Results 1 to 19 of 19

Thread: Vazdusna puska kroz PG

  1. #1
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vazdusna puska kroz PG

    Nadam se da na forumu ima nekog kome je bar povremena zanimacija pucanje iz vazdusne. Vidim da se skoro nidje ne pominje to,bez kad je kupovina i prodaja u pitanju,nisam valjda sam
    Na koja mjesta kroz Podgoricu idete da pucate? Ima li neka lokacija pogodna za to a da nije bas van grada?

    Za streljacki sam se raspitao,rekose mi da je 6,4 eura sat vremena,sto mi je malo previsoka cijena. Da nema neko neku drugu informaciju vezano za to?

  2. #2
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kad sam raspolozen, volim odradit turu Glavna posta - ulicom Slobode - optika Oko - pa onda skrenem lijevo kroz Hercegovacku - pa na lijevo Stanka Dragojevica do Bokeske - Bokeskom do Njegoseve - Njegosevom do Kalimera. Tu omezim pa idem na Goricu.

    Mogu ti rec strasnih veprova i divljih kokosaka ima.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  3. #3
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    Mogu ti rec strasnih veprova i divljih kokosaka ima.
    Nista to,s vazdusnom ih ne mogu ni prepa'nut

  4. #4
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PG_BB View Post
    Nista to,s vazdusnom ih ne mogu ni prepa'nut
    imaš sad onu municiju većeg kalibra

  5. #5
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ja volim u Gatsby uvece da uletim ima masu patki tamo Pa se i upuca neka
    Last edited by djordje1990; 24-01-14 at 19:49.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Streljana ljubovic je idealno resenje ,40 dijabola 6,5 e .Njihove mete njihove dijabole i puske ,mozes metu da pomjeras na daljinu koja ti odgovara.Zadnji put sam isao prije 3 godine preko firme ,nisu me vremenski ogranicavali ,cak sam donjeo kutiju mojih metaka i pucao dok mi nije dosadilo.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DarkoPg View Post
    Streljana ljubovic je idealno resenje ,40 dijabola 6,5 e .Njihove mete njihove dijabole i puske ,mozes metu da pomjeras na daljinu koja ti odgovara.Zadnji put sam isao prije 3 godine preko firme ,nisu me vremenski ogranicavali ,cak sam donjeo kutiju mojih metaka i pucao dok mi nije dosadilo.
    Meni je to malo daleko od idealnog,pa kutija od 500 dijabola kosta 8 eura. Pored toga,imam svoju pusku,ali su mi rekli da je isto pucao sa njihovom ili sa svojom,cijena je ista. Nesto i nema logike bas

  8. #8
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A vazdusnom mozes pucat na cemovsko polje koliko te volja ,vise nisu potrebne dozvole za vazdusnu do 7,5 j snage i brzine do 170m/s.Najbolje je sto sad prodaju dijanine puske koja ispunjava zakonske norme a sa njom dobijes i rezervni feder koji daje snagu skoro duplo preko zakonske norme.Da nezna ko ima li dje u PG da se kupe nove Turske puske Hatsan 125.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad vec pomenu Dianu,bas sam i ja jednu kupio(Panther 21) prije par dana,ima 7,5 J i brzinu 175 m/s. Treba li mi tu dozvola?
    A za Hatsan,ja je ne vidjeh dok sam trazio za mene pusku,bar ne novu. U Berettu nemaju vazdusne uopste,takodje ni onamo pored Radovca,a u Lovac i onu drugu radnju u centar,99% sam siguran da mi je nisu pominjali.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne treba dozvola tako sam procitao u zakon ,ta puska ispunjava zakonske odredbe . Gledao sam tu pusku danas u lovac ,dobro izgleda Dijana je bas brend .Sad iako ne treba dozvola moze neko da te prijavi ako pucas kroz naseljeno mjesto i da ti napravi problem .Ne kazem da je jeftino u streljacki ,ali je definitivno naj bezbjednije jes da bi bilo bolje da se placa mjesecno kao teretana i druge sporcke aktivnosti pa naprimjer platis 20 e i ides 3 put nedjeljno ali nazalost orgabnizacija im je nikakva .Bas sam se i ja interesovao prije neki dan za vatreno oruzije ali nazalost nemaju neku dozvolu za upotrebu streljane za vatreno oruzije.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim da se razumijes,reci mi bih li smio da je nosim po ulicama,ali u kutiju njenu ili u torbu neku? Do auta npr.ili ako ocu pjeske da odem do mjesta dje cu da pucam?

    To bi najbolje bilo za streljacki,da imaju tu mjesecnu clanarinu,ali eto,nisu se bas proslavili sa organizacijom

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne, nego vazdusnu moras da demontiras i iz 2x do auta poneses (kundak od cijevi odvojeno). Kad stignes van grada mozes da je sastavis i u auto i van njega, ali u povratku opet rastavljena.

    Naravno, vozis je u gepek, a dijabole moraju da budu sa tobom u kabinu.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  13. #13
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam neki strucnjak ,interesuje i mene sporcko streljastvo pa sam ponesto do sad saznao.A ovo za rastavljanje neznam vazi li za vazdusno oruzije ,za vatreno znam da vazi da mora da bude rastavljeno u najmanje 2/3 djela ali to se radi bez koriscenja bilo kakvog alata tipa sanzer ,navlaka .Da bi odvoio kundak od vazdusne puske moras da odvidas minimum dva sarafa i vjerovatno posle nekoliko rastavljanja bi doslo do ostecenja sarafa jeli nisu bas lagani za odvidat.Kupi futrolu za pusku ,mada ces svakako privlacit paznju jeli nece se znat nosis li pravu ili vazdusnu.Ja iza kuce imam park tako da cijeli zivot nesmetano koristim vazdusnu pusku .

  14. #14
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ne, nego vazdusnu moras da demontiras i iz 2x do auta poneses (kundak od cijevi odvojeno). Kad stignes van grada mozes da je sastavis i u auto i van njega, ali u povratku opet rastavljena.

    Naravno, vozis je u gepek, a dijabole moraju da budu sa tobom u kabinu.
    Izvini Igi ali ovo mi toliko prestrogo zvuci da te moram pitat je li u pitanju sala?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ispred kuce

  16. #16
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a dje nedje drugo odma bi mi zazvizdali izvise glave

  17. #17
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam vazdusnu marke DIANA 240 CLASSIC koju sam kupio u Lovac kod Delte. Kostala me 150e, nova naravno. Prezadovoljan sam sa puskom. Grupise u cep od "Hello" na 30-40m. Sad sam nabavio preko net-a i optiku DIANA 3-9x40AO i preciznost se jos vise povecala.
    Sada vec imam u planu da kupim neku jacu varijantu od preko 300m/s i po mogucnosti da je kalibar .22 (5.5mm). Da li neko ima info moze li se sto kvalitetno naci u Podgorici do maksimalno 250e cijene. DIANA kosta preko 270e, ali ne znam da li iko prodaje GAMMO ovdje i koliko se krecu cijene?
    Ukoliko ne nadjem ovdje mislio sam da mogu poruciti preko interneta, da li neko zna kakva je procedura kad puska stigne?

    Pozdrav
    Nikola

  18. #18
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidio sam u lovac u centru kod ucila feder za dijanu 15 eura koji povecava brzinu dijabole sa 175 m\s na oko 300m\s po rjecima prodavca.Neznam pasuje li na tvoj model ,uglavnom na ove sto su oni imali u ponudi pasuje cak se i dobija uz dva modela gratis taj jaci feder jeli ne smije da bude ugradjen u pusku posto je zakonom ogranicena snaga do 7,5 j i 200m/s za slobodnu prodaju .Preko 7,5 j i 200m/s moras da trazis odobrenje od mupa za nabavku .Najbolja varijanta ti je kupovina tog federa ako pasuje na tvoj model i ugradnja istog kod puskara.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DarkoPG. Znam, razmisljao sam ja o tome ali kazu da se ne valja ugradit u moju pusku jer steti. Prakticno bi se puska sama od sebe raspala jer nije pravljena da izdrzi te trzaje.
    Danas sam provjerio, svaka puska koja ima preko 7,5J racuna se kao bilo koja lovacka puska na barut. Tako da jbg. Poostrili su zakon po tom pitanju. A i neka su, jer realno, mozes ubit covjeka sa tim.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:Vazdusna puska
    By OkrugliGospodin in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 05-12-10, 19:00
  2. I: vazdusna puska?
    By Remote in forum Ostali oglasi
    Replies: 76
    Last Post: 29-07-10, 08:22
  3. vazdusna puska??
    By djuza in forum Ostali oglasi
    Replies: 36
    Last Post: 10-06-10, 17:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •