Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 54

Thread: MLM i ostale piramidalne prevare.

  1. #26
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Dublin
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    a malo bzv da mi on to nudi i prica kako je efikasno i da cu za kratko vrijeme smrsat a on prvi iwa 20-30 kg viska da je tako dobro i on bi to koristio.
    Imaju oni politiku da svako ko ga prodaje mora da ga jede cime jos i vise ljudima ne dozvoljavaju da zarade

    Sent from my HTC One using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad vec spomenuste Lyoness, imam jedno pitanje. Posla sam na jednu prezentaciju cisto da vidim o cemu se radi. Te price o uplati para i svega toga, logicno je da svako ko ima malo mozga nece progutati. E sad, sta ima lose u tome sto ako trosis pare u nekom marketu, kaficu, dobijes povracaj tih para? Npr, evo kod nas povracaj novca moze da se ostvari u Lakovicu, Kuci hemije itd. Ako neko stalno kupuje tamo i nakon svake kupovine mu se vraca odredjeni procenat novca, sta ima lose u tome? Samo da napomenem da ne predstavljam Lyoness niti sam zainteresovana.

  3. #28
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    navukla si se opasno, nista lose samo kesni i uzivaj caskom vrnes sve te pare

    a bila prije neki dan pisanija o semi herbalajfa u cg i ko je sve glavni pola inspektora i sudstva hahaha a u cijeloj evropi zabranjeno i tuzeni su svi koji se bave herbalajfom , kod nas rade li rade
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #29
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kod nas sve moze da radi sto ne radi nidje u svijet. Svuda ih po svijetu hapse i traze i onda dodju kod nas. Nego, nisam nista kesnula niti planiram, moje pitanje je samo bilo vezano za to zasto je lose kupovati sa tom karticom. Sto se Herbalajfa tice, prvi put cujem da su oni prevaranti i tako to. Znam ljude koji rade sa tim i znam ljude koji su stvarno smrsali sa tim. Ne poznajem naravno ljude koji su na vrhu nego ljude iz moje okoline.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Koja korist što smrša ovaj mjesec ako sledeći vrati tu kilažu? Ljudi treba da promijene navike u ishrani a ne da ubijanjem apetita i ispijanjem splačina mršaju. To prije svega nije zdravo a na duže vremenske relacije može biti i pogubno. Smanjiš unos hrane ali i dalje jedeš raznovrsno,makneš slatkiše i eto.

  6. #31
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tebe lajones tjera da ostavljas pare u odredjene lance da bi navodno izvukla neke pare nazad, objasni ti nama sad prije odgovorimo, kako ti se vracu te pare, na koji sistem, dje se vracu, kojim tokom, koji procenat kad mozes da ih dignes i sve sto su te naucili ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #32
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Koja korist što smrša ovaj mjesec ako sledeći vrati tu kilažu? Ljudi treba da promijene navike u ishrani a ne da ubijanjem apetita i ispijanjem splačina mršaju. To prije svega nije zdravo a na duže vremenske relacije može biti i pogubno. Smanjiš unos hrane ali i dalje jedeš raznovrsno,makneš slatkiše i eto.
    Jesi li probao da koristis herbalajf pa tako pricas? I otkud znas da su to splacine?

  8. #33
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    tebe lajones tjera da ostavljas pare u odredjene lance da bi navodno izvukla neke pare nazad, objasni ti nama sad prije odgovorimo, kako ti se vracu te pare, na koji sistem, dje se vracu, kojim tokom, koji procenat kad mozes da ih dignes i sve sto su te naucili ?
    S obzirom da mislis da sam ja odje da reklamiram lajones, ti i ja nemamo vise o cemu da pricamo. Moje pitanje je bilo konkretno, trazila sam misljenja o tome a ne odgovore pitanjem.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pahuljica_ View Post
    Jesi li probao da koristis herbalajf pa tako pricas? I otkud znas da su to splacine?
    Svaki hemijski bućkuriš je za mene splačina. Turbo šlank, Herbalife itd. sve mi isto . Prirodno ili ništa.

  10. #35
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Pahuljica_ View Post
    S obzirom da mislis da sam ja odje da reklamiram lajones, ti i ja nemamo vise o cemu da pricamo. Moje pitanje je bilo konkretno, trazila sam misljenja o tome a ne odgovore pitanjem.
    odgovori pa ce ti sve bit jasno o cemu si pitala drugo podji nekad to tih partnera pa ces vidjet da nemaju pojma o cemu pricas kad izvadis lajones karticu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    A da ste im viđeli kartice na laserski printer odštampane...
    Pa ne na trafiku takve ne prolaze..

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #37
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Svaki hemijski bućkuriš je za mene splačina. Turbo šlank, Herbalife itd. sve mi isto . Prirodno ili ništa.
    Postujem

  13. #38
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    odgovori pa ce ti sve bit jasno o cemu si pitala drugo podji nekad to tih partnera pa ces vidjet da nemaju pojma o cemu pricas kad izvadis lajones karticu
    Ono sto JA ZNAM, kao odgovor na sva ta tvoja pitanja jeste da kad skupis 10eura povracaja novca, taj novac ti se uplacuje na bankovni racun. Drugo, od preduzeca do preduzeca zavisi koliki povracaj novca odobravaju, sve zavisi od toga koliko su procenata ugovorili sa lajonesom. Mislim da kod nas taj procenat uglavnom iznosi 2%. Vracaju se tako sto od svake tvoje kupovine pokazes lajones karticu i od tog kupljenog iznosa ti se vraca procenat koji je firma ugovorila sa lajonesom. A ono sto je prava ISTINA o svemu tome, stvarno ne znam, nisam se toliko angazovala da shvatim sve, ali sam zato i pitala ovdje da cujem misljenja drugih.

  14. #39
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pahuljica_ View Post
    Jesi li probao da koristis herbalajf pa tako pricas? I otkud znas da su to splacine?
    Pošto već pominješ Herbalife, on je osmišljen da se prodaje ljudima koji nikada ranije nisu pili "hemiju", pa im je to odjednom super i vrh i daje rezultate...
    U suštini, previše je izreklamiran kao nešto wow, a zapravo je prosječan proizvod po tome što daje... Ja nisam protiv "hemije", odnosno protiv suplementacije, i sam je koristim... Ali samo ću ti reći ovo... Herbalajf šejk košta nešto preko 40 eura - toliko je bio prije par godina, možda je sada drugačije... Najbolji protein surutke, Optimum Nutrition Gold Standard, u ekvivalentnom broju doza je nekih 10 eura manje, a nutritivno je 100x superiorniji i zdraviji od Herbalife reklamiranog šejka - koji ima proteina u tragovima, nešto vitamina, plus je bogat šećerom itd... Tako da, to je obično bacanje pare za ljude sa manjkom volje i znanja o ishrani...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  15. #40
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Pahuljica_ View Post
    Ono sto JA ZNAM, kao odgovor na sva ta tvoja pitanja jeste da kad skupis 10eura povracaja novca, taj novac ti se uplacuje na bankovni racun. Drugo, od preduzeca do preduzeca zavisi koliki povracaj novca odobravaju, sve zavisi od toga koliko su procenata ugovorili sa lajonesom. Mislim da kod nas taj procenat uglavnom iznosi 2%. Vracaju se tako sto od svake tvoje kupovine pokazes lajones karticu i od tog kupljenog iznosa ti se vraca procenat koji je firma ugovorila sa lajonesom. A ono sto je prava ISTINA o svemu tome, stvarno ne znam, nisam se toliko angazovala da shvatim sve, ali sam zato i pitala ovdje da cujem misljenja drugih.

    e pa da bolje shvatis onda, jer oni tako zive zamlacujuci narod koji se ne razumije, to je 2 posto sa lajonesom, dakle lajones uzima tih 2 posto, sto ce reci kad lajones isplati sebe od tih 2 posto, pa onoga iznad tebe ko te uclanio, itd itd tebi od tih 2 posto ostaje 0,1 posto ili koju god drugu najmanju jedinicu su ti prodali pricom, dakle uz to ti postave neke minimalne obrtne rokove, pa tipa svake ne znam kolko kad napunis to se prepuni pa ti dobijes , ako se sjecam do kraja price ,
    sto znaci da bi ti dobila tih tvojih 10 eura nazad, za recimo mjesec dva tri, moras u toj istoj radnji da spiskas oko 1000 i kusur eura ;p ako ne i vise nekad ,
    onda pola tih radnji nemaju pojma ko je i sta je lajones i gledace te ko tupana kad izvadis karticu , i sav taj sistem ide i sljaka za njih par u vrhu dokle ima naivnih ljudi da se prime, prica im je dobra zbog cashback sistema jer se ljudi prime a ne saberu sve do kraja , posto pretpostavljam da vam je taj prezenter pricao oko 300 na sat i zbrzao tone cifara koje se sve tako nekako u krug vrnu vama u dzep ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #41
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Pošto već pominješ Herbalife, on je osmišljen da se prodaje ljudima koji nikada ranije nisu pili "hemiju", pa im je to odjednom super i vrh i daje rezultate...
    U suštini, previše je izreklamiran kao nešto wow, a zapravo je prosječan proizvod po tome što daje... Ja nisam protiv "hemije", odnosno protiv suplementacije, i sam je koristim... Ali samo ću ti reći ovo... Herbalajf šejk košta nešto preko 40 eura - toliko je bio prije par godina, možda je sada drugačije... Najbolji protein surutke, Optimum Nutrition Gold Standard, u ekvivalentnom broju doza je nekih 10 eura manje, a nutritivno je 100x superiorniji i zdraviji od Herbalife reklamiranog šejka - koji ima proteina u tragovima, nešto vitamina, plus je bogat šećerom itd... Tako da, to je obično bacanje pare za ljude sa manjkom volje i znanja o ishrani...
    Slozicu se sa tobom da postoji manjak znanja u ishrani. Pretpostavljam da je ljudima vjerovatno lakse kad im se sve servira na tacni kao sto je to u slucaju herbalajfa, dodjes kod ljudi sve ti lijepo objasne i jos se reklamira samo sto ne iskoci iz cipsa. Druga stvar, reklamiraju ga i poznati sportisti i kad je tako mislim da se kod naseg naroda odmah upali lampica da cim je neki sportista to reklamira i koristi to mora biti dobro. Za ostale stvari, mislim da se ne reklamiraju koliko herbalajf. I dalje herbalajf kosta 40 eura, dje dolazimo do jos jedne lampice koja se pali, a to je - cim je nesto skupo to je dobro. Mi smo takav narod koji ima visak slobodnog vremena i manjak sivih celija

  17. #42
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    e pa da bolje shvatis onda, jer oni tako zive zamlacujuci narod koji se ne razumije, to je 2 posto sa lajonesom, dakle lajones uzima tih 2 posto, sto ce reci kad lajones isplati sebe od tih 2 posto, pa onoga iznad tebe ko te uclanio, itd itd tebi od tih 2 posto ostaje 0,1 posto ili koju god drugu najmanju jedinicu su ti prodali pricom, dakle uz to ti postave neke minimalne obrtne rokove, pa tipa svake ne znam kolko kad napunis to se prepuni pa ti dobijes , ako se sjecam do kraja price ,
    sto znaci da bi ti dobila tih tvojih 10 eura nazad, za recimo mjesec dva tri, moras u toj istoj radnji da spiskas oko 1000 i kusur eura ;p ako ne i vise nekad ,
    onda pola tih radnji nemaju pojma ko je i sta je lajones i gledace te ko tupana kad izvadis karticu , i sav taj sistem ide i sljaka za njih par u vrhu dokle ima naivnih ljudi da se prime, prica im je dobra zbog cashback sistema jer se ljudi prime a ne saberu sve do kraja , posto pretpostavljam da vam je taj prezenter pricao oko 300 na sat i zbrzao tone cifara koje se sve tako nekako u krug vrnu vama u dzep ;p
    Pa nije bas zbrzao jer sam imala priliku i nasamo da razgovaram sa njim i da pitam sve sto me interesuje Ne moras u istoj radnji nego bilo kojoj radnji koja ima ugovor sa lajonesom, bitno je samo da skupis 10eura. A ne brini za lajones i trgovce, imaju oni svoje procente koje uzimaju. Mada i ne trebaju im ti procenti kad ima uvijek budala koji daju 2000 eura da bi postali premium clanovi, a ne znaju ni za sta su dali te pare ni kako ce kasnije moci da ih potrose. Nego ljudi misle ako daju 2000 eura to ce im se udvostruciti, upetostruciti samo ako su dali te pare i sjede kuci i ne rade nista. U svakom slucaju, ja se ne bih zalila da mi vrate eto makar 50 eura od godisnje kupovine Eto, ostaje nam da vidimo da li ce to da zazivi kod nas i ima li ikakve vajde od toga ili je samo cista prevara.

  18. #43
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cita prevara iko tih para nije vidio po eu, pljuste tuzbe non stop, al najgore je nacin privlacenja preko drugova rodjaka prijatelja, pa poprskaju medjuljudski odnosi, mada neka kad su ljudi glupi, a kao svaki mlm cim prestane vrbovanje naivnih propada i gasi se , a cg nije velika ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #44
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    cita prevara iko tih para nije vidio po eu, pljuste tuzbe non stop, al najgore je nacin privlacenja preko drugova rodjaka prijatelja, pa poprskaju medjuljudski odnosi, mada neka kad su ljudi glupi, a kao svaki mlm cim prestane vrbovanje naivnih propada i gasi se , a cg nije velika ;p
    Mislim da niko nikome nije prislonio pistolj uz glavu i rekao "Uplati 2000 eura", to sto su ljudi glupi tome ne mozemo nista Smijesno je u kakvom dobu zivimo, da su informacije dostupne na svakom koraku o svemu, a ljudi ocigledno ne umiju da ih upotrijebe. Takodje, mislim da niko nije nikoga natjerao da pristupi lajonesu, za neke je sasvim dovoljno da ih sarmira predavac i naravno, malo psiholoske igre sa njihovim mozgicima i eto ti novih clanova Da ne kazem da svima zine gu*ica kad se spomenu pare (oprostite na izrazu, ipak sam ja zensko )

  20. #45
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne znam što bih ti na to rekao. Volio bih viđet što bi bilo kada bi neko dobro zavrnuo tebe ili nekoga od tvojih.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Jedino je Premium kartica sigurna sa popustima.

    Pahuljice
    Jedva čekam da naplatiš svojih 10e i počneš da zarađuješ.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #47
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bugi, oprosti, ipak je 10 eura ispod nivoa naseg naroda. Cus 10 eura da se zaradi, to nije ni za kafu.

  23. #48
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ne znam što bih ti na to rekao. Volio bih viđet što bi bilo kada bi neko dobro zavrnuo tebe ili nekoga od tvojih.
    Zavrnuli su nas i oni najblizi, pa se nemamo kud vise zavrtat. A ako me nekad neko zavrne sa nekom investicijom, nekim ulaganjem, rado cu te pozvat da vidis posledice. Ukratko, to ce biti nesto kao "Sama pala, sama se ubila."

  24. #49
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    To još vidio nijesam. Vazda bude "đe je sud", "đe je policija", "đe je država".

  25. #50
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ja ulozim tamo dje ne treba, kakve veze sa tim imaju drzava i policija? Nista oni tu nisu krivi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zanimljiva metoda prevare
    By funestis in forum Software
    Replies: 17
    Last Post: 13-10-12, 23:16
  2. Mi znamo, ali nas prevare
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 28-04-12, 00:22
  3. Prevare
    By TroonChica in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-02-10, 01:36
  4. prevare
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 176
    Last Post: 25-10-06, 00:27
  5. Bumerang muske prevare
    By enex in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 12-03-05, 00:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •