View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 182 of 273 FirstFirst ... 82132172178179180181182183184185186192232 ... LastLast
Results 4,526 to 4,550 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #4526
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Konkretno, gasovod Nabuko će vjerovatno biti stavljen u funkciju i prije 2018 godine, dok je gasovod Južni tok sada stvar prošlosti.
    Bio je tekst na EurActiv-u u vezi toga još 20.03.. Tu su bile ekskluzivne informacije sa sastanka Vlada država EU iz Brisela i odluke koje su tada donešene.

    EurActiv: 20. 03. 2014.
    UK sketches out Europe's energy alternatives to Russia

    Europe has a range of options to shore up its energy security and cut dependence on Russian supplies, including asking the United States to export more gas, and working with Iraq, a British government document says.

    Following Russia's annexation of Ukraine's Crimea region, talks between European Union leaders in Brussels on Thursday and Friday are focusing on how Europe can make itself less reliant on Russian gas pumped via Ukraine.
    The 28 EU states also want to be in a position to supply Ukraine with energy should Russia cut off supplies. They are expected to ask the Commission, the EU executive, to draw up an in-depth study of EU energy security by June this year.
    Britain's discussion paper, circulated to other EU governments and seen by Reuters, calls for a 25-year plan, as well as measures for the nearer term.
    It says that this week's talks "should make clear that Europe will work in a coordinated and expedited manner to reduce its high energy dependency rates".
    At their meeting in Brussels, EU leaders are also discussing to how ramp up their response to the crisis in Crimea, amid growing doubts over whether they are united enough to impose hard-hitting sanctions on Moscow.
    The EU has, however already taken steps to diversify its energy sources in response to previous crises when Russia cut off supplies to Ukraine.
    It has backed a new link, the Trans Adriatic Pipeline, to import Azeri gas, and has improved infrastructure to allow gas to be pumped from the EU into Ukraine, rather than the other way around.
    But analysts say that if Russia turned off supplies for any length of time, Europe would still face major problems.
    Britain says in its discussion paper that exploration of how to ship Iraqi gas to Europe should be intensified, and cooperation with other strategic partners enhanced.
    EU-US energy talks should examine how to bring about gas exports from the United States to the European Union, it said, and consider how that could be reflected in transatlantic trade talks.
    The United States has begun granting licences to export liquefied natural gas, but progress has been slow because of political sensitivities about keeping most of the gas for domestic use in the United States.
    Analysts say the natural destination for US exports would be Asia, where gas prices are higher than in Europe, although even limited shipments to the European Union could be of help.
    Britain - which only receives a small amount of Russian gas during peak winter demand via a pipeline link to continental Europe - is proposing US gas as just one of many options.
    It also urges EU authorities to help member states exploit their own resources through regulation on completion of a single, liberalised energy market and targeted aid.
    Already Britain has successfully lobbied against more onerous EU legislation that might have thwarted its aim to develop shale gas.
    With France's EDF, Britain is also seeking to build a new nuclear plant, but the Commission has raised concerns Britain's funding plans break EU competition law.
    "The European Commission should prioritise energy state aid cases to facilitate rapid deployment of infrastructure in the EU ensuring security of supply," the discussion paper says.

    ----------------------------------------------------------------------

    U međuvremenu je stvar sa realizacijom zaključaka otišla još dalje, a prije neki dan je stiglo i zvanično obavještenje da će projekat "Južni tok" biti definitivno obustavljen.
    Last edited by El Re; 19-04-14 at 11:49.

  2. #4527
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Davorep treba se pokušati biti objektivan, u redu je gledati američki film i američke medije, ali treba pogledati i malo dalje od toga, ma mrvicu malenu dalje od toga, pedaljčić.

    Tek onda, sa svojom pristrasnošću i svojom korišću možeš da iritiraš i dobro informisane komentarisanjem Ruskih medija, a tek kada to spojiš u nešto nespojivo pa kažeš Srbija i Rusija, ili Srpsko i Rusko... onda si spin i centrifuga koja premca nema. Tek tada zavređuješ pažnju, do tada . . .


    Meni ne pada na pamet da slusam rusku propagandu RT isl. Pratim ovu temu, i ovdje su jedino pristrasni pro ruski komentari koji ne vide dalje od onoga sto im tata Putin servira na medijskom tanjiru. Vrlo dobro pratim kako zapadnu tako i politiku u rusiji te na Bliskom Istoku. Nisu ni amerikanci ni EU zlato, daleko od toga, ali ako se mora birati izmedju rusije i amerike odnosno Zapada, tu za mene nema dileme. Ne znam zasto bi neko ovdje voljeli vidjeti Crnu Goru pod ruskim kisobranom, kada je to Rusija nama ovdje na Balkanu pomogla?? Zar se zaista neki ljudi zele vracati u 80-ete, ali ne one 80-ete Druga Tita koji je americkim parama zahvaljujuci hladnom ratu kupovao socijalni mir u bivsoj nam drzavi, vec one 80-ete iz vremena SSSR-a gdje je sovjetima bilo pojam kupiti zenske carape ili jaknu? Нет,спасибо!
    Davor

  3. #4528
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nou, nou, ovdje je riječ o Ukrajini, o sagledavanju ukrajinske krize, bez protežiranja naših interesa.

    Dakle, striktno o Ukrajini, a ne o tome što je bolje za nas.

    Ta druga tema je ođe...
    Crna Gora u odnosu na novu realnost i geopolitički sukob Zapada i Rusije


  4. #4529
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Tako je...Ovo me podsjeti na ono svojevremeno "30000 ustaša čuči i čeka iza Debelog brijega samo da mi zadrijemamo i evo ih da nas pobiju na spavanju. Zato ih trebamo preventivno napasti sada kada smo jači i napraviti bolji, ljepši i stariji Dubrovnik.


    Kažem ja, zavjera CIA i Vatikana. Mračni Zapad odlučio da porobi naivne Slovene, ali tu je majčica Rusija (uvijek nezvana) da nas brani i odbrani. Ako to ona ne učini sjeme će nam se zatrijeti i ima da nas Zapad istraži.
    Nepametno je razgovarati sa nekim ko sam sebe sluša i vodi dijalog sa zamišljenim oponentom stavljajući mu u usta riječi i teze koje nije izgovarao a onda i odgovara na njih-prosto seosjećem suvišno tu

    Ja ću napisati kao đaku u osnovnoj školi ali i sam ne znam zašto.
    Dakle svetske sile su se zakačile oko Ukrajine.
    Iza njih je ogromno iskustvo u izazivanju sukoba pa onda njihovom smirivanju i pljačkanju ili podjeli plijena,zavisi.
    I zapadne sile i Rusija su prije svega imperijalistički ustrojena društva-pljačkaju druge zemlje i narode od kad postoje kao države.
    Rat oko Ukrajine traje od kad je stvorena ta država a sigurno se ne vodi oko boljitka naroda koji tamo živi.
    Rusija je trenutno u mnogo boljem položaju ali ima dugo da se igra.
    Ta igra iscrpljuje tu zemlju do te mjere da se po svim ekonomskim i drugim pokazateljima duplo bolje živi u susjednoj Bjelorusiji što je tragikomedija.
    Natoljupci poput tebe će naravno pružati podršku zapadnim kolonijalnim silama a rusofili njihovim imperijalnim ambicijama i blago njima,ja im zavidim na lakoći kojom sve objašnjavaju kroz prizmu svoje ljubavi prema određenom centru moći.
    Ti uživaj u svojoj ljubavi prema zapadu i Americi Veneciji-nadam se da dobijaš za to i koji euro,žao bi mi bilo da je ljubav da tako kažem neuzvraćena

  5. #4530
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Nou, nou, ovdje je riječ o Ukrajini, o sagledavanju ukrajinske krize, bez protežiranja naših interesa.

    Dakle, striktno o Ukrajini, a ne o tome što je bolje za nas.

    Ta druga tema je ođe...

    Ako zelimo biti dio EU, a zelimo (barem velika vecina u CG), onda je za nas bolje da vidimo Ukrajnu kao clanicu EU, a ne Rusije. Ako pak Crna Gora ne zeli u EU, onda fino na vrijeme tako i recite da EU ne gubi vrijeme i novac na Crnu Goru, pa se fino mozete pripojiti Ruskoj Federaciji. Na dvije se stolice gospodo sjediti ne moze. Znaci vi bi evropske pare iz IPA fondova isl, a sa druge strane majka Rusija. E pa ne ide to tako, morate izabrati stranu, inace ce vas odbaciti i Rusija i EU. Znaci stvar je u izboru.
    Davor

  6. #4531
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koga "vas"? Ođe svako iznosi svoje mišljenje, i u mnogočemu se razlikuju, e baš te finese daju objektivan okvir, i koliko se god poturalo jednoumlje, logični ishodi objektivnih okolnosti su često opravdani po epilogu onoga što je bilo. I danas će se zvati juče, pa zašto odbacivati i logičan ishod u Ukrajini? Nema razloga za to.

  7. #4532
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    Ali zato si ti tu da nas sve informišeš... Đe bi nam kraj bio kad bi prestao da nas prosvjećuješ. Ma, ne usuđujem se ni da zamislim.
    Ne bi bio kraj. Vratili bi se na početak, odnosno na tvoje smrtno samouvjereno širenje totalnih besmislica.

    Ali zato sam tu ja, penicilin za mitomane i đeknaše sa Crnogorskog geo-političkog gumna "ada čuš - i prijatelji".
    You can kill a player, but you can't kill the game

  8. #4533
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Bio je tekst na EurActiv-u u vezi toga još 20.03.. Tu su bile ekskluzivne informacije sa sastanka Vlada država EU iz Brisela i odluke koje su tada donešene.

    EurActiv: 20. 03. 2014.
    UK sketches out Europe's energy alternatives to Russia

    Europe has a range of options to shore up its energy security and cut dependence on Russian supplies, including asking the United States to export more gas, and working with Iraq, a British government document says.

    Following Russia's annexation of Ukraine's Crimea region, talks between European Union leaders in Brussels on Thursday and Friday are focusing on how Europe can make itself less reliant on Russian gas pumped via Ukraine.
    The 28 EU states also want to be in a position to supply Ukraine with energy should Russia cut off supplies. They are expected to ask the Commission, the EU executive, to draw up an in-depth study of EU energy security by June this year.
    Britain's discussion paper, circulated to other EU governments and seen by Reuters, calls for a 25-year plan, as well as measures for the nearer term.
    It says that this week's talks "should make clear that Europe will work in a coordinated and expedited manner to reduce its high energy dependency rates".
    At their meeting in Brussels, EU leaders are also discussing to how ramp up their response to the crisis in Crimea, amid growing doubts over whether they are united enough to impose hard-hitting sanctions on Moscow.
    The EU has, however already taken steps to diversify its energy sources in response to previous crises when Russia cut off supplies to Ukraine.
    It has backed a new link, the Trans Adriatic Pipeline, to import Azeri gas, and has improved infrastructure to allow gas to be pumped from the EU into Ukraine, rather than the other way around.
    But analysts say that if Russia turned off supplies for any length of time, Europe would still face major problems.
    Britain says in its discussion paper that exploration of how to ship Iraqi gas to Europe should be intensified, and cooperation with other strategic partners enhanced.
    EU-US energy talks should examine how to bring about gas exports from the United States to the European Union, it said, and consider how that could be reflected in transatlantic trade talks.
    The United States has begun granting licences to export liquefied natural gas, but progress has been slow because of political sensitivities about keeping most of the gas for domestic use in the United States.
    Analysts say the natural destination for US exports would be Asia, where gas prices are higher than in Europe, although even limited shipments to the European Union could be of help.
    Britain - which only receives a small amount of Russian gas during peak winter demand via a pipeline link to continental Europe - is proposing US gas as just one of many options.
    It also urges EU authorities to help member states exploit their own resources through regulation on completion of a single, liberalised energy market and targeted aid.
    Already Britain has successfully lobbied against more onerous EU legislation that might have thwarted its aim to develop shale gas.
    With France's EDF, Britain is also seeking to build a new nuclear plant, but the Commission has raised concerns Britain's funding plans break EU competition law.
    "The European Commission should prioritise energy state aid cases to facilitate rapid deployment of infrastructure in the EU ensuring security of supply," the discussion paper says.

    ----------------------------------------------------------------------

    U međuvremenu je stvar sa realizacijom zaključaka otišla još dalje, a prije neki dan je stiglo i zvanično obavještenje da će projekat "Južni tok" biti definitivno obustavljen.
    Da, a vidim da je Bugarska (gle čuda, Slovenska država) prva otkazala ,,Južni tok'', a to znači da je definitivno sva priča o ,,Južnom toku'' bespremetna.

    Inače, Rusija, Iran i Katar su vlasnici više od polovine poznatih rezervi prirodnog gasa, slijede Turkimestan, SAD, Saudisjska Arabija, Venecuela, Nigerija, Alžir, Australija, Irak, Kina, Indonezija, Kazahstan, Malezije, UAE, Norveška, Uzibekistan, Kuvajt, ... (redosljedom kojim sam posložio). U nekom predhodnom postu sam napisao koji su to postojeći i planirani gasovodi.

  9. #4534
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da, a vidim da je Bugarska (gle čuda, Slovenska država) prva otkazala ,,Južni tok'', a to znači da je definitivno sva priča o ,,Južnom toku'' bespremetna.
    To je tek početak... Imaš veliki broj tekstova koji obrađuju buduće korake Zapada na Net-u, a biću slobodan preporučiti i ono što sam ja izdvojio na svom blogu, pa koga ne mrzi (i ukoliko razumije engleski jezik) nek čita, lako mu je izvući zaključak kako će izgledati slika nove Evrope i njena ekonomija. Sve je to proces i ništa se neće desiti preko noći, no stvari su dobile svoj pravac i Evropa je naučila lekciju, te shvatila koliko je sebe učinila (opasno) ranjivom vjerujući da je Rusija njen dugoročan/strateški partner.
    Kad bi sad Putin rekao "e izvinite, ja sam se samo malo šalio,..vraćamo sve na staro i idemo na piće", nema toga u Evropi (koja je zapravo specifična ekstenzija SAD-a) koji bi zastao da razmisli o tome...
    Ono što je dobra stvar za Zapad jeste što će mu ovo pomoći da se definitivno bolje samosagleda i, što reče jedan ugledni novinar "Guardian-a" da iznova izmisli sam sebe. Neka vrsta pročišćenja je pred njim. Jedino što mene plaši jeste da će taj novi svijet značiti i prefinjenu degradaciju mnogih individualnih prava koja uživaju ljudi zapadnog svijeta, a koja će se podređivati onom što se bude definisilao kao opšte dobro. To bi se desilo i bez ovog kuršlusa sa Rusijom, no svakako ova kriza i pouke iz nje - to će ubrzati.
    Last edited by El Re; 19-04-14 at 13:59.

  10. #4535
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Ne bi bio kraj. Vratili bi se na početak, odnosno na tvoje smrtno samouvjereno širenje totalnih besmislica.

    Ali zato sam tu ja, penicilin za mitomane i đeknaše sa Crnogorskog geo-političkog gumna "ada čuš - i prijatelji".
    Samo ti pažljivo kao i do sada čitaj što drugi pišu na forumu i svi će biti zadovoljni. Da li ćeš komentarisati ili ne, vjeruj da je potpuno nevažno.

  11. #4536
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Nepametno je razgovarati sa nekim ko sam sebe sluša i vodi dijalog sa zamišljenim oponentom stavljajući mu u usta riječi i teze koje nije izgovarao a onda i odgovara na njih-prosto seosjećem suvišno tu

    Ja ću napisati kao đaku u osnovnoj školi ali i sam ne znam zašto.
    Dakle svetske sile su se zakačile oko Ukrajine.
    Rat oko Ukrajine traje od kad je stvorena ta država a sigurno se ne vodi oko boljitka naroda koji tamo živi.
    Rusija je trenutno u mnogo boljem položaju ali ...po svim ekonomskim i drugim pokazateljima duplo bolje živi u susjednoj Bjelorusiji...
    Drug, što se iznervira ti? Pa ja se potpuno slažem s tobom. Ni Ukrajina, ni Crna Gora ne trebaju stremiti Evropskoj uniji i NATO-u. To su organizacije zla. I nas i Ukrajince Zapad pokušava zavesti da bi nas uništio. Iza svega stoje CIA I Vatikan i njihova permanentna mržnja i plan da nas otuđe od naše istorije, naših predaka i našeg roda. Od kada je pao SSSR konačno su dobili šansu i neumorno rovare i truju nas. Sve što se u Svijetu radi zapravo je plan da se okruži Rusija, a onda i rasparča. Tada će sve biti završeno.
    Potpuno se slažem da rat za Ukrajinu traje 20 godina. Bez Ukrajine Zapad se ne bi mogao prehraniti. Sad su iskoristili plaćenike da započnu krvavi rat među braćom samo kako bi isprovocirali Rusiju da reaguje. Svi znaju da ona to nije željela. Nezavisnost Ukrajine i poštovanje volje ukrajinskog naroda za nju je uvijek bila svetinja. Niko bolje od Rusa ne zna što Ukrajinci žele, jer braća to osjećaju duboko. Oni su dužni da pomognu.
    Ali neka...Dobro je ovo što se desilo... Jedino se Bjelorusija nekako otela Zapadu i pružila otpor. Nije se dala. Taj svjetionik i luča slovenstva. Uz Sjevernu Koreju, jedini slobodni narod Svijeta.
    Ali dolazi novo vrijeme... Drugo vrijeme... Opet bruje ruski tenkovi. U oblacima masnog dima koje stvaraju njihove moćne mašine mogu se vidjeti samo koščata odlučna lica ruskih vojnika. Kreću u sveti rat protiv fašističke nemani. Plaćenici i krvoloci prokletog Zapada ponovo su na nišanu njihovog oružja... I bježe... Strah steže njihova ledena srca... Prvo da se pomogne Ukrajini da povrati slobodu, a onda pomoći i Crnoj Gori.




    Dakle, shvatio si da te podržavam i da se s tobom slažem...Samo slijediti primjer Bjelorusije i Crna Gora se tek tada može nečemu nadati: Dok smo u prljavim kandžama Zapada samo ćemo tonuti dublje u mrak.
    Last edited by El Re; 19-04-14 at 14:18.

  12. #4537
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Lako je meni da lupetam dok ti na svojim plećima držiš cjelokupni razvijeni svijet i sa tim brodom kormilariš i to vrlo uspješno rekao bih.
    Nastavi ti i da pitaš i da odgovaraš-rekoh ja da neću smetati više.

  13. #4538
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ...
    Kažem ja, zavjera CIA i Vatikana...
    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ...
    Iza svega stoje CIA I Vatikan...
    Vatikan pa Vatikan, latini pa latini. Ovo je ođe slovenski narod!

    Ali kad već pomenu, vatikanska strana i jeste Zapad. Amerikanci su sastavni dio Vatikana....njihovo međusobno trvenje je minorna stvar. Oni su jedan te isti blok, sa unutrašnjom podjelom na tradiciju i sekularnost.

    Veliki dio američke industrije naoružanja je u vlasništvu Vatikana. Vatikanski čovjek Bili Graham je savjetnik i ispovjednik 3 američka predsjednika i lično je postavio Vojtilu na mjesto Pape, likvidiravši prethodnika, za potrebe ujedinjenog fronta protiv komunizma.

    I da, Vatikan je država, nije nikakva rimokatolička crkva ko što mnogi to zamišljaju. Oni upravo sad vode i Unijate, dakle pravoslavce u Ukrajini, a da neće nekakve protestante. Postoji druga struja, popularno zvana masonska, ili ta wasp, ali to je poptuno ista priča, i to se tiče svega osim podjele na tradiciju i sekularnost. Vatikan u Prvom svjetskom ratu kad je izgubio svoje države i krune, morao je da se potčini sekularcima. Ista stvar i sa ostalima, komunisti su preuzeli na Istoku primat, "masonerija" na Zapadu. Istočna crkva je ostala uz prve ko Vatikan uz druge. E sad kako je bilo ođe, to je već za razmatranje.

    Treba znati da su Unijatske crkve(pa i ova u Ukrajini), dakle priznale papin primat iako su formalno ostale pravoslavne. Međutim, Papa je institucija direktno suprostavljena nekim drugim strukturama unutar Vatikana! Papa vidi spas hrišćanstva samo u spajanju sa nama sa Istoka, ali druge strukture koje su moćnije od Pape u Vatikanu imaju dvije agende.....ili iskoristiti taj spoj hrišćana (ekumenizam) za potčinjavanje Pravoslavlja, ili ići u direktan sukob! Vatikan je jedna od 3 najmoćnije sile svijeta, samo njegov način djelovanja je tzv. Jezuitski, odnosno ideološko-duhovni. Ne politički prvostepeno. A neko ko kontroliše preko milijardu vjernika, sve je samo ne crkva ili minorna sila! Vatikan je ko država pretendent na rimsko carstvo, a Papa je onaj dio crkve za rimokatolike. To bi bila ta neka pojednostavljena podjela, naravno ne sasvim precizna i tačna, ali najjednostavnija za shvatiti.

    Pola kabineta Papi Racingeru su pohapsili! Tačno pola! Uporno su ga tjerali u provaliju. E on onda vidjevši da i dalje ne može da pronikne u to što se radi u Vatikanu naručuje privatnu i neutralnu istražnu agenciju da mu pribavi prijesek stanja, kakav takav. I dobija ga.... 6 sati poslije toga predaje neopozivu ostavku. Na kraju je shvatio da je doslovno okružen strukturama kojima ne samo da ne smije da vjeruje, već koje rade nešto tako zastrašujuće da je 6 sati nakon izveštaja pobjegao! Doslovno pobjegao! Doveli su onda nekoga iz Južne Amerike, izgleda da nije bilo evropljana spremnog da sarađuje po pitanju vatikanske agende, koja je sve samo ne hrišćanstvo. Pa se sad mislite šta je pročitao u izvještaju kad je digao ruke i samo par sati nakon toga, dok se razmislio, pobjegao glavom bez obzira! Pa vojni sukob. Veliki rat!

    I taj rat već uveliko traje...

  14. #4539
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Samo ti pažljivo kao i do sada čitaj što drugi pišu na forumu i svi će biti zadovoljni. Da li ćeš komentarisati ili ne, vjeruj da je potpuno nevažno.
    Jeste, sve si shvatio.

    Samo gledaj da informacije prezentuješ u skladu sa pozitivističkim načinom razmišljanja, dakle nešto što je provjerljivo, i svi će biti zadovoljni, a ne da konstruišeš teorije isključivo na onsovu nagađanja a onda da ih prodaješ kao sveto pismo - i svi će biti zadovoljni. Eto recimo konkretno za Putina i kako on donosi odluke - pa to je dostupno svakom. Od dokumentaraca o njegovom radnom danu, pa do toga kako izgledaju njegovi brifinzi sa savjetnicima, pa do naučnih radova o tome kako funkcionišu ruske bezbjednosne službe.

    No, mlaćenje iz malog mozga ne zahtijeva nikakav trud ni intelektualni napor, pa je samim tim pogodnije da se njime ljudi služe, nego zdravorazumskim informacijama.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  15. #4540
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  16. #4541
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Vatikan pa Vatikan, latini pa latini. Ovo je ođe slovenski narod!

    Ali kad već pomenu, vatikanska strana i jeste Zapad. Amerikanci su sastavni dio Vatikana....njihovo međusobno trvenje je minorna stvar. Oni su jedan te isti blok, sa unutrašnjom podjelom na tradiciju i sekularnost.

    Veliki dio američke industrije naoružanja je u vlasništvu Vatikana. Vatikanski čovjek Bili Graham je savjetnik i ispovjednik 3 američka predsjednika i lično je postavio Vojtilu na mjesto Pape, likvidiravši prethodnika, za potrebe ujedinjenog fronta protiv komunizma.

    I da, Vatikan je država, nije nikakva rimokatolička crkva ko što mnogi to zamišljaju. Oni upravo sad vode i Unijate, dakle pravoslavce u Ukrajini, a da neće nekakve protestante. Postoji druga struja, popularno zvana masonska, ili ta wasp, ali to je poptuno ista priča, i to se tiče svega osim podjele na tradiciju i sekularnost. Vatikan u Prvom svjetskom ratu kad je izgubio svoje države i krune, morao je da se potčini sekularcima. Ista stvar i sa ostalima, komunisti su preuzeli na Istoku primat, "masonerija" na Zapadu. Istočna crkva je ostala uz prve ko Vatikan uz druge. E sad kako je bilo ođe, to je već za razmatranje.

    Treba znati da su Unijatske crkve(pa i ova u Ukrajini), dakle priznale papin primat iako su formalno ostale pravoslavne. Međutim, Papa je institucija direktno suprostavljena nekim drugim strukturama unutar Vatikana! Papa vidi spas hrišćanstva samo u spajanju sa nama sa Istoka, ali druge strukture koje su moćnije od Pape u Vatikanu imaju dvije agende.....ili iskoristiti taj spoj hrišćana (ekumenizam) za potčinjavanje Pravoslavlja, ili ići u direktan sukob! Vatikan je jedna od 3 najmoćnije sile svijeta, samo njegov način djelovanja je tzv. Jezuitski, odnosno ideološko-duhovni. Ne politički prvostepeno. A neko ko kontroliše preko milijardu vjernika, sve je samo ne crkva ili minorna sila! Vatikan je ko država pretendent na rimsko carstvo, a Papa je onaj dio crkve za rimokatolike. To bi bila ta neka pojednostavljena podjela, naravno ne sasvim precizna i tačna, ali najjednostavnija za shvatiti.

    Pola kabineta Papi Racingeru su pohapsili! Tačno pola! Uporno su ga tjerali u provaliju. E on onda vidjevši da i dalje ne može da pronikne u to što se radi u Vatikanu naručuje privatnu i neutralnu istražnu agenciju da mu pribavi prijesek stanja, kakav takav. I dobija ga.... 6 sati poslije toga predaje neopozivu ostavku. Na kraju je shvatio da je doslovno okružen strukturama kojima ne samo da ne smije da vjeruje, već koje rade nešto tako zastrašujuće da je 6 sati nakon izveštaja pobjegao! Doslovno pobjegao! Doveli su onda nekoga iz Južne Amerike, izgleda da nije bilo evropljana spremnog da sarađuje po pitanju vatikanske agende, koja je sve samo ne hrišćanstvo. Pa se sad mislite šta je pročitao u izvještaju kad je digao ruke i samo par sati nakon toga, dok se razmislio, pobjegao glavom bez obzira! Pa vojni sukob. Veliki rat!

    I taj rat već uveliko traje...
    Domaćine, hvala ti kao bratu...Ovo nijesam znao, mada mi jeste bilo tu sumnjivo... Ovaj post treba nekoliko puta pročitati..
    +1

    Samo tako...Ne dajte se braćo Americi. to je zavjet Njegošev i stoji na 267 strani knjige "Pustinjak cetinjski"... Jeste li znali to?...
    Inače katolici (protestanti i dr ta sorta) maju 2 zuba više...Spavaju isključivo na stomak i nijesu u stanju popeti se na Ostrog. Jeste li znali to? To mi je rekao pop Lavrentije iz manastira...
    Papa Racinger je dobar prijatelj sa Merkelovom i oni ne žele rat. Posebno ne zbog neke Ukrajine. Ali bojim se neće biti u mogućnosti da ga spriječe...

  17. #4542
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako sinapsa više cjelokupnom našem biću, isto tako, donedavno nisam znao da u Kuranu piše da bi muslimani trebali da saveze prave sa Trećim Rimom, a to su danas Pravoslavlje i Moskva.

    Amerika je u direktnom ratu sa Islamom. Zato i proizvodi sopstveni Islam preko Saudijaca da bi zatomila onaj pravi.

    Čak i u Bosni smo imali veoma krvav međumuslimanski rat između Alije i Abdića! Alija je potpao pod vehabitsku i američku dominaciju, a Abdić je ostao vjeran Istoku!

    Greška je Islam posmatrati kao geopolitički blok za sebe. Toga nema. Postoje samo dva, imaju više imena al najuobičajeniji su Istok i Zapad. Islam nema koheziju i nalazi se u međusobnom ratu i previranju, i dijelom potpada pod Istok (Iran, Sirija, sad opet uveliko Egipat...a ubrzano se kreće i Turska) i pod Zapad (Saudijska Arabija, Katar, Jordan, velikim dijelom Turska koja je na prekretnici.....). Takođe sve je veći jaz između Šita i Sunita, kao i između sunita tradicionalista i vehabijskog odnosno selafijskog elementa koji uveliko jača!

    Sve to treba uzeti u obzir kada se prave paralele između Ukrajine i nečega što je bilo, a da Ukrajini nije vodilo.

  18. #4543
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Domaćine,
    htio bih da te pitam, pošto me oduševljava tvoje pisanje, šta je tvoja procjena - kako će se ovo završiti? I uopšte, volio bih pročitati tvoj stav zašto se došlo u ovu situaciju i šta mi možemo učiniti da pomognemo da ukrajinski narod ponovo bude slobodan?
    I ne znam da li si znao, a baš sam to pročitao na sajtu RTS-a (prenijeli su tekst iz moskovske Pravde juče), da je na 7 oktobar 1952. (kada je rođen Vladimir ladimirovič Putin) u njegovom rodnom Sankt Peterburgu (tada Lenjingrad) bilo neobično sunčano vrijeme, a temperatura 26 C. Eto, taj su podatak ljudi pronašli, što znači nešto sigurno. Osim toga Vladimir Vladimirovič Putin je rođen na dan Sv. Aleksandra Nevskog, a svi znaju šta on za Ruse znači. U podznaku je Ovan što govori koliko je odlučan i pravi lider.
    Inače, i to da kažem, Putin je posjetio Crnogorce 1986. To mnogi ljudi ne znaju. Tada je kao mlad oficir Crvene armije došao vozom u Sutomore (hotel Korali) i bio čak 6 dana na ljetovanju. Nikada toliko dugo nije odlučio neđe ljetovati, ali mu se u Sutomoru jako dopalo, jer je tu, kako je rekao, najbolji narod.. Oni koji su se tada družili s njim na plaži kažu da je bio lafčina i znao da sve časti krofnu ili kuvani kukuruz, no sjećaju se da je tada upozorio sve Srbe da ih čekaju teška vremena. No, da ne očajavaju jer na kraju, kad SSSR porazi Zapad, i Srbima će konačno svanuti. Navodno, tada je rekao da od svih Slovena najviše cijeni Crnogorce...
    Zato, kad se desilo ovo sa Ukrajinom kažu mi ljudi da su se sjetili toga...
    Last edited by El Re; 19-04-14 at 15:30.

  19. #4544
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam čuo da se Putin zapravo rodio oko logorske vatre i da su tada izvodili neko ritualno klanje novorođenčadi. Između ostalog, zavještali su se da će istjerati zle duhove (zapad), ako treba i oštricom. Plemenski šaman je lično odabrao Putina kao lidera koji će Azijatsko pleme da vodi u pohod na civilizovane, miroljubive, napredne, mlade i lijepe, ali nepopravljivo bezbožne zle duhove - džine, na zapadu.

    Tada je zapad shvatio da NATO apsolutno ne treba rasformirati dok god se ne stane na kraj stepskim hordama.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  20. #4545
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Eh a vam je da imate mogućnost da pritisnete crveno dugme, kako bi spržili suprotnu stranu bez razmišljanja .

  21. #4546
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    El Re;
    Dokle doseže direktno sukobljavanje titana znamo čak i mi laici, ali izvjesno je da su i jedni i drugi odlično svjesni koliko daleko mogu ići a da se tiganji pod njima ne pregriju.

    Tako da će se potpaljivanje strasti i zaglupljivanje svjetske javnosti zasigurno nastaviti dok se unutrašnji problemi i jednih i drugih ne riješe, smire, i dok stepenovanje svojih vanjskih interesa ne budu doveli do međusobnog kompromisa.

  22. #4547
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Ja sam čuo....
    Ne znaš ti ništa o Vladimiru Vladimiroviču..kao ni o bilo čemu drugom.Ja samo vjerujem Domaćinu..Jedino on piše kvalitetne postove vrijedne čitanja. Tako je čovjek za nepunih mjesec dana od kad se registrovao zasluženo dobio čak 538 poena. Salex je duže od dvije godine pisao tomove sa istim sadržajem, ali nije uspio skupit više od 180 poena.
    Ubuduće samo Domaćina čitam... Globalno zatopljenje postuje najboje članke, ali Domaćin pravi najbolje analize...
    Drugi niko nema veze o Ukrajini i o politici uopšte...
    Volio bih da mi Domaćin potvrdi samo da li je istina ono što se priča da je Vladimira Vladimiroviča Putina žena ostaviila jer je smatrala da ona nije dostojna tako velikog čovjeka i državnika, te da takav velikan i živi svetac ne treba biti vezan za bilo koju ženu, već da mu se trebaju na raspolaganju nalaziti sve Ruskinje. A on, kad nađe potrebnim između teških državnih obaveza, neka bira zavisno od raspoloženja...Владимир Владимирович Путин, наш брат и самодержец. Kažu da se Ljudmila povlači u manastir Turganjsk u Sibiru. Putin je lično omogućio da joj se ne smeta u njenoj odluci i biće nedostupna za medije...
    Last edited by El Re; 19-04-14 at 16:00.

  23. #4548
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja sam čitao da Putin ne voli kuvani kukuruz

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #4549
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Putin kao predstavnik današnje Rusije nije samo supružnik već institucija, on nikada muž i domaćin u kući nije ni bio već po zadatku bi stigao gdje god bi bivao. Pa tako možda i u tom braku......

  25. #4550
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Svakako sinapsa više cjelokupnom našem biću, isto tako, donedavno nisam znao da u Kuranu piše da bi muslimani trebali da saveze prave sa Trećim Rimom, a to su danas Pravoslavlje i Moskva.

    Amerika je u direktnom ratu sa Islamom. Zato i proizvodi sopstveni Islam preko Saudijaca da bi zatomila onaj pravi.

    Čak i u Bosni smo imali veoma krvav međumuslimanski rat između Alije i Abdića! Alija je potpao pod vehabitsku i američku dominaciju, a Abdić je ostao vjeran Istoku!

    Greška je Islam posmatrati kao geopolitički blok za sebe. Toga nema. Postoje samo dva, imaju više imena al najuobičajeniji su Istok i Zapad. Islam nema koheziju i nalazi se u međusobnom ratu i previranju, i dijelom potpada pod Istok (Iran, Sirija, sad opet uveliko Egipat...a ubrzano se kreće i Turska) i pod Zapad (Saudijska Arabija, Katar, Jordan, velikim dijelom Turska koja je na prekretnici.....). Takođe sve je veći jaz između Šita i Sunita, kao i između sunita tradicionalista i vehabijskog odnosno selafijskog elementa koji uveliko jača!

    Sve to treba uzeti u obzir kada se prave paralele između Ukrajine i nečega što je bilo, a da Ukrajini nije vodilo.

    Подјела исток и запад је лажна подјела која је подваљена народу на Балкану.Та подјела је некад постојала у раном средњем вијеку, све до доласка Ислама на границе Европе, а реинкарнацију је доживјела за вријеме комунизма.Ово данас што гледамо је само смиривање тла послије смрти комунизма.
    Од пада Цариграда до Октобарске револуције, кроз Европу су прошле многе друге поларизације и подјеле, а највећа је она подјела настала на релацији протестанти-католици.Само су они били паметни да виде да су геостратешке подјеле на основу подјела у хришћанству тотални идиотизам.

    На Европи је да потисне милитаристичке и ционистичке снаке у САД, исто тако и неокомунистичке (или Überправославне) кругове у Русији.Свијет ће поново бити поларизован, а Европа, посебно мислим на Њемачку и Француску, не смије да дозволи да се у њој створи нова поларизација.
    Европа се не завршава на Дњепру или Уралу.Европа је у ширем смислу све од Ванкувера до Владивостока.

    Еуроцентризам је будућност!
    Last edited by BAR; 19-04-14 at 16:10.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 182 of 273 FirstFirst ... 82132172178179180181182183184185186192232 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •