View Poll Results: Za koga ćeš glasati?

Voters
143. You may not vote on this poll
  • DF - Miodrag Lekić

    30 20.98%
  • DPS - Slavoljub Stijepović

    15 10.49%
  • SNP - Aleksa Bečić

    8 5.59%
  • Evropsko Lice Podgorice(PCG i SDP) - Dr Dragan Bogojević

    46 32.17%
  • Ostali

    7 4.90%
  • Neću izaći na izbore

    37 25.87%
Page 80 of 185 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 4615

Thread: Lokalni Izbori - 2014

  1. #1976
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tema !!!!!!!
    Koga jos zulja himna, simboli..... ima tema na medicina "danas me nesto boli". Bez trolovanja teme jednom te istom pricom jer.......

  2. #1977
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Bogojević: NATO nije uslov, ali jeste poštovanje državnih simbola

    Komentari (0)A A A

    Nosilac liste SDP-a i Pozitivne na izborima u Podgorici Dragan Bogojevićporučio je da NATO integracije neće biti uslov te koalicije za postizbornu saradnju sa opozicijom na lokalnom nivou, ali da će insistirati na poštovanju državnih simbola, naročito himne. Bogojević je gostujući u emisiji "Načisto" na TV Vijesti kazao da je ubijeđen da će njegova koalicija biti stožer vlasti u Glavnom gradu.
    Dragan Bogojević


    “Da budem potpuno jasan. Ukoliko neko misli da će dajući glas nama, mi pohrliti u naručje DPS-a grdno se vara. Neka odmah da glas DPS-u. Isto tako, ako neko misli da će dajući glas našoj koaliciji istovremeno to odmah značiti da ćemo poletjeti u naručje DF-a grdno se vara. Neka odmah da glas DF-u”, kazao je Bogojević.
    On je uvjeren da će njegova koalicija biti stožer vlasti u Podgorici.
    “U to ne sumnjamo. Naša ideja je da svi koji hoće sa nama, moraju da se priklone nama, a ne mi njima. To je nešto od čega mi nećemo odstupiti. O modalitetima manjinskih podrški sada ne želim da govorim”, kazao je Bogojević.
    Na lokalnom nivou, dodaje on, NATO integracije neće biti uslov za postizbornu saradnju sa opozicijom, ali hoće poštovanje državnih simbola.
    “U svakom lokalnom parlamentu se intonira crnogorska himna. Mislim da o tim stvarima vise ne treba da razmišljamo. Neka Andrija Mandić stane kao svijeća kada se intonira crnogorska himna. Voli li on da sluša dvije zadnje strofe, to me prosto ne zanima. Time pokazujemo da poštujemo Ustav Crne Gore", kazao je Bogojević.




    Hari zulja himna sve ne samo nas ovdje
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #1978
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    “U svakom lokalnom parlamentu se intonira crnogorska himna. Mislim da o tim stvarima vise ne treba da razmišljamo. Neka Andrija Mandić stane kao svijeća kada se intonira crnogorska himna. Voli li on da sluša dvije zadnje strofe, to me prosto ne zanima. Time pokazujemo da poštujemo Ustav Crne Gore", kazao je Bogojević.



    Kakav GOSPODIN !
    One Ring to Rule them all...

  4. #1979
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve ovo što je Bogojević izjavio je i ovdje napisano X puta, ali ''nema većeg slijepca od onog koji ne želi da vidi''.

    Sada će mu i za ovo naći 1001 zamjerku, ovi što ''ne glasaju'', ''ne podržavaju ni jednu partiju'', itd... A ovdje su sa jasnim zaduženjima.

  5. #1980
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pusti price o zaduzenjima jer će ispasti da si i ti zaduzen za propagandu.
    Svaka cas za obećanja samo sto sa obećenjima nije problem već sa ostvarenjem obećanja. Posto je napisano X puta ajde nam reci sta to znaci "bićemo stozer vlasti"?
    - Mi vladamo i samo u obzir dolazi nasa manjinska vlast.
    - Mi smo tu i mozemo sa svakim trgovati pa ko "da" vise.

  6. #1981
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    vjerovatno računaju na to da vlast neće moći da se pravi bez njih osim ako se DPS i DF ne dogovore da budu u koaliciji što uopšte ne bih isključio, to im daje prostora za manevrisanje s tim što će u slučaju prevelikih zahtjeva DPS opet aktivirati nekog spavača kao u NK i tako u krug...
    She is only here to annoy herself!

  7. #1982
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Evo danas dobih nove procjene sa terena i ankete o predvidjanjima rezultata izbora u PG..
    necu stavit rezultate ovdje jer bi odma rekli kako je to fingirana prognoza u cilju propagande, da ocu komplekse da vam nabijam i cuda
    svakako je procjena i anketa bila za unutrasnje potrebe partije ne bi vam se svidjela svakako
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  8. #1983
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Te ankete je radila agencija iz Pari Sen Zhermena pretpostavljam
    One Ring to Rule them all...

  9. #1984
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pusti price o zaduzenjima jer će ispasti da si i ti zaduzen za propagandu.
    Svaka cas za obećanja samo sto sa obećenjima nije problem već sa ostvarenjem obećanja. Posto je napisano X puta ajde nam reci sta to znaci "bićemo stozer vlasti"?
    - Mi vladamo i samo u obzir dolazi nasa manjinska vlast.
    - Mi smo tu i mozemo sa svakim trgovati pa ko "da" vise.
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    vjerovatno računaju na to da vlast neće moći da se pravi bez njih osim ako se DPS i DF ne dogovore da budu u koaliciji što uopšte ne bih isključio, to im daje prostora za manevrisanje s tim što će u slučaju prevelikih zahtjeva DPS opet aktivirati nekog spavača kao u NK i tako u krug...
    Sve je tako jednostavno, samo treba logicki pristupiti...

    Jesu li puna usta svima price da se smijeni DPS? Jeste. OK.
    Je li neprimjereno da ovakav DF dodje na vlast? Jeste.
    Jesu li DF-u puna usta price da ce podrzati svakoga samo da se smijeni DPS? Itekako.

    Imamo li opciju? Naravno da imamo. Imamo najcistiju i najbolju ponudu u skorijoj istoriji CG politicke scene.

    Ja vjerujem da Podgorica ima i dovoljan % zdravorazumskih biraca koji ce podrsku dati Koaliciji SDP PCG, a ne "Pari Sen Zermen" drugarima i ostalim.

    Koalicije se inace prave poslije izbora i taj presing vam je apsurdan.

    Eto, ukratko, Bogojevic gradonacelnik i prijatno. Ako ne, novi izbori i tako.

    p.s. I nemam ja ovdje nikakva zaduzenja, nego komentarisem kao svi ostali.


    Sent by iPhone using Tapatalk

  10. #1985
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Evo danas dobih nove procjene sa terena i ankete o predvidjanjima rezultata izbora u PG..
    necu stavit rezultate ovdje jer bi odma rekli kako je to fingirana prognoza u cilju propagande, da ocu komplekse da vam nabijam i cuda
    svakako je procjena i anketa bila za unutrasnje potrebe partije ne bi vam se svidjela svakako
    Postavi lucke, smjesnije stvari se ovdje postavljaju, nece ti niko zamjeriti.

    Taman i da vidimo 26. koliko su vam vjerodostojne ankete.


    Sent by iPhone using Tapatalk

  11. #1986
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle računica ide:

    1. SDP će definitivno biti dio vlasti
    2. U koaliciju se ne može sa DF-om iz već utvrđenih razloga
    3. DPS je puno zgriješio u prošlosti
    4. DPS mora da se promijeni da bi mogao sa SDP-om.
    5. Jedina konstanta u cijeloj računici je da će SDP definitivno biti u vlasti

    Saldo
    ------------------------------------------------------

    Nakon izbora, koalicija SDP i DPS formira vlast.

    Pitanje ? Što se promijenilo ?

    Pa to, što je DPS izgleda dosegao taj nivo političke vještine ( i na tome im svaka čast), da će ovaj put ne samo da ostanu na vlast još 5 godina, nego će i dobrih 2/3 građana da to zdušno podrži. Ovo je prvi put da vlada opšta histerija i oduševljenje, odobravanje, totalna pozitiva, na to što ćemo opet da imamo staru vlast. SDP-ovci i ostale buve iz državnih organa super srećne, DPS srećan i presrećan, svi profiteri Podgorice nemaju o čemu da brinu, državotvorno geopolitičko gumno srećno, pa ovo je stvarno par ekselans demokratija i volja naroda na djelu.

    Stvarno, sad bez zezanja, priznajem da je Crna Gora stvarno postala jedno demokratsko društvo, i priznajem da je sad vlast stvarno u rukama naroda. Nigdje do sad nisam sreo takvo saglasje vlastodržaca i građana, da se poklapa real-politika i mentalno i duhovno biće glasača.

    Za svaku pohvalu. E sad, da mi samo oće neko dat vizu.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  12. #1987
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    znaci po tebi su utvrdjeni razlozi to da DF ni po koju cijenu ne zeli da ispostuje ono sto od njih SDP+ trazi.
    znaci nije im toliko stalo do smjene DPSa koliko im je stalo da ne odslusaju himnu???
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #1988
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvih političkih analitičara ovdje obitava, nedao Bog da vas New York Times ili slična novina primijeti. Zime imalo za te ljude više ne bi.

  14. #1989
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    znaci po tebi su utvrdjeni razlozi to da DF ni po koju cijenu ne zeli da ispostuje ono sto od njih SDP+ trazi.
    znaci nije im toliko stalo do smjene DPSa koliko im je stalo da ne odslusaju himnu???
    Čekaj, zar ima išta problematično u mojoj izjavi ? Ja sam samo ustanovio da sad u CG postoji objektivna većina. Niko tu ništa nikome ne mora više ništa da traži.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  15. #1990
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što je ovo zatišje sa komentarima podržavalaca SDPCG nakon intervjua Bogojevića kod Komnenića?

    @11/11/11, je li opet briljirao... http://www.forum.cdm.me/showthread.p...34#post3700834


    @Gandalf, sad si me opet zbunio. Prvo ovo:

    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...49#post3716049

    ...pa onda ovo:

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Da promjena prebivalista je u pitanju. Iako vise ne zivim u PG imam tamo pravo glasa
    Ne živiš više u PG, ali i dalje imaš pravo glasa u PG, a glasao si na lokalnim u NK? Baš me zanima kako to -i NK i PG? Ili mi je nešto promaklo? Ili super brzo mijenjaš prebivališta -imao si pravo glasa (samo) u NK, pa si glasao tamo na lokalnim, pa se preselio u PG, pa dobio pravo glasa u PG (a naravno istovremeno izgubio u NK), pa se odselio iz PG...?

  16. #1991
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja sad gledam intervju g. Bogojevica na TV Vijesti...
    Olala sto ima o cemu da se pise...

    Hvala Lepo

  17. #1992
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Što je ovo zatišje sa komentarima podržavalaca SDPCG nakon intervjua Bogojevića kod Komnenića?

    @11/11/11, je li opet briljirao... http://www.forum.cdm.me/showthread.p...34#post3700834


    @Gandalf, sad si me opet zbunio. Prvo ovo:

    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...49#post3716049

    ...pa onda ovo:



    Ne živiš više u PG, ali i dalje imaš pravo glasa u PG, a glasao si na lokalnim u NK? Baš me zanima kako to -i NK i PG? Ili mi je nešto promaklo? Ili super brzo mijenjaš prebivališta -imao si pravo glasa (samo) u NK, pa si glasao tamo na lokalnim, pa se preselio u PG, pa dobio pravo glasa u PG (a naravno istovremeno izgubio u NK), pa se odselio iz PG...?
    Najlaganije Odjavio se u nk prijavio se u pg i tamo dobio pravo glasa. Odselio se iz PG ali ne mijenjam prebivaliste jer ne zelim da glasam dje sad zivim nego u pg prosto kao pasulj.
    One Ring to Rule them all...

  18. #1993
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Prvi utisak.. g. Bogojevic je posijedio dosta od onog prvog intervjua...
    Drugo.. Kad govoori o principima, vladavini prava, nestranackim licnostima, o zaposljavanju strucnjaka u "institucijama gdje je to potrebno" (kao da strucnost nije bitna za sve institucije), idealistickom stavovima o CG, tad je jedna licnost, a kad govori o mogucim postizbornim koalicijama, tad doslovno kaze "sve moze" ali o tome posle...
    Sta govori time...
    Govori da hoce glasove ljudi na nevidjeno, da budu "casceni" da raspolazu s njima kako hoce tj. bez ikakve odgovornosti prema tim glasacima, pa ce oni odlucivati naknadno sta ce i s kim ce kako njima pase/odgovara, tj. ko njima - vrhu koalicije ko najvise ponudi.
    Finansijski bi to znacilo "hocemo partnere akcionere koji ce nam na pricu dati glasove, mogucnost, kapital, a mi bez ikakvog osjecaja dugz/duznosti prema njima, raspolagacemo kapitalom itd u uniji skim hocemo i kako hocemo - ko nece tako neka svoj glas da drugima." Bas demokratski i nesto "drugaciji treci put"...
    Slatko bas...
    A tek prica o autoputu i to lik prof francuskog jezika ili sta vec, koji kaze da strucni treba da odlucuju o strukama - "CG to ne treba, skupo je i dugo ce da se to radi". Pa procitao nesto o hrvatskom autoputu pa na osnovu toga nesto on shvatio i odlucio.. Majko moja CG je jedina drzava u Evropi bez 1 cm autoputa (pored Moldavije valjda)..
    4 god mu je dug period.. Prvo to psiholoski znaci nesto.. Drugo ima otpor prema svemu novom u sta treba da se ulaze i da se zagrize "metak".. Parkici, partkici i parkici.. Auh..Tako "mlad" covjek (u odnosu na g. Mugosu), a tako sputan bez iole harizme i pozitivnosti da se nesto osavremeni a da nije klupica u parku.. G. Mugosa je onda zaista bio cak "vizionar" i poletan sa svojim godinama, kad ovaj covjek ovako nema viziju sta znaci rad, vrijeme i ulog. Uplasen od promjena i izgradnje totalno..
    Steta...



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 02-05-14 at 00:29.

  19. #1994
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Divno Gandalfe što si ovđe dao djelove iz ustava CG đe se pominju državni simboli (zbog insistiranja SDP-a na priči o poštovanju državnih simbola) i što si citirao Bogojevića koji kaže da se mora poštovati ustav da bi se bilo sa njima u koaliciji.
    U tom ustavu takođe piše i o pravima čovjeka, vladavini prava, ravnopravnosti građana itd. Bogojević i sam pomenu neke stvari koje je režim radio a nisu u skladu sa zakonom/ustavom (korupcija, protekcija i još neke karakteristike bahatog režima), pa me čudi kako to da SDP nije principijelan sa svojim VRIJEDNOSNIM VRIJEDNOSTIMA i u slučaju nepoštovanja ustava/zakona od strane DPS-a, tj. kako može zajedno sa takvima ...i to već 15 godina. Đe su tu principi o (ne)poštovanju ustava -zašto za jedne važi a za DPS ne važi ...zašto sa jednima SDP neće zbog nepoštovanja ustava a sa drugima oće i ako ti drugi takođe ne poštuju ustav?
    Istini za volju, pokuša malo Bogojević da to opravda riječima da je to "zbog viših ciljeva". Kojih viših ciljeva? ...E tu onda slijedi vrćenje u krug i magla priča.

    I još nešto:
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    na osnovu klipova kao gore gdje se na slavi pjeva "Spremte se spremte" mozemo zakljuciti koliko duboko su u primitivizam ogrezli ovi sledbenici cetnicke ideologije.
    Postaje mi dosadno ponavljati, ali niko od podržavalaca SDP-a ne komentariše kako to da je SDP sa takvim primitivcima (onim istim sa snimka, lično i personalno) oformio koalicionu vlast 1998. godine?

    I prvi i drugi slučaj koji pominjem u ovom postu imaju jednu zajedničku notu, a miriše mi da upravo u toj noti leži odgovor/razlog na oba moja pitanja iz ovog posta -a ta nota je (UGODNA) POZICIJA SDP-a U VLASTI, tj. činjenica da SDP-u sve ono ne smeta kad su zajedno u vlasti ...i četnici i kršenje zakona mogu biti prihvatljivi (samo) ako ne remete njihovu vlast.

  20. #1995
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve pomenute izjave Bogojevića su zapravo ulazak u međuprostor. Pokušaj da se pokupe glasovi onih koji nisu saglasni ni sa DPS ni sa DF pristupom. Tako npr. izjava da NATO nije prioritet, već pjevanje himne, pokušava da uzme glasove onih koji su protiv NATO, ali su za nezavisnost i/li protiv prosrpskih partija. Takvi ne bi imali za koga da glasaju, ovako imaju. Izjava za autoput takođe. To su zapravo glasovi potencijalnih apstinenata, kojima je nezavisnost ključna, ali se oko drugih krupnih stvari ne slažu sa DPS. Takvih je veoma malo i teško je vjerovati da će neko pojuriti da glasa zbog toga da se ne gradi autoput ili da se sačeka sa NATO. Mnogo je jača pozicija onih koji su za jedno i drugo, a to je DPS. Ta pitanja su više interesantna prosrpskoj populaciji, odnosno onima koji u bliskoj vezi sa Srbima i Srbijom vide prosperitet. Autoput je prije svega povezivanje sa Srbijom a mnogo je onih kojima je ta veza značajna, posebno iz ekonomskih razloga, pa stoga glasati za DPS ima smisla, jer on pokreće taj projekat. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #1996
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Rezultat izbora će biti da će SDP ponovo dobiti Biblioteku i Dom omladine i par sekretarijata-doduše sve će to ovoga puta dijeliti sa pozitivnom.
    Prije izbora uspjeli su da sklone Mugošu što nije mali rezultat po meni.
    Ipak moja predviđanja su,a evo viđećemo Bože zdravlja da oba SDP-a zajedno neće prebačiti 10 % glasova.
    Ne znam generalno koliko ima birača u Podgorici a viđećemo i izlaznost.

    Za Gandalfa ne brinem on je čarobnjak pa može stić da glasa i kod nas i u Nišić a bogomi i još na par mjesta jer borba za Crnu Goru ne dozvoljava plandovanje

  22. #1997
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default



    Rušenja države neće biti, optužbe na račun SDP-a i Pozitivne apsurdne
    Komentarišući Đukanovićeve strijepnje za državnost Crne Gore koja će, kako je rekao, biti testirana na dolazećim izborima, Bogojević je kazao da da Crna Gora treba najmanje da strijepi upravo od koalicije SDP-a i Pozitivne.
    "Prosto ne vidim nijedan način da u bilo kom smislu može doći do takvog scenarija da naša koalicija, koju sa ponosom predvodim, može doći u situaciju da na bilo koji način dovede Crnu Goru u stanje destabilizacije"
    "Najveću opasnost po Crnu Goru vidim u scenarijima, koji sa jedne strane mogu dolaziti od nedovoljnog otklona nekih politika od prošlosti, i sa druge strane potiču od onoga što danas krasi jedan dio političkog miljea Crne Gore, a to je korupcija, nepotizam, klijentelizam..."
    Na pitanje šta misli o tome da je upravo SDP imao veliku ulogu u vlasti koja obiluje nabrojanim osobinama, kandidat SDP-a i Pozitivne je kazao da su do sada mišljenje o tome građani davali na izborima.
    DPS je diktat-partija
    Osvrnuvši se na politiku DPS-a, kako lokalnu, tako i na onu na državnom nivou, Bogojević je upozorio na brojne štetne prakse.
    "DPS je diktat partija koja favorizuje izvjesni sistem poslušnika ljudi koji apsolutno nemaju potrebe da razmišljaju svojom glavom
    Kako partija kaže - tako će i biti, i sve je u redu. To mora da se promijeni".
    Takvu političku logiku, kazao je Bogojević, vidi kao jednu od najvećih opasnosti po budućnost crnogorske države i razvoja Podgorice.
    "Oni su uspjeli da takvim ponašanjem obesmisle svako iskreno i časno rodoljublje pojedinaca koji zaista iskreno vole ovu državu, koji iskreno vole zastavu Crne Gore, koji nemaju problema da ustanu na himnu Crne Gore."
    U politici uvijek postoje viši interesi
    Upitan da prokomentariše principijelnost politike SDP-a kroz prizmu ponašanja na lokalnom i državnom nivou, Bogojević je rekao da motive za takvo političko djelovanje treba tražiti u "višim interesima".
    "Ukoliko je SDP odlučio da na državnom nivou ostane na vlasti sa DPS-om, onda je za to imao svoje dobre i valjane razloge, uporno pokušavajući da bude opozocija na vlasti.
    Građani, svakako, ne bi trebali zbog te dvojne uloge SDP-a sumnjati u ono što ja pričam", kazao je Bogojević.
    Autoput možda i nije potreban Crnoj Gori
    "Ja bih se više zalagao za takozvane brze ceste, jer mislim da je to jeftinija opcija, lakša za održavanje i mnogo manje bi koštalo poreske obveznike".
    "Crnoj Gori je u ovom trenutku mnogo bitnije da ima odlične puteve, u dvije ili tri trake, dobro sređene i održavane", prokomentarisao je Bogojević najavljene radove, priznajući da je skeptičan po pitanju ovog projekta.
    Politika "traćeg puta"
    Poredeći logiku "trećeg puta", politiku Pozitivne u Nikšiću sa politikom koji sada propagira koalicija Pozitivne i SDP-a, Bogojević je ocijenio da se radi o sličnim, ali i suštinski različitim putevima.
    "Ova politika tek treba da da svoj rezultat".
    "Upravo na primjeru Nikšića se najbolje pokazuje da ukoliko nijeste dosljedni do kraja, nakon izbora, onda vaša politička logika nije dobra"
    Na opasku voditelja da tom logikom ni kolege iz opozicije, a ni oni stranke na vlasti, ne zadovoljavaju minimum kriterujuma za bilo kakvu saradnju, Bogojević je kazao da se stvari previše gledaju crno-bijelo.
    "Mi ne želimo da odstupimo od onoga za šta se zalažemo. Ukoliko ne uspijemo da formiramo novu vlast u Podgorici biće novi izbori".
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #1998
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Divno Gandalfe što si ovđe dao djelove iz ustava CG đe se pominju državni simboli (zbog insistiranja SDP-a na priči o poštovanju državnih simbola) i što si citirao Bogojevića koji kaže da se mora poštovati ustav da bi se bilo sa njima u koaliciji.
    U tom ustavu takođe piše i o pravima čovjeka, vladavini prava, ravnopravnosti građana itd. Bogojević i sam pomenu neke stvari koje je režim radio a nisu u skladu sa zakonom/ustavom (korupcija, protekcija i još neke karakteristike bahatog režima), pa me čudi kako to da SDP nije principijelan sa svojim VRIJEDNOSNIM VRIJEDNOSTIMA i u slučaju nepoštovanja ustava/zakona od strane DPS-a, tj. kako može zajedno sa takvima ...i to već 15 godina. Đe su tu principi o (ne)poštovanju ustava -zašto za jedne važi a za DPS ne važi ...zašto sa jednima SDP neće zbog nepoštovanja ustava a sa drugima oće i ako ti drugi takođe ne poštuju ustav?
    Istini za volju, pokuša malo Bogojević da to opravda riječima da je to "zbog viših ciljeva". Kojih viših ciljeva? ...E tu onda slijedi vrćenje u krug i magla priča.

    I još nešto:Postaje mi dosadno ponavljati, ali niko od podržavalaca SDP-a ne komentariše kako to da je SDP sa takvim primitivcima (onim istim sa snimka, lično i personalno) oformio koalicionu vlast 1998. godine?

    I prvi i drugi slučaj koji pominjem u ovom postu imaju jednu zajedničku notu, a miriše mi da upravo u toj noti leži odgovor/razlog na oba moja pitanja iz ovog posta -a ta nota je (UGODNA) POZICIJA SDP-a U VLASTI, tj. činjenica da SDP-u sve ono ne smeta kad su zajedno u vlasti ...i četnici i kršenje zakona mogu biti prihvatljivi (samo) ako ne remete njihovu vlast.
    Zbog cega uopste ti postavljas pitanja ako ne citas ono sto je vec napisano. Bicu ljubazan pa cu ti ponoviti jos jednom :

    - DPS je 2001-03 presaltao svoju pro Slobodan Milosevic pricu i od Srpske partije postala Crnogorska

    - LSCG i SCG 90ih - 2003 bile jedine CG partije

    - DPS 2003 prozdire kombinovane programe SDP/LSCG i preko noci postaje CG partija

    - U CG 90 - '14 pokreti SS odreda pokusavaju da od CG naprave Srpsku Spartu


    Jedini nacin za ocuvanje nezavisnosti bila je koalicija sa DPS-om. SDP je izabrao manje zlo. Isto tako ti sjutra da umires izabrao bi da umres od srcanog udara a ne od kancera jedno 20 godina.

    Da ti ponovim jos jednom - jer ponavljanje je majka mudrosti. Stiglo je vrijeme kada konacno u prvi plan moze da dodje gradjanska opcija. Licno ja vjerujem svaki normalan glasac SDP-a za ove izbore podrzace koaliciju sa bilo kim samo da se SDP-u da SVE.
    E sada cemo vidjeti sta je srbovima prioritet, potenciranje retardirane kontra drzavne kontra ustavne price ili preuzimanje vlasti.


    @kurogane


    Odlicna predvidjanja od nekog ko ni ne zna koliko PG ima biraca.
    Imam vezu na Fakultetu politickih nauka, ako hocete i ti i Hop i par ostalih da vam zavrsim diplomu bili biste strasni Analiticari. Bes L ic vam nije ravan
    Last edited by Gandalf_White; 02-05-14 at 08:01.
    One Ring to Rule them all...

  24. #1999
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    A kako ću znat koliko ih ima kad evo ti na 3 mjesta glasaš?
    To je bila jutarnja šala-toliko svako umije kliknuti na google pa naći broj ali ajd ga ti utvrdi tačno kad je prepun čarobnjaka kao što si ti!

  25. #2000
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    A kako ću znat koliko ih ima kad evo ti na 3 mjesta glasaš?
    To je bila jutarnja šala-toliko svako umije kliknuti na google pa naći broj ali ajd ga ti utvrdi tačno kad je prepun čarobnjaka kao što si ti!

    Da bi lice bilo upisano u birački spisak Glavnog grada mora ispunjavati zakonski uslov u pogledu prebivališta na teritoriji Crne Gore u trajanju od 24 mjeseca neprekidno i 12 mjeseci neprekidno na teritoriji Glavnog grada (Zakon o izboru odbornika i poslanika «Sl.list RCG», br.4/98, 5/98, 17/98, 14/00, 18/00, 9/01, «SRJ» 09/01, 41/02, 46/02, 45/04, 48/06, 56/06 i 46/11).

    A sto se tice drugog:

    Podgorica ima - 142.417 birača
    Mislim da si pobrkao loncice.

    Broj stanovnika je jedno - broj glasaca je drugo

    Glasaci su oni upisani u biracki spisak tako da je taj broj lako provjeriti
    One Ring to Rule them all...

Page 80 of 185 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori u Niksicu
    By dacho in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-12, 10:45
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •