Page 4 of 28 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 683

Thread: Prorocanstva

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lov@c View Post
    Lose si to skontao Bugi. Te cinjenicu su jasne... Ne moras studirat medjunarodne odnose da bi zakljucio tako nesto. Da ne oduzimo oko toga, nema potrebe.
    Činjenice...

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #77
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    A ti rakune si pokaza da polako koracas jednim putem divergencije, vidji ti prichu.
    Ja sam samo pokazao jedan od primjera kako vi računate
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #78
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lov@c View Post
    Lose si to skontao Bugi. Te cinjenicu su jasne... Ne moras studirat medjunarodne odnose da bi zakljucio tako nesto. Da ne oduzimo oko toga, nema potrebe.
    Bugi je ukazao na greške u nekoj vašoj pomjerenoj matematici. Tu nema šta da se konta, matematika je egzaktna nauka, džabe se sad koprcaš.


    RECEPT ZA PREPOLOVLJENI IQ:

    -Izmisli nešto i nazovi ga nečijim citatom
    -dodaj malo nasumičnih brojeva
    -prstohvat imena koja je izmislio neki čobanin u isparenju opijuma
    - začini sa malo jevrejske dominacije svijetom iz vaših noćnih mora
    Last edited by Rakun; 21-10-14 at 16:40.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #79
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    Sta ćeš cinjet kad se ne obistini?
    Priznaće da je pogriješio.
    A onda napraviti novi proračun baziran na jednako upitnoj logici, tj ideološkoj obojenosti.

    Interesantna su ova tumačenja religijskih "rebusa", posebno kada se istorija i činjenice prilagođavaju ne bi li se opravdala ideološki rođena premisa.

  5. #80
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Damascus
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto cete vi cinjet ako se ovo obistini?

  6. #81
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lov@c View Post
    A sto cete vi cinjet ako se ovo obistini?
    Ja bih recimo otišao u Pakao.
    Kad sam već kod Pakla uvjek me je nešto interesovalo:
    Đavo je kako vi kažete, a da vam vjerujemo na riječ, čisto zlo
    Kada neka skotina-serijski ubica-silovatelj-pedofil... ili još gore - ateista dođe u pakao logično bi bilo da ga umjesto kažnjavanja Lucifer dočeka uz sve počasti pošto je to njegov čo'ek
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #82
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Damascus
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znas kako kazu; "U raju je dobro ali u pakao je ekipa".

    Pa ti biraj.

  8. #83
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali put do dzeneta (raja) je trnovit I nevjerovat o tezak zbog toga bog salje poslanike kao uputu jer ljudi sami tesko da bi ikad posli njime, a put do dzehenema (pakla) ukrasen toliko da su se neki meleki (nisam sto posto siguran jesu li oni bili ili neko drugi) rekli tako mi boga onaj koji vidi koliko je ukrasen I lijep put do dzehenema poci ce njime, nece moci odoljeti, preveliko je iskusenje.
    istrajan budi.

  9. #84
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Bugi je ukazao na greške u nekoj vašoj pomjerenoj matematici. Tu nema šta da se konta, matematika je egzaktna nauka, džabe se sad koprcaš.


    RECEPT ZA PREPOLOVLJENI IQ:

    -Izmisli nešto i nazovi ga nečijim citatom
    -dodaj malo nasumičnih brojeva
    -prstohvat imena koja je izmislio neki čobanin u isparenju opijuma
    - začini sa malo jevrejske dominacije svijetom iz vaših noćnih mora
    Razumijem šta hoćeš da kažeš, međutim postoje toliko jasna proročanstva da se ne mogu tumačiti na način koji si naveo. Npr. prenosi se od Nuvas bin Semena da je Muhammed s.a.w.s. rekao: "Allah, dželle ša’nuhu, poslat će Jedžudža i Medžudža (Goga i Magoga) , koji će sa svih uzvišica silaziti, pa će njihov prvi dio proći pored jezera Taberije (Galilejsko more ili Kinaret kako ga zovu jevreji) i ispiti svu vodu, a kada zadnji naiđu, reći će: Izgleda da je ovdje nekad bilo vode."

    Vidiš, Muhammed s.a.w.s. kaže prije 1400 godina da će ovo more nestati. Danas znamo da jevreji iz njega crpe vodu i da je njegova najveća dubina oko 44 metra.

    E sad drugi hadisi nadopunjuju ovaj koji sam naveo, pa se kaže u jednom od njih da će Allah s.w.t. poslati Gog i Magog nakon što Isa a.s. tj. Isus ubije Dedždžala. Ovo bi značilo da će se Isus pojaviti, po mom tumačenju malo prije nego ovo jezero u potpunosti presuši. A ono bi trebalo presušiti za nekih 20 godina. Najgore od svega je to što će se Dedždžal pojaviti prije Isusa. E sad kombinuj i koprcaj se. Proročanstvo je izuzetno, izuzetno i opet kažem izuzetno nadnaravno, fascinantno i opominjuće. Gotovo da je greška nemoguća.

    Dakle, nije baš to tako kako bi ti to želio prikazati. Ovo su stvari oko kojih bi se čovjek trebao zamisliti, jer očigledno je da je Muhammed s.a.w.s. najavio prije 1400 godina presušivanje ovog mora koje će definitivno presušiti...

    E sada vidiš, računanje koje sam uradio, poklapa se sa hadisom Muhammeda s.a.w.s. i jednostavnih činjenica da uskoro ovog mora neće biti. Redosled događaja bi trebao biti prema još nekim hadisima koje nisam naveo sledeći:

    1. Arapi će nastradati na području obećane zemlje koja je jevrejima obećana. Uskoro ćemo da budemo svjedoci ovoga.
    2. Situacija sa Rusijom izmiče kontroli
    3. Treći svjetski rat
    4. Osvajanje Konstantinopolja od strane Rusa i muslimana
    5. Pojava Dedždžala
    6. Rat protiv Dedždžala
    7. Pojavljivanje Mehdija i silazak Isusa
    8. Presušivanje Galilejskog mora
    9. Pojava drugog talasa NATO-cionista i rat protiv njih
    10. Pobjeda protiv NATO-cionista
    11. Isus zauzima Davidov tj. Davudov a.s. prijesto i uspostavlja pravdu po čitavom svijetu.

    Ovako sam ja to zaokružio, a ako sam pogriješio neka me neko ispravi...
    Last edited by Mabus; 21-10-14 at 22:30.

  10. #85
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    elaboriraj mi malo to 11. , to prvi put cujem, sto je davudov prijesto?
    istrajan budi.

  11. #86
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    elaboriraj mi malo to 11. , to prvi put cujem, sto je davudov prijesto?
    Pravoslavci odlično znaju o čemu se radi. Mnogo je svjedočanstava u Bibliji da je Isus nasljednik Davidovog trona. Dedždžal će biti onaj obećani mesija kojeg jevreji čekaju da vlada sa Davidovog trona. On će naravno biti lažni mesih koji će glumiti pravog mesiha. Nakon toga pojaviće se pravi mesih tj. Isa a.s. koji će zauzeti tron i uspostaviti pravdu.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Pravoslavci odlično znaju o čemu se radi. Mnogo je svjedočanstava u Bibliji da je Isus nasljednik Davidovog trona. Dedždžal će biti onaj obećani mesija kojeg jevreji čekaju da vlada sa Davidovog trona. On će naravno biti lažni mesih koji će glumiti pravog mesiha. Nakon toga pojaviće se pravi mesih tj. Isa a.s. koji će zauzeti tron i uspostaviti pravdu.

    Uh sad pričaš kao Jehovin svjedok

    Mislim da tada nastupa Strašni sud (što bi zećani rekli za expres lonac), a sa druge strani neki smatraju da nastupa hiljadugodišnje casrtvo na zemlji, naravno dobroga. Koliko će biti pravednika koji će živjeti u tom carstvu - 500 meleona ?

    Međutim, nije sad toliko ni bitno, ko će i kako da razreže po nama.

    Zašto je to bitno?

    U principu svi znamo, univerzalnim osjećajem, šta je dobro a šta jok.

    Stradanje pod grijehom se dešava svakodnevno, sudi se svakome. Siguran sam da onaj koji je mlatio kolcem narod , a nije imao prešu za to neće biti ista za onog kojji je to isto uradio, a morao je recimo da nahrani dijete, svoju porodicu ili sebe samog.

    Doduše, na muci se poznaju junaci.

    Nije svako junak, i ne treba da bude - bar je tako koncipirano, ali treba da bude u osnovi dobar , ako već želi da bude čovjek.

    Dobar u onom smislu da poštuje vrijednosti dobra, naravno da se toga pridržava jer na tom temelju se uzdiže civlizacija.

    XX vijek (i ovo malo preko) je pokazalo da se mnogo toga promjenilo.

    Hrišćanstvo i Islam za razliku od Judeizma imaju jednu manu, a to je potvrda vjere. Tako da proročanstvo nije shvaćeno kao kod Jevreja kao savjet, upozorenje, na prisutnu prirodu čovjeka da se sve može veoma lako i brzo okrenuti naopačke i sve se primitivizovati i onda sve možeš bačit - onda nastupa ono vrijeme kada kolčevima i praćkama branimo živote.

    Tragajući za potvrdama vjere, samo proročanstvo je shvaćeno kao neizbježno i izvjesno (ono se pokušava datirati) što je opet svojevrsni grijeh, jer se pokušava predvidjeti sam Bog, pored upozorenja da se o tome ne gata , već da dok postoji ijedan vjernik vrijedan spasa to se neće desiti.

    Sjetimo se Sodome i Gomore - gdje je Bog ipak bio spreman poštedjeti (i poštedio je upozorenjem da izađu iz grada) ako bude par dobrih tamo.

    Tragajući za dokazima , za pravilima i zakonitostima u djelovanju Boga, ne slušaju se savjeti i koncepti koji su upućeni ljudima sa više instance. Prosto rečeno neko sa brda nam govori šta je iza brda - prosti savjeti i upute, dok se sa druge strane idealizuje taj glas, ta informacija se veliča, dok sama njena suština se ignoriše.

    Zašto?

    Zato što se naprosto ne zna šta će sa tim informacijama da se radi.
    Neko ko želi da putuje, njemu će ta informacija biti od koristi, dok drugome povod za razne druga počinstva tu đe je - što bi se reklo, dobro je znat i čut. E tu žešća kvaka - demon moći.

    Sva ta apokaliptično deskriptivna zbivanja, kada će i na koji način doći , kako i doakle, koliko će trajati - natureno je kao izvjesno, ma šta se uradilo.

    Evo Mabus je to izračunao. Pametni će na imanju iskopati dobar bunker, uštekati dosta namirnica i tako sebe pošteđeti nekih iskušenja da mora sa bližnjima da sa kolčevima sve to pribavlja kada bude velika potražnja za time.

    Sa druge strane, opet se tu i tukao jedan smrtni grijeh - očaj.

    Situacija gdje ne možemo ništa uraditi - pa tako nijemo posmatramo - uništavanje prirodne sredine, radi profita i lagodnosti, masovna ubijanja. Upravo se apokaliptični film lagano odmotava. Klima se mijenja, ratovi bjesne - tolike nebuloze i laži prolaze. Da ironija bude veća - svuđe je demokratija, ipak postoji neki vid izbora.

    Tako Mabuse, nema potrebe da se trudiš da nam dekodiraš da nešto ne valja. Svaki čovjek može samo da pogleda okolo sebe, kroz svoj komšiluk, da se upita kako se dođavola došlo do toga da se ljudi ubijaju po ulica kao da je ratno stanje, pa sve drugo nevaljatno čega imamo u izobilju.

    Postoji šansa vrli Mabuse, da ako postoji šaka dobrih nećemo biti spaljeni, bar još neko vrijeme. Hajde da budemo jedni od njih - da ne pristanemo - pobjeda nad zlom je njegovo ne činjenje. Ne postoji opcija da na zlo se udari zlom i da ono ispane dobro.

    Kao kad đetetu roditelj kaže da mora da uči, da se ne drogira - jer glupi drogaši završe loše

    E sad...ti ovako nešto prezentiraš kao izvjesnost. Pa viđi koliko je to POGREŠNO! da dokažeš koliko si ti u pravu, da zaista napraviš život tom đetetu da sve bude ovako. u suprotnom dijete može da te zezne i da bude totalno OK lik - a ti ćeš ispast loš prorok - ili tako nešto-hahaha
    Last edited by gaul; 22-10-14 at 08:45.

  13. #88
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U principu svi znamo, univerzalnim osjećajem, šta je dobro a šta jok.
    Upravo tako, a ono što ne bi bilo zgorega je "kako objasniti taj osjećaj", jer se upravo radi o osjećaju.

    Tragajući za potvrdama vjere, samo proročanstvo je shvaćeno kao neizbježno i izvjesno (ono se pokušava datirati) što je opet svojevrsni grijeh, jer se pokušava predvidjeti sam Bog, pored upozorenja da se o tome ne gata , već da dok postoji ijedan vjernik vrijedan spasa to se neće desiti.
    Shvatam šta hoćeš reći. Razmišljao sam o tome i zaključio da tu postoje neke razlike. Grijeh je kada neko uz pomoć nevidljivih drugara želi proniknuti u nešto skriveno. Grijeh je i kada neko kaže da poznaje ono skriveno. Međutim, nije grijeh ako imaš pokazatelje na osnovu kojih možeš upotrijebiti logiku kako bi došao do određnog saznanja. Npr. u hadisu koji govori o Dedždžalu i vremenu kada će se on pojaviti, Muhammed s.a.w.s. je rekao računajte. Sa druge strane u Markovom jevanđelju glava 13, Isus kaže nešto slično tj. "stražite".

    Sjetimo se Sodome i Gomore - gdje je Bog ipak bio spreman poštedjeti (i poštedio je upozorenjem da izađu iz grada) ako bude par dobrih tamo.
    Tračak nade za nas. Lot je bio Božiji poslanik i on je tačno znao gdje i kada, međutim nama ostaje, sve su prilike da stražimo, da se pripremimo i da bježimo. I interesantno, istorija će se izgleda ponoviti na primjeru Noja, tj. Nuha a.s. Kada je Nuh a.s. rekao sinu da pođe sa njim u barku, ovaj je odbio i rekao - skloniću se na neko visoko brdo. Tako danas, ajde ubijedi oca ili majku odgojenih u komunizmu da restauriraju kuću na selu ili da ulože malo novca za pripremu ovih događaja. Ma nema šanse da to uspiješ.

    Zato što se naprosto ne zna šta će sa tim informacijama da se radi.
    Neko ko želi da putuje, njemu će ta informacija biti od koristi, dok drugome povod za razne druga počinstva tu đe je - što bi se reklo, dobro je znat i čut. E tu žešća kvaka - demon moći.
    U svakom slučaju, lijepo je znati da Isus uskoro dolazi. Ne znamo tačno vrijeme ni godinu, ali približno, njegov dolazak je sasvim blizu i izvjestan. Ostaje nam da molimo Boga s.w.t. da nas sačuva i da budemo svjedoci njegovog dolaska. Toliko je nepravde po zemlji posijano, da bi greota bilo da ne vidimo nešto što je faraona već zadesilo.

    Sva ta apokaliptično deskriptivna zbivanja, kada će i na koji način doći , kako i doakle, koliko će trajati - natureno je kao izvjesno, ma šta se uradilo.
    Definitivno. Jedino što nam je ostalo je da stražimo. Nekada sam se smijao onim preperima, sad vidim neki novi biznis, podzemne kuće i bunkeri.

    Evo Mabus je to izračunao. Pametni će na imanju iskopati dobar bunker, uštekati dosta namirnica i tako sebe pošteđeti nekih iskušenja da mora sa bližnjima da sa kolčevima sve to pribavlja kada bude velika potražnja za time.
    Nadam se da sam pogriješio međutim: http://www.savethekinneret.com/

    Sa druge strane, opet se tu i tukao jedan smrtni grijeh - očaj.
    Ili da sačekamo da nas transforersi razbacani po ulicama zaštite. Inače, njih već i zovu zaštitnicima. Nešto mi bodu oko opasno.

    Postoji šansa vrli Mabuse, da ako postoji šaka dobrih nećemo biti spaljeni, bar još neko vrijeme. Hajde da budemo jedni od njih - da ne pristanemo - pobjeda nad zlom je njegovo ne činjenje. Ne postoji opcija da na zlo se udari zlom i da ono ispane dobro.
    Lijepo zvuči, to je definitivno. Sigurno je da uvijek postoji neka opcija bez obzira na težinu iskušenja. Pogledaću opet onaj film Oblivion, da vidim šta nas to savjetuju tvorci zla. Izgleda da preporučuju pećinu, interesantno, poglavlje koje govori o ovim apokaliptičnim događajima u Kur'anu, zove se pećina.

    Kao kad đetetu roditelj kaže da mora da uči, da se ne drogira - jer glupi drogaši završe loše
    A treće opcije ni na vidiku.
    Last edited by Mabus; 22-10-14 at 10:07.

  14. #89
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lov@c View Post
    Znas kako kazu; "U raju je dobro ali u pakao je ekipa".

    Pa ti biraj.
    Pa ako gledamo krajnje logički ja ću završiti u Paklu i to pošto sam najgora vrsta grešnika
    Redoslijed
    Ateisti
    Oni koji su se usudili da vjeruju u drugog boga
    Peškiri
    Ubice
    Silovatelji

    mislim da pedofilija nije grijeh


    Pošto sam ATEISTA ja sam najgori od najgorih i Lucifer a.k.a. Šejtan bi trebalo da me voli jer sam ja njegov drug, a drugovi se ne muče.

    Tako dok vi budete sa DJEVICAMA (znači ništa od sex-a) pili vino(u Dženetu je alkohol dozvoljen) i slušati harfu ja ću biti sa qrvama piti viski, pušiti travu i slušati Roberta Džonsona
    Last edited by Rakun; 22-10-14 at 15:29.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #90
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ima dosta osoba koje nisu direktno vjernici ali su dobri, neiskvareni, to se isto cijeni, ne vjerujem da ce takvi ic u pakao.
    A sto velis ti ces u paklu piti viski haha I slusati muziku, kolko ja znam oni koji tamo podju ce piti kljucalu vodu I prziti se a koza ce im bit mijenjana zarad ponovnog prolazenja kroz bol.
    istrajan budi.

  16. #91
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    A ima dosta osoba koje nisu direktno vjernici ali su dobri, neiskvareni, to se isto cijeni, ne vjerujem da ce takvi ic u pakao.
    U tovojoj "svetoj" knjizi i u Biblijama piše da ću ja direktno u pakao bez obzira kakav sam čovjek
    U tvojoj knjizi čak piše i da će "dobri" ateisti ići u pakao.
    Kao da jedan ateista može bit' dobar čo'ek
    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    A sto velis ti ces u paklu piti viski haha I slusati muziku, kolko ja znam oni koji tamo podju ce piti kljucalu vodu I prziti se a koza ce im bit mijenjana zarad ponovnog prolazenja kroz bol.
    Da li je Lucifer/Šejtan ultimativno zlo ?
    Vi kažete da jeste
    Prema tome on bi trebalo da na mene gleda kao na svog čo'eka. Zar ne ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #92
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun
    U tovojoj
    Kao da jedan ateista može bit' dobar čo'ek
    ko god da je dobar covjek tesko da moze bit da je ateista, ali ako nije ateista ne znaci automatski da je vjernik, to je moje neko vidjenje.

    Quote Originally Posted by Rakun
    Da li je Lucifer/Šejtan ultimativno zlo ?
    Vi kažete da jeste
    Prema tome on bi trebalo da na mene gleda kao na svog čo'eka. Zar ne?
    da, ali u tom svijetu sigurno vladaju drugaciji zakoni, ti mozda jesi njegov covjek ali to je mozda jedini razlog zasto on hoce (ili moze) da se izivljava nad tobom, to je kad razmislis ustvari prava definicija zla, on napada tamo dje mu je dozvoljeno, a tamo dje mu ne moze bit odatle bjezi. Nemoj odma da mislis ako si njegov da si sacuvan, meni je upravo suprotno normalnije, Oni koji nisu na njegovu stranu su van njegovog domasaja, a oni koji jesu su u okviru njegovog domasaja i sa takvima moze da radi sto god oce, mislim ovo je sve neka prica iz predpostavke ali isto ima smisla kad razmislis. Nebi se dzabe zvao djavo ili sejtan da nije opasan, on te pusta da grijesis, da se u tvojim navikama i nacinu zivota ukorijene neke zablude i grehovi da bi se kasnije manifestovale kao slabost, i da te u tim trenucima slabosti napane, a sigurno mu i odgovara da ti mislis da si njegov covjek, jer se onda opustis i mislis sve je uredu, ovo je prava stvar.
    istrajan budi.

  18. #93
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Nemoj odma da mislis ako si njegov da si sacuvan, meni je upravo suprotno normalnije,
    Niko na planeti zemlji se ne bi složio da je normalno mučiti nekog čija ti djela savršeno odgovaraju.Svaka vlast zapošljava i pazi one koji je podržavaju ili na neki način idu na ruku


    Tako da dok se ti budeš izležavao na nekom oblaku služen od strane djevica ja ću šetati paklom u zagrljaju nekih iskusnih riba zviždućući "Hellhound On My Trail" i "Cross Road Blues"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #94
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ali nisu svi djavo brate, to je velika razlika.

    ti imas potpuno nepravilnu sliku o raju i paklu, raj je ustvari veliko uzivanje, a pakao je vatra, tako da kakvo god bilo okruzenje onaj koji je zasluzio pakao osjecace vatru.
    istrajan budi.

  20. #95
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Niko na planeti zemlji se ne bi složio da je normalno mučiti nekog čija ti djela savršeno odgovaraju.Svaka vlast zapošljava i pazi one koji je podržavaju ili na neki način idu na ruku


    Tako da dok se ti budeš izležavao na nekom oblaku služen od strane djevica ja ću šetati paklom u zagrljaju nekih iskusnih riba zviždućući "Hellhound On My Trail" i "Cross Road Blues"
    Ti o jednom 1ucid o drugom. I Lucifer će biti u pakao, on ne drži ključeve od vrata pakla.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post

    Lijepo zvuči, to je definitivno. Sigurno je da uvijek postoji neka opcija bez obzira na težinu iskušenja. Pogledaću opet onaj film Oblivion, da vidim šta nas to savjetuju tvorci zla. Izgleda da preporučuju pećinu, interesantno, poglavlje koje govori o ovim apokaliptičnim događajima u Kur'anu, zove se pećina.

    Pogledaj jopet, nije loš film

    Dobra je ideja filma. Nekako se i bavi upravo sa ovim o čemu razglabamo.

    Ne specefikacijom slijeda događaja , već najvećim zlom po čovjeka je kada zaista se desi taj oblivion , kada čovjek zaboravi sopstvenu suštinu.

    Pojava antihrista, mora se posmatrati kao vrijeme kada njegova pojava neće biti nikako iznenađenje ili kao nešto neprihvatljivo, već naprotiv. Posrijedi su vrijednosti koje se establiraju kao univerzalne.

    Svi smo svjedoci čudovišnosti savremenog doba.

    Tvorci filma - nas savjetuju da se ljudi bore da se prisjete (da poslušaju soptveni um - koji je gotovo nemoguće u potpunosti izmanipulasati), kad dođe tako neko vrijeme da jednostavno ne pristanu. Da naprave dobar izbor, a njegova objektivna valjanost se očitava sa količinom spoznaje...
    Last edited by gaul; 24-10-14 at 19:32.

  22. #97
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Svi smo svjedoci čudovišnosti savremenog doba.
    Evo najavljuju da Sunca neće biti krajem decembra tri dana. Ne znam koliko je to tačno, ali eto, u skladu sa tim mogli bi citirati Isusa kada kaže:

    I biće znaci u suncu i u mjesecu i u zvijezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova. (Luka 21, 25)

    Ovde ima jedan interesantan video:



    Eto, ne kažem da je sve ovo 100% tačno, da ne budem pogrešno shvaćen. Samo mislim da može biti interesantno malo obratiti pažnju.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Nije istina da ga neće biti već da će biti oluje sunčeve... Nevjerovatno je koliko naopako tumačiš

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #99
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Nije istina da ga neće biti već da će biti oluje sunčeve... Nevjerovatno je koliko naopako tumačiš
    Ma dobro rekoh, nego si me pogrešno shvatio. Naravno da će ga biti, nego obzirom da će biti mrak, ili mračno, u tom smislu kažem da ga neće biti...

  25. #100
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova" ovo sto se tice valova moze isto da se tumaci kao cunami.
    istrajan budi.

Page 4 of 28 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prorocanstva ...
    By OpUsTeNo in forum Religija i filozofija
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-04, 19:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •