View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 187 of 272 FirstFirst ... 87137177183184185186187188189190191197237 ... LastLast
Results 4,651 to 4,675 of 6788

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #4651
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    U prethodnom postu si dao povod za dijalog o još jednom aspektu ukrajinske krize.. a članci iz mog posta (iz zapadnih portala) su tu da nas podstaknu na razmišljanje i pokušaju dati pogled na situaciju iz drugog ugla.

    I otkad se Anti-GMO politika smatra rusomanijom?
    Nijesam na tebe mislio.
    Ti si inteligentan momak koji pohvata što su premise, samo često griješi oko zaključaka. Naravno, to je samo moj skroman sud.
    A za članke se odnosilo najviše u vezi ovog što mu je zatoplilo u glavi, pa je izgubio svaku mjeru ukusa.

  2. #4652
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da je uviđet kome je Ukrajina sredstvo a kome je cilj, pa da se bez "bojenja jaja" u zdravlju i veselju oko logorske vatre i oko onoga što je očigledno usaglasimo, i mimo pravde kormilo nakrenemo đe nam povoljniji vjetrovi duvaju.

    Ali duh arhaičnih vremena nama možda više priliče, gdje su starovjekovne narodne mudrosti dijagnoze naših sadašnjih stanja. A tek ukrajinskih...

  3. #4653
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ti ostani u svijetu spontanog razvoja događaja.

  4. #4654
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Prevrni-okreni,Rusija miliom ili silom dokazuje ko je i sto je,i Angela Merkel im se polako priblizava a okrece ledja SAD,samo mi jadna,napacena i glupa nacija vidimo svjetlost u tami(SAD)

  5. #4655
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa e ču

  6. #4656
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bio je skoro clanak na njemackom Deutche Welleu analiza svega i zakljucili su da Njemacka ne moze izbeci nikako zavisnost od ruske energije , jer ce sve rezerve kamenog uglja potrositi u narednih 15 godina , a gasna polja u Holandiji i Norveskoj imaju gasa za jos maksimum 5-10 godina i posle toga kaput.

    Energija iz obnovljivih izvora je izuzetno skupa i ne moze da zadovolji ni 30% potreba EU za energijom.

    Sve u svemu ruski gas nema alternativu.

    Trece Rusija je sklopila sporazume o izgradnji gasovoda ogromnog za Kinu, i jos jednog za Juznu Koreju .

    Tako da ce diversifikovati svoje gasne klijente maksimalno i cijena gasa ce neminovno porasti.

  7. #4657
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ovog cirkusa...Na ovoj temi će se uskoro razgovor povesti na ruskom...Ako od rusomanskih članaka uopšte ostane mjesta za dijalog...
    Možda bi najbolje bilo da svi uzmu da se utrkuju ko će više propagandnih članaka zakačiti...
    Sta je problem? Vise ti ne odgovaraju ni clanci iz renomiranih zapadnih listova kao sto je britanski The Guardian?

    Njihov novinar tvrdi da Amerika zeli globalni rat protiv Rusije i Kine i da sve cini da ga sto prije zapocne ne bi li tako sprijecili jacanje ove dvije svjetske sile.

    http://www.theguardian.com/commentis...elove-china-us

    Ako ne znas engleski javi da prevedemo

  8. #4658
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Sta je problem? Vise ti ne odgovaraju ni clanci iz renomiranih zapadnih listova kao sto je britanski The Guardian?

    Njihov novinar tvrdi da Amerika zeli globalni rat protiv Rusije i Kine i da sve cini da ga sto prije zapocne ne bi li tako sprijecili jacanje ove dvije svjetske sile.

    http://www.theguardian.com/commentis...elove-china-us

    Ako ne znas engleski javi da prevedemo
    Da nema tebe na ovaj forum ne bi znali sta cemo vise odo ove americke crne lazne propagande brate pravoslavni,ti mi dajes svijetlo u mraku u ovim teskim danima kada umire nasa Rusija bratska.

  9. #4659
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Semper_Paratus1 View Post
    Da nema tebe na ovaj forum ne bi znali sta cemo vise odo ove americke crne lazne propagande brate pravoslavni,ti mi dajes svijetlo u mraku u ovim teskim danima kada umire nasa Rusija bratska.
    Rusija ne umire

    Rusija jaca i raste zato zapadni fasisti kidisu i tutkaju na Ruse svoje balkanske i istocnoevropske dzukele

    Tragedija za Crnu Goru je sto je nekada bila jedan od najvecih ruskih saveznika i prijatelja a danas je na spisku zemalja ruskih neprijatelja koje bi po nalogu zapada jurisali na istu tu Rusiju da je okupiraju, rasturaju i njen narod ubijaju.

    Njegos, Sveti Petar Cetinjski i Kralj Nikola se zbog toga siguran sam u grobu prevrcu danas...

    No na vasu nesrecu i na nasu srecu , danas Rusija ima nesto sto se zove nuklearno naoruzanje , cime moze sve agresore da posalje u nistavilo, inace da nije toga siguran sam da bi smo vec danas imali novu verziju Krimskog rata iz 19 vijeka kada su zajednickim snagama Engleska, Francuska, Italija, Turska kidisale na Rusiju da sprijece njeno oslobadjanje balkanskih pravoslavaca od turskoga ropstva i prodor na topla mora.



    uzivajte gospodo I drhtite
    Last edited by Global Warming; 23-04-14 at 07:16.

  10. #4660
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice "pomoci" zapada ovim fasistima i pucistima sa zapada Ukrajine ona je smijesna i ne postoji

    Joe Bajden je u Ukrajinu donio neverovatnu pomoc od 50 miliona dolara . To mu dodje kad bi se pomoc podijelila na svih 40 miliona stanovnika Ukrajine - nekih 1 euro po stanovniku

    Stvarno izuzetno "velikodusno"

    Uvijek su Amerikanci kupovali zemlju glupih Indijanaca za sarene djindjuve, zarazenu cebad i malena ogledalca

    http://www.theguardian.com/world/201...t-union-russia

  11. #4661
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    GW mora da je autor onog cuvenom grafita u Srbiji od prije par godina:

    VLADIMIRE PUTINE, RAZMAKNI NAM BUTINE !!!
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  12. #4662
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Al Si Đinping u ime evroazijskih interesa je tu da klackalicu uravnoteženom načini...
    http://evroazija.info/novi-kineski-prodor-u-evropu/

    Nije teško viđet, da skoro svaki minut ukrajinskog bezumlja ide na korist Rusiji...
    http://coub.com/embed/1efn0?muted=false

  13. #4663
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://fakti.org/oruzje/ratna-mornar...u-sevastopolju

    [SIZE=4]Ратна морнарица САД намеравала да својим инжењерцима отвори базу у - Севастопољу[/SIZE]
    14:20 22.04.2014.0 коментараШтампај
    ПЕНТАГОН ПРЕТЕКАО КРИМСКИ РЕФЕРЕНДУМ, ПОТПУНО ОДУСТАО ТЕК 15. АПРИЛА


    АМЕРИКАНЦИ су и са Украјином и са Кримом имали далекосежне планове.

    Управо је најширој јавности предочено: да је на званичном сајту за федералне набавке (Federal Business Opportunity) све до 15. априла стајао тендер за реновирање зграде средње школе број 5 у Севастопољу. Тада је, заправо, био уклоњен уз кратку назнаку: „у вези са текућом ситуацијом у Украјини“.



    Пријаве на тендер су се примале до 21. октобра 2013. године.

    Наручилац реновирања била је Инжењерско-грађевинска команда Ратне морнарице САД.

    Кримски премијер Сергеј Аксјонов уверен је да је америчка морнарица намеравала да ту школу претвори у базу својих инжењераца

    --------------

    Evo za sve koji podrzavaju americki globalni fasizam crno na belo da je americka drzava planirala da procera Ruse sa Krima i da Sevastopolj bude njihova baza na Crnom Moru.

    Sljedeci korak nakon toga bi verovatno bio napad na samu Rusiju i globalni nuklearni rat kao u filmu Dr. Strangelove stim sto za razliku od filma sukob ne bi inicirao odbegli americki oficir vec sama americka vrhuska.

    Jasno je da su Rusi morali reagovati i odgovoriti Americi i NATO paktu jedinim jezikom koji oni razumiju i postuju - jezikom sile.

  14. #4664
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ja ne mogu da vjerujem da neko može da napiše da nuklearni rat ameri ne mogu da počnu dok ne preuzmu Krim čak i iz zajebancije....
    She is only here to annoy herself!

  15. #4665
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja ne mogu da vjerujem da neko može da napiše da nuklearni rat ameri ne mogu da počnu dok ne preuzmu Krim čak i iz zajebancije....
    Ja ne mogu da vjerujem da neko moze da podrzava americko zauzimanje Ukrajine i instalaciju americkih vojnih kapaciteta na krimu ?

    Amerikanci zele nuklearni rat da zapocnu onog trenutka kada Rusiju okruze sa svih strana svojim raketama . Racunaju da bi u tom slucaju imali nadmoc ako prvi napadnu jer bi rakete lansirane iz poljske estonije ukrajine letele daleko krace i brze nego lansirane na primer sa Aljaske ili Teksasa i time bi omogucile Americi da izbegne ruski odgovor i ima mnogo manje gubitke .

    Sve u svemu , kao sto Rusija nema sto da trazi u Meksickom zalivu isto tako ni Amerika nema sta da trazi u Crnom Moru.

    Nekada je svojevremeno zamalo izbio treci svjetski rat kada je SSSR pokusao da instalira svoje nuklearne rakete na Kubu kao odgovor na americko instaliranje raketa u Turskoj.

    Zasto bi Rusija tolerisala ugrozavanje svojih vitalnih interesa , i nezavisnosti i suvereniteta sto bi americko preuzimanje Krima svakako bilo ?

    Zato mi je drago da mi draze ne moze biti sto Rusija pobjedjuje za sada Ameriku i njene dupelisce i dzukele na celu sa Poljskom, Hrvatskom, Albanijom Crnom Gorom i ostalim bananana kvazi drzavicama i americkim protektoratima.

  16. #4666
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Figaro: Zapad aplaudirao kad je Srbiji oteto Kosovo, sada urla zbog Krima



    U trenutku kada pojedini pozivaju na oružanu intervenciju Zapada u Siriji, francuski list "Figaro" (Le Figaro) podseća na "kobne efekte koje je po Srbe imalo pribegavanje Sjedinjenih Američkih Država i Evropske unije albanskoj gerili u Jugoslaviji".

    Uz podsećanje da su SAD i EU u martu 1999. godine otpočele bombardovanje Jugoslavije da bi sprečile "genocid" na Kosovu, "Figaro" navodi da je NATO u borbi protiv jugoslovenske vojske, pri tom delujući bez rezolucije UN, pozvao u pomoć lokalnu albansku gerilu - Oslobodilačku vojsku Kosova (OVK).


    "OVK, koju je do 1998. godine američki Stejt department svrstavao u kategoriju 'terorističke organizacije' i koja se finansirala uglavnom putem trgovine drogom, odjednom je postala saveznica", piše autor teksta, uz opasku da su u Vašingtonu tada cinično govorili da cilj opravdava sredstva.




    "Na kraju krajeva, u neko drugo vreme i na nekom drugom mestu, Amerika bi možda sklopila pakt i sa Bin Ladenom ne bi li se izborila sa ruskim čudovištem...", konstatuje autor članka.


    Kosovo oteto od Srbije, sada urlaju zbog Krima

    U tekstu se navodi da su, posle tromesečnog rata 1999, kada su prebrojavane žrtve, neki šapatom priznali da su razmere srpske represije na Kosovu "malo preuveličane", ali su potom prešli na druge stvari.


    "Oteto od Srbije, iako obiluje manastirima koji su svedočili rađanju srpske nacije i identiteta, Kosovo je stavljeno pod upravu NATO, a 2008. je jednostrano proglasilo nezavisnost, na šta je Zapad gromoglasno aplaudirao, a šest godina kasnije urla kada je Krim upotrebio istu metodu da bi se ponovo pripojio Rusiji", piše francuski list.
    Pročitajte još
    Sve sličnosti i razlike između Krima i Kosova
    Figaro: Kosovo i Krim - dvostruki aršini Zapada?
    Obama: Upoređivanje Krima i Kosovo besmisleno
    Obamin odnos prema Krimu i Kosovu otkriva kontradiktornost i dvostruke standarde
    Putin o raspadu Jugoslavije, Kosovu, Krimu, umetnosti i ljubavi


    I sada se neki zapadni zvaničnici pitaju da li bi trebalo slediti taj primer kako bi se okončao stravičan građanski rat u Siriji.


    "Zar 'lokalni Milošević', (sirijski predsednik) Bašar al-Asad, nije gori od 'balkanskog krvnika'? Zar ne bi trebalo snabdeti oružjem i savetima te neustrašive 'borce za slobodu' koji pokušavaju da ga svrgnu, zatvarajući oči pred njihovim metodama i zločinima? Zar ne bi i sada trebalo intervenisati oslanjajući se na antivladine lokalne milicije", pita se autor teksta.


    Na kraju krajeva, konstatuje on, to je učinjeno na Kosovu pre 15 godina sa pokretom koji je bio odgovoran za otmice, trgovinu organima i pogubljenja.


    "A da li se za sve to tada nije znalo? Znalo se, ali oni koji su o tome pisali ili govorili smatrani su izmanipulisanim ili finansiranim od strane Beograda", objašnjava autor teksta.


    Hašim Tači mirno sedi na mestu premijera

    I sada jedan od bivših lidera te iste OVK, Hašim Tači, mirno sedi već šest godina u fotelji kosovskog premijera, a jedan od njegovih prethodnika, Ramuš Haradinaj, koga je Haški tribunal osudio za ratne zločine, danas živi slobodno u svom rodnom kraju, konstatuje "Figaro".


    Postavljajući pitanje da li je Kosovo 2014. godine zaista zemlja koja opravdava oružanu intervenciju Zapada pre 15 godina, francuski list ocenjuje da je to najsiromašnija evropska zemlja, "mafijaška država" koju su engleski borci protiv narkotika nazvali "heroinskom republikom", iz koje, prema podacima britanskih službi, potiče 70 odsto glavešina na tržištu seksa samo u Londonu.

    Krimska Deklaracija o nezavisnosti pominje Kosovo u prvoj rečenici
    Njujork tajms: Kosovo nije presedan za Krim
    EU: Situacija na Krimu ne može da se poredi sa Kosovom
    Američki diplomata: Krim nije Kosovo
    Puškov: Jacenjuk prvo podržao nezavisnost Kosova, a sad se buni za Krim
    De Val: Kosovo loš presedan


    Droga koja se iz Avganistana upućuje ka zapadnoj Evropi i dalje se prosleđuje dolinom Drenice, trgovina kradenim automobilima i ljudima na Kosovu cveta, da i ne govorimo o slobodi kretanja i veroisposvesti, koje se ne poštuju, zaključuje se u tekstu.


    Kao primer, "Figaro" navodi da je prošle nedelje, na Veliki petak, grupa od 150 pravoslavnih Srba tražila od međunarodnih bezbednosnih snaga baziranih na Kosovu da ih prate do Đakovice, odakle su proterani 1999, kako bi tamo proslavili Uskrs.


    EULEKS i KFOR su odbili njihov zahtev, tvrdeći da ne mogu da im garantuju bezbednost, piše pariski dnevnik, uz podsećanje da je u Đakovici pre 15 godina živelo 12.000 Srba među 100.000 stanovnika, a danas samo - četiri stare monahinje.

  17. #4667
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pismo sa svakako romansiranim detaljima, vezano za incident sa Američkim brodom i Ruskim avionom...

    "Draga moja Meri! Oprosti što ti nisam pisao evo čitavu nedelju. Bio sam na tretmanu za psihološku rehabilitaciju u našoj bazi u Rumuniji. Moram tebi da kažem, desilo se nešto strašno. I to ne samo sa mnom, nego sa celokupnom postavom našeg hrabrog razarača «Donald Kuk». Naš razarač naoružan je najboljim sistemima za uništenje protivnika, nema tog aviona, rakete ili podmornice koju mi ne bi mogli presresti. Naš sistem “Idžis” može da obori čak dve balističke rakete. Na tom brodu mogu da služe samo najbolji mornari, odvažni i oni koji preziru smrt, poput bivola iz Arizone.
    I tako mila moja, kada je naš “Donald Kuk”, ušao u Crno more kako bi tamo visoko podigao zastavu slobode i demokratije, kapetan nas je postrojio na palubu i održao govor: “Momci, pred nama je veoma važna misija – da prodemonstriramo neustrašivost Amerike pred raspojasanim ruskim medvedom. Vi svi znate da su Rusi oduzeli od demokratske Ukrajine polovinu teritorije u vidu Krima i da se spremaju da stave šapu i na drugu polovinu.
    To je pretnja našim nacionalnim interesima, zato što mi ne možemo nikome dozvoliti da uzima nešto na šta smo mi mogli staviti šapu. Demokratske i slobodoljubive snage u Ukrajini još su mlade, i mi moramo pokazati Rusima kakva pouzdana zaštita štiti mladu demokratiju. Nemojte sumnjati da će ruski medved opoganiti gaće kada vidi takvo oružje za odmazdu, kao što je naš “Donald Kuk”. U ovom trenutku iskušenja, od vas se zahteva hrabrost, uzajamno delovanje i disciplina”.
    Mi smo tri puta vrisnuli “hop-cup-ura!” i počeli smo se pripremati da pokažemo Rusima šta ih čeka ukoliko dignu ruku na drugu polovinu Ukrajine. Sutradan, kada je naš brod krenuo u pravcu Krima, mi smo ugledali na nebu rusko leteće korito koje se zove jurišni SU – 24 i proizvodi se još od vremena kad su naši roditelji išli u osnovnu školu. Kada smo na predavanjima u vojnom koledžu izučavali taj raritet, smejali smo se nad njegovim karakteristikama.
    On je pogodniji za navodnjavanje ili hemijsko đubrenje polja ili za izbacivanje dečijih igrački iz vazduha. Dakle, kada se začuo alarm, mi smo požurili na svoje borbene položaje, predosećajući kako ćemo se poigrati mačke i miša sa tim glasnikom iz prošlosti. Ja sam čak uspeo da se opkladima sa Edom da ću tu zarđalu gvožđuriju imati više puta na nišanu od njega. On upravlja istom takvom brzometnom napravom “Falanks” kao i ja, a od nje, kako smo mislili, nema spasa.
    …Mi smo ruskog pratili lokatorom dok nije došao u zonu gađanja, da bi ga potom markirali. Međutim, kada je on ušao u tu prokletu zonu, počela je misterija. Prvo su se ugasili naši lokatori, potom su se isključili pokazivači cilja “Falange” i kompletan “Idžis” bio je izbačen iz stroja.
    Naš predivni “Donald Kuk” ljuljao se na talasima poput mrtve kornjače. Ispostavilo se da je taj prokleti ruski otpad metala, SU-24, uključio aparaturu elektronskog ometanja opreme i ponos naše flote pretvorio se u našu sramotu! A Rusi su počeli da se nad nama otvoreno izruguju.
    On je nad nama izvršio 12 probnih jurišnih letova, putovao trbuhom po našim lokatorima, zaglušivao nas bukom motora, jednostavno nam je svima stavljao do znanja da na takvom usranom koritu može da pliva samo usrana posada… Prilikom odletanja mahnuo nam je krilima, a Ediju se čak učinilo da nam je pokazao srednji prst desne ruke. Ali mislim da se to Ediju učinilo, jer su nas u vojnom koledžu učili da Rusi umesto srednjeg prsta pokazuju “šipak”.
    Meri, ne možeš ni zamisliti šta se sa nama desilo! Takvu sramotu nismo preživeli nikada u životu! Neki naši momci su plakali kao deca, drugi su udarali glavom u aparaturu koja ne reaguje, viši asistent je naočigled posade popio naiskap flašu viskija i iz sveg glasa se dernjao po brodu: “Taj užasni ruski “Hibini” (ruski sistem za elektronsku borbu – D.S.), a kapetan je pozeleneo od besa. U takvom stanju jedva smo se usidrili na rumunskoj obali i odmah posle upljovljavanja, tridesetak naših momaka su napisali zahtev za razrešenje od dužnosti. Oni nisu mogli podneti pomisao da se u odlučujućem trenutku naša tehnika može pretvoriti u g…., sa kojim će se zajedno krenuti na morsko dno.
    Mene je takođe spopala histerija, pa sam odveden u bolnicu. Meri, ja sam uvek voleo našu Ameriku i želeo bih da naša prugasta zastava sa zvezdama donese slobodu celom svetu. Međutim, posle ovog incidenta, počela je da me progoni misao o ostavci. Do đavola sa njima, sa novcima, moja draga. Bolje mi je da sa tobom kupim malenu farmu u Arizoni, da odgajam celer za prodaju i nedeljom pevam psalme u našoj crkvi.
    Ja mislim da Amerika više neće uzimati u zaštitu našu braću po demokratiji u Ukrajini. Jer ako je jedno staro rusko korito uspelo da obori na pleća naš super-savremeni “Donald Kuk”, onda zamisli šta mogu da ugrade u njihove nove avione! A ako su oni u stanju da ugase ne samo instrumente, nego i mozgove posade? Razmisli i sama, da li sam ti ja potreban bez mozga? Ogroman poljubac, uvek tvoj Džoni."

    -----------------------------------------------------

    E sad, ko sumnja u suštinu ovoga teksta (jasno je da su detalji romansirani) neka potraži na internetu javno dostupne detalje o ruskim odbrambenim mikrotalasnim elektronskim oružjima (Electronic Counter Measures, ECM) sa nazivima “Krasuha-4“, “Ranets-E“ i “Rosa-E“.

    Sami Amerikanci kažu da pomenuti (zastarjeli) avion SU-24 u varijanti MP pripada klasi tzv. “dedicated ECM aircraft“, tj. da je namjenski avion za elektronsko ometanje i ratovanje (izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_countermeasure) a drugi izvor kaže da se protivradarski sistem ‘Rosa-E‘ može smjestiti na avion (http://atimes.com/c-asia/CJ27Ag03.html).

    O najmodernijem američkom raketnom ratnom brodu “Donald Kuk“ pisao je generalni sekretar NATO a što mu je predusretljivi komšijski Danas ovdje objavio:
    http://www.danas.rs/.../globus/brod_donald_kuk.12.html...

  18. #4668
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default


    Ipak je ovaj sastav trebalo objaviti na nekom drugom dijelu foruma.

  19. #4669
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A vala je se pored horske pratnje politikanata i medijsko-propagandnog duvačkog orkestra svima prispavalo, ovo je bilo osvježenje
    Iako je u suštini cijeli tekst bio samo uvod u problematiku zvana "elektronski ometač", koja je sadašnjost i budućnost ratovanja, a i obezbjeđivanja

  20. #4670
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Mogu samo da kažem-a nadam se da ćemo se složiti da je ruska propaganda baš napredovala u odnosu na ono što znamo mi malo stariji(jabuke koje rastu u kapitalizmu itd). To je već sad ipak jedan savremen način agitpropa. Imamo portale,zgodne novinarke,plasiranje telefonskih razgovora tipa one nesrećnice Timošenko itd ipak je to sve mnoooogo savremenije i u duhu vremena.
    S druge strane zapad je sa parolama Putin Hitler itd otišao u suprotnom smjeru-nagore.
    Bar moj utisak je da je zapadna propaganda bespotrebno ostrašćena u pojedinim segmentima kao da je u u SSSR-u napravljena.
    Američka propaganda je iz prošlog veka. Nju puši još samo apolitično liberalno stanovništvo Sjedinjenih Država. Na žalost, baš je taj sloj stanovništva najbrojniji i zato je podrška američkom intervencionizmu uvek iznad nivoa koji bi zdrav razum očekivao. To su ljudi koji veruju u američke vrednosti, ljudska prava itd itd, ali ih politika ne zanima mnogo, ne prate je, a pogotovo su duduci za spoljnu politiku svoje zemlje. I onda takvi kad pogledaju vesti na CNN-u i čuju kako neki dikatatori poput Miloševića, Gadafija ili Asada tlače svoje stanovništvo i ubijaju mirne demonstrante željne demokratije i ljudskih prava, automatski su ZA da se takav zločinac ukloni američkom vojnom intervencijom i narodu donese bolji život i demokratija.
    Ja ne mogu da krivim te ljude. Oni su neupućeni i veruju u to.

    Ja niti sam rusofil, niti sam amerofob. Dapače, više sam anglofil nego rusofil...Odrastao sam kao i većina na američkim i engleskim filmovima i serijama,NBA, engleskom fudbalu itd itd...SAD su nešto najbolje što se desilo zemaljskoj istoriji i njihov doprinos svetskoj civilizaciji je nemerljiv.
    Ali to nema veze sa činjenicom da je američka spoljna politika, američka hegemonija i intervencionizam nešto vrlo loše. To je nešto što ljude u svetu tera da mrzi Ameriku i Amerikance. A američki narod to nije zaslužio.
    Amerikancima treba stalno ponavljati da je njihova spoljna politika očajna, zla i opasna po svet, da je Obama glup ko k.rac i da je Putin većini svetske populacije simpatičniji i pametniji čova. Treba da biraju bolje i pametnije ljude da ih vode.

  21. #4671
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Ja ne mogu da vjerujem da neko moze da podrzava americko zauzimanje Ukrajine i instalaciju americkih vojnih kapaciteta na krimu ?

    Amerikanci zele nuklearni rat da zapocnu onog trenutka kada Rusiju okruze sa svih strana svojim raketama . Racunaju da bi u tom slucaju imali nadmoc ako prvi napadnu jer bi rakete lansirane iz poljske estonije ukrajine letele daleko krace i brze nego lansirane na primer sa Aljaske ili Teksasa i time bi omogucile Americi da izbegne ruski odgovor i ima mnogo manje gubitke .

    Sve u svemu , kao sto Rusija nema sto da trazi u Meksickom zalivu isto tako ni Amerika nema sta da trazi u Crnom Moru.

    Nekada je svojevremeno zamalo izbio treci svjetski rat kada je SSSR pokusao da instalira svoje nuklearne rakete na Kubu kao odgovor na americko instaliranje raketa u Turskoj.

    Zasto bi Rusija tolerisala ugrozavanje svojih vitalnih interesa , i nezavisnosti i suvereniteta sto bi americko preuzimanje Krima svakako bilo ?
    Još jedna gomila gluposti. Čitaš li ti ovo što napišeš?

    Ako već instaliraju rakete u Poljsku i Baltičke zemlje Ukrajina im ne treba ništa u tome pogledu. Ako je to plan, zašto rakete u Poljskoj i baltičkim zemljama nisu već instalirane? Poljska je godinama tražila da se kod njih to napravi da bi na kraju SAD odustala.

    Međutim, sve i da se ovo što si naveo uradi, samo bi idiot gađao zemlju koja ima 8,500 atomskih bombi. Sve i da Amerikanci udare prvi ne mogu se izvuć bez sopstvenog uništenja.

    Većina atomskih bombi su smještene u podzemnim silosima koji su otporni na atomski udar. Sve i da od Rusije na površini ne ostane ništa oni su sposobni da isto to urade Americi.
    Rusija(isto kao SAD i Kina) ima mobilne sisteme za lansiranje ICBM-ova koji mogu da se nađu bilo gdje na teritorije Rusije.
    Pored toga Rusija ima 11 podmornica sposobnih da nose nuklearne projektile (još dvije su u fazi testiranja i 7 u razvoju). U slučaju neke krize bi mogle da se nađu (dovoljno) blizu američke obale, i takođe gađaju američko tlo atomskim bombama.
    Sa druge strane SAD takođe ima 18 takvih podmornica, UK i Francuska po 4.

    Uzajamo zagarantovano uništenje
    je lekcija koju su normalni ljudi odavno naučili.


    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Zato mi je drago da mi draze ne moze biti sto Rusija pobjedjuje za sada Ameriku i njene dupelisce i dzukele na celu sa Poljskom, Hrvatskom, Albanijom Crnom Gorom i ostalim bananana kvazi drzavicama i americkim protektoratima.
    Kad smo kod dupelizaca, kako ti ide sa Putinovom pozadinom? Je li zadovoljan vođa?
    Praštaj što nećemo da budemo još jedna Bjelorusija.(mada njihov odnos sa Rusijom je odličan u poređenju sa onim koji ti priželjkuješ za Crnu Goru)
    Last edited by ASC; 23-04-14 at 20:45.

  22. #4672
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Još jedna gomila gluposti. Čitaš li ti ovo što napišeš?

    Ako već instaliraju rakete u Poljsku i Baltičke zemlje Ukrajina im ne treba ništa u tome pogledu. Ako je to plan, zašto rakete u Poljskoj i baltičkim zemljama nisu već instalirane? Poljska je godinama tražila da se kod njih to napravi da bi na kraju SAD odustala.
    A koji je po tebi razlog američkog interesovanja za Ukrajinu? Zbog čega im je stalo da nametnu u Kijevu proameričke igrače, pa makar i oružanim prevratom u izvodjenju ekstremnih desničarskih elemenata?

  23. #4673
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Zbog ukrajinske nacionalne kuhinje.

  24. #4674
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kad smo kod dupelizaca, kako ti ide sa Putinovom pozadinom? Je li zadovoljan vođa?
    Praštaj što nećemo da budemo još jedna Bjelorusija.(mada njihov odnos sa Rusijom je odličan u poređenju sa onim koji ti priželjkuješ za Crnu Goru)
    Šta fali Belorusiji?
    Iz poslednjih istupa Lukašenka, možemo videti da za razliku od mnogih država u Evropi imaju i svoje mišljenje, nezavisno od bilo koje strane.
    Imaju i klub koji skoro svake godine igra Ligu Šampiona.

    Šta sad, Lukašenko nije 25 godina na vlasti ko Djukanović...pa je Belorusija manje vredna zemlja od mnogih idupičkumaterinu važnih zemalja u EU ili na putu u EU, koje nemaju svoje mišljenje i koje su dužne bogu i narodu?
    Last edited by Dača; 23-04-14 at 21:28.

  25. #4675
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Zbog ukrajinske nacionalne kuhinje.
    Pa ja te ozbiljno pitam.

Page 187 of 272 FirstFirst ... 87137177183184185186187188189190191197237 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 17:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 09:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 22:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •