View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 273 of 273 FirstFirst ... 173223263269270271272273
Results 6,801 to 6,816 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #6801
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,849
    Thanks Thanks Given 
    14,852
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Što bi Englezi rekli /misunderstanding/ iliti nevermajnD.

    Nego na temu upoznah prije par dana jednog Rusa (Ukrajinca?), majka mu je iz Ukrajine otac iz Rusije ne znam kako se to gleda.Uvijek volim da se ispričam sa Rusima jer sam tamo bila za vrijeme studija samo što "obične Ruse" ođe do ovoga rata i nisam sretala osim u marginu - to su bili oni oligarsi/paraši koji su meni neka šesta dimenzija.Upoznala sam nekoliko njih i kroz kampovanje jedan drži kamp na sjeveru ali je došao ranije.I onog što ima najbolji čaj na šetalište u Novi St.Peters se zove mjesto jedino mjesto đe u CG uživam u pravom čaju.Elem,kroz priču sa ovim prvim reče mi da mu je otac iz Čuvašije a tamo sam bila mjesec dana malo bolje sam upoznala lokalnu zajednicu jer smo radili volonterski na nekom projektu o energetici sa studentima iz Čuvašije.Ovo što smo imali temu đe sam bila oduševljenja da ođe sretnem običnog lika iz Čuvašije.Ali,rekao mi je nešto zbog čega je mene bilo sramota,rekao mi je da je zgrožen kad je bio u Beograd i vidio ratne grafite i sve što se tamo može viđeti od onih tamo vandala.
    Sramota me je bila jer je to moj drugi grad za koji sam vezana.

    Kod god misli da su obični Rusi i Ukrajinci željeli da ono tamo u Moskvi radi što radi vara se.Oligarsi jesu.Procurio je cio plan kako bi "osvojenu Ukrajinu" rasparčali ka hijene plijen.I on je imao svoj otvoreni plan.
    Ako mu isti prođe ima zeleno svijetlo na Moldaviju,ne neće stati.Obični Rusi od toga nemaju ništa,nemaju ni krštene puteve kad se ide izvan Moskve i sličnih gradova ka Petersburg.No iako sam s onom gore pričom skrenula sa teme (?) htjedoh svesti sve na nivou običnih ljudi kojima su familije,prijatelji izmiješani i sad dok sam pričala sa ovim Rusom/Ukrajincem samo mogu zamisliti pakao u njegovom biću.
    A to kad sa nekim uđeš u razgovor a ja volim ući u razgovor sa kompletnim strancima koje nikad možda više neću sresti.Više mi prija taj razgovor nego sa nekim ljudima koje sam (mislila?) da znam tako dugo godina a na ovaj rat gledaju kroz ono što im se servira uz sav balast svojih predrasuda.

    I kad mi u cijeloj priči pomenu Ameriku tačno mi mrak na oči padne jer Amerika nema veze s tim što je ovaj sa svojim oligarsima nameračio da osvaja Ukrajinu.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 01-04-24 at 18:32.
    No pasaran!

  2. #6802
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Što bi Englezi rekli /misunderstanding/ iliti nevermajnD.

    Nego na temu upoznah prije par dana jednog Rusa (Ukrajinca?), majka mu je iz Ukrajine otac iz Rusije ne znam kako se to gleda.Uvijek volim da se ispričam sa Rusima jer sam tamo bila za vrijeme studija samo što "obične Ruse" ođe do ovoga rata i nisam sretala osim u marginu - to su bili oni oligarsi/paraši koji su meni neka šesta dimenzija.Upoznala sam nekoliko njih i kroz kampovanje jedan drži kamp na sjeveru ali je došao ranije.I onog što ima najbolji čaj na šetalište u Novi St.Peters se zove mjesto jedino mjesto đe u CG uživam u pravom čaju.Elem,kroz priču sa ovim prvim reče mi da mu je otac iz Čuvašije a tamo sam bila mjesec dana malo bolje sam upoznala lokalnu zajednicu jer smo radili volonterski na nekom projektu o energetici sa studentima iz Čuvašije.Ovo što smo imali temu đe sam bila oduševljenja da ođe sretnem običnog lika iz Čuvašije.Ali,rekao mi je nešto zbog čega je mene bilo sramota,rekao mi je da je zgrožen kad je bio u Beograd i vidio ratne grafite i sve što se tamo može viđeti od onih tamo vandala.
    Sramota me je bila jer je to moj drugi grad za koji sam vezana.

    Kod god misli da su obični Rusi i Ukrajinci željeli da ono tamo u Moskvi radi što radi vara se.Oligarsi jesu.Procurio je cio plan kako bi "osvojenu Ukrajinu" rasparčali ka hijene plijen.I on je imao svoj otvoreni plan.
    Ako mu isti prođe ima zeleno svijetlo na Moldaviju,ne neće stati.Obični Rusi od toga nemaju ništa,nemaju ni krštene puteve kad se ide izvan Moskve i sličnih gradova ka Petersburg.No iako sam s onom gore pričom skrenula sa teme (?) htjedoh svesti sve na nivou običnih ljudi kojima su familije,prijatelji izmiješani i sad dok sam pričala sa ovim Rusom/Ukrajincem samo mogu zamisliti pakao u njegovom biću.
    A to kad sa nekim uđeš u razgovor a ja volim ući u razgovor sa kompletnim strancima koje nikad možda više neću sresti.Više mi prija taj razgovor nego sa nekim ljudima koje sam (mislila?) da znam tako dugo godina a na ovaj rat gledaju kroz ono što im se servira uz sav balast svojih predrasuda.

    I kad mi u cijeloj priči pomenu Ameriku tačno mi mrak na oči padne jer Amerika nema veze s tim što je ovaj sa svojim oligarsima nameračio da osvaja Ukrajinu.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Oligarsi da su mogli razapeli bi Putina zbog priličnog bogastva koje im je pokradeno na zapadu ( i sad od tog novca planiraju da prave fabrike za proizvodnju oružja ) . Na tu kartu su i igrali da oligarsi naprave nerede ali je očigledno da finansijska moć zapada zapravo postoji još samo kod ovih terorističkih organizacija .
    deuscroix

  3. #6803
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    oligarsi da prave nerede sistemu koji ih je učinio bezobrazno bogatima a sve preko ledja naroda?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #6804
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,849
    Thanks Thanks Given 
    14,852
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Viđi ovako oligarsi su se podijelili na dva dijela,oni koji su pali kroz prozore mogu sad ođe listu da ti prostrem tih što ti veliš da su ljuti,i onih što su ostali lojalni Putinu.Najviše ih je kroz prozore palo iz LukOila.Ka na ovoj slici.Ovaj lijevo živ,ovaj desno mrtav pao kroz prozor.To je mafija.
    Tako mu se i FSB služba podijelila uostalom.

    A Zapad je najmanje "čist" što se tiče ruskih oligarha masu para su prali kroz London Grad i njemačke korupmirane političare,a nedavno je jedan kupio fabriku "Zvečevo" u komšiluk.
    Takav je svijet u kojem živimo sve se parama izgleda može kuputi tako da te sankcije Rusiji pogađaju jedino obične Ruse kapiraš?Naravno da ne kapiraš.

    Last edited by Bluemoon; 01-04-24 at 21:17.
    No pasaran!

  5. #6805
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Viđi ovako oligarsi su se podijelili na dva dijela,oni koji su pali kroz prozore mogu sad ođe listu da ti prostrem tih što ti veliš da su ljuti,i onih što su ostali lojalni Putinu.Najviše ih je kroz prozore palo iz LukOila.Ka na ovoj slici.Ovaj lijevo živ,ovaj desno mrtav pao kroz prozor.To je mafija.
    Tako mu se i FSB služba podijelila uostalom.

    A Zapad je najmanje "čist" što se tiče ruskih oligarha masu para su prali kroz London Grad i njemačke korupmirane političare,a nedavno je jedan kupio fabriku "Zvečevo" u komšiluk.
    Takav je svijet u kojem živimo sve se parama izgleda može kuputi tako da te sankcije Rusiji pogađaju jedino obične Ruse kapiraš?Naravno da ne kapiraš.

    Ako ste vi stvorili neki način razmišljanja da je neko zbog toga što je rodjen u Rusiji nepoželjan kao investitor to je vaš problem. Ja iako smatram da je zapad negativno uticao na svaku poru društva opet ne bih uvodio fašističke mjere da se nekome zbog državljanstva brani ulaganje .
    deuscroix

  6. #6806
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    1,009
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Odgovara temi

    The London Crier: Zelenskyy acquires Highgrove House, Former Residence of King Charles, for Ł20M

    https://www.google.com/amp/s/report....arles-for-20m/
    Last edited by MLS; 03-04-24 at 20:15.

  7. #6807
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,720
    Thanks Thanks Given 
    2,632
    Thanks Thanks Received 
    2,499
    Thanked in
    1,422 Posts

    Default

    https://www.google.com/amp/s/amp.dw....est/a-68734559

    Zbog Ukrajine njemacki policajci idu skoro gologuzi nemaju uniforme...


    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  8. #6808
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    https://www.google.com/amp/s/amp.dw....est/a-68734559

    Zbog Ukrajine njemacki policajci idu skoro gologuzi nemaju uniforme...


    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Јесте све због Украјине.Коју количину глупости човјек овдје може чути.

    Проблем су њемачке јавне набавке, односно закони који не дозвољавају да се потпише уговор са побједником на тедеру ако се неко од нижепласираних, или више њих, жалио суду, све до правоснажне судске одлуке, која одбија ту жалбу.
    И онда то траје и траје и траје.Један од највећих проблема Бундесвера.

    Њемачка мора мјењати законе, мора се преузимати одговорност и радити брже.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  10. #6809
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Do sad smo "mislili" da je ona samo protiv putina niko te nagrdi ka celjade samo sebe.mrceni rusi nemaju nidje nista, no im holandija salje cipove za svo moguce naoruzanje a sve pod sankcijama i ne pitaj me kako znam,kumov sin radi u fabriku u nijmegenu ,kaze skocio im posao zadnje dvije godine preko 2000%


    Sent from my SM-F926B using Tapatalk
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  11. #6810
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Teorijski može se ovako razviti situacija u UKR.
    Rusi će pokušati da osvoje i zadrže postojeće teritorije, a UKR će pokušati da vrate svoje.
    Očekivanja o nekom primirju nema u 2024 a razlog su američki izbori.
    Tek kada se sazna ko je pobjednik U USA na taj način će se riješiti i ova situacija.
    Ako pobijedi Tramp rješenje će biti stvaranje dvije Ukrajine (recimo zapadna i istočna). Zapadna bi bila postojića Ukrajina, a istočna bi bila okupirane teritorije. Zapadnoj Ukrajini bi se garantovao ulazak u Nato porodicu, a istočnih neki savez sa Rusijom.
    Isto je odrađeno sa Njemačkom gdje je ona podijeljena na dva dijela.

    Ako pobijedi Bajden, očekuje se slanja veće količine naoružanja od strane USA i partnera.

    Koji vam je scenarijo miliji?

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #6811
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Teorijski može se ovako razviti situacija u UKR.
    Rusi će pokušati da osvoje i zadrže postojeće teritorije, a UKR će pokušati da vrate svoje.
    Očekivanja o nekom primirju nema u 2024 a razlog su američki izbori.
    Tek kada se sazna ko je pobjednik U USA na taj način će se riješiti i ova situacija.
    Ako pobijedi Tramp rješenje će biti stvaranje dvije Ukrajine (recimo zapadna i istočna). Zapadna bi bila postojića Ukrajina, a istočna bi bila okupirane teritorije. Zapadnoj Ukrajini bi se garantovao ulazak u Nato porodicu, a istočnih neki savez sa Rusijom.
    Isto je odrađeno sa Njemačkom gdje je ona podijeljena na dva dijela.

    Ako pobijedi Bajden, očekuje se slanja veće količine naoružanja od strane USA i partnera.

    Koji vam je scenarijo miliji?

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Овај рат ће се завршити онда кад Русија више не буде била у стању да учествује у њему.
    Од помоћи запада зависи то колика ће бити Украјина.
    Ако Американци буду помагали Украјина ће ослободити још неке крајеве.Ево скоро пола године од САД нема значајније помоћи, због демократских процедура.
    Ако остане само на Европи да помаже Украјина ће изгубити још неке битне позиције, али без неких великих помјерања.
    Ако се Украјина буде сама борила, овај хаос и уништење ће се пренјети широм истока Украјине, у Харков, Полтаву, Чернигов, Суми, Дњипро, Запорожје, Николајев.
    Одесу и Кијев тешко да и у једном сценарију Русија може узет.

    Зато најбитније је да стиже муниција и да се Русији ваде зуби.Док не одустане.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #6812
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,849
    Thanks Thanks Given 
    14,852
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    A šta mislite o scenariju da Ruska Federacija krene da se raspada ka nekad SSSR.Ka Titanik kad je udario u ledeni brijeg.

    To je scenario koji bi bio najveći košmar na planeti.
    No pasaran!

  14. #6813
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,849
    Thanks Thanks Given 
    14,852
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Do sad smo "mislili" da je ona samo protiv putina niko te nagrdi ka celjade samo sebe.mrceni rusi nemaju nidje nista, no im holandija salje cipove za svo moguce naoruzanje a sve pod sankcijama i ne pitaj me kako znam,kumov sin radi u fabriku u nijmegenu ,kaze skocio im posao zadnje dvije godine preko 2000%


    Sent from my SM-F926B using Tapatalk
    Reče čoek koji bi izgleda da se Rusi šalju u besmisleni rat i da žive prognani iz svoje zemlje jer su protiv režima u Kremlju i njegovih zamisli.

    I što si ođe poentira sem da tom istom Kremlju Evropa u svemu tome izlazi u susret jer mani mani mani.To je istorija Evrope otkad se raspa SSSR bukvalno su prali prljavi keš oligarha za obične Ruse im je..Odslušaj intervju Mihail Šiškina što sam postavila na temu Rusije.On je prevodilac zna kakve su se tu transakcije odvijale.Lol
    * i jedan prijateljski savjet gledaj da se ljudima obraćaš u prvom licu jednine to sam ti već jednom čini mi se rekla.Kad se drugome obraćaš u drugom licu množine baš je nekako da ne kažem uvrnuto.
    Veliš do sad smo "mislili" koji vi?Prije će biti da si ti doša do zaključka koji veze sa realnošću nema.
    I evo njegovo pismo što dobro legne na ovu temu.

    https://www.nedeljnik.rs/moja-zemlja...nom-ukrajincu/

    Vrijedi pročitati svako slovo.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 07-04-24 at 11:27.
    No pasaran!

  15. #6814
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,849
    Thanks Thanks Given 
    14,852
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Edit:

    Ovo je sva suština koju je jedan (ruski) pisac reka.

    "Vi Ukrajinci niste pristali na Putinove planove. Niste se predali, niste dočekali njegove tenkove cvećem. Vi ne branite samo svoju slobodu i ljudsko dostojanstvo; sada vi branite slobodu i ljudsko dostojanstvo celog čovečanstva."

    Eto to je reka,ono što svaki čovjek na planeti treba da zna reka je jedan pisac iz Rusije.Ali koga briga za pisce.Posebno rusku Dumu koja je njega i Akunjina proglasila državnim neprijateljima.Najradije bi ih strpali u Gulag.

    Što bi Jesenjin reka ja sam samo sanjar..sanjar..



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  16. #6815
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Tek kada se sazna ko je pobjednik U USA na taj način će se riješiti i ova situacija.
    Ako pobijedi Tramp rješenje će biti stvaranje dvije Ukrajine (recimo zapadna i istočna). Zapadna bi bila postojića Ukrajina, a istočna bi bila okupirane teritorije. Zapadnoj Ukrajini bi se garantovao ulazak u Nato porodicu, a istočnih neki savez sa Rusijom.
    Isto je odrađeno sa Njemačkom gdje je ona podijeljena na dva dijela.
    Nema sanse. Razmisli malo, Rusija da vrati sve osvojeno? Krvarili su za te oblasti, anektirali ih, a sad treba da ih vrate u neku "Istocnu Ukrajinu"? Apsolutno nema veze sto bi ta tvorevina bila pod upravom Rusije, ona treba i bice u granicama Rusije. Toliko ti i ja znam. Sve sto Rusija zauzme zvace se Rusija.


  17. #6816
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Slažemo se da se ne slažemo...

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


Page 273 of 273 FirstFirst ... 173223263269270271272273

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •