Results 1 to 12 of 12

Thread: Iz worda u PDF

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz worda u PDF

    Moze li mi neko dati link za besplatan program za konverziju iz worda u PDF

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Na gogle ces ih naci dosta. Moze li neki sa crackom?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ako već Googlaš i crackuješ najbolji ti je Adobe Acrobat 7....
    Ja bi ti ga poslao ali ima 100 i kusur megabajta a imam dial up. Inače on konveruje sve živo (word,excell itd..) u PDF
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili fino ako si pametan onda koristis OpenOffice, koji podrzava i .doc a i razno razne druge malo vise "otvorene" formate a plus sve ti to moze prebaciti u PDF.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Program se zove PrimoPDF. Imam ga ja 9.77 mb....
    Instalira se, i u wordu kad zavrsisi kucanje teksta pritisnes ctrl+p kao da hoces da stampas i izaberes umjesto stampaca PrimoPDF zatim ti se otvara novi prozor i biras ime fajla, tip (.PDF, e-book...) gdje zelis da ga sacuvas i sl. Simpaticnan i koristan programcic (dz... naravno )


  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac
    Ili fino ako si pametan onda koristis OpenOffice, koji podrzava i .doc a i razno razne druge malo vise "otvorene" formate a plus sve ti to moze prebaciti u PDF.
    ili skines sa interneta Abiword,on je isto mali,mozda do 20MB,stravicno brzi ludi word,koji otvara i .doc i sve open office i star office formate,dakle zakon :P a moze i u pdf da "stampa",ima tu opciju,dakle ultimativno sredstvo za te zajebancije ebes glomazni MS office i openoffice,spori su na mojoj kanti,ovo leti kao ludo...probajte,tople preporuke :P

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC
    ili skines sa interneta Abiword,on je isto mali,mozda do 20MB,stravicno brzi ludi word,koji otvara i .doc i sve open office i star office formate,dakle zakon :P a moze i u pdf da "stampa",ima tu opciju,dakle ultimativno sredstvo za te zajebancije ebes glomazni MS office i openoffice,spori su na mojoj kanti,ovo leti kao ludo...probajte,tople preporuke :P
    Nemozes ih porediti jer i MS i Open ti daju dosta vise nego sam text editor. A neznam jesi li probao OO 2.0?

  8. #8
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad ti treba besplatan software, onda odeš na:

    http://sourceforge.net

    i ukucaš u search šta ti treba: pdf printer
    Između ostalog dobiješ link do PDFCreatora:

    http://sourceforge.net/projects/pdfcreator


    Ako ti treba još free software-a, ili ne mo'š da nađeš na sf.net odeš na

    http://freshmeat.net

    i tamo ponoviš sličnu proceduru.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac
    Nemozes ih porediti jer i MS i Open ti daju dosta vise nego sam text editor. A neznam jesi li probao OO 2.0?
    jesam,jbg bolji je nego 1.4,nekako veca sminkerica ali je isto spor do bola a Abiword je sasvim dobar za vecinu potreba,sve zivo otvara,i ima sve sto i MS i Sun wordovi...vise manje

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC
    jesam,jbg bolji je nego 1.4,nekako veca sminkerica ali je isto spor do bola a Abiword je sasvim dobar za vecinu potreba,sve zivo otvara,i ima sve sto i MS i Sun wordovi...vise manje
    Da ali ti ja negovorim o mogucnostima AbiWord(a). Fakticki je isti ko OO Writer nego fazon je sto uz OO dobijes i Impress, Calc, Math, Base, .... dok da dobijes istu funkcionalnost onda moras downlodirati sav Gnome Office, znaci AbiWord, Gnumeric, ...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan
    Program se zove PrimoPDF. Imam ga ja 9.77 mb....
    Instalira se, i u wordu kad zavrsisi kucanje teksta pritisnes ctrl+p kao da hoces da stampas i izaberes umjesto stampaca PrimoPDF zatim ti se otvara novi prozor i biras ime fajla, tip (.PDF, e-book...) gdje zelis da ga sacuvas i sl. Simpaticnan i koristan programcic (dz... naravno )
    Ja koristim slican skinut sa adrse www.pdf995.com.
    Kad se instalira napravi ti "kao novi stampac (pdf995)".
    Iz bilo kog programa poseljes na stampu na ovaj "kao" stampac i ukucas ime_fajla.pdf i on ti u fajl upise pdf konvertovan sadrzaj.

    Adobe Acrobat ti je za direktan rad sa .pdf dokumenetima (kao MS Word za .doc).
    Ovaj cini mi se instalira slican "virtuelni stampac" Adobe Destiler ili tako nesto pa mozes iz bilo kog programa "odstampati" u fajl .pdf verziju.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar
    Ja koristim slican skinut sa adrse www.pdf995.com.
    Kad se instalira napravi ti "kao novi stampac (pdf995)".
    Iz bilo kog programa poseljes na stampu na ovaj "kao" stampac i ukucas ime_fajla.pdf i on ti u fajl upise pdf konvertovan sadrzaj.

    Adobe Acrobat ti je za direktan rad sa .pdf dokumenetima (kao MS Word za .doc).
    Ovaj cini mi se instalira slican "virtuelni stampac" Adobe Destiler ili tako nesto pa mozes iz bilo kog programa "odstampati" u fajl .pdf verziju.
    Problem sa svim tim programima (virtuelnim štampačima) je što su uglavnom ili sa reklamama ili se plaćaju. Onaj gore što pomenuh - PDFCreator - je džabe, i ostaće džabe, jer je Open Source, objavljen pod GPL licencom, kao i ovi office programi što su pomenuti (Open Office i AbiWord).
    Open Office parira čitavom MS Office-u (znači ima zamjenu za Access, Excel, Word. Ima program za vektorsko crtanje. I to je to što prosječnom korisniku treba. A ima i direktan export u PDF), dok AbiWord parira samo Word-u. Oba otvaraju .doc fajlove (Open Office otvara i .xls fajlove od excel-a) razumno dobro.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •