Results 1 to 15 of 15

Thread: radnici na crno ubijaju po CG

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default radnici na crno ubijaju po CG

    Svi smo svjedoci da se za novogodisnju noc dogodio mozda najstravicniji zlocin u novijoj istoriji Crne Gore.... jedna poroica zbrisana je sa lica zemlje, hladnim oruzjem...oni koji su sezatekli na mjestu zlocina iako iskusni profesionalci ne mogu da dodju sebi kad se sjete 3 iskasapjene djece ...
    Porodica Roganovic je krvnicki, izmasakrirana od strane nadnicara kojem su htjeli da pomognu...nadnicara koji je dosao iz Srbije da zaradjuje pare u Crnu Goru...dakle ilealni radnik na crno iskopao je nazvijerski nacin jednu uzornu familiju, casnu, postenu i vrijednu prije svega!

    Da Andrej Nikolaidis je bio potpuno u pravu Herceg Novi je glad gdje zivi veliki broj ludaka uvezenih sa strane uglavnom naravno ...tek sad mogu a kazem da se slazem sa njim ne sa njegovim tonom nego sa argumentima koje je iznio svojevremeno...

    Prosle godine u isto ovo vrijeme Zeljko Pistinjat po nagovoru kriminalca iz Bosne tj sa Palakoji ima restoran u Herceg Novom koji takodje posluje na crno bez ikakvih papira, koji je svercujuci drogu i prodavajuci je crnogorskoj djeci stekao veliko bogatstvo ...na tudjem placu i muci....nasao je retardiranog i ocajnog pistinjata i nagovorio ga na zlocin...ubijeno je 2 ljudi, izmasakrirano ....

    prije dvije godine isto oko nove godine....fizicki radnik na crno takodje iz Srbije isto u Herceg Novom zapalio je casnoga domacina oca familije Radovic ....zlocin je bio zbog 100 eura ali on nakon sto je uhapsen je rekao da ga je ubijeni vrijedjao na nacionalnoj osnovi, sto je samo pokazalo sa kojeg dna, trulezi, katrana, kanalizacije je poticao ubica....

    Ovo sve pisem ne da boih podsjecano na zlocine, nego da bih apelovao na onekoji odlucuju da nesto preduzmu ....

    1.onemoguciti da svaka susa i marusa, kriminalac , ubica dodje u CG sa licnom kartom, prijavi se na gradiliste kao fizikalac i boravi tu mjesecima, uzimajuci poso nasim ljudima, kraduci i ubijajuci

    2. napraviti rigoroznu kontrolu nedrzavljana koji nemaju radnu dozvolu, oduzeti im prvavo da rade

    3. uvesti strogi sistem radnih dozvola

    4. oduzeti imovinu svih drzavljana BiH (tj RS) koji borave u CG a za koje postoji osnovana sumnja da su tu imovinu stekli u toku rata na nezakonit nacin

    5.kod svih nerezidenata koji rade u CG (BiH i Srbija) uvesti pod obevezno prijavljivanje policiji svekih par mjeseci kao sto to moraju da rade i ostali stranci

    Ljudi troje nevine djece je ubijeno tri sokola od 8, 10 i 12 godina, njihova majka i otac ....da sistem u CG funkcioinise i da je zasnovan na rigoroznijim pravilima o radnicima na crno iz Srbije i BIH ova familija bi danas bila ziva, slavili bi novu godinu kao i svi mi ... ovako jedan dom je ugasen zauvjek, zlocinom kakav nije zapamcen na ovim prostorima....

    Takodje, ja se zalazem kao i mnogi sa kojim sam danas pricao telefonom za javni linc ovog monstruma koji je ubio 3 djece, ...

    Zbog svega ovoga takodje apelijem na sve zdravomislece Crnogorce da razlisleo tome daovoj drzavi na vlasti treba DESNICA...ovdje je pod hitno neophodno reaktiviranje smrtne kazne, poostravanje svih ovih stvari koje sam naveo i jos mnogo toga.....ljevica kao ljevica nikaa se nece usuditi da ucini nista radikalno i time omoguci istinski napredak i pravdu...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ubijena petoclana porodice Roganovic

    Porodica Roganovic, otac Slavoljub (41), majka Slavica (42) i njihova tri maloljetna sina od osam, 10 i 12 godina ubijeni su juce u hercegnovskom naselju Savina, prenio je Radio Crne Gore.

    Zlocin su prijavili rodjaci koji su juce predvece u kuci Roganovica nasli ubijeno troje maloljetne djece i njihovu majku. Slavoljub je nadjen mrtav u kuci susjeda Milana Zekovica za kojim policija traga.
    Prema navodima susjeda, Slavoljub je u kod Zekovica dosao da popravi vodovodne cijevi u kupatilu.

    Sudija Viseg suda u Podgorici Hamid Ganjola je posle uvidjaja, koji je okoncao sinoc uoci ponoci, kazao da ce detalji biti saopsteni nakon obdukcije.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najveci zlocin u savremenoj istoriji Crne Gore (ja se ne sjecam veceg) je napravio - Srbin iz Srbije!
    To je prirodna posljedica atmosfere u Herceg Novom, dje Srbi shvataju taj grad kao srpski a ako je srpski onda se moze i ubijati sve nesrpsko.
    Srbin se tako ponasa dje moze, dje je navikao.
    Takva je u HN atmosfera.
    U Srbiji ima barem 2000-3000 ubica koji mirno setaju ulicama, ubica iz kriminala, ili sa ratista.

    p.s.
    Zaboravio si kad je onaj Srbin iz Hercegovine ubio 3 momka iz Boke u Novom Sadu, prije godinu.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad, ne mozemo od jednog zlocina praviti drugi zlocin... Ne moze se ovaj monstrum podvoditi pod nacionalnu kategoriju. Uostalom,ubica preziva se Zekovic, sto govori o nasem porijeklu.Nemojte ljudi da grijesimo dusu i ulazimo u nacizam i rasizam po receptima iz Srbije i Hrvatske. Slozio bi sa sa Justice da bi trebalo napraviti selekciju doseljavanja, filtriranje stanovnistva... To su radili i u SFRJ, Mudrosa milicajac te je vracao sa autobuske ako procjeni da si sumnjiv. Novi ima problem da doseljnicima, ali nemojte da ulazimo u nacionalssticke tlapnje.. Nije ovaj kreten pobio porodicu sto je Srbin, nego sto je kreten, bolesnik, monstrum..I, od desnice niko nikada dobra nije vidio, ma koliko neki put izgledalo da je neophodna... A smrtna kazna nije pitanje lijevice i desnice..
    Novi mora da se suoci sa bezbjednosnim problemom, ali ne smijemo ulaziti u nacio trip. A zlocin, po sebi, je uzas nad uzasima...
    antiki fijamanti novi

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne bih ni ja ulazio u nacionalne kategorije iako smatram da je sitacija larmantna i da cemo brzo biti primorani da predjemo i na to polje(ako se nesto ne preduzme), ali insistiram na extremno rigoroznim pravilima za stvari koje sam pomenuo i dodao bih:
    Revizija diploma, svi koji su zavrsili mediciju u Foci da im se zabrani rad u CG (necu da navodim konkretne slucajeve gdje su ljudi umrli od banalnih blesti jer su ih ljecili "diplomirani ljekari iz Foce"), isto tako i da uvede polaganje nostrifikacionog ispita zaone koji su fakultete zavrsili u Pristni -posebno medicinu.

    Dakle uvodjenjen strogih pravila o radu, i o tome ko smije sta da radi...izbjeci ce se silazenje na NACIONALNO

    Ne bih se slozio oko desnice, mislim da je sazrelo vrijeme za jednu ozbiljnu progresivnu desnicu, nikako nacionalhisterike nego ljude koji imaju jasnu viziju postavljanja temelja ovoj naciji ako zelimo da opstanemo ... mislim da postoji ogrnomna razlika u smrtnoj kazni kod ljevicei desnice...kod ljevice onafakticki se ne ukida ali se nikada ne izvrsava...kod desnice se postuju pravila, rad , red i zakon
    Last edited by JUSTICE; 01-01-06 at 23:33.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Fatherland
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko samo tempiranih bombi ima ka sto je ovaj to niko ne zna.

    Crna gora je od 1991. godine primila 170.000 izbjeglica (u odnosu na tadasnji broj stanovnika 22%), i tako postala prva zemlja u Evropi koja je napravila takav demografski (samo)udar.

    ne bih da zvucim radikalno, ali mnogo problema stvaraju.

    moj prijatelj doktor mi kaze da u izbjeglickom kampu na Vrelima - Konik ima polnih bolesti koje su iskorijenjene prije 30 godina. gadan primjer ali istinit.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by no0bisa
    koliko samo tempiranih bombi ima ka sto je ovaj to niko ne zna.

    Crna gora je od 1991. godine primila 170.000 izbjeglica (u odnosu na tadasnji broj stanovnika 22%), i tako postala prva zemlja u Evropi koja je napravila takav demografski (samo)udar.

    ne bih da zvucim radikalno, ali mnogo problema stvaraju.

    moj prijatelj doktor mi kaze da u izbjeglickom kampu na Vrelima - Konik ima polnih bolesti koje su iskorijenjene prije 30 godina. gadan primjer ali istinit.
    upravo zbog ovakvih stvari CG je neophodna promjena vlasti, tj mnogo veci uticaj desnice na demografsku, zdrastvenu, politiku zaposljavanja,socijalnu, pravni sistem itd bi doprinjeo kvalitetnijem i brzem rijesavanju ovih kricijalnih problema...

    Evo primjer
    Svi smo svjedoci da omladina nam trune od heroina...sta treba ciniti?
    5 puta povecati i uciniti strozijim kazne za prodaju i pustanje u opticaj narkoticnih sredstava...
    Last edited by JUSTICE; 02-01-06 at 00:10.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    1.onemoguciti da svaka susa i marusa, kriminalac , ubica dodje u CG sa licnom kartom, prijavi se na gradiliste kao fizikalac i boravi tu mjesecima, uzimajuci poso nasim ljudima, kraduci i ubijajuci
    Не бих коментарисао оне друге бесмислице које си овде написао, али ова је карактеристична за људе као што си ти.

    Дакле проблем модерног робовласништва није у робовима већ у роболасницима. Робови су у Црној Гори због истог разлога као на пример и они у САД-у из Мексика. Дакле, ради се о јефтиној радној снази, која је нелегална али одговара владајућој политичкој гарнитури на власти.

    Проблем нелегалне радне снаге решава се тако што се кажњавају ПОСЛОДАВЦИ (у овом случају робовласници) а не радници (у овом случају робови).
    Главу дајем крајину не дајем ...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Не бих коментарисао оне друге бесмислице које си овде написао, али ова је карактеристична за људе као што си ти.

    Дакле проблем модерног робовласништва није у робовима већ у роболасницима. Робови су у Црној Гори због истог разлога као на пример и они у САД-у из Мексика. Дакле, ради се о јефтиној радној снази, која је нелегална али одговара владајућој политичкој гарнитури на власти.

    Проблем нелегалне радне снаге решава се тако што се кажњавају ПОСЛОДАВЦИ (у овом случају робовласници) а не радници (у овом случају робови).
    Nista od onoga sto sam naveo nije besmislica...
    Drugo slazem se sa tobom.
    Problem je u poslodavcima, ali njih treba da kazni drzava osim toga treba ta ista drzava da uvede red, da se zna ko moze ko ne moze da radi i ko je ilegalac a ko nije.
    Trece, u USA i u drugim zemljama prija da dolaze stranci jer je nivo zaposlensti na odgovarajucem nivou, CG ima problem sa brojem zaposlenih i treba da uvede mnogo strozija praavila za rad na crno , posebno kada su stranci u pitanju.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Nista od onoga sto sam naveo nije besmislica...
    Све што си навео је бесмислица због тога што су твоја размишљања, самим тим и коментари, усредсређено на националистичкој, ултрадесничарској основи. РАСИЗАМ. Дакле, теби је битно које је националности и одакле је убица! Ту грешиш, ту је бесмисао твојих коментара.

    Мени није битно одакле, је он! Нити ми је битно којој нацији припада. Мени је битно да он заврши пред лицем правде и да се стручњаци потруде да утврде узрок оваквог злочина, како би се, ако је могуће, могли предузети кораци да се слични злочини спрече у будућности.
    Главу дајем крајину не дајем ...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolesno,takvi ne zasluzuju da vide svjetlost dana ali im se ne treba ukazati prilika da se ubiju ili da ih neko ubije. Treba da zive do kraja zivotu u samici ili nekom katastr. zatvoru.
    Your IQ is your fashion

  12. #12
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Regi, patoloski tipovi nemaju nacionalne predznake, to sam htio da recem. Nije on ubica zbog nacionalne pripadnosti, koju, usotalom, i ne znamo... Ludak ili ne, a sve je prilika da jeste, krvnik, nije to uradio iz razloga nacije ili vjere... Ajde da budemo razumni u ovom zlu.I da ne pravimo veci jad no sto jeste. Prvi izvjestaji kazu da je imao cudan odnos sa majkom koje je umrla prije nekoliko dana, da je stalno pravi probleme sa komisjama. Zlo.... Ovo je posao za psihijatre i kriminologe, nema veze sa politikom.
    Justicie, prije ce biti da je to za sta se ti zalazes neoliberalna varijanta, nego klasicna desnica. Sa time bi, nevoljno, mogao da se slozim. Ama, desnica po pravilu, na nasim prostorima vodi u ono ptotiv cega smo i ti i ja. Ocas zloupotreba i gazenje po nacinalistickom glibu.Bar smo se toga nagledali.
    antiki fijamanti novi

  13. #13
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi,
    3 puta sam slao pitanje za goste "Oci u oci" emisije, ali nije htio voditelj da ga procita.
    Pitanje je bilo:
    "Da li je ovolika prica o ugrozenosti Srba u Crnoj Gori i o antisrpstvu u Crnoj Gori, od strane srpskih politicara, da li je to siguran znak da se Srbi spremaju da naprave genocid u Crnoj Gori. Da se spremaju da kolju i ubijaju??"

    To sam bio pitanje 3 puta slao za "Oci u oci" ali nije ga procitao.
    Medjutim, izgleda da podstreci na ratni referendum i na ugrozeno srpstvo u Crnoj Gori, daju rezultata!
    Last edited by Regi; 02-01-06 at 02:28.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by innominato2
    ....... patoloski tipovi nemaju nacionalne predznake, ...... Nije on ubica zbog nacionalne pripadnosti, koju, usotalom, i ne znamo... Ludak ili ne, a sve je prilika da jeste, krvnik, nije to uradio iz razloga nacije ili vjere... Ajde da budemo razumni u ovom zlu.I da ne pravimo veci jad no sto jeste......
    Zaista. Ajde da budemo razumni u ovom zlu.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default "Pobjeda" pise exluzivno !

    Moderator, nemoj ni slucajno da zataskavas ovu vijest, ovo je jasno upozorenje svim Crnogorcima da znaju sto treba da rade i kako da se pripreme.
    Ova vijest je upozoravajuca, objavila je glavna novina u drzavi, nema potrebe da se skriva i brise.


    Pobjeda
    =====================




    Ekskluzivno: Uzroci zločina u Herceg Novom

    Zekovićev krvavi pir


    Podgorica, 4. januara -
    Do sukoba je došlo prije svega po nacionalnoj osnovi, tj. Roganovići su bili "dukljansko-štedimlijskog opredjeljenja", pa sam od strane njih doživljavao provokacije, dio je monstruozne izjave Milana Zekovića koji je 31. decembra prošle godine, nešto poslije 12 sati ubio oca, majku i tri maloljetna sina porodice Roganović. On je ovo izjavio zvaničnim organima srpske vlasti nakon hapšenja u Gornjem Milanovcu.
    "Kod komšija Roganovića došao sam toga dana da mu vratim flaše koje sam posudio za pomen majci koja je preminula 24. decembra. Slavoljub mi je tada izjavio saučešće koje je djelovalo cinično, a i zbog ranijih sukoba ja sam tada odlučio da ga ubijem. Pozvao sam ga u kupatilo da mi popravi slavinu, a ja sam tada otišao u sobu, uzeo moj pištolj, vratio se i Slavoljubu ispalio metak u potiljak. Odmah poslije toga istrčao sam iz kuće, ušao kroz otvorena vrata njegove kuće, prišao njegovoj ženi Slavici i ispalio joj metak u lice, potom u njihovog sina Srđana. Zatim sam otrčao u susjednu prostoriju gdje sam zatekao Marka, kojem sam takođe pucao u lice. Nakon nekoliko trenutaka čuo sam da Marko ječi, pa sam sa stola uzeo kuhinjski nož i zatim Marku prerezao vrat, klao sam ga, ali nož je bio tup tako da sam morao da uradim više rezova da bi mu prerezao grkljan. Poslije toga sa istim nožem prišao sam Slavici i nekoliko puta je ubo u leđa, a zatim sam to radio i Srđanu kojem sam zadao ubode nožem u predjelu leđa i lobanje usljed čega je nož pukao. U međuvremenu pojavio se najstariji sin Željko na vratima. Pucao sam i u njega, ali sam promašio. Pošto više nijesam imao municije počeo sam da ga udaram drškom pištolja i uzeo drugi nož koji je bio veći od prethodnog, pa sam i Željka zaklao."
    Ovo je dio zvanične izjave koju je Zeković dao u beogradskom MUP-u, opisujući hladnokrvno svoje postupke u ubistvu petočlane porodice Roganović u hercegnovskom naselju Nemila.
    "Pobjeda" nezvanično saznaje da je Zeković srpskim organima izjavio kako je sa Roganovićima bio u sukobu zbog toga "što su oni bili crnogorski opredijeljeni dok je on po nacionalnosti Srbin i član Narodne stranke i Srpske narodne stranke". Na pitanje zašto je službenicima MUP-a u Čačku priznao izvršenje i jednog ubistva u Zemunu iz 2001. godine, Zeković je naveo da je to uradio iz razloga "što ne želi da mu kosti trunu u Crnoj Gori, već da mu se to desi u njegovoj rodnoj Srbiji". Tada je izjavio i da "ne osjeća ni trunku sažaljenja, niti kajanja zbog počinjenog monstruoznog zločina, već da je taj "ljudski šljam" koji je svojim ponašanjem i svojom nacionalnom pripadnošću kriv za smrt njegove majke trebalo još ranije pobiti - istrijebiti to zlo."
    Zeković je u izvjavi srpskim policijskim vlastima naveo da je pištolj "bereta", kalibra 7,65 mm kupio 2003. godine od izvjesnog Deja sa Cetinja za 300 eura.

    Mnogi detalji iz izjave Zekovića koje je dao srpskim vlastima pred državnim tužiocem Božom Grubovićem, advokatom braniocem Gordanom Babić i drugim ovlašćenim licima nijesmo u prilici da prenesemo našim čitaocima zbog njihove morbidnosti.
    Još nije poznato da li će i kada će Zeković biti predat crnogorskim pravosudnim organima jer, kako je i sam naveo priznavši zločin u Srbiji iz 2001. godine, htio je da "grijehe ispašta u svojoj rodnoj zemlji", a ne u Crnoj Gori.
    Ako se radi o bolesniku za psihijatrijsko posmatranje, nije teško u njegovoj "odbrani" prepoznati političke motive. Da li je ovaj monstrum medicinski fenomen ili je, pak, laka žrtva monstruozne medijske kampanje, procijeniće eksperti.


    G.Popović

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CRNO JAGNJE I SIVI SOKO- REBEKA VEST
    By gromada in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 10-02-05, 20:33
  2. Montanaro vikendom/ Crveno i Crno & Kaja
    By Carla Bruni in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 23-01-05, 22:07
  3. Crno da ne moze crnje
    By Chegevara in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 01-07-04, 15:10
  4. RADNICI NECE SA OPOZICIJOM NA PROTEST
    By MK_NL in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 13-05-04, 21:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •