View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 166 of 273 FirstFirst ... 66116156162163164165166167168169170176216266 ... LastLast
Results 4,126 to 4,150 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #4126
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    da, imam utisak da vise crnogorci i srbe mlate oko ove teme no ukrajinci...ne cuju se koliko ih je briga...
    samo da se opet podigne gvozdena zavjesa i mir, a njima tamo komunisticka sloboda...
    Hvala Lepo
    Da, nigde Ukrajinaca na ovoj temi...ride:

  2. #4127
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stigao prvi rezultat uvodjenja zapadne strahovlade i fasizma u Ukrajini - gas poskupljuje za 50%

    Kijev -- Ukrajina će od 1. maja povećati cenu gasa za domaće potrošače za više od 50 odsto, a do 2018. će nastaviti sa daljim poskupljenjem gasa prema vremenskom okviru.


    Foto: Tanjug
    Ovaj potez, koji će očigledno izazvati veliko negodovanje kod običnih građana Ukrajine, preduzet je na zahtev Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), izjavio je neimenovani zvaničnik ukrajinske energetske kompanije Naftogas, javlja Rojters.
    Privremena ukrajinska vlada, sa premijerom Arsenijem Jacenjukom na čelu, trenutno je u poslednjoj fazi pregovora sa MMF-om o dobijanju paketa pomoći u iznosu od 15-20 milijardi dolara.



    DOK NA KRIMU PLATE I PENZIJE IDU U NEBO - U UKRAJINI CIJENE IDU U NEBO

  3. #4128
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,767
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    4,486
    Thanked in
    1,721 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ja ne znam o čemu ti pričaš. Buncaš ? Kakva vojska, i kakvi bakrači. Pogledaj šta si citirao u mome postu i šta si ti onda na taj dio mog posta napisao. Ja sam ti govorio o unutrašnjoj političkoj situaciji i unutrašnjem pravu. Niko nije lud da pravi probleme sebi bez razloga. Eto ti si pametan pa znaš da ne treba dirati ljude koji protestuju u skladu sa zakonom, a ljudi oko Jnukoviča i on to ne znaju. Pa ti tako pametan dokoniš sa mnom na forumu, a on vlada državom.

    Opet manipulišeš! Dozvolu su dobili, da, ali to je već 20. februar dan prije koga su bezbroj puta ,,mirni'' demonstranti zauzeli nekoliko zgrada države, nekoliko puta blokirali parlament, vladu i predsjedničku rezidenciju. To je napad na državu!!! Zna se čim se država brani, SILOM!
    Ovo već prelazi u bezobrazluk.

    Jes, ja buncam i manipulišem, a ti objektivno izvještavaš.

    Kakva vojska? - Janukovič je pokušavao da pojača Berkut svojim pristalicama iz pojedinih djelova vojske, nakon što su najviši komadanti odbili da se uključe i da mu spašavaju guzicu. Odred padobranaca koji je dolazio vozom je zaustavljen na ulazu u Kijev. A još neki odredi su zaustavljeni na drugim mjestima od strane opozicionara.
    Janukovič je poptuno izgubio kontrolu i za njega je situacija bila loša i na političkom nivou gdje su članovi njegove partije počeli da ga napuštaju, među policijom koja je takođe prelazila na stranu demonstranata, na nivou vojske koja je odbila da se miješa i na ulici gdje je broj demonstranata rastao uprkos tome što je lako mogla da se izgubi glava.

    Što se dozvole tiče policija ju je imala i prije 20. februara do kada su ubili već tridesetak demonstranata. 20-og su dobili dozvolu da se ne ustručavaju i naredbu da se naoružaju kalašnjikovima.

    Dobro, bilo ih je više od 50.000 ... i koliko je to ,,mali dio'' od ukupnog broja ?! A krenuo je dobar dio njih. Možemo samo pretpostavljati koliko je to bio ,,mali dio'' kada su razbili obične policajce pa su morali dolaziti specijalci i ,,Berkut''. I da je tada bilo razbijenih glava, jeste, bilo je. Među prvim su sebi dobili policajci flaše i kamenice.
    Već sam napisao ranije - oko hiljadu. Čitaj šta se piše.

    Nisu uopšte razbili obične policajce. Iz mjera predostrožnosti i u skladu sa veličinom skupa su ispred vlade postavljeni specijalci kao što se to svuđe radi.

    I ovo je još jedna dezinformacija. Možeš provjeriti na ,,Glasu Rusije'' koja je tada imala izvještače direktno na trgu. A zašto su bili tamo izvještači. Pa zato što je 29. novembra bio do tada jedan od njažešćih protesta opozicije i ekstremista jer je dan prije, tj. 28... u Viljnusu na Samitu ,,Istočno partnerstvo'' propao plan potpisivanja sporazuma o asocijaciji sa EU. I tada sigurno nije bilo tek ,,400 demonstranata'' jer je MUP Ukrajine saopštio da je ,,Berkut'' intervenisao onda kada civilna policija nije mogla zaustaviti kretanje rulje ka predsjedničkoj rezidinciji...
    Bilo je izvještača na trgu iz raznih država i raznih televizija ali izgleda da treba da slušamo samo što Rusi vele. I da bilo je 400 demonstranata(30. novembra pred zoru). To sam već objasnio.
    U toku dana (29. novembra) taj se protest naravno mjerio desetinama hiljada ali tad još trg nije bio pretvoren u masovni kamp i ogromna većina ljudi je išla doma da spava u toku noći.
    U 4 ujutru kad je izvršen napad na demonstrante broj je spao na 400.

    O ovom pitanju sam baš sa tobom raspravljao i ponovo dezavuišeš forumaše. Ne radi se samo o običnim dobrovoljcima, Krim ima svoje regularne specijalne snage, ,,Berkut'', specijalce, policiju, mnogo je ukrajinskih vojnika od samog početka se priklonilo separatistima i sl... Osim toga nisam isključio mogućnost, kao što sam i ranije kazao, da su od Rusije dobili logistiku i materijalnu pomoć pa nadalje ... ali to nikako ne znači da je država bila umješana u bilo što.
    Ne uopšte.

    Po deseti put:
    Ruska vojska je već završila posao(od 26. februara do 3. marta) prije nego se počelo sa regrutovanjem pravih dobrovoljaca i uključivanjem bivših pripadnika Berkuta u nju.
    Dobrovoljačka vojska od preko 10 hiljada vojnika koja umije da koristi najnovije naoružanje, oklopna vozila, samovoznu artiljeriju i polaže minska polja i u roku od par dana okupira teritoriju kao dvije Crne Gore i drži pod opsadom hiljade regularnih ukrajinskih vojnika ne može da se pojavi preko noći sve i da su im Rusi dali čitavo ovo naoružanje.
    Pored toga ukrajinski oficiri su brojne pripadnike "samoodbrane" prepoznali kao ruske oficire jer se znaju sa zajedničih vježbi sastanaka itd.

    Ni najveći rusofili ne negiraju da je Rusija sa vojskom okupirala Krim i Putinovu tvrdnju da se radi o "samoodbrani" vide kao Putinovo ruganje i sprdanje sa zapadom.

    Šta čovjek da zaključi poslije svega nego da se praviš lud?

    PS. I da Sevastopolj je pod jurisdikcijom ,,Vrhovnog sovjeta Republike Krim'', zakonodavno tijelo te Republike... Drugo, nigdje ne piše da ne smiju napuštati baze. I prije ovih problema se ruska vojska slobodno kretala cijelim Krimom. A ovo je ipak vanredna situacija, kada se dogodio državni udar, šta onda očekivati od vojske...
    Nisu se mogli kretati cijelim Krimom bez prethodne dozvole Ukrajine. Smiju napuštati baze ali ne oblast oko Sevastopolja koja ima poseban status.
    Last edited by ASC; 27-03-14 at 01:14.

  4. #4129
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Nema dileme da Putin tuče Amerikance u Ukrajini svim oružjem. To je vrlo atipična operacija za Ruse kakvu do sada nismo navikli da gledamo.
    Nakon brilijantnog i retkog vidjenog osvajanja Krima bez zrna baruta, usledio je jedan fenomenalan psihološki potez u vidu povećavanja plata i penzija na Krimu za duplo, a negde i troduplo.
    Sa takvom tehnikom ovladavanja situacijom i pozitivnim smirivanjem tenzija, Putin se već sreo kao KGB agent u istočnoj Nemačkoj. Naime i Helmut Kol je neposredno nakon rušenja Berlinskog zida, naredio da se svim zaposlenima na prostoru DDR-a isplate zapadnonemačke plate i penzije.

    Svakako da je ova brzo stabilizirajuća taktika
    pomoću novca, uz garanciju opstanka na poslu – opredelila i mnoge oficire, vojnike i policajce da pređu u Ruske oružane snage, zajedno sa svim svojim naoružanjem.
    Za to vreme u ostatku Ukrajine, poskupljuje gas za 50%, a vlada u Kijevu po uputstvima MMF-a najavljuje stezanje kaiša i smanjenje penzija za 50%.

    Rusija se bori na jedan potpuno novi način protiv Zapada.
    Last edited by Dača; 26-03-14 at 21:43.

  5. #4130
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,843
    Thanks Thanks Given 
    1,505
    Thanks Thanks Received 
    5,004
    Thanked in
    2,345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Izgleda da je ruska vojska već nekoliko stotina godina agresor tj. drži ga pod okupacijom. Živ i zdrav ti meni bio. Samo informiši se odkada je tamo ta vojska...
    Po ugovoru iz 1997 godine za potrebe crnomorske flote Rusija je u Sevastipolju mogla da ima maksimalno 12.500 vojnika u vojnim bazama. Naravno, ta vojska je mogla da izlazi van baza, ali samo kao civili. Taj ugovor je potpisan do 2017 godine (na 20 godina) i za korišćenje Sevastipolja kao vojne baze za crnomorsku flotu Rusija je Ukrajni plaćala 97 miliona dolara godišnje. Godine 2010 ugovor je produžen do 2042 godine (još 25 godina) pod uslovom da se obezbjedi 30% jeftiniji gas. Da nije bilo tog produženja iz 2010 godine ruska crnomorska flota bi se prebacila u grad Novorosijsk.

  6. #4131
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,245
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    U "cirkusu" koji već mjesecima traje kršile su se mnoge norme, zakoni, ugovori, dogovori... Obično je u takvim situacijama zapad izlazio kao pobjednik. Ovaj put izgleda da nije.
    Nadam se samo da Putin neće, ponešen "uspjehom" krenuti dalje od Krima. Takođe se nadam da nema usijanih glava koje misle da se Krim može vratiti pod ingerenciju vlasti u Kijevu.

  7. #4132
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Treba znat da postoje javna i tajna diplomatija. Dok se kroz javnu brljaju i prijete jedni drugima kroz tajnu su stvari jasnije i svi od zvanicnika znaju okvirno sto ko oce i sto ko moze dobit....
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  8. #4133
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  9. #4134
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    ahahahah, neka su ga vala presmrdio je vise "strucnjak"
    She is only here to annoy herself!

  10. #4135
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    To je napad na državu!!! Zna se čim se država brani, SILOM!
    Da ne bude zabune, Država je sveta institucija sa bogom danim pravima kao što je monopol na "odbranu" silom.
    Last edited by RoNN|3; 27-03-14 at 18:40. Reason: zaboravih da se "država" piše sa velikim "D"

  11. #4136
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Kad je Rusija ušla vojskom na teritoriji suverene države ?
    U taj isti trenutak kad je prekrstila granice svojih vojnih objekata/terena za vjezbe/objekata infrastrukture te krenula marsrutama koje nisu bile definirane prilozima ukrajinsko-ruskog Sporazuma o najmu pomorske baze na poluotoku Krim.

  12. #4137
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    DOK NA KRIMU PLATE I PENZIJE IDU U NEBO - U UKRAJINI CIJENE IDU U NEBO
    "Idu u nebo" iskljucivo zbog toga da vlast ODUZET CE SVIM RADNICIMA RUSIJE kumulativni dio mirovine za 2014. Takodjer Rusi iя mainland Rusije nece dobit povecanje morovine u iducoj godini koje je bilo predvidjeno programom socijalnih mjera.
    Last edited by A+A; 27-03-14 at 05:52.

  13. #4138
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najnovije vijesti. Ja mislim da je nozbiljno više što pričaju ovi političari sa ,,Zapada'' i njihovi pi-ar promoteri na ovi forum. Obama, predsjednik SAD-ea je saopštio da su Albanci posle dolaska Međunarodnih snaga u južnu srpsku pokrajinu organizovali referendum i proglasili suverenost. Ustvaru, takav referendum posle rata Albanci nikada nisu organizovali nego su ostcepljene proglasili deklaracijom u samozvanoj skupštini van državnih i međunarodnih institucija.

    „NATO je intervenisao tek nakon što su ljudi na Kosovu godinama i sistematski zlostavljani i ubijani. A Kosovo je napustilo Srbiju tek nakon što je organizovan referendum – ne mimo okvira međunarodnog prava, već brižno pripreman u saradnji sa Ujedinjenim nacijama i sa susedima Kosova. Ništa od svega toga nije se desilo na Krimu”, rekao je predsednik SAD Barak Obama (prema „Vašington postu”).

    Više komedije ovde: LINK

    PS. Ukrajina će od MMF-a dobiti oko 30-tak milijardi kredita ... Jutros piše štampa...
    Last edited by salex; 27-03-14 at 15:25.

  14. #4139
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    http://srbinaokup.info/?p=31294

    neka sto RSK ima vladu u progonstvu, nego i skupstinu :lolblue:
    She is only here to annoy herself!

  15. #4140
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Hollywood,CA/South Pacific
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na ovoj temi se raspravlja o Kosovu, Rusiji, SAD, Evropskoj Uniji, NATO, Iraku...o svemu samo ne o Ukrajini.
    I'm the boss, and you're NOTHING! You get that?

  16. #4141
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    "Idu u nebo" iskljucivo zbog toga da vlast ODUZET CE SVIM RADNICIMA RUSIJE kumulativni dio mirovine za 2014. Takodjer Rusi iя mainland Rusije nece dobit povecanje morovine u iducoj godini koje je bilo predvidjeno programom socijalnih mjera.
    Ajde ne kaki više, frcaš se terminima za koje i ne znaš šta u suštini označavaju. :loyal:

  17. #4142
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ovo već prelazi u bezobrazluk. Šta čovjek da zaključi poslije svega nego da se praviš lud? Ni najveći rusofili ne negiraju da je Rusija sa vojskom okupirala Krim i Putinovu tvrdnju da se radi o "samoodbrani" vide kao Putinovo ruganje i sprdanje sa zapadom.
    Ja nisam tzv. ,,rusofil'', a teško sumnjam da to neko može biti (u smislu koje je značenje ta kovanica dobila na ovi forum) ko se zalaže za evro integracije cijelog regiona, pa čak uslovno i u NATO. Međutim, to što mogu biti racionalan pa predvidjeti da je takav put za Crnu Goru neminovan ne znači da trebam, kako sam više puta naveo, silovati svoj razum. Ja sam nekoliko puta rek'o da je ono što su uradili Krimljani neustavno i nezakonito. Nemam potrebu da se pravdam, a pogotovo da dokazujem da li jesam ili nisam ,,rusofil''.

    A što se tiče tih ,,rusofila'' mislim da reaguju previše emotivno, jer eto to je prvi put posle raspada SSSR-a od Sirije pa na ovamo da Ruska Federacija pravda svoj status nuklearne vojne super sile.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Jes, ja buncam i manipulišem, a ti objektivno izvještavaš.
    Pogrešno, ja ne izvejštavam. A što ti si to na Majdan kad veliš ,,da vjeruješ samo svojim očima'' ?! Ja samo komentarišem događaje u odnosu na ustavne i zakonske norme, politika me ne zanima. Kad kažem da u ustavu Ukrajine ne postoji institucija ,,vršioca dužnosti predsjednika države'' onda kažem to zato što sam pročitao tekst ustava koji sam našao na netu. Ako kažem da Vrhovna Rada ne može raspustiti ustavni sud, to sam rek'o zato što u ustavu piše da sudije imaju mandat i da ne mogu biti opozvane od izvršne, zakonodavne ili bilo koje druge vlasti. Ako sam reko da pučisti nisu ispunili propisanu proceduru za zamjenu ustava, to sam reko zato što u ustavu piše da se njegova pravna snaga može opozvati samo u proceduri u kojoj učestvuju predsjednik države, parlament i građani na referendumu. I postoji još sijast nezakonitosti koje su počinile revolucionarne vlasti, a koje ti nisi čak ni pomenuo. Pa bi valjda, shodno tvojoj logici, mogli reći da si ti Amerikanofil - jer postoji više osnova no da sam ja rusofil.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kakva vojska? - Janukovič je pokušavao da pojača Berkut svojim pristalicama iz pojedinih djelova vojske, nakon što su najviši komadanti odbili da se uključe i da mu spašavaju guzicu. Odred padobranaca koji je dolazio vozom je zaustavljen na ulazu u Kijev. A još neki odredi su zaustavljeni na drugim mjestima od strane opozicionara. Janukovič je poptuno izgubio kontrolu i za njega je situacija bila loša i na političkom nivou gdje su članovi njegove partije počeli da ga napuštaju, među policijom koja je takođe prelazila na stranu demonstranata, na nivou vojske koja je odbila da se miješa i na ulici gdje je broj demonstranata rastao uprkos tome što je lako mogla da se izgubi glava. Što se dozvole tiče policija ju je imala i prije 20. februara do kada su ubili već tridesetak demonstranata. 20-og su dobili dozvolu da se ne ustručavaju i naredbu da se naoružaju kalašnjikovima.
    Opet pišeš besmislice. To ama baš ništa ne znači kada se govori o unutrašnjoj političkoj poziciji i legitimitetu. Već sam ti napis'o da Ukrajina ima 40.000.000 stanovnika ... A koliko Kijev ima stanovnika ?! :P

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Već sam napisao ranije - oko hiljadu. Čitaj šta se piše. Nisu uopšte razbili obične policajce. Iz mjera predostrožnosti i u skladu sa veličinom skupa su ispred vlade postavljeni specijalci kao što se to svuđe radi. Bilo je izvještača na trgu iz raznih država i raznih televizija ali izgleda da treba da slušamo samo što Rusi vele. I da bilo je 400 demonstranata(30. novembra pred zoru). To sam već objasnio. U toku dana (29. novembra) taj se protest naravno mjerio desetinama hiljada ali tad još trg nije bio pretvoren u masovni kamp i ogromna većina ljudi je išla doma da spava u toku noći.
    U 4 ujutru kad je izvršen napad na demonstrante broj je spao na 400.
    Naravno, ti ćeš krivično djela terorizma i napada na državne institucije svesti na ,,incident''. Nemam namjeru da se prepirem sa nekim ko se drži kao očigleni ,,amerikanofil'' i da vodi raspravu tipa ,,jes-nije''. To da je bio napad na vladu, da su taj napad izvršili demonstranti, da je civilna policija razbijena i da su zato pozvane ,,Berkut'' i druge specijalne formacije je podatak zvanične vlast (tadašnje zvanične, prije puča), a ne informacija sa stranica žutih tabloida. Da je bilo 1000, a to nije mali broj, a bilo je više, ne mijenja bit stvari. Taj akt napada na državnu instituciji je automatski delegitimisao ,,Majdanbojse'' i već tada je bilo jasno u kojem to pravcu ide...

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne uopšte. Po deseti put: Ruska vojska je već završila posao(od 26. februara do 3. marta) prije nego se počelo sa regrutovanjem pravih dobrovoljaca i uključivanjem bivših pripadnika Berkuta u nju. Dobrovoljačka vojska od preko 10 hiljada vojnika koja umije da koristi najnovije naoružanje, oklopna vozila, samovoznu artiljeriju i polaže minska polja i u roku od par dana okupira teritoriju kao dvije Crne Gore i drži pod opsadom hiljade regularnih ukrajinskih vojnika ne može da se pojavi preko noći sve i da su im Rusi dali čitavo ovo naoružanje. Pored toga ukrajinski oficiri su brojne pripadnike "samoodbrane" prepoznali kao ruske oficire jer se znaju sa zajedničih vježbi sastanaka itd.
    Ja sam ti rek'o. Ne postoje zvanični dokumenti iz komandnog lanca, ne postoji nikakav drugi materijalni dokaz, sem ,,dokaza sa YouTub-a''... Npr., kada su Srbi ratovali u Bosni, ili kada su Rusi za vrijeme ,,Kubanske krize'' instalirali nuklearne projektile na Kubu Amerikanci su pokazivali satelitske snimke koji to ,,navodno'' dokazuju.

    Pokret tolikog broja vojnika, raspoređivanje samohodnih haubica kako vele neki na ovi forum, nije se mogao desiti ispod zemlje...

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Nisu se mogli kretati cijelim Krimom bez prethodne dozvole Ukrajine. Smiju napuštati baze ali ne oblast oko Sevastopolja koja ima poseban status.
    Čuh ,,Ukrajine'', kojeg organa. Da nije predsjednik države ?! A da, oni nemaju predsjednika, oni imaju ,,vršioca dužmosti predsjednika'' ... Ček, ček malo, ali ustav ne poznaje instituciju ,,vršioca dužnosti predsjednika'' nego kaže da kada nema predsjednika jedan mali dio nadležnosti preuzima ,,predsjednik vlade'' i to samo u cilju organizovanja izbora i rešavanja protokolarnih pitanja... Ali zar nije trenutno sadašnji predsjednik države ujedno i predsjednik parlamenta, a to ne predviđa ustav...

    ---

    Pučisti i ekstremisti su napravili šprdnju od države...

  18. #4143
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šmit: Sankcije Rusiji su najobičnija glupost


    Najpopularniji nemački kancelar svih vremena oštro kritikovao Zapad zbog sučeljavanja s Rusijom.



    Bivši kancelar Nemačke Helmut Šmit oštro je kritikovao Zapad zbog, kako je rekao, promašene politike prema Rusiji. U intervjuu vodećem političkom nedeljniku građanske levice „Cajt” nekadašnji vođa nemačke socijaldemokratije nazvao je sankcije koje su zavedene Moskvi, ali i nove sankcije kojima se preti, najobičnijom glupošću koja, u najmanju ruku, može da šteti Zapadu koliko i Rusiji.

    Šmit je već drugi bivši nemački kancelar koji je oštro kritikovao Zapad zbog „promašene, neefikasne i nepotrebne” politike sučeljavanja s Moskvom. Prethodno, u jeku ukrajinske krize, to je učinio Gerhard Šreder. Prethodnik Angele Merkel na čelu nemačke vlade, podsećanja radi, kao prvi zapadni političar priznao je krivicu država članica NATO-a koje su 1999. godine bombardovale SR Jugoslaviju, ali i svoju ličnu krivicu, jer je tada kao kancelar Vlade dopustio da se Jugoslavija napadne bez mandata UN i tako prekrši međunarodno pravo.

    Za razliku od Šrederovih reči, čiju su oštricu kritike otupeli nemački i evropski mediji, ukazujući na to da je on sada šef rusko-nemačkog energetskog konzorcijuma i time zavisan od naklonosti Moskve, Šmitova kritika odjeknula je na prostorima između Rajne i Odre. Između ostalog i zbog toga što se Šmit danas smatra „savešću” Nemačke. Tek nedavno, on je u zajedničkoj anketi vodećih nemačkih medija, bez obzira na političku orijentaciju, proglašen najpopularnijim nemačkim kancelarom svih vremena – popularnijim čak i od Ota fon Bizmarka i Angele Merkel.

    „Sankcije koje su zavedene Rusiji nemaju praktično nikakvog efekta osim prozirne namere da se pretnjama ukaže domaćoj (zapadnoj) javnosti na odlučnu reakciju njenih političara”, rekao je Šmit, pri čemu se osvrnuo na isključenje Rusije iz G8, foruma osam ekonomski najrazvijenijih zemalja sveta. „Upravo je G8 nudio priliku za dijalog za okruglim stolom koju je Zapad propustio da iskoristi. Sa druge strane, isključenje Rusije iz G8 nije ništa drugo do politička kozmetika. To je svakom iole upućenom političaru jasno. G8, naime, nema ni približno onaj značaj za globalni ekonomski razvoj koji ima G20. Nikom od zapadnih predstavnika, međutim, nije bilo ni na kraj pameti da predloži isključenje Rusije iz tog tela.”

    M. K.
    objavljeno: 26.03.2014.

    http://www.politika.rs/rubrike/Svet/...lupost.lt.html

  19. #4144
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve u svemu Ukrajina ce pod zapadnim fasistima biti jos bednija nego danas.

    Zapad im daje nove kredite, ali samo iskljucivo da vrate stare - tj refinansiraju stare . Zbog tih novih kredita, standard u Ukrajini nece porasti, vec naprotiv pasce jos vise nego ikad jer su uslovi MMF-a za nove kredite da se povecaju cijene gasa struje komunalija za 50-100%, da se prekine sa subvencijom najsiromasnijima kao i da se smanje penzije za 50%.

    Ukrajinici ce uskoro imati njemacke cijene ali africke plate i penzije od 50 eura u prosjeku ....

    Plus zahtev MMF-a je i privatizacija svih drzavnih preduzeca, i usled toga milioni Ukrajinaca ce ostati bez posla, jer posljedica svake takve privatizacije jeste masovni otkazi zaposlenima...

    Koga Amerika/EU brane i hrane taj je unisten i upropasten.

  20. #4145
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ajde ne kaki više, frcaš se terminima za koje i ne znaš šta u suštini označavaju. :loyal:
    Zar te mama i tata nisu ucili da svinjsko ponasanje na forumu ne sluzi kao dokaz da si pametan i posten?

  21. #4146
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    U taj isti trenutak kad je prekrstila granice svojih vojnih objekata/terena za vjezbe/objekata infrastrukture te krenula marsrutama koje nisu bile definirane prilozima ukrajinsko-ruskog Sporazuma o najmu pomorske baze na poluotoku Krim.

    A+A, sigurno znas da je Ukrajinu onoliku kolika je bila stvarala generacijama upravo ruska vojska, te da je bilo prilicno glupo ocekivati da ce dopustiti nekim tamo sektorima i banderasima da je serviraju nato paktu da bude prijetnja Rusiji. Onog trenutka kada su sektori i banderasi krenuli sa realizacijom te nato Ukrajine, Ukrajina ona koju smo znali je prestala da postoji, nato Ukrajina ne moze zadrzati granice Ukrajine, ona ce biti znacajno manja od Ukrajine, Bice manja onoliko koliko procijeni ruska vojska da treba biti manja.

    Znam da se pridjevi koji se zavrsavaju na ski, chki i cki pisu pocetnim malim slovima, odsad pa na dalje i ubuduce ukoliko su ti pridjevi Crnogorski ili Ruski pisu se velikim pocetnim slovima.

    Ne ide da recimo Rusku vojsku pisemo malim pocetnim slovom ...

  22. #4147
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Onog trenutka kada su sektori i banderasi krenuli sa realizacijom te nato Ukrajine, Ukrajina ona koju smo znali je prestala da postoji, nato Ukrajina ne moze zadrzati granice Ukrajine, ona ce biti znacajno manja od Ukrajine, Bice manja onoliko koliko procijeni ruska vojska da treba biti manja.

  23. #4148
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,767
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    4,486
    Thanked in
    1,721 Posts

    Default

    Jedan od vođa desnog sektora je ubijen od strane ukrajinske policije prije 3 dana. Navodno je krenuo da bježi od policije koja je pokušala da ga uhapsi pri čemu je izvadio pištolj i otvorio vatru na njih.

    To je ovo govedo:



    Zbog ovoga je noćas oko 1500 pristalica desnog sektora i nacionalista pokušavaju da upadnu u parlament. U njemu se trenutno nalaze obezbjeđenje i novinari.
    Last edited by ASC; 27-03-14 at 20:55.

  24. #4149
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Budva
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista od sankcija,navukose ameri Putina da se pokolje sa bracom,misija zavrsena,oni nastavljaju dalje,a ostavljaju tamo da tinja vatra pa ce je s vremena na vrijeme rasplamsat,zajeba se Putin,isitreno,bar da je izbrojao do 10...

  25. #4150
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


Page 166 of 273 FirstFirst ... 66116156162163164165166167168169170176216266 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •