View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 95 of 273 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145195 ... LastLast
Results 2,351 to 2,375 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #2351
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Milano007 View Post
    http://www.nspm.rs/hronika/fotogaler...-u-kijevu.html

    Fino izgledaju ovi "mirni demonstranti", pravo olicenje "demokratskog zapada" kojem teze
    Sve su to divni ljudi.... možda kome tu i TAMO slomiju glavu, otkinu udove, pretuku do smrti i još nastave... ALI ako zapadni mediji kažu da su oni sjajni (za saradnju), pa kako neko smije da kažu da nisu. Još će zapad snimiti i film gdje će biti detaljno opisana njihova humanost i borba za slobodu, AJTE MOLIM VAS.... PA DA. Divna gospoda, što uostalom i same slike kažu.... ako već neko nije prati situaciju od početka i ""MIRNI"" DRŽAVNI PUČ!
    Last edited by Xerxes; 05-03-14 at 08:52.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #2352
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Dokazano je ono za šta se sumnja od poečtka .
    Protesti nijesu počeli spontano i to zbog otkazivanja EU, počeli su pod nalogom "demokratije" kao što je većina ratova od 90-tih (Jugoslavija..) do danas počela. Po nalogu, sa domaćim ubačenim elementima u cilju uništavanja i ovo malo ekonomije što je ostalo i rasparčavanja zemlje.
    Ućerivanje ZAPADNE "demokratije"... po principu "sjedi, ćuti i slušaj!", "ŠTA NEĆEŠ?", "SADA ĆEŠ DA VIDIŠ KOLIKO IMAŠ PRODANIH DUŠA NA SVOJOJ ZEMLJI!!!"
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #2353
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milano007 View Post
    http://www.nspm.rs/hronika/fotogaler...-u-kijevu.html

    Fino izgledaju ovi "mirni demonstranti", pravo olicenje "demokratskog zapada" kojem teze
    Putin izvršio invaziju :lolblue:
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  4. #2354
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,750
    Thanks Thanks Given 
    1,490
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    1,710 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Ono sto niko ne spominje...
    To je do sad na ovoj temi pomenulo bar troje ljudi.

    Quote Originally Posted by Black View Post
    je ekskalacija sukoba BAŠ KAD JE OLIMPIJADA BILA U TOKU. Znaci pored profesionalno obucenih boraca, ratnih veterana i slicnih "MIRNIH PROTESTANATA" oni biraju datum kad je Putin SVEZANIH RUKA, da ne smije da reaguje. Naravno, da je to bilo u bilo koje drugo doba, Putin bi UGASIO proteste i sprijecio LUDILO za 5 sati.

    Zapad, prokleti ZAPAD je poceo igru. Samo sto nemaju bas full house u ruke, iliti narodski preškartali su se.
    Vrijeme olimpijade je izabrao Janukovič. On je taj koji je krenuo opet u gušenje demonstracija 18. februara nakon skoro mjesec dana bez bitnijih dešavanja. Priča vam ne pije vodu.

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Nešto sličica POJEDINIH - mirnih, nevinih i NI MALO NAIVNIH demonstranata.....
    http://www.nspm.rs/hronika/fotogaler...-u-kijevu.html
    Ove slike su već postavljane više puta. Između onih koji su ih postavljali bio si i ti. Ako želiš da mlatiš jednu te istu priču u nadi da će neko da se upeca samo udri.

    Ovdje apsolutno niko ne negira da je dio demonstranata bio naoružan i da su koristili oružije. Međutim, radi se o manjini.

    Pored toga policija je ta koja je prva krenula sa nasiljem u novembru. Vlast je ta koja je ubijala, kidnapovala, mučila i zastrašivala opozicione aktiviste prije nego je dio njih počeo da se naoružava.
    Last edited by ASC; 05-03-14 at 09:39.

  5. #2355
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    203
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nece lako Putin popustiti..

  6. #2356
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Citroenc4 View Post
    Tvoje znanje iz ekonomije je neupitno,ali se ono zavrsava vec na drugom semestru Ekonomskog fakulteta... Isto kako su posle Gruzije,proci ce i posle Ukrajine... Zivi bili pa vidjeli.
    Uopste nisam zavrsio Ekonomski fakultet vec nesto sasvim drugo.Tebi hvala na komplimentu. Iz opsteg obrazovanja, zivotnog iskustva znam kako funkcionisu berze kada je kriza, a isto tako znam da je rat u Gruziji trajao 5 dana(poceo ujutro zavrsio se ujutro), hvatala ga je i nedelja i subota tako da je u principu rat za berzu trajao 2 dana. Dva dana nisu dovoljna da se na berzi nista "krucijalno" dogodi sto se ne moze oporaviti u sledece pola godine. Ovaj "rat" traje vec 4 berzanska dana i ne obecava da ce da se smiri u sledece par.
    Tako da si nasao pogresno poredjenje. http://moex.com/en/ Imas gore setalicu onu, pa ces tu vidjeti da evo i danas 90% kompanija ima pad akcija.


    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/447351...-bude-sankcija

    Evo braca Rusi nasli resenje
    One Ring to Rule them all...

  7. #2357
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad smo vec kod ekonomije-Evropska Komisija odobrila pomoc Ukrajini u iznosu od 6 milijardi eura.
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #2358
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Niksic/Herceg Novi
    Posts
    511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...a 35 milijardi je neophodno da bi se sprijecio bankrot

    Plus ce se gas od Aprila placati po punoj cijeni, nema vise povlastica.

  9. #2359
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milano007 View Post
    ...a 35 milijardi je neophodno da bi se sprijecio bankrot
    U sledece tri godine. E da, 35 milijardi dolara, ne eura.
    Deserve's got nothing to do with it.

  10. #2360
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Niksic/Herceg Novi
    Posts
    511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    3 ili 5 - svejedno im

  11. #2361
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gandalfe, osjećam potrebu da ti se zahvalim što si tražio da prestanem da iznosim svoje stavove na ovoj temi. Ovako mi je ljepše, zadnjih 10-15 dana navratim povremeno da vidim što se dešava po Ukrajini i po forumu - ne moram da se natežem diskutujući, jer, priznaćeš (ustvari već si priznao, zar ne), nije lako diskutovati sa "jednoumnim i zatucanim ljudima":
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I dalje u CG me najvise nervira jednoumlje ljudi. To je tako i to je to, u kamen zatucano. Pisi ti, iznosi cinjenice, dzaba ti je. To je tako jer je tako i cao...
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I dalje u CG me najvise nervira jednoumlje ljudi.
    Načitam se tako svega i svačega ...i tako, čitajući, na usput naletim i na neke postove sa činjenicama, pa iako te iznesene činjenice meni lično ne predstavljaju neku novost, s obzirom da sam tako nešto i pretpostavljao, makar su bitne zbog onih "jednoumnih i zatucanih", zar ne...

    Ja uostalom sa svojih dosadašnjih 5-6 postova na ovoj temi nisam ni imao namjeru da pametujem i govorim ko je u pravu (što se konkretno može i pročitati u mojim postovima), nego više da ukažem na (kako ga ti nazva) "jednoumlje", na licemjerstvo, na dvoličnost ...pa pretpostavljam da me razumiješ, jer vidim da si i ti borac (jedan od mnogih) za istinu i nepristrasnost.
    Jedino mi je žao ako sam mojim pisanjem makar malo uzrokovao što je jedan od aktivnijih forumaša prestao da piše na forumu, mada ova tema, istina i dosljednost neće ništa izgubiti odsustvom tog nicka s obzirom da jedan drugi nick to izvanredno i nepromijenjeno nastavlja. Prvom nicku za utjehu ostaje da može bolje da se posveti svom freško otvorenom blogu, đe će nadasve njegova demokratičnost, tolerancija, neostrašćenost, nepristrasnot itd moći da dođu do punog izražaja, nesputani forumaškim zavrzlamama i nezgodnim situacijama u kojima se izbjegava odgovor na konkretna pitanja ...a ni mogućnost razvoja i iskazivanja literalno-estetskog aspekta ličnosti putem bloga svakako nije zanemarljiv.

    I zato, uz zahvalnost još jednom, ostaje mi samo da ponovim:
    Quote Originally Posted by hop View Post
    Rado ću se isključiti, da ipak prepustim temu znalcima ...pravim i podobnim.
    ...U očekivanju daljih informacija, vaš vjerni čitalac.

  12. #2362
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Kad smo vec kod ekonomije-Evropska Komisija odobrila pomoc Ukrajini u iznosu od 6 milijardi eura.
    6 ili 1,6? EK je planirala 11 mld u narednih nekoliko godina 1,6 u najblizim mogucim terminima i 6 za dvije godine. Ako su nesto u medjuvremenu promijenili onda su moje informacije od jutros stare.

  13. #2363
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,001
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Koliko ja pratim. USA će poslati milijardu i EU će poslati milijardu i to je to.
    To će razlika u gasu da "pojede" za jedna kvartal i šta onda...
    Ljudi treba da shvate da ne možeš biti ono što nisi, ne možeš biti EU na pragu Rusije da ne snosiš neke finansijske konsekvence, a na primjerima Ukraine, Bugarske i Ruminije u sveri ekonomije naši znalci bi mogli da nauče šta ne treba raditi.

    Mene Ukrana podsjeća na onu djevojčicu što je htjela da postane dječak, pa su joj rekli da protrči ispod duge i da će postati. I ona je jurila jurila jurila.... do duge...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #2364
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    To me podsjeća na one virtuelne milijarde koje je zapad sklonio sa strane i koje će odma upumpati u Srbiju samo kad oburdaju Miloševića. Da su se te zemlje tako bačale sa milijardama ne bi danas koristile 80% resursa zemljine kugle ili deset puta više nego što bi bilo srazmjerno broju stanovnika koje imaju ukupno te NATO članice.
    Ima u Ukrajini odprilike po 20 % unijata i pravoslavnih Rusa i oni igraju kako im sviraju u Vašingtonu i Moskvi a ovi u sredinu se povijaju od danas do sjutra izgubljeni i nemoćni između čekića i nakovnja.
    Ko kome daje išta danas ljudi moji????
    Pa brat bratu pozajmi 50 € i pita kad ćeš ih vratiti da znam !

  15. #2365
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi
    Koliko ja pratim. USA će poslati milijardu i EU će poslati milijardu i to je to.
    To će razlika u gasu da "pojede" za jedna kvartal i šta onda...
    Ljudi treba da shvate da ne možeš biti ono što nisi, ne možeš biti EU na pragu Rusije da ne snosiš neke finansijske konsekvence, a na primjerima Ukraine, Bugarske i Ruminije u sveri ekonomije naši znalci bi mogli da nauče šta ne treba raditi.

    Mene Ukrana podsjeća na onu djevojčicu što je htjela da postane dječak, pa su joj rekli da protrči ispod duge i da će postati. I ona je jurila jurila jurila.... do duge...

    Ne, ljudi (u Ukrajini ili Crnoj Gori, svejedno) treba da shvate da je EU za njih sansa, ali ne i besplatan svedski sto sa kojeg pokupis kad pozelis i sto pozelis, i da je, da bi se ta sansa iskoristila, neophodno da nauce sta znaci, prije svega, odgovornost. EU nije dadilja koja svaki plac razmazenog odraslog djeteta treba da rijesava tako sto ce mu staviti sisu u usta, nego mentor ili instruktor koji ce da podijeli svoje iskustvo i primijeni ga na vaspitavanje djeteta, ne bi li ono sazrelo i odraslo, i konacno postalo sposobno da samo brine o sebi.


    Ti si se osvrnuo iskljucivo na lose primjere, ali zanimljivo bi bilo cuti, sta na ove tvoje konstatacije imaju da kazu Poljaci, Slovaci, Cesi, gradjani baltickih drzava, pa i Finci... Svi su oni, oslanjajuci se na iskustva EU, koja su im pomogla da steknu imunitet na rusku "gravitaciju", uspjeli da postanu, kako ti rece, "ono sto nijesu" - odgovorne, organizovane, (samo)odrzive, prosperitetne zajednice.

  16. #2366
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    To me podsjeća na one virtuelne milijarde koje je zapad sklonio sa strane i koje će odma upumpati u Srbiju samo kad oburdaju Miloševića. Da su se te zemlje tako bačale sa milijardama ne bi danas koristile 80% resursa zemljine kugle ili deset puta više nego što bi bilo srazmjerno broju stanovnika koje imaju ukupno te NATO članice.
    Ima u Ukrajini odprilike po 20 % unijata i pravoslavnih Rusa i oni igraju kako im sviraju u Vašingtonu i Moskvi a ovi u sredinu se povijaju od danas do sjutra izgubljeni i nemoćni između čekića i nakovnja.
    Ko kome daje išta danas ljudi moji????
    Pa brat bratu pozajmi 50 € i pita kad ćeš ih vratiti da znam !
    Daje svako svakome al' sa kamatom

  17. #2367
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Moze li neko od kolega istraziti sta Krim kao pokrajina posjeduje od industrije/prirodnih resursa itd. sem mornarickih luka naravno. Ja bih to odradio ali kratak sam sa vremenom danas. Ima nesto vise za Ruse tu od puke "zastite" Rusa
    One Ring to Rule them all...

  18. #2368
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rusija kao jedna od 5 stalnih clanica Savjeta Bezbjednosti UN, ima pravo da VETO na svaku odluku. Tako da sankcije ne mogu u bilo kojoj ozbiljnoj mjeri biti uvedene Rusiji, jer ce sama Rusija da svaki put stavi veto na odluku i back to start.

    Ostale 4 stalne clanice, kao i 10 koje se biraju na period od 2 godine mogu do zla boga da glasaju za sankcije, Rusi samo stave veto i "kako je rodjaci?".
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  19. #2369
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    6 ili 1,6? EK je planirala 11 mld u narednih nekoliko godina 1,6 u najblizim mogucim terminima i 6 za dvije godine. Ako su nesto u medjuvremenu promijenili onda su moje informacije od jutros stare.
    Ja procitah 1.6 finansijska, 1.4 razvojni grantovi i 3 kredit EIB (naravno EK ne odlucuje za EIB ali mi lakse bi sve tako da stavim). A 11 ukupno od EK u narednih 4 godine valjda.

    Btw kralj cokolade ti je po anketama najpopularniji u Ukrajini trenutno.

    Black, ne postoje samo sankcije UN-a.
    Last edited by Recordare88; 05-03-14 at 13:56.
    Deserve's got nothing to do with it.

  20. #2370
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Hari nek ti je srećno novo društvo...Sam si ga izabrao...Možda s njima i imaš više zajednićkog, nego što si imao sa mnom i nekima od nas. Sa Foruma je, zbog sve više takvih sa margine, u minulim godinama i otišao veliki broj ljudi za koje bi se (po mom skromnom sudu) svaki forum borio da ih zadrži, jer su mu garantovali i posjećenost i kvalitet rasprave i renome koji je s tim dolazio...
    Želim da pozdravim sve s kojima sam se gotovo 7 godina družio, uživao u Vašim postovima i prekrasnom ličnom Svijetu koji sa sobom nosite. Vi na koje mislim lako će te se prepoznati...Ja ovdje više ne pripadam i ovdje mi nije mjesto. Nadam se da će te za moju odluku imati razumijevanja.

    Nek vas Bog čuva sve.
    Ne znam sta se desilo sa Vasim jucerasnjim postom koji je bio osvrt na ovu temu i odnosom javne rijeci prema situaciji i uopste.. Mozda ste Vi izbrisali, mozda administratori, ali svejedno ostao je utisak..
    Slazem se sa Vasim vidjenjem u maksimumu, i razumijem zasto je takvo kako jeste. Iskustvo koje ste naveli iz 90-tih, slicnosti i opasnosti od ponavljanja tog a i mogucnosti za gore nisu za zanemarivanje. I sami ste uocili, a i g. A+A je naveo stavku odluke da je drzavni vrh Rusije dao sebi za pravo uplitanje u bilo cije interne odnose drzave - ukoliko je ta drzava procijenjena da ima labilnu vlast.. Normalno, to je za "veceg" izuzetno lako izdejstvovati i slicno kao sa Ukrajinom u svom komsiluku, marionetsku licnost dovesti k' poznavanju prava privlaceci u svoje skute za ruske interese.
    Obzirom da iz prof. iskustva znate da je sve u SFRJ uceno od Rusije, od strategije i "muljanja", pa i ovi nasi CG kadrovi su iz te skole... i da nije CG vlast naucila Ruse trikovima i reziranju, nego oni od ruske skole.. Normalno da mogu ocekivati isto kad god Rusiji padne na pamet da se poigra sa CG terenom. Nisu ih bzvze nazvali majmunima ili kako vec.. CG pametnjakovici su se osilili na osnovama dresirano sklonog manipulaciji CG naroda gdje igraju kako hoce i kako im se cefne, pa su i izjavili da DPS ima najmocniju politicku masineriju za osvajanje vlasti - sto jeste tacno jer je ruska skola u pitanju, ali su od te sile zaboravili ko je ucitelj za takvo reziranje, i da je ucitelj uvijek mnogo ispred ucenika. Umisljenost ih je dovela da se "Sigraju" sa sigurnoscu CG Drzave igrom odugovlacenja sa ulaskom CG u NATO. 6 izgubljenih godina dok su ucenici kalkulisali ne predvidjajuci od sopstvene interne sile bilo kakvu opasnost sa strane. "Neutralnost" tog tipa je dovela Ukrajinu gdje jeste. Narod bez nacionalnog identiteta, bez osjecaja za Drzavu, inertni cekaju da drugi resavaju njihove gluposti i probleme a oni "greote i jadno bespomocni". Njihove vlasti su se igrale dugo, kulapili bahato sto su mogli da bi trenutno uzivali u moci i bogastvu bez ikakve strategije za Drzavu. Sad interno opljackani cekaju da im budzeti uredjenih unija i drzava resavaju finansijske probleme. Koja glupost.
    Pricati o desavanjima u Ukrajini kao sto ste od starta upozoravali, najvise idu na ruku Rusiji. Koliko je to slican narod crnogorskoj svijesti, jeste zivotarenje na obecanjima. Rusija im je kao obecala 20 milijardi i njihovi pohlepni politicari su skrenuli momentalno s kursa EU..

    Samo pomisao na novac i sve su zanemarili. Politicka vlast u CG na obecanjima zivi i uziva znamo vec koliko.. Dakle, sve poznata skola. Masta o obecanim milijardama - i kako je Rusija eto divna i boleciva prema komsijama, narod je to prihvatio kao vec dobijeno, a realnost je druga. Jasno je da je u ovom slucaju samo Rusiji bio interes da zavadi pa vlada, da povuce za nos i optuzi zapad, da izreziraju desavanja u Kijevu (sto da kupe novcem kad mogu dzabe intervencijom - okupacijom), propuste svoje interne saradnike da odigraju uloge dok je Rusija sa alibijem OI jako zauzeta svojim imidzom i bla bla... Naravno da je ta sedmica od krucijalnog znacaja za ulogu njihovog saradnika marionetu Predsjednika Ukrajine da odigra zavrsnu ulogu, dovede sve do usijanja i napise zahtjev za interventnu vojnu pomoc kao "nevoljno" zainteresovanim u komsiluku. I Rusi kao nit luk jeli nit' mirisali - vec kao fol "natjerani".

    Jedan jedini covjek i sah-mat - invazija slicna igrariji Njemacke pri okupaciji Poljske 1939. godine. Sve sa istim pozivanjem na pravo intervencije zbog sigurnosti svoje manjine. Nista sto nije istorija vec dobro ispeglala.. Ali, sto su rekli tada, pa i sada - Ukrajina je dobila sto je trazila, nego sta ce dobiti CG-a koja je poznata Kominternovski kao zona ruskog interesa? Jesu li nasi "ucenici" shvatili da su samo truncica u politickom svijetu i da su CG-ru doveli do totalne vjetrometine bez ikakve odbrane? Jesu li shvatili da je jedan dovoljan za rusenje kule od karata padne li na pamet uciteljima "majmuna" da odigraju svoju reziju u CG-ri sa korumpiranim i ogrezlim politickim marionetama? 2 poslanika manjine u Budvi bi mogli lako da pojasne sta je ko uz par "obecanja" i 10-tak na brzinu istetoviranih Crnogoraca upssss Srba ili... ili sta god vec..

    Nas dize nos da bi djelovao sto veci i naduveniji kao sila - davno prevazidjenog stila (kao i pola Vlade sastavljenih od image smijesnih imitatora imitatorskih), a cika iz Moskve metar i zilet spustio nos ali oci podigao jer je moc ucitelja sofisticiranije marketinske sile otisla korak naprijed.
    Svjesni ste i Vi i ja necije neodgovornosti sa CG. Razumijemo i sve ucesnike na ovoj temi sta i zasto pisu. Shvatamo koliko je slicnosti Ukrajine i CG i sta sve ad hoc moze zadesiti CG.
    Svako dobro i saglasna Vasem jucerasnjem zakljucku.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 05-03-14 at 14:43.

  21. #2371
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rusi označavaju tatarske kuće na Krimu

    5 mart 2014 Izmijenjeno 14:04 CETMinistarstvo odbrane Ukrajine saopćilo je da su ruske snage djelomično okupirale i drugu ukrajinsku bazu na Krimu.

    http://balkans.aljazeera.net/vijesti/rusi-oznacavaju-tatarske-kuce-na-krimu

  22. #2372
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I pade priča o snajperima... Qq, kakva bruka.

    http://rt.com/news/ashton-maidan-snipers-estonia-946/
    Just to slip the skin...

  23. #2373
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    I pade priča o snajperima... Qq, kakva bruka.

    http://rt.com/news/ashton-maidan-snipers-estonia-946/
    NEMOGUĆE ! NE BI ONI !




    Mada ruku na srce, nije direktna potvrda, ali svakako indikativno da i EU i njeni saradnici razmatraju tu mogućnost kao realnu - na konto one priče da su to pro-ruske budalaštine i da su svi koji to tvrde mentalno zaostali.

    Eto, onda su i oni mentalno zaostali.

    Nego, blokiraše oni sve bankarske naloge Janukovičevim saradncima (raznim pandurima i činovnicima) a oligarhu nijednom. Tolko o korijenitim promjenama, samo promijeniše boje, a politka ista.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  24. #2374
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, ovo je objavila Russia Today, medij koji je direktno finansiran od strane Kremlja. Do sad su stotinu gluposti i namjestenih snimaka o demonstracijama, Krimu...objavili. Naravno da ce Rusija sad prije pregovora raditi sve da diskredituje suprotnu stranu-pa i postavljati ovakve stvari. Ne tvrdim da je 100% montirano (ne mozemo znati dok se ne ispita) ali sam prilicno ubijedjen. Mozemo svi mi snimiti razgovor i tvrditi da smo Keri i Obama i diskutujemo svjetske tajne

    I naravno, vrlo brzo stigao demanti. I to od strane Olge Bogomolec, doktora za koju se u navodnom razgovoru tvrdi da je izvor informacija:

    Quote Originally Posted by Olga
    Olga Bogomolets said she had not told Mr Paet that policemen and protestors had been killed in the same manner."Myself I saw only protesters. I do not know the type of wounds suffered by military people," she told The Telegraph. "I have no access to those people."

    But she said she had asked for a full forensic criminal investigation into the deaths that occurred in the Maidan. "No one who just sees the wounds when treating the victims can make a determination about the type of weapons. I hope international experts and Ukrainian investigators will make a determination of what type of weapons, who was involved in the killings and how it was done. I have no data to prove anything.

    "I was a doctor helping to save people on the square. There were 15 people killed on the first day by snipers. They were shot directly to the heart, brain and arteries. There were more than 40 the next day, 12 of them died in my arms.
    "Our nation has to ask the question who were the killers, who asked them to come to Ukraine. We need good answers on the basis of expertise."
    Mr Paet's assertion that an opposition figure was behind the Maidan massacre was not one she could share.
    "I think you can only say something like this on the basis of fact," she said. "Its not correct and its not good to do this. It should be based on fact."
    She said the new government in Kiev had assured her a criminal investigation had begun but that she had not direct contact with it so far.
    "They told me they have begun a criminal process and if they say that I believe them. The police have not given me any information on it."

    Demanti mozete naci u Dejli Telegrafu, kome ipak vjerujem malo vise nego Rusiji Tudej
    Last edited by Recordare88; 05-03-14 at 15:30.
    Deserve's got nothing to do with it.

  25. #2375
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Što ti je, pa evo potvrđena je autentičnost snimka iz estonskog ministarstva...
    Just to slip the skin...

Page 95 of 273 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145195 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •