View Poll Results: Za koga ćeš glasati?

Voters
143. You may not vote on this poll
  • DF - Miodrag Lekić

    30 20.98%
  • DPS - Slavoljub Stijepović

    15 10.49%
  • SNP - Aleksa Bečić

    8 5.59%
  • Evropsko Lice Podgorice(PCG i SDP) - Dr Dragan Bogojević

    46 32.17%
  • Ostali

    7 4.90%
  • Neću izaći na izbore

    37 25.87%
Page 106 of 185 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116156 ... LastLast
Results 2,626 to 2,650 of 4615

Thread: Lokalni Izbori - 2014

  1. #2626
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    prije 25 godina je podgorica bila selo prakticno i pod vlascu DPS-a i Mugose Podogorica je postala moderan evropski grad... to priznaju i najveci opozicionari.
    a u tvom slucaju ostrascenost, poremecaj neki ko zna sto je u pitanju...
    e da i mozes li molim te objasnit sto podrazumijevas pod moderan evropski grad? a bilo ko drugi iole sposoban bi isto to uradio, pod uslovom da nije poklonio ko zna koliko stanova i kome...a koliko ih ima na sebe to samo bog zna...

  2. #2627
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,765
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    4,484
    Thanked in
    1,721 Posts

    Default

    Da se osvrnem na zadnjih 25 godina razvoja Podgorice... Praštajte na malo dužem postu.

    Gotovo sav razvoj se desio u preiodu 2000-2010. Za grad su devedesete bile propadanje i stagnacija, a zadnjih par godina se isto ništa bitno ne radi.

    Od devedesetih na ovamo su pocrkale fabrike (Radoje Dakić, Titeks, KAP propada, Podgorička mljekara, itd.). Međutim ovo je više zasluga vlasti na državnom nivou.

    Podgorica je sa 117 hiljada stanovnika 1991. porasla na 156 hiljada 2011.

    U Maslinama, Zlatici, Murtovini, Zagoriču, Koniku i Starom Aeorodromu na mjestima gdje je uglavnom bila livada su nikla ogromna naselja. Ona su građena potpuno neplanski, nasumice, kako je kome dunulo kuću da podiže. Nije bilo nikakvih standarda, regulisanja i kriterijuma. Ljudi su praktično u gradu pravili kuće kakve su htjeli. Na stranu što je većina tih kuća ružna nego dobar dio nije ni dovršen. O tome da je ogroman dio tih objekata bespravno izgrađen ne treba trošiti riječi.

    Evo na šta liči stari aerodrom:


    Grad koji bi želio da se kiti riječima kao što su "evropski" i "metropola" ovakve stvari nije sebi smio da dozvoli. Nije grad samo centar(a i centar je ruglo, doćićemo do toga) već se mora voditi računa jednako i o širem jezgru grada kao i o predgrađima.

    U normalnim gradovima predgrađa izgledaju ovako:


    Za stari aerodrom je ovako nešto bilo u planu ali smo dobili mješavinu stambenih zgrada i straćara.

    Krajem 80-tih je za Malo Brdo planirano da bude elitna lokacija - potpuno sređeno sa luksuznim kućama i vilama. Sa njega se inače pruža najljepši pogled na grad.
    Malo Brdo je poptuno devastirano nakaradnom i nelegalnom gradnjom.

    I sad izgleda ovako(na ovoj slici još i nije toliko loše):


    Što se zelenila tiče o njemu se koliko toliko vodi računa duž Bulevara Sv. Petra, kvarta Vektre i Univerizeta. U ostalim djelovima grada ne, već možete svuđe nađate blato i zaraslu travu. O predgrađima ni govora.

    U Podgorici ovoga nema. U sređenim gradovima je ovo normalno:


    U dvorištu nove profesorske zgrade po projektu je trebao da bude park sa zelenilom a ispod njega podzemna garaža kao aprking prostor za buduće stanare. Od parka i podzemne garaže nema ništa. Umjesto toga smo dobili ogromni asfaltni parking:




    Fasade zgrada propadaju jer ih niko ne održava.
    Ljudi pregrađuju balkone, proširuju stanove, mijenjaju fasade na zgradama kako im dune bez ikakvih problema tako da imamo dosta ovakvih pojava:


    Cenar grada koji je trebao da se obnovi u nekom duhu stare Podgorice i Mirkove varoši je isto upropašten. U Hercegovačkoj je napravljena gomila staklenih poslovnih zgradica kojima tu sigurno nije mjesto.
    Pored toga, nije regulisana spratnost nego je svako radio kako mu dune tako da imamo šetanja po visini tipa: P, P+2, P, P, P+5, P+1...

    Evo kako to izgleda:








    Pogledajte na šta liči ovo gore. Pa se iščuđavajte što neki stranac kaže za Podgoricu da je rupa.

    Za vrijeme Mugijeve vladavine takođe su izgrađene južna i sjeverna tribina stadiona ali tako da se sa gornjeg tribina ne vide dobro golovi, a u donjem dijelu se dobar dio mjesta nalazi iza stubova. Istočne tribine ima samo u obećanjima.
    Prvi put je najavljena 2008. godine i to da će bit gotova za utakmicu Crna Gora - Italija marta 2009. Od tada je prošlo 5 godina.


    Željeznička stanica:


    Od 5 bazena naravno nema ništa.
    Od Hotela Bolići isto nema ništa.
    Za projekat "Milenijum City" su uspjeli da otjeraju kompaniju Trigranit koja je bila zaintresovana ali im je ako se dobro sjećam traženo 1000 eura po kvadratu za zemljište.


    Srušen je Kino Kultura prema čemu sam iskren da budem indiferentan. Svega 2 puta sam tamo gledao film. Kino ne bi bio ugašen i srušen da su ovi što su kukali za njim išli u njega. Ni sa arhitektonskog stanovišta ne predstavlja ništa posebno.
    Međutim, srušen je pod izgovorom da treba na njegovom mjestu da se pravi dječije pozorište. Od toga pozorišta naravno nema ništa.

    Još jedan promašaj je podzemni prolaz od Rimskog trga prema hramu na koji je bačeno 1,200,000 eura a skoro ga niko ne koristi. I lijevo i desno od prolaza na 80 metara se nalaze pješački prelazi.

    Na Zabjelu(između ulice Ilije Plamenca, Ljubovića i groblja) i u naselju "Prvi maj"(od Krivog mosta do Delte) su izgrađeni kvartovi koji opet nisu pratili urbanističke planove. Tu su zbijene manje zgrade koje su građevinari pravili da izmuzu pare bez ikakvog obzira prema izgledu grada i budućim stanarima.

    Mugoša je imao tu sreću da dođe na čelo grada otprilike u vrijeme pada Miloševića, kad su sa nas skinute sankcije i da smo konačno počeli da se vadimo iz g**ana. Kada su krenule domaće i strane investicije, dobijanje nezavisnosti i građevinski bum.
    Svako ko bi došao na to mjesto bi bi imao iste ili bolje rezultate.

    Union Bridge je finansirala Evropska Unija. Moskovski most nam je uradila Moskva.

    Jedini značajni projekti koje je opština izvela i za koje zaslužuju priznanje su gradski bulevari, most Milenijum, Novi most(most preko turskog kupatila), i takozvana mini-zaobilaznica(koja zapravo prolazi kroz grad, ali ajde - makar saobraćaj ne ide kroz sami centar kao ranije) sa bulevarom od Zlatice do Aerodroma. (i koja je prema obećanjima trebala da bude gotova 2008. a zapravo je završena 2011.)

    Međutim daleko da je ovo od nekakvog spektakularnog uspjeha. Podgorica se razvila više zahvaljujući povoljnim okolnostima nego sposobnoj vlasti.
    Last edited by ASC; 11-05-14 at 20:58.

  3. #2628
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da li neko zna Hoce li biti ikakvih duela na TV izmedju Kandidata za Gradonacelnika?

    offtopic

    ASC ,SVAKA CAST NA OVOM POSTU,Slikama i objasnjenjima! Sad me zanima kako ce forumski strucnjaci i znalci diskreditovati ovaj tvoj post,tj STA CE NAVESTI KAO KONTRA ARGUMENT,Jer ipak,mislim da si najvise usao(La O.o) u sustinu problema ,i predstavio sve crno na bijelo! Jos jednom BRAVO!
    :applause::applause::applause:

  4. #2629
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by XoloGRaM View Post
    Da li neko zna Hoce li biti ikakvih duela na TV izmedju Kandidata za Gradonacelnika?

    offtopic

    ASC ,SVAKA CAST NA OVOM POSTU,Slikama i objasnjenjima! Sad me zanima kako ce forumski strucnjaci i znalci diskreditovati ovaj tvoj post,tj STA CE NAVESTI KAO KONTRA ARGUMENT,Jer ipak,mislim da si najvise usao(La O.o) u sustinu problema ,i predstavio sve crno na bijelo! Jos jednom BRAVO!
    :applause::applause::applause:
    22.05 kod petra komnenica

  5. #2630
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Evo da se pridružim gospodama koji ne umiju prvo da gledaju svoje dvorište, par činjenica da je koalicija PCG-SDP u PG lični interes pojedinaca.
    Samo pogledajte kako se 'lijepo slažu' u komšijskoj opštini...
    Prvo ovo...
    http://www.cdm.me/politika/pozitivna...or-prljav-grad

    I onda flajer PCG u Baru, nakon dosta filozofije i ne puno konkretnih prijedloga, direktan napad na SDP




    Njima na obraz i kao što rekoh, prvo svoje dvorište pa onda četnici, Šešelj, čiča Draža itd...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  6. #2631
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako je kenneth pun safre i lukavštine, samo bi nekako da zavadi narod.

    Ali najjača fora aktivista kenneth sam sebi uručio flajer, i došao na CdM da se fali kako je dobar. :lolblue: Kad se jutros ne udavih od kafe... :lolblue:

  7. #2632
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Birziminium??
    Titograd

  8. #2633
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vratiti ime Titograd bi bila bas velika glupost

  9. #2634
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    aooo gandalfe kako si ti ostrascen kukala ti majka....
    Da sam ostrascen kaze mi covjek koji je napisao da je DPS dovodio investitore. Ko cita tvoje postove rekao bi da zivimo u Svajcarskoj i da je Dps magije radio i zrtvovali se da nam bude bolje. Mugi nije jeo danima da bi podgoricani imali evropski grad hhahahahahhaha

    Nego nanese me put u Savnik danas, jos jedan evropski grad kom je DPS doveo investitore sa respektabilnim kapitalom








    Slike su sa gradskog trga gdje je sagorela donacija Usaida i nije renovirana. Dok se ispred opstine viori EU zastava.

    P.S.


    jedan veliki pozdrav za asc-a svaka cast


    P.P.S.

    25 maja DPS ce da pobijedi u ovom gradu iako je grad mrtav i rupa...
    Last edited by Gandalf_White; 11-05-14 at 20:51.
    One Ring to Rule them all...

  10. #2635
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nerviraju me Clippersi... Ima li sad koja TV emisija sa nekom maskotom za gradonacelnika PG? Da se bar nasmijem..

    Hvala Lepo

  11. #2636
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Asc je objasnio kako i sto pa nek se sad javi s neko ako ima obraza s pricom da smo evropski grad

  12. #2637
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,681
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Juče je jedan ministar bio u jednu neasfaltiranu ulicu da razgovara sa ovima što ne glasaju dps,

    rezultat razgovora - za par dana asfaltiraju
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  13. #2638
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Asc je objasnio kako i sto pa nek se sad javi s neko ako ima obraza s pricom da smo evropski grad
    u odnosu na 85% ostalih gradova i jeste

  14. #2639
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post

    Na Zabjelu(između ulice Ilije Plamenca, Ljubovića i groblja) i u naselju "Prvi maj"(od Krivog mosta do Delte) su izgrađeni kvartovi koji opet nisu pratili urbanističke planove. Tu su zbijene manje zgrade koje su građevinari pravili da izmuzu pare bez ikakvog obzira prema izgledu grada i budućim stanarima.
    Ono sto je mene iznenadilo je ulica tranzit od Lakovica do cetinjske raskrsnice. Ajde sto se ulica raspada, na to smo navikli, ali sam tek od skorije (otkad poceh da vozim) uocila da u najnaseljenijem dijelu uopste nema ulicne rasvjete (oko pasarele). Imam utisak da se Zabjelo namjerno zapostavlja. Da nije zato sto su htjeli da se osamostale? :-)
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  15. #2640
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default




    Nesto foto iz mog "gradica" u CA/USA...
    Prije 25 god je bilo nesto drugo...
    I onda se cude sto sam "pogubljena" u PG... Ne samo ja..
    Kako se ne odusevljavamo smradom iz metalnih kontejnera na 40C.. rupama na asfaltu, "lezecim" policajcima koji unistavaju amortizerre i na par km na sat.. na zice oko parkova, sa fasadama po PG.. smecu..Bolje da cutim.. Maroko je ljepota..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-05-14 at 21:35.

  16. #2641
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,621
    Thanks Thanks Given 
    7,583
    Thanks Thanks Received 
    4,641
    Thanked in
    1,793 Posts

    Default

    Ono je horor od zaobilaznice... Čudi me da je nije sređivao, bar se u tom sektoru ponešto radilo (iako je kvalitet diskutabilan)...
    #fakenews

  17. #2642
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    o zemljo Indijo sto radjas slonove ili sto bi rekli u CG o zemljo Crna Goro sto radjas razne Medojevice
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #2643
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Moj grad u Evropi...



    Itd itd....
    Nema sanse da se mogu razumjeti sa partijskim aktivistima..
    A osim g. Lekica.. niko od kandidata nema iskustva duzeg (nestudijskog ) zivljenja u nekom civilizovanom gradu. Ne znam sta oni uopste zamisljaju, ili namjeravaju da sa funkcije setaju po svijetu turisticki pa onako ovlas primijete sta je zapad a sta istok..
    Ali, super vam je.. Kazu vam tako, pa...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-05-14 at 21:48.

  19. #2644
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Da nije zato sto su htjeli da se osamostale? :-)
    nismo htjeli nego hoćemo i dalje, prva stvar nakon osamostaljenja je micanje retardiranih ležećih
    She is only here to annoy herself!

  20. #2645
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kako je meni odvratna PG bas je ruglo milije mi je prosetat kroz kakav nerazvijeni grad na sjever no Podgoricom.Toliko sam se nekad furao na to PG moj grad trte vrte ali ja ovaj grad bas ne prepoznajem.Sav se promijenio u poslednjih deset godina ljudi su losiji uzasno se rasirila nadogradila,sva neka mjesta po kojima pamtim djetinjstvo su unistena .Ne znam nekako me i briga sto ce i kako bit jer se neke stvari ne mogu vrnut jedino sto bih volio je da se sa Jusovacoms sto ucini a u blizini sam se podigao pa da eto barem ona ostane da mozda za 30 godina prepoznam svoj kvart po njoj.Jer boga pitaj u sto ce se PG razvit za 30 godina kakvo ce to ruglo da bude.

  21. #2646
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Saznala sam ko su neki kandidati za odbornike partija..Majko moja.. Necete vi napredovati sa njima ni sledecih 5 god.. Ti su sljegli u PG 90-tih.. i to im je jedini grad za koji znaju da zive, a vani su isli na par seminara o trosku gradjana CG. E dace i ideje i kako se te ideje realizuju - malo morgen..
    No.. dobro je za aktiviste...
    p.s. Zaboravih dodati da oba "moja" grada, i ovaj u USA i u ovaj Evropi imaju "slican" broj stanovnika kao PG..


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-05-14 at 23:03.

  22. #2647
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    koliki im je godišnji budžet CA/USA i ovaj gradić iz evrope a ? to me baš ono zanima pošto kažeš da imaju sličan broj stanovnika kao i PG.

  23. #2648
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Skoro pričah da je PG rupa i na mene skočiše Podgoričani ka' da im bacio staru tursku kletvu. ACS, bravo na odličnom i hronološkom predstavljanju dokaza zašto je PG ništa do nasumična gomila stakla i betona.

    SHM, PG je za 85% zemlje evropski grad? PG ne može ni jednom Šavniku da bude evropski grad.
    Last edited by Albatros; 11-05-14 at 23:44.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  24. #2649
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne blatim ja Nk, ali ispade Pg selendra? lol
    šalu na stranu, krivo mi je što je Nk poznat samo po zelenilu, makar da ga oće za promjenu asfaltirat'.. no to je za drugu temu - ali nazivat Pg selendrom? :lolblue:

  25. #2650
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Izbrisah onaj dio, jer sad vidjeh da je no mercy nešto prebacio na račun nk, ne ti.

    Pg nije selendra, ali apsolutno se ničim ne ističe osim ovim što navedoh. Da, ističe se poraznom nivou kulture za jedan glavni grad.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

Page 106 of 185 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116156 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori u Niksicu
    By dacho in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-12, 10:45
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •