View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 58 of 273 FirstFirst ... 84854555657585960616268108158 ... LastLast
Results 1,426 to 1,450 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #1426
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Треће: Русија нема капацитет да води рат за земљом од 46 милона становника а да је то у економском смислу не баци на кољена.Украјина има пристојну војску, која је мања и заосталија али врло озбиљна и врло слична руској.
    Rusija ima Iskandere i balisticke projektile sa nuklearnim glavama, Ukrajina nema. Konvencionalni rat ako bi ga bilo trajao bi max 10ak dana i ako se Ukrajinci ne bi povukli Rusi bi ih polupali bez pardona.
    She is only here to annoy herself!

  2. #1427
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Dzaba sve to kad se razdijele Kalashnjikovi po narodu, rpg i sl. Irak bi bio mala maca za Ukrajnu.

  3. #1428
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Malo čeprkajući po netu ostadoh zapanjen koliko su Harkov i Sevastopolj lijepi gradovi. Kijev je lijep, Donjeck je baš industrijsko sivilo, ali ova dva su pre prelijepi čini mi se...
    Ljvov je najljepsi grad u Ukrajini arhitektonski, ubjedljivo. Makar za mene. Za Harkov sam cuo da je bio jos ljepsi prije, ali je dosta temeljno razrusen u WW2...
    Deserve's got nothing to do with it.

  4. #1429
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Ne morate biti saglasni sa njihovim stavovima, ali makar pokazite postovanje za ove ljude.
    Deserve's got nothing to do with it.

  5. #1430
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post


    Ne morate biti saglasni sa njihovim stavovima, ali makar pokazite postovanje za ove ljude.
    Kako mi ovo izgleda na neku namjestaljku.Pricaju na engleski da ostali ljudi razumiju koji nisu ukrajinci/rusi i kamera da snimi,pa onda tek ukrajinski kad vidi da mu kolega umire,strasno sto ljudi rade,postovanje i sramota u paketu...
    Last edited by BIGa; 24-02-14 at 09:26.

  6. #1431
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Kako mi ovo izgleda na neku namjstaljku.Pricaju na engleski da ostali ljudi razumiju koji nisu ukrajinci/rusi,pa onda tek ukrajinski kad vidi da mu kolega umire,strasno sto ljudi rade,postovanje i sramota u paketu...
    Gdje si ti cuo da pricaju "na engleski" molim te? Pricaju cisti ukrajinski od pocetka do kraja.
    Last edited by Recordare88; 24-02-14 at 09:35.
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #1432
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Gdje si ti cuo da pricaju "na engleski" molim te? Pricaju cisti ukrajinski od pocetka do kraja.
    2.10 do 2.20 ...is wounded f*u*c*k,is wounded odlican ovaj ukrajinski

  8. #1433
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    2.10 do 2.20 ...is wounded f*u*c*k,is wounded odlican ovaj ukrajinski
    Aha vidio sam. Ocigledno neko od ko se tu nasao a ne zna ukrajinski. Prije toga je isti glas zvao doktora na italijanskom. Izvinjavam se za previd ali to ne mijenja nista-niko sigurno nije spreman da pogine da bi se "namjestio" klip na youtube. Treba stvarno imati bujnu mastu ili biti potpuno paranoican pa i pomisliti tako nesto.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #1434
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Aha vidio sam. Ocigledno neko od ko se tu nasao a ne zna ukrajinski. Prije toga je isti glas zvao doktora na italijanskom. Izvinjavam se za previd ali to ne mijenja nista-niko sigurno nije spreman da pogine da bi se "namjestio" klip na youtube. Treba stvarno imati bujnu mastu ili biti potpuno paranoican pa i pomisliti tako nesto.
    Samo mi nije onda jasno zasto snajperisti ne upucaju bar jednog kamermana koji nije ni u jednom trenutku bio zaklonjen,nego oko njega ove sto leze...

  10. #1435
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Samo mi nije onda jasno zasto snajperisti ne upucaju bar jednog kamermana koji nije ni u jednom trenutku bio zaklonjen,nego oko njega ove sto leze...
    Zato sto fotoreporteri, posebno iz inostranstva, imaju vidne oznake upravo da bi se izbjegle takve situacije.

    Brinuti o 5 rijeci izgovorenih na engleskom gledajuci desetine ljudi kako ginu je...Ne znam kako da to nazovem, a da ne prekoracim pravila Foruma.

    Najnovija vijest: Ukrajinski pravosudni organi raspisali potjernicu protiv Janukovica.
    Last edited by Recordare88; 24-02-14 at 10:22.
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #1436
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Zato sto fotoreporteri, posebno iz inostranstva, imaju vidne oznake upravo da bi se izbjegle takve situacije.

    Brinuti o 5 rijeci izgovorenih na engleskom gledajuci desetine ljudi kako ginu je...Ne znam kako da to nazovem, a da ne prekoracim pravila Foruma.

    Najnovija vijest: Ukrajinski pravosudni organi raspisali potjernicu protiv Janukovica.
    Sve je ovo namjesteno vjeruj mi.Mozda i sam Putin zeli da se smijeni Janukovic
    Last edited by BIGa; 24-02-14 at 10:56.

  12. #1437
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Vrana vrani ne vadi oci."
    Kakav crni rat? Putin da je htio odavno je mogao da reaguje, ali to mu nije isplativo.Pozvao je ambasadora na konsultacije kako bi vjerovatno malo korigovali politiku prema Ukrajini.Malo ce im stegnuti slavine i to je to.
    Jedino sto moze je da malo popaljuje taj proruski narod na istoku odnosno Krimu i to je sve.
    Za njega su sad ostale samo mrvice, zeznuo ga je Janukovic debelo, da moze ja mislim da bi ga licno zadavio.

  13. #1438
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mok4 View Post
    "Vrana vrani ne vadi oci."
    Kakav crni rat? Putin da je htio odavno je mogao da reaguje, ali to mu nije isplativo.Pozvao je ambasadora na konsultacije kako bi vjerovatno malo korigovali politiku prema Ukrajini.Malo ce im stegnuti slavine i to je to.
    Jedino sto moze je da malo popaljuje taj proruski narod na istoku odnosno Krimu i to je sve.
    Za njega su sad ostale samo mrvice, zeznuo ga je Janukovic debelo, da moze ja mislim da bi ga licno zadavio.
    O tome i pricam.

  14. #1439
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Rusija ima Iskandere i balisticke projektile sa nuklearnim glavama, Ukrajina nema. Konvencionalni rat ako bi ga bilo trajao bi max 10ak dana i ako se Ukrajinci ne bi povukli Rusi bi ih polupali bez pardona.
    Наравно да Русија има нуклеарно оружије али оно је само средство одвраћања.
    Конвенционални рат би трајао јако дуго.
    У Украјини сви служе војску и народ зна да користи оружје.Отворе се магацини, подијели се пјешадијско лако ПВО и ПО наоружање.Украјински официри су способни и познају руску војну тактику, и могу лако да организују ефикасну прстенасту одбрану великих градова рецимо Харкова, довољно дуго да их руска војска без употребе нервних гасова или у најмању руку масовне употребе бијелог фосфора не може истјерати.У том случају укључивање Америке и ЕУ у рат би било неминовно.
    Данас је јако тешко тешко заузети било који већи град, поготово у земљама које и даље форсирају систем општенародне одбране као Украјина.
    Ево имаш прилике у Сирији да видиш како се води рат, лако је Асаду да напредује кроз пустињу, али кад се дође до урбаних средина. чак и оних мање и средње величине ту се стаје и посустаје.Код нас смо имали примјер Вуковара.

    Русија би за 10 дана само ушла у оне области које је подржавају као на Криму и тамо са локалним становнишвом организовала ефикасну одбрану од било којег контранапада Украјинаца.

    Хтио сам да кажем да Руси немају тај капацитет као САД и Британија заједно, да могу ушетати у неку земљу као што је Ирак (30 милиона становника), окупирати је конвенционалим наоружањем, а да њихове економије краткорочно не трпе никакве послиједице.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #1440
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Malo čeprkajući po netu ostadoh zapanjen koliko su Harkov i Sevastopolj lijepi gradovi. Kijev je lijep, Donjeck je baš industrijsko sivilo, ali ova dva su pre prelijepi čini mi se...
    Svi veliki gradovi imaju prelijep stari dio grada. Meni je Kijev najljepsi ali mozda sam i pristrasna.

  16. #1441
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I suludo je pričati o bilo kakvim RATNIM odnosima većih razmjera pomenutih zemalja, jer niko se ne bi usudio narušiti mirno privredno tle jednoj Kini koje uživa u Ukrajini, i naravno ako bi Rusija ulazila u bilo kakav vojni sukob - sa bilo kime...
    http://fakti.org/globotpor/kina/kina...tvari-ukrajine
    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/407409...odsto-Ukrajine

    Malo atmosfere iz Sevastopolja...

    Na mitingu je nastupio lider partije Ruski blok Genadij Basov i objavio da počinje upisivanje u „odrede samoodbrane”. Prisutni su oduševljeno pozdravili njegov nastup.

    Na mitingu se okupilo oko 20.000 ljudi. Aklamacijom su svu miliciju u Sevastopolju potčinili vlastima grada i objavili da Kijevu više neće plaćati poreze.

    Svoj skup nazvali su „mitingom narodne volje” i na njemu su građanina Rusije – biznismena Alekseja Čalija, vlasnika kompanije „Tavrida Elektrik”, izabrali za svog novog gradonačelnika.

    Na mitingu nije bilo ni jedne ukrajinske zastave: samo ruske trobojke, Andrejevska zastava ruske ratne mornarice i jedna zastava Bjelorusije.
    http://www.fakti.rs/globotpor/quo-va...nas-predsednik
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #1442
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Неће бити рата.
    Прво Руси и Украјинци су народ истих корјена, ја тврдим да су чак и исти народ, јако блиски и сваки војни сукоб, чак и најмањи би нанио огромну и непоправљиву штету темељима руске и украјинске Нације.
    Друго кроз Украјину пролазе гасоводи који су главни извори прихода за Русију до завршетка Јужног Тока и друге фазе Сјеверног Тока.Сваки прекид снадбијевања гасом би озбиљно уздрмао Европу а Русију бацио на кољена.
    Треће: Русија нема капацитет да води рат за земљом од 46 милона становника а да је то у економском смислу не баци на кољена.Украјина има пристојну војску, која је мања и заосталија али врло озбиљна и врло слична руској.
    Четврто: Русија би изгубила упориште и углед међу проруским Украјинцима и дошло би до уједињења земље, а Руси у Украјини би се нашли у катастрофалном положају..
    Pa neće oni počet rat protiv Ukrajine. Nego da izdejstvuju podjelu. To je teorija, mada ja sumnjam i u takav scenario.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  18. #1443
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nisu j asni ovi Ukrajinci zasto dozvoljavaju da im sacica NATO terorista i placenika unisti demokratiju i izvrsi drzavni udar?

    Sta misle oni da ce pod EU zivjeti bolje?

    Nece nikad jer EU nema novca da nahrani zemlju od 46 miliona stanovnika

    A otvaranje trzista na relaciji EU - Ukrajina, sto automatski dovodi do gubitka ruskog trzista za Ukrajinu dovesce do totalnog ekonomskog kolapsa ove zemlje, jer ce izgubiti trziste Rusije, jos ce plus imati jacu konkurenciju u vidu EU kompanija na svojem trzistu.

    Sve to ne moze da donese osim totalnog ekonomskog kolapsa Ukrajine.

    EU ce im dati 600 miliona iz predpristupnih fondova i to ti je to. Mozda se ogrebu o jos koji kredit ali to nece rijesiti nijedan njihov problem.

    Ukrajina je bankrot zemlja i nemaju ni za penzije a kamoli da vode kakav rat...

    Janukovic je uradio jedino sto je bilo logicno i pragmaticno u njegovoj situaciji - izmedju ponude EU i Rusije izabrao je onu koja je korisnija i bolja za Ukrajinu i njen narod.

    Jer Rusija je naspram EU 600 miliona, nudlila jeftiniji gas , i 15 milijardi dolara....

    Odlazak u EU/NATO interesnu sferu bice katastrofalan za narod Ukrajine...

    Njemacka i druge EU zemlje sigurno nece otvoriti svoje granice za 20 miliona gladnih Ukrajinaca...

    Drzace ih ko u kakvom kavezu , i bacati im po malo hrane i to je sve...

    Ukrajina je u savezu sa Rusijom imala kakvu takvu perspektivu

    U savezu sa EU nemaju nikakvu perspektivu...

  19. #1444
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    442
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Možete ka EU, ali dižemo carine"

    Izvor: Tanjug Moskva -- Ukoliko Kijev potpiše sporazum o pridruživanju sa EU, Rusija će povećati carine na uvoz ukrajinske robe, upozorio je ruski ministar ekonomije Aleksej Uljukajev.


    Foto: Beta, AP
    "Naša poruka Ukrajini je da ima pravo da ide svojim putem, ali ćemo u tom slučaju biti primorani da podignemo uvozne dažbine", izjavio je Uljukajev u intervjuu za nemački poslovni dnevnik "Handelsblat", a prenosi Frans pres.
    Rusija je trenutno jedno od najvećih tržišta za izvoz ukrajinske robe.

    "Kada bi Kijev potpisao sporazum o partnerstvu sa EU, tada bi Rusija, zbog slobodne trgovine, koja važi u Zajednici nezavisnih država, bila preplavljena robom iz Unije koja je oslobođena carine", istakao je Uljukajev.

    Odbijanje Ukrajine da pre tri meseca potpiše trgovinski pakt sa EU izazvalo je krizu u toj zemlji, koja je rezultirala krvavim sukobima i ostavkom ukrajinskog predsednika Viktora Janukoviča.

    Uljukajev je, takođe, ponovio da će isplata ruskog zajma Ukrajini zavisiti od sastava naredne vlade u toj zemlji.

    "Moramo najpre znati ko će biti u vladi, koji će program slediti, kao i ko će biti premijer", zaključio je Uljukajev.



    http://www.b92.net/biz/vesti/svet.ph...&nav_id=815937

    Evo vec se najavljuje to iz Rusije

    Izgubice najvaznije trziste za svoje proizvode , trziste Rusije, ,izgubice jeftin ruski gas, izgubice finansijsku pomoc, a na drugoj strani od EU nece dobiti nista ....

    Samo budala misli da ukrajinska ekonomija moze da prosperira od integracija sa EU...

    Ukrajina, kao uostalom i sve nase mini balkanske kvazidrzave nema sta da ponudi trzistu EU...

    Takva igranka se uvijek zavrsi tako sto slabija ekonomija gubi a jaca dobija...

    Citam maloprije da Ukrajina nema pare ni za penzije a da im dospeva dvije milijarde dolara duga

    Jos duguju Rusiji za gas par milijardi sto su odavno trebali da plate...

  20. #1445
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Evo vec se najavljuje to iz Rusije

    Izgubice najvaznije trziste za svoje proizvode , trziste Rusije, ,izgubice jeftin ruski gas, izgubice finansijsku pomoc, a na drugoj strani od EU nece dobiti nista ....

    Samo budala misli da ukrajinska ekonomija moze da prosperira od integracija sa EU...

    Ukrajina, kao uostalom i sve nase mini balkanske kvazidrzave nema sta da ponudi trzistu EU...

    Takva igranka se uvijek zavrsi tako sto slabija ekonomija gubi a jaca dobija...

    Citam maloprije da Ukrajina nema pare ni za penzije a da im dospeva dvije milijarde dolara duga

    Jos duguju Rusiji za gas par milijardi sto su odavno trebali da plate...
    Ja ne znam jesi li ti samo glup ili si uz to i malouman.
    Da li ti razumijes koliko je u ekonomskom smislu, trziste EU vece, tj. kompitabilnije sa Ukrajinskim nego Rusko? Ukrajina se ne moze porediti ni sa jednom balkanskom kvazi drzavom jer ima ekonomiju 10 puta vecu nego sve balkanske drzave zajedno. A eto opet imas jednu malu Sloveniju koja u potpunosti zivi od izvoza ka EU. Ukrajina je zitnica Evrope, proizvode sve od igle do lokomotive(naravno u fabrikama koje jos nijesu unistene od strane domacih i ruskih oligarha i "odlicnih privatizacija). Rusija je zadnjih 25 godina donijela samo lose Ukrajini, ucjenjuju ih za gas i za izvoz. Ali trziste evrope je konkurentnije, bolje i vece od Ruskog.

    Daj mi primjer gdje se ta "igranka" zavrsava tako sto ekonomija slabi. Mozda CG koja je sve dala Rusima pa dje smo sad, ni jedna jedina fabrika koju su rusi kupili zadnje 10godina ne radi. Ni jedna jedina privatizacija koja je odradjena sa Rusima nije uspjela, vec je obmotana velom korupcije i pranjem para. Uporedi nas turizam koji zavisi od rusa i hrvatski turizam koji zavisi od svega bez od Rusa... Ti veze nemas...

    Procitaj nesto prije nego sto pises na ovom forumu, jer ti se ne pitas sa glavom.
    One Ring to Rule them all...

  21. #1446
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Global Warming View Post
    Meni nisu j asni ovi Ukrajinci zasto dozvoljavaju da im sacica NATO terorista i placenika unisti demokratiju i izvrsi drzavni udar?
    Odlična je ta demokratija koja snajperima puca po demonstrantima, predstavlja se likom Cezara i sere u šolje u obliku trona.

  22. #1447
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zamišljajući da su slobodne, mase iza šarenih zastavica i najbolesnije "zabave" na svijetu su porobljene kreditima zelenaša. Ovaj dug se lukavo sakriva pod maskom suprotnog – „kredit“/„sloboda“, kupiti što god se želi, gdje god se želi....

    Iluzija globalnog jedinstva i mira se obećavaju kroz fizičke udobnosti, i samo to se daje zauzvrat po cijenu narodne slobode, koja se mora predati samoproglašenim „demokratama“, ustvari - budućim diktatorima.

    Negdje sam čitao pouke jednog velikog podvižnika novijeg doba.
    - Parafraziram:,,Svugdje i na sve strane, će govoriti sloboda, jednakost, brastvo, ljudska prava... A NIKADA MANJE SLOBODE NEĆE BITI!''
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #1448
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    A NIKADA MANJE SLOBODE NEĆE BITI!''
    Mada sam za demokratiju i lične slobode, u ovo se nikad ne bih zakleo. Previše je ovo mali raspon godina u razvoju ljudskog društva da bi smo ga već označili kao paradigmatskim za ljudski razvoj u budućnosti. Ljudsko društvo postoji preko 6000 godina, a demokratija kao globalna paradigma, jedva 30 godina.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  24. #1449
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Je li pratio ko sinoc desavanja na trg,bjese neki tip sa gitarom odsvira par pjesama svidjelo mi se kako zvuci ali ne mogu nac ko je pa ako je jos neko ispratio neka napise bih cuo opet to

  25. #1450
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    BAR je prokomentarisao odlicno opciju vojnog mijesanja Rusije . . . ja se nadam da Rusija nece slati trupe u Ukrajinu.

    Ne znam zasto kad malo bolje pogledam ekonomsku zbilju i perspektivu Ukrajine imam utisak kako ce za koju godinu po Majdanu praviti Janukovica od gline, jer evropejski Ukrainci nece imati novca za plastelin.

Page 58 of 273 FirstFirst ... 84854555657585960616268108158 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •