Page 51 of 52 FirstFirst ... 41474849505152 LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 1298

Thread: 1.me [opšta tema]

  1. #1251
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Druže odgovoreno ti je u postu 1230

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #1252
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    789
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Bogme sad su me iz Telenora zvali i tvrde da ako prijevremeno raskinem ugovor (podnio sam zahtjev, radi poskupljenja paketa) mogu samo da mi ugase broj i neće dozvoliti da zadržim broj ili pređem u prepaid.

    Blefiraju li i šta da radim?

  3. #1253
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,499
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Oni nisu normalni. Pogledaj te ugovor koji ste potpisali i dal u njemu stoji da se raskidom ugovorom gubi broj.
    Mislim da je besmisleno raskidom gubis broj

    Sent from my Redmi Note 12 Pro 5G using Tapatalk

  4. #1254
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Clubbin' View Post
    Bogme sad su me iz Telenora zvali i tvrde da ako prijevremeno raskinem ugovor (podnio sam zahtjev, radi poskupljenja paketa) mogu samo da mi ugase broj i neće dozvoliti da zadržim broj ili pređem u prepaid.

    Blefiraju li i šta da radim?
    Mozes ga prebaciti na prepaid, to ti niko ne moze zabranit.
    Onda podjes kod drugog operatera i podneses zahtjev za prelazak kod njih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  5. #1255
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Kako su ljudi nevjerovatni.
    Svš im piše, ali ni to nije dovoljno.

    Najbolje da mi odemo i završimo mjesto njih.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #1256
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    789
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Jasno je šta si napisao, samo prenosim iskustvo koje ja imam. Dakle, nakon telefonskog poziva jutros, isto su mi ponovili u poslovnici: povećanje cijena paketa je osnov za raskid ugovora, ali se istovremeno gasi postojeći broj. Prenos u prepaid je moguć, ali se to onda ne smatra raskidom ugovora krivicom operatera, nego željom korisnika i za to se plaća penal usljed prijevremenog raskida postojećeg ugovora.

    Meni su obračunali 57e na ime penala, koje naravno nisam platio (još uvijek). Imam oko godinu dana preostalog postpejd ugovora.

  7. #1257
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    565
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Juce sam bio da raskinem ugovor za mobilni internet (uz gasenje broja) koji ne koristim vec mjesec ipo i to su mi odradili.

    Prvih mjesec dana sam koristio uzasan net i tu su mi otpisali pretplatu jer sam se zalio ekipu, drugi mjesec je ispalo da sam platio iako nije bilo saobracaja (uplatio sam bio vise para) i prilikom ovog gasenja ispalo je da sam 4g ruter platio samo 12 eura (bio je na rate) vjerovatno cu morati da platim jos ovih 18 dana (nisam koristio net) oko 7 eura ali mi je to sasvim u redu.

    Za mobilni broj (total10+) koji sam dobio za 9e mjesecno jednostavno kazu da ne moze tako, cekam odgovor pisanim putem do petka nakon cega cu pisati zalbu ekipu koji treba da utvrdi koliko je legitimno traziti naknadu od 85 eura. Isto mi je placao 9 ili 10 za full paket ali zelim iz principa da se vratim u telekom.

    Sve u svemu, sa internetom sam imao srece sto je poskupio inace bih morao otici na sud da sudija kaze kako nemam duga prema njima jer nije bilo koriscenja broja, sacuvali su nas tog maltretiranja.

  8. #1258
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    565
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Kakvi nesoji rade u ovoj kompaniji, povecali su cijene i nece da mi raskinu ugovor nego mi nude dvije opcije:

    1. da im platim naknadu od 85 eura i sacuvam broj
    2. da mi urade suspenziju (ugase broj) i onemoguce prelazak u drugu mrezu

    Pisao sam zalbu ekipu.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  10. #1259
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ja sam se danas takodje nakon 20 i nesto godina koriscenja 69 mreze prebacio na Telekom...

    U cetvrtak sam bio u T-Com poslovnicu, potpisao papire za prelaz u njihovu mrezu (nisam ni isao do Telenora - ugovor mi je istekao u aprilu), otstampali su mi i QR kod za eSIM da ne moram dolaziti naknadno u poslovnicu... Rekli da ce danas u ponedjeljak da se zavrsi to.
    VIdim sad maloprije 69 mreza mi nestala... Skenirao QR kod, povezao se na Telekom mrezu i to je to...

    Za sad zadovoljan, hvala kolegi Emilu za informacije oko akcije
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  12. #1260
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Pocela Natasa raspala da pjeva, net umro.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #1261
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ima li i dalje akcije kod 067 od Emila?
    I ja sam blizu 30 god na 69 bih se prebacio da ne mijenjam broj...
    Hvala kolegama

  14. #1262
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    To ti je ova tema.
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...p%C5%A1ta-tema

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #1263
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Ima li i dalje akcije kod 067 od Emila?
    I ja sam blizu 30 god na 69 bih se prebacio da ne mijenjam broj...
    Hvala kolegama
    Javi se na pm


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  16. #1264
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Poslao PM, cekam odgovor aj sa srecom

  17. #1265
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ja sam se danas takodje nakon 20 i nesto godina koriscenja 69 mreze prebacio na Telekom...

    U cetvrtak sam bio u T-Com poslovnicu, potpisao papire za prelaz u njihovu mrezu (nisam ni isao do Telenora - ugovor mi je istekao u aprilu), otstampali su mi i QR kod za eSIM da ne moram dolaziti naknadno u poslovnicu... Rekli da ce danas u ponedjeljak da se zavrsi to.
    VIdim sad maloprije 69 mreza mi nestala... Skenirao QR kod, povezao se na Telekom mrezu i to je to...

    Za sad zadovoljan, hvala kolegi Emilu za informacije oko akcije
    Mali update, moze nekome koristiti info...

    Kao sto sam ranije napisao, krajem decembra sam presao u Telekom mrezu sa Telenora/One...

    Pocetkom januara odem u One poslovnicu da mi izdaju poslednji racun kako bih izmirio sva preostala dugovanja prema njima...
    Izdaju mi racun (12 i nesto eura, bez dugovanja ranijih) ja ga fino platim i racunam to je to...

    Ali avaj... Prekjuce vidim nestalo mi mobilnih podataka... Ja kontaktiram Telekom, kazu doslo im potrazivanje od One za neki dug i da su me zato ugasili...
    Ja juce do One da provjerim jos jednom po kom osnovu dug, oni ponovo meni kako nemam dugovanja, greska je neka u pitanju sigurno...
    Ja ponovo onda do Telekoma sa odstampanim zadnjim racunom i uplatnicom kako je sve placeno i da me ukljuce...
    Oni me kasnije zovu, One pravi opet problem, ima dug i ne mogu da me ukljuce...

    Onda preko nekih prijatelja dodjoh do info kako je dug iz 2014 godine, nekih 30ak eura, i da po tom osnovu me terete.
    Jutros ponovo do One poslovnice, iskopaju nekako taj dug, medjutim ne mogu mi dati nikakve druge info, vec samo instrukcije kako da platim...
    Kako god da se okrene, prvo prilicno sam siguran da duga nema, jer se uvijek sve redovno placa, i odmah bi te iskljucili ako se jedan mjesec duguje a ne nesto vise...
    Drugo sva potrazivanja starija od 2 godine (za koje nije pokrenuto utuzivanje) nemaju osnovu za naplatu kod operatera zbog zastarivanja...
    Medjutim kako nemam drugi broj ni internet, nisam imao zivaca da se natezem sa reklamacijama i da gubim jos 10ak dana sa njima pa sam platio taj iznos kako bi me ukljucili...
    Ali ukoliko budete u slicnoj situaciji, za ovakve stvari nemaju osnova i sramotno je sto to protivzakonito rade... Ali zato valjda i gube korisnike koji su tu od pocetka sa njima... Svaka im cast jos jednom!
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  18. #1266
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,499
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Lagano ako si plaćao preko banke,podjes do njih da izvade uzvod iz te godine i gotovo. Naravno,vjerovatno bih i ja kao ti da se ne natezem sa njima,platio i gotovo. Telenor je pocetku bio ok,posle godine i godinu sve gore i gore. Kao da ce namjerno da srozaju kompaniju da bi prodali za neke male pare.

  19. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  20. #1267
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Lagano ako si plaćao preko banke,podjes do njih da izvade uzvod iz te godine i gotovo. Naravno,vjerovatno bih i ja kao ti da se ne natezem sa njima,platio i gotovo. Telenor je pocetku bio ok,posle godine i godinu sve gore i gore. Kao da ce namjerno da srozaju kompaniju da bi prodali za neke male pare.
    Da, ali je stvar u tome sto ne kazu po kom osnovu je dug, npr niste platili 2 racuna za jun i jul 2014, nego samo tako generalno...
    Ne mogu se sjetiti sto je sve bilo 2014 ali sam prilicno siguran da je placeno sve...
    Cura na salteru u One je navodno proslijedila mail u racunovodstvo i da me kontaktiraju, ali cisto sumnjam da ce se nesto desiti...
    Kako god se okrene, jako su nekorektni ispali prema nekome ko je kod njih bio 20 godina i ostavio vise hiljada eura uredno placenih racuna itd...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  21. #1268
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,499
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Da, ali je stvar u tome sto ne kazu po kom osnovu je dug, npr niste platili 2 racuna za jun i jul 2014, nego samo tako generalno...
    Ne mogu se sjetiti sto je sve bilo 2014 ali sam prilicno siguran da je placeno sve...
    Cura na salteru u One je navodno proslijedila mail u racunovodstvo i da me kontaktiraju, ali cisto sumnjam da ce se nesto desiti...
    Kako god se okrene, jako su nekorektni ispali prema nekome ko je kod njih bio 20 godina i ostavio vise hiljada eura uredno placenih racuna itd...
    Upravo to,koliko brinu od korisnicima. Cus dug iz 2014 godine,tada su trebali da ti stopiraju račun odmah,a ne sada ti rade zbog toga sto si presao ud rugu mrezu. Em ,kao sto si rekao da je to zastarjelo od tada. Nekorektni su skroz ,nisi jedini koji presao posle 20 godina,ima nas dostina.

  22. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  23. #1269
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    E ja bi se natezao iz golog inata s njima,samo zbog netransparentnosti. Kakva *****!

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  24. The Following User Says Thank You to zrnojed2 For This Useful Post:


  25. #1270
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Ima li neki paket dobar tu do 10 eura?

  26. #1271
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Da, ali je stvar u tome sto ne kazu po kom osnovu je dug, npr niste platili 2 racuna za jun i jul 2014, nego samo tako generalno...
    Ne mogu se sjetiti sto je sve bilo 2014 ali sam prilicno siguran da je placeno sve...
    Cura na salteru u One je navodno proslijedila mail u racunovodstvo i da me kontaktiraju, ali cisto sumnjam da ce se nesto desiti...
    Kako god se okrene, jako su nekorektni ispali prema nekome ko je kod njih bio 20 godina i ostavio vise hiljada eura uredno placenih racuna itd...
    Samo da se nadovezem na tvoju muku

    Danas sam izvrsio transfer sa 69 na 67 mrezu.

    Odem kod cure u poslovnicu da platim racun za januar i ovih 5 dana februara, da raskrstimo.
    Kaze ne mozete ovaj dio februarski jos nije obracunski stiglo.
    Ja rekoh ajde dobro daj naplati mi to za januar samo.
    - Izvinite ali ne mozete da platite kod nas, samo u posti ili u banci jer ste presli na drugu mrezu??
    Zasto, ako sam dosad kod vas placao??
    - Eto tako.

    Znaci lagano da ocekujem da mi izmisljaju neki dug iz 2014 god? Bruka sto rade, tacno cu svu familiju i prijatelje nahuskat da prelaze sa te lopovske mreze...

  27. #1272
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Tehnički novi operater bi trebao da ti naplati taj dug na računu.

    Baš piši šta se desilo.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  28. #1273
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    208
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Meni iskljucili odlazne zbog tog racuna koji nisam mogao da platim preko app jer sam presao na telekom. Platio elektronski, poslao priznanicu i trazio da maknu blokadu ali su mi rekli da ne rade to oni vise nego mora telekom. I tako..

  29. #1274
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Tehnički novi operater bi trebao da ti naplati taj dug na računu.

    Baš piši šta se desilo.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Nista mi nije jasno ko tu koga zaje*ava...

    Sad moram da cekam mart mjesec da izadje februarski racun jer mi je preslo ovih 5 dana u februar, da odem kod nje da mi izda kopiju racuna i sa njim do banke ili poste da platim...

    Na januarskom racunu jasno stoji da mi je prethodni dug 0.00 eur, tako da ako "izmisle" neki dug kao kolegi iznad slomicu nekoga u tu poslovnicu

    Iz kojeg razloga telekom gasi racun (sve i da je opravdano) kad to nije njihov dug i briga vec bivseg operatera? Ili grijesim?

  30. #1275
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Pa ne znam sto bih ti rekao, nije sasvim transparentan proces oko iskljucivanja i tih medjusobnih potrazivanja, mene recimo nisu mogli "ukljuciti" jer 1.me "nije dao saglasnost" zbog tog "duga" iz 2014...

    @Bugi, ne prenosi se dug kao ni prethodni racun, i ako bi bilo logicno da prenesu npr potrazivanja na novog operatera, nego ti daju instrukcije da im uplatis na racun a poziv na broj je tvoj broj telefona... Moguce da je jedan od razloga i sto dugove starije od 2 godine ne mogu da potrazuju po zakonu zbog zastarivanja...

    Ovo sam i napisao da ljudi budu spremni na tu mogucnost, ne znaci da ce ti izmisliti dug, greske se desavaju.
    Ja da sam imao drugi broj i da me nije ometalo sto su mi iskljucili internet, gurao bih pravdu do kraja (ne bi mi bilo prvi put)...
    Ovako sam samo razocaran sto su vrlo nekorektni i netransparentni ispali, moglo se to puno bolje iskomunicirati i odraditi...
    To je samo jos jedan od pokazatelja da ne vode previse racuna o svojoj reputaciji...

    Inace sto se tice "lomljenja" nekoga u poslovnici, moram da pohvalim te ljude tamo, bili su svaki put vrlo ljubazni i radili to sto je bilo do njih (bilo pisanje primjedbe kolegama, shareovanje interneta (nemaju WiFi u nekim poslovnicama ocigledno) da bih platio preko eBankinga , itd)... Koliko god bio ljut na 1.me kao mrezu, ljudi u poslovnici svakako nisu krivi i bili su maksimalno predusretljivi...
    Ako se pojavi neki "dug" stariji od 2 godine, pisi zvanicni mail na reklamacije, zahtjevaj dodatno pojasnjenje i da znas po zakonu da ne mogu da potrazuju dugovanja starija od 2 godine, ta da ti "obrisu" dugovanja i ne prave problem...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  31. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


Page 51 of 52 FirstFirst ... 41474849505152 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Grad Nikšić - opšta tema
    By --SpArTaNaC-- in forum Centralni
    Replies: 153
    Last Post: 14-04-24, 14:36
  2. Replies: 6
    Last Post: 06-05-22, 00:34
  3. Replies: 1
    Last Post: 28-12-20, 19:14
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •