Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 127

Thread: Poslusna medija

  1. #51
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Jeste, on je pomogao, ako je iko on je, i na lijep put ih je uputio...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  2. #52
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    lakoca promjene frizure, imidza, vjere, nacionalnosti, partije, pola,automobila, mobilnog
    eto da mu malo olaksam sto sve moze da se promjeni posto i mene zivo interesuje sto je to Sukovic promjenio pa moze opet tome da se vrati.
    sve to sto si naveo jedino ne moze da vrati godine,komso moj.promjenio je firmu pa se opet moze vratit na rtcg,nego se treba crtat.ne znam kako da ti docaram to.al dobro ima nas svakakvih.

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kvalitet mu niko nije sporio. Makar ja nisam.
    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    On je po meni jedan od najboljih ako ne i najbolji novinar u CG ali pitanje je koliko je nezavisan, mada mozda i ne mora biti nezavisan...
    ---
    Nije valjda da u CG nema od Darka boljeg novinara.
    U stvari, možda ste i u pravu.
    On je pravi crnogorski novinar!!!

  4. #54
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Cetiri se stvari ne mogu vratiti: izgovorena rec, izbacena strela, protekli zivot i propustena prilika.
    sve ostalo moj komso se moze vratiti, pa eto i stari posao. ali ja ne vidjeh da se to bas pominjalo niti da on stremi ka tome. nego sto bi ja njega branio, zna on to i sam koliko vidim, posebno od tih pljuvaca po netu. (ne mislim na tebe)
    ja iskreno sve manje citam vjesti, novine prestao a portal sve manje a komentare ispod samo zbog tih dezurnih pljuvaca koji sve o svakome znaju iz pouzdanih izvora.
    ima ih i odje dosta a ne tamo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #55
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    taman tako i ja citam vecinom oglase a odje nekad navratim.a od novina top speed i slicno.ne zamjeri nisam nista lose mislio pozdrav iz komsiluka

  6. #56
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na stranu to što mediji misle jedni o drugima,šta ja mislim o istima,o osnivačima i finansijerima,oko marketinškog kolača itd...ali koliko sam vidio,svi preskaču jednu stvar.
    RDC je poslao svim emiterima,da plate do 15 decembra račun za predhodni mjesec.Ako to urade,naredni bi bio umanjen za 20% a dug bi morali da izmire u 24 mjesečne rate, počev od 1. januara naredne godine.To su uradili oni koji nijesu isključeni,bilo da oni duguju 200000 ili 1700 eura.
    Ali,oni koji su isključeni,ponovo su uključeni,i data im je šansa da plate po novoj godinu jednu ratu i sklope ugovor oko dalje isplate dugovanja.
    Najvrše mrzim kukumakanja.
    Last edited by minjo; 26-12-13 at 00:33.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Emilo? Druga strana iste medalje.

  8. #58
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema već neko vrijeme mudre starine da prozbori ovđe i svemu da mjeru koju stvar zaslužuje... I njega su izgleda pljuvači uspjeli da demotivišu i natjeraju da se pred njihovom galamom povuče.. Tako to obično bude đe divlji na prepad zauzmu banak. Odatle pitomima ne preostane drugog izbora sem da izađu napolje...
    A pošto sijede glave pod šeširom nema, daću sebi slobodu da postujem ono što je on svojevremeno (na jednoj drugoj temi i to ne tako davno) o Darku napisao...

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Postiji jedna lista od stotinak DONATORA i osnivaca MONITORA,
    u to ZLO VRIJEME I GRDNE GODINE, je bilo ljudi koju su svoju mizernu platu uplacivali za MONITOR, a praznih dzepova odlazili doma kod supruge i familije, i moje malenkosti je upisano ime sa tim licnostima, sve njih bih rado uklesao na moj skromnu piramidu u crnogorski sivi kamen, tradicijonalni nacin sahranjivanja Crnogoraca, mnogi su i danas zivi, ali i zaboravljeni , kao svi DOBROTVORI u CGi, jer nas narod vise PAMTI ZLOCINCE, ZLOTVORE I KRVNIKE, nego DOBROTVORE I DONATORE, jer oni razblaze NISTAVILO, i vracaju vjeru u DOBRE LJUDE, koji zive za OPSTE DOBRO, i njihova LICNA SRECA, visi o tankom koncu SRECE za opste dobro i bliznjega svoga i svojega RODNOGA KAMENA STANCA.

    Od svih licnosti kojima sam pomagao ili donirao za njihov monitor, almanah , novinare antene m,ili pokrete i licnosti koji su bili u nemilosti REZIMA I MUPAVACA, a bilo ih je dosta,
    jedino Gospodin Darko Sukovic sa SUPRUGOM, Misko Perovic i Serbo Rastoder mi nijesu dozvolili, da komunikacija ili uvazavanje ne bude JEDNOSMJERNO,
    redosled nije SLUCAJAN, nego CILJAN,
    jer je Darko sa suprugom, jedan veoma drag par, a zelim da njihova djeca naslijede manire ljudskosti i dobrote, od svojih roditelja, pazna Gospodje Sukovic i njeznost prema mome sinu Jovanu, koji je autista opustenost i odabir poklona za moju suprugu i mene je bila dirljiva za mene koji sam lak na suzu.

    Ove LAZI koji je izgovorio jedan od mojih "miljenika" da je Darko dobio stan u VEKTRU, kad svi znaju kako su Darko i supruga iz RTCGe, skupili nekakvu crkavicu za uplatu u blok sest i da dan danas kubure sa otplatom, pa nove NEISTINE najbolje ilustruju nasa nistavila koja siplju splacine po SVAKOME SA DVA PRSTA CISTOGA OBRAZA,
    cak je neka zena sjedocila, da je vidjela Darka kako nesto trese sa balkona u VEKTRU,
    mora da je pio kafu kod nekoga od moji "miljenika-prijemnika" jer ima kazu zlobnici jedan ULAZ, pun onih sto sam ja FORSIRAO, od prizemlja do podkrovlja, pa je Darko izmrvio KOLAC uz kafu i iskocio da otrese salvetu, MRZNJA, ZLOBA, PREDRASUDE PREMA PAVINOM POLJU I BRSKUTU, samo odslikava NISKOST NISTAVILA LJUDSKIH KOJI KONTAMINARU I SIRE SMRAD KOJI STIPA ZA OCI SVE STO JE LJUDSKO; SHTO JE ZA LJUBA&TOLERANCIJU; STO RAZDVAJA DOBRO OD ZLA, MED OD GOVANA, I DIZU PRASINU I SIRE MAGLU DA NE VIDIMO NJIHOVE CRNE OBRAZE I KRVAVU PJENU KOJA IZBIJA IZ TIH PRLJAVIH USTA ZEDNIH KRVI BLIZNJEGA SVOGA JOS AKO JE CISTOGA OBRAZA; ONDA JE TO RAVNO PSECEM LUDILU; SA LANCA GAZDE KOJI IH JE PUCIKNUO DA LAJU IZ MOZGA BEZ KOJEG SU DAVNO OSTALI ZBOG nazijonalisticke upale ili mrznje prema drugostima, vjerskim, naZijonalnim ideoloskim ili sexualnim.
    Toliko o slugi režima koji je sve što vrednije (liše porodice) ima, kupio na kredit...

  9. #59
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ja bih samo htjela da se ogradim, ukoliko nijesam bila jasna u svom komentaru, od spekulacija da je Darku neko nesto kupio, poklonio. To niti znam, niti bih ikada iznosila kvalifikacije na osnovu rekla/kazala.
    Moj komentar je bio iskljucivo vezan za Darka kao novinara I jedino ga tako poznajem.
    Ovaj tekst ili Pismo je ispod svakog nivoa, mogu cak reci odvratan.
    Sve svoje zakljucke sma donijela iz njegovih istupa, a pamtim ga dugo na Tv-u.
    Nekad ne mogu gledati Zivu istinu koliko mi je muka...

  10. #60
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    ---
    Nije valjda da u CG nema od Darka boljeg novinara.
    U stvari, možda ste i u pravu.
    On je pravi crnogorski novinar!!!

    Pa da vidiš da i nema!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #61
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    "Pretprošle godine za sponzorisane emisije: “Droga je laž, istina je život”, “Zvukom do svjetlosti” i “Svlačionica”, uplaćeno je 43.000 eura. Za iste emisije prošle godine dobili su iz iste kase 23.500 eura, a ove, za emisiju “Zvukom do svjetlosti” i novinarsku obuku i emisiju “Omladinski radio” 18.700 eura. To je preko 85.000 eura. Ukupno skoro 150.000 za tri godine iz državne kase.
    Šuković: Ne sjećam se vladinih reklama i para"

    Procitah u Vijestima.

  12. #62
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Eksploziv bačen na redakciju Vijesti
    27. decembar 2013.


    E
    ksploziv velike razorne moći bačen je noćas oko 11.35 sati na redakciju "Vijesti", ispod prozora kancelarije glavnog i odgovornog urednika Mihaila Jovovića, koji je, kao i još petnaestak ljudi bio u redakciji, prenosi portal Vijesti. Niko, srećom, nije povrijeđen.
    Od jake detonacije demolirane su podrumske prostorije i polomljena su stakla na prozorima nekoliko kancelarija.
    Policija je na licu mjesta i obavlja uviđaj, a ministar Rraško Konjević sa saradnicima posjetio je redakciju "Vijesti".
    Nadzorne kamere su snimile napadača koji je, oko 11, 35 prišao zgradi: na snimku se vidi čovjek u crnoj jakni, sa kapuljačom na glavi, kako podmeće eksplozivnu napravu i žurno se udaljava. Sa snimaka koji su objavljeni na portalu "Vijesti" ne može se vidjeti lice napadača koji je, očito, bio upoznat sa rasporedom kamera.


  13. #63
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    cijena (ne)poslusnosti...


  14. #64
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    KONJEVIĆ: Napad na Vijesti je atak na slobodnu riječ
    27. decembar 2013.


    M
    inistar unutrašnjih poslova Raško Konjević ocijenio je sinoćnji bombaški napad na redakciju Vijesti kao udar na državu dodajući da očekuje od Sektora kriminalističke policije da pronađe počinioce i zaustavi "točak neotkrivenih napada" na Vijesti, prenosi ta medijska kuća.
    "Nažalost ovo je jedan u nizu napada koji se u zadnjih nekoliko godina dešava na redakciju Vijesti, novinare ili imovinu dnevnih novina Vijesti. Ono što sam rekao prije neki dan, kada je u pitanju bio napad na službenika Ministarstva unutrašnjih poslova - napad na službenika je napad na ministartsvo, a napad na ministarstvo je napad na državu. Kada govorimo o napadu na imovinu medijske kuće ili samog novinara, znači da je to napad na slobodnu riječ, dalje prevedeno napad na slobodnu riječ ugrožava demokratiju, a ako nema demokratije onda je to svakako udar na državu, ali u nekom drugom smislu", kazao je Konjević kasno sinoć.
    On je, nakon napada na redakciju Vijesti, sa direktorom Uprave policije Slavkom Stojanovićem i njegovim pomoćnikom za kriminalistiku Milanom Tomić obišao redakciju i razgovarao sa uredništvom Vijesti.
    "Želio sam da prvo dam jednu vrstu podrške, koja negdje, u građanskoj i profesionalnoj relaciji, mislim da pripada ministru unutrašnjih poslova i direktoru policije. Razgovarali smo sa uredništvom Vijesti i iskazali im jedan nivo informacija koje smo dobili činom dolaska na lice mjesta. Imamo ozbiljnije indicije nego na samom početku i obaveza je, ne očekivanje, da Sektor kriminalističke policije u Podgorici zaustavi negativan točak neotkrivenih napada na imovinu i novinare Vijesti“, kazao je ministar Konjević i dodao da „obaveza bez očekivanja je da u najkraćem roku počinilac ili počinioci ovog gnusnog čina koji predstavalja udar na slobodnu riječ, a samim tim udar na demokratske procese u Crnoj Gori, budu otkriveni“.
    Upitan da li je nerješavanje ranijih napada na Vijesti dovelo do sinoćnjeg eksplozivnog napada, Konjević je rekao da ne bi uvezivao napade, ali da ta praksa mora biti zaustavljena rasvjetljavanjem slučaja.
    "Ne bih uvezivao te napade.. Ono što sam već rekao, nije očekivanje nego obaveza da se otkriju ljudi koji su to uradil. Negdje, na nivou simbolike, urađeno je to onog dana kada je Vlada donijela odluku o formiranju komisije kao svoju obavezu iz akcionog plana za poglavlje 23 - da svi oni neistraženi napadi na medije i njihovu imovinu budu dodatno otvoreni činjenicom da će i predstavnici medija i nevladinog sektora imati priliku da pogledaju kako su državni organi postupali u tom dijelu“, objasnio je ministar unutrašnjih poslova.
    On je kazao da „ta negativna simbolika je nešto što je obilježilo, odnosno dalo negativan pečat na jučerašnju odluku Vlade“.
    „Ali nadajući se, ili zaista očekujući da tu obavezu koji ima Uprava policije i njen Sektor kriminalistke, da će ovaj slučaj riješiti, jer on ozbiljno zadire u ono što je sloboda medija, posebno ako imamo to u ponovljenim slučaevima. Ta praksa, odnosno ono što se dešavalo prethodnih puta mora ovim uspješnim otkrivanjem biti zaustavljena, kako bi smo i na takav način poslali poruku da ono što jesmo preuzeli kao obavezu iz poglavlja 23 i 24 na dijelu možemo na efiksana način da riješimo“, zaključio je Konjević.


  15. #65
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Postoji teorija da oni sve ovo što se dešava sami sebe rade pa bih zagovarače iste zamolio za komentar?
    Nije da bi im obraz smeta da to rade ali sam siguran da bi ih narodna milicija skupa sa društveno odgovornim pojedincima davno ufatila na djelu.

  16. #66
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Postoji teorija da oni sve ovo što se dešava sami sebe rade pa bih zagovarače iste zamolio za komentar?
    Nije da bi im obraz smeta da to rade ali sam siguran da bi ih narodna milicija skupa sa društveno odgovornim pojedincima davno ufatila na djelu.
    Ovo se u drzavama koje su uzor CG demokratiji naziva terorizam. Pogotovo onoj najvecoj, najmocnijoj.
    Da , postoji takva teorija. To bi znacilo da medij koji je trn u oku vlasti koja ga naziva medijskom mafijom i jos ruznijim rijecima, sam sebe prebija, dize u vazduh i unistava svoju imovinu - a drzava propusta priliku da svog neprijatelja razotkrije i zapecatii mu sudbinu. Ja mislim da kad bi se to dokazalo vijesti i sve uz njih vise ne bi postojale, glavni i odgovorni bili strpani u celije, a kljucevi od istih bili baceni u tihi okean.
    Ako je to tacna teorija, znacilo bi da nesposobnost drzave u kojoj zivimo doseze kosmicke nivoe. Znacilo bi da sa aparatom kojim raspolazu ne mogu ni sami sebe ".zastiti".

  17. #67
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    Ako je to tacna teorija, znacilo bi da nesposobnost drzave u kojoj zivimo doseze kosmicke nivoe. Znacilo bi da sa aparatom kojim raspolazu ne mogu ni sami sebe ".zastiti".
    A jos je sve to u prvi komsiluk ANB-a.. yes, how no...


  18. #68
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Toliko toga nerijesenog se nagomilava da ce jednog dana bit usko mnogima koji su sve ovo radili, ili zazmurili i dozvolili da se dogadja. Ne mislim samo o slucajevima sa prslim medijima, iako imamo i slucaj ubijenog urednika za koji je osudjen izvrsilac bez motiva. Mozda je tog dana odlucio biti serijski ubica al nije ostvario seriju...

  19. #69
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A jos je sve to u prvi komsiluk ANB-a.. yes, how no...
    Da, komsija sa supersonicnim tehnologijama nadzora. A ima tu jos jedan komsija cije kamere i sistemi nadzora dosezu mnogo dalje od one ograde oko koje setaju duge cijevi.
    I sto onda onaj nesrecni novinar sa sjevera (Tufic ili kako bjese) da ocekuje, kakvoj sigurnosti on da se nada u nekim chukama kad sto metara od anb-a i americke ambasade gruvaju bombe na njegovu redakciju?

  20. #70
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kada je u jednoj zemlji moguće nekažnjeno ubijati visokopozicionirane policajce, dizati im stanove i vozila u vazduh, napadi na medije ili spomenike (poput onog na Tuđemilu) dođu poput šetnje parkom. Nešto nalik na uvježbavanje onih koji jednog dana, ukoliko ih se u međuvremenu ne shvati ozbiljno i zaustavi, neće prezati da kao metu odaberu i najviše državne funkcionere.
    Toliko o tome.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,951
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Postoji teorija da oni sve ovo što se dešava sami sebe rade pa bih zagovarače iste zamolio za komentar?
    Nije da bi im obraz smeta da to rade ali sam siguran da bi ih narodna milicija skupa sa društveno odgovornim pojedincima davno ufatila na djelu.
    Bice da se Zeljko Ivanovic prerusio u Mugosu, a njegov sin u Mugosinog sina, pa onda izbatinase svoje novinare.

  22. #72
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Čast je među svojim sunarodnicima imati jednog Darka Šukovića.
    Ima ona stara mudrost koja podsjeća da čovjek koji bi se osvrtao da gađe svako pseto koje putem zalaje na njega - nikud ne bi stigao. Ipak, teško je odoljeti i ljudski je s vremena na vrijeme u pravcu seoskih džukela zafelširati kakvim bubuljom ciljajući ih drito u čelo.
    Iako je on malo levlje, a ja malo desnije, (pa i ne mislimo uvijek isto) da nema još uvijek ljudi poput Darka, s kojim dijelim gotovo identičan svjetonazor, davno bih napuštio ovaj od Boga prežaljeni i zaboravljeni ćošak balkanskog kamenjara.
    Ako čita - veliki pozdrav Darku i molba da zbog svih nas koji smo starali uz Antenu evo 2-ije decenije, a eto nijesmo u prilici pomoći, učini sve da je sačuva.
    Aprproved by Bone!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  23. #73
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    KONJEVIĆ: Napad na Vijesti je atak na slobodnu riječ
    27. decembar 2013.


    M
    inistar unutrašnjih poslova Raško Konjević ocijenio je sinoćnji bombaški napad na redakciju Vijesti kao udar na državu dodajući da očekuje od Sektora kriminalističke policije da pronađe počinioce i zaustavi "točak neotkrivenih napada" na Vijesti, prenosi ta medijska kuća.
    "Nažalost ovo je jedan u nizu napada koji se u zadnjih nekoliko godina dešava na redakciju Vijesti, novinare ili imovinu dnevnih novina Vijesti. Ono što sam rekao prije neki dan, kada je u pitanju bio napad na službenika Ministarstva unutrašnjih poslova - napad na službenika je napad na ministartsvo, a napad na ministarstvo je napad na državu. Kada govorimo o napadu na imovinu medijske kuće ili samog novinara, znači da je to napad na slobodnu riječ, dalje prevedeno napad na slobodnu riječ ugrožava demokratiju, a ako nema demokratije onda je to svakako udar na državu, ali u nekom drugom smislu", kazao je Konjević kasno sinoć.
    On je, nakon napada na redakciju Vijesti, sa direktorom Uprave policije Slavkom Stojanovićem i njegovim pomoćnikom za kriminalistiku Milanom Tomić obišao redakciju i razgovarao sa uredništvom Vijesti.
    "Želio sam da prvo dam jednu vrstu podrške, koja negdje, u građanskoj i profesionalnoj relaciji, mislim da pripada ministru unutrašnjih poslova i direktoru policije. Razgovarali smo sa uredništvom Vijesti i iskazali im jedan nivo informacija koje smo dobili činom dolaska na lice mjesta. Imamo ozbiljnije indicije nego na samom početku i obaveza je, ne očekivanje, da Sektor kriminalističke policije u Podgorici zaustavi negativan točak neotkrivenih napada na imovinu i novinare Vijesti“, kazao je ministar Konjević i dodao da „obaveza bez očekivanja je da u najkraćem roku počinilac ili počinioci ovog gnusnog čina koji predstavalja udar na slobodnu riječ, a samim tim udar na demokratske procese u Crnoj Gori, budu otkriveni“.
    Upitan da li je nerješavanje ranijih napada na Vijesti dovelo do sinoćnjeg eksplozivnog napada, Konjević je rekao da ne bi uvezivao napade, ali da ta praksa mora biti zaustavljena rasvjetljavanjem slučaja.
    "Ne bih uvezivao te napade.. Ono što sam već rekao, nije očekivanje nego obaveza da se otkriju ljudi koji su to uradil. Negdje, na nivou simbolike, urađeno je to onog dana kada je Vlada donijela odluku o formiranju komisije kao svoju obavezu iz akcionog plana za poglavlje 23 - da svi oni neistraženi napadi na medije i njihovu imovinu budu dodatno otvoreni činjenicom da će i predstavnici medija i nevladinog sektora imati priliku da pogledaju kako su državni organi postupali u tom dijelu“, objasnio je ministar unutrašnjih poslova.
    On je kazao da „ta negativna simbolika je nešto što je obilježilo, odnosno dalo negativan pečat na jučerašnju odluku Vlade“.
    „Ali nadajući se, ili zaista očekujući da tu obavezu koji ima Uprava policije i njen Sektor kriminalistke, da će ovaj slučaj riješiti, jer on ozbiljno zadire u ono što je sloboda medija, posebno ako imamo to u ponovljenim slučaevima. Ta praksa, odnosno ono što se dešavalo prethodnih puta mora ovim uspješnim otkrivanjem biti zaustavljena, kako bi smo i na takav način poslali poruku da ono što jesmo preuzeli kao obavezu iz poglavlja 23 i 24 na dijelu možemo na efiksana način da riješimo“, zaključio je Konjević.
    Sve su granice te bitange prešle....SAD IM DRUŠTVO MORA ODGOVORITI, SKORO SA NEKOM MANJOM KOPIJOM SRBIJANSKE "SABLJE".

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  24. #74
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zbilja je čudno ovo što se dešava oko Vijesti.Milo je poručio u emisiji kod Darka,da ako ne mogu ovo da rješe od sinoć,da svi kupe prnje,od policije do tužilaštva.
    Sječate li se kada je na Anteni M,Burzan imao svake nedelje osvrt na događaje.Za ove današnje "analitičare" bio je dr.
    Darko Šuković jest postao težak dok postavi pitanje,i i formuliše,sagovorniku počne noga da skakuće,ali da je jedini ostao novinar "pri pameti" u Cg,to stoji.A i dobro je ostao u pamet kakvo je okruženje u kom radi.
    Last edited by minjo; 27-12-13 at 15:22.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  25. #75
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Milo je poručio da će policija i tužilaštvo snositi posledice ako ne nađu krivca........

    Biće jedna od sledeće dvije varijante.....

    1. Vrlo brzo će se samoinicijativno prijaviti izvršilac koji će priznati SVE napade na Vijesti, priznaće i da je obio 3 trafike, da se potukao u kafiću i da je ukrao bocu piva u Voliju.
    2. Biće otpuštena kafe kuvarica u policiji jer ujutru sporo kuva kafe pa policija vas dan čeka kafu i ne stiže da fata kriminalce. Njeno hapšenje i sprovođenje u Spuž biće prekretnica u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije na visokom novou.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •