View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 237 of 272 FirstFirst ... 137187227233234235236237238239240241247 ... LastLast
Results 5,901 to 5,925 of 6788

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #5901
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Naravno, dosmrdilo je zapadu da gleda kako Rusi švercaju oružje i ulaze na Ukrainski teritorij. Vrjeme je da se tom perfidnom planu stane na put i otjera Ruse sa teritorije koja nije njihova.

    Good luck with that.

    Nemoj samo da placete kad vas Rusi pocepaju ko staru kantu....

    Vec je preko 300 americkih i poljskih placenika zavrsilo u dzakovima i poslato je na avione kuci nazad.

    O broju nastradalih vojnika ukra da i ne govorim.

    I sve te gubitke su imali bez direktenog mijesanja vojske Rusije, tj od jedinica armije DNR i LNR-a.

    Na Rusiji su zube razbili i Napoleon i Hitler, tako da Obami i njegovoj soldateski sluga i placenika ne dajem ama bas nikakve sanse
    Last edited by Kawcek; 03-09-14 at 19:08.

  2. #5902
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    Naravno da je tacno kada o tome pise pola svijeta

    Amerika je ukrala ukrajinsko zlato jednako kao sto su ukrali Iracko

    Evo 5 linkova sa 5 razlicitih americkih i kanadskih sajtova koji govore o kradji ukrajinskog zlata od strane amerike

    http://www.globalresearch.ca/ukraine...eserve/5373446

    http://21stcenturywire.com/2014/03/2...gold-reserves/

    http://www.zerohedge.com/news/2014-0...r-its-gold-fed

    http://newswire-24.com/2014/03/07/4827/

    http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=94271

    Nijedan od ovih izvora nije ruski vec su engleski, americki i kanadski

    A evo slika americkih vojnika sa pokradenim irackim zlatom





    Amerika i njena pudlica EU se ponasaju kao svaki drugi razbojnik/mafijas - kradu, ucijenjuju, pljackaju, otimaju, ubijaju ako im se suprostavis....

    Na delu je globalni svjetski americko-europski drzavni terorizam

    Naravno sve je to tako dobro sročeno da zvuči tačno, pogotovo kad blogeri prepisuju jedan od drugoga i razglabaju tokove velikih svijetskih zavijera. Tužno je i smiješno u isto vrijeme.

    Treba još samo stavit limenu kapu da mi NATO ne čita misli preko špijunskih satelita... šuš, da me ne čuju!!!

    Last edited by funestis; 03-09-14 at 19:22.

  3. #5903
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    Good luck with that.

    Nemoj samo da placete kad vas Rusi pocepaju ko staru kantu....

    Vec je preko 300 americkih i poljskih placenika zavrsilo u dzakovima i poslato je na avione kuci nazad.

    O broju nastradalih vojnika ukra da i ne govorim.

    I sve te gubitke su imali bez direktenog mijesanja vojske Rusije, tj od jedinica armije DNR i LNR-a.

    Na Rusiji su zube razbili i Napoleon i Hitler, tako da Obami i njegovoj soldateski sluga i placenika ne dajem ama bas nikakve sanse
    Nikoga ne interesuje da osvaja Rusiju, neka ona stoji tamo đe je. Bitno je da Ukrajna ostane Ukrajna. A što se tiče Napoleona i Njemaca, jedni žive od stare slave a drugi uče na geškama. Pa ti vidi.

  4. #5904
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Naravno, dosmrdilo je zapadu da gleda kako Rusi švercaju oružje i ulaze na Ukrainski teritorij. Vrjeme je da se tom perfidnom planu stane na put i otjera Ruse sa teritorije koja nije njihova.
    Pa, taj ko je planirao da otjera Ruse iz svoje zemlje, malo se, jel te, zajebao. Citam danas od prozapadnih medija, onaj nazi naredio povlacenje ukra sa aerdroma. Hahahaha, naredio bjezanje. Nadam se da ce rat stati za mjesec dana. Da ne gine narod uzaludu(naravno, tu ne racunam ove nazi, njih i ne racunam u ljudsku rasu). Sve je vec zavrseno.
    Nego, odjednom oko aviona muk. Niko ni da pisne. Pocela je na prva plus repriza Losta...

  5. #5905
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    @funestis
    Upravu je momak. Dok on daje izvore sa za ono sto pise, pa je na nama da procjenimo kakvi su ti izvori, jesu li kredibilni ili propagandni, ti za nijednu tvoju tvrdnju nisi postavio izvor. Jedino sto radis je da na los i neumjesan nacin pokusavas sve da izvrnes na neki cinizam i pominjes Enterprajz i jos svakakve nebuloze...
    Last edited by technus; 03-09-14 at 20:04.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #5906
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ima čovijek pravo da se boji of Rusa. Nikad ništa poljska nije dobra dobila od Ruske politike, od srednjeg vijeka pa sve do CCCP-a, svaka verzija Rusije je bila genocidna prema Poljacima.

    Putin očigledno mašta o pokoravanju bivših sovijetskih terirorija i članica Varšavskog pakta. Ako uspije u Ukrajni, nastaviti će na sve one blablastane, Bjelorusiju onda Baltičke zemlje pa Poljsku i dalje niz Evropu. Po starost ga je ufatila megalomanija. Oće to pojedine diktatore pogotovo kada su na čelu države koja je do nedavno bila bitan faktor svijetske politike. Boli ga gubitak stare sovjetske slave.
    Maloprije bi kako su nuklearje beskorisne, a sad opravdavas dobitnika nagrade za mir sto oce da preprodaje nuklearke za bubrege. Ne drzis se svog sopstvenog stava vec navijacki za Nato trgovce oruzjem. O "nostradamus sindromu" kako znas Putinova buduca djelovanja pa cak i njegova mastanja nemam sta da kazem....

  7. #5907
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OVAJ JE PUČIZAM KRATKOGA DAHA... ali i neviđeno destruktivan!

    KIJEV – Majke i žene vojnika iz nacionalne garde su opet izašle na ulice Kijeva sa zahtjevima da se njihovi sinovi vrate iz borbene zone.

    Ovoga puta su se kod zgrade ukrajinskog parlamenta skupili rođaci i prijatelji... boraca 51. volinske brigade nacionalne garde. Majke vojnika traže susret sa Petrom Porošenkom, a takođe i da se raspusti rukovodstvo Generalštaba. Da bi pokazali ozbiljnost svoih namjera, aktivisti su kod zgrade Rade donijeli giljotinu.

    Bolji od sebe.

  8. #5908
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Funestis, Timosenkova je opljackala Ukrajinu, informisi se kakav je ugovor potpisala, zato je i zavrsila u zatvoru i zato joj je podrska 5 posto.
    A to je ona koja zeli da bude na celu ukrajine da bi bacila nukearku na kremlj. I za njih ti navijas i opravdavas ih?
    Bolje, humanije, normalnije je da podrzis ove majke i prekid rata a ne da aplaudiras ratnim huskacima.

  9. #5909
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    @funestis
    Upravu je momak. Dok on daje izvore sa za ono sto pise, pa je na nama da procjenimo kakvi su ti izvori, jesu li kredibilni ilipropagandni, ti za nijednu tvoju tvrdnju nisi postavio izvor. Jedino sto radis je da na los i neumjesan nacin pokusavas sve da izvrnes na neki cinizam i pominjes Enterprajz i jos svakakve nebuloze...
    Izvoli pročitaj to što je postavio. Procijeni sam. Ja sam sve to već čitao i sada se sprdam sa time jer nisam našao ništa kredibilno. Istina je, dobro si primjetio i to ne krijem. Nacionalističkim nebulozama odgovarm svojim SF nebulozama.

    Ja samo raspravljam sa njime bez neke želje da dublje ulazim u problematiku. Ti imaš pravo preskočiti moje komentare i čitati samo njegove. Ja se neću ljutiti. Ja se odnosim prema ovome očigledno površno bez namijere da bilo kome što dokazujem. Meni je sve ovo tužno i smješno u isto vrijeme da ljudi ginu i pate se zbog nacionalnih ponosa i ostalih gluposti. Znam kako je to jer sam saam to isto prošao nedavno na našim prostorima kao i mnogi drugi. Za to nikoga ne optužujem i sami smo krivi za sve što nas je snašlo. Da nismo htijeli da se bijemo ne bi smo se pobili.

    Ali ipak taj sukob mi je uzeo budućnost i sve srušio i danas imam samo duboki prezir prema vrsti propagande koja se ovdje plasira posljednjih dana. Ti čitaj linkove i procjenjuj sam, tvoje je pravo da padneš u istu zamku u koju su mnogi moji prijatelji pali i kojih više nema.


    Imam samo prezir, duboki prezir prema ovome i ništa više.

  10. #5910
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wladika View Post
    Maloprije bi kako su nuklearje beskorisne, a sad opravdavas dobitnika nagrade za mir sto oce da preprodaje nuklearke za bubrege. Ne drzis se svog sopstvenog stava vec navijacki za Nato trgovce oruzjem. O "nostradamus sindromu" kako znas Putinova buduca djelovanja pa cak i njegova mastanja nemam sta da kazem....
    Ne odobravam upotrbu nuklearnog naoružanja, samo kažem da shvatam njegovi poziciju koliko god ona pogrešna bila.

    Recimo, da mogu da ga sretnem kako baca neđe kakvu atomsku bombu ja bih ga vijerovatno vrlo nasilno spriječio u tome ali ne prije nego li bi mu reko, "znam, znam, svatam ja tebe ali što ćeš".

  11. #5911
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    funestis dobro je da si priznao da cijelu problematiku poznajes povrsno.

    A reci cu ti da ovdje nema veze nikakve sa nacionalnim ponosima vec iskljucivo sa nacionalnim i ekonomskim interesima.

    Nacionalni i ekonomski interesi glavnih zemalja EU i Amerike jeste da stave Ukrajinu pod svoju kontrolu, instaliraju u njoj baze za napad na Rusiju, i ekonomski je opljackaju

    Nacionalni i ekonomski interes Rusije jeste da se to ne desi i da zastiti 8.5 miliona Rusa koji zive u Ukrajini prvenstveno u Donjeckoj i Luganskoj republici

    Amerika cera Ukrajince u pogibiju zato sto je za njih vitalno da kontrolisu Donbas, jer Donbas obiluje ogromnim rezervama uljanih skriljaca iz kojih se upumpavanjem hemikalija i vode eksploatise nafta. Problem je samo sto je ta tehnologija katastrofalno stetna po prirodu, zato na teritoriji gde se ona sprovodi sve umire, jer se zagadi i voda i zemljiste. Zato je EU zabranila fracking na teritoriji svojih drzava .

  12. #5912
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Funestis, izlažeš po meni - najvažniju stavku, ali doduše iz vizure itekako PISMENOG čovjeka koji - normalno iz dna duše prezire rat i primitivizam.

    Zaboravljajući, da je rat neizbježan ako se NEPISMENIMA da oružje i moralna podrška, što je danas slučaj u Ukrajini, kao i onda u naše neslavno vrijeme retrogradnih devedesetih... kao što je slučaj svuđe đe je logika "topovskog mesa" šenuta u stranu zarad primitivnog instinkta samoočuvanja i zakona čopora.
    Bolji od sebe.

  13. #5913
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukrajinska vojska ubija novinare i izbeglice!



    Андреј Стењин је погинуо нападу украјинске армије, изјавио је портпарол Истражног комитета Русије Владимир Маркин
    По његовим речима, Стењин је убијен још 6. августа, а убиство је било намерно, јер је украјинска војска после њега покушала да сакрије материјалнедоказе.
    Владимир Маркин:
    " Он се 6. августа увече кретао у аутомобилу марке РЕНО ЛОГАН у колони избеглица путем Сњежноје - Дмитровка. Северозападно од Дмитровке, украјинска армија, највероватније 79. падобранска бригада из борбеног возила (БМП) и тенка, отворило ватру на колону избеглица.
    У нападу је уништено више од 10 аутомобила и само неколико људи је успело да побегне и да се сакрије у грмљу поред пута.

    Оно што је важно је да су следећег дана на место напада стигли официри украјинске армије. Они не само да су прегледали уништена возила, него су , према тврдњама очевидаца, претоварили ствари из уништених возила и претресали тела погинулих.
    После њиховог одласка то место је тучено вишецевним ракетним бацачима "Град"
    Тек 27. августа су представници устаника успели да предају руским истражним органима пакет са остацима пет људских тела пронађених у аутомобилу Рено Логан.

  14. #5914
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    funestis dobro je da si priznao da cijelu problematiku poznajes povrsno.

    .
    Problematiku poznajem površno to priznajem, ali dobro znam kada mi neko prodaje muda za bubrege. Naučilo me to životno iskustvo da odma prepoznam takav tip priče. Na žalost ti plemišeš sa osobom koja ima 41 godinu i koja je proputovala cijeli svijet, sve kontinente čak i Antarktik i bila svjedok 4 ratna sukoba, bio u Ukrajni i Rusiji po 4 puta u svaku i znam neke tvari jer sam ih lično vidio.

    Ne samo to, radio sam i sa Ukraincima i sa Rusima i Poljacima itd, znam kako misle, čak i kako dišu (specifičnost mog posla je bila i ta da sam ponekad morao biti medicinska sestra sa stetoskopom).

    Možda možeš prodavat ovu priču drugima ali meni jok.

  15. #5915
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Funestis, izlažeš po meni - najvažniju stavku, ali doduše iz vizure itekako PISMENOG čovjeka koji - normalno iz dna duše prezire rat i primitivizam.

    Zaboravljajući, da je rat neizbježan ako se NEPISMENIMA da oružje i moralna podrška, što je danas slučaj u Ukrajini, kao i onda u naše neslavno vrijeme retrogradnih devedesetih... kao što je slučaj svuđe đe je logika "topovskog mesa" šenuta u stranu zarad primitivnog instinkta samoočuvanja i zakona čopora.
    Moj pokojni đede je vazda govorio "kada se zastave razviju sva pamet je u trubi". To je tako dubokoumno da mi je trebalo dosta godina da to pravilno prokljuvim.

  16. #5916
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitam se da li se opet sve svede na navijanje i da li iko želi da se stavi sa strane i vidi situaciju kakva stvarno jeste bez predrasuda oko nacionalnosti , slovenske braće, demokratije i drugih stvari. Ono da se vidi ko je kriv i ko koga odje pokušava da predje ,ubije, progoni , zauzme...
    Ludilom maskiram dosadu

  17. #5917
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukrajina odbila Putinov mirovni plan

    http://www.kurir-info.rs/planeta/jac...clanak-1538109

    Jacenjuk je 100% americki spijun i po nalogu Amerike zeli da uvuce Ukrajinu i Rusiju u klasican rat .

  18. #5918
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Izvoli pročitaj to što je postavio. Procijeni sam. Ja sam sve to već čitao i sada se sprdam sa time jer nisam našao ništa kredibilno. Istina je, dobro si primjetio i to ne krijem. Nacionalističkim nebulozama odgovarm svojim SF nebulozama. Ja samo raspravljam sa njime bez neke želje da dublje ulazim u problematiku. Ti imaš pravo preskočiti moje komentare i čitati samo njegove. Ja se neću ljutiti. Ja se odnosim prema ovome očigledno površno bez namijere da bilo kome što dokazujem. Meni je sve ovo tužno i smješno u isto vrijeme da ljudi ginu i pate se zbog nacionalnih ponosa i ostalih gluposti. Znam kako je to jer sam saam to isto prošao nedavno na našim prostorima kao i mnogi drugi. Za to nikoga ne optužujem i sami smo krivi za sve što nas je snašlo. Da nismo htijeli da se bijemo ne bi smo se pobili. Ali ipak taj sukob mi je uzeo budućnost i sve srušio i danas imam samo duboki prezir prema vrsti propagande koja se ovdje plasira posljednjih dana. Ti čitaj linkove i procjenjuj sam, tvoje je pravo da padneš u istu zamku u koju su mnogi moji prijatelji pali i kojih više nema. Imam samo prezir, duboki prezir prema ovome i ništa više.
    Takodje, i ja prezirem sve sto se desava u Ukrajini i sto se desavalo u ex-Yu. Svaki rat je mnogo los, ali gradjanski je najgori. Iskreno mi je zao i tebe i sve ostale koji su propatili u ratu. Ja sam tada bio beba i sreca da se nicega iz tog perioda ne sjecam, niti sam to tada nesto osjecao na svojoj kozi, ali danas itekako osjecam, jer sve ekonomski sto se desava, povezano je sa tim periodom, a i sa mnogih drugih aspekata nas to prati. Zao mi je obican narod koji nije znao sta mu se desava, a ratne profitere i huskace prezirem iz dna duse. Pokusavam da se informisem sa koliko-toliko neutralnih izvora (iako skroz neutralni ne postoje) i pokusavam da formiram neko svoje misljenje. Cvjecke u ovom sukobu ne postoje, ali stvarno mi je dozlogrdilo zapadnog licemjerja, propagande i ispiranja mozgova. Dok kradu tudje resurse, korporacije koje imaju tolike svote novca da se taj broj ne moze napisat i to im je malo, neko dijete nema sta da pojede i popije. Mozda ovo zvuci malo populisticki, ali to su sve suve cinjenice.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #5919
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne odobravam upotrbu nuklearnog naoružanja, samo kažem da shvatam njegovi poziciju koliko god ona pogrešna bila.

    Recimo, da mogu da ga sretnem kako baca neđe kakvu atomsku bombu ja bih ga vijerovatno vrlo nasilno spriječio u tome ali ne prije nego li bi mu reko, "znam, znam, svatam ja tebe ali što ćeš".
    Ne odobravas upotrebu? Pa zar nijesi maloprije rekao da su nuklearke beskorisne? A umjesto da osudis ovog idiota koji oce svoju sopstvenu zemlju da dovede u ropski polozaj i nacrta joj metu bez ikakve potrebe osim svojih placenickih motiva, ti pokazujes razumijevanje. Ne moze prodavanje mooda za bubrege ali nuklearke za bubrege mogu.
    Ne postoji gora stvar koju Poljska moze da napravi od slusanja ovog idiota, cak bi i direktni napad na rusiju bio razumniji (koliko god to zvucalo suludo).

  20. #5920
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Takodje, i ja prezirem sve sto se desava u Ukrajini i sto se desavalo u ex-Yu. Svaki rat je mnogo los, ali gradjanski je najgori. Iskreno mi je zao i tebe i sve ostale koji su propatili u ratu. Ja sam tada bio beba i sreca da se nicega iz tog perioda ne sjecam, niti sam to tada nesto osjecao na svojoj kozi, ali danas itekako osjecam, jer sve ekonomski sto se desava, povezano je sa tim periodom, a i sa mnogih drugih aspekata nas to prati. Zao mi je obican narod koji nije znao sta mu se desava, a ratne profitere i huskace prezirem iz dna duse. Pokusavam da se informisem sa koliko-toliko neutralnih izvora (iako skroz neutralni ne postoje) i pokusavam da formiram neko svoje misljenje. Cvjecke u ovom sukobu ne postoje, ali stvarno mi je dozlogrdilo zapadnog licemjerja, propagande i ispiranja mozgova. Dok kradu tudje resurse, korporacije koje imaju tolike svote novca da se taj broj ne moze napisat i to im je malo, neko dijete nema sta da pojede i popije. Mozda ovo zvuci malo populisticki, ali to su sve suve cinjenice.
    Postoje dva sistema hegemonije na ovom svijetu bez mogučnosti da se bira kojoj ćeš se primaknuti. Ne postoji trenutno niti jedan drugi oblik vlasti.

    Postoji nacinalistička, teokratska ili vojna diktatura na jednoj strani, to su Rusija, Kina, Iran i slični i postoje Zapadni kapitalisti, države kojima vladaju korporativni interesi pod maskom demokracije (u stvari radi se samo o lobističkim igrama oko izbora i ko više para ulaže u date kandidate).

    U obadvema opcijama gubiš i trenutno su jedini izbor.

    Međutim vjeruj mi ne želiš diktaturu u bilo kakvom obliku i od dva zla bolje je izabrati onaj u kojem imaš makar neke šanse da prosperiraš.

    Kakav god bio zapadni svijet, bolji je na svim nivoima od diktatorskih sistema. Ne zaboravi da su sve države koje su destabilizirane od strane zapadnih sila u biti bile opresivne diktature koje su mislile da mogu da se igraju mačke i miša sa zapadnim korporativnim avetima gladnim resursa.

    Zapadnom svijetu nije bitno ko vlada u nekoj državi i na koji način doklegod ta država isporučuje resurse po nekoj prihvatljivoj cijeni. Čim dotok resursa prestane, nastaju problemi. Zašto Amerikanci nikada nisu destabilizirali recimo Venecuelu. zato što bez obzira na vlast tamo koja je zvanično veliki neprijatelj Amerikanaca ipak protok nafte it Venecuele se nikad ne narušava, Venecuela isporučuje a Amerikanci plaćaju te se poslje svađaju preko televizije i novina.

    S druge strane Moćna diktatura poput Rusije živi u paranoji i vidi neprijatelje svugdje. Ne shvataju da Evropsku uniju u opće nije briga za Rusiju, Evropljane dakako interesuju Ruski resursi ali su za to spremni platiti, nije više Evropu volja ratovati, gradovi su preveliki, preskupi, a narod debelo živi da bi se upuštao u bilo kakve sukobe.

    To Ruske vlasti očigledno ne shvataju i vide odlazak Ukrajne u NATO i Evropu kao nekakvu prijetnju ili nedaj bože plan za invaziju, jednostavno prevelika paranoja preostala iz vremena hladnog rata. A Ukraici jednostavno vide debele evropske gradove i dosta im je životarenja, kao i svi oće nešto bolje.

    Ja sam bio tamo nekoliko puta i vidio kako se živi, i bio sam po zapadu i vidio kako se tamo živi. Zakjučak je jasan koji sistem života je bolji.

    Vjeruj mi ne želiš ni paranoju ni diktaturu, a to je jedino što trenutno Rusija nudi i osim nacionalnog ponosa običan čovijek malo što ekstra dobija.

    Međutim nije ni Evropa sve i sja i čovijek se treba dobor potruditi da se probije i uspije pogotovo kada dolazi iz novopriključenih članica, ali je ipak moguće, pogledaj Poljake, Čehe i Slovake pa i Mađare. Pitaj ih ko im je danas miliji.

  21. #5921
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    Ukrajina odbila Putinov mirovni plan

    http://www.kurir-info.rs/planeta/jac...clanak-1538109

    Jacenjuk je 100% americki spijun i po nalogu Amerike zeli da uvuce Ukrajinu i Rusiju u klasican rat .
    To je toliko ocigledno da je nevjerovatno kako ga narod ne makne i posalje u zatvor.Isto kao onaj Sakasvili koji se sad uhljebio na USA koledzima, a u gruziji ostavio mrtve, koji su mrtvi zbog njegovog huskanja.Oce li i ovaj otici da predaje na neki koledz?

  22. #5922
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pa i kapitalistički sistem je diktatura korporacija (kao što si i sam rekao), ne nego će 100 milijardera dopustiti 100 miliona sirotinje da se bogatstvo ravnopravno(ili ravnopravnije) podijeli

    demokratija i glasanja su samo maska, pravila igre će uvijek diktirati manjina, to je tako bilo od postanka i to će tako biti do kraja svijeta
    She is only here to annoy herself!

  23. #5923
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wladika View Post
    Ne odobravas upotrebu? Pa zar nijesi maloprije rekao da su nuklearke beskorisne? A umjesto da osudis ovog idiota koji oce svoju sopstvenu zemlju da dovede u ropski polozaj i nacrta joj metu bez ikakve potrebe osim svojih placenickih motiva, ti pokazujes razumijevanje. Ne moze prodavanje mooda za bubrege ali nuklearke za bubrege mogu.
    Ne postoji gora stvar koju Poljska moze da napravi od slusanja ovog idiota, cak bi i direktni napad na rusiju bio razumniji (koliko god to zvucalo suludo).
    Naravno da su beskorisne i da ne odobravam njihovu upotrebu. Što se tiče tog čovijeka on je heroj svog naroda jer je oslobodio svoju zemlju od Rusa. Naravno pošto je tek samo obični cjevar po profesiji, politika mu nije baš jaka strana što je i dokazao tokom svojeg neslavnog presjednikovanja. On je prost čovijek koji doživljava sukob sa Rusijom veoma lično s obzirom na sve progone koje je doživljavao tokom Ruske dominacije u njegovoj zemlji. Ponovo kažem ja ga razumijem, a što se tebe tiče ti baš pretjeruješ.

    On je čovijek od kojih 71 godinu i pred kraj svog životnog puta, sav ovaj posao sa agresivnom Rusijom ga vijerovatno podsjeća na nepravdu i progon koje je doživljavao u prošlosti i sada se boji da po stare dane ponovo ne doživi taj kaštig.

    Međutim pošto ti svašta vijeruješ kako vidim po ovim tvojim postovima onda razumijem zašto i misliš da će Ameri da daju koju hiljadu svojih atomskih bombi ovom dokonom đedici da se praćka sa Rusima preko granice. :lolblue::lolblue:

    Zašto bi osuđivao izjave starca koji se boji patnje i progona po stare dane. Trebao bi imati malo poštovanja prema ovom heroju Poljske države koji je otjerao Ruse i sada po stare dane pomalo senilno svašta priča.

  24. #5924
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa i kapitalistički sistem je diktatura korporacija (kao što si i sam rekao), ne nego će 100 milijardera dopustiti 100 miliona sirotinje da se bogatstvo ravnopravno(ili ravnopravnije) podijeli

    demokratija i glasanja su samo maska, pravila igre će uvijek diktirati manjina, to je tako bilo od postanka i to će tako biti do kraja svijeta
    Nemam ništa protiv toga da postoje bogati dokle god ja imam od čega da živim. Evroske zemlje su očigledni dokaz da takav sistem kako tako funkcioniše. U svakom slučaju morati ćeš se složiti gdje se bolje živi. Sve se na kraju svodi na to zar ne?

  25. #5925
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Фронт Луганск
    Јединице ЛНР су током ноћи и данашњег дана, фокус нападних дејстава усмериле на ослобађање насељених места јужно и југо-западно од Луганска, Лутугино и Георгијевку.
    Према последњим подацима украјинске снаге напуштају ове варошице и одступају ка северу и западу трпећи велике губитке од артиљерије.
    У јединицама ЛНР су приметне знатне снаге оклопне технике а непријатељ је вишеструко надјачан у артиљеријским ефективима.
    Такође, почеле су уводне борбе за ослобађање врло важног града Счастье које се налази северно од Луганска. Иначе, овај град је важан због тога што се у њему налази велика термо-електрана за производњу електричне енергије, снаге 1,400 МВт.
    На том простору јединице ЛНР интезивно користе батерије ВБР "Град" и "Ураган" које врше изненадне ударе по концентрацијама непријатеља. У навођењу арт-ракетне ватре кључну улогу имају бројне ИДГ које делују на том простору.
    Само током ноћи је ватром ВБР уништено најмање 6 оклопних транспортера, 8 оклопних аутомобила и до 50 украјинских војника и официра.


Page 237 of 272 FirstFirst ... 137187227233234235236237238239240241247 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 17:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 09:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 22:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •