Results 1 to 25 of 25

Thread: Samsung S4 baterija-velika potrosnja

  1. #1
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default Samsung S4 baterija-velika potrosnja

    Kupio sam prije 2-3 dana od prijatelja Samsung S4 (nemam uopste iskustva sa androidima),telefon je star par mjeseci ali je stvarno vrhunski ocuvan,nisam mu ga jos ni platio,a mogu ga vratiti kad god ocu ako nesto nije u redu,tako da to nije problem...telefon je vrhunski samo sto baterija me zeza,ali vjerovatno jer ja nista ne znam pa ko zna koje sam ja aplikacije pokrenuo...

    Znaci napunio sam ga jutros u 7 sati,bio je pun i sad se ispraznila do kraja,znaci posle 13 sati se ispraznila telefon je koriscen prosjecno,pa mozda 3 sata ali nista posebno,nije to bilo slusanje muzike,igranje igrica,samo surfovanje na internetu i slicno.

    Trosi se jedan procenat baterije za nekih 2-2 ipo minuta


    Cini mi se da to nesto nije u redu,kad udjem u Podesavanja vidim da Android sistem trosi 21%,sto mi se cini mnogo,ali ne znam je li u tome stvar.

    Instalirao sam Battery doctor,on mi prijavljuje problem "Brzo se prazni,Problemi sa snagom 29 aplikacija",medjutim vecina tih aplikacija su neke sitne stvari,koje ne trose mnogo bateriju,jedino izdvajam neke (nemam pojma sta je to i za cem sluze,one trose vise cini mi se) Knox notification manager,PageBuddyNotiSvc,SamsungPushService,KLMS Agent,Popupui Receiver,CSC,Factory Mode

    Uglavnom neke trose preko 1000 ms procesora,neke i do 2000-3000 neke oko 500,medjutim ja sam dosta nekih aplikacija pogasio tj usao sam i pritisnuo "Onemoguci" i "Prinudno zaustavi",medjutim ove aplikacije sto su ostale ne mogu to sa njima da napravim,a neke trose bez obzira sto sam to napravio

    Ne znam sta je razlog potrosnje baterije,sto mislite? (ja se uopste ne razumijem)



    Edit: Inace ovako kad ne diram telefon,baterija se ne trosi,cak se nekad i popne za 0,5-1 procenat,na punjacu se stvarno brzo puni,nekih 2-3 sata i napuni se
    Last edited by Pterodaktil; 25-12-14 at 19:39.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To ti je normalno za s4. Igrice ubijaju bateriju, kao i dijeljenje interneta preko hotspot-a. Ako je upaljen samo mobilni internet sa nekim normalnim koriscenjem baterija ne moze preko 15h...
    Jedino sa s5 mozes da dobijes duze trajanje baterije...

  3. #3
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Nisam znao,pitam ljude koji imaju i neki mi kazu da im gura po dan ipo-2,a koriste ga bas dosta pa sam se zacudio.

    Igrice ne igram,jedino to sto kazes mobilni internet mi je upaljen konstantno 24 sata.

    Ali nesto mi je premnogo da mi se baterija spusta na svakih 2-2 ipo minuta za jedan procenat,ako samo surfujem internetom ili ako samo upalim i ulazim u podesavanja ili bilo kako koristim telefon,mada vjerovatno je moguce,sto znam.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Da nije mozda baterija pri kraju?

  5. #5
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ne znam,telefon je koriscen maksimum 4-5 mjeseci....mogu li to kako provjeriti (mislim na to je li baterija pri kraju)?Ali ne bih rekao da je baterija pri kraju,ne bi trebalo,sto znam.Telefon se stvarno puni brzo na punjacu za 2 sata i nesto sa 2-3% napuni se do 100% (ne znam bi li tako da je baterija pri kraju)

    Jos ovo,ne znam ima li veze sto punim telefon sa nekim punjacem od Alkatela (usb je od samsunga ali ga stavljam u ovaj punjac od alkatela) moze li to imati nekakav uticaj na izdrzljivost baterije?

  6. #6
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,037
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,486
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Tesko za tako kratko vrijeme da podje baterija sigurno ti neka aplikacija trosi tako nenormalno bateriju.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Ne znam,telefon je koriscen maksimum 4-5 mjeseci....mogu li to kako provjeriti (mislim na to je li baterija pri kraju)?Ali ne bih rekao da je baterija pri kraju,ne bi trebalo,sto znam.Telefon se stvarno puni brzo na punjacu za 2 sata i nesto sa 2-3% napuni se do 100% (ne znam bi li tako da je baterija pri kraju)

    Jos ovo,ne znam ima li veze sto punim telefon sa nekim punjacem od Alkatela (usb je od samsunga ali ga stavljam u ovaj punjac od alkatela) moze li to imati nekakav uticaj na izdrzljivost baterije?
    Da li je baterija pri kraju mozes mislim jedino da vidis ako budes stavljao drugu na tel. Probaj i sa GSAM battery monitorom da vidis sta ti najvise jede bateriju, battery doctorom nisam bas upoznat.
    To sa punjacem alkatela ne znam bas. Mislim da ako je slabiji od originala moguce da je i do njega.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Menu na moj s4 drži od ujutru od 5 do uveče do 8.
    Sat vremena razgivora
    10 sms
    30 Viber
    1 film
    I možda pola sata muzike...
    Net palim po potrebi..

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #9
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,789
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    465
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Vrlo lako moze biti i da je doslo do nekog spoja pa da vuce ploca sama struju,meni je drug imao problem trosenja baterije upravo zbog ploce,dok nor njegovoj sestri isti tel sa vise koriscenja lagano dan izvlacio..
    Probaj sa nekog drugog tel kome duze drzi ako se ponasa isto vracaj ga...

  10. #10
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    1,347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne brini se nista druze. S4 standard jede bateriju pri tom se dosta zagrijava, ali stvarno ima problem sa baterijom a ako je stara 4-5 mjeseci msm da je vrijeme da se mijenja a to ces provjeriti lako izvadi bateriju i stavi je na ravnu povrsinu ( najbolje na staklenu povrsinu kao npr sto) i zavrti je ako se zavrti znaci malo se nadusila to ti je znak da je pri kraju. Isti sam problem imao e sad i nova baterija nije nista vise trajala jeste malo vise ali neosetljivo... Znaci provjeri to sa baterijom ako nece da se okrece znaci baterija je solidna ali isto mislim da je 5 mjeseci dug vijek trajanja i treba promjena. S4 je top telefon samo eto jedini problem kratak vijek baterije i meni je bio 24h mobilni net ukljucen i nije mnogo trajala baterija. Ali sad kad sam presao na S5 stvarno cijeli dan trajee a full ga koristim tako da eto to ti je to...

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A gdje kupiti novu ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  12. #12
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    1,347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa msm da je odgovor veoma lak, u prodavnicu... Šalim se malo... Vidi ovako sad ce se mnogi nadovezati naruci na e-bay ili aliiiiiexpress itd itd... Ali najednostavnije je otici u neku malo jaču prodavnicu Mobilnih telefona i pitati da li imaju orginal i pazi se svi ce reci da imaju ili da su bolje od orginala ali ti iskuckaj na net i vidi kako orginal izgleda i sta pise jer kopija šnj baterija postoji koliko hoces... Mene su htjeli da uvale orginal Samsungovu a ispod pise ogromnim slovima samo MADE IN CHINA... samo to hahahha... tako da eto toliko od mene

  13. #13
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,789
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    465
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    http://batteryupgrade.com/ provjeremo dobre baterije,malo skuplje ali sigurno originalne..

  14. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Johnny... View Post
    Pa msm da je odgovor veoma lak, u prodavnicu... Šalim se malo... Vidi ovako sad ce se mnogi nadovezati naruci na e-bay ili aliiiiiexpress itd itd... Ali najednostavnije je otici u neku malo jaču prodavnicu Mobilnih telefona i pitati da li imaju orginal i pazi se svi ce reci da imaju ili da su bolje od orginala ali ti iskuckaj na net i vidi kako orginal izgleda i sta pise jer kopija šnj baterija postoji koliko hoces... Mene su htjeli da uvale orginal Samsungovu a ispod pise ogromnim slovima samo MADE IN CHINA... samo to hahahha... tako da eto toliko od mene
    A samsung iz juzne koreje... to made in china ne mora da bude znak da je nesto nekvalitetno... u ranim dvijehiljaditim LEVIS je zatvorio POSLEDNJU AKTIVNU fabriku u Americi...

    Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk

  15. #15
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Ja koliko znam na samsungovim baterijama uvijek pise made in china, a na telefonu naljepnica made in korea...to kao sto kaze mrdza mozda ne da nije kvalitetno nego moguce da je i original..bar znam da je tako bilo do prije par god kad sam posjedovao zadnji samsung tel.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    1,347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa onda niste provalili sta sam napisao... Znam ja da ima i orginal da kazemo made in cina ali na ovu je samo to pisalo, ni voltaza ni nista zivo samo veci natpis made on china. Tako da nema sanse da je orginal bez ikakvih natpisa jačina baterije itd... eto toliko

  17. #17
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Koji je razlog sto je potrebno cak i preko 3 sata da mi se napuni telefon? Punim sa originalnim punjacem,vidim na internetu da bi trebao da se napuni za sat ipo,a meni se puni duplo vise,je li to do baterije ili telefona zna li se ?

  18. #18
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,789
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    465
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Probaj nadji nekoga ko koristi isti tel a da nije menjao bateriju pa uzmi probaj ako je do baterije znaces

  19. #19
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Da li iko ima predstavu sta da ucinim da ovo eliminem ? Izbrisao sam sve sa kartice ali i dalje isto.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    A gdje kupiti novu ?
    Imam ja još 3 komada od 3000Mah. Po 8e.

    Bolje su od fabručkih, evo 6i mjesec gura jedna kod mene.



    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Koji je razlog sto je potrebno cak i preko 3 sata da mi se napuni telefon? Punim sa originalnim punjacem,vidim na internetu da bi trebao da se napuni za sat ipo,a meni se puni duplo vise,je li to do baterije ili telefona zna li se ?
    Kabal ti je problem.
    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #21
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Imam ja još 3 komada od 3000Mah. Po 8e.

    Bolje su od fabručkih, evo 6i mjesec gura jedna kod mene.





    Kabal ti je problem.
    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Moguce,ja na to nisam ni pomislio,promijenih 2-3 punjaca i sve isto,ali ne promijenih kabal ...imam neki usb od nokie pa cu sa njim probati.

    Nego juce mi se desilo 3-4 puta restartovao mi se telefon odjednom,3 puta kada sam zavrsio razgovor i prekinuo,telefon se odjednom ugasi pojavio se Samsung logo i upali se,sve normalno,to je trajalo nekih 5-6 sekundi,znaci brze od restartovanja,tako da nije klasicno restartovanje,ali ipak se pojavio onaj Samsung logo...ne znam zasto se to desavalo juce...danas sam ga koristio citav dan i sve je normalno.

    Takodje kad se napuni do 100%,brzo se potrose ti procenti do nekih 90% i s vremena na vrijeme kad pogledam u "Baterija" vidim da Android sistem skoci na cak 35% a ekran na svega 15-20 %,onda se za par minuta vrati u normalu (Ekran 40-50%,Android sistem 15-20 %),ne znam stvarno u cemu je fora.

    P.S Trgovao bih odma' jednu bateriju Bugi

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Sjutra sam u PG.
    Javi se na broj 069 33 00 99

    Inače telefon ti radi hot reboot, kao da si izvadio bateriju i upalio, pa je zato brže.

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sjutra sam u PG.
    Javi se na broj 069 33 00 99

    Inače telefon ti radi hot reboot, kao da si izvadio bateriju i upalio, pa je zato brže.

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Hvala ti za ovo za kabal,eo se puni ka' lud,za 15 minuta preko 20 posto.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bugi… imaš SMS
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,974
    Thanks Thanks Given 
    4,814
    Thanks Thanks Received 
    9,861
    Thanked in
    3,743 Posts

    Default

    Djevojka mi ima ovo smece od telefona. Prije joj se nadusila baterija ima je telefon eksplodirat i ajde kupim joj novu bateriju i sve je radilo ok 3-4 mjeseca i eo sad zna telefon da joj se ugasi na 60% baterije. A bio joj se jednom ugasio i nije ga bilo trika upalit, mrtav skroz. Posle par dana ga jedva upalismo. Sto moze bit ovo? Ponovo baterija? I dje uzet povoljno drugu bateriju ako je do nje problem, jer bi da ga napravim da radi samo i prodam posto zasto.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mijenjam Mijenjam Samsung Tablet 8.00" Wi-Fi SM-T310 za Samsung Galaxy S4
    By dejo.p99 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 5
    Last Post: 09-03-14, 15:35
  2. Kupujem samsung s4 mini dual sim, samsung galaxy grand duos...
    By Jaksaaa in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 12
    Last Post: 02-10-13, 16:48
  3. Mijenjam Samsung Galaxy Ace Plus (S7500) za Samsung telefon sa podrškom za GLONASS GPS
    By DEY0BAR in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 04-08-13, 13:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •