View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 60 of 273 FirstFirst ... 105056575859606162636470110160 ... LastLast
Results 1,476 to 1,500 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #1476
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maratonac88 View Post
    700 hiljada ? Pa nemojte ljudi da se sprdamo..U Egiptu je preko 15 miliona ljudi izaslo na ulice, a u ovih 700 hiljada ja mogu da vidim samo zaludjenike(citaj ta NAZI stranka) i one sto ne misle svojom glavom kako treba i placenike koji svoj posao obavljaju na pravi nacin..
    700 hiljada u Kijevu koji ima nesto manje od 3 miliona stanovnika-cetvrtina grada je izasla na ulice. Naravno, okupljanja su se odrzavala i u drugim gradovima, ja sam ti samo rekao najbrojniji pojedinacni skup u jednom gradu. Podataka koliko je ukupno u nekom momentu bilo ljudi na ulicama bash i nema.
    Deserve's got nothing to do with it.

  2. #1477
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije jasno zašto svi navijaju za neku stranu, i to ne onako da ne bude dosadno nego "bi ginuli" za nju?
    Sve i da je crno-bijela situacija (USA/EU vs Rusija) čuvajte energiju i živce. Trebaće vam ovdje, ako ne za demonstracije ono za prihvatit se posla kad jednom bude posla.
    A nije crno-bijela i više utiču unutrašnja dešavanja i potezi, još uvijek, nego spoljnji uticaj.
    Spoljnjeg uticaja ima, sa obije strane a i taj uticaj je odmjeren, traži se tajming, traže se ljudi, obećanja... Tako igraju velike sile.

    Vrlo su interesantna dešavanja, ima se dosta naučit, žao nam je svima tih ljudi i jedne velike zemlje koja je u problemu. Imamo različite ideje o čemu se zapravo radi, kao i koje su bolje opcije za Ukrajinu, ali nema mjesta ovako ostrašćenom navijanju. Nije ni ljudski, uostalom. Kao da lešinarski čerečimo najveću zemlju Evrope svi zajedno dok je na koljenima, pa bilo sa istoka ili zapada.

    Čast izuzecima.

  3. #1478
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ekonomska politika zapada ovaj je put u rukama istočnih saveznika, jer ukoliko Kijev počne da se izvlači iz dogovora sa Rusijom, Moskva može ukrajinske „evroobveznice“ da proda Kinezima, koji će to platiti američkim dužničkim obveznicama, tako da bi na kraju najveće gubitke mogla da snosi Amerika...

    Dakle, ekonomska pomoć sa zapada je Ukrajini stigla, samo što oni toga još nisu svjesni!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #1479
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by logoff View Post
    Meni nije jasno zašto svi navijaju za neku stranu
    Kad je jedna od strana rezim koji trijebi sopstvene gradjane, da ne pominjemo kakvo im je sve "dobro" prije toga donio-dileme nema za koga "navijati". To nije navijanje, vec ljudsko opredeljenje.

    Sa ostatkom posta sam saglasan potpuno.
    Deserve's got nothing to do with it.

  5. #1480
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Xerxes, zbilja bi mogao prestati da trolujes temu i ako ti nije interesantno preskoci je. Forum je ogroman, tema na stotine pa valjda ima neka na kojoj bi mogao pisati nesto u vezi teme.
    Last edited by Hari Krisna; 24-02-14 at 21:11.

  6. #1481
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se ne sprdamo jedni sa drugima, zapad je ekspert u gušenju protesta i trijebljenju građana.

    Jedino što je na straun opozicije, je to što je Janukovič čovjek na čelu hoštaplerske oligarhije. Puštite tu priču o demokratiji i pravima...
    You can kill a player, but you can't kill the game

  7. #1482
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Da se ne sprdamo jedni sa drugima, zapad je ekspert u gušenju protesta i trijebljenju građana.

    Jedino što je na straun opozicije, je to što je Janukovič čovjek na čelu hoštaplerske oligarhije. Puštite tu priču o demokratiji i pravima...
    Ovo sto si napisao bash nikakve veze nema sa bilo cim. Kad Merkel, Kameron, Obama ili Olan posalju specijalnu policiju naoruzanu dugim cijevima en masse na okupljeni narod i opale plotun u njega, i kad budu nerede resavali tako sto ce staviti snajperiste na krovove i ubijati gradjane jednog po jednog, napisacu isto ovo i za njih. Ali nesto mi se ne cini da zapadni lideri pokazuju takve tendencije
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #1483
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja lično ne mogu da se opredeljujem ni za jednu stranu jer ne znam i nisam upoznat sa tim kako su ti ljudi tamo živjeli.
    Dalje, ne znam kakva osjećanja gaje prema Rusiji a kakva prema EU i ko je tu u većini.Glupo je najblaže rečeno, navijati za jednu ili drugu stranu iz ove perspektive.
    Mogu samo ovako objektivno da sagledavam situaciju i da se nadam da je izbor koji su napravili najbolji.
    Ad astra.

  9. #1484
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ovo sto si napisao bash nikakve veze nema sa bilo cim. Kad Merkel, Kameron, Obama ili Olan posalju specijalnu policiju naoruzanu dugim cijevima en masse na okupljeni narod i opale plotun u njega, i kad budu nerede resavali tako sto ce staviti snajperiste na krovove i ubijati gradjane jednog po jednog, napisacu isto ovo i za njih. Ali nesto mi se ne cini da zapadni lideri pokazuju takve tendencije
    Gledaj, ne govorim ja o tome što je bilo kad izbije njesra, nego o povodima za proteste. Povod za proteste nije bila nikakva opresija. Kao što znamo u protestima je barem trećina poginulih policajci. Znaš kad bi to moglo bit u SAD. Ali ama baš nikad. Na prvog ubijenog policajca palo bi 10 protestanata.

    Dakle možeš ti da sloganišeš i psuješ predsjednika i što god oćeš, ali ne daj bože da potegneš nešto, na nekoga. Istina da su neke zemlje tradicionalno liberalne sa protestantima (Francuzi obično puste da stvari izmaknu kontroli) ali su zato ostali izuzetno strogi (policijske zemlje poput Švajcarske, SAD, Kanade, Britanije).

    No ruku na srce, za razliku od istočnih zemalja, na zapadu je ta policija bar od kakve koristi.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  10. #1485
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Gledaj, ne govorim ja o tome što je bilo kad izbije njesra, nego o povodima za proteste. Povod za proteste nije bila nikakva opresija. Kao što znamo u protestima je barem trećina poginulih policajci. Znaš kad bi to moglo bit u SAD. Ali ama baš nikad. Na prvog ubijenog policajca palo bi 10 protestanata.

    Dakle možeš ti da sloganišeš i psuješ predsjednika i što god oćeš, ali ne daj bože da potegneš nešto, na nekoga. Istina da su neke zemlje tradicionalno liberalne sa protestantima (Francuzi obično puste da stvari izmaknu kontroli) ali su zato ostali izuzetno strogi (policijske zemlje poput Švajcarske, SAD, Kanade, Britanije).

    No ruku na srce, za razliku od istočnih zemalja, na zapadu je ta policija bar od kakve koristi.
    Kako nije moj dobri Shamrock, pa samo istrazi kakve je zakone Janukovic donio. Naravno, nije bila jedini povod-ali povod kao povod jeste i te kako.

    Informisi se malo i sta je Berkut inace radio, prije i u toku ovih protesta. Prvi koji su izazvali nerede bili su upravo oni-jer im je bilo naredjeno da jos u novembru/decembru pociste Majdan koji je do tada bio potpuno miran i vise je licio na sajam nego na politicke demonstracije. Citavo zaostravanje situacije i neredi poceli su od toga. Slika govori hiljadu rijeci-ovo su cinjeli prije bilo kakvog ozbiljnijeg nasilja,a ovakvih situacija bilo koliko hoces:

    http://i1.ytimg.com/vi/iU-rMFDqkjI/0.jpg

    Prosto, Janukovic je vjerovao da moze biti Putin i slomiti proteste golom silom. Kad je vidio da ne ide, podigao je uloge i ukljucio vatreno oruzje u igru-i sam sebi potpisao pad sa vlasti i dugogodisnju zatvorsku kaznu jer ga nece niko, cak ni Rusija koja ga evo dva dana ostro kritikuje, iako ne priznaje novu vlast (jos uvijek).
    Last edited by Recordare88; 24-02-14 at 21:30.
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #1486
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Kako nije moj dobri Shamrock, pa samo istrazi kakve je zakone Janukovic donio. Naravno, nije bila jedini povod-ali povod kao povod jeste i te kako.

    Informisi se malo i sta je Berkut inace radio, prije i u toku ovih protesta. Prvi koji su izazvali nerede bili su upravo oni-jer im je bilo naredjeno da jos u novembru/decembru pociste Majdan koji je do tada bio potpuno miran i vise je licio na sajam nego na politicke demonstracije. Citavo zaostravanje situacije i neredi poceli su od toga. Slika govori hiljadu rijeci-ovo su cinjeli prije bilo kakvog ozbiljnijeg nasilja,a ovakvih situacija bilo koliko hoces:

    http://i1.ytimg.com/vi/iU-rMFDqkjI/0.jpg

    Prosto, Janukovic je vjerovao da moze biti Putin i slomiti proteste golom silom. Kad je vidio da ne ide, podigao je uloge i ukljucio vatreno oruzje u igru-i sam sebi potpisao pad sa vlasti i dugogodisnju zatvorsku kaznu jer ga nece niko, cak ni Rusija koja ga evo dva dana ostro kritikuje, iako ne priznaje novu vlast (jos uvijek).
    Ja mislim da Janukovič baš i nije imao blage veze što on hoće. On je mogao da počisti proteste da je htio, ali to se radi u startu. Putin ne da ni da se okupi 100 ljudi, osim ako nije neki debilni nacionalni protest gdje zahtijevaju povratak ruskog carstva i ostale gluposti iz kuhinje Žirinovskog.

    Ono što tvrdim, je da Janukovič nije bio ni polovinu grub koliko bi bila policija u SAD-u. Uzmi za primjer nerede u LA-u devedesetih. Divljali, skakali, pljačkali, ubijali, peli se na glavu. Predsjedniku presmrdilo više, i pozvao Army State Troopere da smire nerede. Čim se pročulo ko dolazi, počistili su se sa ulica kao da je satana lično krenuo. Znali su da vojska nema mandat da hapsi i pregovara, nego da puca.

    To se u banana državama poput Ukrajine ne zna. Ne zna se ko treba što da radi. Dakle, takvima se pripiše opresija samo zato što su ispali magarad pa doveli sebe u tu situaciju, a ne zato jer su stvarno grublji nego bilo gdje u svijetu.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  12. #1487
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,621
    Thanks Thanks Given 
    7,583
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    1,793 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Ja mislim da Janukovič baš i nije imao blage veze što on hoće. On je mogao da počisti proteste da je htio, ali to se radi u startu. Putin ne da ni da se okupi 100 ljudi, osim ako nije neki debilni nacionalni protest gdje zahtijevaju povratak ruskog carstva i ostale gluposti iz kuhinje Žirinovskog.

    Ono što tvrdim, je da Janukovič nije bio ni polovinu grub koliko bi bila policija u SAD-u. Uzmi za primjer nerede u LA-u devedesetih. Divljali, skakali, pljačkali, ubijali, peli se na glavu. Predsjedniku presmrdilo više, i pozvao Army State Troopere da smire nerede. Čim se pročulo ko dolazi, počistili su se sa ulica kao da je satana lično krenuo. Znali su da vojska nema mandat da hapsi i pregovara, nego da puca.

    To se u banana državama poput Ukrajine ne zna. Ne zna se ko treba što da radi. Dakle, takvima se pripiše opresija samo zato što su ispali magarad pa doveli sebe u tu situaciju, a ne zato jer su stvarno grublji nego bilo gdje u svijetu.
    Naravno da nije mogao... Valjda smo viđeli svi na kraju da su demonstranti bili spremni na rat... Da je krenuo silom to bi i dobio...
    #fakenews

  13. #1488
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Shamrock imas fresak primjer kako su oni to odradili.

  14. #1489
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Shamrock imas fresak primjer kako su oni to odradili.
    Nigdje ne vidim upotrebu kalasnjikova i snajpera ovdje.

    Nego zbilja, mislim da smo dovoljno kvarili temu besmislenim raspravama za koje smo valjda i sami svjesni da su besmislene.

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Ono što tvrdim, je da Janukovič nije bio ni polovinu grub koliko bi bila policija u SAD-u. Uzmi za primjer nerede u LA-u devedesetih. Divljali, skakali, pljačkali, ubijali, peli se na glavu. Predsjedniku presmrdilo više, i pozvao Army State Troopere da smire nerede. Čim se pročulo ko dolazi, počistili su se sa ulica kao da je satana lično krenuo. Znali su da vojska nema mandat da hapsi i pregovara, nego da puca.


    1. Ne mozemo nikako uporediti te nerede i ove. Podsjecam, ovi protesti nisu bili neredi dok Janukovic nije odlucio da ih silom rastjera. Kojim nivoom sile-moze da se raspravlja, kao i motivi zbog kojih je to radio-ali svaki put je za eskalaciju nasilja bio odgovoran pretezno upravo on, jer ju je inicirao. Prvo je poslao specijalnu policiju na demonstrante, zatim je donio uzasno represivne zakone, zatim je ovlastio upotrebu vatrenog oruzja i na kraju napravio onaj pokolj snajperima. Ne kazem, i medju demonstrantima je bilo (i ima) usijanih glava kao i ljudi koji su tu, kao na svakim demonstracijama, samo da lome. Niko to ne spori. Ali moramo zakljuciti da takvi ne cine ni 5% ljudi koji se okupljaju u Euromajdan pokretu i demonstracijama, kao i da je bivsi rezim u svakoj prilici bio taj koji je povecavao ulog. A kad se na to jos doda oligarhija&co i nacin vodjenja drzave-jasno je ko je prava strana u konfliktu.

    Drugo-ovo sto je Medo napisao. Kad pucash u njih, ljudi imaju tendenciju da se brane i uzvrate. Medjutim, posebnu vrijednost demonstrantima upravo daje cinjenica da, osim izolovanih incidenata koji se mogu izbrojati na prste jedne ruke (prebili su jednog politicara u Volinju i nekoliko berkutovaca), nikome ni dlaka sa glave nije zafalila posle pobjede i nije bilo govora ni o kakvoj osveti i narodnom sudu, vec je sve u roku od bukvalno dva sata legalizovano i prepusteno Parlamentu i organima koje ovaj formira i reformise. Sjeti se kako je u Libiji to funkcionisalo, ili petog oktobra istog-kako su se odnosili prema drzavnoj imovini kad su jednom uleceli u nju. A ne zaboravi, tada (petog oktobra) koliko se sjecam nije poginuo niko, a ovdje je policija bukvalno postrijeljala 100 ljudi, mahom nenaouruzanih osim plasticnih sljemova i stitova.

    Jos jedan od razloga zbog kog ti ljudi zasluzuju izuzetno postovanje, koje im ukazuje citav svijet, kad smo vec kod toga. Na primjer, Evropski parlament danas.


    Last edited by Recordare88; 24-02-14 at 21:57.
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #1490
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Da se ne sprdamo jedni sa drugima, zapad je ekspert u gušenju protesta i trijebljenju građana.

    Jedino što je na straun opozicije, je to što je Janukovič čovjek na čelu hoštaplerske oligarhije. Puštite tu priču o demokratiji i pravima...
    To stoji i do svega se moze dobra teorija doraditi i ako mi nevazni faktori koristimo dvostruke arsine i ono sto ne bi zeljeli sebi drugima zelimo, savjetujemo, podrzavamo.... sta onda ocekivati od politicara kojima je zadatak da narodu prodaju brabonjak u celofanu. Janukovic je budaletina koja je pola godine ubjedjivao svoju partiju da treba potpisati strasni dokument sa EU, i taman ih ubijedio a onda kaze da neće bez ikakvog objasnjenja narodu jer arogancija vladanja, sujeta autoritativnih lidera... ne dozvoljava da se on tamo nekom plebsu pravda. U demokratskim drzavama će lagati i petljati i objasnjavati da sad sija sunce i to obicno pali. Nije samo Janukovič čovjek na čelu hoštaplerske oligarhije već su to bili i prije njega jos dobrih par smjena vlasti poslije njega, jer samo naivni moze misliti da se demokratija i vladavina prava moze rijesiti preko noći ili sistemom koji preferiraju oni koji sad tamo stoje.
    Parodija nad parodijama i sprdanje sirotinji je bilo obraćanje Julije da će ona biti garant da politicari vise ne lazu narod. Kad pogledas kako se sad udara na populizam i niske strasti mase i pokazuju dvorci, zlatne cesme, zooloski vrt i sta sve ne.... sta mislis koliko njih pomisli da to nije Janukovica već je tamo bio i Juscenko i Kucma.... i da će biti neki sljedeći, pa sljedeći...?

  16. #1491
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Nigdje ne vidim upotrebu kalasnjikova i snajpera ovdje.

    Nego zbilja, mislim da smo dovoljno kvarili temu besmislenim raspravama za koje smo valjda i sami svjesni da su besmislene.
    Ziva istina nema snajpera i kalasnjikova ali da su kojim slucajem ovi mirni demonstranti bili naoruzani kao oni na majdanu siguran sam da bi bili pocisceni za tren oka , ovako su samo brutalno pretuceni i pohapseni.No da ne sirimo pricu ono se zavrsi srecom sad se vodi politicka bitka , bitno je da je ''ulica'' zavrsena.
    Last edited by PrijekiLijek; 24-02-14 at 22:02.

  17. #1492
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To stoji i do svega se moze dobra teorija doraditi i ako mi nevazni faktori koristimo dvostruke arsine i ono sto ne bi zeljeli sebi drugima zelimo, savjetujemo, podrzavamo.... sta onda ocekivati od politicara kojima je zadatak da narodu prodaju brabonjak u celofanu. Janukovic je budaletina koja je pola godine ubjedjivao svoju partiju da treba potpisati strasni dokument sa EU, i taman ih ubijedio a onda kaze da neće bez ikakvog objasnjenja narodu jer arogancija vladanja, sujeta autoritativnih lidera... ne dozvoljava da se on tamo nekom plebsu pravda. U demokratskim drzavama će lagati i petljati i objasnjavati da sad sija sunce i to obicno pali. Nije samo Janukovič čovjek na čelu hoštaplerske oligarhije već su to bili i prije njega jos dobrih par smjena vlasti poslije njega, jer samo naivni moze misliti da se demokratija i vladavina prava moze rijesiti preko noći ili sistemom koji preferiraju oni koji sad tamo stoje.
    Parodija nad parodijama i sprdanje sirotinji je bilo obraćanje Julije da će ona biti garant da politicari vise ne lazu narod. Kad pogledas kako se sad udara na populizam i niske strasti mase i pokazuju dvorci, zlatne cesme, zooloski vrt i sta sve ne.... sta mislis koliko njih pomisli da to nije Janukovica već je tamo bio i Juscenko i Kucma.... i da će biti neki sljedeći, pa sljedeći...?
    Ja bih rekao da su u Ukrajini mudriji za nijansu od nas, jer su počeli već sad neki protesti i protiv Timošenko, i traži se potpuno nov poredak. No koliko će bit po njihovome, bojim se da baš i neće. Ne vidim druge nego izbore pa neka sad izaberu nekog trećeg. Uglavnom da bude konkurencije, a ne kao u Srbiji, da se jedna loša politika (katastrofalna) zamijeni sa Maršalom Vučićem kojem ne postoji opozicija.

    U banana republikama je najbolje kad ima neke konkurencije, pa narod može za mrvice da se izbori, a ne samo sjaši kurta da uzjaše murta.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  18. #1493
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,681
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Tu nikad ni neće bit kalašnjikova i snajpera jer siječu u korijenu pa nema potrebe za tim.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  19. #1494
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  20. #1495
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To stoji i do svega se moze dobra teorija doraditi i ako mi nevazni faktori koristimo dvostruke arsine i ono sto ne bi zeljeli sebi drugima zelimo, savjetujemo, podrzavamo.... sta onda ocekivati od politicara kojima je zadatak da narodu prodaju brabonjak u celofanu. Janukovic je budaletina koja je pola godine ubjedjivao svoju partiju da treba potpisati strasni dokument sa EU, i taman ih ubijedio a onda kaze da neće bez ikakvog objasnjenja narodu jer arogancija vladanja, sujeta autoritativnih lidera... ne dozvoljava da se on tamo nekom plebsu pravda. U demokratskim drzavama će lagati i petljati i objasnjavati da sad sija sunce i to obicno pali. Nije samo Janukovič čovjek na čelu hoštaplerske oligarhije već su to bili i prije njega jos dobrih par smjena vlasti poslije njega, jer samo naivni moze misliti da se demokratija i vladavina prava moze rijesiti preko noći ili sistemom koji preferiraju oni koji sad tamo stoje.
    Parodija nad parodijama i sprdanje sirotinji je bilo obraćanje Julije da će ona biti garant da politicari vise ne lazu narod. Kad pogledas kako se sad udara na populizam i niske strasti mase i pokazuju dvorci, zlatne cesme, zooloski vrt i sta sve ne.... sta mislis koliko njih pomisli da to nije Janukovica već je tamo bio i Juscenko i Kucma.... i da će biti neki sljedeći, pa sljedeći...?
    Hari, ja samo kazem dvije stvari (nisam namjeravao da rimujem):

    1. Nije isto hohstaplerska oligarhija na Istoku i na Zapadu Evrope. Ima je i na Zapadu i te kako, ali je mnogo bolje kontrolisana.

    2. Ti ljudi su tamo sebi zaradili shansu za nesto bolje-hoce li je iskoristiti, ili ce se sve vratiti na staro kao posle demonstracija protiv Kucme i kasnije Narandzaste revolucije ostaje da vidimo-mozda hoce, a mozda i nece. Saveznistvo sa Rusijom bi mozda kratkorocno bilo efikasnije od EU izvadilo ih iz trenutne bule-ali bi ih osudilo na isti status quo koji ti opisujes jos mnogo godina. Ponavljam, ne kazem da ce tamo sad sve da cvjeta, ali izmedju neizvjesne buducnosti i izvjesne lose buducnosti izbor je lak.
    Last edited by Recordare88; 24-02-14 at 22:10.
    Deserve's got nothing to do with it.

  21. #1496
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Hari, ja samo kazem dvije stvari:

    1. Nije isto hohstaplerska oligarhija na Istoku i na Zapadu Evrope. Ima je i na Zapadu i te kako, ali je mnogo bolje kontrolisana.
    Mislim da je ključna (i ogromna) razlika između oligarhije na istoku i ove na zapadu, to što oligarhija na zapadu ogromne novce ulaže nazad u ekonomiju svoje zemlje, a samim tim otvaraju radna mjesta, pune budžet i tako dalje. Istočni oligarsi opljačkaju svoju zemlju za milijarde, a onda sve presele na kipar i salvador i kupuju jahte iz ginisove knjige, fudbalske klubove, vile itd...

    Dakle, bogate se enormno, ali vrate uslugu tom državnom aparatu koji im je omogućio da tu i tamo nešto koruptivno steknu prednost.

    U svakom slučaju, dobro sarađuju sa izvršnom vlašću. Znaju da je ponekad rast poreza neophodna mjera koja će se ublažit kad prođe kriza.

    Ali su zato finansijski kapitalisti i ostali berzanski gurui čisto zlo. Između ostalog, zato sam u prethodnom postu rekao ono za Merkel. Ona je principijelni borac protiv kazino ekonomije, a pitanje je do kad će Njemci moći da diktiraju takve principe.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  22. #1497
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Mislim da je ključna (i ogromna) razlika između oligarhije na istoku i ove na zapadu, to što oligarhija na zapadu ogromne novce ulaže nazad u ekonomiju svoje zemlje, a samim tim otvaraju radna mjesta, pune budžet i tako dalje. Istočni oligarsi opljačkaju svoju zemlju za milijarde, a onda sve presele na kipar i salvador i kupuju jahte iz ginisove knjige, fudbalske klubove, vile itd...

    Dakle, bogate se enormno, ali vrate uslugu tom državnom aparatu koji im je omogućio da tu i tamo nešto koruptivno steknu prednost.

    U svakom slučaju, dobro sarađuju sa izvršnom vlašću. Znaju da je ponekad rast poreza neophodna mjera koja će se ublažit kad prođe kriza.

    Ali su zato finansijski kapitalisti i ostali berzanski gurui čisto zlo. Između ostalog, zato sam u prethodnom postu rekao ono za Merkel. Ona je principijelni borac protiv kazino ekonomije, a pitanje je do kad će Njemci moći da diktiraju takve principe.

    Sa prvim boldom se ne slazem, a ovaj drugi nije bash tako (jeste donekle)-ali kako bi stvarno bila prevelika digresija da objasnjavam, da se zaustavimo ovdje i vratimo se Ukrajini
    Last edited by Recordare88; 24-02-14 at 22:22.
    Deserve's got nothing to do with it.

  23. #1498
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    [QUOTE=Recordare88;3635500]Hari, ja samo kazem dvije stvari (nisam namjeravao da rimujem):

    1. Nije isto hohstaplerska oligarhija na Istoku i na Zapadu Evrope. Ima je i na Zapadu i te kako, ali je mnogo bolje kontrolisana.

    2. Ti ljudi su tamo sebi zaradili shansu za nesto bolje-hoce li je iskoristiti, ili ce se sve vratiti na staro kao posle demonstracija protiv Kucme i kasnije Narandzaste revolucije ostaje da vidimo-mozda hoce, a mozda i nece. Saveznistvo sa Rusijom bi mozda kratkorocno bilo efikasnije od EU izvadilo ih iz trenutne bule-ali bi ih osudilo na isti status quo koji ti opisujes jos mnogo godina. Ponavljam, ne kazem da ce tamo sad sve da cvjeta, ali izmedju neizvjesne buducnosti i izvjesne lose buducnosti izbor je lak.[/QUOTE]
    Meni i tebi sa ovog foruma je svaki izbor lak i nećemo se mnogo naśekirati da li će njima biti dobar ili los ili će malo malo ponavljati lekcije. Za nas je to egzoticno desavanje po sistemu "ni u dzep ni iz dzepa". Taj narod tamo nema ni volje ni zelje da ceka 20 godina a ako oni oslobode cijene kako ih śetuju, a Rusija zavrne slavine pojaviće im se novi Lenjin a ne neki demokrata sa zapada. Mozes ti babi kupiti najbolji dres i najbolje patike a kad je natjeras da trci maraton ona ce ili crći ili ti patikama glavu razvaliti za ideju maratona.
    Saveznistvo sa Rusijom ili sa EU ili Kinom ili Marsovcima je prazna prica jer sve je pitanje interesa i onoga od cega si zivi. Prelistaj malo ukrajinska izdanja Forbesa pa će ti mnoge stvari biti jasnije.

  24. #1499
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,765
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    4,484
    Thanked in
    1,721 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Gledaj, ne govorim ja o tome što je bilo kad izbije njesra, nego o povodima za proteste. Povod za proteste nije bila nikakva opresija. Kao što znamo u protestima je barem trećina poginulih policajci. Znaš kad bi to moglo bit u SAD. Ali ama baš nikad. Na prvog ubijenog policajca palo bi 10 protestanata.

    Dakle možeš ti da sloganišeš i psuješ predsjednika i što god oćeš, ali ne daj bože da potegneš nešto, na nekoga. Istina da su neke zemlje tradicionalno liberalne sa protestantima (Francuzi obično puste da stvari izmaknu kontroli) ali su zato ostali izuzetno strogi (policijske zemlje poput Švajcarske, SAD, Kanade, Britanije).

    No ruku na srce, za razliku od istočnih zemalja, na zapadu je ta policija bar od kakve koristi.
    Nije tačno. Broj poginulih policajaca je 16. Broj provjereno poginulih demonstranata je za sad 69 a očekuje se da može da poraste do stotine.

  25. #1500
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Meni i tebi sa ovog foruma je svaki izbor lak i nećemo se mnogo naśekirati da li će njima biti dobar ili los ili će malo malo ponavljati lekcije. Za nas je to egzoticno desavanje po sistemu "ni u dzep ni iz dzepa". Taj narod tamo nema ni volje ni zelje da ceka 20 godina a ako oni oslobode cijene kako ih śetuju, a Rusija zavrne slavine pojaviće im se novi Lenjin a ne neki demokrata sa zapada. Mozes ti babi kupiti najbolji dres i najbolje patike a kad je natjeras da trci maraton ona ce ili crći ili ti patikama glavu razvaliti za ideju maratona.
    Saveznistvo sa Rusijom ili sa EU ili Kinom ili Marsovcima je prazna prica jer sve je pitanje interesa i onoga od cega si zivi. Prelistaj malo ukrajinska izdanja Forbesa pa će ti mnoge stvari biti jasnije.
    Ne kazem da im je situacija dobra-ocajna je, ali postoje koraci koje oni sami mogu preduzeti da je ako ne rijese, a ono makar malo poboljsaju, a nova vlada ce to mozda uspjeti i uraditi, za razliku od stare koja to ne bi pokusala ni za milion godina.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 60 of 273 FirstFirst ... 105056575859606162636470110160 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •