Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: Grijeh

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Grijeh

    "Ima grijeh koji vodi ka smrti, i grijeh ne ka smrti"

    "Svaki grijeh ce se oprostiti ljudima, ali hula na duh se nece oprostiti ljudima, ni na ovom svijetu ni na onome"...

    "Neki se put cini covjeku prav, ali kraj mu je put ka smrti."


    To su biblijske rijeci koje govore da postoje grijesi lakseg tipa (koji se valjda lakse mogu i ispraviti), i teski grijesi protiv sopstvenog zivota (koji vode ka smrti).

    Sta su po vama grijesi ka smrti? I sta mislite da je neoprostiva "hula na duh"? (u bibliji se to samo pominje ali ne i objasnjava sto to tacno znaci...)

    p.s. kasnije cu da potrazim tacno mjesto navedenih citata...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sve su lijepo opisali,je li...Kao krivichni zakon...Ochekivao bi chovjek od religije malo prefinjeniji pristup...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  3. #3
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    "Ima grijeh koji vodi ka smrti, i grijeh ne ka smrti"

    "Svaki grijeh ce se oprostiti ljudima, ali hula na duh se nece oprostiti ljudima, ni na ovom svijetu ni na onome"...

    "Neki se put cini covjeku prav, ali kraj mu je put ka smrti."


    To su biblijske rijeci koje govore da postoje grijesi lakseg tipa (koji se valjda lakse mogu i ispraviti), i teski grijesi protiv sopstvenog zivota (koji vode ka smrti).

    Sta su po vama grijesi ka smrti? I sta mislite da je neoprostiva "hula na duh"? (u bibliji se to samo pominje ali ne i objasnjava sto to tacno znaci...)

    p.s. kasnije cu da potrazim tacno mjesto navedenih citata...

    Smatram da svaki grijeh moze da bude oprosten ukoliko se on iskreno okaje(posmatrano sa teoloskog aspekta).Tajna je u ljudskoj savjesti.Ili je imamo ili je nemamo.Ako je nemamo, covjek nema cega da se kaje.Svi smo mi gresnici,i svi grijesimo.Ne cini nas savjest bezgresnim , ali nam pomaze da budemo bolji i kvalitetniji ljudi jer predstavlja jednu bitnu komponentu zdravog i odnjegovanog duha.Nemanje savjesti najcesce vodi njegovoj obamrlosti.Mozda se 'hula na duh' bas odnosi na tu vrstu obamrlosti...
    Last edited by renaissance; 30-05-07 at 23:45.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, 'hula na duh' bi moglo biti sve ono sto dovodi do obamrlosti duha, bilo da hulimo na svoj sopstveni duh ili na neciji drugi...

    Na koje sve nacine se huli na svoj duh, a na koje nacine se moze huliti na duh drugih? (Jer znamo da itekako grubi i neljubavni postupci mogu da budu mala smrt za duh, i nash, ali nazalost i pogubno po duh onog drugog bica prema kome hulimo.. )

    Nastavite molim dok se ne vratim kasnije..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  5. #5
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post

    Na koje sve nacine se huli na svoj duh, a na koje nacine se moze huliti na duh drugih? (Jer znamo da itekako grubi i neljubavni postupci mogu da budu mala smrt za duh, i nash, ali nazalost i pogubno po duh onog drugog bica prema kome hulimo.. )

    Da...vjerovatno svojim postupcima mozemo nanijeti stetu i na neciji tudji duh.Svaki grubi postupak jeste rana za duh , ali ne vodi obavezno njegovoj obamrlosti.Sebi mozemo naskoditi na vise nacina,a jedan od glavnih je egocentricnost.Stupajuci u odnose sa drugima, ona takodje moze da prouzrokuje 'stetu'( u ovom slucaju na nekog drugog).To je cijena koju,nazalost,nasa sopstvena egocentricnost nosi...
    Jeste veliki grijeh uciniti nekom nesto lose,ali mi je isto tako neprihvatljivo da nas necije ponasanje dovede do stanja obamrlosti...

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Jeste veliki grijeh uciniti nekom nesto lose,ali mi je isto tako neprihvatljivo da nas necije ponasanje dovede do stanja obamrlosti...
    Ne vodi obavezno, ali itekako moze da dovede do toga, ima mnogo primjera za to da bezosjecajni postupci nekog nesvjesnog i egocentricnog grubijana maltene ubiju ili ozbiljno nastete necijem duhu (dovoljno je da se prisjetimo primjera iz Sigurne zenske kuce; to je ekstreman primjer, a ima i masu drugih....i npr. roditelji mogu djecu itekako naciniti duhovno obamrlima ako ih ne vole kako treba)...

    Logicno je zakljuciti da, ako je Bog ljubav i daje zivot, onda svi postupci suprotni ljubavi zivot ugrozavaju, i sopstveni i tudji...

    A o egocentricnosti si u pravu, ona je prvenstveni pokazatelj siromastva duha te osobe, ali nazalost, posto su ljudi ipak upuceni jedni na druge i moze se slobodno reci da donekle jedni od drugih zavise, egocentrik dakle nazalost moze mnoogo stete napraviti drugome svojim sebicnim ponasanjem, a da toga u svojoj sebicnosti cak uopste ne bude ni svjestan... Egocentrike boli bol tek kad se njima licno desi...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  7. #7
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ne vodi obavezno, ali itekako moze da dovede do toga, ima mnogo primjera za to da bezosjecajni postupci nekog nesvjesnog i egocentricnog grubijana maltene ubiju ili ozbiljno nastete necijem duhu (dovoljno je da se prisjetimo primjera iz Sigurne zenske kuce; to je ekstreman primjer, a ima i masu drugih....i npr. roditelji mogu djecu itekako naciniti duhovno obamrlima ako ih ne vole kako treba)...
    Ne osporavam to da nas nase zivotne price umiju dotuci , ali pitam se da li je to dovoljno za neko trajno opravdanje.Nije mala stvar dozivjeti torturu, bilo da je ona emocionalne , ili pak fizicke prirode,ali isto tako covjek treba da pronadje snagu(koje najcesce ni sam nije svjestan) i ne dozvoli da sebe duhovno sroza.Tesko je , ali to je jedini pravi izlaz.Svi ostali izlazi vode u ambis , kako duha , tako i tijela... Losa iskustva nas oblikuju isto kao i ona lijepa,ali je ipak svjetlost ta prema kojoj treba da se krecemo..

    Sto se tice primjera roditelj-dijete,mislim da je to najmarcniji primjer od svih Pitam se da li neko ko nikada nije dobio ljubav moze pruziti ljubav drugome?



    A o egocentricnosti si u pravu, ona je prvenstveni pokazatelj siromastva duha te osobe, ali nazalost, posto su ljudi ipak upuceni jedni na druge i moze se slobodno reci da donekle jedni od drugih zavise, egocentrik dakle nazalost moze mnoogo stete napraviti drugome svojim sebicnim ponasanjem, a da toga u svojoj sebicnosti cak uopste ne bude ni svjestan... Egocentrike boli bol tek kad se njima licno desi...
    Egocentrik cini sebi ogromnu stetu , jer sebe lisava jedne lijepe spoznaje , a to je istinski voljeti nekoga.Zivjeti , a ne nauciti voljeti je veliki grijeh za dusu....
    Last edited by renaissance; 31-05-07 at 01:22.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ne osporavam to da nas nase zivotne price umiju dotuci , ali pitam se da li je to dovoljno za neko trajno opravdanje.Nije mala stvar dozivjeti torturu, bilo da je ona emocionalne , ili pak fizicke prirode,ali isto tako covjek treba da pronadje snagu(koje najcesce ni sam nije svjestan) i ne dozvoli da sebe duhovno sroza.Tesko je , ali to je jedini pravi izlaz.Svi ostali izlazi vode u ambis , kako duha , tako i tijela... Losa iskustva nas oblikuju isto kao i ona lijepa,ali je ipak svjetlost ta prema kojoj treba da se krecemo..
    Slazem se naravno sa ovim, Rennaissance, i sigurna sam da 'ono sto nas ne ubije, to nas ojaca', ali sto o tome misli Moldavka Svetlani koja se onomad jedva spasila stigavsi do Zenske kuce...

    Stvar je u tome da takve stvari covjeka usporavaju u zivotu....Prvo ga uspori taj grubi postupak, a zatim treba da potrosi vrijeme na oporavak, koji u nekim ekstremnim slucajevima moze godinama da traje... A da tog grubog potupka nekog besvjesnog egocentrika nije ni bilo, covjek ne bi morao gubiti vrijeme na 'duhovno bolovanje', nego ga iskoristiti na mnogo ljepse nacine u zivotu...

    Sto se tice primjera roditelj-dijete,mislim da je to najmarcniji primjer od svih Pitam se da li neko ko nikada nije dobio ljubav moze pruziti ljubav drugome?
    Eto vidis, makar iz ovog primjera je jasno koliko stete drugi covjek moze nekome potpuno nevinom da napravi... To je ono najgore, da nevini zaista mogu ni krivi ni duzni da stradaju..

    Egocentrik cini sebi ogromnu stetu , jer sebe lisava jedne lijepe spoznaje , a to je istinski voljeti nekoga.Zivjeti , a ne nauciti voljeti je veliki grijeh za dusu....
    Upravo tako. Ali, pitanje je da li svako ko tvrdi da voli zaista nije egocentrik?
    Najekstremniji je egocentrizam usmjeren bas samo na sebe..Ali sebican se moze biti ne samo u egocentrizmu... Postoji i nesto sto se zove 'sebicnost u dvoje', pa sve do sebicnosti po nacionalnim i vjerskim osnovama..

    Naravno, treba teziti obogacivanju svoje duse i prosirivanju srca, pa nase okvire sebicnosti prevazilaziti jedan po jedan, vec zavisi na kom smo stepenu sebicnosti zaustavili nas duh, da li na individualnom, na 'sebicnost u dvoje stepenu', ili na razini sebicnosti u kome volimo samo svoju porodicu, samo svoju naciju itd... Svoje granice i limite treba teziti prevazilaziti i prosirivati se i prelaziti na sve vece stepene ljubavi tj. nesebicnosti..

    Pomenula bih sebicnost kao ilustraciju straha na siroko rasprostranjenoj pojavi 'sebicnosti u dvoje', kad dvoje misle da su dosegli vrhunac ljubavi bivajuci jedno sa drugim, i nista i niko im vise kao ne treba...
    A ja mislim da to ni izdaleka nije jos vrhunac ljubavi, jer se mozes topiti od ljubavi za partnerom a istovremeno biti sebican u familijarnom, nacionalnom itd smislu....U tom slucaju, dakle ipak ne mozes da kazes da si dosegao vrhunac ljubavi..

    Jer: smatram da onaj ko zaista zivi u istinskoj ljubavi, isijava ljubav i zivi je i prema svakom drugom bicu a ne samo prema partneru.

    Ako 'voli' partnera a ne voli ostale, jasno je da nije dosegao vrhunac ljubavi...Jer u ljubavi nema straha, a sto je neljubav prema nekome (ko ti eto kao nije pratner..) ako nije strah.. A kakvu to ljubav zivis ako te ona nije oslobodila straha?? Sigurno ne potpuno savrsenu.. Ako npr. osjecamo kao da treba da 'cuvamo' svoju ljubav samo za jednu osobu/porodicu/naciju/religiju, ustrasheni smo, a strah sa ljubavlju i bogom nema nikakve veze...Dakle, mozemo mi tvrditi da volimo, ali cim imamo ikakav strah, znaci da nam ljubav nije savrsena, da nije to to... Kako mozemo misliti da zivimo neku maksimalnu ljubav sa partnerom ako ona u nama ne radi tako da je sirimo dalje na sve... Ako se sa partnerom zaista istinski zivi prava ljubav do srzi, nema onda mjesta ni za kakav strah ni zazore ni od drugih ljudi, jer velika ljubav je kao dinamo koji radja jos vise ljubavi u nama da je dijelimo i sa svima ostalima...
    ...sto nas opet dovodi do price o ljubomori, i do toga da u istinskoj ljubavi do srzhi, nema straha a prema tome ni ljubomore (jer za njom nema potrebe posto potoji maksimalno povjerenje)...

    Ista prica kao ova o 'sebicnosti u dvoje', vazi na svim nivoima - kako mozes misliti da si covjek ljubavi ako volis samo svoju familiju a ostali te ne zanimaju, ili samo svoju naciju a na druge nacije si ljubomoran, i sve tako redom...

    Last edited by odli; 31-05-07 at 07:13.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grijeh, ne grijeh, kome kako. Meni je grijeh ono što MENI nije milo da uradim i ono što mi nije milo da mi urade.
    Tradicionalno shvatanje grijeha i kazne mi je već manje blizu, ne vjerujem u to.
    Never Complain, Never Explain

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Grijeh je ne ciniti dobro djelo.

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo mi je degutantna ova prica o manjim i vecim grjehovima, o iskupljenjima i kajanjima.
    Kako Vaša bolest ?

  12. #12
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Slazem se naravno sa ovim, Rennaissance, i sigurna sam da 'ono sto nas ne ubije, to nas ojaca', ali sto o tome misli Moldavka Svetlani koja se onomad jedva spasila stigavsi do Zenske kuce...

    Stvar je u tome da takve stvari covjeka usporavaju u zivotu....Prvo ga uspori taj grubi postupak, a zatim treba da potrosi vrijeme na oporavak, koji u nekim ekstremnim slucajevima moze godinama da traje... A da tog grubog potupka nekog besvjesnog egocentrika nije ni bilo, covjek ne bi morao gubiti vrijeme na 'duhovno bolovanje', nego ga iskoristiti na mnogo ljepse nacine u zivotu...



    Eto vidis, makar iz ovog primjera je jasno koliko stete drugi covjek moze nekome potpuno nevinom da napravi... To je ono najgore, da nevini zaista mogu ni krivi ni duzni da stradaju..



    Upravo tako. Ali, pitanje je da li svako ko tvrdi da voli zaista nije egocentrik?
    Najekstremniji je egocentrizam usmjeren bas samo na sebe..Ali sebican se moze biti ne samo u egocentrizmu... Postoji i nesto sto se zove 'sebicnost u dvoje', pa sve do sebicnosti po nacionalnim i vjerskim osnovama..

    Naravno, treba teziti obogacivanju svoje duse i prosirivanju srca, pa nase okvire sebicnosti prevazilaziti jedan po jedan, vec zavisi na kom smo stepenu sebicnosti zaustavili nas duh, da li na individualnom, na 'sebicnost u dvoje stepenu', ili na razini sebicnosti u kome volimo samo svoju porodicu, samo svoju naciju itd... Svoje granice i limite treba teziti prevazilaziti i prosirivati se i prelaziti na sve vece stepene ljubavi tj. nesebicnosti..

    Pomenula bih sebicnost kao ilustraciju straha na siroko rasprostranjenoj pojavi 'sebicnosti u dvoje', kad dvoje misle da su dosegli vrhunac ljubavi bivajuci jedno sa drugim, i nista i niko im vise kao ne treba...
    A ja mislim da to ni izdaleka nije jos vrhunac ljubavi, jer se mozes topiti od ljubavi za partnerom a istovremeno biti sebican u familijarnom, nacionalnom itd smislu....U tom slucaju, dakle ipak ne mozes da kazes da si dosegao vrhunac ljubavi..

    Jer: smatram da onaj ko zaista zivi u istinskoj ljubavi, isijava ljubav i zivi je i prema svakom drugom bicu a ne samo prema partneru.

    Ako 'voli' partnera a ne voli ostale, jasno je da nije dosegao vrhunac ljubavi...Jer u ljubavi nema straha, a sto je neljubav prema nekome (ko ti eto kao nije pratner..) ako nije strah.. A kakvu to ljubav zivis ako te ona nije oslobodila straha?? Sigurno ne potpuno savrsenu.. Ako npr. osjecamo kao da treba da 'cuvamo' svoju ljubav samo za jednu osobu/porodicu/naciju/religiju, ustrasheni smo, a strah sa ljubavlju i bogom nema nikakve veze...Dakle, mozemo mi tvrditi da volimo, ali cim imamo ikakav strah, znaci da nam ljubav nije savrsena, da nije to to... Kako mozemo misliti da zivimo neku maksimalnu ljubav sa partnerom ako ona u nama ne radi tako da je sirimo dalje na sve... Ako se sa partnerom zaista istinski zivi prava ljubav do srzi, nema onda mjesta ni za kakav strah ni zazore ni od drugih ljudi, jer velika ljubav je kao dinamo koji radja jos vise ljubavi u nama da je dijelimo i sa svima ostalima...
    ...sto nas opet dovodi do price o ljubomori, i do toga da u istinskoj ljubavi do srzhi, nema straha a prema tome ni ljubomore (jer za njom nema potrebe posto potoji maksimalno povjerenje)...

    Ista prica kao ova o 'sebicnosti u dvoje', vazi na svim nivoima - kako mozes misliti da si covjek ljubavi ako volis samo svoju familiju a ostali te ne zanimaju, ili samo svoju naciju a na druge nacije si ljubomoran, i sve tako redom...

    Malo kasnim , ali u globalu se slazem sa tobomHtjela sam nesto napisati , ali se zaustavih na ovo sto si rekla da je istinska ljubav voljeti sve ljude.Malo blesavo zvuci ovo pitanje , ali zamislimo nekog ko je razvio svoj potencijal sveobuhvatne ljubavi do maximuma , i da taj neko,iznenada, ostane bez nekog kog najvise voli.I to tudjom krivicom.Da li mozemo u tom slucaju voljeti nekoga ko nam je svejsno i namjerno oduzeo zivot koji najvise volimo?Vidi, ja znam da je teorijski izvodljivo.Uostalom , sve je teorijski izvodljivo Ali sta praksa kaze?

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Grijeh je ne ciniti dobro djelo.
    Bravo, Ego!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grijeh je kad covjek pogleda izazovno obucenu zenu. Ona u njemu budi strasti. Samo je 1 grijeh na njega u ovom slucaju, dok zena od svakog pogleda koji u muskarcu pobudjuje strast - na sebe navlaci novi. Tako izazovno obucena zena preko dana na sebe navuce i po hiljadu grijehova. Ajde, pokazite se sad ako smijete.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To apsolutno nema nikakvog smisla. Pozuda je primitivan nagon, i kao takav nemoguce ga je iskoreniti. Ti oces da kazes da je greh biti covek.
    Last edited by Johnny; 08-06-07 at 20:02.

  15. #15
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Grijeh je kad covjek pogleda izazovno obucenu zenu. Ona u njemu budi strasti. Samo je 1 grijeh na njega u ovom slucaju, dok zena od svakog pogleda koji u muskarcu pobudjuje strast - na sebe navlaci novi. Tako izazovno obucena zena preko dana na sebe navuce i po hiljadu grijehova. Ajde, pokazite se sad ako smijete.

    Muski ukusi su razliciti Ima i onih muskaraca kojima pogledi lete na one sa malo vise odjece na sebi,pa onda pocnu mastati sta se sve krije ispod toga...pa pokusavaju zamisliti konture njenog tijela ispod svih tih slojeva...da ne duzim dalje Ma.. grijeh je pogledati zenu kako god okrenes,dok je ona gresna samim tim sto postoji

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Grijeh je kad covjek pogleda izazovno obucenu zenu..
    Uh kako cu se jadan u paklu prziti, mada mi se cini da ce onda samo coravi u raj ici.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Uh kako cu se jadan u paklu prziti, mada mi se cini da ce onda samo coravi u raj ici.
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  18. #18
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Uh kako cu se jadan u paklu prziti, mada mi se cini da ce onda samo coravi u raj ici.
    Izgleda da i gay populacija ima siguran prolaz u raj.

    Sve mi se cini da pakao i nije tako lose mjesto na kraju.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma i ova ReNaIsSaNcE ce tamo jer me navede na grijeh, a za Nikolinu da i ne pricamo

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zanima me sta je sa svima koji slusaju rock, piju, puse, drogiraju se... Svi cemo mi u pakao vidim ja

  21. #21
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Naravno postovaoci turbo-folk kulture idu direkt u raj. Zajedno sa ratnim zlocincima... krstaski ratovi i tako to (mada su uglavnom vec tamo).

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    DOMA
    Posts
    512
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Meni je grijeh ono što MENI nije milo da uradim i ono što mi nije milo da mi urade.
    Bravo! To je sustina
    "PO DANASNJEM SHVATANJU NORMALNOSTI ZDRAVO JE BITI NENORMALAN"

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    DOMA
    Posts
    512
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Grijeh je kad covjek pogleda izazovno obucenu zenu. Ona u njemu budi strasti. Samo je 1 grijeh na njega u ovom slucaju, dok zena od svakog pogleda koji u muskarcu pobudjuje strast - na sebe navlaci novi. Tako izazovno obucena zena preko dana na sebe navuce i po hiljadu grijehova. Ajde, pokazite se sad ako smijete.
    U pravu si, oblacice se u skafandere ubuduce.... NOT!
    "PO DANASNJEM SHVATANJU NORMALNOSTI ZDRAVO JE BITI NENORMALAN"

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse, zabrinjavas me... Ovo me podseca na film '40 year old virgin'

  25. #25
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Grijeh je kad covjek pogleda izazovno obucenu zenu. Ona u njemu budi strasti. Samo je 1 grijeh na njega u ovom slucaju, dok zena od svakog pogleda koji u muskarcu pobudjuje strast - na sebe navlaci novi. Tako izazovno obucena zena preko dana na sebe navuce i po hiljadu grijehova. Ajde, pokazite se sad ako smijete.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. Slava svecima
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 129
    Last Post: 25-05-10, 00:17
  3. Etnofiletizam- grijeh pravoslavnih crkava
    By Bonja the Zmaj in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 14-03-10, 01:24
  4. Evin (zenin) grijeh
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 26
    Last Post: 04-05-07, 21:29
  5. "uloga SPC i religije uopshte
    By Danaida in forum Politika generalno
    Replies: 84
    Last Post: 01-11-05, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •