View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 77 of 273 FirstFirst ... 276773747576777879808187127177 ... LastLast
Results 1,901 to 1,925 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #1901
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,280
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    http://espreso.tv/new/2014/03/02/arm...oky_ne_ydetsya

    Demantovana vijest o mobilizaciji, radi se o podizanju borbene gotovosti.
    bogme dostina regularnih Ukrajinaca na fb kaze da su ih zvali iz vojnog odsjeka no im sve su prilike ta mobilizacija bas i ne uspijeva pa se sad "demantuje"
    She is only here to annoy herself!

  2. #1902
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zatvoren vazdušni prostor iznad Ukrajine, Jacenjuk: Rusija je objavila rat

    Svijet strahuje od velikog rata, a u sama Ukrajina je na ivici vanrednog stanja zbog akcija proruskih snaga na Krimu i istoku zemlje

    Uvecaj! (Foto: Beta/AP)

    Ukrajinski premijer Arsenije Jacenjuk je optužio Rusiju da je objavila rat njegovoj zemlji, dodajući da "smo zbog toga na ivica katastrofe".
    U međuvremenu je zatvoren vazdušni prostor iznad Ukrajine, a Jacenjuk je pozvao Putina da se suzdrži od vojne intervencije.

    Jacenjuk je ranije kazao da vjeruje da neće doći do ruske intervencije jer bi to značilo rat i potpuni prekid odnosa dvije zemlje.
    Ukrajinski parlament pozvao je danas da se u Ukrajinu upute međunarodni posmatrači kao pomoć u zaštiti domaćih nuklearnih elektrana, zbog porasta napetosti sa Rusijom.
    U međuvremenu, ukrajinski desničari su demantovali da su pozvali čečenske ekstremiste predvođene Dokuom Umarovim da pomognu u borbi protiv Rusije.
    "Naša veb stranica je hakovana i mi nismo postavili taj poziv", poručeno je.
    Predsjednik krimske Skupštine Vladimir Konstantinov je poručio da nove vlasti u Kijevu treba da se "bave svojim poslom" i da vlasti u Krimu samo žele da se bavi svojom autonomijom.

    Uvecaj!
    Konstantinov On je objasnio da su ruske trupe tu zbog "majdanskih fašisTA" i rekao da je razlog za nestabilnost strah po bezbjednost ruskog stanovništva.
    Kazao je i da će parlament na Krimu glasati za autonomiju te pokrajine, i da će se tako Krim "pobrinuti za sebe", a vlastima u Kijevu poručio da se "dogovore ko vlada".
    Predsjednik vlade Krima Sergej Aksjonov upozorio je danas sve one koji pokušaju da destabilizuju situaciju na Krimu da će se suočiti sa privođenjima i hapšenjima.
    Zapad jača pritisak na Rusiju nakon što je predsjednik Vladimiri Putin dobio odobrenje parlamenta za moguću vojnu intervenciju u Ukrajini.
    Svijet strahuje od velikog rata, a u sama Ukrajina je na ivici vanrednog stanja zbog akcija proruskih snaga na Krimu i istoku zemlje.
    Sazvan je hitan sastanak ambasadora zemalja članica NATO, nakon što je Ukrajina zatražila pomoć te organizacije i pomoć Savjeta bezbjednosti.
    Jedan visoki diplomata je za Rojters kazao da je ovo najopasnija situacija u Evropi još od sovjetske invazije na Čehoslovačku 1968. godine.

    Uvecaj!
    "Moramo pretpostaviti da je Krim u ruskim rukama. Izazov je odvratiti Rusiju od preuzimanja istočnih djelova Ukrajine gdje je rusko stanovništvo većinsko", kazao je diplomata koji je želio da ostane anoniman.
    Ruski konvoj je krenuo ka glavnom gradu Krima, a Itar-tas javlja da je veliki broj ukrajinskih vojnika dezertirao i izrazio želju da se pridruži proruskim snagama na Krimu.
    U Ukrajini je proglašena opšta vojna mobilizacija, a sekretar Savjeta nacionalne bezbjednosti i odbrane objavio da će oružane snage biti u borbenoj pripravnosti.
    Kako je objavljeno na sajtu "Glasa Rusije", ukrajinsko Ministarstvo odbrane je pozvalo rezervne snage da se prijave.
    Odluka je donijeta nakon što je ukrajinski Savjet juče objavio da vojska mora da bude spremna za borbu i pošto je pojačana bezbjednost oko aerodroma, nuklearnih elektrana i drugih strateških objekata.

    Uvecaj!
    Ukrajinske vlasti, međutim, ističu da se protive svakom nasilnom rješenju.
    U međuvremenu, ruski vojnici uzeli su oružje iz radarske baze i ukrajinskog mornaričkog centra za obuku na Krimu i pozvali svoje osoblje da "stane uz legitimne lidere Krima".
    Ukrajinski političar i bivši svjetski šampion u boksu Vitalij Kličko zatražio je juče proglašenje vojne mobilizacije, pošto je ruski Savjet federacije odobrio angažovanje ruskih snaga na ukrajinskoj teritoriji.
    "Parlament mora da zatraži od glavnokomandujućeg vojske da proglasi nacionalnu mobilizaciju zbog ruske agresije protiv Ukrajine", naveo je Kličko u saopštenju, prenio je AFP.

    Uvecaj!
    Savjet Federacije jednoglasno je juče podržao zahtjev predsjednika Rusije Vladimira Putina za angažovanje ruske vojske u Ukrajni, pošto su prethodno komiteti za odbranu i međunarodna pitanja odobrili takvu mjeru.
    Ranije Putin se, na zahtjev gornjeg i donjeg doma parlamenta, obratio Savjetu federacije sa zahtjevom za angažovanje ruskih snaga izvan teritorije Rusije radi zaštite ruskih građana u Ukrajini.
    Strah od humanitarne katastrofe
    Ruska granična služba je saopštila da je oko 675 hiljada Ukrajinaca prebjeglo u Rusiju tokom januara i februara, te da prijeti humanitarna katastrofa.
    "Ako se nastavi "revolucionarni haos" stotine hiljada Ukrajinaca će izbjeći u ruske pogranične predjele", citira Itar-tas saopštenje ruske granične slućbe.
    Keri: Moguće duboke posljedice na odnose SAD i Rusije
    Državni sekretar SAD Džon Keri upozorio je Moskvu da raspoređivanje ruskih trupa u Ukrajini ugrožava "mir i bezbjednost" u regionu i da bi mogao da ima "duboke"
    posljedice na rusko-američke odnose.

    "Ukoliko Rusija odmah ne preduzme konkretne mjere koje će smanjiti tenzije, biće velikih posljedica na odnose SAD i Rusije i na međunoradni položaj Rusije", upozorio je Keri u saopštenju koje je izdato kasno sinoć.

    Keri je dodao da ruska "invazija i okupacija ukrajinske teritorije" predstavlja ne samo ugrožavanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta Ukrajine i međunarodnih konvencija, već je i prijetnja miru i bezbjednosti u Ukrajini i regionu.

    Američki državni sekretar je naveo da je telefonom razgovarao sa svojim kolegama u svijetu o "koordinaciji" u narednim fazama.

    "Sarađivaćemo kako bismo podržali Ukrajinu i njen narod u ovom istrijskom času", naveo je Keri.

  3. #1903
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Samo cu kratko prokomentarisati slike ljubitelja Rusa sa prethodne strane:

    "Ne dao vam Bog da radite ili zivite sa Rusima"

    Da ista znate o njima ne bih u nebesa dizali. Nego ostalo je to u nama "Nas i Rusa 300 meleona"
    One Ring to Rule them all...

  4. #1904
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ipak za to Gandalfe da sve zavisi od covjeka do covjeka, ne mozes sve ruse ni voljeti ni mrzjeti, a to naravno vazi i za ostale

  5. #1905
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Samo cu kratko prokomentarisati slike ljubitelja Rusa sa prethodne strane:

    "Ne dao vam Bog da radite ili zivite sa Rusima"

    Da ista znate o njima ne bih u nebesa dizali. Nego ostalo je to u nama "Nas i Rusa 300 meleona"
    Bogami su se mnogi odavde oparili od tih Rusa i lijepo žive sad.
    Ali slažem se da su težak narod.Bar ovi što su ovamo dolazili, pretežno bogataši.
    Ad astra.

  6. #1906
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,681
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Nikad mi jasno nije bilo zašto ljudi vole da generalizuju.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  7. #1907
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Neko bi ovu rusku invaziju nazvao mirovnom misijom s ciljem stabilizacije trenutnog stanja i čuvanja mira u regionu.

    Nego jel ruska armija izvršila direktan napad na ukrajinsku armiju, pošto ako im se neko šeta po zemlji sigurno su ovi morali da reaguju. I koliko shvatam, na Krimu prema dogovoru nema ukrajinskih vojnika?

    Sve mi ovo i dalje zvuči previše napumpano, moram da priznam. Što me i ne čudi..

  8. #1908
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Neko bi ovu rusku invaziju nazvao mirovnom misijom s ciljem stabilizacije trenutnog stanja i čuvanja mira u regionu.

    Nego jel ruska armija izvršila direktan napad na ukrajinsku armiju, pošto ako im se neko šeta po zemlji sigurno su ovi morali da reaguju. I koliko shvatam, na Krimu prema dogovoru nema ukrajinskih vojnika?

    Sve mi ovo i dalje zvuči previše napumpano, moram da priznam. Što me i ne čudi..
    Setaju po Krimu, osvojili su dvije ukrajinske kasarne, opkolili jednu, a ukrajinska vojska za sada ne reaguje.
    Last edited by Recordare88; 02-03-14 at 13:13.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #1909
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dajt kakve podatke o ukrajinskoj vojsci, kakvo im je stanje, cime raspolazu, koliko vojinika imaju?
    Cujem na news kanalima da su bas ocajni...

  10. #1910
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,681
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    antiratni protesti u Rusiji










    ova ima moju podršku


    I marš podrške za vojnu intervenciju, Moskva
    Last edited by chucknorris; 02-03-14 at 13:22.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  11. #1911
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mok4 View Post
    Bogami su se mnogi odavde oparili od tih Rusa i lijepo žive sad.
    Ali slažem se da su težak narod.Bar ovi što su ovamo dolazili, pretežno bogataši.
    Svaki dinar koji sam od njih zaradio na nos mi je iskijao. Dvije godine sam samo sa Rusima radio i uzeo dobre pare. Radna etika, postovanje, obrazovanje kod vecine ljudi ne postoji. Bar ovih sto sam ja sa njima radio, uglavnom ruski bogatasi. Imam par prijatelja u Rusiji koji su top momci i cure. Trenutno posto se bavim drugim "niskobudzetnijim" poslom imam i par dobrih partnera. Ali najtezi ljudi za poslovati i komunicirati. A i sto se tice njihovih turista, oni ne mogu poci na mnogo mjesta na ljetovanje, jer niko ne prica Ruski nego dodju do CG i Hrvatske i to oni najgori, sto su preko noci postali bogatasi ili srednja klasa, koja u familiji nema kulturu putovanja i ponaza se bahato i odvratno.
    Ja ne generalizujem, ali koliko sam skontao sve sto odje napisem je moje misljenje a ne egzaktne cinjenice iz udzbenika ili prepisivanje sa wikipedije. Tako da sam JA rekao ovo gore...

    Kao sto rekoh u postu od sinoc, sanse da izbije rat "RAT" su vrlo male skoro pa nikolike. Jedino me je strah pijanog ruskog/ukrajinskog generala koji naredi paljbu, ili namjernu provokaciju.
    One Ring to Rule them all...

  12. #1912
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Taxman View Post
    Dajt kakve podatke o ukrajinskoj vojsci, kakvo im je stanje, cime raspolazu, koliko vojinika imaju?
    Cujem na news kanalima da su bas ocajni...
    Nisu oni uopste toliko ocajni, ali je problem sto naspram njih stoji 10x (i vise vjerovatno) jaci protivnik.
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #1913
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Nisu zabilježeni oružani sukobi?

  14. #1914
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Neko bi ovu rusku invaziju nazvao mirovnom misijom s ciljem stabilizacije trenutnog stanja i čuvanja mira u regionu.

    Nego jel ruska armija izvršila direktan napad na ukrajinsku armiju, pošto ako im se neko šeta po zemlji sigurno su ovi morali da reaguju. I koliko shvatam, na Krimu prema dogovoru nema ukrajinskih vojnika?

    Sve mi ovo i dalje zvuči previše napumpano, moram da priznam. Što me i ne čudi..
    Непотврђено од стране независних извора:

    http://rt.com/news/ukraine-navy-flaghsip-protest-389/

    http://rt.com/news/ukraine-military-russia-resign-437/

  15. #1915
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,819
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    143 Posts

    Default

    Nekako moj licni utisak da je V.Klicko svojim uplitanjem na misice u politiku poslao pogresnu poruku od starta odredjenom dijelu populacije i stvorio uslove za nerealna ocekivanja.Zemlja koja ima Cernobil,kao nesto sto opominje a na ivici sukoba nesagledivih razmjera i posledica...uz nepristrasan pogled na prethodna desavanja,Janukovic je cinio odredjene ustupke(kakve takve) koji su utirali put demokratskim promjenama ali apetiti diletanata u politici su postali realno megalomanski.Nije ostavljeno prostora za stabilizaciju ekonomije-nego se krenulo na urusavanje u tom trenutku legalne vlasti bez adekvatnih kapaciteta.U prvi plan nije stavljena ekonomska problematika nego je podgrijavana nacionalna svijest u pogresnom momentu.
    Sa ekonomijom u tom stanju Rusi mogu da cineci situaciju neizvjesnom bace na koljena sadasnje vodstvo jer tesko da ce neko bezgarantno finansijski podrzati tolike potrebe posrnulog sistema.Izdvojeni incidenti ne bi trebali dovesti do sukoba vecih razmjera-mada suludi akti pojedinaca i manjih grupa nisu iskljuceni.
    Mislim da se ide na slom sistema,deklarativne podrske ne hrane gladna usta.
    To sto je neko sampion u boxu ne znaci da je obavezno i na ostalim poljima,Mohamed Ali je stradao zbog pacifizma.

  16. #1916
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Nisu zabilježeni oružani sukobi?
    Jos uvijek ne. Dvije ukrajinske kasarne su se valjda do sada predale, a u jednoj bataljon Ukrajinaca odbija da se preda i Rusi su opkolili kasarnu. Tu je najveca frka i mogucnost za pucnjavu za sada. Ukrajinski ministar odbrane je naredio da nikako Ukrajinci prvi ne otvaraju vatru, bez obzira na bilo kakve provokacije, ali ukoliko Rusi to urade ovi ce se morati braniti...
    Deserve's got nothing to do with it.

  17. #1917
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Rekao bih da Putin za sad uspjesno radi ono sto je specijalnost zapada.

    Ukrajinska vojska na Krimu masovno podnosi ostavke, ruske snage učvršćuju kontrolu, predsjednik krimskog parlamenta Konstantinov: "Moramo se zaštititi, svi mi znamo na što su nacističke bande u Kijevu spremne"


  18. #1918
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Rekao bih da Putin za sad uspjesno radi ono sto je specijalnost zapada.

    Ukrajinska vojska na Krimu masovno podnosi ostavke, ruske snage učvršćuju kontrolu, predsjednik krimskog parlamenta Konstantinov: "Moramo se zaštititi, svi mi znamo na što su nacističke bande u Kijevu spremne"
    Ukrajinski premijer Jacenjuk je izjavio da je sva ukrajinska vojska u bazama na Krimu, da se niko nije predao i da je u komunikaciji sa svima.Upravo sad.
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #1919
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,066
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    puka je film putinu ,oce malo da istraumira zapad ,da pokaze kako je spreman na sve ,i onda ce sve da se smiri i svi ce da se povuku,ista prica ka sa S.Korejom prije pola godine...to je bila prica da cemo svi u vazduh a okle,nije nikome do ratovanja,cisto neko zastrasivanje
    Russia!

  20. #1920
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,681
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  21. #1921
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Rekao bih da Putin za sad uspjesno radi ono sto je specijalnost zapada.
    To je to i samo je pitanje koliko ima slijepih da to ne vide.

  22. #1922
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,433
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Брод Украјинске морнарице адмиралски брод ,Хетман Сахаидачни, фрегата, је одбио да следи наређења из Кијева и прећи ће на руску страну, а тренутно се враћа кући након учешћа у операцији НАТО-а у Аденском заливу. Било је опречних информација о томе где је тачно брод, али је руски сенатор потврдио да је фрегата прешла на руску страну

    "Украјинска фргата Хетман Сахаидачни је прешао на нашу страну." - рекао је сенатор Игор Морозов ,члан комитета за међународне послове.

    Он је рекаоводећи је на путу назад до Црног мора , након бушилице на Медитерану . "Посада је испунио наредбу команданта главног украјинског оружаних снага Виктора Јануковича , " додао је он. Овакав потез долази након смене адмирала украјиске војске.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  23. #1923
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bože, kako li samo dozvoli Krimu ovakvu zločinačku okupaciju...
    http://ruposters.ru/archives/3166

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  24. #1924
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koja je razlika između ruske vojne okupacije i američke mirovne misije?



    Hm?

  25. #1925
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Je li se oglašava Lukša, ne bi me čudilo sankcije Rusiji da uvede koliko je bistar..

Page 77 of 273 FirstFirst ... 276773747576777879808187127177 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •