Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 54

Thread: MLM i ostale piramidalne prevare.

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default MLM i ostale piramidalne prevare.

    Kako se kriza produbljuje a broj nezaposlenih raste, stvaraju se nove prilike za beskurpulozne sekte koje ispiranjem mozga, regrutuju svoje vojnike na terenu koji za pristojnu zaradu za naše uslove, utiru put milionskoj zaradi koju ostvaruju ljudi na vrhu piramide. Obično se preko prodaje nekakvog preparata za ljepotu i mršavljene koji daje legalnu notu "biznisu" utire put grananju piramidalnih mreža. Prije neki dan sam dobio ponudu za "besplatno" učlanjenje u Lyoness mrežu pa sam istražio na internetu o kakvom se to kešbek programu radi. Iako sam davno shvatio da bez motike nema hljeba i da bi čovjek zaradio mora da radi ili u (ovom slučaju da vara svoje prijatelje) dao sam si truda da vidim konkretno o čemu se radi. Rezultati moga istraživanja nisu frapantni već očekivani ali ovog puta sam impresioniran kakva je perfidna igra u pitanju i kakve dimenzije je ista poprimila. U ovom slučaju, posao je defakto legalan i zakonski gledano nema tu nikakve prevare ali dali je baš tako? Po meni, legalni nivo se završava u kešbek dijelu gdje vi kao član koji bi da koristi osnovni nivo članstva, kupovinom kod trgovaca koji su uključeni u mreži, ostvarujete popuste koji su u ekonomskom smislu smiješni jer ćete iste ili bolje bonitete ostvariti i recimo Premium karticom, ili kupovinom istog artikla u drugu prodavnicu gdje je na akciji ili mu je regularna cijena niža. Negdje sam vidio bilbord na kome i neka od domaćih banaka nudi kešbek od 2% ako plaćate njihovom karticom. Noćna mora, počinje onog časa kad je neko ko je nasjeo i "uložio" 2000€ u menadžerski nivo dotične mreže, pokuša i uspije da svoju rodbinu i prijatelje uvjeri da i oni ulože svoj novac da bi se brzinski napunili bez muke. Tako će on pokušati da vrati svojih 2000 (koje je čak i nedje zajmio) i hvala Bogu , da raširi mrežu i napokon i on počne da zarađuje ka gospodin. Od ranijih iskustava, Neumskih mreža, Forex brokera itd. znamo kako su "ulagači" završili, gubitak prijatelja, svađa sa rodbinom, prijetnje, tužbe i da ne nabrajam svima već poznate stvari. Zato želim da ovim putem, skrenem pažnju svima koji će uskoro biti pozvani na "kaficu" da sami plate kafu! Da prije nego što prihvate zanimljive ponude o brzoj i lakoj zaradi koja se broji u stotinama hiljada, prvo dobro proguglaju i pročitaju iskustva ljudi koji su bili godinama u tom i sličnim MLM projektima. Pozitivna iskustva -komentari se mogu izbrojiti na prste i karakteristična im je ista (sektaška) retorika naučena na praonicama mozga, (polupismenost je glavnakarakteristika novopečenih biznismena koji ostvaruju velike profite sa ovim bizMisom) dok je onih koji su postali žrtve piramidalnih šema daleko brojniji.
    koristan linkovi:
    http://www.youtube.com/watch?v=lQJfJAt1aMU

    http://forum.potrosackisavetnik.com/....php?f=12&t=95 i još mnogi dugi ako proguglate na ovu temu.

    Pozdrav i pamet u glavu!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Što se mučiš, naš narod voli da se opeče prvo pa da tek onda misli..

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    najjacha je skola prodavac toga, tolko brzo pricaju i sklapaju u svakoj recenici ogromne cifre, i crtaju na papiru besmislene ekonomske stvari da te navuku da je to fascinatno
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Pričao mi otac za neumsku kombinaciju svojevremeno, poveo ga neki prijatelj iz dg. Sve je bilo dobro dok ne počeše da se vataju za ruke i pjevaju, ključ u auto i bjež doma . Naravno, posle ovi tandarali priču kako se izglupira itd i onda uslijedi ono poznato hapšenje a prijatelj osta bez gaća na guzicu
    Ista se priča nastavlja izgleda. Nevjerovatno je jedino koliku inspiraciju organizatori tih šema imaju da stalno nove se smišljaju itd. I prodaja Herbalajfa mi slično tome izgleda, prodaja nekih osiguranja itd.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pričao mi otac za neumsku kombinaciju svojevremeno, poveo ga neki prijatelj iz dg. Sve je bilo dobro dok ne počeše da se vataju za ruke i pjevaju, ključ u auto i bjež doma . Naravno, posle ovi tandarali priču kako se izglupira itd i onda uslijedi ono poznato hapšenje a prijatelj osta bez gaća na guzicu
    Ista se priča nastavlja izgleda. Nevjerovatno je jedino koliku inspiraciju organizatori tih šema imaju da stalno nove se smišljaju itd. I prodaja Herbalajfa mi slično tome izgleda, prodaja nekih osiguranja itd.
    Svaki MLM je piramida!
    Kad ti neko prodaje proizvod po cijeni koja je 5-10x veća od proizvodne a kasnije ti kao mentor koji je navukao svoje prijatelje da jedu te trice dobijaš hranu 10X jeftinije ili džabe pa imaš i za vlastitu prodaju stvorio si piramidalnu šemu u koju su gubitnici oni dnu piramide koji ne nalaze nove žtve.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Što se mučiš, naš narod voli da se opeče prvo pa da tek onda misli..

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ako 200 ljudi pročita ovaj post i prenese upozorenje najbližima, ja sam ostvario cilj! Spriječio sam da moji sugrađani budu bezočno popljačkani od strane bezobraznih gmazova koji kasape sve pred sobom kako bi se dokopali para i raskalašnog života. Ako neko i pored ovih upozorenja lakomi i želi brzu zaradu bez posla, njegov problem, ne možemo mu mi nadoknaditi ono što mu fali preko 70 jedinica IQ-a.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    od tih 200 , 190 ce rec ti lupas i ljubomoran i pakostan si da drugi zarade ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    od tih 200 , 190 ce rec ti lupas i ljubomoran i pakostan si da drugi zarade ;p
    Setno im bilo, ti koji tako razmišljaju i ulaze potpuno svjesno u takve šeme i zaslužuju da budu izvarani i pokradeni.
    Pametnom dosta i od prvog posta.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da podijelim sa vama moje iskustvo piramidalne seme:

    Kad sam bio na 2. godini fakulteta (ekonomskog) savata' mene i druga jedan "menadzer" GNLD-a (nenakvi aditivi ishrani valjda) sa pricom o "cetvrtoj najvecoj kompaniji na svijetu". Naravno meni je bilo odmah sve jasno, ali bilo mi je dosadno (kisni dan u Podgorici) i odlucim malo da razglabam s co'ekom. Objasnjava mi on kako treba dat oko 1300 eura da postanes menadzer, a 2500 direktor. U tom trenutku moj drug ustaje i kaze "Pos***m ti se u tu firmu dje ste sve menadzeri i direktori, a nidjke radnika jednog"
    Ja sam ostao da razglabam jos, covjek je ostao jos 2 sata da me ubjedjuje kako cu se obogatit, kako je on namlatio brdo bara u protekle 2 godine...Kad mi je dosadilo rekoh: "Kad je zarada sigurna, da li bi ti dao za mene tih 2500 eura, a ja cu ti davat cijeli moj profit od ovoga dok ti ne vratim trostruko pare? Ako hoces sastavicemo i takav ugovor?" Pobjegao je glavom bez obzira :mrgreen:

    edit - evo ih nadjoh, srece moje http://us.gnld.com/en-us/home/
    Last edited by Lucianeddu; 11-01-14 at 00:02.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Da podijelim sa vama moje iskustvo piramidalne seme:

    Kad sam bio na 2. godini fakulteta (ekonomskog) savata' mene i druga jedan "menadzer" GNLD-a (nenakvi aditivi ishrani valjda) sa pricom o "cetvrtoj najvecoj kompaniji na svijetu". Naravno meni je bilo odmah sve jasno, ali bilo mi je dosadno (kisni dan u Podgorici) i odlucim malo da razglabam s co'ekom. Objasnjava mi on kako treba dat oko 1300 eura da postanes menadzer, a 2500 direktor. U tom trenutku moj drug ustaje i kaze "Pos***m ti se u tu firmu dje ste sve menadzeri i direktori, a nidjke radnika jednog"
    Ja sam ostao da razglabam jos, covjek je ostao jos 2 sata da me ubjedjuje kako cu se obogatit, kako je on namlatio brdo bara u protekle 2 godine...Kad mi je dosadilo rekoh: "Kad je zarada sigurna, da li bi ti dao za mene tih 2500 eura, a ja cu ti davat cijeli moj profit od ovoga dok ti ne vratim trostruko pare? Ako hoces sastavicemo i takav ugovor?" Pobjegao je glavom bez obzira :mrgreen:

    edit - evo ih nadjoh, srece moje http://us.gnld.com/en-us/home/
    [SIZE=2][/SIZE] [SIZE=2]Potrošite li novac prije kraja mjeseca?[/SIZE]
    [SIZE=2][/SIZE] [SIZE=2]Morate li odlučivati koje račune možete platiti ovaj mjesec, a koje ne možete?[/SIZE]
    [SIZE=2][/SIZE] [SIZE=2]Osjećate li se sigurno na svojem radnom mjestu?[/SIZE]
    [SIZE=2][/SIZE] [SIZE=2]Provodite li više vremena u javnom prijevozu ili automobilu, odlazeći i vraćajući se s posla, nego sa svojom obitelji?[/SIZE]
    [SIZE=2][/SIZE] [SIZE=2]Kada za to bude vrijeme, hoćete li jednostavno otići u mirovinu, ili ćete potražiti drugi posao?[/SIZE]
    [SIZE=2][/SIZE] [SIZE=2]Posjedujete li kuću iz vaših snova? Automobil iz vaših snova?[/SIZE]
    [SIZE=2][/SIZE] [SIZE=2]Jeste li zadovoljni svojim životom?

    Sve možete da ostvarite samo treba da uložite 2-3K ojra za početak i onda je lako.
    Nisi uspio? Onda si glup , nesposoban, lenj.... i tako će ti nabijati komplekse da si ti sam kriv što nisi postao milioner.

    [/SIZE]

    Kakva piramida, liči li vama ova slika na piramidu, nikakva asocijacija na piramidu jel da?

    @Lucianeddu, Ja sam imao na desetine sličnih ponuda, nekoliko puta su me zvali na te prezentacije i kad sam počeo da postavljam nezgodna pitanja, da su mogli "predavači" bi me pretukli a ne najurili. Naravno, nisam ni imao živaca da slušam te bljuvotine do kraja pa sam sam demonstrativno napuštao "druženje bez obaveza". 2x mi je došlo da ja premlatim te bezobrazne prevarante koji prodaju mu** za bubrege. Neki lik iz PG koji misli da je otkrio toplu vodu MLM-a nekoliko puta me preko svoje sekretarice zove u bezobrazno vrijeme odmora 15:30 da prisustvujem besplatnoj večeri gdje će biti prezentovan novi proizvodi ... bla bla .. A ja kao iz puške! - E hvala ti sestro što si me se sjetila, ja i žena smo se toliko kreditno zadužili da više nemamo ni šta jest, žute banke nemamo, ovo mi je došlo ka kec na desetku da se negdje mufte nakrkamo... a ona ćuti, ćuti ... izvinjavam se imam drugu vezu veli i poklopi . NIKAD VIŠE NIJE ZVALA!

  11. #11
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Dublin
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    U ove priče više manje zapadaju uglavnom mediokriteti neostvareni u svom poslu, podložni manipulaciji. Pošto mi je neko od osoba koje znam zapao u priču sa Herbalifeom, znam više manje dosta vezano za to, i što je meni nevjerovatno jeste do koje mjere oni sa visokog ranga u ljestvici tim ljudima usade ubjeđenja vezana za taj "biznis" da se mjere sa religijskom dogmom. Pokušao sam čak i da normalnim razgovorom popričam sa ovom osobom kako bih je naveo da i sama shvati suštinu, ali impozantno je to što takve osobe su obučene na tim seminarima i ispiranjima mozga da svakog ko kaže i A protiv tog biznisa smatraju idiotima, zatupljenima, neobrazovanima i slično i bilo koju lošu riječ o tom poslu kojim se bave ako im kažete smatraju kao atak na sebe. I apsulutno mi je nevjerovatno da svi oni se zovu wellness savjetnicima a zapravo nemaju pojma ni o osnovama ishrane, što će vidjeti u razgovoru sa njima bilo ko da je jednom pošao u teretanu i tamo nekog napucanog momka pitao čime se i kako hrani. Štaviše toliko su ga zamaskirali raznim virtuelnim poenima, volumenima ili čime već tako da ljudi gube osjećaj stvarne zarade od toga, i na sva zvona pokazuju ček kad dobiju 300 eura a ustvari su uložili dosta više. Prosto mi je nevjerovatno da takva stvar ubrzo postane i jedina stvar o kojoj te osobe pričaju i ne biraju ni mjesto ni način da ti ponude proizvode. I osiguranja rade slično, jer ih prodaju piramidalno isto a agenti osiguranja unose od starta netačne podatke u njih, a lica koja se osiguravaju smatraju da time što iako puše 2 kutije cigara dnevno, a agent im napiše da su nepušači, on čini veliku uslugu na svoju štetu..

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Herbalife su baš napasni. Ne libe se ni od čega stvarno, ali nije teško ni provalit pojedine. Kače svoje slike i napišu smrša za 2 mjeseca i definiciju izgradio bez muke ovo ono. A vidiš datum slike od prije 2 godine. I kao normalno je da platiš par stotina eura da slušaš seminar, niđe veze.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RMD View Post
    U ove priče više manje zapadaju uglavnom mediokriteti neostvareni u svom poslu, podložni manipulaciji. Pošto mi je neko od osoba koje znam zapao u priču sa Herbalifeom, znam više manje dosta vezano za to, i što je meni nevjerovatno jeste do koje mjere oni sa visokog ranga u ljestvici tim ljudima usade ubjeđenja vezana za taj "biznis" da se mjere sa religijskom dogmom. Pokušao sam čak i da normalnim razgovorom popričam sa ovom osobom kako bih je naveo da i sama shvati suštinu, ali impozantno je to što takve osobe su obučene na tim seminarima i ispiranjima mozga da svakog ko kaže i A protiv tog biznisa smatraju idiotima, zatupljenima, neobrazovanima i slično i bilo koju lošu riječ o tom poslu kojim se bave ako im kažete smatraju kao atak na sebe. I apsulutno mi je nevjerovatno da svi oni se zovu wellness savjetnicima a zapravo nemaju pojma ni o osnovama ishrane, što će vidjeti u razgovoru sa njima bilo ko da je jednom pošao u teretanu i tamo nekog napucanog momka pitao čime se i kako hrani. Štaviše toliko su ga zamaskirali raznim virtuelnim poenima, volumenima ili čime već tako da ljudi gube osjećaj stvarne zarade od toga, i na sva zvona pokazuju ček kad dobiju 300 eura a ustvari su uložili dosta više. Prosto mi je nevjerovatno da takva stvar ubrzo postane i jedina stvar o kojoj te osobe pričaju i ne biraju ni mjesto ni način da ti ponude proizvode. I osiguranja rade slično, jer ih prodaju piramidalno isto a agenti osiguranja unose od starta netačne podatke u njih, a lica koja se osiguravaju smatraju da time što iako puše 2 kutije cigara dnevno, a agent im napiše da su nepušači, on čini veliku uslugu na svoju štetu..
    Ista stvar, ali potpuno isto!

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    imam druga jednog upao je u masinu herbalifa i svaki put kad bi sjeli popovao nam je da je nemoguce izgubit kilazu bez nekog preparata a da je herbalife kao bogom dan. ja reko neka no ti fala. prvo ja izgubih 30 kg skoro pa potom i moj brat isto toliko uz jednostavnu redukciju hrane po savjetima nutricionistkinje i uz lagane treninge . nikad vise doticnog prodavca ne cuh da pominje herbalife a i cujem da mu je profit 0. najbolje mu rece jedan drug, kako ces ti prodat to kad i ti vuces stomak i imas skoro 100 kg
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    A može se sa tim smećem smršat, vjerovatno ima raznorazne "ubijače" apetita itd, ali koliko je zdravo to, samo se može pretpostavit

  16. #16
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    imam druga jednog upao je u masinu herbalifa i svaki put kad bi sjeli popovao nam je da je nemoguce izgubit kilazu bez nekog preparata a da je herbalife kao bogom dan. ja reko neka no ti fala. prvo ja izgubih 30 kg skoro pa potom i moj brat isto toliko uz jednostavnu redukciju hrane po savjetima nutricionistkinje i uz lagane treninge . nikad vise doticnog prodavca ne cuh da pominje herbalife a i cujem da mu je profit 0. najbolje mu rece jedan drug, kako ces ti prodat to kad i ti vuces stomak i imas skoro 100 kg
    Šta to ima veze, moj komšija prodaje brushaltere a nema sise a njegov brat losion za rast kose a izgleda kao Jul Briner.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Pa valjda se reklamiraju kao prirodni, ali ko zna kakva je definicija prirodnog nekom...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #18
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Dublin
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    A može se sa tim smećem smršat, vjerovatno ima raznorazne "ubijače" apetita itd, ali koliko je zdravo to, samo se može pretpostavit
    U suštini je to smeće puno soje i šećera koje ne služi ničemu a oni kazu da je to "savršeno izbalansiran doručak" a svako ko iole zna nešto o ishrani kad pogleda deklaraciju viđeće o čemu se radi. Nema ni jedan sastojak u njemu koji podstiče mršanje, mršanje preko toga se vrši grubim kalorijskim deficitom jer ima taj šejk 250 kcal, ako to doručkujes i večeraš, sve i da ti "normalni" ručak ima 1500kcal, smršaćeš. Isto ti je da popijes ujutro i uveče po čašu čokoladnog mlijeka, ako ne i zdravije. Al nije tema ovo ovdje, već njihov režim poslovanja koji je najgori mogući. Ovo su poslovi koji bude u ljudima najgore osobine zbog malo ili ni malo zarade i preuzimaju im živote..

  19. #19
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    BEOGRAD - Nije zdravo sve što prija!
    Tri proizvoda kompanije „Herbalajf“ nisu imala ispravnu deklaraciju, utvrđeno je na Institutu za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“ prilikom kontrole u februaru ove godine. U „Batutu“ ističu da nikad dosad nisu radili zdravstvene analize ovih dijetetskih proizvoda.

    - U Institutu je u februaru 2011. godine rađena superanaliza na pregled deklaracije. Tri dijetetska proizvoda nisu ispunjavala uslov u pogledu deklarisanja propisan Pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda - rečeno nam je u „Batutu“.
    Miodrag Tanasković, direktor centralnog magacina „Herbalajfa“ za Srbiju, nije želeo da odgovara na naša pitanja i usput je samo dodao da smo našim pisanjem ugrozili njegov posao, kao i da analize „Herbalajfovih“ proizvoda radi Gradski zavod za zaštitu zdravlja.
    Dr Vesna Palibrk iz Gradskog zavoda za javno zdravlje, koja je zadužena za kvalitet ishrane, objašnjava da je Zavod radio samo rutinske kontrole „Herbalajfovih“ proizvoda.
    - Kontrolisali smo uzorke „Herbalajfovih“ šejkova različitih ukusa, koje nam je dostavljala granična inspekcija. To su rutinske analize na prisustvo zagađivača i provere koje treba da utvrde da li je sadržaj proizvoda u skladu sa deklaracijom, i dosad nije bilo nikakvih problema. Prisustvo genetski modifikovanih organizama nismo kontrolisali, jer se to ne radi u sklopu rutinske kontrole. To su veoma skupe analize i rade se ukoliko postoji sumnja da ih neki proizvod sadrži - kaže dr Palibrk.

    Podsetimo da je Kurir u prošlom broju pisao da proizvodi „Herbalajfa“, iako se vode kao zdrava hrana i dodaci ishrani, sadrže GMO i kancerogene aditive, a u Srbiju ulaze putem interneta.
    GMO dozvoljeni u Americi, ne u Evropi!

    Aleksandar Petrović, jedan od nezavisnih distributera „Herbalajfovih“ proizvoda, tvrdi da u Srbiju stižu preparati iz Italije, u kojoj nije dozvoljena upotreba GMO.
    - Tačno je da „Herbalajf“ u Americi prodaje GM proizvode, ali njih nema na evropskom tržištu. Proizvodi za Evropu, pa i Srbiju, prave se u „Herbalajfovoj“ fabrici u Rimu, i oni ne sadrže GMO jer je to u Italiji zabranjeno - objašnjava Petrović. Prema njegovim rečima, tačno je da „Herbalajf“ nema zvaničnu dozvolu za prodaju u Srbiji, jer je njeno izdavanje veoma skupo, a mi smo malo tržište.


    Istraga u Španiji

    Sumnje u štetno dejstvo „Herbalajfovih“ proizvoda imalo je i špansko ministarstvo zdravlja, koje je 2009. godine povelo istragu o mogućoj vezi ovih dijetetskih proizvoda sa devet slučajeva trovanja jetre kod njihovih korisnika u periodu između 2003. i 2007. godine.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    BEOGRAD - Istinu neće zaustaviti!
    Novinarima Kurira već danima prete smrću, psuju majku i vređaju ih ljudi koji se predstavljaju kao distributeri „Herbalajfa“ u Srbiji. Kažu da Kurir više neće postojati. A sve zbog toga što smo pisali da bi proizvodi „Herbalajfa“ mogli da budu štetni po zdravlje građana. Otkrili smo, a Ministarstvo zdravlja je potvrdilo, i da ova kompanija nije registrovana u našoj zemlji, već rade preko nezavisnih distributera.

    Direktor policije Milorad Veljović kaže za Kurir da će vrlo brzo ceo slučaj biti ispitan.

    - Policija će istražiti šta se sve dešavalo prethodnih dana, ko je uputio pretnje novinarima i zbog čega - naveo je Veljović.

    U Republičkom javnom tužilaštvu kažu da još ispituju informacije koje su dobili i da će nam proslediti odgovor kada procedura bude bila gotova.

    Inače, postoje indicije da distributeri „Herbalajfa“ ne plaćaju porez. Kurir su zvali korisnici njihovih proizvoda tvrdeći da pri kupovini nikada nisu dobili fiskalni račun. U Poreskoj upravi kažu da oni ne mogu da provere ko je u Srbiji poreski obveznik kada je reč o prodaji „Herbalajfovih“ proizvoda jer nemaju ime firme koja se bavi trgovinom tim proizvodima.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Upravo tako, ne mrsas ti zbog tog sejka, vec zbog toga sto nista ne jedes.Pijes te njihove cajeve, sejkove i druge preparate kojI ustvari sluze da te cine sitim.Rucak im se sastoji od parceta curetine ili piletine..vecera isto tako.I onda je normalno da smrsas kad nista usta ne stavljas osim te vodurine..
    I onda kad pocnes malo da mrsas, odmah idu pohvale i hvaljenja tog proizvoda i angazovanje za dalju kupovinu.
    Ali stvarno nevjerovatno kako su samo uredjene te organizacije, prava mala sektaska udruzenja.Svaki pripadnik ce krvlju svojom braniti firmu.Potpuno isprani mozgovi..
    Last edited by mok4; 13-01-14 at 16:22.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    BEOGRAD - Kome smeta pisanje Kurira?
    Novinarima Kurira već danima prete smrću, psuju majku i vređaju ih ljudi koji se predstavljaju kao distributeri „Herbalajfa“ u Srbiji. Kažu da Kurir više neće postojati.

    Da podsetimo, pojedini stručnjaci su za naš list rekli da bi proizvodi „Herbalajfa“, za koji distributeri tvrde da spada u zdravu hranu, mogao biti štetan po zdravlje građana, dok je Ministarstvo zdravlja potvrdilo da nijedan njihov proizvod, kao ni kompanija, nije registrovan u našoj zemlji.

    Redakcijski telefoni bukvalno su se usijali od silnih poziva distributera, koji ne žele da se predstave, ali vrlo ozbiljno prete novinarima Kurira. Osim telefonskih poziva, dobijamo mejlove pune psovki, pretnji i kletvi. Pri tom, kompanija „Herbalajf“ do danas nam se nije obratila niti je poslala zvanični demanti na tvrdnje stručnjaka.

    Povodom pomenutih pretnji oglasio se Vukašin Obradović, predsednik Nezavisnog udruženja novinara Srbije. On smatra da bi redakcija Kurira trebalo da što pre obavesti policiju o svemu šta se dešava.

    - Izmenom Krivičnog zakonika Srbije, pretnje podležu zakonskim sankcijama. Tema o kojoj ste pisali pokazuje koliko je polje reklamiranja i prodaje takvih proizvoda, u stvari, neuređeno - kaže Obradović.

    Kako bi se zaštitio od pretnji, naš list se obratio i Tomi Zoriću, portparolu Republičkog javnog tužilaštva.

    - Vaše informacije su prosleđene i uskoro ćete dobiti odgovor - rekao je Zorić.

    Krstići: Uništavate nas!

    „Pokušavate da sve što je dobro za našu Srbiju uništite. Majku vam j.bem! Umesto da pomognete našoj zemlji da što više napreduje, vi je svakog dana sve više uništavate. Vi novinari i političari. Majku vam j.bem da vam j.bem, dabogda pomrli“, poručio nam je neko ko se u mejlu potpisao kao Srboljub Krstići.

    Veljović: Niko ne sme da preti novinarima

    Direktor policije Milorad Veljović kaže za Kurir da novinarima niko ne sme da preti.
    - Ljudi koji vas zovu i prete i šalju mejlove ne bi smeli to da rade! Vi ste novinari i vaš posao je da pišete tekstove. Ko god vam je pretio mora znati da je to kažnjivo i da se za to odgovara - kazao je on.

    Smajlovićeva: Nedopustivo!

    Ljiljana Smajlović, predsednica Udruženja novinara Srbije, kaže za Kurir da očekuje da policija istraži ko je pretio novinarima.

    - To je nedopustivo! Ljudi koji misle da anonimno telefonom mogu da prete, prevarili su se. Policija je u mogućnosti da locira s kog broja je upućena pretnja i tako identifikuje počinioca - kaže sagovornica Kurira.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Herbalajf dijeta: jedeš sve osim Herbalajfa ...

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Šta to ima veze, moj komšija prodaje brushaltere a nema sise a njegov brat losion za rast kose a izgleda kao Jul Briner.
    a malo bzv da mi on to nudi i prica kako je efikasno i da cu za kratko vrijeme smrsat a on prvi iwa 20-30 kg viska da je tako dobro i on bi to koristio.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #25
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Velika je tu lova u pitanju za Bosove na vrhu, malo je reći da su sekta, organizacije poprimaju klasičan mafijaški karakter, prijetnje , ucjene, podmićivanje, korupcija na viskom nivou... Prava MAFIJA!
    "Predavanja" su klasično sektaštvo, oni ne angažuju PR stručnjake već eksperte za psihologiju i mentalnu sugestiju. U USA su takvi stručnjaci na cijeni i angužuju ih po sektama da bukvalno hipnotišu članove sve dok im ne izvuku i zadnji cent iz džepova.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zanimljiva metoda prevare
    By funestis in forum Software
    Replies: 17
    Last Post: 13-10-12, 23:16
  2. Mi znamo, ali nas prevare
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 28-04-12, 00:22
  3. Prevare
    By TroonChica in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-02-10, 01:36
  4. prevare
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 176
    Last Post: 25-10-06, 00:27
  5. Bumerang muske prevare
    By enex in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 12-03-05, 00:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •