View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 133 of 273 FirstFirst ... 3383123129130131132133134135136137143183233 ... LastLast
Results 3,301 to 3,325 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #3301
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Za one koji umiju ruski ili znaju rabit guglprijevod : odlicna analiza efikasnosti propagande putinovog rezima.

  2. #3302
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, vidim da se ovdje dosta prica o rusofilijama i rusofobijama tako cisto malo objasnjenje: ne treba mijesati kritike upucene trenutnom rezimu u Rusiji sa nekakvim "napadima" na samu Rusiju. Rusija je velika nacija koja je covjecanstvu dala puno toga i rusku kulturu, nauku, umjetnost, tradiciju...moze da blati ili omalovazava samo totalna neznalica ili neko ko je bas zadrti ekstremista (sto ga nedje i svrstava u totalne neznalice no dobro). Kritika ponasanja Rusije u Ukrajini (Gruziji, Ceceniji, Afganistanu...dje bilo) uopste ne znaci da sad treba spaliti sve knjige Dostojevskog i Tolstoja na trgovima i citati samo Sekspira ili Hemingveja jer dolaze sa Zapada. Ako stvarno postoje avetinje koje tako (ili slicno) misle na ovom forumu iskreno bih im preporucio konsultaciju za strucnjakom za dusevna oboljenja.

    Ali, u Rusiji je trenutno na vlasti autoritarni, agresivni i militaristicki nastrojeni rezim i upravo su njemu upucene sve kritike, i njega treba ograniciti. To nema nikakve veze ni sa rusofilijom ni sa rusofobijom ama bas nikakve. Ja cu Rat i mir uvijek citati sa zadovoljstvom ali to ne znaci da cu masturbirati na vojnu agresiju na Ukrajinu i izbacati gomile i gomile linkova jeftine propagande da bih to opravdao.

    I jos jedna stvar, iskreno bih vam preporucio da se manete predrasuda o narodima pa Rusi ovakvi Ameri onakvi a Crnogorci nesto trece-jer je to klasicni odraz malogradjanstine i palanackog, poluobrazovanog duha i pogleda na svijet. Kolektiv, dje ga ima, postoji radi pojedinaca, a ne obrnuto. Ja sam sreo dosta i pametnih i avetnih i Rusa i Crnogoraca i Njemaca i...ali to ne znaci da bilo pamet bilo avetanje bilo nesto trece sto smo uocili kod pojedin(a)ca treba da primijenimo na sve pripadnike te nacije jer je to logicki nesuvislo i prosto netacno zakljucivanje.
    Deserve's got nothing to do with it.

  3. #3303
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,715
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Diktatori običavaju da sjede pred novinarima.
    Naravno,velike demokrate koje predstavljaju drzavu dje se za 20 godina likvidira preko 300 novinara.

    Zato marva i onanise nad njim,lici im sveukupno na sloba,lukasenka,mila i slicne.
    A jos ima naoruzanje...kompletan sex.
    Last edited by Sidewinder; 15-03-14 at 10:21.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  4. #3304
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Vala su ti Pero i Djuro mili to je cudo jedno Ali i dalje stoji stvar da neko mora zavoditi red a ipak je bolje da to radi Pero demokrata nego tamo neki Stevo diktator. A sad sto se Pero ponekad malo zanese pa precera, ili ponekad iskulira i dje ne treba pa nastane trajni picvajz to je druga prica.
    Nema druge price i ne moze djevojka biti malo trudna no ili je Pero isti smrad ka i Stevo samo u drugom pakovanju ili se navija za Pera pa sta god bilo. Kad Zagoricki klan premlati Steva nije nista demokraticniji od nego kad premlati Maru piljaricu. Pricati kako on prenosi demokratske standarde, zapadne vrijednosti... je najobicnija prdnjava ili strah od njih ili nesto treće, teke je prica suplja ka tetkino reseto.

  5. #3305
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ljudi, vidim da se ovdje dosta prica o rusofilijama i rusofobijama tako cisto malo objasnjenje: ne treba mijesati kritike upucene trenutnom rezimu u Rusiji sa nekakvim "napadima" na samu Rusiju. Rusija je velika nacija koja je covjecanstvu dala puno toga i rusku kulturu, nauku, umjetnost, tradiciju...moze da blati ili omalovazava samo totalna neznalica ili neko ko je bas zadrti ekstremista (sto ga nedje i svrstava u totalne neznalice no dobro). Kritika ponasanja Rusije u Ukrajini (Gruziji, Ceceniji, Afganistanu...dje bilo) uopste ne znaci da sad treba spaliti sve knjige Dostojevskog i Tolstoja na trgovima i citati samo Sekspira ili Hemingveja jer dolaze sa Zapada. Ako stvarno postoje avetinje koje tako (ili slicno) misle na ovom forumu iskreno bih im preporucio konsultaciju za strucnjakom za dusevna oboljenja.

    Ali, u Rusiji je trenutno na vlasti autoritarni, agresivni i militaristicki nastrojeni rezim i upravo su njemu upucene sve kritike, i njega treba ograniciti. To nema nikakve veze ni sa rusofilijom ni sa rusofobijom ama bas nikakve. Ja cu Rat i mir uvijek citati sa zadovoljstvom ali to ne znaci da cu masturbirati na vojnu agresiju na Ukrajinu i izbacati gomile i gomile linkova jeftine propagande da bih to opravdao.

    I jos jedna stvar, iskreno bih vam preporucio da se manete predrasuda o narodima pa Rusi ovakvi Ameri onakvi a Crnogorci nesto trece-jer je to klasicni odraz malogradjanstine i palanackog, poluobrazovanog duha i pogleda na svijet. Kolektiv, dje ga ima, postoji radi pojedinaca, a ne obrnuto. Ja sam sreo dosta i pametnih i avetnih i Rusa i Crnogoraca i Njemaca i...ali to ne znaci da bilo pamet bilo avetanje bilo nesto trece sto smo uocili kod pojedin(a)ca treba da primijenimo na sve pripadnike te nacije jer je to logicki nesuvislo i prosto netacno zakljucivanje.
    Ja stvarno ne mogu da shvatim kako ne vidiš da taj zapadni svijet ima demokratiju u svojim zemljama na višem nivou nego na istoku , ali su više agresivniji prema drugim zemljama i njihova vojna čizma više gazi. Sad da ne ponavljamo dje je sve NATO i USA upadala i koje je režime rušila ili podržavala. Ako je ko militantan i ratnički raspoložen ,to je USA sa svojim ratnim budžetom koji joj ne treba da bi sebe odbranio nego da bi nametali svoju demokratiju trećim zemljama koja nije ona ista demokratija koju imaju u svojoj zemlji.Te demokratske zemlje imaju duple standarde za druge pa je upitno da li su stvarno demokratske. I da se ne lažemo nisu oni u tim zeljama zbog demokratije nego zbog drugih svojih interesa. Isto tako priča birajmo boljeg od dva gora ne stoji. Moraju se napraviti principi koje ce svi da poštuju ili nema pravde nigdje i niko nece biti siguran.
    Da se razumijemo nisam rusofil i znam da Putin nije demokrata , ali je do sada mnogo manje bio agresivan nego USA. Što ne znači da neće još gori biti ako mu se može. Problem je sistemski sa današnjim uredjenjem kako demokrata , tako i autokrata i njihovim željama za dominacijom.
    Ludilom maskiram dosadu

  6. #3306
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ali, u Rusiji je trenutno na vlasti autoritarni, agresivni i militaristicki nastrojeni rezim
    Pa takav režim je i u Vašingtonu. Zato ja tvrdim da tebi ne smeta ni autoritarizam, ni agresivnost, ni militarizam, nego nešto treće.

    Nije da si rekao "Ljudi, Švedska je dobra, Rusija nije", ili "U Austriji je mirni i demokratski režim, a u Rusiji ne". Pa bi ja rekao, jes vala, u pravu si. Kao što i nemam što da prokomentarišem kad Švedski premijer kritikuje ljudska prava u Rusiji. Čovjek ima pravo na to.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  7. #3307
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ovaj shamrok me odusevljava. Slazem se sa svakim komentarom ali isto tako tvrdim da crna gora ima 50mil stanovnika da nebi sjeđela skrštenih ruku no bi sprdnju napravila na balkanu


    Poslato sa GT-I9100 уз pomoć Тiganja!

  8. #3308
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Pa takav režim je i u Vašingtonu. Zato ja tvrdim da tebi ne smeta ni autoritarizam
    Autoritarni rezim je u Vasingtonu? Hahahahahaha. E sad si stvarno izvalio preispoljnu glupost mada ako si to vidio na nekom dokumentarnom filmu onda ti se prashta

    Lunar, zasto stalno skreces(te) pricu na Zapad? Ja sam gore konkretno pricao o rusofiliji/fobiji a ti si citirao citav post i odgovorio na njega necim sto blage veze nema sa tim sto je tamo pisalo. Ne bjezim od rasprave samo konstatujem da to tako ne ide. Nista se ne mora sem da se umre a dok se sistemski problemi ne rijese na nacin na koji je to Imanuel Kant ili neko drugi zamislio izbori se moraju praviti. A hocemo li ja, ti ili neko treci to zvati izborom izmedju loseg i manje loseg, dobrog i loseg, ili dobrog i najboljeg-to je samo pitanje semantike a ne cinjenica koje ostaju. U idealnom zivotu ja bih imao para kao oligarsi i stvarno mislim da to tako treba da bude ali je stvarnost malko drugacija

    Hari to je pakovanje jako bitno u tome je citava fora, podjednako ka' i sadrzina.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #3309
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Autoritarni rezim je u Vasingtonu? Hahahahahaha. E sad si stvarno izvalio preispoljnu glupost mada ako si to vidio na nekom dokumentarnom filmu onda ti se prashta

    Haha, prevazišao sam ja davno ovakav vid diskusjie, a i potrebu da na ovakvu tvrdnju odgovorim. Jednostavno ti misliš da ako ubaciš "haahahhah" i "kakva neviđena glupost" da to čini da ti budeš u pravu. Ali i ja i ti vrlo dobro znamo da to nije tako. Potrebno je da se mnogo više oznojiš od toga. A režim u SAD-u naravno da ispoljava sve oblike autoritarnosti, počeviši od represije prema svim vrstama socijalnih buntova, do sveobuhvatog i (trenutno) na svijetu najkompleksnijeg i najsofisticiranijeg sistema praćenja, prisluškivanja i skladištenja podataka o građanima (bez obzira na to da li se smatraju bezbjednosno interesantnim ili ne) pa nadalje. O militarizmu i agresivnosti ne bih dalje.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  10. #3310
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    .

    Ali, u Rusiji je trenutno na vlasti autoritarni, agresivni i militaristicki nastrojeni rezim i upravo su njemu upucene sve kritike, i njega treba ograniciti.
    +1000
    Ponovit cu ono sto sam napisao na drugom forumu:
    Trenutacno Putin ima rejting na nivou 80%. Tj na istom nivou kao sto ga su imali Gadafi ili Ceausesku, Hitler ili Kim Jong-Il. Ovo je osobina propagande u uvjetima totalitarizma. Propagande koja se concentrira na kratkorocnim "bonusima" pored pripajanja krimskog poluotoka, ali suti o poslijedicama onakvih "bonusa". Ali u dugorocnoj perspertivi takav rejting ne nista vrijedi, ama bas nista, jer se temelji na prljavim igrama s povijesnim sjecanjem, tocnije s njegovim odsustvom, i zbog toga nestaje s istim brzinom s kojim se generira.
    Putin je imao svojih 60% jos prije desetak godina dana. Prije par godina dana imao je reiting od oko 50%, sto je odlicna brojka za jednog politicara u ma kojoj demokratskoj zemlji (sto danasnja Rusija sigurno nije), ali izgleda da je izabrao drugi put. Dobra je stvar u tome da se odlicno zna kamo vodi taj put, naime u bezimeni grob iliti na klupu tribunala. Losa je stvar u tome da nitko nije u stanju predvidjet koliko ce ljudi povuc tamo za sobom.

  11. #3311
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Autoritarni rezim je u Vasingtonu? Hahahahahaha. E sad si stvarno izvalio preispoljnu glupost mada ako si to vidio na nekom dokumentarnom filmu onda ti se prashta

    Lunar, zasto stalno skreces(te) pricu na Zapad? Ja sam gore konkretno pricao o rusofiliji/fobiji a ti si citirao citav post i odgovorio na njega necim sto blage veze nema sa tim sto je tamo pisalo. Ne bjezim od rasprave samo konstatujem da to tako ne ide. Nista se ne mora sem da se umre a dok se sistemski problemi ne rijese na nacin na koji je to Imanuel Kant ili neko drugi zamislio izbori se moraju praviti. A hocemo li ja, ti ili neko treci to zvati izborom izmedju loseg i manje loseg, dobrog i loseg, ili dobrog i najboljeg-to je samo pitanje semantike a ne cinjenica koje ostaju. U idealnom zivotu ja bih imao para kao oligarsi i stvarno mislim da to tako treba da bude ali je stvarnost malko drugacija

    Hari to je pakovanje jako bitno u tome je citava fora, podjednako ka' i sadrzina.
    Stalno ne skrećem , rijetko i komentarišem , evo možda sada , mozda sam greškom citirao ovaj post ali pratim temu od početka , i ovo je reakcija na tvoje pisanje od početka. poenta je da taj "demokratski" zapad uopšte nije demokratski vec i te kako autokratski , zločinački i nasilan kad se radi od drugim zemljama. Tako da demokratija koju imaju u svojoj zemlji nema uticaja, niti ih to opravdava. Sa tog stanovišta mogu da tumačim pojavu Putina koji je krenuo silom , ali nikako da ga opravdavam. Njega su napravili i dali mu krila upravo taj demokratski svjet svojom agresivnošću. Po onoj ti meni radiš o glavu i ja cu tebi da mrsim konce. Ja Ne bježim od realnosti i fantaziram samo iznosim svoje vidjenje situacije bez ikakve želje da se priklonim ijednoj starni,što nije slučaj sa tobom. Naravno potpuno regularno imas na to pravo.
    Ludilom maskiram dosadu

  12. #3312
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Kada bi se vodili tom logikom onda i Mađarska desnica Fidesz ide ka diktaturi. Trenutno su blizu 60% po istraživanjima, a konstantno im raste podrška.


    A neki maksimum putinove partije je oko 60%, jer socijalisti i komunisti zajedno ne mogu uzeti ispod 30% plus desetak procenata što imaju desničari, što je neki njihov minimum, vjerujem da će oni imati najveći rast na idućim izborima..A što se tiče samog Putina, on je uvijek imao veću podršku nego njegova partija, i tu se ne može postavit paralela nikako, iako je tih 80% nerealno
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  13. #3313
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Hari to je pakovanje jako bitno u tome je citava fora, podjednako ka' i sadrzina.
    U potpunosti se slazemo. Kad brabonjak zapakujes u fini celofaon on postaje karamela, a onaj koji kući fin i poslusan a kad izadje na ulicu sve zivo djavolisa i da lje fini gospodin za primjer ostalima Moze se i tako razmisljati nije da nije.

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Kada bi se vodili tom logikom onda i Mađarska desnica Fidesz ide ka diktaturi. Trenutno su blizu 60% po istraživanjima, a konstantno im raste podrška.
    Oni će tamo krenuti kad se ne budu svidjali demokratama, a bogomi su na dobrom putu jer se ne uklapaju u sadasnji hor.
    Last edited by Hari Krisna; 15-03-14 at 11:46.

  14. #3314
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema 2-3 mjeseca kako smo razgovarali o odnosu Rusije prema Crnoj Gori i njenom posljednjem faulu prema nama... Zaista je zanimljivo i poučno prisjetiti se šta je tada ko pisao...

    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...janstvo-drzave

    Meni lično ne pada na pamet dokazivati stepen vlastitog poštovanja prema ruskom narodu i ruskoj kulturi...Uostalom, i na toj temi sam rekao što o tome mislim...
    Gotovo sam sasvim siguran da sam među rijetkima (na ovom Forumu ću ustupiti mjesto samo Lucianeddu-u) koji Ruse iskreno vole i poštuje zbog onog što su dali Svijetu. Ali čime su uzrokovane ta ljubav i poštovanje? Svim onim pravim i zdravim vrijednostima, a ne njihovim azijatlukom, autokratijom, divljanjem i ratnom mašinerijom kojom se (makar se jedino takav utisak može steći) ovđe većina nadahnjuje...
    Ali, šta ćemo... Nije problem tu u Rusima, nego u onima koji Rusiju zbog tih osobina vole i poštuju...
    Pomenu maloprije Connect, onako usput, kad bi da su po njemu Crnogorci nacija od 50 mil. bili neko od kojih se ne bi moglo živjet.. Ne znam da li je to napisao žalostan ili sretan što nijesu (nebitno uostalom), no isto to (prije nekih 10-ak dana) u razgovoru sa jednim ovdašnjim gostom, napisao sam u našim razmijenjenim osvrtima na PM-u. E zato što apsolutno mislim da je to baš tako, ja sam Bogu zahvalan što Crnogorci i jesu (i biće) vazda šaka jada. Tako valjda Bog hoće. I ne samo zato što Bog tako čuva svijet od manitih, već prije svega da bi te manite Bog sačuvao od samih sebe...
    Diviti se Rusima i njihovom lideru u njegovom suludom pohodu na Ukrajince (najbratskiji i najsrodniji narod kojeg Rusi imaju), a pritom zanemarivati da je Rusija ogromna i vrlo složena građevina u kojoj separatističke tendencije konstantno pokazuju samo znake jačanja, u zemlji u kojoj demografska slika konstantno i rapidno radi protiv Rusa (kao državotvornog naroda), u zemlji u kojoj se procjenjuje da će Rusi kroz nekoliko decenija biti manjina u vlastitoj zemlji - totalno je ludilo.
    Takvi koji bi podržali Ruse u onom što sada čine u Ukrajini, tvrdim - nijesu niti prijatelji Rusa, niti Rusije.
    Last edited by El Re; 15-03-14 at 12:33.

  15. #3315
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li su oni koji podržavaju spoljnu (a i unutrašnju) politiku Anglofonog bloka u svijetu, prijatelji zapada ?

    Da li je onaj koji podržava politiku kazino ekonomija, prijatelj Njemaca, Šveđana, Holanđana, itd ?

    Da li je onaj koji podržava lobi vojne industrije prijatelj Amerikanaca ?

    Da li je onaj koji podržava iste one koji su generaisali krizu 2008 (i otimačniu i pljačku nakon iste) prijatelji bilo koga ? Radnih, vrijednih, pametnih, obrazovanih ?

    Da li je onaj koji podržava Džona Kerija ( koji je prije 2 mjeseca saznao da Ukrajina postoji) prijatelj bilo koga ?

    Ne brinem se ja ko će da stane Putinu na put, jer ima dovoljno kandidata za tu funkciju. Ko će da stane na put finansijskim mešetarima i njihovoj politici ?

    SAD, i njen podguzni saveznik, UK, su kancer zapada, i kancer Evrope. Od kojeg Evropa trpi samo štetu, kako ekonomsku, tako i u pitanju vrijednosti koje ona gaji - od zdrave ishrane, do oblika ekonomije, pa nadalje. Ovaj drugi kancer nadam se da će bit uskoro odstranjen.

    Evropa i Rusija su trenutno u odnosu, koji je za Evropu odnos iz snova. Uvozi jeftine sirove materijale, a izvozi gotov proizvod. Amerikanci upravo punom parom rade na tome da Evropi iz tog odnosa oduzmu sve, a ponude goli šipak za uzvrat.

    Teret krize u Ukrajini će ponijeti na svojoj grbači samo Evropa, a dobiće šipak goli. U Vašingtonu ima da prekrste noge i uživaju u plodovima rada.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  16. #3316
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  17. #3317
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj obiman razgovor sa profesorom Fursovom, direktorom Centra za ruska istraživanja Moskovskog humanitarnog univerziteta, objavljen je 1. 3. 2014. u ruskim novinama „Pogled“ (Vzglяd)

    „Maksimalni program s Ukrajinom – isti je onaj koji je postojao i 1930-tih godina pri stvaranju njemačkog rajha: stvaranje sile koja će, u slučaju da to zatreba Zapadu, preuzeti na sebe odlučujući teret rata s Rusijom i maksimalno je iscrpjeti, a da pri tome i sama sebe uništi. Drugim riječima, konačno rješenje slovensko/ruskog pitanja naporom samih Slovena i Rusa, poslije čega slijedi odvajanje Rusije od Sjeverne Azije i prisvajanje njenih resursa i prostranstava“ – tako poznati istoričar i specijalista za geopolitiku, direktor Instituta sistemsko-strateške analize Andrej Fursov objašnjava strateški zadatak Zapada…“

    http://www.vestinet.rs/pogledi/ukraj...nasnjeg-zapada

  18. #3318
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Moskva, šetnja protiv rata Rusije i Ukrajine




    U Donjecku danas protesti, traže referendum u Donbasu, Donbas je istorijska regija u kojoj spadaju Donjeck, Lugansk i Dnjepropetrovsk



    Last edited by chucknorris; 15-03-14 at 13:46.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  19. #3319
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pismo Barak Husein Obami

    "А ево шта сам хтео да кажем. Немојте да мислите да смо ми овде нешто гадно смислили против суседне Украјине, Европе или целог света. Не, сачекајте Ви опет са Путином – кажем Вам: МИ, што значи – ја и још стотина милиона. Јер, откривам Вам тајну, накупило се нас Руса у Русији, и на Криму, и у Украјини више него што има, рецимо, Ваших пријатеља Немаца или Француза. А у Украјини мојих сународника име више него Аустријанаца у Аустрији, (то је оно одакле је Арни-Калифорнијски), или у Данској Данаца (одакле је генсек НАТО-а)."

    http://facebookreporter.org/2014/03/...1%D0%B0%D0%B4/

  20. #3320
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    SAD, i njen podguzni saveznik, UK, su kancer zapada, i kancer Evrope. Od kojeg Evropa trpi samo štetu, kako ekonomsku, tako i u pitanju vrijednosti koje ona gaji - od zdrave ishrane, do oblika ekonomije, pa nadalje. Ovaj drugi kancer nadam se da će bit uskoro odstranjen.
    Evropa i Rusija su trenutno u odnosu, koji je za Evropu odnos iz snova. Uvozi jeftine sirove materijale, a izvozi gotov proizvod. Amerikanci upravo punom parom rade na tome da Evropi iz tog odnosa oduzmu sve, a ponude goli šipak za uzvrat.
    Teret krize u Ukrajini će ponijeti na svojoj grbači samo Evropa, a dobiće šipak goli. U Vašingtonu ima da prekrste noge i uživaju u plodovima rada.
    To je to. Pa dok se prośecnom Ameru inace vrlo obrazovanom da i ne zna dje je Evropa moze prodati i g.. u celofanu, ubijediti da napadaju Marsovci, da su ugrozeni od ljudi gustera .... u Evropi se nikom ne ratuje, a sto ima nazovi evropejaca dosta koji se po pameti amerikanizovali to je drugo pitanje.

  21. #3321
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Haha, prevazišao sam ja davno ovakav vid diskusjie, a i potrebu da na ovakvu tvrdnju odgovorim. Jednostavno ti misliš da ako ubaciš "haahahhah" i "kakva neviđena glupost" da to čini da ti budeš u pravu. Ali i ja i ti vrlo dobro znamo da to nije tako. Potrebno je da se mnogo više oznojiš od toga. A režim u SAD-u naravno da ispoljava sve oblike autoritarnosti, počeviši od represije prema svim vrstama socijalnih buntova, do sveobuhvatog i (trenutno) na svijetu najkompleksnijeg i najsofisticiranijeg sistema praćenja, prisluškivanja i skladištenja podataka o građanima (bez obzira na to da li se smatraju bezbjednosno interesantnim ili ne) pa nadalje. O militarizmu i agresivnosti ne bih dalje.
    Npr., da se prisjetimo kako je prošao Bredli Mening, američki marinac ili nešto tako, koji je svijetu odao tajnu o američkom špijuniranju svega i svačeg. Ja nisam do sada čuo da Rusija ima agencije koje prisluškivaju građane zapadne Evrope. Prošle godine svaki dan su u novinama bile slike pretučenog i izmasakriranog Bredli Meninga zbog afere ,,Vikiliks'' .. Onda vidimo šta pokušavaju sa Snoudenom. Snouden nije pobjeg'o u SAD da sačuva živu glavu, nego u Rusiju. Pogledajte šta rade sa Džulijanom Ansanžom...

    A što si rek'o za diktatora to nije nimalo naivno. Ko god je imao na prvoj godini pravnih ili politoloških studija predmet Teorije države i prava morao je znati da SAD imaju predsjednika sa najširim ovlašćenima. Npr., predsednik sad može i bez obzira na protivljenje Kongresa i Senata pokrenuti vojsku protiv neke treće suverene zemlje. Onda Impičment posebna procedura u Kongresu i Senatu u kojoj se sudi američkom predsjedniku za razna nedjela. Da bi se otarasio krivice dovoljno je da se ,,iskreno zakune da to nije uradio za što se tereti'' ... Tako je radio Bil Klinton, a kada mi je istekao mandat, napisao je u svojoj autorizovanoj biografiji da je lagao.
    Last edited by salex; 15-03-14 at 14:44.

  22. #3322
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Ukrajini umjesto ideala i principa....na djelu imamo "pragmatizam"?
    Mislio sam da su fašisti ljudi vjerni liniji! Znači brat je i divljak, i protivnik svojih korjena i hrišćanstva...samo ako se tako "granicom izmišljeni komšija" može preveslati? Mislim da je to ipak varvarski mentalitet!

    Čija je to škola? Ako sam dobro upoznat sa istorijom, Hitler je pokušavao ispod žita da ljubuje sa Englezima dok je Staljin na ponudu za razmjenu svog sopstvenog sina odgovorio "vojnici se ne mijenjaju za generale" i poslao ga u časnu smrt.

    Razumijem da je rusofobima teško da i objektivno diskutuju, pa ću da stanem sa svojim isćuđavanjem da protežiraju necivilizovanu bagru.... Ali ne mogu se i ja pridružiti pričicama da narandžaste ne volim a zalagaću se za "tradicionalne vrijednosti i porodicu", i biću fašista i foliraću kako nikakve veze nema što Hitler nikad ni žene ni porodice ni đece a ni oca imao nije!

  23. #3323
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    waterboarding

    One of the many forms of terrorism (in the form of torture) used by the US military in the "service" of putting an end to terrorism. Waterboarding (called "water torture" in the 16th century and used to test the witchiness of witches) involves holding a person down, covering their face with fabric, then pouring water on the fabric. The wet fabric makes it impossible to breath and the person feel as if they are about to drown, thus freaking them out to the extent that they will do just about anything to avoid more torture.
    The CIA and US military use waterboarding to promote democracy worldwide.

  24. #3324
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sastanak SB UN o referendumu na Krimu

    Države članice Savjeta bezbjednosti UN održaće u subotu vanredni sastanak na kome će glasati o rezoluciji kojom se osuđuje održavanje referenduma na Krimu.

    Sastanak je organizovan na zahtjev SAD, a diplomate očekuju da će Rusija uložiti veto. Neizvjestan je stav Kine, koja je često na strani Moskve u Savjetu bezbjednosti, javljaju agencije.

    Rezoluciju je pripremila Amerika i vrlo je vjerovatno da je Peking neće prihvatiti. Prijedlog rezolucija nije posebno usmjeren protiv Rusije, ne zahtijeva eksplicitno povlačenje ruskog pojačanja na Krimu i ne pominje uvođenje sankcije.

    U nacrtu se navodi da referendum ne može da ima nikakvu vrijednost i ne može da utiče na status Krima, te traži od svih država da ne priznaju rezultate, prenio je AFP.

    U Harkovu su u petak uveče poginule dvije osobe tokom oružanog sukoba između radikalnih nacionalista i proruskih aktivista, potvrdio je novi ministar unutrašnjih poslova Ukrajine Arsen Avakov.

    Avakov je na Fejsbuku napisao i da je oko 30 ljudi uhapšeno, "sa obje strane", poslije oružanog okršaja.

    U sukobu su poginuli jedan prolaznik i jedan proruski borac, a pet osoba je povrijeđeno, navodi se iz istih izvora. Proruski ektivisti pokušali su uđu u zgradu u kojoj se nalazila grupa ljudi za koju su vjerovali da je u petak uveče pucala na grupu proruskih demonstranata.

    Ruska agencija Itar-Tas je javila da su pucnji ispaljeni iz prostorija ukrajinske nacionalističke organizacije Desni sektor.

    Suštinsko pitanje za budućnost Krima gdje se u nedjelju (16. mart) održava referendum o pripajanju Rusiji, jesu posljedice po privredu ako to poluostrvo odluči da presiječe veze s Ukrajinom, prenosi AFP.

    Sedam dana prije referenduma, jedan ruski parlamentarac najavio je da je Moskva spremna da sa više od milijardu dolara podrži Krim, poluostrvo na jugu Ukrajine, koje ima strateški prilaz Crnom moru i koje je sada de facto pod ruskom kontrolom, piše ova agencija.

    S druge strane, Kijev obećava da će "pokriti sve budžetske troškove Krima" koji će, kako je najavio ukrajinski ministar finansija Oleksandr Šlapak, "biti finansiran kao i do sada".

    "Ukrajina obezbjeđuje stanovnicima Krima kojih ima oko dva miliona, 85 odsto vodnih resursa i 82 odsto energije", kaže za Frans pres stručnjak Mihailo Gončar iz kijevskog centra Nomos.

    "Potrebe za gasom na Krimu pokriva državna kompanija Čornomornaftogas koja svake godine izvuče 1,6 milijardi kubni metara prirodnog gasa", ističe on.

    Ako se Krim pripoji Rusiji, upozorava Gončar, Moskva "neće moći da kratkoročno nadoknadi resurse koje Ukrajina obezbjeđuje Krimu zato što ne postoji infrastruktura između Rusije i Krima".

    Krim, glavna destinacija ruskih turista za vrijeme Sovjetskog Saveza, i dalje privlači posjetioce, pa je turizam jedan od glavnih stubova privrede tog poluostrva.

    Međutim, dolaskom ruskih vojnika i ratnih brodova, ljetovališta poput Jalte i Jevpatorije već se plaše velikih gubitaka i loše turističke sezone.

    "Mnogi su odlučili da ne idu na Krim zato što je opasno, zato što nije bezbjedno mjesto", objašnjava ukrajinska novinarka Sevgil Muzajeva i podsjeća da je samo prošle godine bilo više od dva miliona turista. "Šta će biti ove godine? Ne smijem ni da pomislim".

    Firme koje rizikuju da izgube svoje klijente ako se Krim pripoji Rusiji, "šokirane su ovom situacijom, ne mogu da vjeruju". "Do juče je to bila ukrajinska teritorija, a sada su tu vojnici, tik pored kancelarija, ruske zastave su u opštinama, školama", navodi ova novinarka.

    Krim opet mijenja status?

    Glasači na Krimu u nedjelju na referendumu, koji su Zapad i ukrajinske vlasti proglasili nelegalnim, odlučuju o prisajedinjenju s Rusijom, što bi mogla biti još jedna u nizu promjena suvereniteta nad tim crnomorskim poluostrvom.

    Ako je suditi po etničkom sastavu, navode agencije, za ishod referenduma se ne može reči da je previše neizvjestan - prema posljednjem popisu rađenom prije 13 godina, od oko dva miliona žitelja Krima, 58 odsto su Rusi, 24 odsto su Ukrajinci, a 12 odsto krimski Tatari.

    Pored brige za sunarodnike na Krimu, Moskva ima i značajan strateški razlog da Krim bude dio Ruske Federacije - u krimskom gradu Sevastopolju se nalazi baza ruske Crnomorske flote. Krim je od 1954. dio Ukrajine, a poslije raspada Sovjetskog Saveza, Crnomorska flota je imala bazu u ukrajinskom gradu po specijalnom sporazumu. To, međutim, nije jedini međunarodni sporazum koji se tiče ukrajinskog teritorijalnog integriteta.

    Raspadom Sovjetskog Saveza, Ukrajina je naslijedila velike količine nuklearnog oružja i sticanjem nezavisnosti postala je treća najveća nuklearna sila u svijetu.


    Samo u 20. vijeku, Krim je imao najmanje 10 različitih statusa.

    Nezavisnost od Ruskog carstva je dobio 13. decembra 1917, ali je mjesec dana kasnije postao Socijalistička Sovjetska Republika Taurida, pa je u aprilu postao njemački protektorat, da bi u aprilu 1919. opet bio Krimska Socijalistička Sovjetska Republika, a u junu region Južne Rusije.

    Oktobra 1921. je postao Krimska Autonomna Socijalistička Sovjetska Republika, što je trajalo do nacističke okupacije od 1941-43. Poslije rata mu je oduzeta autonomija i postao je Krimska oblasti do 1954. kada je naprasnom odlukom sovjetskog lidera Nikite Hruščova, koji je imao i ukrajinsko poreklo, pripojen Ukrajini.

    Tokom rata je znatno promijenjen etnički sastav stanovništva, pošto je 1944. sovjetski lider Josif Visarionovič Staljin protjerao veći dio krimskih Tatara uz optužbu da su sarađivali s nacistima. Njima je kasnije dopušteno da se vrate na crnomorsko poluostrvo, ali su ostali nepovjerljvi prema vlastima u Moskvi, što je potvrđeno i u posljednjim događaima kada su organizovali demonstracije protiv proruskih krimskih vlasti.

    Izvor: RadioSlobodnaEvropa

  25. #3325
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    „Snaga Rusije može biti potkopana samo ako se od nje odvoji Ukrajina. Oni koji žele to da urade, ne samo da ih moraju odvojiti, već Ukrajinu moraju suprotstaviti Rusiji, zakrviti dva dijela jednog naroda i gledati kako brat ubija brata. Da bi to ostvarili potrebno je pronaći i odgojiti izdajnike među nacionalom elitom i uz pomoć njih izmjeniti samosvijest jednog dijela velikog naroda do takvog nivoa da mrze sve rusko, da mrze svoj rod, a da to ni ne znaju. Ostalo će učiniti vrijeme.“
    — Njemački kancelar Oto fon Bizmark (1815-1898.)

    Očito je da su Bizmarka proučavali na Kapitolu...

    Interesantno je kako dešavanja u Ukrajini baš podsjećaju na ovaj Bizmarkov scenario... baš interesantno, kaaakva koincidencija, sinhronicitetna slušajnost.

    Podsjećaju ta dešavanja i na naš scenario, ne samo iz devedesetih, već na originalni scenario slabljenja i podrivanja Jugoslavije koji je već u prvim danima Kraljevine SHS, davne 1918. precizno razvio generalštab tada susjedne Kraljevine Italije (detaljan plan razbijanja SHS talijanskoj vladi je podneo general Badoljo, 2. decembra 1918).


    U osnovi, Italijani su isplanirali zakrviti južnoslovensku braću putem podsticanja razilka, intriga i latentnih sukoba, a uz pomoć finansijski potkupljenih elita u četiri socijalne grupe - među političarima, novinarima, učiteljima i svještenicima, iz redova sve tri SHS nacije. Dakle, potkupljivali su i srpske elite. Zato je onako lako Jugoslavija pukla 1941. Ali i 1990/1991. Italijansko otrovno sjeme se dobro primilo.

    Uostalom, nije li sve to razvijeno iz one Cezarove i latinske čuvene izreke ‘Divide et impera‘?

Page 133 of 273 FirstFirst ... 3383123129130131132133134135136137143183233 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •