View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 96 of 273 FirstFirst ... 46869293949596979899100106146196 ... LastLast
Results 2,376 to 2,400 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #2376
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Što ti je, pa evo potvrđena je autentičnost snimka iz estonskog ministarstva...
    Evo editovah post-ova sto je estonskom ministru glavni izvor tvrdi da nidje nije rekla to sto se prica i da nije ni lijecila policajce niti im imala pristup, samo demonstrante. Takodje tvrdi da nije rekla da vlasti u Ukrajini nece da istraze pucnjavu-nego obrnuto, kaze da je istrazuju.

    EDIT: evo sad pazljivo dva puta poslusah citavu traku. Prvo, estonski ministar nigdje ne kaze da on misli da je neko iz "new coalition" unajmio snajpere, nego to prenosi sto mu je Olga (radi se o Olgi Bogomolec koju sam gore citirao) rekla da ljudi na Majdanu izmedju sebe to pricaju i misle. Estonski ministar to prenosi Eshtonki kao dio utiska da narod na Majdanu nema povjerenja u novu vladu i da hoce nove ljude i prave reforme itd itd...

    E sad, Olga je to danas demantovala-tj demantovala je da je rekla da je "isti tip metaka ubio demonstrante i policajce"-jer nije imala pristupa policajcima (sto je i logicno) i to ne moze da vidi niti da zna. Takodje je direktno rekla da nije spominjalaministru da je neko iz opozicije (sada vlasti) unajmio snajperiste ("I think you can only say something like this based on fact. It's not correct and it's not good to do this"), i takodje je direktno rekla da nije spominjala da vlasti ne zele da istraze slucaj ("They told me they have begun a criminal process and if they say that I believe them").

    Sve u svemu, pogresna interpretacija razgovora od strane estonskog ministra i njegova dalja razmjena utisaka sa Eshtonkom. Naravno, iskoriscena od Rusa i izbacena u pogodnom momentu u svrhu propagande i diskreditacije druge strane pred bitne pregovore. Da se razumijemo-to je sasvim normalna praksa u politici, ne krivim nista Ruse zbog toga-svako bi to radio na njihovom mjestu. I radice sve vishe, i jedna i druga strana. Pisem dugacko objasnjenje jer se ljudi lako naloze na ovakve stvari, pogotovo ovi koji su skloni vjerovanjima u konspirativne teorije-a ne odvoje vremena da pazljivo saslusaju i procitaju sto se napisalo, reklo i snimilo, nego samo bace pogled na interpretaciju u ovom slucaju Russia Today (negdje drugo CNN-a ili Skaj Njuza, naravno) i izvuku ishitrene zakljucke.
    Last edited by Recordare88; 05-03-14 at 16:02.
    Deserve's got nothing to do with it.

  2. #2377
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    I pade priča o snajperima... Qq, kakva bruka.

    http://rt.com/news/ashton-maidan-snipers-estonia-946/
    "Mislim da trebamo to istražiti. Mislim, to je interesantno", odgovorila je Eštonova.

    :hopelessness:

  3. #2378
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  4. #2379
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Mada ruku na srce, nije direktna potvrda
    Saglasan.

    Quote Originally Posted by Shamrock
    ali svakako indikativno da i EU i njeni saradnici razmatraju tu mogućnost kao realnu
    Ne. Kao sto vec objasnih, EU i njeni saradnici (estonski ministar) je samo prenio ono sto je cuo od ucesnice protesta sa kojom je pricao. To je prenio pogresno, jer ga je ista ucesnica protesta demantovala danas (kvotovao sam je gore, a citavu izjavu mozes naci na Daily Telegraph sajtu).Kao sto rekoh, Keri i Lavrov danas razgovaraju, vrlo brzo se ocekuje da svi sjednu za sto i da US/EU medira dijalog, tako da je propagandni rat u punom jeku. Moze se ocekivati ovakvih klipova i optuzbi sa obije strane jos dosta u narednim danima, i sa ukrajinske i sa ruske strane. Naravno, potpuno je normalno da su Rusi objavili snimak isto kao i onaj "**** the EU"-vjerovatno su ruski obavjestajci popili koju vodku i nazdravili kad su na ovo naleceli
    Last edited by Recordare88; 05-03-14 at 16:21.
    Deserve's got nothing to do with it.

  5. #2380
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ja procitah 1.6 finansijska, 1.4 razvojni grantovi i 3 kredit EIB (naravno EK ne odlucuje za EIB ali mi lakse bi sve tako da stavim). A 11 ukupno od EK u narednih 4 godine valjda.

    Btw kralj cokolade ti je po anketama najpopularniji u Ukrajini trenutno.
    Da su u Ukrajini slusali mene već bi bili u EU a svi bi jos dobili i po cokoladu. No kad neće bojim se da umjesto cokolade ne bude nesto drugo.

  6. #2381
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Da su u Ukrajini slusali mene već bi bili u EU a svi bi jos dobili i po cokoladu. No kad neće bojim se da umjesto cokolade ne bude nesto drugo.
    Mozda bude malo cokolade, malo tog drugog
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #2382
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    vjerovatno su ruski obavjestajci popili koju vodku i nazdravili kad su na ovo naleceli
    To sigurno, inače su poznati po tome što su više pod stolom nego nad njim (od vodke, da ne bude zabune ).

    Doduše, zato su im oni spoljni obavještajci spremni do bola.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  8. #2383
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    To sigurno, inače su poznati po tome što su više pod stolom nego nad njim (od vodke, da ne bude zabune ).
    Najveci diletanti su ispali ovi u estonskom ministarstvu koji su potvrdili-mogli su da "decline to comment" do beskraja i za dva dana (vjerovatno i brze) bi novi dogadjaji ucinili da se ovo zaboravi kao i ono **** the EU. Pa to cak i Luksiceva shkvadra umije da iskulira
    Last edited by Recordare88; 05-03-14 at 16:34.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #2384
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/447488...-u-Sevastopolj


    Kakve su ovo nesrece. Jedva docekali da pobegnu iz "Vlasotinca" da im gu*ica vidi puta, i to je vijest... Spaliti ovakve idiote
    One Ring to Rule them all...

  10. #2385
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/447488...-u-Sevastopolj


    Kakve su ovo nesrece. Jedva docekali da pobegnu iz "Vlasotinca" da im gu*ica vidi puta, i to je vijest... Spaliti ovakve idiote
    Ne bi bilo lose da im se pojedini sa Foruma takodje pridruze, pa mogu i da se pobore za Matushku a i da nam javljaju sto se desava
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #2386
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Колико има овде наивних да је то за не повјеровати !! :angel: Једино, а што је тачно, је то да се двије велике државе САД и РФ, заједно са ЕУ, боре за своје интересе. Украјина и њени народи су само монета за поткусуривање, нарочито за ЕУ и САД...

    Али трагикомика почиње тамо гдје се легитимитет Јануковичу оспорава којег је изабрао народ и поставља се неки Олександер Турчинов...

  12. #2387
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    p.s. @El Re
    vec smo jednom iskoristili trenutak na svjetskoj politickoj sceni i nevjerovatnu sansu da CG dovedemo do Nezavisnosti, sad je izgleda i poslednja da CG Nezavisnost "cementiramo" zbog situacije sa Ukrajinom i zamolimo NATO da nas primi sto prije. Protracenih 6 godina nazalost, ali da se uzdamo (mi koji drzimo do interesa CG), da ce USA i EU drzave clanice NATO shvatiti na kojoj je vjetrometini i moguce opasnosti po CG. Naravno mi gledamo iz patriotskih razloga potrebu za NATO, a sluzbenici zbog njihovih, ali preca je CG od njihovog opstanka u glamuru na racun budzeta.

    SASTANAK U VAŠINGTONU

    Đukanović sa Bajdenom 19. marta?


    Uvecaj!
    Milo Đukanović i Džozef Bajden (Foto: gov.me)



    Premijer Milo Đukanović sastaće se 19. marta u Vašingtonu sa potpredsjednikom Sjedinjenih Američkih Država Džozefom Bajdenom.
    To će biti prvi Đukanovićev susret sa najvišim američkim zvaničnicima nakon što se vratio na čelo Vlade i dio je intezivne diplomatske ofanzive koju državni vrh sprovodi u sklopu kampanje za NATO.
    Prema saznanjima Portala Analitika, fokus razgovora Đukanovića sa najvišim američkim zvaničnikom će biti euroatlantske integracije, u susret ministarskom zasijedanju NATO u junu kao i samitu Alijanse u septembru u Velsu, na kojem državni vrh očekuje poziv za NATO.
    Razgovor sa Bajdenom dolazi nakon što je grupa od 40 američkih kongresmena, na inicijativu Crnogorskog kokusa, u pismu državnom sekretaru Džonu Keriju zatražila da Crna Gora u Velsu dobije poziv za NATO.
    U odgovoru Stejt departmenta je navedeno da američka Vlada podržava prijem Crne Gore ali bez naznake da li će to biti već na samitu u Velsu.
    Premijer se tokom prethodnog mandata krajem januara 2010. u Vašingtonu sastao sa, između ostalog, Bajdenom i tadašnjom državnom sekretarkom SAD Hilari Klinton.
    Klinton je ranije kazala da samit NATO u Čikagu 2012. godine biti posljednji na kojem neće biti proširenja.




    Sad ili "nikad"....

    Hvala Lepo

  13. #2388
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ne bi bilo lose da im se pojedini sa Foruma takodje pridruze, pa mogu i da se pobore za Matushku a i da nam javljaju sto se desava
    Sve bih ih ja kod ovoga gospodina poslao :


    Ono trebaju Rusiji, Srbalji da ih brane od Ukrajinaca. Ovi su ljudi presmijesni. Oni ne kontaju da 90% Rusa ni ne zna da Srbija postoji. Sigurno se Rusi nisu ovoliko prenemagali i kukali kad su Srbiji izrezali Kosovo iz granica.
    One Ring to Rule them all...

  14. #2389
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BBC javlja, za sada nepotvrdjeno, da su specijalnog emisara UN za Krim kidnapovale tamosnje (pro)-ruske snage.

    EDIT: potvrdjeno.

    Najbrojnija partija u vladajucoj koaliciji u Ukrajini, Batkivscina (Timosenko i Jacenjuk su lideri te partije), predlozila Skupstini da formalno uputi zahtjev za prijem Ukrajine u NATO.
    Last edited by Recordare88; 05-03-14 at 16:46.
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #2390
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Najbrojnija partija u vladajucoj koaliciji u Ukrajini, Batkivscina (Timosenko i Jacenjuk su lideri te partije), predlozila Skupstini da formalno uputi zahtjev za prijem Ukrajine u NATO.
    Правно-технички нерелано и немогуће. А и то је исто као да би почеле тикве падати са неба...

  16. #2391
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To je samo dokaz koliki su diletanti Neka posalju zahtjev da ih prime kao sljedeću americku drzavu

  17. #2392
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To je samo dokaz koliki su diletanti Neka posalju zahtjev da ih prime kao sljedeću americku drzavu
    Evo se moram izviniti, jer sam pogresno prenio. Dakle nije zvanicn zahtjev citave partije, nego dva deputata iz te partije, a zahtjev jos nije usao u proceduru niti je razmatran. Takodje, predlog se odnosi ne na to da se NATO-u salje zahtjev da se prime u clanstvo, nego na to da se clanstvo u NATO uvrsti u ukrajinske spoljnopoliticke strateske ciljeve.

    Izvinjenje jos jednom, krivo je moje limitirano poznavanje ukrajinskog
    Last edited by Recordare88; 05-03-14 at 17:04.
    Deserve's got nothing to do with it.

  18. #2393
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To je samo dokaz koliki su diletanti Neka posalju zahtjev da ih prime kao sljedeću americku drzavu
    Do 2046. godine važi sporazum između Ukrajine i Rusije o bazama na Krimu. Pitanje da li bi pristala, ne samo EU, nego i NATO da na ,,svojoj'' tritoriji imaju stacioniranih 25.000 ruskih vojnika, ili 6.000 ... ako je prva cifra maksimum u ,,vanrednim situacijama'', a ova druga u redovnim...

  19. #2394
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Do 2046. godine važi sporazum između Ukrajine i Rusije o bazama na Krimu. Pitanje da li bi pristala, ne samo EU, nego i NATO da na ,,svojoj'' tritoriji imaju stacioniranih 25.000 ruskih vojnika, ili 6.000 ... ako je prva cifra maksimum u ,,vanrednim situacijama'', a ova druga u redovnim...
    Salex, vec objasnih gore-moja je krivica, ja sam totalno pogresno prenio info, izvinjavam se zbog toga.
    Deserve's got nothing to do with it.

  20. #2395
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Salex, vec objasnih gore-moja je krivica, ja sam totalno pogresno prenio info, izvinjavam se zbog toga.
    Ma pročito, nemoj da bereš brigu. Nego ovaj sporazum koji važi od 2046. je baš interesantan za buduću perspektivu Ukrajine prema EU.

  21. #2396
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    predlozila Skupstini da formalno uputi zahtjev za prijem Ukrajine u NATO.
    Kraljevi

    A mi ne možemo uć u nato kojima čitavu državu mogu da prisluškuju, a kamo li ovi koji nemaju kontrolu nad jedno pola teritorije.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  22. #2397
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam u toku nereda na Majdanu dva ili tri puta slusala izjave dr Bogomoljec - kod nje su dovodjeni samo civili. Tada je rekla da su svi gadjani u vrat, glavu ili srce i da nisu imali sanse.

  23. #2398
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Mada me nesto onako interesuje. Ako je Kosovo imalo pravo da se odvoji od Srbije zasto ne bi Krimea imala to isto pravo?


    Sent from voices in my head
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  24. #2399
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran69 View Post
    Mada me nesto onako interesuje. Ako je Kosovo imalo pravo da se odvoji od Srbije zasto ne bi Krimea imala to isto pravo?


    Sent from voices in my head

    Tesko da je Kosovo imalo to pravo, isto kao sto ga nema ni Krim, ali znajuci da je iza Kosova stajala SAD, a iza Krima stoji RF ko su tu Srbija ili Ukrajina da se nesto pitaju ?

  25. #2400
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    ja bih primjerom Kosova prvo do pitanja Republike Srpske, pa cemo lako za Ukrajinu


Page 96 of 273 FirstFirst ... 46869293949596979899100106146196 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •