View Poll Results: Za koga ćeš glasati?

Voters
143. You may not vote on this poll
  • DF - Miodrag Lekić

    30 20.98%
  • DPS - Slavoljub Stijepović

    15 10.49%
  • SNP - Aleksa Bečić

    8 5.59%
  • Evropsko Lice Podgorice(PCG i SDP) - Dr Dragan Bogojević

    46 32.17%
  • Ostali

    7 4.90%
  • Neću izaći na izbore

    37 25.87%
Page 75 of 185 FirstFirst ... 256571727374757677787985125175 ... LastLast
Results 1,851 to 1,875 of 4615

Thread: Lokalni Izbori - 2014

  1. #1851
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Cisto da privodimo kraju razgovor, ko je rekao da si ti srbin? ako sam rekao da podrzavas >DF nisam rekao da si srbin jedino ako to tebi nije isto.
    sa druge strane Pozitivna je usla u koaliciju sa SDPom koji je u opoziciji u Podgorici tako da nije usla sa rezimskoj partiji jer je glasanje za PG. a i dalje stojim da sam za tu koaliciju ako ce dolaziti do promjene vlasti ili boljitka cemu se nadam. i to se najvise nadam da bi Pozitivna mogla da ima glavnu ulogu u tome ne vjerujem da su usli u sve to da na kraju sve ostane isto.

    i jos jedno pitanje , bili glasao za SDP da udju u koaliciji sa DF u nadi da ce tako osvojiti vlast ili bi ti i onda smetalo jer su bili sa DPSom 12 godina?
    Lepetanac jeli ti volonterski branis sdp, ili si saucesnik ?

  2. #1852
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    branim ga od cega, ako se misli smjenjivati vlast tesko ce to ici bez SDPa a ovdje neki zagovaraju da nikako ne glasati tu partiju. e sada pitam kad bi usli u koaliciji sa DF bili se isto ovo zagovaralo. nikako glasati tu koaliciju jer je tu SDP.
    ako je cilj smijeniti DPS onda treba gledati nacine za to, a jedan od njih je uz podrsku SDPa.
    P.S. placa me SDP , mada me prije placao DPS sad me placa SDp a neko vrijeme me placala i Pozitivna kad su bili drzavni izbori.
    vidjecemo slijedece izbore ko ce da me placa, ovdje ce mi to najbolje reci.
    Last edited by lepetanac; 29-04-14 at 21:53.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #1853
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Gandalf, to bi sve bilo ok ta prica o gradjanskoj opciji, ali gradjani moraju da zive isto kao nacionalisti. Prica o simbolima, te prica o jeziku, kao i prica o Srbima i Crnogorcima ovu drzavu i njene stanovnike pa bili oni gradjani ili nacionalisti kosta buducnosti i kompletne imovine.
    Crnu Goru odbraniti od srpski nastrojenih politicara, a ne odbraniti od strateskih investitora znaci da sdp odlicno igra ulogu u crnogorskoj politickoj tragikomediji. Zamisli da je danas recimo zahvaljujuci sdp-u EPCG stoprocentno crnogorsko vlasnistvo ili recimo Telekom ili Jugopetrol, zamisli da je bilo koja partija branila drzavu od KAPovih poravnanja, dje bi danas bili.
    Ti veliki branioci crnogorske gradjanske opcije su cutali i glasali sve ovo sto sam nabrojao i jos mnogo toga, dobili su odredjene firme i odredjene resore te su krali koliko su mogli i zaposljavali clanstvo na budzetske plate i sta sve nijesu.

    Mene bi odje bilo sramota da ih branim, nazalost ne samo njih nego sve crnogorske politicke partije.

    Pocecu od boldovanog dijela.

    Prije 2 dana rekao sam zbog cega podrzavam ovu opciju i koaliciju. I ako te zanima procitaj opet.
    Ni jednom nijesam naveo da su savrseni. Ali su jedno sigurno SDP+ su trenutno najzdravija opcija za trulu CG politicku scenu. Ili to ili da nam je druga opcija ne glasati nikoga i tako biti saucesnik u silovanju ove napacene zemlje. Sto se tice SDP-a znam da su sve iz svog programa ispostovali, jedino jos da se udje u NATO pa onda i EU.
    Gradjanska opcija su zato jer su to GRADJANI CG. Sto znaci da i Srbin, Albanac, Bosnjak ili bilo ko drugi moze biti GRADJANIN CG sve dok postuje ustav i zakone. Dok ne poziva na linc ili ne kune, dok se ustane na himnu i cjeliva zastavu. U trenutku kada osoba ne postuje neku od ovih stvari ona se ne moze smatrati gradjaninom CG. Evo imas Amfilohija Radovica koji kune nocas Mila i kompaniju sto su uveli sankcije Rusima.
    Da ponovim, od svih zAla izabrao sam ono najmanje.

    Sto se tice privatizacija itd, da ponovim da po mom misljenju SDP je uradio vise za CG u vlasti nego sve opozcione partije zajedno. Iako su sa svojih 5-6-9 poslanika cinili veliku manjinu u parlamentu ( da se i to ne zaboravi) naspram SNP-a, PZP-a itd itd. Politicka impotentnost opozcije mene i dosta mladih i obrazovanih ljudi prvo je natjerala na apstinenciju a sada i na ponovnu aktivaciju.


    Mozemo mi do preksjutra pricati ko je i sta je. Pola DF-ovaca i dalje prima naloge iz srbije, imaju Cetnickog vojvodu, znojavog Medojevica koji se opario po Srbiji saradjivajuci sa kriminalcima, imamo Lekica koji se odjednom pojavio i mnogi mu zamjeraju sto nije ni glasao na referendumu, nije ni zivio u Cg zadnje 100godina. Pa onda imamo Mila i ekipu o kojima je dovoljno ispricano, pa onda imamo SNP koji zivi u 90im pa onda imas tonu malih podanickih paritija kao sto su LP, HGI, BS i ostale Albanske i manjinske partije. I onda imas SDP i PCG.
    Meni su oni najrealnija opcija, to sto tebi ili ostalima nisu to je vase biracko pravo. Ali argument tipa, bili su vlast a nisu nista uradili i krali su i zaposljavali, to ne pali. Pali kad dodju ljudi i kazu - Serif Konjevic je uradio to i to, ima milion eura u steku pa onda Ranya Krivokapic pa onda ostali redom. E kad postrojis ljude iz SDP-a i ostalu politicku scenu onda se vidi ko je dje i ko je kakav covjek. SDP je pored LSCG-a tada bio manjina kada su pozivali da se ne ide na Dubrovnik, pa manjina kada su pricali da se ne potpisuje BG sporazum pa manjina kad se prodavao KAP. Nego lako se mi zaboravimo.
    Najlakse je pustenu DPS propagandu. Destabilizacija - svi smo isti - bice nam gore - bice haos...
    One Ring to Rule them all...

  4. #1854
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja se iskreno nadam da će SDP+ i DF prevazići neke dječije bolesti i da će zajednički činiti vlast bar u PG.Ako se to ne desi onda definitivno sledeće izbore moj glas ide pijavicama iz Dps-a.
    Ad astra.

  5. #1855
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	photo1 (2).jpg 
Views:	130 
Size:	6.8 KB 
ID:	120163
    :lolblue:

  6. #1856
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    I tako su hitno, dakle istoga dana, u Dnevnom centru, nakon otpuštanja svih ljudi koji su bili zaposleni u ovoj ustanovi od početka njenog rada, zaposlena nova lica različitih stručnih profilacija, koje ne odgovaraju zahtjevima ove specifične ustanove

    „Na njenom čelu, kao vršilac dužnosti direktora, sada se nalazi Mićo Brakočević, profesor geografije, inače bliski rođak bivšeg i budućeg poslanika Nove Radojice Živkovića“, naveli su iz DPS-a.

    Kako su kazali, da je nepotizam bio i ostao obilježje ljudi koji su formirali Koaliciju „Zdravo Berane“ govori i podatak da je u Dnevnom centru već zaposlena i Živkovićeva ćerka, studentkinja, kao i ćerka Dragutina-Boka Joksimovića, ranijeg predsjednika Socijalističke narodne partije.

    „Ovi primjeri su sasvim dovoljni da crnogorskoj javnosti pokažu dokle idu sadašnji vlastodršci u Beranama, oni koji su, otpuštajući ljude iz Dnevnog centra, ostavili brojne porodice bez egzistencije – a sve u cilju da zaposle članove svoje uže i šire porodice“, upozorili su iz DPS-a.



    jeste da dolazi od DPSa ali ne bi drugacije Vijesti ni prenjele.
    sto bi od one price da nece biti revansizma, i oni prozivaju DPS da zaposljava partijski i porodicno. a sta je ovo?
    ovo je ono sto ja pricam odavno, isti su i jedni i drugi samo je razlika u odijelima.
    ako je istina ovo sto pise DPS (ne moze im se uvijek vjerovati) ali i ovo je za istu onakvu osudu kako se i DPS osudjuje. znaci pokazuju da dodju na vlast da bi isto radili samo sa svojim clanovima i porodicama.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #1857
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Moja ujna je to odavno rekla. Zena sa 8 godina skole.
    Isti su svi, samo ovi su se nakrali koliko su mislili, pa ih je lakse podnosit od onih koji bi tek krali.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  8. #1858
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Politika+politicari=gamad,olos,zlo,pohlepa,obraza bez,laz laz i samo laz,i mogao bih da pisem do ujutro.SVI SU PIH! Sto neko gore rece svi su isti samo odijela drugacija,taman tako,necu ga izlazit ni na jedne izbore vise

  9. #1859
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ad astra.

  10. #1860
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Lista Pozitivne Crne Gore – Domaćinski za Bar

    1. Radomir Novaković – Cakan, privrednik,

    2. Goran Đurović, dipl.ekonomista,

    3. Emin Duraković, dipl.ing.pomorstva,

    4. mr Olivera Vidaković, dipl. filolog i politikolog ,

    5. Neđeljko Necko Đurović, dipl.pravnik, profesor,

    6. Almira Babačić, dipl.turizmolog,

    7. Andrija Lukšić, sportista, preduzetnik,nezavisni kandidat,

    8. Danijela Đurović, dipl.ing.saobraćaja,

    9. Kadro Ladinović, turizmolog,

    10. Ivan Pajović, kontrolor letenja,

    11. Semir Beharović, menadžer prodaje,

    12. Danka Plamenac, penzioner,

    13. Miralem Fejzović, vojna akademija,

    14. Marija Vujović, pedagog,

    15. Samir Kacić, student turizma,

    16. mr Milan Čakalović, dipl.menadžer marketinga,

    17. Fejzulah Brkanović, preduzetnik,

    18. Jelena Perčobić, dipl.novinar,

    19. Branko Đurović, penzioner,

    20. Hidajet Pepeljak, preduzetnik,

    21. Zoran Gojčević, preduzetnik,

    22. Ivona Perak, student političkih nauka,

    23. Dražen Kalezić, dipl.inžinjer informatike i računarstva,

    24. Đoko Stanković, dipl.ekonomista,

    25. Marko Marniku, student prava,

    26. Pavle Pavlović, organizator rada,

    27. Olivera Popović, prof.eng.jezika,

    28. Zoran Pekić, organizator rada,

    29. Sait Duraković, kuvar specijalista,

    30. Obrad Boban Miljanić, menadžer prodaje ,

    31. Valentina Nreković, turistički tehničar,

    32. Djona Jankovic, privrednik,

    33. Pero Nikolić, penzioner,

    34. Jasmina Šabović, zubni tehničar,

    35. Marija Tošić, trgovac,

    36. Veljko Banović, privrednik,

    37. Jasna Marović, prevodilac
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  11. #1861
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ...ako je istina ovo sto pise DPS (ne moze im se uvijek vjerovati)...
    Respect za trolovanje :-)

  12. #1862
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ne znam nikoga ni sa ove liste partijskih kandidata za radno mjesto na budzetu drzave... boo
    kako ja nemam vremena da se lezilebovicki bacim na budzet cg... samo im dajem
    da bez ikakve licne odgovornosti dzabalebare .. predlozi ih nadredjeni kojem su se dokazali svim metodama, i onda ljuljaju do penzije... Kad se sjetim mnogih nekad mladih kadrova dpsa, snpa, sdp, liberalne, narodne, i svih ostalih... bili su fini iz djecije perspektive, a sad su pred penzijom nizasta ko one bube sto citav zivot kotrljaju khm uzbrdo za drzavnu platu..tada skromni ko Cobica sa zastavom, a danas ono kao iz "plemickih" soc komunistickih porodica iz "par desetina kvadrata" drzavnog stana, ili kuca napravljenih na kredit iz firme za stambeno resavanje radnicke kljase sto bi rekao g. Milovan, kljase,kljuse, sta god..... strasno... koja cekalica i red za ta drzavna primanja, pozicije, beneficije...na svasta spremni da se dokopaju ...tja.. ne znam koga zaliti, takve, ili narod koji ih izdrzava sa svojim doprinosima, drzavnim zaduzenjima... i cini ih takvima..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-04-14 at 00:29.

  13. #1863
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Dobar dio ovih sa liste PCG iz Bara ima jake privatne firme tako da kapiram da se nisu kandidovali radi plate iz državnog budžeta
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  14. #1864
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    jake u smislu da godisnje daju za doprinose, porez itd u velikim iznosima, ili ono knjiski tipicno - perfektno na nularicu? mislim na sve kandidate pol. lista ne samo na ovu pozitivne...
    znate ono, uspjesni preduzetnici sa minimalcima za radnike i sebe, ruka ruci, i onda da za visoku penziju se pobrine drzavni aparat i budzet preko politicke kandidature... zna se sta su jake firme za drzavu, a to je kad jedan zaposleni placa vise mjesecno doprinosa itd od" 100 "onih koji su na fiktivnom minimalcu pa drzavnom budzetu - tjorak...kao da ih nema, a tu su..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-04-14 at 00:40.

  15. #1865
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    I Rakčević je bio za nezavisnost prije nego Đukanović a, na moje iznenađenje podržao je DF.
    Tim potezom je izgubio svakog svog starog birača i svakog birača LSCG-a. Stari birači LSCG-a nisu zanemarljivo biračko tijelo tako da je u startu napravio teški faul iz kojega se sasvim moguće neće moći izvući. Ne samo da bi glasači LSCG-a koji su u nedostatku Državotvorne opcije glasali za DPS glasali za Rakčevića, već i oni koji su otišli u apstinente

    Mene je izgubio za sva vremena, a što se politike tiče kleo sam se u njega
    Last edited by Rakun; 30-04-14 at 01:18.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #1866
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pocecu od boldovanog dijela.

    Prije 2 dana rekao sam zbog cega podrzavam ovu opciju i koaliciju. I ako te zanima procitaj opet.
    Ni jednom nijesam naveo da su savrseni. Ali su jedno sigurno SDP+ su trenutno najzdravija opcija za trulu CG politicku scenu. Ili to ili da nam je druga opcija ne glasati nikoga i tako biti saucesnik u silovanju ove napacene zemlje. Sto se tice SDP-a znam da su sve iz svog programa ispostovali, jedino jos da se udje u NATO pa onda i EU.
    Gradjanska opcija su zato jer su to GRADJANI CG. Sto znaci da i Srbin, Albanac, Bosnjak ili bilo ko drugi moze biti GRADJANIN CG sve dok postuje ustav i zakone. Dok ne poziva na linc ili ne kune, dok se ustane na himnu i cjeliva zastavu. U trenutku kada osoba ne postuje neku od ovih stvari ona se ne moze smatrati gradjaninom CG. Evo imas Amfilohija Radovica koji kune nocas Mila i kompaniju sto su uveli sankcije Rusima.
    Da ponovim, od svih zAla izabrao sam ono najmanje.

    Sto se tice privatizacija itd, da ponovim da po mom misljenju SDP je uradio vise za CG u vlasti nego sve opozcione partije zajedno. Iako su sa svojih 5-6-9 poslanika cinili veliku manjinu u parlamentu ( da se i to ne zaboravi) naspram SNP-a, PZP-a itd itd. Politicka impotentnost opozcije mene i dosta mladih i obrazovanih ljudi prvo je natjerala na apstinenciju a sada i na ponovnu aktivaciju.


    Mozemo mi do preksjutra pricati ko je i sta je. Pola DF-ovaca i dalje prima naloge iz srbije, imaju Cetnickog vojvodu, znojavog Medojevica koji se opario po Srbiji saradjivajuci sa kriminalcima, imamo Lekica koji se odjednom pojavio i mnogi mu zamjeraju sto nije ni glasao na referendumu, nije ni zivio u Cg zadnje 100godina. Pa onda imamo Mila i ekipu o kojima je dovoljno ispricano, pa onda imamo SNP koji zivi u 90im pa onda imas tonu malih podanickih paritija kao sto su LP, HGI, BS i ostale Albanske i manjinske partije. I onda imas SDP i PCG.
    Meni su oni najrealnija opcija, to sto tebi ili ostalima nisu to je vase biracko pravo. Ali argument tipa, bili su vlast a nisu nista uradili i krali su i zaposljavali, to ne pali. Pali kad dodju ljudi i kazu - Serif Konjevic je uradio to i to, ima milion eura u steku pa onda Ranya Krivokapic pa onda ostali redom. E kad postrojis ljude iz SDP-a i ostalu politicku scenu onda se vidi ko je dje i ko je kakav covjek. SDP je pored LSCG-a tada bio manjina kada su pozivali da se ne ide na Dubrovnik, pa manjina kada su pricali da se ne potpisuje BG sporazum pa manjina kad se prodavao KAP. Nego lako se mi zaboravimo.
    Najlakse je pustenu DPS propagandu. Destabilizacija - svi smo isti - bice nam gore - bice haos...

    Odlican 5 !

    Vise uradili od opozicije, apsolutno se slazem. Ja samo kazem da treba da se zna ko je sta ucinio, te za koliko novca je to ucinio. Manje ucinili od dps-a, pa manje ce odgovarati, manje ce im se konfiskovati, a to ce vrijeme morati doci.
    Gradjani isto treba da zive, ali kako kad veliki zastitnici gradjanske CG je urnisase zajedno sa dps-om ?
    Bili u manjini, trebalo je samo glasati protiv u skupstini, nije trebalo nikog ubiti. Ali bi onda dps raspisao izbore kupio nekog drugog za te pare koje daje njima.
    Bili su vlast, krali, zaposljavali ... sve to godinama pod plastom zastite drzave iz vlasti, to nijesu validni argumenti da se glasa protiv ili da se ne glasa, sta treba da idu po kuca da ubijaju, siluju, pale ? Svaka cast imas visok prag politicke tolerancije ili to samo kad je sdp u pitanju ?

  17. #1867
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    branim ga od cega, ako se misli smjenjivati vlast tesko ce to ici bez SDPa a ovdje neki zagovaraju da nikako ne glasati tu partiju. e sada pitam kad bi usli u koaliciji sa DF bili se isto ovo zagovaralo. nikako glasati tu koaliciju jer je tu SDP.
    ako je cilj smijeniti DPS onda treba gledati nacine za to, a jedan od njih je uz podrsku SDPa.
    P.S. placa me SDP , mada me prije placao DPS sad me placa SDp a neko vrijeme me placala i Pozitivna kad su bili drzavni izbori.
    vidjecemo slijedece izbore ko ce da me placa, ovdje ce mi to najbolje reci.
    Takozvani DF nikako ne glasati, njima ne treba sdp da bi bili gadni, oni su to vec sami od sebe. Dobra je ova for a glasati sdp da bi se smijenio dps, da se kladimo da ce sdp napraviti postizbornu koaliciju sa dps-om ?
    Samo treba jedne izbore preskociti, ne izlaziti, onda sav taj olos gubi legitimitet, ili jednostavno svi glasati dps !

  18. #1868
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Odlican 5 !

    Vise uradili od opozicije, apsolutno se slazem. Ja samo kazem da treba da se zna ko je sta ucinio, te za koliko novca je to ucinio. Manje ucinili od dps-a, pa manje ce odgovarati, manje ce im se konfiskovati, a to ce vrijeme morati doci.
    Gradjani isto treba da zive, ali kako kad veliki zastitnici gradjanske CG je urnisase zajedno sa dps-om ?
    Bili u manjini, trebalo je samo glasati protiv u skupstini, nije trebalo nikog ubiti. Ali bi onda dps raspisao izbore kupio nekog drugog za te pare koje daje njima.
    Bili su vlast, krali, zaposljavali ... sve to godinama pod plastom zastite drzave iz vlasti, to nijesu validni argumenti da se glasa protiv ili da se ne glasa, sta treba da idu po kuca da ubijaju, siluju, pale ? Svaka cast imas visok prag politicke tolerancije ili to samo kad je sdp u pitanju ?
    Posto ocigledno stvari gladas sa perspektive crno/bili svijet nije ti bas lako objasniti.

    NE zaboravi da je DF osnvan sredinom 2012 sto ce reci prije godinu ipo i da prije toga na politickoj sceni imao NOVU sa svim SDS, SNS, DSS, SRS i ostalim SS odredima.
    NE zaboravi isto tako da je i pozitivna osnovana 2012 sto ce reci da je SDP-u izbor bio koalicija sa SS odredima gdje bi izgubil svakog biraca i pogazili program i srz partije ili mirovanje u uticaj na politicki zivot shodno mogucnostima dok ne dodje vrijeme za promjene.
    SDP je morao braniti CG sa vrha, da bismo danas imali suverenu zemlju.
    Da se razumijemo nikada SDP prije ovoga glasao nijesam jer nije bilo njihove liste vec su bili sa DPS-om. Nijesam zelio da moj glas ide DPS-u. Sada sam siguran da moj glas ide na pravo mijesto



    Da li ti je ovo dovoljno objasnjenje?

    Ili cemo opet pricu "Svi su politicari njesra, ne treba glasati"

    Postoje 2 vrste ljudi na ovom svijetu : - Oni koji traze problem i Oni koji traze rjesenje. Ja smatram da sam od ovih drugih

  19. #1869
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Moja ujna je to odavno rekla. Zena sa 8 godina skole.
    Isti su svi, samo ovi su se nakrali koliko su mislili, pa ih je lakse podnosit od onih koji bi tek krali.
    Hvala ujni, zahvaljujući njoj i sličnima ovi što su se "nakrali koliko su mislili" imaju privilegiju da razmišljaju "bismo li još malo, zaboga, samo još malo".

    A od tebe nijesam očekivao da citiraš ovako nešto, i to uz napomenu kako je osoba sa 8 razreda osnovne izrekla nešto tako pametno.

    Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  20. #1870
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    “Bošnjačka stranka neće podržati odluku da se državnim praznikom proglasi dan rodjenja Petra II Petrovića Njegoša.”

    Eto sa kim je DPS u koaliciji. Juce sa Slobom, danas sa njima sjutra sa kim god bude trebalo.

    Je li zato što je pisao o Istrazi pot.urica? Zato što je pisao o istorijskoj činjenici koja se desila 1709. godine? Istragu po.turica je naredio vladika cetinjskog manastira Danilo Petrovic nakon što su ga Turci namamili u Zetu dje je u jednom selu trebao da osvješta manastir. Posle velikih mucenja je jedva izvukao zivu glavu.

    Sa ovim istraga po.turica ne zelim nikoga da uvrijedim ali se jednostavno tako naziva u istoriji.
    Dobronamjerno te savjetujem da odgledas ovu emisiju a posebno dio (22:15) dje se govori o ovoj istorijskoj zabludi.

    Zivko Andrijasevic objasnio na svoj dobro poznati nacin :-)
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  21. #1871
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Cisto da privodimo kraju razgovor, ko je rekao da si ti srbin? ako sam rekao da podrzavas >DF nisam rekao da si srbin jedino ako to tebi nije isto.
    E moj lepetanac, da je sreće i pravde ti stvarno ne bi više ništa pisao. No, ovakav način komunikacije kao tvoj, sa obmanama i iskonstruisanim insinuacijama, najviše se cijeni kod našeg hipnotisanog naroda, pa me ne čudi što i dalje imaš prostora da toliko pišeš na forumu.
    Ti si rekao da sam ja Srbin, u odgovoru na moj post. Cilj ti je možda bio da me isprovociraš? Da se malo "posprdaš"? Evo što si rekao:
    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    to su price za vas Srbe da mozete reci kako je DF gradjanska opcia, jer ima cak i crnogoraca medju sobom ili ti Crnogorca.
    Što znači ovo “vas”? Aj sad reci (u DPSDP-režimsko/medijsko/propagandnom stilu) da to nije to kako izgleda da jeste - da ne piše to što piše. I možda još da mene optužiš da izmišljam ...pa možda da podneseš krivičnu prijavu protiv mene ...pa možda da mi sud zatraži da dokažem da nisam kriv, a onda da me i kazni, da sve bude kompletno?
    Ti valjda usljed svoje indoktrinacije i izmanipulisanosti ne možeš drugačije od onoga što misliš i pišeš. Ne dâ ti pusta političko-marketinška zaslijepljenost da realno sagledaš stvari. Ali dobro, nisi jedini. Mnogo vas je. Ko nije za "vas" taj je Srbin ...i protivnik Crne Gore.

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    i jos jedno pitanje , bili glasao za SDP da udju u koaliciji sa DF u nadi da ce tako osvojiti vlast ili bi ti i onda smetalo jer su bili sa DPSom 12 godina?
    Prvo, da te podsjetim da nisam glasač DF-a, nikad za njih nisam glasao, niti pojedinačno za bilo koju članicu iz koalicije DF. Drugo, da te podsjetim da sam u životu samo jednom glasao na stranačkim izborima (a imao sam pravo glasa i u vrijeme prvih višestranačkih izbora) - taj glas je otišao Pozitivnoj. Tada sam im dao glas (iako sam imao određene rezerve - ipak je to prvi put da glasam, a znaš kako je kad je prvi put ) očekujući neke stvari, a desile su se drugačije stvari ...pa zato oni više nisu imali moju podršku (objašnjavao sam ranije zbog čega), a tek sa ovom koalicijom sa SDP-om su dotakli dno što se mene tiče (pušti te priče o opozicionarstvu SDP-a). Iz ovoga ti je možda jasan moj odgovor na tvoje gornje pitanje.
    A i pitanje ti je malo nejasno. Misliš o situaciji da SDP sad prije izbora kaže da će ući u postizbornu koaliciju sa DF-om ako tako budu mogli formirati vlast u Podgorici? Ne, ne bih (ni tada) glasao SDP. To sam u nekom od ranijih postova napisao, kada sam rekao da SDP za mene ne dolazi u obzir ni u kakvoj varijanti.

    I ajde privedi više kraju taj naš razgovor, kao što si najavio. Ako ipak imaš još nešto da kažeš, zaista se potrudi da ovaj (zadnji) put ništa ne izmisliš.
    Last edited by hop; 30-04-14 at 12:28.

  22. #1872
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Posto ocigledno stvari gladas sa perspektive crno/bili svijet nije ti bas lako objasniti.

    NE zaboravi da je DF osnvan sredinom 2012 sto ce reci prije godinu ipo i da prije toga na politickoj sceni imao NOVU sa svim SDS, SNS, DSS, SRS i ostalim SS odredima.
    NE zaboravi isto tako da je i pozitivna osnovana 2012 sto ce reci da je SDP-u izbor bio koalicija sa SS odredima gdje bi izgubil svakog biraca i pogazili program i srz partije ili mirovanje u uticaj na politicki zivot shodno mogucnostima dok ne dodje vrijeme za promjene.
    SDP je morao braniti CG sa vrha, da bismo danas imali suverenu zemlju.
    Da se razumijemo nikada SDP prije ovoga glasao nijesam jer nije bilo njihove liste vec su bili sa DPS-om. Nijesam zelio da moj glas ide DPS-u. Sada sam siguran da moj glas ide na pravo mijesto



    Da li ti je ovo dovoljno objasnjenje?

    Ili cemo opet pricu "Svi su politicari njesra, ne treba glasati"

    Postoje 2 vrste ljudi na ovom svijetu : - Oni koji traze problem i Oni koji traze rjesenje. Ja smatram da sam od ovih drugih
    AKo mozes da pojasnis sta znaci ovo ss odredi? Ako je to sto ja mislim, nadamn se da ce moderator reagovati.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  23. #1873
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    AKo mozes da pojasnis sta znaci ovo ss odredi? Ako je to sto ja mislim, nadamn se da ce moderator reagovati.
    Srpske Stranke...

    SPS SNS DSS itd itd itd
    One Ring to Rule them all...

  24. #1874
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Neka sdp/pozitivna podrži manjinsku vladu DF-a
    I da gospodja Crna Gora pojede naramak sijena. Drzava u statusu kandidata za EU, a u susret NATO samitu od kojeg ocekuje poziv, ustolicava prorusku vladu ciji su clanovi inventar u kancelariji za dijasporu susjedne drzave...
    Pretpostavljam da na drugoj strani treba da se nadje kompletan idiot spreman da pokloni DF-u resor spoljne politike, dozvoli im da instaliraju svoje strukture u obavjestajno-bezbjednosnom i sektoru odbrane, dozvoli im da, sa pozicija vlasti/elite, kulturnu, obrazovnu i identitetsku politiku prilagodjavaju vlastitom vrijednosnom modelu, dozvoli da neminovna plima svetosavlja razjede i razjebe sekularni karakter drzave u kojoj narod ionako misli da se u crvenom soku krije vradzbina za rasturanje brakova, dozvoli im da... ima tu gomila posla od kojeg bi se razbuktao revansizam, govorimo o osam godina nagomilane frustracije cija erupcija bi vratila vrijeme unazad, da opet, umjesto reformi, ekonomije i procesuiranja tranzicionih nepocinstava, cakulamo o zastavama i strofama, o "Nemanjinom gradu" i letecim crkvama...

    Da skratim. Ako u SDP imaju na umu saradnju sa opozicijom, onda moraju da razmisljaju brzo i dva koraka unaprijed - prvo, da SDP raskid koalicije na drzavnom nivou i raspisivanje izbora uslovi dobijanjem mandata(ra) za sastav vlade, a da prepuste mjesto gradonacelnika. Drugi korak je moratorijum ili, jos bolje, referendum o identitetskim pitanjima, da se arhivira i ta prica zbog koje je kompletno drustvo zaglavljeno u poziciji taoca kojim se raskusuravaju vlast, vojvode i mentori; pa onda u pravljenje vlade u kojoj DF i SNP ne smiju dobiti kriticne, gorepomenute, resore.
    Pravda, ekonomija, finansije, rad i socijalno staranje, turizam, energetika... ima tu dosta kajmaka za namirivanje eksperata iz DF i SNP.

    Problem je sto zbog turisticke sezone nije moguce dovrsiti prekompoziciju (raspisati izbore, voditi kampanju, dogovoriti principe i postici konsenzus oko kljucnih tacaka mimoilazenja itd.) do jeseni i samita u Velsu: buduca vlada ne smije da ima dileme o spoljnopolitickim prioritetima, a mracnjaci, onako beznadezno ograniceni, tesko da imaju kapaciteta da "prelome u glavi" za tako kratko vrijeme; osim toga, vjerujem i da je Gospodar dobio bonus life odlaskom u Vasington, te da su u SDP svjesni koliko su im opcije ogranicene. U ovakvom trenutku napraviti vladu koja ce imati nedoslednu i prema Zapadu (najblaze receno) rezervisanu spoljnu politiku, bila bi cista glupost; prema tome, podrska manjinskoj SDP/PCG vladi je racionalnije resenje, ali ne vjerujem da je moguca.

  25. #1875
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    I da gospodja Crna Gora pojede naramak sijena. Drzava u statusu kandidata za EU, a u susret NATO samitu od kojeg ocekuje poziv, ustolicava prorusku vladu ciji su clanovi inventar u kancelariji za dijasporu susjedne drzave...
    Tipična DPS priča. Ako opozicija dobiju većinu onda će sve propasti, jer niko osim DPS nema sposobnosti da Crnu Goru spasi od gnusnih neprijatelja iz susjedne države. Crnoj Gori nema većih neprijatelja od opozicije, jer oće da razvlasti plemeniti DPS koji je stovren samo da bi spasio Crnu Goru od uništenja. E žalosti!
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

Page 75 of 185 FirstFirst ... 256571727374757677787985125175 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori u Niksicu
    By dacho in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-12, 10:45
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •