View Poll Results: Za koga ćeš glasati?

Voters
143. You may not vote on this poll
  • DF - Miodrag Lekić

    30 20.98%
  • DPS - Slavoljub Stijepović

    15 10.49%
  • SNP - Aleksa Bečić

    8 5.59%
  • Evropsko Lice Podgorice(PCG i SDP) - Dr Dragan Bogojević

    46 32.17%
  • Ostali

    7 4.90%
  • Neću izaći na izbore

    37 25.87%
Page 23 of 185 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast
Results 551 to 575 of 4615

Thread: Lokalni Izbori - 2014

  1. #551
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Opet idemo tvojom logikom. Ako Rozajac nije etnicki Crnogorac, ni Bjelopoljac onda nijesi ni ti. Jer su pravi etnicki crnogorci iz 4 nahije, a ako ces geografski i istorijski, Bar je 150 godina bio Venicanski pa onda jedno 300 i kusur Otomanski. Osvojili ga Crnogorci 78. Kako onda to tebe cini Crnogorcem vecim od ovih iz Rozaja ili Pljevalja (ako ne vuces pretke iz Brda?). Kako su Herceg Novi ili Kotor ili ostali primorski gradovi crnogorski ? Pojasni mi jer ne razumijem?
    Ја сам из Бара, али као и већина Барана потичем из Старе Црне Горе.Остали Барани су углавном су из приморских племена, претежно из Мркојевића, а задњих година има доста из Брда.Становништво се мијењало једни су одлазили други су долазили.
    Некад је у Боки већинско становништво било романско, данас су то Црногорци из Старе ЦГ и приморских племена.
    То није био случај са Санџаком.Тамо и православно и муслиманско становништво има јако мало везе са Црном Гором.Ради се о потпуно другачијем систему, о потпуно другачијим, погледима, о потпуно другачијем народу, са изузетком Васојевића.И тај народ не смије вјештачки тјерати у Црногорце.Ако неће не морају.Српски и Босански нек уче, нек уз ЦГ заставу вију своје заставе и нека буду лојални грађани.
    Али за ове наше...доводе ме до лудила.
    Далеко од тога да их мрзим, волим их као род најрођенији, што и јесу.Ја Васојевиће волим као и Катуњане.А то што су они већински такви, можда је крива историја али задњих година дефинитивно је ДПС кривац.
    Last edited by BAR; 10-03-14 at 23:01.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #552
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ја сам из Бара, али као и већина Барана потичем из Старе Црне Горе.Остали Барани су углавном су из приморских племена, претежно из Мркојевића, а задњих година има доста из Брда.Становништво се мијењало једни су одлазили други су долазили.
    Некад је у Боки већинско становништво било романско, данас су то Црногорци из Старе ЦГ и приморских племена.
    То није био случај са Санџаком.Тамо и православно и муслиманско становништво има јако мало везе са Црном Гором.Ради се о потпуно другачијем систему, о потпуно другачијим, погледима, о потпуно другачијем народу, са изузетком Васојевића.И тај народ не смије вјештачки тјерати у Црногорце.Ако неће не морају.Српски и Босански нек уче, нек уз ЦГ заставу вију своје заставе и нека буду лојални грађани.
    Али за ове наше.Е ту немам разумјевања, нит милости.
    Далеко од тога да их мрзим, волим их као род најрођенији, што и јесу.Ја Васојевиће волим као и Катуњане.А то што су они већински такви, крива ја историја и задњих година ДПС.

    Auuuuu brate moj. Mislim da si ti pomijesao nacionalizam sa necijim drugim mnogo ekstremnijim. Kakve male veze sa Crnom Gorom imaju ljudi koji su se islamizirali ili ljudi koji su zivjeli na Sjeveru ? Pa covjece mozda je taman neko od tvojih predaka 1800 sisao iz brda taman u Bar i primio Islam, ili pobjegao taman u Rozaje od Krvne osvete i tamo promijenio prezime i ostao pravoslavac. To je etnicki jedan narod, to je jedna krv, samo druga religija ili drugi mentalitet.
    Ja sam se sav najezio kad sam ovo procitao, ja rijeci nemam... Auhhh
    One Ring to Rule them all...

  3. #553
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Auuuuu brate moj. Mislim da si ti pomijesao nacionalizam sa necijim drugim mnogo ekstremnijim. Kakve male veze sa Crnom Gorom imaju ljudi koji su se islamizirali ili ljudi koji su zivjeli na Sjeveru ? Pa covjece mozda je taman neko od tvojih predaka 1800 sisao iz brda taman u Bar i primio Islam, ili pobjegao taman u Rozaje od Krvne osvete i tamo promijenio prezime i ostao pravoslavac. To je etnicki jedan narod, to je jedna krv, samo druga religija ili drugi mentalitet.
    Ja sam se sav najezio kad sam ovo procitao, ja rijeci nemam... Auhhh
    Има људи који су се досељавали из ЦГ повлачећи се са турским државним апаратом, али то је мањина, јер се народ повлачио из свих крајева и из Србије и из Босне.Чак дио мислимана са сјевера говори истим дијалектом као у старој ЦГ.Што се православаца тиче и дан данас је обичај да у Пљевљима или Вранешкој долини кажу: "идем у Црну Гору".
    Хтио сам рећи да морамо бити опрезни и пажљиви према том народу тамо и да покушамо да га уз пуно поштовање њихове жеље да не желе бити дио Црногорске нације, приволимо да буду лојалан дио Црногорске Државе.Можда они јесу етнички наши, али национално, мислим да нису..мислим да су однарођени.
    Ми морамо спријечити да нам се то деси у Пиперима, Црмници, Мркојевићима итд...

    Друга је ствар што смо ми у националном смислу сви један народ и Срби и Хрвати и Бошњаци и Црногорци, али та идеја је давно сахрањена...
    Last edited by BAR; 10-03-14 at 23:21.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #554
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Има људи који су се досељавали из ЦГ повлачећи се са турским државним апаратом, али то је мањина, јер се народ повлачио из свих крајева и из Србије и из Босне.Чак дио мислимана са сјевера говори истим дијалектом као у старој ЦГ.Што се православаца тиче и дан данас је обичај да у Пљевљима или Вранешкој долини кажу: "идем у Црну Гору".
    Хтио сам рећи да морамо бити опрезни и пажљиви према том народу тамо и да покушамо да га уз пуно поштовање њихове жеље да не желе бити дио Црногорске нације, приволимо да буду лојалан дио Црногорске Државе.Можда они јесу етнички наши, али национално, мислим да нису..мислим да су однарођени.

    Друга је ствар што смо ми у националном смислу сви један народ и Срби и Хрвати и Бошњаци и Црногорци, али та идеја је давно сахрањена...
    Jesi pijan ti ili nesto... pa evo sad si rekao :

    Tо није био случај са Санџаком.Тамо и православно и муслиманско становништво има јако мало везе са Црном Гором.Ради се о потпуно другачијем систему, о потпуно другачијим, погледима, о потпуно другачијем народу, са изузетком Васојевића.И тај народ не смије вјештачки тјерати у Црногорце.Ако неће не морају.Српски и Босански нек уче, нек уз ЦГ заставу вију своје заставе и нека буду лојални грађани.

    Odluci sta hoces. Jel jesu nas narod ili nijesu? Sta su etnicki a sta su nacionalno sad jesu sad nijesu...

    Najbolje bi bilo da mi batalimo ovu konverzaciju jer ja vidim da tebi nije dobro brale. A i pomalo me plasis...
    One Ring to Rule them all...

  5. #555
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    hocete reci da se cg u nacionalnom smislu "proseljacila"?
    Hvala Lepo

  6. #556
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jesi pijan ti ili nesto... pa evo sad si rekao :

    Tо није био случај са Санџаком.Тамо и православно и муслиманско становништво има јако мало везе са Црном Гором.Ради се о потпуно другачијем систему, о потпуно другачијим, погледима, о потпуно другачијем народу, са изузетком Васојевића.И тај народ не смије вјештачки тјерати у Црногорце.Ако неће не морају.Српски и Босански нек уче, нек уз ЦГ заставу вију своје заставе и нека буду лојални грађани.

    Odluci sta hoces. Jel jesu nas narod ili nijesu? Sta su etnicki a sta su nacionalno sad jesu sad nijesu...
    За етнички, не знам.Нисам им бројао крвна зрнца...мада јесам примјетио да имају већи број плавих људи и да нису баш толико високи.
    Национално свакако нису.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Najbolje bi bilo da mi batalimo ovu konverzaciju jer ja vidim da tebi nije dobro brale. A i pomalo me plasis...
    Како год хоћеш...
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #557
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ovaj znak ruke sa tri prsta je religijski pozdrav?
    Hvala Lepo

  8. #558
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    nije vise Majo

    Dosadilo srbaljima da ih prozivaju sto koriste isti pozdrav kao katolici i ustaski biskupi pa su zadnje godinu ovo oficijelna tri prsta :

    One Ring to Rule them all...

  9. #559
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    ovaj znak ruke sa tri prsta je religijski pozdrav?
    Hvala Lepo
    Усташка Влада и Анте Павелић на заклетви:

    Last edited by BAR; 10-03-14 at 23:45.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #560
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    pa sta predstavlja to? religijski, nacionalisticki, partijski, sta? pobijedila su tri prsta u ivangradu?
    Hvala Lepo

  11. #561
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Усташка Влада и Анте Павелић на заклетви:


    http://www.czipm.org/triprsta.html
    zasto to nije zabranjeno kao i nacisticki pozdrav?
    Hvala Lepo

  12. #562
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    pa sta predstavlja to? religijski, nacionalisticki, psrtijski, sta? pobijedila su tri prsta u ivangradu?
    Hvala Lepo

    Za mene predstavlja samo jednu stvar trenutno. A to je pobjeda nad DPS masinerijom.
    Ne bojim se ni od srpske zastave ni od srpske manjine kao neki. Smatram da ih treba integrisati u drustvo i na taj nacin doci do gradjanskog jedinstva.
    Sto se manje budemo dijelili i klali na nacionalnoj osnovi to cemo se priblizavati gradjanskoj opciji.

    Budimo realni posle SRS, NS, DSS i ostalih eSova ne postoji full nacionalisticka srpska stranka, cak i ovaj nesretni Mandic pregrize jezik i okrece se gradjanskom centru...


    Last edited by Gandalf_White; 10-03-14 at 23:50.
    One Ring to Rule them all...

  13. #563
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Za mene predstavlja samo jednu stvar trenutno. A to je pobjeda na DPS masinerijom.
    Ne bojim se ni od srpske zastave ni od srpske manjine kao neki. Smatram da ih treba integrisati u drustvo i na taj nacin doci do gradjanskog jedinstva.
    ovo ponavljate kao mantru .. ne znam sto bi iko ikoga morao da integrise u drustvo, to je obaveza svakog pojedinca, bar u civilizovanim drzavama.. nesto ne znam otkud da je moja porodica manjina, i ko se toga sjetio da odlucuje ko je sta kao gradjanin cg? jel to da bi zaradili na tome?
    Sto se manje budemo dijelili i klali na nacionalnoj osnovi to cemo se priblizavati gradjanskoj opciji.
    a ko vas tjera da se dijelite? nacionalna osnova moze biti samo crnogorska akosmo drzavljani cg, a turisti sta god..
    Budimo realni posle SRS, NS, DSS i ostalih eSova ne postoji full nacionalisticka srpska stranka, cak i ovaj nesretni Mandic pregrize jezik i okrece se gradjanskom centru...
    full nacionalisticka? partije koje podsticu ovakve pozdrave, kretivnost sa nametanjem zastavama kleronacistickih namjera i nepriznatih u sadasnjoj cg itd?
    ne znam, ne mogu biti optimista zaista...
    Hvala Lepo

  14. #564
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tri prsta sa sve crnogorskim zastavama... pa se na kraju zalite da nema crnogorskih zastava

  15. #565
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    ovo ponavljate kao mantru .. ne znam sto bi iko ikoga morao da integrise u drustvo, to je obaveza svakog pojedinca, bar u civilizovanim drzavama.. nesto ne znam otkud da je moja porodica manjina, i ko se toga sjetio da odlucuje ko je sta kao gradjanin cg? jel to da bi zaradili na tome?

    a ko vas tjera da se dijelite? nacionalna osnova moze biti samo crnogorska akosmo drzavljani cg, a turisti sta god..

    full nacionalisticka? partije koje podsticu ovakve pozdrave, kretivnost sa nametanjem zastavama kleronacistickih namjera i nepriznatih u sadasnjoj cg itd?
    ne znam, ne mogu biti optimista zaista...
    Hvala Lepo

    Ljudi sami sebi lijepe naljepnice pripadnosti. Sami se stavljaju na strane. Clanovi Vase porodice mogu biti gradjani CG ukoliko se tako osjecaju ali su isto tako i pripadnici Sprskog naroda ili ukoliko se izglasa na skupstini Srpske nacionalne manjine.
    A ako je obaveza svakog pojedinca, ukoliko tom pojedincu nije dozvoljena integracija u drustvo od strane odredjene grupacije, sta taj pojedinac moze da uradi ?


    Mene ne tjera niko. Ali dokazite to gospodi Albancima, Bosnjacima, Srbima, Muslimanima i ostalim pripadnicima nacionalnih manjina. Dokazite im da su oni Crnogorci Posto bi to trebao da bude gradjanin Crne Gore zar ne ? Crnogorac?
    Last edited by Gandalf_White; 11-03-14 at 00:10.
    One Ring to Rule them all...

  16. #566
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Taxman View Post
    tri prsta sa sve crnogorskim zastavama... pa se na kraju zalite da nema crnogorskih zastava
    Мислим да није ЦГ застава у питању...или можда јесте...али из два дијела
    Last edited by BAR; 11-03-14 at 00:11.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #567
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci, krece priprema i borba za Podgoricu.
    Dobro im padose ovi triprstasi i trobojke, mislim da ce cijela Podgorica jedno 10dana prije izbora osvanuti sa 20000 plakata slavlja u Beranama i pricom o Podgorickoj skupstini, osamnaesta,... pakao!
    Odrastite, sazrite, pobogu! Svako normalan ko zeli promjene u ovoj drzavi bi trebao da maksimalno kulira ovu pricu, a vecina naroda to radi i zato ovi okrecu plocu... samo ce opet poceti sad da se fataju za rukav zvani `Beransko slavlje`.
    Намјерно Другачији...

  18. #568
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ljudi sami sebi lijepe naljepnice pripadnosti. Sami se stavljaju na strane. Clanovi tvoje porodice mogu biti gradjani CG ukoliko se tako osjecaju ali su isto tako i pripadnici Sprskog naroda ili ukoliko se izglasa na skupstini Srpske nacionalne manjine.
    A ako je obaveza svakog pojedinca, ukoliko tom pojedincu nije dozvoljena integracija u drustvu od strane odredjene grupacije, sta taj pojedinac moze da uradi ?


    Mene ne tjera niko. Ali dokazi to gospodi Albancima, Bosnjacima, Srbima, Muslimanima i ostalim pripadnicima nacionalnih manjina
    Moji su nacionalno crnogorci -drzavljani cg, a sta su kulturoloskim nasledjem, porijeklom i religijski nema veze sa politikom. ne znam otkud to da u cg nije dozvoljena integracija... ili se pod integracija podrazumijeva materijalna dobit od tog drustva, servirani idealni uslovi itd? pojedinac doprinosi drustvu i to je oblik integracije.
    Ta gospoda treba da svoje religijske i kulturoloske razlike njeguju u njihovim hramovima, muzejima, pozoristu, galerijama, kulturoloskim i religijskim institucijama,u svom domu itd...a ovo po ulici pod plastom politicke pobjede - plasi i prijeti.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-03-14 at 00:23.

  19. #569
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avitanretla View Post
    Znaci, krece priprema i borba za Podgoricu.
    Dobro im padose ovi triprstasi i trobojke, mislim da ce cijela Podgorica jedno 10dana prije izbora osvanuti sa 20000 plakata slavlja u Beranama i pricom o Podgorickoj skupstini, osamnaesta,... pakao!
    Odrastite, sazrite, pobogu! Svako normalan ko zeli promjene u ovoj drzavi bi trebao da maksimalno kulira ovu pricu, a vecina naroda to radi i zato ovi okrecu plocu... samo ce opet poceti sad da se fataju za rukav zvani `Beransko slavlje`.
    S obzirom da je SDP sad na stranu opozicije,a narodna stranka sa DPS mislim da nece vise se igrat na kartu 18-e itd...

  20. #570
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avitanretla View Post
    Znaci, krece priprema i borba za Podgoricu.
    Dobro im padose ovi triprstasi i trobojke, mislim da ce cijela Podgorica jedno 10dana prije izbora osvanuti sa 20000 plakata slavlja u Beranama i pricom o Podgorickoj skupstini, osamnaesta,... pakao!
    Odrastite, sazrite, pobogu! Svako normalan ko zeli promjene u ovoj drzavi bi trebao da maksimalno kulira ovu pricu, a vecina naroda to radi i zato ovi okrecu plocu... samo ce opet poceti sad da se fataju za rukav zvani `Beransko slavlje`.
    o ovome ja pricam, pobjeda bi bila potpuna da su imali sluha malo to smiriti ili ne daj boze ubaciti neku zvanicnu zastavu Crne Gore. drzave u kojim se i izbori odrzavaju.
    ovako su samo dali da pred izbore se nacinju neke teme koje su trebale davno biti pokopane, DF sama otvara DPSu povod da vrsi i dalje podjele.
    a da narod kulira tu pricu ne kulira, obrati paznju na komentare po internetu.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #571
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Kako SPAMUJETE LJUDI STO JE OVO
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  22. #572
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    pa sta predstavlja to? religijski, nacionalisticki, partijski, sta? pobijedila su tri prsta u ivangradu?Hvala Lepo
    3 u 1 Na ovim prostorima je inače religija=nacija=partija.
    In vino veritas

  23. #573
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kako SPAMUJETE LJUDI STO JE OVO
    Čemu nervoza i to vikanje? Iako si nas pozdravio do narednih izbora

  24. #574
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Mislim da Maja ima talenat da "rastoči" bitne stvari i usmjeri ih na one malo manje bitne (ili bitnije nekom drugom). Sada su to tri prsta, prije je bilo nešto drugo.
    Razlika je u tome što ona za svoj talenat uzima novac.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #575
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    u odnosu na 90-te kad je bilo vise komunista ateista nego nacional sovinista, ovo sad u Cg je .....
    zaista mi djeluje opasnije. Cuvajte se, od sebe...
    Hvala Lepo
    U vezi boldovanog....I jeste opasnije... Upravo to je (po meni) najveća šteta koju je za 25 godina DPS učinio, u mrtvoj trci sa mnogim štetama koje je ta partija Crnoj Gori nanijela... Nek im je od Boga prosto to što su tokom dvije decenije "đubrili" tlo da u CG naprasno "proklija" preko 25% nekakvih Srba (sa 9% koliko ih uistinu stvarno ima) no ono što im ja oprostiti ne mogu jeste što KONSTANTNO održavaju taj antagonizam trgujući sa državnim i nacionalnim interesima Crnogoraca. To što oni rade liči na nekog idiota koji se grije tako što vatru održava zalivajući je benzinom. Pa prije ili kasnije koncentracija će mu popustiti, naći će se ili preblizu toj vatri ili će doliti više benzina nego što bi s te udaljenosti smio. Ne žalim ja njih što će se opeći (uždili se da Bog da) no što će sve oko sebe kad tad zapaliti...
    Ja uopšte više nemam dilemu i sumnju oko toga da li će ovi Srbi (bili stvarni ili wannabe, nebitno) ohrabreni i ojačani ići da prepravljaju Crnu Goru i grade neku po svom liku. No,no,..they are coming..That's for sure...Vrh DPS-a je ostao u '90-im. Ti ljudi (ili neljudi, kako kome drago) uopšte ne pokazuju elementarne znake svijesti da su sve nacionalne, vjerske, kulturološke i dr. identitetske šavove toliko nabrali i nategli, da se mi po CG uglavnom sad samo po tome prepoznajemo...To je žalosno... I tu bolest nije moguće liječiti lako...A s tobom bolesti priča o građanskoj CG je samo opsjena. Mantra, privid, iluzija...I kao svaka iluzija u jedniom trenutku će nestati, a kad se to desi nek nam je Bog u pomoć svima...
    Kad bi sad neko došao i krenuo da tu štetu sanira (a takvog nema ni na horizontu, niti vjerujem da će nići brzo) pa njemu bi trebale decenije da Crnu Goru "umiri" od te pomame da spektar pojedinca zavisi od naglašenih nacionalnih i vjerskih diferencijacija i pripadnosti svakoraznim "torovima", tj., da pokuša da društvo integriše da nalikuje onom s početka '80-ih...
    Duh je pušten iz boce.... Srpsko nacionalno pitanje u CG nije riješeno. A između 2006. i 2008. moglo se riješiti s neviđenom lakoćom. Međutim falilo je državničke mudrosti ili nekom jednostavno nije bilo u interesu da to riješi. Ja mislim da se radi o oboje.
    Čim je SPC ostavljena netaknuta ja sam znao da će vrijeme raditi za Srbe, baš kao što i ateističkim bašibozucima u DPS-u i oko njega, ponavljam duže od deceniju da nema naroda ili države čiji stanovnici (veći dio njih) nemaju manje ili više izraženih duhovnih potreba. Ovi postkomunistički moroni oko DPS-a (i SDP-a bez razlike) krenuli su praviti Crnu Goru utemeljenu na ateizmu...Pa svako ko je imao imalo mozga ili obrazovanja znao je da to neće ići. U tome nijesu uspjeli ni komunisti na vrhuncu svoje moći, samo je propaganda stvarala privid da jesu...Čitao sam prije godinu-dvije feljtone o zidanju mauzoleja na Lovćenu (krajem '60-ih godina) i stepenu otpora koji je SPC pokazala (iako tada jedva živa i s puno udbaša u svojim redovima), a sve na čelu sa mitropolitom Danilom Dajkovićem. Zamislite samo kad su se zbog opstrukcija srpske Crkve radovi na mauzoleju, umjesto da traju 3 godine, otegli na preko 12. Nema što ta instalirana Crkva nije činila da onemogući gotovo svemoćunu vlast u tome da ukloni Njegoša iz Aleksandrove crkve i uredi taj prostor kako bi zaista bio dostojno mjesto hodočašća za svakog Crnogorca... Nevjerovatno zaista... Upravo taj tadašnji otpor SPC (tako snažan i odlučan) omeo je planove vlasti da se pravoslavna Crkva u CG osamostali odmah nakon one u Makedoniji...
    Pogledajte svaku uređenu zemlju Svijeta. Nema nijedne đe Crkva/e ili dr. vjerske zajednice ne zauzimaju značajno mjesto u tom društvu i životu tih građana. Diskretno funkcionišu, ali je uticaj snažan...Zašto? Zato što većina ljudi ima duhovne potrebe i dok god bude čovjek koračao ovom planetom to se neće promijeniti.
    Šta je DPS uradio? Prvo je toj Crkvi pomogao da stane na noge (1990-1997.), zatim ju je želio ignorisati (1997-2014.) a sad se odlučio podići je na pijedestal moralnih vrijednosti, istorijske i kulturne baštine Crnogoraca koja istima treba biti svjetionik! Nevjerovatno! Crkvu koja svoje jedino poslanje i misiju vidi u tome da zatre sve crnogorsko, a afirmiše sve srpsko!...Dokle ovo novo ludilo DPS-a ide viđeh prije neku veče...Nijesam se mogao načuditi kad na Dnevniku RTCG (i to u udarnom terminu!) voditeljka čita vijest kako pravoslavni vjernici (poručuje im SPC, a Rade Vojvodić poslušno prenosi) trebaju tog dana započeti uskršnji post (??!)... Stao sam, gledam...Ne vjerujem očima... I sam sam religiozan, ali podsjećati ljude na Dnevniku kad trebaju početi postiti nijesam vjerovao da ću doživjeti da vidim... Mislim da na TV Dnevniku to ne rade ni u Iranu... I sad treba da se čudimo što Srbi dižu glavu i što će je sve više dizati??!...Ma dajte ljudi...Uozbiljite se...
    Jedino što se može uraditi (ukoliko se žele preduprijediti sukobi u budućnosti nalik onima koje sada gledamo u Ukrajini) jeste da se otvori javna debata o položaju Srba i s predstavnicima tog dijela stanovništva pokuša dogovoriti ono što je moguće učiniti, pritom vodeći računa da se ne naruše nacionalni interesi Crnogoraca i drugih nesrpskih naroda, te ne ugrozi građanski koncept države...
    Ukoliko se takav javni dijalog nastaviti propuštati i svi budemo (kao DPS) gurali glavu u pijesak, apsolutno nikakvu dilemu nemam da će se u CG (prije ili kasnije) to pitanje otvoriti nasiljem, a nije nemoguće i u nekom geopolitičkom ili unutrašnjem ambijentu koji će nam znatno manje ići na ruku.
    I za kraj - mislim li da Srbi mogu srušiti Crnu Goru i podjarmiti Crnogorce?..Naravno da ne... Ali potencijal da Crnoj Gori polome i krila i noge (da nikud ne mrdne i nikad više ne poleti) itekako imaju.
    Last edited by El Re; 11-03-14 at 08:58.

Page 23 of 185 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori u Niksicu
    By dacho in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-12, 10:45
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •