Page 25 of 31 FirstFirst ... 15212223242526272829 ... LastLast
Results 601 to 625 of 773

Thread: Šta traže ateisti na religioznim temama?

  1. #601
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Misliš Đordano Bruno

    On je lagumisan jer je tvrdio da postoje vanzemaljci.

    Dovraga, kako prolazi danas čovjek sa sličnim idejama ? - a?

    Da li vaš svemogući bog može stvoriti kamen dovoljno težak da ni on ne može da ga podigne ?

    Zaokruži odgovor koji ti odgovara:

    1. Ako ne može da stvori toliko težak kamen znači da nije svemoguć !!!

    2. Ako ne može da podigne kamen koji je stvorio znači da nije svemoguć !!!
    Šta ovo dokazuje?

    Nesavršenost logike ili nešto drugo?

    Evo jedno lakše pitanje za tebe.

    Pošto si samosvjesna ličnost, ateista , jelte nije to mala stvar...

    Evo uzmimo na primjer Teslu...da malo kompariramo.

    On je pametniji od tebe ? - očekujem neki potvrdni odgovor.

    Koliko?

    Da još malo uprostim pitanje - koliko ne znaš?

    Ovo je za očekivati da olako odgovoriš, pošto barataš sa toliko informacija, da nemaš nepoznanica u vezi čovjeka

    A može neko iz vašeg klana, bilo ko...ako se ne snađeš.
    Last edited by gaul; 05-04-14 at 13:52.

  2. #602
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    On je lagumisan jer je tvrdio da postoje vanzemaljci.

    Dovraga, kako prolazi danas čovjek sa sličnim idejama ? - a?
    O čemu ti to troluješ ?!??
    aquamarin je rekla da je Galileo spaljen zbog blasfemičnih ideja da Zemlja nije centar svega, sa sam samo ukazao da Galileo nije taj koji je spaljen zbog toga već se radi o Đordanu Brunu koji je zagovarao ne samo da Zemlja nije centar univerzuma već ni da Sunce nije centar i da je samo jedan od bezbroj sistema u univerzumu


    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Šta ovo dokazuje?

    Nesavršenost logike ili nešto drugo?
    Evo trolino
    Benzin reče da nema kontradiktornosti u vezi njegovog boga


    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Evo jedno lakše pitanje za tebe.

    Pošto si samosvjesna ličnost, ateista , jelte nije to mala stvar...

    Evo uzmimo na primjer Teslu...da malo kompariramo.

    On je pametniji od tebe ? - očekujem neki potvrdni odgovor.


    Koliko?

    Da još malo uprostim pitanje - koliko ne znaš?

    Ovo je za očekivati da olako odgovoriš, pošto barataš sa toliko informacija, da nemaš nepoznanica u vezi čovjeka

    A može neko iz vašeg klana, bilo ko...ako se ne snađeš.
    Kako tii postavljaš "TEŠKA PITANJA". Bacio si me u teški rebus

    Kada bi uporedili moju sadašnju pamet i Teslinu nekadašnju ja sam neuporedivo pametniji, iz prostog razloga što više znam
    Last edited by Rakun; 05-04-14 at 16:04. Reason: zarez
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #603
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    O čemu ti to troluješ ?!??
    aquamarin je rekla da je Galileo spaljen zbog blasfemičnih ideja da Zemlja nije centar svega, sa sam samo ukazao da Galileo nije taj koji je spaljen zbog toga već se radi o Đordanu Brunu koji je zagovarao ne samo da Zemlja nije centar univerzuma već ni da Sunce nije centar i da je samo jedan od bezbroj sistema u univerzumu
    OK...ja ti rekoh da je Đovani Bruno spaljen prvenstveno jer je tvrdio da postoje vanzemaljci, kao i da je svemir beskonačan. Između ostalog i prihvatio je kopernikov heliocentrični sistem.

    Eto ''trolujem'' o tome

    Nisi mi odgovorio na pitanje, kako danas prolaze ljudi koji tvrde da postoje vanzemaljci?

    Onima koji su mu izrekli presudu rekao je: „Sa većim strahom vi meni izričete presudu nego što je ja primam“... WOW

    Evo trolino
    Benzin reče da nema kontradiktornosti u vezi njegovog boga
    Opet nisi odgovorio na pitanje...

    Šta se sa time dokazuje?
    Nesavršen koncpet logike ili prirode Boga?

    Kako tii postavljaš "TEŠKA PITANJA". Bacio si me u teški rebus

    Kada bi uporedili moju sadašnju pamet i Teslinu nekadašnju ja sam neuporedivo pametniji, iz prostog razloga što više znam
    Dobro kada , više znaš - kad si mudriji, pametniji, obrazovaniji ...kako već.

    Koliko više znaš? - ili šta više znaš?

    I još jače me fascinira o toj nekadašnjoj (njegovoj) i sadašnjoj (tvojoj) pameti - nekako mi zvuči kao da govoriš o nekom kontinuitetu

    Interesantne su ti ove digresije, izbjegavanje odgovora sa začinom opanjkavanja sagovornika.
    Shvatam....dogma
    Last edited by gaul; 05-04-14 at 17:00.

  4. #604
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Rakune, trolu nad trolovima... Svi su ti trolovi samo ti nisi.
    O svemu si pisao sem o temi.
    Ajde mi reci sta Rakun (ateista) trazi na religioznim/religijskim temama?
    Logika je da logike nema, kao i onaj tvoj primjer sa kamenom i bogom.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  5. #605
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default



    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #606
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    To ti je maksimalni domet.

    Ajd da ja probam:
    1. trazi odogovore, boga... Rakun nije ateista. Ateisti ne postoje.
    2. Pokusava se posprdati s vjernicima. Zasto? Jer je potencijalni sami dobitnik. Slicno kao sa homoseksualizmom. Ateisti ne postoje.

    Ateisti zbilja ne postoje.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #607
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Rakune, trolu nad trolovima... Svi su ti trolovi samo ti nisi.
    O svemu si pisao sem o temi.
    Ajde mi reci sta Rakun (ateista) trazi na religioznim/religijskim temama?
    Logika je da logike nema, kao i onaj tvoj primjer sa kamenom i bogom.
    Jes da me se ne bi trebalo ticati, ali.....
    Njemu je logika JAČA strana, i jedan od rijetkih "pisaca" koji ne mudruje, već gdje bi drugi i iskoristili priliku da modernim riječima nakite komentar......on suptilno koristi određenu dozu humora. Pa je na neki način i unikatan
    Šteta što nije vjernik .....ali ko zna, možda negdje u dubini duše i jeste ali da on toga i nije svjestan

  8. #608
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    Jes da me se ne bi trebalo ticati, ali.....
    Njemu je logika JAČA strana, i jedan od rijetkih "pisaca" koji ne mudruje, već gdje bi drugi i iskoristili priliku da modernim riječima nakite komentar......on suptilno koristi određenu dozu humora. Pa je na neki način i unikatan
    Šteta što nije vjernik .....ali ko zna, možda negdje u dubini duše i jeste ali da on toga i nije svjestan
    Razumijemo se Rakun i ja, no ja ne stavljam smajlije kao ni on.
    Rakun je vrhunski vjernik i on to zna.

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ma, jasno je o čemu se radi, SPC i država Srbija su našli zajednički interes, a to je da se Tesla prikaže pred svijetom kao najveći Srbin (Srbin = pravoslavac, kako to kod nas* važi, je li) i tako se efektivno zabode prst u oko Hrvatima (i ko zna još kome), što je najveći gadluk u režiji Crkve na ovim prostorima, još od kanonizacije Petra II. Kao što rekoh, primitivno svojatanje, primitivnih naroda i demonstracija kompleksa niže vrijednosti, na nacionalnom nivou - za udžbenike psihologije i sociologije.

    EDIT:






    *na ovim prostorima

    Zagreb otima Teslu


    http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/245244/Zagreb-otima-Teslu



    Last edited by Raquel; 08-04-14 at 19:39.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #609
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    Jes da me se ne bi trebalo ticati, ali.....
    Njemu je logika JAČA strana, i jedan od rijetkih "pisaca" koji ne mudruje, već gdje bi drugi i iskoristili priliku da modernim riječima nakite komentar......on suptilno koristi određenu dozu humora. Pa je na neki način i unikatan
    Što se Raquelinog posta i pitanja da joj objasnim logiku šta jeretici traže na pdf-u "Religija" ovako:
    Bez obzira što ja da kažemo "ne vjerujem" (tj. Znam) da ne postoji omnipotentni humanoid na oblaku religija na žalost u ogromnoj mjeri utiče na moj život.
    Od poreza koji ja plaćam da da obnavljaju putevi, zapošljavaju doktori, grade zdrastvene ustanove, kupuju aparati za hemoterapiju, kupuju skeneri(ovaj koji imamo je uglavnom neispravan), grade škole, grade vrtići, djeca u vrtiću jedu meso bez salmonele , daje socijalna pomoć se grade hramovi i crkve.
    Ako turistički odem u neku Arapsku zemlju štrecam se na svaki prasak mislići da me neki Islamski fundamentalista raznio bombom.
    ...



    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    Šteta što nije vjernik .....ali ko zna, možda negdje u dubini duše i jeste ali da on toga i nije svjestan
    Koliko puta treba da pišem da sam ja u stvari vaš Gospod Bog koji je došao da testira vjernike. I ne možeš dokazati suprotno

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #610
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Tako sam i mislila.
    Ti mislis da vjernici Boga vide kao omnipotentnog humanoida na oblaku.

    Koliko samo grijesis...
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  11. #611
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nijesam htio otvarati novu temu. Zanima me sta mi treba da bih postao svestenik u pravoslavnoj crkvi. Nije bitno jel SPC ili CPC.

    Posto sam zavrsio fax vezan za drustvene nauke imam dosta ispita razlike sa teologije.

    Kontam ako se budem vracao u dijasporu da zivim ljepse mi je da budem svestenik nego da radim nesto drugo. Dobro je placeno, fleksibilno radno vrijeme, status u drustvu itd. + mozes da se zenis i imas djecu.

    Ako ima neko upucen cijenio bih pomoc. Da ne guglam sad ili da saljem mailove. Prvo da vidim na cemu sam.
    Last edited by Gandalf_White; 11-04-14 at 11:39.
    One Ring to Rule them all...

  12. #612
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam htio otvarati novu temu. Zanima me sta mi treba da bih postao svestenik u pravoslavnoj crkvi. Nije bitno jel SPC ili CPC.

    Posto sam zavrsio fax vezan za drustvene nauke imam dosta ispita razlike sa teologije.

    Kontam ako se budem vracao u dijasporu da zivim ljepse mi je da budem svestenik nego da radim nesto drugo. Dobro je placeno, fleksibilno radno vrijeme, satus u drustvu itd. + mozes da se zenis i imas djecu.

    Ako ima neko upucen cijenio bih pomoc. Da ne guglam sad ili da saljem mailove. Prvo da vidim na cemu sam.
    Prvo i osnovno potreban ti je blagoslov mitropolita. A onda polaganje razlike u ispitima pod uslovom da ti ove priznaju na najbližem teološkom fakultetu. Ovo sa ispitima ide lagano kao i na svakom faksu ali bih volio da vidim kako ćeš blagoslov izbokosvati. Update-uj nas redovno ositive:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #613
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Prvo i osnovno potreban ti je blagoslov mitropolita. A onda polaganje razlike u ispitima pod uslovom da ti ove priznaju na najbližem teološkom fakultetu. Ovo sa ispitima ide lagano kao i na svakom faksu ali bih volio da vidim kako ćeš blagoslov izbokosvati. Update-uj nas redovno ositive:
    Prvo blagoslov pa fax ili fax mogu kad hocu?

    Sto se tice blagoslova tu nije problem. Imam 2 solucije - komsiju koji je svestenik SPC-a pa cu reci da me preporuci. Ili cu castiti Crkvu neke zemlje u planinu sto mi ne treba nista...
    One Ring to Rule them all...

  14. #614
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Tako je. Prvo blagoslov pa fax. Nisam siguran za obrnuto ali za ovo jesam. Što se tiče preporuka kao i kod svake preporuke. Bitno je od koga je i koliko je taj jak i poštovan u crkvi. Crkva je da kažem još uvjek zadržala to da se zna koje jak baja u njihovim redovima, a ko nije. I pored preporuke imaćeš jedan ili više razgovra sa mitropolitom. Tako je bilo u moje pero. Znam ih par koji su probali i bili odbijeni, a neki su zbog toga prešli u CPC. Bilo je i onih koji su ucjenjivali sa prelaskom u CPC ali nije pomoglo. Tako da sve u svemu posle razgovora sa mitropolitom ako to više rade biće ti sve kristalno jasno.

    Možda ti je najbolje da pitaš komšiju sveštenika za ovo kad ste već blizu i tako dobri. On sigurno zna o tome mnogo više nego mi ovdje.
    Last edited by Caesar; 11-04-14 at 12:08.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #615
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Tako je. Prvo blagoslov pa fax. Nisam siguran za obrnuto ali za ovo jesam. Što se tiče preporuka kao i kod svake preporuke. Bitno je od koga je i koliko je taj jak i poštovan u crkvi. Crkva je da kažem još uvjek zadržala to da se zna koje jak baja u njihovim redovima, a ko nije. I pored preporuke imaćeš jedan ili više razgovra sa mitropolitom. Tako je bilo u moje pero. Znam ih par koji su probali i bili odbijeni, a neki su zbog toga prešli u CPC. Bilo je i onih koji su ucjenjivali sa prelaskom u CPC ali nije pomoglo. Tako da sve u svemu posle razgovora sa mitropolitom ako to više rade biće ti sve kristalno jasno.

    Možda ti je najbolje da pitaš komšiju sveštenika za ovo kad ste već blizu i tako dobri. On sigurno zna o tome mnogo više nego mi ovdje.

    Hvala lijepo na informacijama. A necu komsiju da pitam da se ne bi culo po naselju, to cuvam za kraj kad se dobro pripremim
    One Ring to Rule them all...

  16. #616
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Upate.

    Kada se dobije blagoslov, mora se na fax 4 godine pa master. I nije ti zagarantovano hoces li dobiti posao, a specijalno nije zagarantovano da li ces poci u inostranstvo. Tako da ovaj plan otpada.
    One Ring to Rule them all...

  17. #617
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Upate.

    Kada se dobije blagoslov, mora se na fax 4 godine pa master. I nije ti zagarantovano hoces li dobiti posao, a specijalno nije zagarantovano da li ces poci u inostranstvo. Tako da ovaj plan otpada.

    Šteta. Vaseljena je izgubila koji milenijum svoga bitisanja

  18. #618
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Upate.

    Kada se dobije blagoslov, mora se na fax 4 godine pa master. I nije ti zagarantovano hoces li dobiti posao, a specijalno nije zagarantovano da li ces poci u inostranstvo. Tako da ovaj plan otpada.
    Ako hoćeš da zapališ iz zemlje koristeći se religijom ne traži dalje od Judeizma
    Jevreji automatski dobijaju državljanstvo Izraela.Samo je problem to što je prelazak u Judeizam zaeban u smislu da mora da se uči koliko i za izuzetno teški ispit na pravom fakultetu(hrišćani imaju 10 božijih zapovjedi, a jevreji 613). Da ne zaboravimo da se treba i odreći dijela murice.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_Return
    The Law of Return 5710-1950 was enacted by the Knesset, Israel's Parliament, on July 5, 1950.[2] The Law declares the right of Jews to come to Israel: "Every Jew has the right to come to this country as an oleh." Follow-up legislation on immigration matters was contained in the Nationality Law of 1952. The Law of Return was modified in 1970 to extend the right of return to non-Jews with a Jewish grandparent, and their spouses.
    The law since 1970 applies to those born Jews (having a Jewish mother or maternal grandmother), those with Jewish ancestry (having a Jewish father or grandfather) and converts to Judaism (Orthodox, Reform, or Conservative denominations—not secular—though Reform and Conservative conversions must take place outside the state, similar to civil marriages).
    Last edited by Rakun; 16-04-14 at 00:05.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #619
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Veliki sam anti semita... ne odgovara mi to. Nego sam mislio bas u pravoslavlje jer u Australiji a posebno u Sidneju ima dosta nasih ljudi svestenici primaju jedno 8000 dolara i imaju smjestaj. Dok se ja razgulim za 26$ po satu i placam smjestaj 550$ nedeljno. pa rekoh da napravim neku kombinaciju. - ovo kad sam tamo. Sad sam u CG i odje lose ne prolaze popovi..

    Sto se tice ovoga za Jevreje, na predzadnjem popisu policajac iz Danilovgrada se prijavi da je jevrej sa cijelom porodicom - njih 8. Ambasadorka Izraela u Bg se odusevi i posjeti ih a kasnije ih sve preseli u Tel Aviv. Jeshe su cudo

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 16-04-14 at 08:21.
    One Ring to Rule them all...

  20. #620
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Veliki sam anti semita... ne odgovara mi to. Nego sam mislio bas u pravoslavlje jer u Australiji a posebno u Sidneju ima dosta nasih ljudi svestenici primaju jedno 8000 dolara i imaju smjestaj. Dok se ja razgulim za 26$ po satu i placam smjestaj 550$ nedeljno. pa rekoh da napravim neku kombinaciju. - ovo kad sam tamo. Sad sam u CG i odje lose ne prolaze popovi..

    Sto se tice ovoga za Jevreje, na predzadnjem popisu policajac iz Danilovgrada se prijavi da je jevrej sa cijelom porodicom - njih 8. Ambasadorka Izraela u Bg se odusevi i posjeti ih a kasnije ih sve preseli u Tel Aviv. Jeshe su cudo

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    Ne znam jesi li igrao košarku ali isto kao kad izbacuješ loptu ono iz zgloba tako je bitno da kad kadiš imaš taj pokret iz zgloba. Ovdje rade rame i lakat. To moraš baš da si talenat i da te draftuju dok si mlad. Ako to nemaš bolje da se oprobaš u drugim religijama. A da je plaćeno plaćeno je i uvjek su veće pare napolju no u zemlji. U americi ti je jača ta crkvena liga pa su i pare bolje. :cheerful:
    Last edited by Caesar; 16-04-14 at 09:02.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #621
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ne znam jesi li igrao košarku ali isto kao kad izbacuješ loptu ono iz zgloba tako je bitno da kad kadiš imaš taj pokret iz zgloba. Ovdje rade rame i lakat. To moraš baš da si talenat i da te draftuju dok si mlad. Ako to nemaš bolje da se oprobaš u drugim religijama. A da je plaćeno plaćeno je i uvjek su veće pare napolju no u zemlji. U americi ti je jača ta crkvena liga pa su i pare bolje. :cheerful:
    Ma po malo sam se nasalio ovdje. Zanimalo me je sta je to toliko specijalno u njihovom obrazovanju da primaju ovolike pare u biznisu koji nije pogodjen recesijom ili bilo kakvom krizom. Za koju godinu cu 30 pa mi se ne studira opet, htio sam da vidim zbog cega su oni superiorniji od mene.
    Na kraju smo dosli do zakljucka da ti treba nekih 5 godina skole i blagoslov. Posto na ovoj temi nema djece, vecina ljudi vec ima nekih 5godina obrazovanja.
    Razlika je u tome sto predstavnici Boga na zemlji imaju lagodan zivot, bez ikakvog pritiska.

    Opet kao odrasli ljudi shvaticete kako je kada npr. ostanes bez posla. Cak u CG je lakse nego sa strane, pomognu majka, tata, baba, djed i ostala familija. U inostranstvu si sam, ni prijatelji ni rodbina te ne vide. Ako nemas neki shtek sa strane imas 2 - 3 nedelje da nadjes novi posao ili ides u homeless shelter

    Nego ajde. Hvala svim sto su bili informativni
    One Ring to Rule them all...

  22. #622
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ateisti ili skeptici ili promoteri nauke ili ljudi koji su razgranicili sa prevarama o 'visim' bicima,silama itd. na ovim su forumima da naivim,postenim i bezinteresnim i iskrenim vjernicima koji citaju a nisu ulogovani ili jesu zaustavljaju laznu ideologiju vjerskih firmi i na vrlo nepristrasan i loginan nacin pokusaju da objasne kad je firma 'Hriscanstvo' osnovana i koja je im je politika,isto tako i sa 'Islamom' i drugim,da im se pokaze na koji nacin njihovi predstavnici djeluju i na forumima i u zivotu i da ima se pokaze da je sve do njih i zdravlje i sreca i sudbina,da svi odlucuju o sebi i da moraju da ulazu i vole sebe,onekoje vole i one koji njih vole,a ne da ljube neprijatelja i prave sebe budalomm,a takvih je malo ili ih nema.
    I mi smo na forumima da donekle prikazemo kako funkcionise u realnosti sve.Sto je mehanizam i da nije materijalizam novac,nego da je materija osnova svega i ona je ta koja pokrece i od cega je sastavljena ljudska dusa(um).
    U banalnom primjeru mi ucimo da - Ne mozete teziti i nadati se zdravlju ako se drogirate i vjerujete da ce vas neka sila pravde sacuvati.
    - ne mozete ostati zivi ako skocite sa 50metara visine na betonu a ako vjerujete da ce svemoguce sile da vas sacuvaju itd.

  23. #623
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Veliki sam anti semita... ne odgovara mi to.
    Može li se znati zbogsporadičega mrziš Jevreje ? S'obzirom da si (barem na CdM-u) Ateista malo je čudno
    Last edited by Rakun; 16-04-14 at 23:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #624
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Ateisti ili skeptici ili promoteri nauke ili ljudi koji su razgranicili sa prevarama o 'visim' bicima,silama itd. na ovim su forumima da naivim,postenim i bezinteresnim i iskrenim vjernicima koji citaju a nisu ulogovani ili jesu zaustavljaju laznu ideologiju vjerskih firmi i na vrlo nepristrasan i loginan
    Misliš da imaju potencijala da budu još naivniji,pošteniji, bezinteresniji i iskreniji? Zašto da se promoteri nauke bave ubjeđivanjem vjernika? Zar to nije traćenje veremena, a mogli bi da promovišu nauku umjesto što na ovaj način se zamlaćuju? Da li implicitno podrazumjevaš da nauka stvara bolje ljude nego dogma? Zar nije cilj da budemo bolji ljudi? Da li vjera pravi loše ljude (samo da ne uletimo ponovo u priču zloupotrebe religije/nauke)? Da li ljudi mjenjaju sebe ili postoje pojedinci koji mogu da mjenjaju ljude (ja za takve nikad nisam čuo). Izgleda da ateisti misle da imaju tu moć. Svakako je žele. Definicija ateizma?

    ATEIZAM=Vjera da drugi ne treba da vjeruju

    Opet su i oni neka forma vjernika dogmaša fokusirana na mjenjanje drugih umjesto na mjenjanje sebe.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #625
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Može li se znati zbogsporadičega mrziš Jevreje ? S'obzirom da si (barem na CdM-u) Ateista malo je čudno
    nema veze u sta oni vjeruju. Vise je to problem nacije. A oni su naciju i religiju poistovijetili. Recimo da ih ne volim zbog svih ovih ekonomskih problema svijeta i ratova kroz historiju.
    One Ring to Rule them all...

Page 25 of 31 FirstFirst ... 15212223242526272829 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateistički simboli
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 6
    Last Post: 01-05-13, 18:32
  2. Ateisti vs. vernici
    By ms. in forum Religija i filozofija
    Replies: 399
    Last Post: 10-10-11, 19:21
  3. Vjernici i zločin vs. Ateisti i zločin
    By Rakun in forum Religija i filozofija
    Replies: 424
    Last Post: 26-01-11, 15:51
  4. Tema nad temama.
    By Tha_Maddog in forum Sve i svašta
    Replies: 135
    Last Post: 20-02-08, 08:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •