View Poll Results: Za koga ćeš glasati?

Voters
143. You may not vote on this poll
  • DF - Miodrag Lekić

    30 20.98%
  • DPS - Slavoljub Stijepović

    15 10.49%
  • SNP - Aleksa Bečić

    8 5.59%
  • Evropsko Lice Podgorice(PCG i SDP) - Dr Dragan Bogojević

    46 32.17%
  • Ostali

    7 4.90%
  • Neću izaći na izbore

    37 25.87%
Page 59 of 185 FirstFirst ... 94955565758596061626369109159 ... LastLast
Results 1,451 to 1,475 of 4615

Thread: Lokalni Izbori - 2014

  1. #1451
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Sto se mene tice dajem glas koaliciji Pozitivna-SDP mada mi bas tesko pada ovaj SDP i sto moj glas ide isto i njima ali ne vidim da ga iko drugi tu zasluzuje.Da je Pravedna izasla dao bih ga njima ali ne vidim nidje da oni ucestvuju.
    A to što Pravedna, kojoj bi ti dao glas, kaže da ne treba podržati SDP-Poz ? To ništa?

  2. #1452
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    A to što Pravedna, kojoj bi ti dao glas, kaže da ne treba podržati SDP-Poz ? To ništa?
    Iz ove ponude meni najvise odg ta opcija ,ako mi je Pravedna najbliskija po programu sto se ovoga tice ne moram njih slusat.Niti sam clan partije niti robujem bilo kome , svoj glas dajem onome kome ja procijenim da treba a to je u ovom slucaju Pozitivna.Njihov stav postujem ali po ovom pitanju njihov stav nije i moj.

  3. #1453
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Iz ove ponude meni najvise odg ta opcija ,ako mi je Pravedna najbliskija po programu sto se ovoga tice ne moram njih slusat.Niti sam clan partije niti robujem bilo kome , svoj glas dajem onome kome ja procijenim da treba a to je u ovom slucaju Pozitivna.Njihov stav postujem ali po ovom pitanju njihov stav nije i moj.
    Dobro, samo pitam.
    Znači ne smeta ti ni što glas ne daješ Pozitivnoj, nego njenoj koaliciji sa SDP-om, pa time i samom SDP-u? Samo lagano razgovaramo...

  4. #1454
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pa pravo da ti kazem malo sam se lomio ali kad razmislih ova vlast ce svakako morat da se obara sa SDP-om u nekoj bliskoj buducnosti tako da sam tu prelomio.

  5. #1455
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Pa pravo da ti kazem malo sam se lomio ali kad razmislih ova vlast ce svakako morat da se obara sa SDP-om u nekoj bliskoj buducnosti tako da sam tu prelomio.
    Misliš da je SDP obara, ili da se obara vlast u kojoj je SDP?

    EDIT: ili i jedno i drugo?

  6. #1456
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Mislim da ce je SDP obarat u nekoj koaliciji sa Pozitivnom , DF-om itd..Ovo su neke moje zelje i zamisli sad sto ce i kako bit pojma nemam

  7. #1457
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Mislim da ce je SDP obarat u nekoj koaliciji sa Pozitivnom , DF-om itd..Ovo su neke moje zelje i zamisli sad sto ce i kako bit pojma nemam
    Ok, hvala na razgovoru.

  8. #1458
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Mislim da ce je SDP obarat u nekoj koaliciji sa Pozitivnom , DF-om itd..Ovo su neke moje zelje i zamisli sad sto ce i kako bit pojma nemam
    mislim da i SDP nije bas siguran kao ce je oborit i sa kim.
    kakva nam je opozicija ako nemaju apsolutnu vlast, ako moraju u post izborne koalicije medju sobom onda boga mole da DPS osvoji vlast, lakse im je to nego da moraju da popustaju u svojim stavovima radi smjene DPSa.
    valjda je lakse pustiti DPS da vlada nego da zamjere glasacima zbog himne, zastave i sl. stvarima.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #1459
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    mislim da i SDP nije bas siguran kao ce je oborit i sa kim.
    kakva nam je opozicija ako nemaju apsolutnu vlast, ako moraju u post izborne koalicije medju sobom onda boga mole da DPS osvoji vlast, lakse im je to nego da moraju da popustaju u svojim stavovima radi smjene DPSa.
    valjda je lakse pustiti DPS da vlada nego da zamjere glasacima zbog himne, zastave i sl. stvarima.
    SDP-u ce nakon izbora u PG bit mnogo jasnije da li obara ili ne obara, sa kim i kako. Ako dodje do toga da sa DF i SNP imaju vecinu, ja nemam dilemu da ce bezuslovno trazit podrsku za svog kandidata, i mozda malo suptilnije uradit ono sto je Pozitivna u NK.
    I ja nemam nista protiv da se neke stvari razjasne sa DF, ali prvo treba stici do vecine u PG. Mislim da je i ta cudna ekipa u DF resh pechena za sve ove godine i da su spremni na kompromis jer bi to znacilo brze parlamentarne izbore i isti recept saradnje kao u glavnom gradu. To je jedina varijanta da se razmontira DPS, ako bi DF nesto minirao i upropastio priliku koja se ceka jako dugo, onda smo ga zavrsili, pa-pa.
    SDP i Pozitivna su prepune principa, ali postoje tu neke stvari ispod kojih ni ja ne bih isao. SDP je dugo oklijevao, sad je kako god to izgledalo - jasno protiv DPS-a na izborima za koje svi znaju da mogu biti pocetak kraja DPSa.
    Nije nemoguce ni da SNP dobije podrsku ili napravi paprikash sa DPS-om, nesto sto bi moglo da bude zagrljaj pred parlamentarne, tu se nedje uklapa i ona pricha i otvoreni poziv srbima da udju u vlast.

  10. #1460
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    SDP-u ce nakon izbora u PG bit mnogo jasnije da li obara ili ne obara, sa kim i kako. Ako dodje do toga da sa DF i SNP imaju vecinu, ja nemam dilemu da ce bezuslovno trazit podrsku za svog kandidata, i mozda malo suptilnije uradit ono sto je Pozitivna u NK.
    I ja nemam nista protiv da se neke stvari razjasne sa DF, ali prvo treba stici do vecine u PG. Mislim da je i ta cudna ekipa u DF resh pechena za sve ove godine i da su spremni na kompromis jer bi to znacilo brze parlamentarne izbore i isti recept saradnje kao u glavnom gradu. To je jedina varijanta da se razmontira DPS, ako bi DF nesto minirao i upropastio priliku koja se ceka jako dugo, onda smo ga zavrsili, pa-pa.
    SDP i Pozitivna su prepune principa, ali postoje tu neke stvari ispod kojih ni ja ne bih isao. SDP je dugo oklijevao, sad je kako god to izgledalo - jasno protiv DPS-a na izborima za koje svi znaju da mogu biti pocetak kraja DPSa.
    Nije nemoguce ni da SNP dobije podrsku ili napravi paprikash sa DPS-om, nesto sto bi moglo da bude zagrljaj pred parlamentarne, tu se nedje uklapa i ona pricha i otvoreni poziv srbima da udju u vlast.
    sto se SDPa tice istog smo stava,sada ako se vrate DPSu ovakvom kakav je onda se mogu samougasit odmah. a opet je dobro sto je tu SDP jer ce oni i vise nego Pozitivna zahtjevati na nekim stvarima a ovi ce biti satjerani u cosak i mislim da ce morati popustati

    ako dodju do te vecine mislim da im je Niksic bio dobra skola pa ce svi biti mnogo oprezniji u svojim postupcima.
    kod SNPa mislim da prica oko toga da ce oni sa DPSom vise propaganda DF zarad preotimanja njihovih glasaca nego sto tu ima ikakve realnosti.
    ako bi ikad morao da glasam partiju koja okuplja srpske glasace to bi bio SNP. pa u Nk su oni jedino prihvatili sve da se smjeni DPS, bez pogovora i daljih pregovora dok DF je uradio suprotno. znajuci da ce to rusiti koaliciju odbio je sve .
    sa te strane gledajuci vise DF ide na vodenicu DPSa nego SNP, mada ko zna sto se u njihovim glavama desava i ko je na platnom spisku .

    ne znam sve prilike u PG ali nesto mislim da bi SDP+ mogao dobro da iznenadi i da mi je ovakav izbor u Tivat oni bi imali moj glas.
    mada ne vidim da se tu ima sto razmisljati, izbor izmedju Mandica, DPSa, i njih nije tezak.
    Last edited by lepetanac; 18-04-14 at 04:46.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #1461
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ako bi ikad morao da glasam partiju koja okuplja srpske glasace to bi bio SNP. pa u Nk su oni jedino prihvatili sve da se smjeni DPS, bez pogovora i daljih pregovora dok DF je uradio suprotno. znajuci da ce to rusiti koaliciju odbio je sve .
    sa te strane gledajuci vise DF ide na vodenicu DPSa nego SNP, mada ko zna sto se u njihovim glavama desava i ko je na platnom spisku .
    Jeste,Nk je dps-u predao neko drugi,a ne likovi koji su mjesecima mlatili o Srebrenici,Kosovu i himni,mrmljali kako ''ne može Srbin za gradonačelnika'' i na kraju dočekali Draga Đurovića. Samo ti ubjeđuj sebe u to...
    Shit has hit the fan !

  12. #1462
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ako se sjećate onog intoniranja himne u NK na zahtjev Pozitivne kada je intoniranju prisustovao samo jedan lik iz DF-a... DF je prije toga tražio od Pozitivne da Pozitivna zvanično zahtijeva intoniranje himne(jer bolje da zahtijeva pcg nego dps), i na kraju kad je Pozitivna to odradila intoniranju je prisustovao samo onaj što je pjevao Bože Pravde u sebe..
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  13. #1463
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema toga koji je uspio silom da ućera himnu u nekoga. Pa mi nije jasna svrha toga (mada mi je jasan njihov stav, to nije problem). Ali onda recite odma nećemo ništa sa njima. A ne raznorazni performansi ućerivanja patriotizma u koalicione partnere metodom "priznaj da si međed".
    You can kill a player, but you can't kill the game

  14. #1464
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Niko ne ućeruje himnu, već samo želi da se ta himna poštuje... Nego da se ne vraćamo na milion puta ispričane stvari...

    Jel našla služba šta o Blagom u međuvremenu...?
    #fakenews

  15. #1465
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo mjesec dana pred izbore iz tri opozicione grupacije se još ne može čuti koji to pobogu jedan jedini konkretan projekat glavnom gradu nude.


    Sve što smo dosad čuli je neka priča "da se narod zapošljava pravednije, da se provjere sve radnje, da neće biti revanšizma blabla". Alo, lokalni izbori!

    I to je meni tužno, pretužno, jer ako postoje zicer-izbori, po svim parametrima, da ih opozicija dobije, to su ovi u Podgorici, sad.

    Ali ne, bitnije je ići u Moskvu kod nekih sekretara lijevih zamjenika bez portfelja na raport...

    Pretužno. Na anketi glasah za SNP, jer jedini imaju nekakvu aktivnu kampanju za sad. Pa i sa tragikomičnim "Ajd' polako" spotom, makar su digli prašinu oko toga. Nemam pravo glasa u Podgorici još, ali da imam - glasao bih vjerovatno Lekića. Što je takođe pretužno - glasati grupaciju koja nema u glavnom gradu korektnu osobu ispred sebe, nego stavlja Baranina na čelo liste.

    I da, da ne ostanem dužan... Demagog godine, kralj poslovica u 10 minuta, SDP-ovac koji je prodao svoj Ferari:

    Just to slip the skin...

  16. #1466
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ja cujem jasno samo aplauze i nesto "promjene - neizbjezni".. mikrofon u pozadini?

    Hvala Lepo

  17. #1467
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijedna vlast ne može nuditi nikakav projekat u gradu sa godišnjim budžetom od 40 miliona.

    Mogu jedino da ponude drugačiji način vođenja grada i upravljanja javnim dobrima.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  18. #1468
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Odustajem od pokusaja da cujem "govor".. Nema sanse... Aplauza preko glave..

    Hvala Lepo

  19. #1469
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Nijedna vlast ne može nuditi nikakav projekat u gradu sa godišnjim budžetom od 40 miliona.

    Mogu jedino da ponude drugačiji način vođenja grada i upravljanja javnim dobrima.
    To, prosto, nije istina.

    Pa zadatak sposobne lokalne vlasti je valjda da privuče investitore, povuče sve veze, da se stvori neka tržišna klima u gradu na dobrobit grada i onih koji ulažu, a sve u okviru nekog koncepta razvoja!

    Tako je svuđe đe se vode ozbiljne kampanje...
    Just to slip the skin...

  20. #1470
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    To, prosto, nije istina.

    Pa zadatak sposobne lokalne vlasti je valjda da privuče investitore, povuče sve veze, da se stvori neka tržišna klima u gradu na dobrobit grada i onih koji ulažu, a sve u okviru nekog koncepta razvoja!

    Tako je svuđe đe se vode ozbiljne kampanje...
    eto je mandic u HN povukao sve veze , dosta stabilizovao vodosnadbjevanje, u bijelu se radi hotel 4+ zvjezdice, da ne pricam o Kumboru pa su ga pocerali govnjavom metlom.
    prosto opozicija nema taj kapacitet da nesto uradi bez pomoci drzave a ako neko bude dovolno mudar da to i radi onda ga optuzuju da radi za DPS i pocerau ga.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #1471
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Evo ođe par konkretnih projekata, ili planova:

    Plan za PG
    http://evropskolicepodgorice.me/imag..._podgoricu.pdf
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  22. #1472
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    To, prosto, nije istina.

    Pa zadatak sposobne lokalne vlasti je valjda da privuče investitore, povuče sve veze, da se stvori neka tržišna klima u gradu na dobrobit grada i onih koji ulažu, a sve u okviru nekog koncepta razvoja!

    Tako je svuđe đe se vode ozbiljne kampanje...
    Ako govoriš baš o razvoju, dakle rastu BDP-a, tu treba daleko više od privlačenja investcija. Treba inicijative, a inicijativa jednako u prevodu investicija sposobne državne vlasti koja ili svojim sredstvima ili kroz privatno-jasno partnerstvo teži da unese novac u zemlju.

    U tom smislu, najperspektivniji region za tako nešto je primorje. No nažalost, na primorju se, da upotrijebim BARov izraz, kolje bik radi kila mesa, odnosno 5% potencijala se pretvori u BDP.

    Podgorici najviše treba:

    1. Preuređenje urbanističkog plana. Konkretno, povećanje gustine naseljenosti, a odustajanje od socijalističkog principa uređenja grada koji je i dalje i među najobrazovanijima u našoj zemlji paradigma, da ne kažem taboo - apsolutno se ne smije dirati u soc-realistički koncept Podgorice koji je dan danas na snazi a koji je doveo do sve-opštih problema, jer ne može aktivno da prati tržišni ravoj - neuredne gomile blatnjavih travnjaka, zelenih ostrva i parkova između stambenih zgrada, očerupane zelene površine naslijeđene iz doba tita, nedostatak osnovne infrastrukture u prigradskim naseljima, kolaps javnog prevoza, trpanje automobila, nekontrolisano širenje grada i neadekvatno popunjavanje šupljina u užem jezgru grada, trotoari i pješačke staze od prije Tita, itd.

    2. Preuređenje plana treba da prati investicija, i to ozbijna, u javni prevoz - odakle novaca ?

    3. Nakon što se uvede moratorijum na gradnju po poljanama van grada, polako krenuti u šminkanje užeg centra - tu se prosto ne bi znalo odakle da se prije počne.

    Što se tiče ekonomije, mogućnosti su jako ograničene. Koja to roba cirkuliše kroz PG ? U ovakvom gradu, koji je samo administrativni centar, ima potencijala jedino za usluge - a usluge iznose novac iz CG, ne unose, ako se radi o stranim investicijama.

    Jaka Crna Gora = jaka Podgorica. Potrebno je daleko više od parohijskog upravljanja.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  23. #1473
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post

    1. Preuređenje urbanističkog plana. Konkretno, povećanje gustine naseljenosti, a odustajanje od socijalističkog principa uređenja grada koji je i dalje i među najobrazovanijima u našoj zemlji paradigma, da ne kažem taboo - apsolutno se ne smije dirati u soc-realistički koncept Podgorice koji je dan danas na snazi a koji je doveo do sve-opštih problema, jer ne može aktivno da prati tržišni ravoj - neuredne gomile blatnjavih travnjaka, zelenih ostrva i parkova između stambenih zgrada, očerupane zelene površine naslijeđene iz doba tita, nedostatak osnovne infrastrukture u prigradskim naseljima, kolaps javnog prevoza, trpanje automobila, nekontrolisano širenje grada i neadekvatno popunjavanje šupljina u užem jezgru grada, trotoari i pješačke staze od prije Tita, itd.
    Jesam te dobro shvatio da bi tebi glavni prioritet bio smanjenje broja zelenih povrsina u centru grada zarad dodatnog stambenog prostora ?? Pa onda u avgustu da se svi tradicionalno selimo u Budvu

    Btw, bacih pogled na ovaj plan SDP-PCG sto je neko okacio gore, poprilicno sturo i uopsteno, tesko da se ovo moze nazvati "planom" ili programom za ozbiljnu gradsku vlast, ali ideja o dobrom gradskom prevozu, biciklistickim stazama i uredjenju rijeka je kul.
    Last edited by The.Sloth; 18-04-14 at 16:57.
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  24. #1474
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Podgorici najviše treba:

    1. Preuređenje urbanističkog plana. Konkretno, povećanje gustine naseljenosti, a odustajanje od socijalističkog principa uređenja grada koji je i dalje i među najobrazovanijima u našoj zemlji paradigma, da ne kažem taboo - apsolutno se ne smije dirati u soc-realistički koncept Podgorice koji je dan danas na snazi a koji je doveo do sve-opštih problema, jer ne može aktivno da prati tržišni ravoj - neuredne gomile blatnjavih travnjaka, zelenih ostrva i parkova između stambenih zgrada, očerupane zelene površine naslijeđene iz doba tita, nedostatak osnovne infrastrukture u prigradskim naseljima, kolaps javnog prevoza, trpanje automobila, nekontrolisano širenje grada i neadekvatno popunjavanje šupljina u užem jezgru grada, trotoari i pješačke staze od prije Tita, itd.
    Ja ne znam dje ti zivis u PG ali ja sam jedno 5 godina zivio u Blok 6 i kazna mi je bila da sam morao ljeti da radim (na Zagoric). E sad temperaturna razlika(subjektivna) u Blok6/Tolose i u Zagoric je sigurno 5 stepeni ako ne i vise a sve zbog onog parkica u Tolose. PG je 70-80 bio grad sa najvise zelenih povrsina u ex Yu. Sada beton-beton-staklon-inox-beton. Daj jos betona, da sve bude jedna velika grobnica...


    Podgorici definitivno treba gradski prevoz, koji je nikakva investicija. Zbog cega nikakva?
    Zbog toga sto mozes da biras donatora koji ce odraditi bar 80% posla. Znam da ce vlada japana odmah da nam da bar 30 autobusa samo da neko napise projekat. Stvar je sto nekome ne odgovara da taj projekat napise i preda. Japanci su nam sami davali skolske Buseve(sjever), kamione za komunalno itd.


    Druga stvar je pretvaranje svega tamo oko KAPA u industrijsku zonu, pa neka idu fabrike i investicije tamo, da se zna sta je dje.
    One Ring to Rule them all...

  25. #1475
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    Jesam te dobro shvatio da bi tebi glavni prioritet bio smanjenje broja zelenih povrsina u centru grada zarad dodatnog stambenog prostora ?? Pa onda u avgustu da se svi tradicionalno selimo u Budvu
    Koncept zelene površine nije isti u Podgorici i u Ženevi. Prema tome treba koncept zelene površine redefinisati.

    Neću reći što zelena površina treba da bude, nego ću reći što NE treba da bude. Baš prije neki dan ide emisija o tome kako će da naprave zgradu preko morače, preko puta mašinske, i javljaju se stanari sa sledećim konstatacijama:

    Stanar 1, parafraziram

    Ja ne znam što je ovo, sve zabetoniraše. Mi smo se tu kao mali vazda igrali, vazda fudbala igrali, itd, i sad će to da maknu. Đe će ova đeca da se igraju
    Vidiš u čemu je problem ? Zelene površine apsolutno i ni pod razno ne služe da se na njima igra, gazi, trči ili na bilo koji način fizički rekreira. U svim uređenim društvima kod zelenih površina stoji znak "ne gazi, hvala". Jedino u Titovoj Podgorici se po njima trči, igra fudbal, parkira, tuče, šetaju paščad i tako dalje. Zato i nisu zelene površine, neko braon površine u 90% slučajeva

    Stanar 2, parafraziram

    Ovo je naše, kako mogu to da nam maknu, lijepo li je bilo
    Dok je to vaše bilo, nedomaćinski ste se odnosili prema njemu, što se moglo vidjeti i na video klipu - oblatnjavljeno očerupano ruglo. U uređenim društvima se organizuje skupština stanara, nabavi električnu kosilicu, ogradi prostor i uređuje ga. Ali ne i kod nas, kod nas služi za već gore navedene aktivnosti, a uređuje se po principu ne lipši magare. Po pravilu, sjete ga se kad treba da se ukloni. Radije bih šetao po najgorem livenom betonu nego po kozijoj blatnjavoj stazi - barem dok sam u gradu.

    Što se Budve tiče, ljudi to ne primjećuju, a tako je očigledno, elem, problem Budve, dakle ključni, nije nedostatak zelenila, nego nedostatak bilo kakvog plana. Dakle onog osnovnog, da povučeš lenjirom šah tablu, i popuniš kvadrate objektima, a linije ulicama. Ni taj najbanalniji plan nisu mogli da ispoštuju, što bi primati uspjeli da osmisle da im daš dovoljno vremena. Još da dodam i parking i to je to. Da je to ispoštovano, odjednom bi i to malo zelenila što ima itekako došlo do izražaja, i dobilo bi svoju svrhu.

    Podgorica pati od drugačijeg problema, a to je sveopšti nered. Završi se gradilište, ostave smeće i šljunak okolo. Završi se ulica ostave smeće i šljunak okolo. Sruše malu pijacu ostave smeće i šljunak okolo. Zelene površine izrovarene, prigradske ulice izrovarene, površine unutar stambenih blokova izrovarene, pune smeća, pune gliba, blata, lokvi, itd. Dakle to je jedno ogromno more komunalnog haosa koji ovaj grad ne može više da podnese. Mora da ga se otarasi grubom metodom.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja ne znam dje ti zivis u PG ali ja sam jedno 5 godina zivio u Blok 6 i kazna mi je bila da sam morao ljeti da radim (na Zagoric). E sad temperaturna razlika(subjektivna) u Blok6/Tolose i u Zagoric je sigurno 5 stepeni ako ne i vise a sve zbog onog parkica u Tolose. PG je 70-80 bio grad sa najvise zelenih povrsina u ex Yu. Sada beton-beton-staklon-inox-beton. Daj jos betona, da sve bude jedna velika grobnica...
    Ti si potpuno u pravu. Međutim 70tih nije bilo ni 10% auta koliko ima danas, a bilo je svega 50% stanovništva. Danas je situacija znatno drugačija. A Podgorica 70tih je i tako i tako bila socijalistička spavaonica. A i danas je. Nikakve ljepote, ni sadržaja.

    Nego, kad je ljeti prošao kamion pored tvoj zgrade, i poprskao ulicu vodom ? Da nemaš hidrant pored ulaza ? Ima đaola.
    Last edited by Shamrock; 18-04-14 at 17:15.
    You can kill a player, but you can't kill the game

Page 59 of 185 FirstFirst ... 94955565758596061626369109159 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lokalni izbori u Niksicu
    By dacho in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-12, 10:45
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •