View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 116 of 273 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126166216 ... LastLast
Results 2,876 to 2,900 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #2876
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E jadna Ukrajino... V.D. predsjednika Ukrajine - Turčinov nije "pod dejstvom" nego je ODVALjEN!
    U državi od 46 milona ljudi namučenih nemaštinom i istraumiranih su uvalili čiste ludake da ih vode u propast...

    Nije poznato je li u pitanju droga za kontrolu uma ili nešto iz njegovih privatnih zaliha, ali jedno je sigurno - da ne morate znati ukrajinski da biste vidjeli da sa ovim čovjekom nešto nije u redu.

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #2877
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    “GENERAL DEMPSI: NAPAŠĆEMO RUSIJU AKO SE SITUACIJA NA KRIMU ZAOŠTRI
    Šef združenog štaba američke armije general Martin Dempsi izjavio je da će SAD napasti Rusiju ukoliko se situacija na Krimu zaoštri.“
    http://www.novosti.rs/vesti/planeta....se-preracunala

    Iako se ne treba mnogo osvrtati na mogućnosti grubog ratnog scenarija, jer finese i lagano stepenovanje sukuba su presudni u ratnoj igri, što i jeste izvjesna aktuelnost u Ukrajini zahvaljujući Rusiji!

    Samo da podsjetim. Na prvi znak ozbiljnog, dakle vojnog komešanja - sa pozicije vojno-strateškog neprijatelja Rusije, nestao bih u vidu lastinog repa sa jedne takve pozicije, dok se gungula ne pripiše prošlom vremenu!

    Zapad sasvim sigurno neće rizikovati nuklearni obračun sa Rusijom, jer nova ruska vojna doktrina, dakle zvanični državni dokumenti, otvoreno najavljuje upotrebu nuklearnog oružja po svim ciljevima u zemljama agresorima u slučaju odsudne (bezizlazne) odbrane, čak i preventivno, pa čak i u slučaju da napadači koriste samo konvencionalno oružje.

    Istina je da “Rusi imaju najbolje oružje na svijetu“, ALI od svega samo po nekoliko komada! ALI, ALI zato imaju više nego što iko može i zamisliti najraznovrsnijeg nuklearnog oružja, od onog u granatama za teške haubice do onog u glavama raketa, malih, srednjih i velikih...

    Mi se sigurno nećemo mješati, jer taj će se rat ako uopšte i dođe do njega voditi sasvim sigurno mimo nas. Ali se bojim da Bondstil na Kosmetu može biti jedna od ruskih meta.

    BTW. samo je Krim, približno za petinu prostraniji od Vojvodine, ima više od dvadeset aerodroma od kojih je svaki veći od našeg najvećeg, pa čak i od komšijskih. Brojao sam i mjerio uz pomoć Google Earth. Zamislimo samo da svaki grad kod nas ima veliki vojni aerodrom?!

    A to je zato što je s Krima Rusima najkraći let do italijanskih, grčkih, mađarskih i rumunskih baza, do bilo koje mete na jugu i istoku Evrope.... što ipak jasno govori o tome ko najveće koristi može imati od jednog takvog sukoba!

    Prosto, Samo Vašingtonu odgovara novi rat u Evropi

    Novi, veliki rat u Evropi bi ponovo oslabio najmoćnije evropske države Rusiju i Njemačku, ojačao pozicije plutokratske SAD, i na svjetsku scenu vratio američki hegemonizam. Planeta bi još jednom utonula u noćnu moru jednopolarnog svijeta. Za Vašington bi bilo idealno da je Ukrajina sa 45 milona stanovnika i armijom čiji rezervni sastav broji milion vojnika ušla u rat sa Rusijom. Agenti američke obaveštajne službe u Ukrajini upravo rade na jednom takvom scenariju, i u još par zemalja!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #2878
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    E jadna Ukrajino... V.D. predsjednika Ukrajine - Turčinov nije "pod dejstvom" nego je ODVALjEN!
    U državi od 46 milona ljudi namučenih nemaštinom i istraumiranih su uvalili čiste ludake da ih vode u propast...

    Nije poznato je li u pitanju droga za kontrolu uma ili nešto iz njegovih privatnih zaliha, ali jedno je sigurno - da ne morate znati ukrajinski da biste vidjeli da sa ovim čovjekom nešto nije u redu.
    tebe i tvoje ostrascene komentare nakon onog komentara "DA LI STE MOZDA ZNALI" da rusija ima vecu prosjecnu platu od eu... , citam i gledam kroz salu ali i tragediju. salu jer mi je nevjerovatno da neko moze takvu glupost da napise pa te onda opravdavam samom sebi jer si rusofil i zelis kroz svoj komentar da osvojis sto vise ljudi za svoju stvar , sto je moram priznati smijesno na koji to nacin radis. tragedija zato jer koliki nivo inteligencije treba da ima covjek da bi zaista povjerovao u to i to isto , duboko uvjeren, da podjelis sa drugim ljudima na forumu. stvarno tragicno...ali kao sto rekoh, za neke i zabavno

  4. #2879
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Connect View Post
    tebe i tvoje ostrascene komentare nakon onog komentara "DA LI STE MOZDA ZNALI" da rusija ima vecu prosjecnu platu od eu... , citam i gledam kroz salu ali i tragediju. salu jer mi je nevjerovatno da neko moze takvu glupost da napise pa te onda opravdavam samom sebi jer si rusofil i zelis kroz svoj komentar da osvojis sto vise ljudi za svoju stvar , sto je moram priznati smijesno na koji to nacin radis. tragedija zato jer koliki nivo inteligencije treba da ima covjek da bi zaista povjerovao u to i to isto , duboko uvjeren, da podjelis sa drugim ljudima na forumu. stvarno tragicno...ali kao sto rekoh, za neke i zabavno
    Pazi ovako - nije ovo nikakva propaganda, ovo ti je SUŠTO SLOVO ISTINE! A sa druge strane uz zabavu se najbolje uči, a bez strasti ne bi se imalo volje za novi dan... i tako dalje, i tako dalje, ali da ne prenosim lijepa iskustva na one koji to ne zaslužuju - ti se lijepo okreneš i čitaš što te volja, iako mogu da razumijem kada ti neki mrga drži glavu i tjera te da čitaš ono što napišem, ehee muka je to ne čitat

    npr. da nisi pazio na času ne bi naučio ništa o prosječnim platama na ovome nam kontinentu... sve ima svoje.

    Ja razumijem kad je neko mlad i željan svega, ali daj se udostoji barem malo, i napiši štogod korisno na datu temu, umjesto što se propinješ da gradiš onlajn reputaciju preko tuđih leđa, i to metodama diskreditacije iz prošlog milenijuma... ali ako te to hrani, i unosi radost u tvoj život - tada slobodno ožeži, ne štedi me, olakšaj sebi muke. Tu sam da i tvoju bol odagnam.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #2880
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Pazi ovako - nije ovo nikakva propaganda, ovo ti je SUŠTO SLOVO ISTINE! A sa druge strane uz zabavu se najbolje uči, a bez strasti ne bi se imalo volje za novi dan... i tako dalje, i tako dalje, ali da ne prenosim lijepa iskustva na one koji to ne zaslužuju - ti se lijepo okreneš i čitaš što te volja, iako mogu da razumijem kada ti neki mrga drži glavu i tjera te da čitaš ono što napišem, ehee muka je to ne čitat

    npr. da nisi pazio na času ne bi naučio ništa o prosječnim platama na ovome nam kontinentu... sve ima svoje.

    Ja razumijem kad je neko mlad i željan svega, ali daj se udostoji barem malo, i napiši štogod korisno na datu temu, umjesto što se propinješ da gradiš onlajn reputaciju preko tuđih leđa, i to metodama diskreditacije iz prošlog milenijuma... ali ako te to hrani, i unosi radost u tvoj život - tada slobodno ožeži, ne štedi me, olakšaj sebi muke. Tu sam da i tvoju bol odagnam.
    ne znam o cemu pricas...samo sam ti rekao onako kako stvari stoje...nisam ovdje da tebe i nikoga drugog pljujem...jednostavno, napisao si glupost i povjerovao si u nju zaslijepljen svojom ljubavlju u rusiju. ja tebe shvatam u potpunosti. takve stvari se desavaju i nisi jedini. (znas onu scenu, cas geografije, izvede nastavnica ucenika i pita ga: mirko pokazi nam dje se nalazi evropa a mirko pokaze na australiju i citav razred prsne u smijeh) tvoja ljubav i tvoja neupucenost te je sputala da dodjes do pravog odgovora.
    ako sam te uvrijedio izvinjavam ti se ovdje javno jer nisam imao namjeru da vrijedjam.
    na temu sam se ukljucio malo kasnije ali napisao sam koje je moje misljenje u vezi teme u sto se mozes uvjeriti ako se vratis nazad koju stranicu.
    hmmm jos da napomenem da je moj account na ovom forumu malo mladji od tebe samog...tako da hehe i sorry za off...necu vise ako me ne vuces za jezik

  6. #2881
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Масовни про-кијевски митинг у Доњецку 09.03


  7. #2882
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ne znam da li ste pratili zbivanja u glavnim medijima o ovoj temi pa cu ukratko:

    prvo je voditeljka RT abby martin na kraju svoje emisije odrzala kratki monolog i sa svojim gledaocima podjelila svoje misljenje u vezi svega ovoga sto se desava u Ukrajini tj Krimu:



    nakon toga, njena koleginica Liz Wahl je napustila posao u direktnom prenosu sa pratecom izjavom:




    kasnije je abby martin u svojoj sledecoj emisiji opravdala svoje razmisljanje:




    nakon toga liz wahl je u direktnom ukljucenju za cnn u emisiji andersona coopera dala intervju:



    moje misljenje i zakljucak je da je liz primila debelu kovertu od ujka sema za ovo sto je napravila a na ribe kao sto je abby martin ne mogu da ostanem ravnodusan uopste

  8. #2883
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Масовни про-кијевски митинг у Доњецку 09.03

    9 mart . bilo je i ovakvih scena kao ovaj napad na zenu sa ukrajinskom zastavom:



    9 mart. veliki miting pro ruskih snaga , zastave na zgradi, guranje na stepenicama:

    [ [/video]

  9. #2884
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Neprevazidjena doza bulsita kad kaze ponosna sam sto sam Amerikanka, a to sto oni rade sa svojim "mirovnim intervencijama" je za Ginisa.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  10. #2885
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Miting Rusa u Donjecku još traje.
    Just to slip the skin...

  11. #2886
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://espreso.tv/new/2014/03/09/u_s...u_ta_fashyzmom

    Prica o Putinu koji se bori protiv fasizma u Ukrajini je isto onoliko kredibilna kao i prica da je Hitler bio zastitnik Jevreja.
    Deserve's got nothing to do with it.

  12. #2887
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Na Krimu se, jednostavno, koristi činjenica da nova vlast u Kijevu ne smije da se liši "usluga" ekstremne desnice.

  13. #2888
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Na Krimu se, jednostavno, koristi činjenica da nova vlast u Kijevu ne smije da se liši "usluga" ekstremne desnice.
    Sasvim moguce, ali samo sam htio naglasiti da meni mnogo vise lici na pravi, opasni fasizam represija, zakoni upereni protiv manjina i njegovanje "kulta vodje" i militarizacija drustva koja je danas na snazi u Rusiji, nego to sto 2% avetinja u Ukrajini vitla zastavama i slikama poluzaboravljenog lika koji je ubijen 1959 godine. Moj licni utisak,mozda se i varam
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #2889
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    21:46 - Nepoznati muškarac otvorio je noćas vatru iz mitraljeza u Harkovu, saopšteno je iz policije. Kancelarija Gradskog javnog tužioca je potvrdila da je dvoje ljudi poginulo, ali nikakvi detalji još nijesu dostupni, javlja "Voice of Russia". Prema očevicima, nepoznata osoba je iz mitraljeza pucao na prolaznike na raskrsnici Lenjinove i Bakuline ulice, kod kafića "Norma", gdje je i bacio oružje i pobjegao, prenosi Itar-Tas.

  15. #2890
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Naravno, Recordare, svi mi govorimo o utiscima.
    Ja cijelo vrijeme imam utisak da Putin nevoljno radi ovo što radi, ali da ga ipak nikakva prijetnja od toga neće odvratiti.
    Postavlja se pitanje da li bi, umjesto prijetnji, neka obećanja i vrlo jasni koraci u tom smjeru bili djelotvorniji?
    S druge strane vrlo je čudno da se zapad pravi da ne primjećuje kako ekstremna desnica igra mnogo jaču ulogu u Kijevu, nego što bi to smio da bude slučaj. Da li to znači da neko poprilično jak podržava Desni sektor, Svobodu...?

  16. #2891
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dvoje ljudi ubijeno noćas u Harkovu.
    Just to slip the skin...

  17. #2892
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Euromaidan PR@EuromaidanPR
    The attacker in #Kharkiv shot two café customers with an AK-47.Aside from that,1of the waiters of the café received gunshot wound -unian |PR

  18. #2893
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Procitah za to ubistvo, iskreno vise mi lici na neki mafijaski obracun nego na teroristicki akt koji ima veze sa citavom situacijom.

    Stradivari, uticaj te ekstremne desnice je zanemarljivo mali. Nova vlada je gotovo u potpunosti kontrolisana od strane Batkivscine (partija Julije Timosenko i Arsenija Jacenjuka). Desni sektor nema predstavnika u novoj vladi. Svoboda ima 2 ministra koliko znam, poljoprivrede i ekologije. Po anketama te dvije grupacije zajedno imaju oko 5% glasova (u Rusiji ekstremna desnica ima vise od 20%, recimo), a predsjednicki kandidat Svobode moze da racuna na podrsku 3% Ukrajinaca.

    Price o nekakvom velikom uticaju "fashizma" na novu vladu Ukrajine se krecu izmedju zestoko preuvelicanih i obicne propagande. To je kao da ja sad otprilike kazem da Podgoricom vladaju fashisti, jer Narodna Stranka koja podrzava aktuelnog gradonacelnika glorifikuje Drazu Mihajlovica i cetnike.
    Last edited by Recordare88; 09-03-14 at 23:29.
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #2894
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Svet | nedelja 9.03.2014 | 23:58 Šreder: U Srbiji smo kršili pravo

    Izvor: Tanjug Hamburg -- Gerhard Šreder kaže da je stanje na Krimu kršenje međunarodnog prava i priznao da je i napad NATO na Srbiju 1999. bio, takođe, kršenje međunarodnog prava.


    Foto: Fonet, arhiva
    "Ono što se događa na Krimu je kršenje međunarodnog prava", rekao je bivši nemački kancelar Gerhard Šreder u Hamburgu na jednom skupu nedeljnika "Cajt", ne želeći pritom da kritikuje ruskog predsednika Vladimira Putina.
    Šreder je, međutim, rekao da je on kao nemački kancelar u jugoslovenskom konfliktu kršio međunarodno pravo.

    "Tamo smo mi poslali naše avione...na Srbiju i zajedno sa NATO snagama bombardovali jednu suverenu državu, a da pri tom nije postojala odluka Saveta bezbednosnti UN...", rekao je Šreder i naglasio da je on zato oprezan sa "podizanjem kažiprsta" i da se u oba slučaja formalno radi o povredi Povelje UN.

    Šreder je pokazao skepsu, kada su u pitanju motivi bivšeg šefa ukrajinske vlade Julije Timošenko i, ukazujući da se ne zna kakve materijalne interese ona ima, upozorio na postoji opasnost da novčana pomoć, za koju se on zalaže, ode pogrešnim kanalima.

    U ukrajinskoj krizi Šreder je ponovo kritikovao Evropsku uniju i rekao da vođstvo Evropske komisije nije shvatilo da je Ukrajina jedna kulturološksi podeljena zemlja.

    "Pitam se da li je bilo ispravno jednu kulturološki podeljenu zemlju, kao što je Ukrajina, staviti pred alternativu - sporazum o asocijaciji sa EU ili carinska unija sa Rusijom", rekao je Šreder.

  20. #2895
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default


  21. #2896
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Svet | nedelja 9.03.2014 | 20:15 Demonstranti sprečili skup Klička

    Izvor: Tanjug Donjeck -- Oko 10.000 proruskih demonstranata okupilo se u Donjecku izrazivši želju da se priključe Rusiji i primorali Vitalija Klička da otkaže skup svojih pristalica.


    Vitalij Kličko (Foto: Beta/AP)
    Demonstranti su uzvikivali: "Rusija!", "Donjeck, ruski grad!" i "Putina za predsednika!", dok su po tom industrijskom mestu, nekadašnjem uporištu svrgnutog predsednika Viktora Janukoviča, bile okačene zastave Rusije i Komunističke partije.
    Građani Donjecka takođe su minutom ćutanja odali počast policajcima poginulim prošlog meseca, tokom proevropskih protesta u Kijevu.

    Jedan od vođa protesta Robert Donija rekao je za Frans pres:

    "Ljudi su se pobunili jer su izgubili strpljenje: Ukrajina je uvučena u političko-ekonomsku igru Evropljana i Zapadnjaka."

    Donija je najavio nove proteste narednih dana, prenosi francuska agencija.

    Kličko, kandidat na predsedničkim izborima u Ukrajini 25. maja, izjavio je ranije za medije da želi da uveri građane Donjecka - koji ne prihvataju proevropsku vladu u Kijevu i naginju jačanju odnosa s Moskvom - da "ostanu ujedinjeni" suočeni sa "separatističkim provokacijama".

    Kličko je, takođe, kritikovao ruske medije zbog, kako je rekao, ispiranja mozga, rekavši su proteste protiv novih vlasti u Kijevu izazvali Rusi, koji su u Ukrajinu došli sa strane.

    Kličko je, međutim, morao da otkaže skup koji je za danas najavio u Donjecku, kako bi izbegao sukobe, jer se na centralnom Lenjinovom trgu u tom gradu okupilo na hiljade njegovih protivnika.

    Pošto su se okupili kod spomenika Lenjinu, proruski demonstranti prošli su ulicama grada, noseći ruske zastave.

    U Lugansku, u blizini Donjecka, pristalice Moskve zauzele su zgradu regionalne vlade i zatražile ostavku guvernera, objavili su lokalni mediji.

  22. #2897
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://en.wikipedia.org/wiki/TNK-BP

    Schroeder vam je clan Upravnog odbora ovoga, cisto da se zna. Inace je poznat kao mozda i najuticajniji ruski lobista u Evropi.
    Deserve's got nothing to do with it.

  23. #2898
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Procitah za to ubistvo, iskreno vise mi lici na neki mafijaski obracun nego na teroristicki akt koji ima veze sa citavom situacijom.

    Stradivari, uticaj te ekstremne desnice je zanemarljivo mali. Nova vlada je gotovo u potpunosti kontrolisana od strane Batkivscine (partija Julije Timosenko i Arsenija Jacenjuka). Desni sektor nema predstavnika u novoj vladi. Svoboda ima 2 ministra koliko znam, poljoprivrede i ekologije. Po anketama te dvije grupacije zajedno imaju oko 5% glasova (u Rusiji ekstremna desnica ima vise od 20%, recimo), a predsjednicki kandidat Svobode moze da racuna na podrsku 3% Ukrajinaca.

    Price o nekakvom velikom uticaju "fashizma" na novu vladu Ukrajine se krecu izmedju zestoko preuvelicanih i obicne propagande. To je kao da ja sad otprilike kazem da Podgoricom vladaju fashisti, jer Narodna Stranka koja podrzava aktuelnog gradonacelnika glorifikuje Drazu Mihajlovica i cetnike.
    Ovo procitah skoro na njihov sajt ali nece da otvori pa na wiki nadjoh imaju valjda 4 ministra.Mozda nijesam u pravu velim ali na takve info naidjoh.

  24. #2899
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čini mi se da destabilizacia Evrope ide samo Amerima na ruku. Sto im je konkurent slabiji to su oni jači. Njihov sistem stalnog zaduživanja uspijeva dok ratuju negdje sa strane,grabe resurse i podmeću vatru, tako da nisu slučajni oni silni ratovi koje je vodila.Oni snajperi po Kievu i sad mitraljezu harkovu mi na njih liči. Kao i Merkale u Bosni , Hemijsko oružije u Iraku , Siriji... Još kad sam čuo prije neki dan da razmišljaju da oni uzmu primat u snadbijevanju Evrope gasom ,pa kud ces bolje za njih. Tako će im se dug smanjiti , ekonomija pojačati. Sama Rusija je na osnovu prodaje energenata ojačala u zadnjih par godina. Ja lično očekujem zaoštravanje situacije do tačke prekida ekonomske saradnje prvenstveno Evrope i Rusjie a u korist Amerike kojoj će se Eropa okrenuti. Tas na vagi može biti Kina koja je srcem za Rusiju ali se bojim da ekonomski nije jer su joj Amerija i Evropa mnogo bolji trgovinski partneri.
    Ludilom maskiram dosadu

  25. #2900
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ovo procitah skoro na njihov sajt ali nece da otvori pa na wiki nadjoh imaju valjda 4 ministra.Mozda nijesam u pravu velim ali na takve info naidjoh.
    Tacno, imaju 3, Sich i ova 2 sto sam nabrojao (Sich nije ministar pa njega nenamjerno preskocih). Tenjuh nije njihov clan, moguce da su oni njega predlozili ali nije clan Svobode-covjek je imao vojnu karijeru i mislim da je admiral.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 116 of 273 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120126166216 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •