LYRICS

    "God Save The Queen"

    God save the queen
    The fascist regime
    They made you a moron
    Potential H-bomb

    God save the queen
    She ain't no human being
    There is no future
    In England's dreaming

    Don't be told what you want
    Don't be told what you need
    There's no future, no future,
    No future for you

    God save the queen
    We mean it man
    We love our queen
    God saves

    God save the queen
    'Cause tourists are money
    And our figurehead
    Is not what she seems

    Oh God save history
    God save your mad parade
    Oh Lord God have mercy
    All crimes are paid

    When there's no future
    How can there be sin
    We're the flowers in the dustbin
    We're the poison in your human machine
    We're the future, your future

    God save the queen
    We mean it man
    We love our queen
    God saves

    God save the queen
    We mean it man
    And there is no future
    In England's dreaming

    No future, no future,
    No future for you
    No future, no future,
    No future for me

    No future, no future,
    No future for you
    No future, no future
    For you


    I dobi zatvor, noz u shaku, mashetu u koljeno, udarce po tijelu. Demokratija o kojoj je pjevao zazivjela je bas onog trena kada se LP zavrtio. Ajde, jadan, pogledaj malo dalje od svog nosa. I dalje, on nikada nista nije imao protiv monarhije, smatra da ona treba da postoji ali da se njegova servilnost ne smije ogledati u naredjivanju vec primjerom tog establismenta.

    Isprebijan, utuchen, pod tom istom monarhijom. Zabranjen na svin TV stanicama, jer to vrijedja monarhiju, koja se, naravno, nikada javno i ne oglasava ali lomi kosti po zatvorima iz tog vremena. Hahaha. John Lydon je doshao iz siromashnih krajeva Londona, okusio takav zivot i poceo pjevati o tome. KAZNA!!! No, po tebi, sirotinja ako i pocne misliti mozgom treba je sravniti sa zemljom.
    Last edited by cvrchak; 24-10-07 at 23:31.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  5. #530
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Heh,okusio zhivot,doshao,pjevao,bacio im istinu u lice,bio zlostavljan,prebijan,ubijan,svako chudo,i...Doshao da promovishe gledanost nekakve televizije,iste one mad parade shto je o njoj pjevao...Prodao se jednostavno...E sad,to je uradila vecina,ali ipak,to je razlog vishe shto ga ne treba glorifikovati...
    Nijedna ozbiljna drzhava,bilo monarhija bilo republika,ne mozhe dozvoliti onakvo pljuvanje po istoj...Ako ce to da nam bude kriterijum,onda je gosn Andrija Mandic panker vijeka...jeftin odgovor mozhda,ali vrlo tachan...
    Tachno je da nachin zhivota sirotinje utiche na njihov nachin razmishljanja,iz prostog razloga preokupacije nedostatkom novca...Shto opet ne znachi da se iz sirotinje ne mozhe izdici genije...Itekako mozhe,samo,ovaj,na srecu ili zhalost,nije takvi sluchaj
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  6. #531
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg View Post
    Heh,okusio zhivot,doshao,pjevao,bacio im istinu u lice,bio zlostavljan,prebijan,ubijan,svako chudo,i...Doshao da promovishe gledanost nekakve televizije,iste one mad parade shto je o njoj pjevao...Prodao se jednostavno...E sad,to je uradila vecina,ali ipak,to je razlog vishe shto ga ne treba glorifikovati...
    Nijedna ozbiljna drzhava,bilo monarhija bilo republika,ne mozhe dozvoliti onakvo pljuvanje po istoj...Ako ce to da nam bude kriterijum,onda je gosn Andrija Mandic panker vijeka...jeftin odgovor mozhda,ali vrlo tachan...
    Tachno je da nachin zhivota sirotinje utiche na njihov nachin razmishljanja,iz prostog razloga preokupacije nedostatkom novca...Shto opet ne znachi da se iz sirotinje ne mozhe izdici genije...Itekako mozhe,samo,ovaj,na srecu ili zhalost,nije takvi sluchaj
    Hahaha, ti si toliko arogantan u svom neobrazovanju u vezi Lydona, da i ne shvatash koji publicitet Lydon ima u UK, iako je spakovao kofere nakon prebijanja i svoj zivot osmislio u Americi, za koju kaze da je tamo zivot bolji nego u zatvoru, ahahaha. Ipak, svaki put ustane, uredno, u pet ujutro da gleda Arsenal, hehe. Ima on i TV emisiju 'Zasto je Velika Britanija genijalna', naravno zbog ljudi koji zive u njoj.

    Nego, jesi li citao njegovu knjigu:

    Rotten: No Irish, No Blacks, No Dogs

    Nijesi, dati, zaboravio, da je u doba njegovog albuma ovo bila naljepnica na vratima mnogobrojnih kuca u Engleskoj, he.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  7. #532
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa svakako da ima publicitet,to mu je jedan od aspekata posla...A ti bogomi prichash o njemu,ka da je Hegel u najmanju ruku...Araogantan u svom neobrazovanju...kako ti samo na um pade takva fraza???

    Inache,ko donese Engleskoj bolje dane?Da nije Megi Thatcher?Ja mislim da jes...A neshto chisto sumnjam da je koristila ideje gospodina Trulog...Neshto mi se ne uklapaju,razumijesh>
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  8. #533
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bozji spijun by Huan Gomes - Hurado
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  9. #534
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg View Post
    Pa svakako da ima publicitet,to mu je jedan od aspekata posla...A ti bogomi prichash o njemu,ka da je Hegel u najmanju ruku...Araogantan u svom neobrazovanju...kako ti samo na um pade takva fraza???

    Inache,ko donese Engleskoj bolje dane?Da nije Megi Thatcher?Ja mislim da jes...A neshto chisto sumnjam da je koristila ideje gospodina Trulog...Neshto mi se ne uklapaju,razumijesh>
    Nije ni Kubrick donio bolje ekonomske dane Velikoj Britaniji sa filmom "Clockwork Orange", jel'te? Pa isto mu je poslata poruka o smrtnoj kazni. I, naravno, povukao je film iz distribucije toliko decenija. Ali, dobro...tvoj odgovor ce uvijek biti ...aha, feminizam i konzervativci. Kakve veze imaju oni sa svim ovim sto ja pricham nemam pojma. Na tebi je da razjasnis.

    Inache, vidim da si izverziran po pitanju Malcom McLarena, pa bi mi bio gusht da ga elaboriras. A Rotten je vratio svoje katolicko ime John Lydon cim se raspao Sex Pistols, koji je, naravno, ushao u istoriju muzike. Nego, njegovo muzicko obrazovanje je itekako mnogo dalje otishlo. Znas li sto o tome? Izguglaj.

    Margaret Thatcher je politicar, bivshi Prime Minister, najomrazenija osoba medju radnickom klasom i intelektualcima Britanije, iako je, BRUTALNIM MJERAMA, dovela drzavu u red. Ona nije muzicar i kulturni radnik, koji se vrzma ulicama, tamo, dje je, obichni, radnicki svijet. A taj svijet je bio gladan kao STOKA kada je ona izvodila reforme. Ona je, takodje, svojom nepodnosljvom brutalnoscu i silom sama sebi stavila omcu oko vrata.

    Lydon i Kubrick su bili prije Tacherke, tako da ti nijedna tvoja recenica ne ide u prilog raspravi.

    Nego, jesi li ti ikada ista studirao o Velikoj Britaniji, odje, u UK? Dje te britanski profesori uche znanju o ovoj drzavi.

    Najzad, kakve sve ovo veze ima sa knjigom koju ja citam a ti je nijesi ni okom vidio???
    Last edited by cvrchak; 26-10-07 at 22:23.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  10. #535
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Nije ni Kubrick donio bolje ekonomske dane Velikoj Britaniji sa filmom "Clockwork Orange", jel'te? Pa isto mu je poslata poruka o smrtnoj kazni. I, naravno, povukao je film iz distribucije toliko decenija. Ali, dobro...tvoj odgovor ce uvijek biti ...aha, feminizam i konzervativci. Kakve veze imaju oni sa svim ovim sto ja pricham nemam pojma. Na tebi je da razjasnis.

    Inache, vidim da si izverziran po pitanju Malcom McLarena, pa bi mi bio gusht da ga elaboriras. A Rotten je vratio svoje katolicko ime John Lydon cim se raspao Sex Pistols, koji je, naravno, ushao u istoriju muzike. Nego, njegovo muzicko obrazovanje je itekako mnogo dalje otishlo. Znas li sto o tome? Izguglaj.

    Margaret Thatcher je politicar, bivshi Prime Minister, najomrazenija osoba medju radnickom klasom i intelektualcima Britanije, iako je, BRUTALNIM MJERAMA, dovela drzavu u red. Ona nije muzicar i kulturni radnik, koji se vrzma ulicama, tamo, dje je, obichni, radnicki svijet. A taj svijet je bio gladan kao STOKA kada je ona izvodila reforme. Ona je, takodje, svojom nepodnosljvom brutalnoscu i silom sama sebi stavila omcu oko vrata.

    Lydon i Kubrick su bili prije Tacherke, tako da ti nijedna tvoja recenica ne ide u prilog raspravi.

    Nego, jesi li ti ikada ista studirao o Velikoj Britaniji, odje, u UK? Dje te britanski profesori uche znanju o ovoj drzavi.

    Najzad, kakve sve ovo veze ima sa knjigom koju ja citam a ti je nijesi ni okom vidio???
    I Kjubriku smtrna kazna???A vjerovatno su i princezu Dajanu ubili?Mozhda i Dzona Lenona???Neee,sve je to zavjera masona...ma daj molim te...Dje me samo nadje...na stranu i feminizam,ovo je vec zabrinjavajuce

    Public Image Limited?Nije loshe...Bolje od pistols budalashtina,sigurno...Metal Box je simpatichan album,malo tezhak za slushanje,ali sasvim ok...Pomalo,pomalo chak lichi na Joy Division,koji su mi jedni od omiljenih...Shvatash,kad se tip pocheo baviti iskljuchivo muzikom,postalo je mnogo bolje...nazhalost,nije se toga dugo drzhao...

    Ne,ne ne,ti me apsolutno nisi shvatila...Gladan kao stoka je opet malo pretjerano...Ocah da ukazhem da pljuvachina nikada ne reshava probleme,tj,samo ih pokushava detektovati,a,chak i kad pogodi,upravo zbog ekstrema i pljuvachine samo detektovanje ostane u drugom planu...Uzmi,recimo Pink Floyd,uzimam ih jer mi se tu ne mozesh izvlachit tako shto cesh mi znanje osporit trika nema...Sa Watersom se po mnogim tachkama ne slazhem,ali,chovjek brate radi argumentovano...Tjera te da mislish,a to je valjda jedna od funkcija umjetnosti...I zato su PF elita,ili muzika za istu(shto je i sami Lydon priznao),a ovi su tandara,odnosno pljuvachina bez(ili sa malim) pokricem uz 2-3 akorda...

    Pitah te kako mozhes PF,Rottena i Nightwish voljet u isto vrijeme,ti me pita imam li shto protiv Lydona,te ti ja odgovaram...A knjigu,bi,iskreno,volio i ja prochitat,samo da mogu do nje doc...vazda valja knjigu prochitat...Mozhda je konzervativno,ali mislim da je bolje tako no preko guglova,blogova,logova i ostalih chudesa novog doba i visoke tehnologije...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  11. #536
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blitzkrieg,

    Ti ,stvarno, nista ne znas o Kubrick-u i njegovom filmu "Clockwork Orange". Zar je moguce da nemas pojma da su njemu i njegovoj porodici stizale poruke u kojima je pisalo da im slijedi smrt. Film je u UK prvi put PONOVO prikazan, ALOOOOOOOOOOOOOO, 2000-te , i slovima dvijehiljadite godine.

    Lydon i njegov PiL , narochito sa albumom Metal Box , zasluzuju paznju koju su i dobili od muzickih strucnjaka. Joy Division je dosao na scenu kasnije. Metal Box je za ljubitelje minimalizma i Krautroka, narochito grupa Neu!, Can (odje mislim prvenstveno na Tago Mago, strava od albuma), Kraftwerk i ostalih. Sjajan, sjajan album.

    No, pusti prepirku, daj mali prst. Knjigu cu ti poslati kada je procitam. Knjiga "England's Dreaming" -autor Jon Savage je osvojila 1993-ce Ralph J Gleason Music Book Award.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  12. #537
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Blitzkrieg,

    Ti ,stvarno, nista ne znas o Kubrick-u i njegovom filmu "Clockwork Orange". Zar je moguce da nemas pojma da su njemu i njegovoj porodici stizale poruke u kojima je pisalo da im slijedi smrt. Film je u UK prvi put PONOVO prikazan, ALOOOOOOOOOOOOOO, 2000-te , i slovima dvijehiljadite godine.

    Lydon i njegov PiL , narochito sa albumom Metal Box , zasluzuju paznju koju su i dobili od muzickih strucnjaka. Joy Division je dosao na scenu kasnije. Metal Box je za ljubitelje minimalizma i Krautroka, narochito grupa Neu!, Can (odje mislim prvenstveno na Tago Mago, strava od albuma), Kraftwerk i ostalih. Sjajan, sjajan album.

    No, pusti prepirku, daj mali prst. Knjigu cu ti poslati kada je procitam. Knjiga "England's Dreaming" -autor Jon Savage je osvojila 1993-ce Ralph J Gleason Music Book Award.
    Znam ja podosta,ali neshto ne mogu povezat britansku(ili bilo koju drugu) vladu,sa takvim forama...Malo je providno...Ada poznato je da slavne lichnosti svakovrsni ludaci zezaju...

    Zaboravila si Tangerine Dream...A dobro si se sjetila chasti mi,mislio sam da sam ja jedini koji zna za ove odje...

    Zahvaljujem
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  13. #538
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sinoc sam poceo "Besudnu zemlju" M. Djilasa, neko mi je preporuci...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #539
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ponovo ZLOCHIN I KAZNU,
    ili na danskom prevodu Roskoljnikov, izdanje ljetoshnje DANa,
    ali me prevod nervira, Ruski sam zaboravio, da bih chitao takvo djelo, danski mi dosadio, na engleskom se muchim zivijeh muka, ali ovaj prevod je BRUKA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #540
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam citao neki prevod iz '61-'62... Mada, ta knjiga mi je sada djecija pjesma, poslije Idiota ili Brace Karamazovih...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  16. #541
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pekom View Post
    Ja sam citao neki prevod iz '61-'62... Mada, ta knjiga mi je sada djecija pjesma, poslije Idiota ili Brace Karamazovih...
    Chitam ta djela po treci put, na srpskom, chitao sam na ruskom i danskom, ali samo prvi dio, jer mi rodjaka nije ostavila drugi dio, prodjoh kroz "biljeshke iz podzemlja", sva djela F.Dostojevskog bih mogao chitati po cijeli dan, kao i Blago Cara Radovana, ponekad otvaram knjigu ofrlje i chitam, dok ne klonem umom, tako i sa Kirkegardom, Nansenom, ali mi oni teze padaju.
    Ali na sebe gledam kao na IDIOTA,
    uvijek sam spreman, da nedjem opravdanje za drugog,
    zbog moje ZARKE ZELJE, DA BUDEM LJUDSKO BICE, i obichno sam sebe krivim, dok drugi pucaju od smijeha.

    Razlika je u tome, shto ja VOLIM SAMOCU, kao Roskoljnikov, ali nemam zlih misli i namjera, nego ljubav za bliznjega, na distanci, i shto ja nijesam sirotinja, nego imam i za druge, jer su moje potroshachke strasti, davno ugashene.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #542
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dohvatila sam se Svedenborgove "Bozanske promisli" i preporucujem kao obaveznu lektiru!

    "Niko ne biva popravljen u stanjima koja nisu razboritost i svojevoljnost."

    "Niko ne biva popravljen u stanju straha, zato sto strah oduzima slobodu i razum, ili svojevoljnost i razboritost; jer ljubav otvara unutarnjosti uma, dok ih strah zatvara; a kada su zatvorene, covjek razmislja ali malo, i samo o onome sto tada sebe predstavlja umu (animus) li culima"...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  18. #543
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ernst Kasirer - Ogled o covjeku
    John McGregor - If nobody speaks of remarkable things
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  19. #544
    Join Date
    May 2006
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    harry potter and deathly hallows na hrvatskom

  20. #545
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,453
    Thanks Thanks Given 
    5,587
    Thanks Thanks Received 
    5,051
    Thanked in
    2,108 Posts

    Default

    Stephen King - Dreamcather
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #546
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Li Stobel:

    Dosije: vjera

    Djelo je izvrsno, autor odgovara skepticima na njihova pitanja o Hrišćanstvu.

  22. #547
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg View Post
    Ocah da ukazhem da pljuvachina nikada ne reshava probleme,tj,samo ih pokushava detektovati,a,chak i kad pogodi,upravo zbog ekstrema i pljuvachine samo detektovanje ostane u drugom planu...\
    Blici, ovdje se slazem sa koleginicom iz Londre. Pljuvacina, kako je ti nazivas - nije nista nego sirova provala bijesa, kao inicijalna i nekontrolisana reakcija - onih koj svoje emocije ne izrazavaju suptilno kao Waters (ezoterija toga tipa je uvijek bila rezrvisana za uze krugove), vec samo kanalisu svoju energiju kroz minimalisticku muziku i jako socijalno angazovane txtove.

    Takva pljuvacina radikalno sipa u lice istinu. Bez uvijanja i metafora. DIrektno i jako.
    Takva pljuvacina pravi rupe, kroz koje se kasnije provlace mnog suptilniji likovi.
    Da nije bilo Pistolsa, pitaj se da li bi bilo Joy Division (24 hour people jasno dokumentuje tu korelaciju). Primarna i nepatvorena emocija uzburkava minu drustvenu pozornicu, ukazuje na nove pravce, kojima kasnije idu mnogi drugi...

    Pls, ne diraj mi Pistolse i ne pominji mi Megi Tacer
    Vecina ljudi je zla

  23. #548
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde da ovdje postavim pitanje...
    Planirao sam da procitam Dnevnik jednog carobnjaka od Koelja pa me interesuje da li je neko citao i kakva je knjiga u odnosu na Alhemicara, Petu Goru, Na obali reke..., Veroniku?

  24. #549
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Blici, ovdje se slazem sa koleginicom iz Londre. Pljuvacina, kako je ti nazivas - nije nista nego sirova provala bijesa, kao inicijalna i nekontrolisana reakcija - onih koj svoje emocije ne izrazavaju suptilno kao Waters (ezoterija toga tipa je uvijek bila rezrvisana za uze krugove), vec samo kanalisu svoju energiju kroz minimalisticku muziku i jako socijalno angazovane txtove.



    Upravo lijepi sazhetak onoga shto ne valja...Izvini ali moradoh...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  25. #550
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja cu samo da dodam - kako bi volio da sam tamo nedje 77e imao ove 22. godine Iskreno, Pistolse nikad nijesam volio - previshe sirovo, previshe ogoljeno (dok su mi Ramones bash mili, zachudo)- ali im znacaj nikad ne potcjenjujem, trebao je neko da krene od pocetka, kao totalni antipod onom corsokaku u koji je r'n'r upao... Da li bi posle dosli Joy Division, Buzzcocksi, The Fall, svo to ludilo Manchestersko, da li bi Strummeru ikad palo na pamet da reggaeom... Treba mozda korijene trazit ranije, u svemu onom sto je Velvet Underground radio npr, Pistolsi su samo tu bili kao neki najeksponiraniji instrument ili mozda simbol onog najogoljenijeg bunta jedne generacije... Nasli se u pravo (a opet jako kratko) vrijeme na pravom mjestu, dobro "prochitali" shta raji treba, i to je to.
    Dakle, najgluplje pitanje na svijetu - da li bi bilo postpunka da da nije bilo Pistolsa i sve te ekipe? Vjerovatno bi, ali vjerovatno za mnogo uzi krug ljudi, i mozda bez naglasenih socijalnih konotacija...

    E da, da ne zaboravim - Bonja, Watersovo suptilno izrazavanje emocija? Nemoooooj...
    Just to slip the skin...

Page 22 of 133 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sto volite da citate na WC solji?
    By Bonja the Zmaj in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 56
    Last Post: 26-12-13, 16:19
  2. Citate li izmedju redova ???
    By CRNOGORAC_FR in forum Sve i svašta
    Replies: 16
    Last Post: 17-05-09, 11:24
  3. Sto volite da citate dok vozite
    By Bonja the Zmaj in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 19-11-06, 11:23
  4. Sta citate trenutno? (2005)
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 309
    Last Post: 03-01-06, 13:14
  5. Sta citate trenutno? (2004)
    By AIRBoy in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 197
    Last Post: 03-01-05, 14:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •