View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 80 of 273 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #1976
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tatarima dati oružje…
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  2. #1977
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Na Krimu živi oko milion etničkih Rusa a još skoro 9 u ostatku Ukrajine i mnogo je veće pitanje kako će se njihove političke vođe postaviti u ovoj krizi nego Krim sam za sebe. Strah me i da pomislim da će se zemlja gurnuti u klanicu kakvu smo imali ovđe a svi potrebni preduslovi na moju veliku žalost postoje da bi se najgori scenariji mogli ostvariti. Inače je život ljudima tamo u većini bio težak i siromašan a sad koliko vidim još im se crnje piše.

  3. #1978
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Tatarima dati oružje…
    Mogu da se slikaju jer su Rusi blokirali vazduh more i kopno.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  4. #1979
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam sto ce sad Putin uraditi , ali imace problema svakako. Ako krene u ostatak Ukraine bice krvi do koljena , a ako odustane ispalio je ostale Ruse u Istočnoj Ukraini koji su se digli i zauzeli odredjene institucije. Na njegov mig i odobravanje sigurno. Oni ce biti progonjeni od strane Kijeva i moguce protjerani u Rusiju. Bas me interesuje ima li muda da ide do kraja. Da se ne dvoumi davno bi ušao u taj dio, sad je dao dovoljno vremena da se Ukraina organizuje,mobiliše, da UN, NATO ,EU, USA održe sastanke i osude akt agresije.
    Ludilom maskiram dosadu

  5. #1980
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Na Krimu živi oko milion etničkih Rusa a još skoro 9 u ostatku Ukrajine i mnogo je veće pitanje kako će se njihove političke vođe postaviti u ovoj krizi nego Krim sam za sebe. Strah me i da pomislim da će se zemlja gurnuti u klanicu kakvu smo imali ovđe a svi potrebni preduslovi na moju veliku žalost postoje da bi se najgori scenariji mogli ostvariti. Inače je život ljudima tamo u većini bio težak i siromašan a sad koliko vidim još im se crnje piše.
    U Ukrajini je po popisu iz 2001. bilo 8,330,000 Rusa. Od toga 1,180,000 na Krimu a 7,150,000 u ostatku Ukrajine.

    Sad je taj broj manji (zato što čitava Ukrajina ima negativan prirodni priraštaj) i procjenjuje se da je Rusa 7,700,000 ukupno, od čega je oko 1,150,000 na Krimu i 6,550,000 u ostatku Ukrajine.

  6. #1981
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    2003 godine u CG je bilo 178 000 srba... Kladim se da ih sad nema ni 100 000

    Inace oko 6.5 miliona rusa u totalu ima sada u cijeloj Ukrajini
    One Ring to Rule them all...

  7. #1982
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    2003 godine u CG je bilo 178 000 srba... Kladim se da ih sad nema ni 100 000

    HHAHAHAAHA BRAO KRALJU


    ajde druže odrasti
    You can kill a player, but you can't kill the game

  8. #1983
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Demografska statistika je vrlo čudan i NEEFIKASAN pristup na mjestima koja su nemirima zahvaćena, ali gledajući i tako - ne bi me čudilo da za koji dan Rusa u Ukrajini bude desetak-petnaest meleona, s tim da će se taj broj sasvim sigurno rapidno i povećavati. Govorim NARAVNO o UTISKU koji će se stvarati kod onih što prate saktuelna dešavanja u Ukrajini.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #1984
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li sta novo?

  10. #1985
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ANTIIMPERIJALISTI DOMINIRAJU...sve je ko obično!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #1986
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    • Predsjednica Savjeta federacije Rusije (gornjeg doma parlamenta) Valentina Matvijenko izjavila je da rata između Rusije i Ukrajine nikada neće biti i pozvala političare u Kijevu da "ohlade svoje usijane glave", vrate situaciju na ustavni teren i posvete se ispunjavanju sporazuma koji su potpisali lideri opozicije sa Viktorom Janukovičem.



    • Rusija je spremna da razvija odnose sa Ukrajinom, ali ne sa grupom ljudi koja je zauzela vlast kršeći ustav i druge zakone svoje države, saopštio je ruski premijer Dmitrij Medvedev, naglašavajući da je Viktor Janukovič, iako sa ništavnim autoritetom, po Ustavu ipak legitimni šef države, prenele su ruske agencije.



    • Oko 20.000 ljudi u Moskvi je prisustvovalo maršu podrške Rusima u Ukrajini, saopšteno je iz moskovske policije.



    • Vladimir Putin je prihvatio predlog Angele Merkel da se uspostavi posmatračka misija koja bi trebalo da dovede do političkog dijaloga kako bi se riješila kriza, saopštio je portparol njemačke vlade posle telefonskog razgovora predsjednika Rusije i njemačke kancelarke. Ovu misiju bi trebalo da sprovede OEBS.


    Julija se obratila naciji...

    Last edited by mok4; 02-03-14 at 22:34.
    Ad astra.

  12. #1987
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    СЈЕДИЊЕНЕ Државе не желе повратак хладном рату са Русијом због Украјине – изјавио је Џон Кери.

    „И председник Обама и цела администрација предност дају мирном разрешењу противречја са Русијом због Украјине. Ми не покушавамо да та противречја претворимо у битку између Истока и Запада. Ми не желимо повратак хладном рату. Председник Обама је јасно ставио до знања да смо спремни да радимо са Русијом” – нагласио је државни секретар САД.

    Кери је посебно нагласио: „Ми схватамо да Русија има интересе на Криму. Украјинска влада је спремна да поштује споразум о бази (Црноморске флоте Русије у Севастопољу). Спремни смо да са Русима против свих хулигана и свих бандитских испада, да заједно делујемо у корист стабилности у Украјини и да омогућимо украјинском народу да сам изабере своју будућност”.

  13. #1988
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Normalno da se nikome ne isplati rat.Ovo su samo igre velikih, a ukrajinski narod je samo kolateralna šteta nažalost.
    Na kraju će opet biti ovako..
    Ad astra.

  14. #1989
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  15. #1990
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    HHAHAHAAHA BRAO KRALJU


    ajde druže odrasti
    Odrastao sam ja odavno. Ovo sam implicirao na odredjene Srbe koji su preko noci postali crnogorci i Slobovu sliku zamijenili Milovom Isto tako impliciram na razne Ukrajince koji su se osjecali kao Rusi... pa se vise ne osjecaju pa ce sad opet da se osjecaju dok ne prodje okupacija
    One Ring to Rule them all...

  16. #1991
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/politika/sl-sjutra...protiv-nacizma

    Evo prilike za odredjene forumashe da se istaknu. Ostatku odgovaram sjutra detaljnije.
    Deserve's got nothing to do with it.

  17. #1992
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    hahahahah

  18. #1993
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    http://www.cdm.me/politika/sl-sjutra...protiv-nacizma

    Evo prilike za odredjene forumashe da se istaknu. Ostatku odgovaram sjutra detaljnije.
    Gospodi iz Srpske liste i njihovim sledbenicima zelim da se samospale sjutra na trgu u Beranama i tako daju podrsku svetom ruskom gospodaru Putinu i olaksaju ostalim gradjanima CG zivot.
    One Ring to Rule them all...

  19. #1994
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Politicki diletantizam,totalni u Ukrajini...Besprekorna doktrina s druge strane.Mora se priznati.Jos neopravdane de...ne izjave vodja ekstrema koji pozivaju Doku Umarova(vodja cecenskih terorista osudjen od svih relevantnih globalnih sila) da nastavi s teroristickim aktima...ne vrijedno pomena...Kao i ova S.lista-licni utisak da i sami Putin prezire ovakve...Definitivno Rusija ide na slom sistema,precesto su koristeni termini invazija agresija i slicni bez utemeljenja.Ne opali se ni metak(hvala bogu da je tako)a Ukraina ce se boriti,trazi pomoc,stalno nesto demantuju.Dobro sam rekao u nekom ranijem postu da prosto receno nijesu znali sto ih je snaslo dobijajuci sve vise i vise ustupaka od Janukovicha.Pa njega je vojska molila da osigura stabilnost poretka,ali ga je neodlucnost dovela gdje je.Jacenjuk je najveci gubitnik sto se persona tice.Putin vise demonstrira odlucnost nego silu,ja koji niti sam rusofil niti anglofil nalazim za shodno konstatovati doslednost na visokom nivou za razliku od Ukrainskog vodjstva koje je spalo na lose marketing fore.
    Ako ce svaki posmatrac realno sagledati trenutne pozicije Ukrajinska vlast je prilicno ponizena a i bespomocna,sto prije prihvate realnost bolje za sve.Ne znam odmara li Klicko nedeljom,nema ga danas...Doveo ih je narod preko noci na vlast,mozda su ocekivali investicije momentalno.Nemam animozitet prema bilo kojoj naciji ili rasi,imam prema bestidnim politicarima.Nece Krim nikud poc,demonstracija sile sluzi kad se prekrse pravila.A onaj sto bi krimskim tatarima dao oruzje...da li bi im pravio drustvo(ili nisam shvatio ironiju?)Nego odoh gledat dodjelu Oscar-a

  20. #1995
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://analitika.in.rs/vladimir-petk...te-o-ukrajini/

    Odličan tekst na ovu temu koji sve objašnjava.

    Čini se, da će jedinstvenom, Ukrajinu pre održati hladne i sračunate glave u Vašingtonu i Moskvi, nego usijane u Lavovu i Kijevu, ili sutra u Harkovu. Ipak mnogo cevovoda i petrodolara prolazi sa istoka na zapad, da bi se taj put ugrozio.
    Ali, ukoliko konflikt u ovom intenzitetu bude dugotrajan, obe spoljne sile će, htele-nehtele, početi isključivim merama da podržavaju svoj deo Ukrajine i svoje interese. U tom slučaju neka je i njima, a i svima nama Bog u pomoći
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  21. #1996
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mora se nešto znati o Ukrajini...

    Kao npr. to da Rusija sa naklonjenom Ukrajinom predstavlja svjetsku supersilu. Bez nje- Evroazijsku regionalnu silu. Evropa sa Ukrajinom ima za trećinu uvećane prirodne resurse. Bez nje je mnogo zavisnija od uvoza. Kroz Ukrajinu prolaze svi najvažniji naftofodi i gasovodi iz Rusije ka evropskim zemljama. Ko gospodari krimskom lukom Sevastopolj - a trenutno je to ruska mornarica, gospodari crnomorskim i kaspijskim basenom, a taj basen je uz Persijski zaliv najveći proizvođač nafte u svijetu!

    Ukrajina je prije svega teritorijalno najveća evropska zemlja. A apsolutno prva u svijetu po količini obradive zemlje visokog kvaliteta. Poređenja radi, i Rusija i SAD sa svom svojom veličinom imaju otprilike sličnu količinu visokoobradivih oranica, dok Kina, npr. sa svojih 1,3 milijarde stanovnika nema ni jednu petinu takve zemlje! Osim toga, na istoku Ukrajine je smješten jedan od najvećih industrijskih reona u svijetu, tzv. Donbas (Donski industrijski basen). To je bio centar vojne industrije, metalurgije i mašinogradnje bivšeg SSSR-a. Sa Donbasom se u svijetu može porediti samo Rurska oblast u Njemačkoj i industrijska oblast Tokio-Yokohama u Japanu.

    Važno je napomenuti da je na teritoriji Ukrajine nastala Rusija, pod imenom Kijevska Rus, a njen knez Vladimir je primio pravoslavno hrišćanstvo što je poslije postala i okosnica ruskog identiteta. Tek vjekovima kasnije, sjedište Ruije se seli u Novogorod, pa u Moskvu, pa u Sankt Petersburg, te ponovo u Moskvu. Pravoslavlje je dakle, duboko ukorijenjeno u Ukrajini već hiljadu godina.

    Treba reći da se ukrajinska nacija stvarala neraskidivo sa ruskom. Riječ ukrajinac - u ruskom jeziku predstavlja nekoga ko živi u kraju Imperije. Ekvivalentno komšijskom pojmu „Krajišnik“. Takođe, do komunističke revolucije 1917, ruski narod se dijelio na tri grupacije; Velikoruse (današnje Ruse), Maloruse (današnje Ukrajince) i Bjeloruse koji i danas koriste taj naziv. Tokom perioda SSSR usvojen je termin Ukrajinac, koji dobija status ravnopravne nacije.

    Ukrajina je kroz osvajanja SSSR-a, uvećana za svoj zapadni dio. Istovremeno, 1954. joj je mimo svake logike dodeljeno potpuno rusko poluostrvo Krim. Ona je tako, teritorijalno nagrađena, formirala svoje današnje granice.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #1997
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I bilo bi lijepo već jednom postati svjestan objektivnih razloga zašto nešto apokaliptičnih razmjera jednostavno nije moguće... prosto, jer prva i osnovna strateška pretpostavka taktičkog angažmana američke vojske i NATO-a jeste postojanje njihove ubjedljive vazdušne dominacije, bez toga oni uopšte ne umiju ni da razmišljaju o ratu, i toga su upravo oni sami najbolje svjesni!

    http://www.liveleak.com/view?i=c62_1393673617
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #1998
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Slobodan Vladimirovic Putin treba zavrsit na optuzenickoj klupi u Hagu zajedno a Janukovicem i zastupnicima Velike Krimske Skupstine Ruskog Naroda u Ukrajini!
    Last edited by A+A; 03-03-14 at 08:11.

  24. #1999
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Vojnici Krima otkazuju poslušnost Kijevu, prelaze kod Rusa

    http://www.cdm.me/svijet/evropa/rusk...veze-u-prekidu

  25. #2000
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    http://www.cdm.me/politika/sl-sjutra...protiv-nacizma

    Evo prilike za odredjene forumashe da se istaknu. Ostatku odgovaram sjutra detaljnije.
    Vise ociju no zuba...go ahead
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 80 of 273 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •