View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 234 of 272 FirstFirst ... 134184224230231232233234235236237238244 ... LastLast
Results 5,826 to 5,850 of 6788

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #5826
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da vi ne znate što je brojka od 45000. Tivat, grad gdje ja živim je grad od oko 15000 stanovnika. Znači da je u posljednjih nekoliko dana ubijeno 2 Tivta vojnika, a da se barem jedan Tivat predao.

    S druge strane u doba drugog svijetskog rata poginulo je prema najekstremnijim procijenama oko 80miliona ljudi (civila i vojnika uključujući i Holokaust). Podjeli to sa 6 godina ratovanja dobiješ cifru od nešto više od 36000 dnevno (vijnika i civila na svim ratištima na planeti, Evropa, Pacifik, Kina, Afrika itd)

    Znači po ovome u ovom lokalnom ratu koji po svemu sudeći iako intenzivan nije ni približno aktivan kao bojišta u 2sv ratu je na neki način gine više ukrainskih vojnika nego na cijelom ruskom bojištu tokom 2sv rata (obije strane i Njemačka i Rusija. Čak što više, gine ih toliko da za svakih nekoliko dana Ukrajna mora izbačiti na bojno polje čitavu svoju vojsku koju zvanično posjeduje (50000 vojnika).


    I dalje mislim da neko ovdije malkice pretjeruje. Ne znam zašto vam ovo treba.


    Naknadno dodato:

    Po ovome vašem u Ukrajni gine više dnevno nego što je poginulo u Iraku tokom jedne godine (ukupni broj poginulih u Iraku tokom 10 godina se procijenjuje oko 500000)

    Ponavljam ograničite se od pisanja izmišljenih informacija.
    Last edited by funestis; 02-09-14 at 17:22.

  2. #5827
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Istok i zapad kao da na momente združeno djeluju, evo što ukrajini CIA postavlja ko komandni kadar, jer kad bolje razmislim.... ni Rusi im ništa bolje dali ne bi.

    Komandir ukrajinskog bataljona "Donbass" Semenčenko...


    A mogo je lijepo biti zdrav i antifašista.
    Bolji od sebe.

  3. #5828
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    Porosenko proglasio mobilizaciju svih vojno sposobnih od 18 do 25 godina . Odziv ispod 1%

    Postavlja se pitanje zasto se sprovodi ova opsta mobilizacija, kad znamo da je u Ukrajini jos prije par godina ukinuto obavezno sluzenje vojnog roka i da Ukrajinska armija ima 130.000 pripadnika aktivnog sastava....

    http://www.kyivpost.com/content/ukra...on-362659.html

    Ocito da su brojke koje navodi press team armije Novorusije potpuno realne
    Taj broj od 130,000 uključuje sve zaposlene u vojsci, avijaciji i mornarici, kao i logistiku.
    Ukrajinska vojska je imala oko 57,000 kopnenih trupa pred početak rata.

    Očito je da su te brojke nenormalne, inače bi rat bio završen.
    Last edited by ASC; 02-09-14 at 17:35.

  4. #5829
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa kada je to istina koja se ne umota u celofančić bila lijepa? I stomačiću mila?
    Bolji od sebe.

  5. #5830
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Recimo da brojke jesu prenaduvana.Pitanje zasto ce im onda 3 kruga mobilizacije za "sacicu terorista" kako su ih nazvali kada su ih potpuno opkolili? Zar to nije moglo da rijesi ovih 60k.redovnih.
    I Fuentis sta sad da kazu ovi sto su slali ove vojnike da ginu:
    1. da se predaju?
    2.da nastave da ginu i da dovlace jos?

  6. #5831
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Znači tebi je realni da je poginulo 50.000 ljudi... Razmisli, da je tako ne bi zapad ovako čekao, pozvali bi na "mirno rješenje spora" došli na pregovore..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #5832
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ne može se ni o čemu prozborit niti jedna jedina "krštena" a da se srbština i crnogorština u pojedinim glavama ne sukobe.

    "Selo moje ljepše od pariza..."

    Edit: Zašto bi iko bio lakovjeran ako prevaguje i provjerava???

    npr. ovaj članak, đe je analiza stanja na zaporoškom bojištu kvalitetna, kao i izvještaj o stradalim pučistima zabarakadiranim u podzemnim objektima na aerodromu Donjeck. Tako su (puštanjem vode) partizani iz 11.dalmatinske udarne brigade skršili otpor Njemaca zabarikadiranih u podzemnim objektima zgrade Trščanskog suda 3.5.1945. godine, 80-ak ih je se predalo da izbjegnu utapanje... dakle, zanimljiv članak kojeg kvari jedino pretjerivanje (gubici neprijatelja se poslovično preuveličavaju) o 200 zarobljennih Poljaka! Naime,vojska koja sve živo snima, sasvim sigurno bi pokazala takav ratni trofej.

    Razlike su odveć postale nepremostive i svima je jasno da je Ukrajina u sadašnjim granicama neodrživa. A to da li će Novorusija privremeno biti u nekakvoj zajednici koja će se formalno zvati npr. Federalna Ukrajina, manje je bitno. Uostalom, svjesni su da huntaši na federaciju neće pristati pa je mogu bez brige iznova i iznova predlagati, igrajući najbolju ulogu mirotvoraca za to vrijeme.
    Last edited by Domaćin; 02-09-14 at 18:10.
    Bolji od sebe.

  8. #5833
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wladika View Post
    Recimo da brojke jesu prenaduvana.Pitanje zasto ce im onda 3 kruga mobilizacije za "sacicu terorista" kako su ih nazvali kada su ih potpuno opkolili? Zar to nije moglo da rijesi ovih 60k.redovnih.
    I Fuentis sta sad da kazu ovi sto su slali ove vojnike da ginu:
    1. da se predaju?
    2.da nastave da ginu i da dovlace jos?

    Što se mene tiče, neka rade šta god hoće. Moj post se ne odnosi na Ukrainsku politiku i njihove krugove mobilizacije, relija, kvadrature i bilo čega. To je druga država čija me politika interesuje koliko i cijena lanjskig snijega na zimbabvejskoj berzi kapitala.

    Ono o čemu moj post govori je da je predočena brojka od 45000 očigledno pogrešna i u najgorem slučaju, izmišljena (iako mislim da je prije istina da je autor teksta greškom otipkao jednu 0 viška, što se relativno često događa i najboljima).

    To što mnogi ovdije ovaj rat iz nekog razloga svatate kao nekakvi lični konflikt borbe majke Rusije sa mrskim zapadnim zavojevačima i odbrana svetog slavenstva to se mene takođe ne tiče i to smatram glupošću i gubljenjem vremena, ali ipak to je vaša stvar i definitivno imate na to pravo.

    Moje je samo da ukažem na očiglednu grešku u predočenim brojkama.
    Last edited by funestis; 02-09-14 at 18:08.

  9. #5834
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Taj broj od 130,000 uključuje sve zaposlene u vojsci, avijaciji i mornarici, kao i logistiku.
    Ukrajinska vojska je imala oko 57,000 kopnenih trupa pred početak rata.

    Očito je da su te brojke nenormalne, inače bi rat bio završen.

    Ako ukri nisu izgubili toliko trupa i tehnike zasto NATO generali proglasavaju njihov poraz i da je rat zavrsen?

    http://english.pravda.ru/news/hotspo.../#.VAXpd_mSxuM

  10. #5835
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Funestis ajde sve ok oko brojki, jel dao bog da bude kako kako mislis, ja bih volio.
    Ali kako mozes da kazes da te ne zanima oce li ti ljudi zivjeti ili nece koliko i nekakav lanjski snijeg.Kako mozes tako, pa zar zivoti ljudi nisu najvazniji. I to neduznih ljudi koji su krivi samo sto su naivni ili sto su poslati na silu.


    Svi treba da zelimo mir i da se oni vrate kuci, jer to su ljudi a ne snijeg u zimbabveu....

  11. #5836
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wladika View Post
    Funestis ajde sve ok oko brojki, jel dao bog da bude kako kako mislis, ja bih volio.
    Ali kako mozes da kazes da te ne zanima oce li ti ljudi zivjeti ili nece koliko i nekakav lanjski snijeg.Kako mozes tako, pa zar zivoti ljudi nisu najvazniji. I to neduznih ljudi koji su krivi samo sto su naivni ili sto su poslati na silu.

    Svi treba da zelimo mir i da se oni vrate kuci, jer to su ljudi a ne snijeg u zimbabveu....
    Naravno da me ne interesuje, kao da mogu nešto promijeniti. To je njihov izbor, kad hoće da se biju, neka im je merak. Ljudski životi su najvažniji onima koji vode računa o svojim životima. Oni koji ulaze u ratovanje po logici stvari ne cijene ni svoje ni tuđe živote, samim tim u mojim očima njihovi životi postaju nebitni.

    Mogli su bez toga ali nisu htijeli, htjeli su ukrstiti oružje i eto im ga tamo, prije ili poslje će se umoriti od smrti, kao i mi ovdije i panut će dogovor, kakav takav.

    Da ja čupam moju kosu jer se oni tamo kolju, kao da sam ih ja tjerao. Meni je najbitnije da oni ne izvezu taj sukob neđe drugo, jer čitajući ovaj topik i inflamatorne komentare, bojim se da mnogi ovdje priželjkuju ponovo nekakav takav obračun.

  12. #5837
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    kakvih 50 hiljada, poginulo je sveukupno mozda pet od toga pola civili (ukljucujuci i one iz aviona) i ostalo vojnici s obije strane
    She is only here to annoy herself!

  13. #5838
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Пратим овај сукоб од почетка.Мој став је неутралан.
    Тотална је глупост да је Кијев изгубио толико људу колико се овдје прича.По некој мојој процијени између 10% и 15% од те бројке, рачунајући ту погинуле, рањене, заробљене, и оне који су дезертирали (не рачунајући Крим).Слично је и код побуњеника.

    На самом почетку овог сукоба сам говорио доста говорио о ратној пропаганди и како на овом форуму треба учинити све да она не загађује здраву распараву, било да се ради о пропаганди Кијева или Москве.
    Стога би требало одмах забранити постављање линкова са разноразних сајтова који воде пропагандни рат, а прекршиоце одмах бановати.
    Last edited by BAR; 02-09-14 at 20:10.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #5839
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    ...
    Стога би требало одмах забранити постављање линкова са разноразних сајтова који воде пропагандни рат, а прекршиоце одмах бановати.
    Manje više svi mediji učestvuju u propagandnom ratu. Neki to čine otvoreno, neki se pomalo skrivaju.
    Tvoj predlog, barski, bi podrazumijevao zatvaranje ove teme.
    Umjesto sprečavanja citiranja različitih medija poželjnije je da sami budemo u stanju filtrirati servirane informacije ili ih makar primati sa rezervom.

  15. #5840
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvjestaj stabova LNR i DNR o gubicima Ukra za period 1 VIII - 1 IX ....

    http://rusvesna.su/news/1409679448

    Oboreno 14 aviona, 10 bespilotnih letelica, 187 VBR i topova , 220 tenkova, preko 400 BOV, 740 kamiona i drugih vojnih vozila , 76 skladista municije i goriva.

    Ubijeno i ranjeno 3600 vojnika.

    Broj zarobljenika nije objavljen .

  16. #5841
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako izgube Donbas - Ukrajina se raspada

    ММФ:Привреда Украјине угрожена, можда нови пакет помоћи
    ЛОНДОН/ВАШИНГТОН, 2. септембра (Танјуг) - Украјини ће по свој прилици бити потребне милијарде долара додатне помоћи уколико сукоби на истоку земље потрају и идуће године, упозорио је данас Међународни монетарни фонд, додајући да ће само за покривање недостатака у резервама централне банке бити потребно 19 милијарди долара до краја 2015.
    Чак и уколико сукоби буду ублажени у наредним месецима, економија Украјине ће потонути 6,5 одсто ове године, уз минималан раст идуће, наводи ММФ. Аналитичари, међутим, верују да ће штета нанета украјинској привреди бити знатно већа, наводи америчка агенција АП.
    "Окончање конфликта није на видику, па је готово немогуће правити прогнозе. Овогодишња рецесија биће дубока, можда и до минус осам одсто, и неће доћи до привредног опоравка идуће године", сматра председник одељења за истраживање тржишта у успону лондонске банке Стандард Чартерд Тимоти Еш.
    ММФ, који је Украјини у марту одобрио програм помоћи вредан 17 милијарди долара, наводи да економији те земље, поред сукоба, прете ризици и у виду нерешеног спора са Русијом око цене гаса и дуговања за раније испоруке гаса.
    У замену за новац из пакета помоћи, Украјина мора да смањи јавну потрошњу и прође кроз болне реформе, што је тежак задатак за било коју владу, чак и ону која није у рату. Одрживост програма помоћи ММФ-а Украјини зависиће од развоја ситуације у наредних неколико месеци. Уколико борбе не престану, биће потребна нова стратегија, која би укључивала знатно већу финансијску помоћ, процењује ММФ.
    Фонд наводи да ће повећана потрошња Кијева на одбрану, банке и државну енергетску компанију Нафтогас довести до већег од очекиваног буџетског дефицита у 2014, због чега ће влада морати да реже потрошњу и у наредним годинама.
    Постојећи програм помоћи предвиђа буџетски дефицит до 3,5 милиајрди долара до краја 2015. и то према оптимистичном сценарију, наводи ММФ, додајући да ће бити потребан новац и за обнову уништене инфраструктуре и домова на истоку земље када сукоби буду окончани.
    Источни украјински регион Донбас бележио је око четвртину укупне индустријске производње и извоза и 16 одсто бруто домаћег производа (БДП). Због конфликта се, међутим, прогнозира пад БДП-а тог региона од чак 20 одсто.
    "Украјина није одржива као држава без Донбаса. Тај регион је железничко чвориште, има руднике, челичане и хемијска постројења", наводи Еш из Стандард Чартерда.
    Чак и пре избијања сукоба, Кијев се мучио да покрене економију, коју су годинама потресали проблеми у виду застреле индустрије, монопола и раширене корупције, констатовао је АП.

  17. #5842
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Smisli se hoćeš li da koristiš ekavicu ili ijekavicu.
    Kakve ovo ima veze sa temom o Ukrajini? :-/
    Forever young, i want to be forever young

  18. #5843
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto... što god da je... ukucaš lijepo sam brojke, vidiš đe se najstarija vijest nalazi, i na kojem jeziku, pa sam lijepo dođeš do toga je li štogod za muštuluk i "sav-važan" demant, uzet sa rezervom ili uzet za ozbiljno, ukalkulisat trenutne prognoze ili trenutno stanje .....

    edit: Imajući u vidu da su strane obavještajne službe svoju mrežu gradile među visokim oficirskim kadrom ukrajinske vojske a ruski FSB i GRU uglavnom među širom bazom nižih oficira - koji su sada jedini ostali na crti prema opolčenicima u naletu, ovo me uopšte ne bi čudilo da je istina.
    Непроверена информација: Украјинска армија припрема државни удар и свргавање хунте са власти!
    Mada, ovaj element iz centralne Ukrajine nije baš od povjerenja. Oni mijenjaju strane kao donji veš, ali ako i ima istine - onda ostaje veliki problem Galicije i Volinije. To su rak rane, posebno unijatska Galicija. U svakom slučaju, raspad zemlje je neizbježan. Ali vojni udar bi ubrzao agoniju i smanjio žrtve, naročito između samog rusofonog stanovništva koje je sada milom ili silom SATJERANO u rat.
    Last edited by Domaćin; 02-09-14 at 23:00.
    Bolji od sebe.

  19. #5844
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Impresivna kolona "opolčenaca" u kojoj sam uspio izbrojat oko 50 raznih borbenih vozila pješadije i oklopnih transportera, 13 tenkova, 1 samohodna haubica oko 35 vojnih kamiona sa pješadijom 7-8 logističkih kamiona te oko 15 kamiona i cistjerni kreće se od Krasnodona (blizu ruske granice) prema Lugansku. Ako znamo da se u svakom kamionu tipa Kamaz i Zil može smjestit bez po muke jedan vod od 30-40 vojnika (stari JNA dajčevi su nosili 30 vojnika, a ovo su poodosta veći kamioni) a da u tenkovima i transporterima ima po tri člana posade, i ako uzmemo da u transporterima osim posade nema mehanizovane pješadije, pa ako pribrojimo za svako logističko vozilo (uključujući cistjerne) po dva čovjeka dođemo do brojke od oko 1200 vojnika minimalno plus ova impresivna tehnika. Mislim da se noćas sprema nova ofanziva....

    Bolji od sebe.

  20. #5845
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kakvih 50 hiljada, poginulo je sveukupno mozda pet od toga pola civili (ukljucujuci i one iz aviona) i ostalo vojnici s obije strane
    Slabo citas drug, niko nije rekao da je poginulo 50k.Vec 43k.izbaceno iz stroja, uglavnom dezertirali poginulo mozda 5k.
    No eto mi volimo da licitiramo brojkama, niko da kaze kako treba zaustavit slanje nevinih da ginu.Nas se to ne tice, samo navijanje i ko je vise u pravu.

  21. #5846
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo karte iz nekog "masštaba", samo ne znam čijeg, novoruskog ili ukrajinskog.


  22. #5847
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ja to vidim, imamo region, Istocnu Evropu, u kojem su bitne drzave Rusija, Poljska, Ukrajina i balticke zemlje. Imamo Rusiju, koja je tu trenutno najmocnija i koja zeli da ostvari prevlast nad regionom. I imamo zapadne drzave koje su tu zainteresovani posmatraci i koje zele stabilni region ako je moguce okrenut njima u kom zele da promovisu drzavne i privatne ekonomske interese. E sad nacin da se to uradi je da vrate ravnotezu u region jer je Rusija ocigledno mnogo jaca od ostalih. Da bi se to uradilo treba ujediniti Ukrajince (ove prozapadne), Poljake i Baltik u koaliciju protiv Rusije, uvesti Rusiji ekonomske sankcije i smanjiti vojnu premoc Rusije koja je sad ogromna. Same sankcije mislim da nece postici nista i dok god se ovo sve ne odradi Rusija ce i dalje da cereci Ukrajinu i mislim da mozemo ocekivati dugacko ratovanje i sve vise djelova Ukrajine pod kontrolom Rusije. Slicno je bilo kod nas jer se Milosevic nije obazirao na sankcije nego je divljao po Bosni i Hrvatskoj kako je htio, ali kad su Amerikanci ujedinili Muslimane i Hrvate i naoruzali hrvatsku armiju 1995 onda je poceo da gubi rat i potpisao je mir.
    Last edited by Separatista; 03-09-14 at 12:21.
    Ridin' on the black train

  23. #5848
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ополченцы сбили украинский штурмовик
    3 сентября 2014, 12:04

    Бойцы ополчения сбили украинский штурмовик Су-25 в районе населенного пункта Петренки Донецкой области, сообщили в штабе Донецкой народной республики


    Oboren jos jedan ukrajinski SU-25

    Da l im je ostao jos koji ?

  24. #5849
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Kako ja to vidim, imamo region, Istocnu Evropu, u kojem su bitne drzave Rusija, Poljska, Ukrajina i balticke zemlje. Imamo Rusiju, koja je tu trenutno najmocnija i koja zeli da ostvari prevlast nad regionom. I imamo zapadne drzave koje su tu zainteresovani posmatraci i koje zele stabilni region ako je moguce okrenut njima u kom zele da promovisu drzavne i privatne ekonomske interese. E sad nacin da se to uradi je da vrate ravnotezu u region jer je Rusija ocigledno mnogo jaca od ostalih. Da bi se to uradilo treba ujediniti Ukrajince (ove prozapadne), Poljake i Baltik u koaliciju protiv Rusije, uvesti Rusiji ekonomske sankcije i smanjiti vojnu premoc Rusije koja je sad ogromna. Same sankcije mislim da nece postici nista i dok god se ovo sve ne odradi Rusija ce i dalje da cereci Ukrajinu i mislim da mozemo ocekivati dugacko ratovanje i sve vise djelova Ukrajine pod kontrolom Rusije. Slicno je bilo kod nas jer se Milosevic nije obazirao na sankcije nego je divljao po Bosni i Hrvatskoj kako je htio, ali kad su Amerikanci ujedinili Muslimane i Hrvate i naoruzali hrvatsku armiju 1995 onda je poceo da gubi rat i potpisao je mir.

    Samo si zaboravio da dodas da Rusija nije Srbija vec najveca drzava na svijetu, sa vojnim savezom sa najmnogoljudnijom drzavom svijeta Kinom, najjaca vojna sila danasnjice sa 10.000 bojevih nuklearnih glava, dok ostatak svijeta ima skupa 8000 .

    NATO-vci su vec priznali poraz u Ukrajini.

    Sto bi reko nas narod, "Mnogo je macku govedja glava"

  25. #5850
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Porosenko proglasio prekid vatre i izjavio da je to dogovorio u razgovoru sa Putinom

    Na drugu stranu Rusija demantuje

    10.55 - Путин и Порошенко се нису договорили о прекиду ватре, јер Русија не учествује у сукобу на истоку Украјине, саопштио портпарол руског председника, преноси РИА Новости.
    са сајта РТС-а

Page 234 of 272 FirstFirst ... 134184224230231232233234235236237238244 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 17:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 09:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 22:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •