View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 188 of 273 FirstFirst ... 88138178184185186187188189190191192198238 ... LastLast
Results 4,676 to 4,700 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #4676
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zapadu je trebala hrana za kamere, RAZLOG za intervenciju! Pa se, u ovoj nam eri informacija isto tako i preračunala.

    E sada, kada taj " razlog" nije iznudila u cijelom svijetu, sada po starijem navikama ide na savezništvo i na mišiće, ali ne na svojoj zemlji i ne protiv bilo koga.

    Ne znam da li je neophodno da čovjek bude vrstan poznavalac istorije pa da se na današnje aktuelnosti podsjeti Napoleona i Hitlera kako prođoše kada im je s oproštenjem zinulo dupe da se kao osvajači klizaju na valdajskom pobrđu...

  2. #4677
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Pa ja te ozbiljno pitam.
    Krećeš od pogrešne pretpostavke da je SAD organizovala i rukovodila demonstracijama. Ono što se dešavalo u Ukrajini je iznenadilo i Zapad i Rusiju.

    Ovdje se ljudi ponašaju kao da osim Amerikanaca i Rusa niko ne razmišlja svojom glavom.


    Euromaidan su predvodile Otadžbina, UDAR i Sloboda, ukrajinske parlamentarne partije koje su zajedno imale 36,7% glasova na zadnjim izborima. Protestima je pružila podršku i Ukrajinska Pravoslavna Crkva Kijevskog Patrijarhata (kojoj pripadaju 39,8% ukrajinskih vjernika) i Ukrajinska grkokatolička crkva(kojoj pripada 14,1% ukrajinskih vjernika). Pored toga se uključio i veliki broj nevladinih organizacija.

    Većina Ukrajinaca je i prije demonstracija podržavala približavanje EU. Janukovičevo blokiranje sporazuma o pridruživanju zajedno sa policijskom brutalnošću je rasplamsalo demonstracije i dovelo do smjene vlasti. Stranog miješanja u startu nije bilo.

    Kako su protesti odmicali miješanje sa strane zapada je bilo u vidu savjetnika koji su imali iskustva sa masovnim demonstracijama i revolucijama(članovi Otpora i drugi), a sa strane Rusije u vidu policijskih eksperata koji su isto imali ulogu savjetnika.

    Intres zapada za Ukrajinu je politički i ekonomski. Bolje je u nekoj državi imati prijateljski nastrojenu vlast nego nemati.
    Kad su se već partije prijateljski nastrojene prema Zapadu zalagale za vandredne izbore i nastavak pregovora sa EU, Zapad nije imao razloga da ih ne podrži. Isto tako je Rusija sa druge strane podržavala Janukoviča budući da im on više odgovara.

    Priča o potrebi Ukrajine za nuklearni rat je besmislena, jer u takvom ratu od SAD-a i Rusije(a vjerovatno i ostatka planete) ne bi ostalo ništa, imali Ukrajinu na svojoj strani ili ne.
    Last edited by ASC; 23-04-14 at 21:14.

  3. #4678
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Krećeš od pretpostavke da je SAD organizovala i rukovodila demonstracijama. Ono što se dešavalo u Ukrajini je iznenadilo i Zapad i Rusiju.

    Ovdje se ljudi ponašaju kao da osim Amerikanaca i Rusa niko ne razmišlja svojom glavom.


    Euromaidan su predvodile Otadžbina, UDAR i Sloboda, ukrajinske parlamentarne partije koje su zajedno imale 36,7% glasova na zadnjim izborima. Protestima je pružila podršku i Ukrajinska Pravoslavna Crkva Kijevskog Patrijarhata (kojoj pripadaju 39,8% ukrajinskih vjernika). Pored toga se uključio i veliki vroj nevladinih organizacija.

    Većina Ukrajinaca je i prije demonstracija podržavala približavanje EU. Janukovičevo blokiranje sporazuma o pridruživanju zajedno sa policijskom brutalnošću je rasplamsalo demonstracije dovelo do smjene vlasti. Stranog miješanja u startu nije bilo.

    Kako su protesti odmicali miješanje sa strane zapada je bilo u vidu savjetnika koji su imali iskustva sa masovnim demonstracijama i revolucijama(članovi Otpora i drugi), a sa strane Rusije u vidu policijskih eksperata koji su isto imali ulogu savjetnika.

    Intres zapada za Ukrajinu je politički i ekonomski. Bolje je u nekoj državi imati prijateljski nastrojenu vlast nego ne imati.
    Kad su se već partije prijateljski nastrojene prema Zapadu zalagale za vandredne izbore i nastavak pregovora sa EU, Zapad nije imao razloga da ih ne podrži. Isto tako je Rusija sa druge strane podržavala Janukoviča budući da im on više odgovara.

    Priče o potrebi Ukrajine za nuklearni rat je besmislena, jer u takvom ratu od SAD-a i Rusije(a vjerovatno i ostatka planete) ne bi ostalo ništa, imali Ukrajinu na svojoj strani ili ne.
    Na koji način su Rusi podržavali Janukoviča?
    Ja ne znam da je i jedan visoki ruski zvaničnik bio u Kijevu od početka krize u Ukrajini. Kremlj se veoma retko oglašavao s obzirom da je u pitanju strateški važna država u komšiluku. Izgledalo je da je Putinu preča Olimpijada.
    Rusi sigurno nisu savetovali Janukoviča da pokupi prnje, pobegne bez borbe i vlast prepusti antiruskim snagama. Dali su mu azil, ali je generalni utisak da su ga brzo i lako pustili niz vodu.
    On nikad nije bio jaka ruska karta u Ukrajini. Jača je bila Julija, kojoj je je zbog gasnih mućki s Rusima, Janukovič spakovao ćorku.
    Ako su njega savetovali neki ruski eksperti, oni sigurno nisu bili ljudi Vladimira Vladimiroviča.

    Ja zaista čitajući neke naslove unazad 3-4 meseca ne mogu da naidjem na neke izjave zvanične Moskve u kojoj se pruža bezrezervna podrška Janukoviču. Slagaće svako ko kaže da ruski stav nije bio konstruktivan. Od početka su ponavljali da Ukrajinci moraju sami da izaberu, pa su na kraju i posredovali u sporazumu izmedju vlasti i opozicije i raspisani su izbori.

    Za to vreme Amerikanci su svo vreme imali svoje ljude na Majdanu i njihovo prisustvo je bilo znatno agresivnije. Do sada još samo Obamu na Majdan nisu poslali.
    Oni su se svo vreme najotvorenije mešali u zbivanja, postavljajući uslove i ultimatume Janukoviču i na svaki način pružali podršku opoziciji.
    Ceo svet je gledao Nuland na Majdanu kako deli kolače, a potom ju je i ceo svet čuo kako u prisluškivanom razgovoru sastavlja novu vladu u Ukrajini.
    Mislim, bili su veliki rpotesti i u Turskoj, bili su i u Grčkoj...ali tamo nismo vidjali ovakvo ponašanje anglo-američke agende.
    Vidjali smo je na nekim drugim mestima...u SRJ, u Libiji, u Siriji...pa stvarno moraš biti retard pa ne ukapirati šta stoji iza takvog dejstvovanja i kakve su namere.
    Amerikanci su rešili da po svaku cenu zbace Janukoviča i instaliraju "svoj" režim.
    A kad oni tako naume, onda tu nema nikakvih dogovora, ne važe nikakvi kompromisi niti se poštuju sporazumi.
    Pašće krv nevinih, pogaziće se reč, ali će biti po njihovom.
    I jel bilo tako? Jeste.
    Radili su snajperi na Majdanu, pogažen je sporazum od 21.02 i vlast je uzeta oružjem. I odmah je priznata kao legalna i legitmna od strane SAD i EU. I Ukrajina je dobila vladu koju ju je htela Viktorija Nuland. Bez izbora.

    Ja ne kažem, da je SAD organizovala demontracije u Ukrajini. Na Majdanu su u početku bile šire narodne mase, ali kako je vreme odmicalo sve manje su se te mase pitale, a sve više su se Ameri uplitali.
    Da, složio bih se da je interes zapada političko-ekonomski. Ali i drugi imaju interese i svako agresivno nametanje svojih interesa i ugrožavanje tudjeg integriteta, može izazvati sukobe i komplikacije.
    Last edited by Dača; 23-04-14 at 22:10.

  4. #4679
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Krećeš od pogrešne pretpostavke da je SAD organizovala i rukovodila demonstracijama. Ono što se dešavalo u Ukrajini je iznenadilo i Zapad i Rusiju.
    ja sam recimo prilično siguran da sve ono nikako nije moglo spontano da se desi, ovo su organizovali ili SAD ili Rusi kako bi iskoristili metež i prigrabili Krim i istok Ukrajine (koji su još malo pa završiili), čak sam više naklonjen ovoj drugoj opciji...
    She is only here to annoy herself!

  5. #4680
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja sam recimo prilično siguran da sve ono nikako nije moglo spontano da se desi, ovo su organizovali ili SAD ili Rusi kako bi iskoristili metež i prigrabili Krim i istok Ukrajine (koji su još malo pa završiili), čak sam više naklonjen ovoj drugoj opciji...
    Znači, Rusi su instrumentalizovali Amerikance u Ukrajini?:congratulatory:

  6. #4681
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja sam recimo prilično siguran da sve ono nikako nije moglo spontano da se desi, ovo su organizovali ili SAD ili Rusi kako bi iskoristili metež i prigrabili Krim i istok Ukrajine (koji su još malo pa završiili), čak sam više naklonjen ovoj drugoj opciji...
    Zašto ne? Zbog čega si "prilično siguran"?

    Mora li iza svega bit nekakva zavjera?

    Iz reakcija i jedne i druge strane, povuci-potegni politike, sastanaka i pregovora svako malo koji ne izrode ništa, a i oni dogovori koji se postignu padnu u vodu, teško da se može zaključit da je bilo planirano.
    Teorija da je Rusija priželjkivala ovakvo obaranje vlasti da bi imali izgovor da zauzmu Krim i istok Ukrajine mi ne djeluje razumno. Previše je tu rizika - mogućnost otvorenog rata sa Ukrajinom, konfrontacije sa svijetom i nekih žestokih međunarodnih sankcija da bi se dobio Krim i par istočnih oblasti Ukrajine. Pored toga, garantovan je gubitak zapada Ukrajine.

    Da je Rusija pametnije vukla poteze i dalje bi mogla da ima velikog uticaja u Ukrajini (u njoj bi imali vojnu bazu a i energetska zavisnost i ucjenjivanje gasom su uvjek na stolu) a bez ovoliko tenzija, rizika od rata i rizika po rusku ekonomiju.

    Ovako, imam utisak da su svi zatečeni i da Rusija "gura" onoliko koliko procjenjuje da može.
    Last edited by ASC; 23-04-14 at 22:36.

  7. #4682
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Znači, Rusi su instrumentalizovali Amerikance u Ukrajini?:congratulatory:
    ne, potpalili su nerede kako bi uvukli amere u igru u kojoj Rusi imaju priličnu prednost, pošto sam prilično siguran iz viđenih snimaka da je nekolicina snajperista sa Majdana bilo "sa strane" (to su oni što su pucali i u policiju i u demonstrante), nekako mi je logičnije da je ruska strana tu odradila posao, jednostavno logistički im je Kijev mnogo bliži nego amerima + mnogo manji rizik od otkrivanja + će za false flag svako prvo optužiti zapad (kao što se jelte i desilo) itd.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Zašto ne? Zbog čega si "prilično siguran"?

    Mora li iza svega bit nekakva zavjera?

    Iz reakcija i jedne i druge strane, povuci-potegni politike, sastanaka i pregovora svako malo koji ne izrode ništa, a i oni dogovori koji se postignu padnu u vodu, teško da se može zaključit da je bilo planirano.
    Teorija da je Rusija priželjkivala ovakvo obaranje vlasti da bi imali izgovor da zauzmu Krim i istok Ukrajine mi ne djeluje razumno. Previše je tu rizika - mogućnost otvorenog rata sa Ukrajinom, konfrontacije sa svijetom i nekih žestokih međunarodnih sankcija da bi se dobio Krim i par istočnih oblasti Ukrajine. Pored toga, garantovan je gubitak zapada Ukrajine.

    Da je Rusija pametnije vukla poteze i dalje bi mogla da ima velikog uticaja u Ukrajini (u njoj bi imali vojnu bazu a i energetska zavisnost i ucjenjivanje gasom su uvjek na stolu) a bez ovoliko tenzija, rizika od rata i rizika po rusku ekonomiju.

    Ovako, imam utisak da su svi zatečeni i da Rusija "gura" onoliko koliko procjenjuje da može.
    prilično sam siguran iz razloga što i jedni i drugi imaju popriličan dosije kad je podbadanje nemira u pitanju, kreni samo od Jugoslavije u više navrata...
    She is only here to annoy herself!

  8. #4683
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U "mekanom modeliranju" javnog mnjenja povodom Ukrajine (kao najveće utakmice na svijetu) danas učestvuju skoro svi, a ako se takav trend nastavi...

    Jednima ako ne smeta izgled, onda im smeta pogled;
    Drugima smeta što se loče, a ne ije se valjano...

    "Argumentacije" se naslućuju unaprijed!

    A Rusija za divno čudo nikakav pičvajz do sada nije napravila... dok druga strana svoje javne odijume ne broji.

  9. #4684
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne, potpalili su nerede kako bi uvukli amere u igru u kojoj Rusi imaju priličnu prednost, pošto sam prilično siguran iz viđenih snimaka da je nekolicina snajperista sa Majdana bilo "sa strane" (to su oni što su pucali i u policiju i u demonstrante), nekako mi je logičnije da je ruska strana tu odradila posao, jednostavno logistički im je Kijev mnogo bliži nego amerima + mnogo manji rizik od otkrivanja + će za false flag svako prvo optužiti zapad (kao što se jelte i desilo) itd.



    prilično sam siguran iz razloga što i jedni i drugi imaju popriličan dosije kad je podbadanje nemira u pitanju, kreni samo od Jugoslavije u više navrata...
    totalni promasaj

    Snajpere je poslala CIA sa ciljem obaranja Janukovica , i uspjeli su u tome, jedino sto nisu ocekivali jeste reakcija Rusije i naroda istoka.

    Mislili su da ce sve proci kao 2004 nakon narandzaste revolucije tj jos jedne CIA sponzorisane akcije drzavnog udara.

  10. #4685
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    jeste CIA i Vatikan, nisu oni baš toliko moćni kao što ih teoretičari zavjere predstavljaju, i dobro je što je tako
    She is only here to annoy herself!

  11. #4686
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    E da mi je znati da li se ista na ovom svijetu desilo a da iz toga ne stoji neka zavjera.

    Skida se odgovornost sa lokalnih politicara (i na kraju krajeva naroda koji ih je birao) i prebacuje loptica na geopolitiku.
    Po meni je to samo providni alibi zlocinaca all over the world. Zelja za vlascu i kapitalom, po grbaci naroda.

    I uopste ne zalim taj narod, kada mogu da dozvole da su im predrasude i obicaji tako naopaki.
    Da nemaju ni trunke razumijevanja za nekoga sa drugacijim misljenjem ili navikama.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  12. #4687
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjedinje Drzave i oligarhija na zapadu je sve lepo smislila ali se u realnosti desava ono sto cika Zbig nije mogao ni da sanja.Umesto da se po kosovskom presedanu sama teritorija ostatka Ruske Federacije raspadne na sest delova i da nesmetano pljackaju i svedu Ruse i ostale istocne Slovene na oko 15 miliona ljudi, kako je cika Zbig i SAD htela desava se da im Rusija to govori danas u lice kad joj se prikljucuje teritorija po teritoriju tj da se sada primenjuje ono sto zapad patentirao 1999 odnosno 2008. SAD kaze pa Albanci imaju prava Srbi su genocidan narod,Rusi njima cekajte kako genocidni a Albanaca danas vise a Srba manje a vas drugar Hasim povadio organe hiljadama srpskih civila,ovi opet tvrdoglavo,Srbi su genocidni uredu je bilo vaditi organe!Divno je gledati te zapadne njuske okorele ratne zlocince ,ubice i kriminalce,poput Klarka kako se nerviraju a ne mogu NISTA da urade !
    Last edited by Aligator80; 24-04-14 at 07:25.

  13. #4688
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad ce ponovo SSSR ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  14. #4689
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne, potpalili su nerede kako bi uvukli amere u igru u kojoj Rusi imaju priličnu prednost, pošto sam prilično siguran iz viđenih snimaka da je nekolicina snajperista sa Majdana bilo "sa strane" (to su oni što su pucali i u policiju i u demonstrante), nekako mi je logičnije da je ruska strana tu odradila posao, jednostavno logistički im je Kijev mnogo bliži nego amerima + mnogo manji rizik od otkrivanja + će za false flag svako prvo optužiti zapad (kao što se jelte i desilo) itd.
    Što bi se reklo, jel...teško žabu u vodu naterati.
    Ti se vodiš nekom kontralogikom.

  15. #4690
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    jeste CIA i Vatikan, nisu oni baš toliko moćni kao što ih teoretičari zavjere predstavljaju, i dobro je što je tako
    Ne bih da te uvrijedim ali u to moze da povjeruje samo neko krajnje naivan ili glup.

    CIA je od 1945 do danas izvela izuzetan broj drzavnih udara od kojih su ogromna vecina bili uspjesni

    Sto se tice izvodjenja drzavnih udara i nelegalne smjene legitimnih vlasti tu su najbolji na svijetu.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Covert_...change_actions

    Ovdje mozes naci listu CIA izvedenih i pokusanih drzavnih udara....

    Izuzetan broj . Nijedna drzava na svijetu nikada nije vise izvela drzavnih udara od Amerike tj njene tajne sluzbe CIA

    Kao sto mozemo vidjeti zahvaljujuci tome Amerika je najveci neprijatelj demokratije i svjetski zlikovac broj 1 .
    Last edited by Global Warming; 24-04-14 at 08:53.

  16. #4691
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aligator80 View Post
    Sjedinje Drzave i oligarhija na zapadu je sve lepo smislila ali se u realnosti desava ono sto cika Zbig nije mogao ni da sanja.Umesto da se po kosovskom presedanu sama teritorija ostatka Ruske Federacije raspadne na sest delova i da nesmetano pljackaju i svedu Ruse i ostale istocne Slovene na oko 15 miliona ljudi, kako je cika Zbig i SAD htela desava se da im Rusija to govori danas u lice kad joj se prikljucuje teritorija po teritoriju tj da se sada primenjuje ono sto zapad patentirao 1999 odnosno 2008. SAD kaze pa Albanci imaju prava Srbi su genocidan narod,Rusi njima cekajte kako genocidni a Albanaca danas vise a Srba manje a vas drugar Hasim povadio organe hiljadama srpskih civila,ovi opet tvrdoglavo,Srbi su genocidni uredu je bilo vaditi organe!Divno je gledati te zapadne njuske okorele ratne zlocince ,ubice i kriminalce,poput Klarka kako se nerviraju a ne mogu NISTA da urade !
    ovakve zlikovce i svetske zlotvore moze da voli samo neko tesko bolestan od Stokholmskog sindroma ili veoma zao i pokvaren covjek...

  17. #4692
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I da podsjetim da je dokazano po prostrelnim ranama da se na demonstrante pucalo iz hotela Ukrajina na Majdanu a svo vrijeme taj hotel su drzali fasisti iz Desnog Sektora i Svobode i u njemu su bili smjesteni oni i strani novinari i naravno CIA placene ubice....

    I demonstranti i policajci su ubijeni snajperskom puskom istog kalibra...

    Stara rimska igra koju su Amerikanci usvojili i doveli do perfekcije - zavadi pa vladaj...

  18. #4693
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Licemjerje je već uveliko endemski i stalni dio zapadne politike.

    Zapad se zalaže za svrgavanje izabranih vlada (po volji građana), ne čuvaju poredak gdje demokratski izabrane vlade treba da budu na vlasti sve dok se demokratski ne zamjene drugom Vladom, ne vjeruju u glasačku kutiju, ne poštuju mišljenje većine ako ta većina odlučuje o zemljama bogatim resursima!

    Ali otišlo se i korak dalje, javno i svakodnevno rukovanje i ststančenje sa onima što javno pozivaju na ubijanje Rusa i Jevreja, sa onima koji su vlast preuzeli na ulici pukom silom dok su plaćenici iza njih pucali nasumično, što po ukrajinskom narodu što po policiji...

    E sad, "ako nisi sa nama - onda si protiv nas" je razumljivo gledište sa polja interesa, ali i straha, pa je razumljiva i rasprostranjena podrška takve jedne licemjerne retorike.

  19. #4694
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Ne bih da te uvrijedim ali u to moze da povjeruje samo neko krajnje naivan ili glup.
    ne bih da te uvrijedim ali ti očito ne umiješ da čitaš, to da su izveli i pokušali dosta državnih udara sam i ja napisao ranije u temi, međutim ni Rusima to nije strana praksa (kao ni Englezima dok im se moglo)
    She is only here to annoy herself!

  20. #4695
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne bih da te uvrijedim ali ti očito ne umiješ da čitaš, to da su izveli i pokušali dosta državnih udara sam i ja napisao ranije u temi, međutim ni Rusima to nije strana praksa (kao ni Englezima dok im se moglo)
    A daj nam neki takav primer u bliskoj prošlosti.

  21. #4696
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Afganistan?
    She is only here to annoy herself!

  22. #4697
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slaviansk odbio da prizna nove vlasti u Kijevu, i evo kako plaćenicima-pučistima-banderovcima-majdanovcima-fašistima.... nije problem da krenu oružjem, oklopnom mehanizacijim i avijacijom na narod Ukrajine. A kada su sami na sebe pucali moglo je se na svakom ćošku čuti kako zavijaju medijske sirene "pravde" i i zovu na pomoć da im se udovolji da bi prestali da pucaju sami na sebe. Montirana šizofrenija.....


    Pokrenut napad na Slaviansk: "ukrajinski" tenkovi ulaze u grad, raste broj mrtvih (ukrajinski su koliko i dolar)
    http://www.advance.hr/vijesti/pokrenut-napad-na-slaviansk-ukrajinski-tenkovi-ulaze-u-grad-raste-broj-mrtvih/


    Last edited by Domaćin; 24-04-14 at 14:13.

  23. #4698
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ne bi me iznenadilo da ruska vojska sad uleti...ali baš ni najmanje
    She is only here to annoy herself!

  24. #4699
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisu mi najjasniji koraci Rusije, očekivao sam obrušavanje još davnija dana, ali ništa.

    Ili je barem nama ta "igra" toliko strana, da i ne vidimo dalje od onoga što smo navikli da druga strana čini.

    Iskreno ne znam, malo sam tu "pogubljen", a koliko vidim simpatije naroda, mimo zvaničnika, hvataju potpuno revolucionaran zamah u cijelom svijetu.
    Last edited by Domaćin; 24-04-14 at 14:24.

  25. #4700
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa, u toku je ukrajinska "Oluja" na RAO "Donjecka republika". Samo za sada Ukrajinci čiste teren bez upotrebe tenkova i topova. Još uvijek se ratuje samo BTR-ovima, s ponekim naletom iz vazduha. Za sada dobro ide...
    To uzdržavanje od upotrebe teških oružja (oruđa) nije toliko iz razloga brige za pobunjenike, već da bi se infrastruktura pošteđela ozbiljnijeg razaranja, a i da proruski dio stanovništva još ostane u utisku da je u toku samo policijska akcija...

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne bi me iznenadilo da ruska vojska sad uleti...ali baš ni najmanje
    Je'l moguće da nijesi do sada zaključio da je upravo to cilj? ...
    Onog momenta kada ruska vojska uđe na tlo (kontinentalne) Ukrajine, biće upravo tamo đe je ukrajinska vlast i njeni saveznici i žele.
    Last edited by El Re; 24-04-14 at 15:41.

Page 188 of 273 FirstFirst ... 88138178184185186187188189190191192198238 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •