View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 92 of 273 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast
Results 2,276 to 2,300 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #2276
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mok4 View Post
    Aj da odem i ja u mali off, ali samo sad.

    Razmišljam nešto o tome koji je razlog ovih podjela na Istok i Zapad medju nama (Crnogorcima) i razmišljajući sve više navodim na to da glavni razlog leži u vjeri koja je god nas na prvom mjestu.Svako se okreće onome ko mu je identitetski a samim tim i vjerski bliži i miliji i to se stavlja na prvo mjesto uopšte ne razmišljajući da li su određene odluke jedne ili druge strane zaista u stvarnosti dobre ili loše.To je ta neka zatupljenost i zaostalost najblaže rečeno koja je prisutna kod nas, kod nekih je čak i mržnja prisutna.I ne govorim samo o forumu veći o ljudima van njega sa kojima sam imao prilike da se upoznam i da pričam.
    Priznaćete, rijetko će se koji musliman ili katolik staviti na stranu Rusije, a isto tako rijetko će koji pravoslavac navijati za Zapad.To je ključ podjela kod nas.Ljudi previše gledaju u prošlost i to što je bilo prije 100, 200 ili 1000 godina.

    Tako da otuda ovi navijači jedne ili druge strane i po pitanju Ukrajine.Njima će i potpuno pogrešna odluka izgledati kao skroz ispravna, jer stvar posmatraju subjektivno i onako kako bi oni željeli.Nije im bitan Ukrajinski narod već samo pobjeda Zapada ili Istoka.

    I naravno da ima izuzetaka koji sagledavaju stvari objektivno i koji nisu obojeni isključivo vjerom, ali takvi su u manjini, nažalost.
    Ne mora da znaci. Po nekad se subjektivni i objektivni dozivljaji poklapaju.
    Last edited by Byk-e; 04-03-14 at 15:52.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  2. #2277
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovaj Putin je obicni mekusac, ovo bi drug Staljin rijesio u par poteza . . .

  3. #2278
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    JOŠ JEDNOM - SLIKA U PUNOJ REZOLUCIJI ZA LIJEPO JUTRO I JOŠ LJEPŠI DAN

    Prvi kanal Ruske državne televizije doveo je u vezu Ukrajinu i bombardovanje komšijske, pa i malo naše bašte...
    http://dijaspora.wordpress.com/2014/...%D0%B5-%D0%B4/

    Za neupućene - istorijska mapa stvaranja Ukrajine i Krima... NIJE TO IŠLO BEZ MAJČICE RUSIJE!

    Odlicna mapa za one koji ovo uporedjuju sa odnosom Srbije prema CG, pogledajte sta bi oni bili da ih nije Rusija pomagala, kod nas je situacija obrnuta za 360 stepeni !

  4. #2279
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    A to sto ljudi mogu da poginu, nikom nista, jel?

    Svaka vam je prica takva.

    Hahaha kako licemjerno... pocelo se cak voditi racuna o ljudskim zivotima da je situacija obrnuta to bi bile sitne kolateralne stete.

  5. #2280
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ti stvarno vjerujes da bi nasa interventna stajala i gledala kako bacaju molotove na njih i ruse i pale okolo? Pa kad je bilo ono oko Kosova digla se frka oko razbijenog stakla na 2 prodavnice a ne još da se zapali nešto kao ovi što su palili po Kijevu.

    Ja i dalje nisam siguran da li nas samo troluješ
    14 januara 1998 je masa u Podgorici, i to bez ikakvog povoda (za razliku od Kijevljana koji su ga i te kako imali) radila stvari prema kojima ovo u Ukrajini izgleda kao karneval-radile su i mashinke, i pistolji, i kashikare su bacane na policiju, i islo se do kasarni Moraca i Masline da se traze mitraljezi i bombe da se uzhdi sve. Policija jednog bojevog metka nije ispalila u narod i opet je razbila masu za nekoliko sati. A kad se oko Kosova digla frka je li kome palo u policiji na pamet da strijelja narod-naravno da ne. A kad je masa protivnika gej parade rusila i bacala molotovljeve koktele tada vam je bila kriva gej populacija shto sheta pa ih je "izazvala". Toliko o tom konzistentnom i principijelnom stavu. Napadi na manjine bez povoda su inace jedna od glavnih manifestacija fashizma, ali vas tada nije bilo nigdje da taj fashizam osudite, ma ste mnogo pogodjeni ovim "fasistima" u Ukrajini poljskog i jevrejskog porijekla koji se klanjaju savrshenom nacisti koji je toliko obozavao Hitlera, da je bash uzivao da bude zatvorenik u konclogoru, pa je tamo proboravio 4 godine.

    Quote Originally Posted by Fernando Redondo
    Nijedna država nije finansirala nasilne ispade demonstranata u Kijevu. Priče da je to radila Angela Merkel ili Džon Mekejn su sulude. Iskreno, u svakoj revoluciji koja poprimi te razmjere naći će se organizacija ludaka koju baš zabolje ko se bori protiv koga nego samo iskoriste priliku da naprave nered, ižive se i upotrebe oružje koje štekaju u arsenalu. Nerijetko su takvi ljudi i plaćeni, i to plaćeni od istog režima protiv kojeg se i bore.


    Potpuno tacno, ali dzaba prica. Drustvo sa dojc kafe iz Titograda, Alan Forda i kladionice Korner je reklo da "to sve Amerika muti" i mogu im doci sad zajedno Putin, Obama, Merkel, Julija Timosenko, Klicko i Janukovic i objasniti im da to nije tako, opet ce biti da "to sve Amerika muti" i to je to. Vecina teorija zavjere inace i nastaje kad se kafanska analitika udruzi sa nedovoljnim obrazovanjem, a na sve to se doda pristup Internetu, pa se tako i dolazi do ovih sjajnih zakljucaka.

    Quote Originally Posted by Fernando Redondo
    Ja sam lično jako obazriv kad su u pitanju ovakva masovna okupljanja i smatram da koliko god Janukovič bio loš državnik njegova smjena nije vrijeđela onih izgubljenih života, mislim i na policajce.


    Postujem stav a i ja sam naravno za to da se ljudske zrtve uvijek izbjegavaju ako je to ikako moguce, ali samo bih dodao jedno: ti ljudi su smatrali da to zasto se bore vrijedi rizika zhivota, i to se mora poshtovati. Oni to sigurno bolje znaju nego mi odavde, bez obzira na nase stavove o tome. Zato me i nervira mlatinjanje totalno neobavijestenih likova koji ih nazivaju "fashistima" a kao sto ti rece, Mila bi lincovali i na kolac nabili (kolac, ne kolach) ali kad se susretnu ne sa Interventnom, nego sa saobracajnom policijom, onda bude ono "nemo'te da me ko udario". Nego, zbog toga sto vecina opoziciono nastrojenih ljudi (cast izuzecima) i dan danas, kao sto se lijepo vidi na ovoj temi, razmislja u kategorijama "Majcice Rusije" i "Trulog Zapada", zato i imamo prolongiranu vladavinu korumpiranog, skleroticnog i stetnog rezima u Crnoj Gori.

    Jos nesto-naravno da je prioritet da ljudi ne ginu, ni za "Zapad" ni za "Istok". Ali to ne znaci da se izmedju ta dva pojma ne moze napraviti izbor i jasno odrediti koji se preferira. Izmedju ostalog, zahvaljujuci tom "Zapadu" i imate privilegiju da ovdje pishete, ukljucujuci i dizanje Putina u nebesa. A probajte da u Rusiji napisete hvalospjev Obami, Merkelovoj ili Klicku pa da vidimo kako cete proci.
    Last edited by Recordare88; 04-03-14 at 16:31.
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #2281
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ni ja nisam shvatio zasto si stavio onaj citat, koji, buduci da je nikolin i pri tome da se odnosi na Ruse, izgleda kao uvreda i crna nezahvalnost.
    Pa si se ti nasa da intervenises? Prica je bila o govoru Putina koji je odrza diplomatski govor a ne neki agresorski (pozdrzavam sto je tako). Inace moj savjet za u'buduce ti je da na stvari koje nisi shvatio ne odgovaras isto tako....
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  7. #2282
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,750
    Thanks Thanks Given 
    1,490
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    1,710 Posts

    Default

    Russia fires it's first shots in Crimea as soldiers warn off unarmed Ukrainian troops advancing on occupied airfield to demand their jobs back.

    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ip-Crimea.html

    Imate video dolje u članku...
    Last edited by ASC; 04-03-14 at 16:27.

  8. #2283
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Niksic/Herceg Novi
    Posts
    511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pises o necem o cemu blage veze nemas i uzmi najobicnije novine da se malo informises. Klicko je na primjer doktor nauka i nije se bas naprimao tih "kontinuiranih udaraca u glavu", a sa profasistickim demonstratima ima veze koliko i ti. Da bi bolje razumio on sam nije htio nikakvo ucesće u toj Vladi, a da li zbog toga sto mu se to veselo drustvo ne svidja ili zbog necega drugog mozemo nagadjati. Posto se pozivas na legitimnost on je za svoje djelovanje legitiman da ne moze biti legitimnije, jer na izborima sve dobio i od ulice nista osim zvizduka.
    Cudno je da se i Putin lijepo izrazavao za tu "njemacku marionetu," a tesko ćes naći osobu koja ima manje veze sa svim tim lopovlucima, oligarsima.... i cudima ukrajinskim od Klicka i pravo je cudo da ti bas on zasmeta.
    Buduci da sam i sam dobio inrfaction poene zbog slicnih konstrukcija - molio bih te da kvalifikacije tipa "nemas pojma" ostavis za sebe. Hvala.

    Inace, apsolutno zadrzavam pravo da nekog ne simpatisem, i tu jasno pravim razliku izmedju subjektivnog misljenja i objektivnog posmatranja stvari Dalje, doktorat nekome ne daje legitimitet za onakvo djelovanje (podstrehivanje devastacija i nemira), a jos manje je potvrda necijih intelektualno-etickih kvaliteta, pogotovo danas. Za mene je Klicko nista drugo do zapadna marioneta, koja ce (i vec je) biti adekvatno iskoristena a potom i odbacena. Sto se tice price o "kontinuiranim udarcima u glavu" - mislio sam da je makar to koliko ih prosjecan bokser u toku karijere primi opstepoznato

  9. #2284
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    14 januara 1998 je masa u Podgorici, i to bez ikakvog povoda (za razliku od Kijevljana koji su ga i te kako imali)
    ahem, izbore u Ukrajini su priznali svi ukljucujuci opoziciju & EU & Rusiju, u CG se te 97e glasalo znamo dobro kako...
    She is only here to annoy herself!

  10. #2285
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Niksic/Herceg Novi
    Posts
    511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Potpuno tacno, ali dzaba prica. Drustvo sa dojc kafe iz Titograda, Alan Forda i kladionice Korner je reklo da "to sve Amerika muti" i mogu im doci sad zajedno Putin, Obama, Merkel, Julija Timosenko, Klicko i Janukovic i objasniti im da to nije tako, opet ce biti da "to sve Amerika muti" i to je to. Vecina teorija zavjere inace i nastaje kad se kafanska analitika udruzi sa nedovoljnim obrazovanjem, a na sve to se doda pristup Internetu, pa se tako i dolazi do ovih sjajnih zakljucaka.
    Hahahaha, ma da - sve ove akcije uopste nisu kordinirane sa centrima moci u Vasingtonu i Briselu, i savsim je puka slucajnost sto apsolutno svaki bitan potez vlada zemalja Evrope (a koje igraju pod dirigentskom palicom zapada) apsolutno odgovara njihovim geopolitickim, strateskim, ekonomskim, i kakvim sve ne drugim interesima Inace, ruku na srce - def. ima istine u prici o "kafanskoj analitici i nedovoljnom obrazovanju" - ali ovo navedeno apsolutno nema veze sa tim... Ovakvi fakti nisu podlozni interpretaciji, samim tim ni pogresnoj...

    Postujem stav a i ja sam naravno za to da se ljudske zrtve uvijek izbjegavaju ako je to ikako moguce, ali samo bih dodao jedno: ti ljudi su smatrali da to zasto se bore vrijedi rizika zhivota, i to se mora poshtovati. Oni to sigurno bolje znaju nego mi odavde, bez obzira na nase stavove o tome. Zato me i nervira mlatinjanje totalno neobavijestenih likova koji ih nazivaju "fashistima" a kao sto ti rece, Mila bi lincovali i na kolac nabili (kolac, ne kolach) ali kad se susretnu ne sa Interventnom, nego sa saobracajnom policijom, onda bude ono "nemo'te da me ko udario". Nego, zbog toga sto vecina opoziciono nastrojenih ljudi (cast izuzecima) i dan danas, kao sto se lijepo vidi na ovoj temi, razmislja u kategorijama "Majcice Rusije" i "Trulog Zapada", zato i imamo prolongiranu vladavinu korumpiranog, skleroticnog i stetnog rezima u Crnoj Gori.
    Najlakse je ljude koji ne dijele tvoje stavove nazvati "neobavjestenima", "neinformisanima", "onima koji mlatinjaju" i sl. Ipak, trebao bi da vodis racuna da takve kvalifikacije zapravo govore iskljucivo o tebi - a ne o njima, i da si jedini koga one diskredituju. Mada, posle dovodjenja u korelaciju fraze "Milosrdni Andjeo" i "sprecavanje etnickog ciscenja" - tvoj "kredibilitet" je zasao u domen loseg sci-fi-ja

    Jos nesto-naravno da je prioritet da ljudi ne ginu, ni za "Zapad" ni za "Istok". Ali to ne znaci da se izmedju ta dva pojma ne moze napraviti izbor i jasno odrediti koji se preferira. Izmedju ostalog, zahvaljujuci tom "Zapadu" i imate privilegiju da ovdje pishete, ukljucujuci i dizanje Putina u nebesa. A probajte da u Rusiji napisete hvalospjev Obami, Merkelovoj ili Klicku pa da vidimo kako cete proci.
    Hahaha, kakva bed time story Vrhunac ironije je kad neko za kog Americke okupacije zemalja sirom svijeta imaju legitimitet i predstavljaju "humanitarne" akcije (sprecavanje etnickog ciscenja) pocne da prica ovu pricu Zahvaljujuci tom "Zapadu" smo imali privilegiju da igramo basket pod sirenom za uzbunu, i bombarderima koji nam kruze nad glavama, moj dobri neobavjesteni "internet ratnice"...

  11. #2286
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Eo Lukša svim srcem podržava EU i Kijev, lagano se uvlači još više..

  12. #2287
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,750
    Thanks Thanks Given 
    1,490
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    1,710 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ahem, izbore u Ukrajini su priznali svi ukljucujuci opoziciju & EU & Rusiju, u CG se te 97e glasalo znamo dobro kako...
    U Ukrajini se nije odmah krenulo u nasilno obaranje vlasti.

    3 mjeseca su se tražili vanredni izbori zbog Janukovičevog zaokreta u spoljnjoj politici. Vlast je oborena nakon što je Berkutu naređeno da puca po demonstrantima što je imalo za poslijedicu da dobar dio policije pređe na stranu demonstranata, i dio Janukovičeve partije okrene protiv njega.

    Janukovič je na kraju pristao na vanredne izbore i to u decembru. Međutim, samo bi ludak na to pristao poslije svih njegovih poteza jer čovjek zaslužuje da završi na dugogodišnjoj robiji.

  13. #2288
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milano007 View Post
    apsolutno svaki bitan potez vlada zemalja Evrope (a koje igraju pod dirigentskom palicom zapada) apsolutno odgovara njihovim geopolitickim, strateskim, ekonomskim, i kakvim sve ne drugim interesima
    Ti vjerovatno smatras da vlade zemalja Evrope treba da se bore za africke interese ili recimo juznoazijske, i da rade stvari koje odgovaraju Lesotu i Maleziji.

    Quote Originally Posted by Milano007
    Najlakse je ljude koji ne dijele tvoje stavove nazvati "neobavjestenima", "neinformisanima", "onima koji mlatinjaju" i sl.
    Ne znam sto je najlakse, ali znam da je uvijek najbolje nazvati stvari pravim imenom.

    Quote Originally Posted by Milano007
    Zahvaljujuci tom "Zapadu" smo imali privilegiju da igramo basket pod sirenom za uzbunu, i bombarderima koji nam kruze nad glavama, moj dobri neobavjesteni "internet ratnice"...
    Zahvaljujuci Zapadu si imao privilegiju da Slobodan Milosevic od Bijelog Polja (recimo) ne pravi novi Vukovar i od Kolasina (recimo) novu Srebrenicu.

    Nego, kad se malo bolje razmisli-kakve ovo sve veze ima sa Ukrajinom? Ili da postavimo ovako stvari: ako vec principijelno osudjujes mijesanje Zapada u unutrasnje stvari drugih zemalja, osudjujes li po istom principu mijesanje Rusije u unutrasnje stvari Ukrajine? Da ili ne?
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #2289
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    što bi momci, što riješismo, idemo li u tu Ukrajinu da branimo ruske trupe od invazije ukrajinske vojske na Krim?
    imala je oci boje vejna, boje vejna boje runija

  15. #2290
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post

    nepristrasne i pristrasne individue
    Nepristrasne individue ne postoje. Ne samo na ovoj, nego na bilo kojoj drugoj temi. Covjek je po prirodi subjektivan,interpretira ono sto zapazi i zauzima stavove na osnovu milion (racionalnih i iracionalnih) razloga i pobuda.
    Deserve's got nothing to do with it.

  16. #2291
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ahem, izbore u Ukrajini su priznali svi ukljucujuci opoziciju & EU & Rusiju, u CG se te 97e glasalo znamo dobro kako...
    Ah, trebalo je odmah da kazes...
    Deserve's got nothing to do with it.

  17. #2292
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Nepristrasne individue ne postoje. Ne samo na ovoj, nego na bilo kojoj drugoj temi. Covjek je po prirodi subjektivan,interpretira ono sto zapazi i zauzima stavove na osnovu milion (racionalnih i iracionalnih) razloga i pobuda.
    Ja mislim da čovjek može da bude svjesan objektivnih činjenica. To ne znači da on iz čisto subjektivnih razloga neće težiti nekom stavu, ali to ne znači da neće biti u mogućnosti da ga objektivno sagleda upravo kao takav - emocionalan i subjektivan. Uopšte, svi odnosi među ljudima ionako, zahvaljujući kompleksnoj ljudskoj psihi, i nisu potpuno objektivno dokučivi, iako je bilo pokušaja da se ljudsko ponašanje i ljudsko društvo objasne strogo metodama prirodnih nauka. Samim tim, to što ja i ti mislimo o Ukrajinskoj krizi, ne znači da njene posljedice i faktori vezani za nju nisu objektivno sagledivi. No, ponekad je mržnja i strast odbrambeni mehanizam, koji mada neracionalan i neobuzdan, može biti i efikasan. No to je sredstvo nižih slojeva. A puppet-master je surovo realan i proračunat.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  18. #2293
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    3 mjeseca su se tražili vanredni izbori zbog Janukovičevog zaokreta u spoljnjoj politici. Vlast je oborena nakon što je Berkutu naređeno da puca po demonstrantima što je imalo za poslijedicu da dobar dio policije pređe na stranu demonstranata, i dio Janukovičeve partije okrene protiv njega.
    ja sam tu situaciju pratio i to nisam vidio tako, iz prostog razloga što je sama policija apelovala i to više puta da im se to odobri jer nisu mogli više da trpe da se ovi iživljavaju na njima
    She is only here to annoy herself!

  19. #2294
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ah, trebalo je odmah da kazes...
    sto ne kazem sta? Pitaj danasnje clanove i aktiviste dpsa koji se toga sjecaju da li su ti izbori bili regularni. Sami biracki spisak nije sredjen ni dan danas i marifetluka je bilo i u vrlo skorije vrijeme a šta se tada radilo to ni oni sami ne znaju.
    She is only here to annoy herself!

  20. #2295
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Evo Vlada CG prijeti Rusiji sankcijama, kakve prazne glave vode našu državu.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  21. #2296
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sto ne kazem sta? Pitaj danasnje clanove i aktiviste dpsa koji se toga sjecaju da li su ti izbori bili regularni. Sami biracki spisak nije sredjen ni dan danas i marifetluka je bilo i u vrlo skorije vrijeme a šta se tada radilo to ni oni sami ne znaju.
    Да су били регуларни, нису.
    А штеловале су обије стране, Милошевићева хвала богу, мање успјешно.
    Иначе излазност на тим изборима је била приближна или чак већа излазности на референдуму.
    Last edited by BAR; 04-03-14 at 18:53.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #2297
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,297
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    391
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    A nasa vlada se sa glavom ne pita..Umjesto da ostanu uzdrzani, sto je najpametnija solucija, oni se opet glupiraju i igraju onako kako zapad svira..Prije toga Montenegro podrzava napad na Syriu hahahaa..e paa...
    Ne znam dokle Amerika ima obraza da osudjuje i prica kako Rusi krse suverenitet druge drzave a oni sto cine je sve legitimno..Nevjerovatno u kakvom svijetu zivimo..

  23. #2298
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Evo Vlada CG prijeti Rusiji sankcijama, kakve prazne glave vode našu državu.
    Нешто си погрешно прочитао.

    ЦГ као придружени члан мора да пратити спољну политику ЕУ, а то значи да мора упутити кратку ноту "израза забринутости".(што ће и Србија морати да уради)

    Санкције су само у говору предсједника САД и служе за унутрашње потребе.
    Европи то ни не пада на памет.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #2299
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Rusija sigurno radi na tome da se povuče, ali i da ostane "gornja" u ovoj priči. Jer im se sigurno smješe sankcije ako ovako nastave, a to bi ih dobro unazadilo tako da... očekujem neko prelazno rješenje u međuvremenu.

    Doduše, činjenica je jedna - Ukrajina je gurnuta u provaliju i njoj tek predstoji dug put ka oporavku. Politička situacija je nikad gora, jedan dio državnog aparata i građana otkazuje poslušnost, ekonomija je u prelošem stanju...

  25. #2300
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    http://www.break.com/video/russian-n...he-air-2583846

    Quote Originally Posted by master_od1
    She upset now. Wait till she see what Obama does. Then she will go nuts.
    :lolblue:

    I am so post-rock I shit sad birds.


Page 92 of 273 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •