View Poll Results: U narednih 6 mjeseci...

Voters
34. You may not vote on this poll
  • u CG ce biti organizovan referendum, opozicija ce bojkotovati, a CG ipak postati nezavisna

    12 35.29%
  • u CG ce biti organizovan referendum, opozicija ce bojkotovati, i CG nece postati nezavisna

    2 5.88%
  • u CG nece biti organizovan referendum niti ce biti postignut dogovor o njemu

    5 14.71%
  • u CG ce se vlast i opozicija dogovoriti o datumu referenduma i nece biti bojkota

    15 44.12%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 37

Thread: Predvidjanja

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Predvidjanja

    Sta ce se desavati u narednih 5-6 mjeseci kada je u pitanju Buducnost CG? Da li ce biti referenduma i kada? Da li ce biti postignut dogovora sa opozicijom ili ce opozicija bojkotovati svejedno? Da li ce na referendumu CG postati nova drzava clanica MZ? Na cemu zasnivate svoja predvidjanja?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Sta ce se desavati u narednih 5-6 mjeseci kada je u pitanju Buducnost CG? Da li ce biti referenduma i kada? Da li ce biti postignut dogovora sa opozicijom ili ce opozicija bojkotovati svejedno? Da li ce na referendumu CG postati nova drzava clanica MZ? Na cemu zasnivate svoja predvidjanja?

    Opozicija je svatila da bojkotovanjem nista ne postize, doduse i ovako nece postici svoj cilj ali makar ce zivljet u nadi.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    SNP i NS nece bojkotovati,
    SNS ce bojkovati u cilju homogenizacije svojih extremnih biraca - prezvakanih radikala iz pocetka 90-tih.
    Gradjani CG izglasace nezavisnost.

    Bas da vidimo jesam li dobar prognozer!

  4. #4
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Fatherland
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    snp i ns nece bojkotovati, jer znaju da bi to mogao biti njihov kraj. naucili su i oni ponesto iz politike,a imaju i duplih igraca. pocece da se bave ekonomskim temama, jer ovo drugo nece vise biti bitno. e tu ih cekam, jer ce onda poceti da forsiraju mladje kadrove koji ponesto i znaju. smijesno ce biti kako ce neki 'stari' da reaguju.

    tu ulijecu i onih 5-6 placenika (za 200 eura i cipele) zvani 'gzP'. s obzirom da im se ne zna za sta su, izvjesno je da ce biti za pobjednicku varijantu. i pricace kako su vazda bili za to.

    sto ce sns uraditi nije bitno, jer su oni beznacajni, i kao likovi i kao stranka. da ne recem budalasti.

    referenduma ce biti svakako, a ishod...hm?
    eto vidjecemo tada sto su Crnogorci.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Fatherland
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e da, koliko CG skupstina ima poslanika, i koliko njih zna engleski (ili bilo koji) jezik i koristi se kompjuterom?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam kako vi mozete da proglasite nezavisnu kad prvo nemate 230.000 biraca da glasa za to koliko vam je potrebno po odlukama Venecijanske komisije plus nemate dvije trecine u parlamentu Crne Gore da se nezavisnost proglasi.

    No vrijeme ce pokazati...

    Predvidjam propast referenduma...

    SNP i NS sigurno nece ucestvovati na referendumu jer bi to bio njihov kraj.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nidje to ne pise ko ima 230 hiljada a ko nema. Ako Milo oce drzhavu imace drzhavu pa trebalo za to 500 hiljada, dobice ih. Nijedne izbore nije izgubio 15 godina. Tako ce i sada biti, iako ga ochima ne mogu vidjeti, to je realnost nasha.
    Your IQ is your fashion

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Nidje to ne pise ko ima 230 hiljada a ko nema. Ako Milo oce drzhavu imace drzhavu pa trebalo za to 500 hiljada, dobice ih. Nijedne izbore nije izgubio 15 godina. Tako ce i sada biti, iako ga ochima ne mogu vidjeti, to je realnost nasha.
    Nisam toliki pesimista kao ti. Ovoga puta mislim da ne moze da ukrade onoliko koliko mu treba.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Nidje to ne pise ko ima 230 hiljada a ko nema. Ako Milo oce drzhavu imace drzhavu pa trebalo za to 500 hiljada, dobice ih. Nijedne izbore nije izgubio 15 godina. Tako ce i sada biti, iako ga ochima ne mogu vidjeti, to je realnost nasha.
    Potpisujem!

    Nije vazno 'oce li ijedna prosrpska partija bojkotovati, kad ce njihovi glasachi izaci na referendum. Neko za 20, neko za 50, neko za 500 eura... I opet ce bit' kako Milo zeli.
    P r i m o r a c

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Regi
    SNP i NS nece bojkotovati,
    SNS ce bojkovati u cilju homogenizacije svojih extremnih biraca - prezvakanih radikala iz pocetka 90-tih.
    Gradjani CG izglasace nezavisnost.

    Bas da vidimo jesam li dobar prognozer!
    Bice bas ovako ...sa tim sto mislim da bi u tom slucaju nakon referenduma trebalo poslati na prinudne radove sve sa SNS i SRS clanskim knjizicama ...neka malo kuckaju kamen i neka naprave nesto korisno...kaki most li kaku zgradu....oni koji nece neka im se obezbjedi da se odsele pod povoljnim uslovima sa tim da garantuju da se vise nece vrcat....

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23

    SNP i NS sigurno nece ucestvovati na referendumu jer bi to bio njihov kraj.
    varas se, vase namjerno pogresno tumacenje odluka EU i tvrdoglavo insistiranje da vasim perverznim zamislima ce vas dovesti do politicke smrti ...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Nisam toliki pesimista kao ti. Ovoga puta mislim da ne moze da ukrade onoliko koliko mu treba.
    Ti ocigledno ne razumijes trku, znas li da se svake izbore prica da on nece bash te moci da ukrade. On ne krade nishta, naprotiv . Narod je kriv sto se da na jeftine fore prevarit, na prasice prd novu godinu na prastanje dugova za telefon i struju, na iznenadna povecanja penzija od 20 eura i sl. stvari. To je kradja.
    Your IQ is your fashion

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bas me interesuje na koliko ce osudit Markerta

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Ti ocigledno ne razumijes trku, znas li da se svake izbore prica da on nece bash te moci da ukrade. On ne krade nishta, naprotiv . Narod je kriv sto se da na jeftine fore prevarit, na prasice prd novu godinu na prastanje dugova za telefon i struju, na iznenadna povecanja penzija od 20 eura i sl. stvari. To je kradja.
    To su sve apsolutno legalne stvari.
    Poznata je stvar da i SNS placa da se glasa za nju.

    Kad udjes u kabinu tvoja je volja za koga ces glasati, sve ostalo su srpske bajke koje samo mogu na Balkanu da se plasiraju.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znajuci nas mentalitet, tri mjeseca poslije referenduma i odluke od nezavisnosti, /a o tome vise dileme nema/ ovi sto se najvise busaju u srpska prsa bice najveci Crnogorci i trazice da im se priznaju zasluge. Zivi bili pa vidjeli.
    antiki fijamanti novi

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by innominato2
    Znajuci nas mentalitet, tri mjeseca poslije referenduma i odluke od nezavisnosti, /a o tome vise dileme nema/ ovi sto se najvise busaju u srpska prsa bice najveci Crnogorci i trazice da im se priznaju zasluge. Zivi bili pa vidjeli.
    ma to se vec i sad vidi

    ja sam za to da se ovaj topik preimenuje u "Prividjenja"

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu se bunit koliko oce, nece im pomoc niko, pa ni Amfi
    Io ci credo!

    Welcome



  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    on im je odavno vec vise od stete no od koristi...ali srcom kod njih vlada neko suludo kolektivno tupilo....za mi ih je... ali je istina za ovo sto je inominato rekao..od 1997 samo se povecava broj konvertita...zamislite samo koliko ce ih bit nakon referenduma....ishaaaaaa...neka ih sa srecom dobro nam dosli ...nemam nista protiv...!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    on im je odavno vec vise od stete no od koristi...ali srcom kod njih vlada neko suludo kolektivno tupilo....za mi ih je... ali je istina za ovo sto je inominato rekao..od 1997 samo se povecava broj konvertita...zamislite samo koliko ce ih bit nakon referenduma....ishaaaaaa...neka ih sa srecom dobro nam dosli ...nemam nista protiv...!

    ne sudi po sebi nisu svi kao ti pa da se predstavljaju kao Srbi u Srbiji a kao Crnogorci u Crnoj Gori. Ne prodaju se svi kao vi za dva metra drva, racun za struju, 2 teleca buta i slicno.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ciko Janko veliki stricnjace za Alge
    Meni se zna sto sam...ne od 1991 kao sto se fale mnogi no od kad znam za sebe....a uz to dokumentovano niti jedan clan moje uze ni sire familije nije ucestvovao niti u AB revolucijama niti u ratnim pohodima...svi smo bili proganjani, krvnicki ...ukljucujuci mene....mi smo bili manjina , bilo je na srecu ove zemlje jos puno takvih familija...kasnije se nas broj povecavao a vas broj smanjivao...danas je vise od pola CG doso na nasa stanovista ...e sad...sasvim se jasno iz toga moze zakljuciti ko je cemu podlozan...ja sam dok su kamioni isli na dubrovnik i svi ih oko mene pozdravljali sa 3 prsta pozdravljo sa ispruzenim srednjim prstom.....tada je jedna pjana udala to vidjela i spicila rafal put nas srednjoskolaca (bilo nas je oko 30 )i poco da trci za mnom...uhvatio me i pito ko sa ,reko je "ti mora da si balija ili ushtasha kad sam mu reko ko sam udario me je nogom u ledja i pocero i reko da se njegos okrece u grob zbog takvih izajnika srpstva i da proklet bio taj ko me je naucio da tako pozdravljam Srpkog vojnika...ja sam tada imao 16 godna a taj konj tvoj istomisljenik je imao 40 imao je pistolj, bombu, noz i bio je pjan...mogu samo dazamislim sta bi mi bio uradio da mi je prezime bilo "ustasko" ili "balijsko" ...u tom slucaju sigurno ne bih proso samo sa nogom u ledja....

    Eo toliko o vama, meni i bilo kakvoj mogucnosti da se ja mijenjam...radje CG nikad necu vidjet vise no da vi vladate njom...opet..
    Last edited by JUSTICE; 24-12-05 at 02:47.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobro jutro svim ljudima i chetnicima,evo malo vijesti za ovako lijep i sunchan dan :

    EKSKLUZIVNO: Specijalni izaslanik visokog predstavnika Evropske unije Miroslav Lajčak za Republiku

    Pregovori direktno


    U drugom krugu očekujem direktne razgovore vlasti i opozicije, rekao je za Republiku specijalni izaslanik visokog predstavnika EU Miroslav Lajčak. On je najavio da će početkom januara doći u Podgoricu sa konkretnim prijedlozima o svim pitanjima koji se tiču pregovora o referendumskom procesu, uključujući i prijedlog o kvalifikovanoj većini

    Lajčak je isključio mogućnost da drugi krug pregovora bude vođen po principu šatl-diplomatije.
    -Očekujem da predstavnici vlasti i opozicije sjednu za isti sto, jer će direktni pregovori uz moju moderatorsku ulogu, biti znatno efikasniji. Prema tome, sljedeća runda pregovora će biti vođena u direktnim pregovorima vlasti i opozicije
    - najavio je Lajčak za Republiku.
    On je rekao da će se prijedlozi koje on bude donio u Podgoricu odnositi i na procenat kvalifikovane većine neophodne za validnost referenduma.
    - Prijedlog o nivou kvalifikovane većine je jedno od važnijih pitanja i to se upravo razmatra u našim planovima - otkrio je on.


    Nenad Zečević

  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,639
    Thanked in
    2,445 Posts

    Default

    u CG ce se vlast i opozicija "dogovoriti" (sa nekim parama kao sto se sve radi u ovoj TUZNOJ drzavi...) o datumu referenduma i nece biti bojkota
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ajd' da 'ocemo vishe proglasit nezavisnost, pa da krenemo sa reformama.
    Slanje Mila u Hag bi bila prva.
    P r i m o r a c

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prva ili zadnja varijanta. Vjerovatnija je zadnja, odnosno da dodje do dogovora jer EU na tome insistira.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj da budem optimista :

    1. Bice referenduma
    2. Opozicija nece imati razloga da bojkotuje jer ce bit toliko posmatraca da ce nam bit neobicno da naski pricamo kad se sve zavrsi
    3. Na referendumu ce se izglasat nezavisnost sa nekih 15% razlike
    4. Opozicija ce malo da zakera ako se odluci da je potrebna dvotrecinska podrska u Parlamentu za proglasenje nezavisnosti
    5. Kad Evropljani opet uskoce priznace i to
    6. Izbori na svim nivoima

    (sve ako nas dps sve ne "pomiri" zakljucenjem nekog novog saveza sa Srbijom poslije referenduma)
    Caesar`s wife must be above suspicion

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •