Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 37

Thread: rasizam u Herceg Novom

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default rasizam u Herceg Novom

    U IGALU I HERCEG NOVOM OPET OSVANULI RASISTIČKI PLAKATI

    Mandić: Ko god da je, nije dobronamjeran


    Herceg Novi - Na nekoliko mjesta u Igalu i Herceg Novom u petak ujutro osvanuli su plakati sa slikom ljudi među kojima je najviše Roma, koji drže vezane crnogorsku i hrvatsku zastavu, i natpisom "kotorski ČCrnogorci” ponosno drže vezane ČmaternjeČ barjake". Tim povodom dopisništvu "Vijesti" juče se obratilo nekoliko Novljana, a među prvima publicista Miodrag-Mališa Marović, koji je plakat vidio na kiosku u naselju Savina.
    - Da ne živim u ovom gradu i da ne znam kakvi sve vjetrovi u njemu duvaju posljednjih deset godina, bio bih šokiran - rekao je Marović. On je dodao da "kukavičji plakat ispod koga nema potpisa autora, doživljava kao logičan korak na već utabanom putu pretvaranja Herceg Novog u bastion šovinizma i rasizma". - Samo suluda pamet može da poveže zastave dvije države i nekolicinu učesnika nekakvog skupa, ukoliko i to nije montaža, sa Romima kojima se oduzima pravo da budu državljani jedne ili druge države, pa ih proglašava kotorskim "Crnogorcima". Ta slika poziva one koji Boku Kotorsku smatraju srpskim morem, a Herceg Novi najjužnijim srpskim bastionom, da stvar uzmu u svoje ruke i obračunaju se sa Crnogorcima "tamnije puti", kao i sa svima drugima koji nijesu Srbi. Prema autoru plakata, u Herceg Novom i Boki nema mjesta ni za koga drugog osim za čistokrvne Srbe. A to je nacizam - zaključio je Marović.
    - Ko god da je autor plakata i akter lijepljenja u gradu je nedobronamjeran - kaže gradonačelnik Herceg Novog Dejan Mandić, uz tvrdnju da takvima "ne odgovara mir, tolerantan kurs i smirivanje strasti koje promoviše lokalna vlast u Herceg Novom".
    Uz konstataciju da on nije ni video ni čuo za plakat, Mandić je istakao da na to ne treba obraćati pažnju, jer plakat “nekome služi da konstruiše priču”.
    Marko Salatić, na čijoj je građevini u Igalu takođe bio zalijepljen plakat, zaprepašćen je što je na hercegnovskoj sceni već 15 godina ista politika i što još ima ljudi koji razmišljaju kao i 1991. godine. Salatić smatra da nije slučajnost što je i na njegovom objektu osvanuo takav plakat, jer je on u ovom gradu više od decenije prepoznatljiv po političkom angažmanu i zalaganju za demokratsku i nezavisnu Crnu Goru.
    Većina plakata do juče u podne već je bila iscijepana.



    Ovo nije prvi put, mislim a drzava treba da preduzme ostrije mjere protiv ovakvih ljudi ....jasno je kao dan da pojedini ljudi iz te opstinske vlasti u H Novom ( clanovi SRS i SNS) pomazu i podrzavaju ovakve stvari....STOP RASIZMU!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na plakatama nije bilo nista uvredljivo protiv Roma vec jednotsavno na tom skupu je bilo najvise Crnogoraca romskog porijekla :mrgreen:

    Ne znam JUSTiCE zasto se stidis svoje brace Crnogoraca romskog porijekla :mrgreen:

    http://www.sns.cg.yu/slike/cvor.jpg

    24. јануар 2005.
    Хрватска застава на српском Ловћену

    Црногорски краљ Никола Петровић Његош je рекао дописнику француског Tempsа 1913. године: "Ловћен је Олимп српски, споменик подигнут Божјом руком слободи и њезиним бранитељима, колико је то наше славне династије, подножије је то маузолија пепела Петра Петровића Његоша".

    У јануару 1916. Ловћен је освојила аустроугарска војска у чијем саставу је било и оружано хрватско братство Бокељска морнарица које тим поводом 18. јануара шаље циркуларно писмо: "Ловћен је заузет! Весела и радосна вијест одјекује не само нашом пространом Царевином већ и цијелим свијетом. Јунаштво и надчовјечанска храброст наших јуначких чета освојило је и овог горостаса и уплело је и ову побједу у ловор-вијенац осталих наших заузећа у овом свјетском рату. Јуначки су јуришале наше храбре чете састављене од разних народа наше Монархије, па уз Хрвата, Босанца, Нијемца, Румуња и Мађара, борили су се и добровољци наше Бокељске морнарице".

    Скоро 90 година касније, 31. октобра 2004, Хрвати су истакли на Ловћену своју заставу током прославе годишњице организације Ловћенске страже чији је инспиратор Јеврем Брковић.



    U pitanju je ova slika i ne vidim sta ima rasisticko u pokazivanju narodu slike koju ste sami slikali...

  3. #3
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nazalost, po ko zna koji put se pokazalo da onaj tekst Nikolaidisa nije bio pogresan, mozda malo ostar u rijecniku, ali u sustini tacan!
    Iz Herceg Novoga sam i svjedok sam koliko se struktura stanovnistva,moral i svjest ljudi , u tom nekada predivnom gradu srozala.Svi stari Novljani, ne zadojeni i sami mrznjom i sovinizmom to mogu potvrditi.
    Pitam se odakle takav razvoj,takvo cvijetanje nacionalizma,sovinizma,mrznje pa cak i rasizma.Dovoljno je proci ulicama,sjesti u kafice i vidjeti ko su ti ljudi koji sada zive tamo i bacaju ljagu na taj grad.Toliko izbjeglica iz BiH i Hrvatske se nastanilo u tom gradu,ljudi koji su svoje frustracije i neostvarene snove o "nebeskom srpskom carstvu" donijeli sa sobom.Izbjeglice koji su" jadni "sa svojim mercedesima i bez idje icega dosli, gdje drugo nego na "srpsko more" tu otvorili firme i jadni prisiljeni da zive van svojjih domova.Srce mi se cijepa za njima!
    Ali nisu samo oni u pitanju.Ne smije se zaboraviti vojska koja je u Kumboru,nekada jugoslovenska,sada srpska,zatim vojni penzioneri...
    Da ne nabrajam vise.Znam nasim srbima cu ja sada zvuciti kao raspirivac nacionalne mrznje,ali nisam to,ja sam samo neko ko je u tom gradu odrastao i koga boli sve sto se tamo desava.Boli me kada vidim momke od dvadesetak godina koji dan pocinju sa podignuta tri prsta a zavrsavaju ga u nekom od kafica u istoj toj pozi sa nacionalistickim parolama na usnama,pijani od alkohola i mrznje prema svemu sto dira u njihovu "svetu Srbiju".Da nazalost sam svjedok,standova na Igalu u ljetnim mjesecima gdje je glavna literatura knjige koje velicaju "srbske heroje" Mladica,Karadzica,Drazu i ostale"velikane" .
    Ne mogu vise povraca mi se,izvolite SNS -ovci, navalite,nasli ste jos nekoga kome smeta vasa i mrznja svih ostalih koji misle i rade kao vi.Dosta mi je vise vasih plakata,parola i nozeva kojima prijetite postenim gradjanima moga grada.
    Volim Herceg-Novi i nadam se da ce ako bog da, opet biti ono sto je nekada bio,samo lijep miran gradic na obali mora u kojem su se ljudi prijatno osjecali i rado u njega dolazili!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pazi,ti plakati su bili svojevremeno lijepljeni i na robnu kucu AGRUM u Igalu u vidu osmrtnica Slavku Perovicu i Tudjmanu...
    Znam odlicno da je tada taj paket sa tim stiga iz Podgorice sa adrese Jovana Tomasevica...ili iz zgrade DVA SANDUKA
    Sto se tice HN i njihovog stanovnista trenutnog i tu bi ja veliku zahvalnost dao aktuelnoj vlasti u CG,koja je svojevremeno dijelila licne karte izbjeglicama da bi se glasalo onda kad je bila borba DPS vs Narodna sloga...A i kasnije su im valjali ti biraci sa licnim kartama...No ej muka bila kad su se vracale...

    U HN ima oko 5% starosjedilaca,vecinsko stanovnistvo cine Hercegovci i Bosanci...Koji su dosli manje vise kao izbjeglice,i sad kad je njihova Bosna napokon slobodna i kad se imaju dje vratit oni su ostali u CG da nama kroje sudbu...
    Makar mogu da pricam o Igalu jer ja spadam u tih 5%...
    Eto ko je iz Igala neka fino kaze koliko je familija VICO,SPAIC .... I odakle su i kako su dosli u HN...
    Sjetimo se natpisa od prosle godine kada su ispisivane poruke mrznje na katolickoj crkvi,pa onda kad su znameniti "IGALJANI" posli za Pg na docek pravoslavne nove pa su u povratku navratili u CT tj,u KONAK dje su prisutne pozdravljali sa POMOZ BOG BRACO SRBI,pa su im domacini dali pumpica...
    A na kraju krajeva da je drzavi stalo da sazna ko je te plakate lijepio nasli bi nacin da saznaju...Recimo u HN ne postoji veliki broj stamparija koje bi mogle to da odrade,ako je doslo sa strane i to se moze provjerit...
    No eto haos je olicenje i ove vlasti...i opozicije...
    A eto HN je i dalje juzna granica srpstva skupa sa mojkovcem i andrijevicom sjeveru...
    Zalosno je da takav grad ima takvo drustvo...
    HERCEG NOVI - NOVLJANIMA
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sve je istina sto ste napisali ijedan idrugi...i ja sam odrastao u h novom...moji su vazda bili "irvasi" za "njih"....nevjerovatna jemrznja prema svemu sto nije CETNISTVO...uopste me ne cude ovi plakati...i opet velim ...mogu a se kladim da ih je narucio neko od "istaknutih" novonovljana...
    zao mi je sve normalne ljude u tom gradu..a ima ih puno...to je grad sa jakom ali uplasenom gradjanskom klasom....

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bio nekad...

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Herceg Novi, i sovenizam.

    Hvala bogu da Gradonacalnik H/Novog gospodin Mandic i vecina drugacije razmislja od manjine u Novome.
    Last edited by Brzi; 25-12-05 at 12:00.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pa taj Mandic je meni ok lik...
    Uvjek je tu kad se nesto desi u gradu bilo lose bilo dobro...
    Ali HN ce bit ovakav kakav je sve dok se izbjeglice ne vrate okle su dosli i ovi irvasi sa shevera u svoje krajeve...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm
    Ali HN ce bit ovakav kakav je sve dok se izbjeglice ne vrate okle su dosli i ovi irvasi sa shevera u svoje krajeve...
    Ne vidim neku bitniju razliku izmedju takvog letka i ovakvog pisanja. Nema potrebe da se niko prebrojava, vraca.... i dovoljno je da sve one koji zloupotrebljavaju gostoprimstvo i grada i drzave osjete na svoj kozi snagu zakona.
    Zasto to nije tako to je mozda neki drugi problem, ali ne treba identifikovati cijeli HN sa par bolesnih ljudi kojima za mrznju i nije potreban neki razlog.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ova akcija je smijeshna, ljudi se nijesu vishe imali ni za shto u'vatit pa su lijepili slike koje smo mi na netu vidjeli prije godinu dana.
    Zao mi je novljana, treba im pomoc, ali mislim da bi i sami mogli da se organizuju. Niko im nece pomoc dok su oni tako pasivni!
    Ostalo shto sam htio rec je recheno u prethodnim postovima.
    P r i m o r a c

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne vidim neku bitniju razliku izmedju takvog letka i ovakvog pisanja. Nema potrebe da se niko prebrojava, vraca.... i dovoljno je da sve one koji zloupotrebljavaju gostoprimstvo i grada i drzave osjete na svoj kozi snagu zakona.
    Zasto to nije tako to je mozda neki drugi problem, ali ne treba identifikovati cijeli HN sa par bolesnih ljudi kojima za mrznju i nije potreban neki razlog.
    Ako ti mene primis u kucu i das mi sve jel u redu da ja tebi to vratim dobrim ili losim djelom?????
    A svi imaju dvojna drzavljanstva i duple licne tako da mogu vazda doc da glasaju i da i dalje budu jarbol srpstva....A ne zive u HN...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slazem se ja sa tobom, ali svako uopstvanje je pogresno i korscenje istog onog sto oni koriste. Ja ipak mislim da je vecina tih ljudi zahvalna za sve sto im se pomoglo u nevolji, a za sve kojima je posao da sire mrznju i netrpeljivost postoji zakon koji se na nasu veliku zalost ne koristi.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svemu tome ce doc kraj poslije referenduma "Sparte ,bastijoni veljeserbaljstva " ce se morat povinovat zakonima Suverene Drzave Crne Gore !!!!!!!! Demokracka Crna Gora ce pobijedit i te debile maloumne, kojima je zadnji trzaj pred referendum da se nacini kaos i anarhija(ka kroz Bosnu Kosovo,Hrvacku) da bi imali razloga za napad ,ali zaludu im je to sve CRNA GORA SUVERENA BITI MORA !!!!!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  14. #14
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=JUSTICE] ...i ja sam odrastao u h novom...moji su vazda bili "irvasi" za "njih".... QUOTE]
    Ti si vazda bio moj najmiliji irvas

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne vidim neku bitniju razliku izmedju takvog letka i ovakvog pisanja. Nema potrebe da se niko prebrojava, vraca.... i dovoljno je da sve one koji zloupotrebljavaju gostoprimstvo i grada i drzave osjete na svoj kozi snagu zakona.
    Zasto to nije tako to je mozda neki drugi problem, ali ne treba identifikovati cijeli HN sa par bolesnih ljudi kojima za mrznju i nije potreban neki razlog.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Slazem se ja sa tobom, ali svako uopstvanje je pogresno i korscenje istog onog sto oni koriste. Ja ipak mislim da je vecina tih ljudi zahvalna za sve sto im se pomoglo u nevolji, a za sve kojima je posao da sire mrznju i netrpeljivost postoji zakon koji se na nasu veliku zalost ne koristi.

    Da me neko pita, da se ponovo rodim dje bi se rodio.


    U Boki Kotorskoj.


    Da me neko pita s kim bi se rodio.


    U porodici u kojoj sam rodjen


    Da me neko pita kakve bih neprijatelje birao od trenutka kada se rodim


    Ovakve kakve imam sad


    Da me neko pita kakve bih prijatelje htio da imam


    Ja bih u tom trenutku pitao, mogu li u svaku moju inkarnaciju imat prijatelje kakve sad.


    Zasto.

    Boka je najljepse mijesto na svijetu
    Da sam porodicu izabrao ne bi tako izabrao kao bog
    Neprijatelji su predvidljivi
    Prijatelji pomažu onoliko da ni ja ne znam kako bi im mogo vratit uslugu.


    Nije ni čudo da je svi oće svojatat a nije ni čudo da onaj koji je ne može imat pokušava da je uništi da je niko nema.

    E pa žao mi je sa svim natpisima ne može se niša jer i drugi su provali i prije i popušili *****.

    Zašto Harija citiram

    Jer je u pravu.

    Herceg novi je preživio i Romljane i Turke i Špance i Srbe i Austrijance i Veneciju i peživijet će i nas. Oni koji ostanu će se moć pofalit da su Novljani.

    Džaba vam momci moji sinovci
    Džaba vam bilo dobre volje
    I pogledi čvrsti i ljepljivi prsti
    Ja ipak varam malo bolje.

    Svi pametni lekičari će postat samo istorija, Novljani ostaju


    Fala
    Last edited by funestis; 25-12-05 at 18:28.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Podsjeticu na jos jednu ruznu provokaciju. Na katolickoj crkvi Sv.Matije u Dobroti (Kotor) neka budala je odavno nazvrljala sprejom "Ovu crkvu treba zapaliti" uz neizostavna 3 prsta i krst sa ocilima. Digla se buka 2 dana, osude i zgrazavanja a onda kao da nista nije bilo. Svaki put kad prodjem pored crkve natpis mi bode oci. Grafit se nalazi na donjem putu pored mora i predstavlja "divnu" reklamu za turiste. Nisam primijetio da se iko od opstinskih ili drzavnih autoriteta angazovao da se to skine. :x

    A ovaj idiotizam u HN necu komentarisati.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    [QUOTE=otrovna_]
    Quote Originally Posted by JUSTICE
    ...i ja sam odrastao u h novom...moji su vazda bili "irvasi" za "njih".... QUOTE]
    Ti si vazda bio moj najmiliji irvas
    a ti moja primorkinja vila

  18. #18
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeli to ona ista slika od prije oko godinu dana? Kolko ja znam pricalo se da su ti na slici siptari, a ne Cigani, no nema veze. Mene interesuje koji su to elementi rasizma prisutni na plakatu, posto ih u ovom tekstu ja ne vidim. Jel mozda zato sto taj publicista tako kaze?
    Takodje me interesuje kako je doticni gledajuci sliku izmedju ostalog dosao i do zakljucka da u Herceg Novom i Boki nema mjesta ni za koga drugog osim za cistokrvne Srbe? Po toj njegovoj logici neko moze gledajuci tu sliku zakljuciti da u Herceg Novom i Boki nema mjesta ni za koga drugog osim za cistokrvne Azerbejdzance ili cistokrvne Litvance, nema nikakve razlike. Isto tako nije mi jasno sta to na slici >poziva one koji Boku Kotorsku smatraju srpskim morem, a Herceg Novi najjužnijim srpskim bastionom, da stvar uzmu u svoje ruke i obračunaju se sa Crnogorcima "tamnije puti"<, da nisu na slici prikazani i neki seljaci sa motikama u trenutku kad dizu ustanak, mozda stisnuta saka dok gnjeci kako taj kaze Crnogorca "tamnije puti" ili ipak nesto trece? Nesto mu tu ne stima bas najbolje....jedino neko zlonamjeran ili sa ostecenjem mozga moze doci do takvih nebuloznih zakljucaka, pa prosudite sami sta je od tog dvoje u pitanju.

    Quote Originally Posted by funestis
    Herceg novi je preživio i Romljane...
    Herceg Novi je osnovan 1382, daleko poslije pada Rimskog carstva. Da nije u mozda pitanju neka grupa turista iz Rima koji su se ponapijali pa poceli da divljaju kroz grad, sta bi drugo moglo biti?

  19. #19
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moreplovac
    Jeli to ona ista slika od prije oko godinu dana? Kolko ja znam pricalo se da su ti na slici siptari, a ne Cigani, no nema veze. Mene interesuje koji su to elementi rasizma prisutni na plakatu, posto ih u ovom tekstu ja ne vidim. Jel mozda zato sto taj publicista tako kaze?
    Takodje me interesuje kako je doticni gledajuci sliku izmedju ostalog dosao i do zakljucka da u Herceg Novom i Boki nema mjesta ni za koga drugog osim za cistokrvne Srbe? Po toj njegovoj logici neko moze gledajuci tu sliku zakljuciti da u Herceg Novom i Boki nema mjesta ni za koga drugog osim za cistokrvne Azerbejdzance ili cistokrvne Litvance, nema nikakve razlike. Isto tako nije mi jasno sta to na slici >poziva one koji Boku Kotorsku smatraju srpskim morem, a Herceg Novi najjužnijim srpskim bastionom, da stvar uzmu u svoje ruke i obračunaju se sa Crnogorcima "tamnije puti"<, da nisu na slici prikazani i neki seljaci sa motikama u trenutku kad dizu ustanak, mozda stisnuta saka dok gnjeci kako taj kaze Crnogorca "tamnije puti" ili ipak nesto trece? Nesto mu tu ne stima bas najbolje....jedino neko zlonamjeran ili sa ostecenjem mozga moze doci do takvih nebuloznih zakljucaka, pa prosudite sami sta je od tog dvoje u pitanju.


    Herceg Novi je osnovan 1382, daleko poslije pada Rimskog carstva. Da nije u mozda pitanju neka grupa turista iz Rima koji su se ponapijali pa poceli da divljaju kroz grad, sta bi drugo moglo biti?
    Moreplovac,ne foliraj se zivota ti i ne pravi se naivan.Banalizovanjem onoga sto je na toj slici jasno dokazujes samo svoju zaslijepljenost.Plovi sto dalje i mirno more...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam sto je rasizam pokazati narodu kako Gabelji ili Siptari drze zavezane hrvatsku i crnogorsku zastavu na Lovcenu? Ta slika stoji vec duze vrijeme na sajtu Jevrema Brkovica i zasto je rasizam ako se ta slika pokaze obicnom narodu koji nema internet i ne moze da je vidi?

  21. #21
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo nemoj ti Janko braniti Novi... Cim vidim termin "gabelji", odmah prepoznam grbaljsku arijevshtinu i poziciju "nad rase." Neka, pushti.
    Na zalost, postoje dva grada pod Orjenom. Grad dje je vazda postajala tolerencija i zajednicki zivot, dje su se katolici i pravoslavni okumljivali, dje je Sv Antun bio gradska slava iako su pravoslavni bili vecina. Grad koji je civilzacijski i kulturoloski i politicki bio prava paradigma Boke Kotorske. Grad "Jadrana", "Skvera"...
    I postoji drugi Novi, odnedavno, grad koji nije uspio da se odupre cunamiju uvezenog zla. Grad u kome se zabranjuju izlozbe jer slike upozoravaju na pojavu fasizma u Srbiji, grad etnicki cistog sajma knjiga, grad u kome se javno seirilo zbog ubista Zorana Djindjica, grad koji je drzao mitinge podrske Radovanu Karadzicu, grad u kojem se pokusava " nadiroditi Iroda", grad kome je bliza Ravna Gora i Romanija od Orjena i Lovcena. Dva grada.
    Srecom, vidjesmo i po izjavama gradnoacelnika, casnog covjeka, da i koaliciona vlast, ili bar njen vecinski dio, reaguje i shvata da Novi ne smije da bude shporka shtraca na mapi Boke.
    Naravno, nije Novi ni ono sto je pisao ostrvljeni Nikolaidis, povrijedjen trabunjanjem tadasnjeg gadonacelnika i time sto je Kusturica vidjeni gradjanin Novog. Nije Novi izrucivao nesrecne Bosnjake, nego tadasnja vojno policijska vlast i Radovanovi uskoci. Novi placa svoj danak granici, zabudama, demografskom udaru koji je dozivio poslije rata.
    Ama, Novi ima zdravu civilzacijsku premisu, izdurace, opstace.
    Sto se tice kretenoida koji su intapelali plakat, ima valjda neka policija u Novom. Mali je grad, caskom ce se saznati. Ima valjda neko ko ce da podigne optuznicu protiv NN, pa ce pravni grad i pravna drzava da pozavrce ushi " junacinama". Ako se Novi ugleda na bratsku Srbiju,/ Vojvodinu/ uradice se tacno ono sto je novosadska policija uradila celavim jadovanima koji su seirili na antifasitickoj tribini. Nije to neki problem, ako se hoce. Ozbiljan grad zna da izadje na kraj sa zagadjivacima svojih ulica, duha, dushe. A nema razloga da Novi ponovo ne postane ozbiljan grad koji , vidi se na forumu, svi volimo. Onaj jedan grad, prvi. A ovaj drugi, oduvace jaka bura, ko i vazda sto je cistila shporkicu.
    antiki fijamanti novi

  22. #22
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sta je drugovi boljsevici? Oce li ko vec reci sta na tom plakatu porucuje da u Herceg Novom i Boki nema mjesta ni za koga osim za cistokrvne Srbe? Onog sto kaze da banalizujem necu ni komentarisati, kolko vidim ovdje se desava upravo suprotno, primjetno je da su neki jedva cekali ovako nesto pa da ospu drvlje i kamenje po Srbima, Hercegovcima, Bosancima, izbjeglicama, SNSu, SRSu, i sta ja znam kome sve ne.

    Quote Originally Posted by innominato2
    ostrvljeni Nikolaidis, povrijedjen trabunjanjem tadasnjeg gadonacelnika i time sto je Kusturica vidjeni gradjanin Novog.
    Koliko puno neko treba biti iskompleksiran pa da ga povrijedi sto je odredjena osoba vidjeni gradjanin odredjenog grada? I jos zbog toga da nazove citav grad ubicama i ludacima?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jos nikad nisam cuo da je jedan bokelj izustio rijec Moreplovac...zaista...ali ima dosta drazi u i tome da budes prvi ..da donosis novogovor u te krajeve ...zar ne?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Ne znam sto je rasizam pokazati narodu kako Gabelji ili Siptari drze zavezane hrvatsku i crnogorsku zastavu na Lovcenu? Ta slika stoji vec duze vrijeme na sajtu Jevrema Brkovica i zasto je rasizam ako se ta slika pokaze obicnom narodu koji nema internet i ne moze da je vidi?
    Lijepo, pravi demokrata ..Rome nazivas Gabeljima...bas u antifasistickom maniru .....da nijesi slucajno pristalica otvaranja logora koncentracionih za "Gabelje" ?...ne bi to bilo nista novo za vas koji ste rehabilitovali one koji s drzali logor na Banjici i u njemu pobili ljudi skoro kao vase kolege u Jasenovcu...o tome cutite...ocete da glumite demokrate ali ne mozete "Gabelji" izvire iz vas...to vas izdaje...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by innominato2
    Samo nemoj ti Janko braniti Novi... Cim vidim termin "gabelji", odmah prepoznam grbaljsku arijevshtinu i poziciju "nad rase." Neka, pushti.
    Na zalost, postoje dva grada pod Orjenom. Grad dje je vazda postajala tolerencija i zajednicki zivot, dje su se katolici i pravoslavni okumljivali, dje je Sv Antun bio gradska slava iako su pravoslavni bili vecina. Grad koji je civilzacijski i kulturoloski i politicki bio prava paradigma Boke Kotorske. Grad "Jadrana", "Skvera"...
    I postoji drugi Novi, odnedavno, grad koji nije uspio da se odupre cunamiju uvezenog zla. Grad u kome se zabranjuju izlozbe jer slike upozoravaju na pojavu fasizma u Srbiji, grad etnicki cistog sajma knjiga, grad u kome se javno seirilo zbog ubista Zorana Djindjica, grad koji je drzao mitinge podrske Radovanu Karadzicu, grad u kojem se pokusava " nadiroditi Iroda", grad kome je bliza Ravna Gora i Romanija od Orjena i Lovcena. Dva grada.
    Srecom, vidjesmo i po izjavama gradnoacelnika, casnog covjeka, da i koaliciona vlast, ili bar njen vecinski dio, reaguje i shvata da Novi ne smije da bude shporka shtraca na mapi Boke.
    Naravno, nije Novi ni ono sto je pisao ostrvljeni Nikolaidis, povrijedjen trabunjanjem tadasnjeg gadonacelnika i time sto je Kusturica vidjeni gradjanin Novog. Nije Novi izrucivao nesrecne Bosnjake, nego tadasnja vojno policijska vlast i Radovanovi uskoci. Novi placa svoj danak granici, zabudama, demografskom udaru koji je dozivio poslije rata.
    Ama, Novi ima zdravu civilzacijsku premisu, izdurace, opstace.
    Sto se tice kretenoida koji su intapelali plakat, ima valjda neka policija u Novom. Mali je grad, caskom ce se saznati. Ima valjda neko ko ce da podigne optuznicu protiv NN, pa ce pravni grad i pravna drzava da pozavrce ushi " junacinama". Ako se Novi ugleda na bratsku Srbiju,/ Vojvodinu/ uradice se tacno ono sto je novosadska policija uradila celavim jadovanima koji su seirili na antifasitickoj tribini. Nije to neki problem, ako se hoce. Ozbiljan grad zna da izadje na kraj sa zagadjivacima svojih ulica, duha, dushe. A nema razloga da Novi ponovo ne postane ozbiljan grad koji , vidi se na forumu, svi volimo. Onaj jedan grad, prvi. A ovaj drugi, oduvace jaka bura, ko i vazda sto je cistila shporkicu.
    Potpisujem!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kanli Kula, Svjedok Burne Hercegnovske Istorije
    By G R A D in forum Primorski
    Replies: 2
    Last Post: 28-04-10, 22:28
  2. Svirka u Herceg Novom
    By Koma[MFHN] in forum Muzika
    Replies: 4
    Last Post: 27-03-09, 13:57
  3. Za Nikolaidisa Herceg Novi grad ludaka i ubica
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 93
    Last Post: 11-12-05, 11:04
  4. Nova godina u Herceg Novom
    By Koma[MFHN] in forum Primorski
    Replies: 55
    Last Post: 15-01-05, 15:44
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-10-04, 10:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •