Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 127

Thread: Poslusna medija

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Poslusna medija

    Sistem "drz'te lopova" je kod nas odavno standard a tradicionalno cuvanje drugog od sebe zaboravljeno. Sociolozi kazu da je po javnim higijenskim objektima cisto ka u apoteci jer se svi kompleksi i brljotine plasiraju na netu. Opste poznato, ali ipak naćera da ponekad "pukne film.
    Oni kojima su oci crvene jer mozak na rezervi odavno plasiraju teze da je Darko ŠUKOVIĆ i njegov radio filijala vlasti. Tesko sa budalastinama polemisati ali sta o svemu tome misli i kaze upravo Darko
    ŠUKOVIĆ: Pismo šljamu
    24. decembar 2013.
    Share


    Z
    nate da nas nije bilo tri dana u etru. A znate i zašto. Premostili smo prekid signala, ali problem je sistemske prirode i tek ga treba rješavati. Svako zlo ima svoje dobro. Ta tri dana pomogla su nam da još jednom ažuriramo spisak prijatelja i spisak neprijatelja.
    Piše: Darko ŠUKOVIĆ


    Prijateljima smo zahvalili pojedinačno, a, kad smo kod neprijatelja, njih je naše isključenje, izgleda, toliko iznenadilo, da nijesu stigli ni da se poraduju?! Kad su se malo sabrali, zaključili su, valjda, da je teško pronaći ozbiljniju zamjerku Anteni, pa su opalili po meni nesavršenom! Ne znajući da ja spremno stajem ispred metka upućenog mojoj dragoj redakciji. I da ću, čuvajući reputaciju prefinjenog radija, toj depersonalizovanoj gomili, sa viškom mržnje i manjkom obraza, odgovoriti u svoje ime, biranim riječima, tekstom koji sam adekvatno naslovio - PISMO ŠLJAMU!

    Umjesto onog upozorenja u uglu tv ekrana, sa brojkom 18, ja sad kažem – biću jako i s umišljajem grub! I dodajem – znam da pravim grešku, ali je činim sa neopisivim merakom! Pa me sad i psihoanalizirajte, kad završite bavljenje mojim imovinskim kartonom!

    Prvo ću, ipak, da odgovorim nečemu što se potpisalo kao “koniko” (nema šanse da marvu počastim velikim slovom) i poželjelo da se, poput moga radija, ugasim i ja!!! Ništarija, makar i nehotice, baksuzira mojoj đeci, a ja mu odgovaram kontrabajalicom koja se koristi u mom Pavinom Polju: G sa četiri slova ti pod nos! Može i podgorička verzija: zloj ptici g sa četiri slova u kljun! Mada bi, objektivno, takvoj sorti najbolje pasovala dvostruka porcija!

    E, sad kad sam skinuo čini sa porodice, u istom rafiniranom stilu, pažljivo odabranom za obraćanje crvenim kmerima sa domaćih portala, objasniću zašto spas Antene M ne leži u rasprodaji mojih nekretnina!?

    Raznim “zipovima”,” srđanima”,” grobarima”, “sekulama”, “optimusima” i ostalim “moronima” i “anonimusima”, koji mi predlažu da prodam automobil i platim dug radija, odgovaram da to nije moguće! Vlasnik putničkog motornog vozila KIA Sportage, kupljenog na lizing, je Hypo Alpe Adria banka! Još tri i po godine. Nije upotrebljiv ni vaš prijedlog da prodam stan! Pod hipotekom je kod CKB! Obaveze prema bankama, hvala na pitanju, uredno izmirujem.

    Želite li još nešto da znate o meni, “moroni” i “anonimusi”? Vjerovatno želite, ali nikad više nećete dobiti odgovor. Danas sam odlučio da se na nekoliko minuta spustim do vas, u kanalizaciju a onda ćete me zauvijek gledati iz perspektive pacova. Vraćam se naravoučeniju sentence: što smrdi, ne miriši!

    Već držim nos u šaci, ali ću još da odgovorim i patološkom lažljivcu, koji je svojevremeno zagađivao i Radio vezu! Antena M ne dobija na poklon novac od igara na sreću. Svojim projektima konkurišemo za sredstva, u skladu sa propisima. i odradimo svaki cent. I, ako baš hoćeš, svaki put bili zakinuti! Ali, šta košta ništariju da bezočno slaže kako Antena kobajagi pare dobija mufte!

    Karolina Nojber kaže – pljujem ja na pozorište kojem ste vi publika! Ja isto poručujem onima preko kojih se vaš kvarni zadah širi crnogorskom javnom scenom! I onima koji su vas, takve , zaštitili idiotskim konceptom slobode govora! I koji u vašoj fekalnoj duhovnosti vide budućnost demokratskih procesa. A mojoj nesrećnoj državi izjavljujem saućešće što ima vlast koja je za dvadeset godina razorila vjekovima uzgajanu tradiciju čojstva dotle da najgora sorta drži lekcije o moralu.

    Nije bez crnohumornog momenta fakat da su tzv “kritička glasila” ( ona se, neznavena, i dalje služe tom neprikladnom oznakom vrste??!) veoma korektno ispratila gašenje signala Antene M. U fazonu – o mrtvima sve najbolje! Da ne griješim dušu, možda ih je posramilo i naše gospodsko neupiranje prstom u tuđe, desetostruko veće dugove. Tim prije što znaju koliko su nam vrata zatvorili svojim lažima da Antenu finansira vlast. Ne treba da se plaše. Kad predviđaju naše poteze polazeći od sebe, uvijek pogriješe.

    Tako je i sada. Prerano nas otpisujete. Ovaj radio nikada nije imao para. Nikada nijesmo imali ni svoj radni prostor, službeni automobil, skupu opremu…Ali smo uvijek imali redakciju, dobru i fanatično odanu Anteni M. Na ljeto, kada proslavimo 20 godina postojanja, nemojte ovo zaboraviti, bićemo jači nego ikad. I dalje ćete, svi vi “moroni” i “anonimusi”, morati da nas slušate, jer samo tako znaćete šta se STVARNO dešava! Obožavam da nabijam komplekse ništarijama poput vas. I, umjesto da vam čestitam Novu godinu i Božić, ja vam iz punih usta poručujem da se nosite u …znate već šta. Bolje da otud nikad nijeste ni izašli, kad i sami razumijete da se ispod sopstvenog bijednog lika nesmijete ljudski potpisati., svojim imenom i prezimenom.

    P.S.
    Ispravno ste zaključili, dragi moji slušaoci, pukao mi je film i marvi sam se obratio jezikom koji razumije. Ne pada mi na pamet da svoju civilizovanost i superiornu pristojnost dokazujem ignorišuči lavež s lanca puštenih bijesnih pasa. Kad im Brisel nabije korpu na usta, ja ću smotati korbač.

    Antena M

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ne znam čija je filijala ovaj, samo znam da mu je ponašanje očajno. obraćanje sagovorniku i kultura nula.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Eh da oce uskocit jedan intervju sa Djukanovicem. Kanulo bi nesto ekstra. Jeste da uvijek, posle intervjua, problema ima Darkova glava i premijerova pozadina, ono dok se rastanu jedno od drugog, ali lova je lova.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    gledao sam njegove intervjue sa Milom i sa opozicijom.sa Milom je bio vise nego servilan,licno ne vjerujem u nista.stil govora,ponasanje sve govori o njegovoj"kulturi".ovakvi sluzbenici su podigli nase vladare u visine da ne vide mnoge stvari.....

  5. #5
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je super sto tip koji se ,navodno,gadi internet komentara i komentatora redovno čita iste. I potpuno prolupa kad mu se ne svide.
    Shit has hit the fan !

  6. #6
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj je postao gori od onog Bebe sa Pinka...
    Pih, šta drugo reći...

    Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    http://m.vijesti.me/vijesti/pismo-sl...-clanak-168068

    Zipp odgovorio, inače njegovo ime i prezime se zna da ne bude da je anoniman.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ne znam da li reći pi ili greote!

  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bongo View Post
    Meni je super sto tip koji se ,navodno,gadi internet komentara i komentatora redovno čita iste. I potpuno prolupa kad mu se ne svide.

    Ima vazda i lijepu riječ (sarkazam) za forume i forumaše.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,001
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ne znam čija je filijala ovaj, samo znam da mu je ponašanje očajno. obraćanje sagovorniku i kultura nula.
    Mnogo bolje je zvučalo uživo.
    Pogodio je tačno onu žicu koja treba..

    Lako je pisati iza nickiva, a ljudski je reći ovo uživo na radiju...

    Poslato sa fax mašine
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Čast je među svojim sunarodnicima imati jednog Darka Šukovića.
    Ima ona stara mudrost koja podsjeća da čovjek koji bi se osvrtao da gađe svako pseto koje putem zalaje na njega - nikud ne bi stigao. Ipak, teško je odoljeti i ljudski je s vremena na vrijeme u pravcu seoskih džukela zafelširati kakvim bubuljom ciljajući ih drito u čelo.
    Iako je on malo levlje, a ja malo desnije, (pa i ne mislimo uvijek isto) da nema još uvijek ljudi poput Darka, s kojim dijelim gotovo identičan svjetonazor, davno bih napuštio ovaj od Boga prežaljeni i zaboravljeni ćošak balkanskog kamenjara.
    Ako čita - veliki pozdrav Darku i molba da zbog svih nas koji smo starali uz Antenu evo 2-ije decenije, a eto nijesmo u prilici pomoći, učini sve da je sačuva.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,001
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Malo vedrije, da dodam uključujenje čovjeka iz PG, objasnio i on neke stvari..

    Poslato sa fax mašine
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ovo je razlog zasto zenski svijet tesko moze da "pliva" u konkretnijem smislu u medijskom prostoru u CG. Muskarac moze sebi da dozvoli da mu pukne film i da odgovarajuce ili ne - reaguje balansirajuci nivo koji je po onom sto je navedeno (zluradost i neko primitivno pozivanje na gasenje i zivota covjeka) muski receno - opravdano. Iako ne podnosim ovaj nacin komunikacije, a posebno "pravdanje" provokatorima kad su privatne imovinske relacije u pitanju, moguce da urednici medija (vise puta smo vidjeli "pucanje" filma i kod urednika Pobjede, Vijesti, portala analitika itd)znaju kako se verbalno obracunati sa provokatorima najnize vrste.. Da li je takav nacin uspjesan.. oni bolje znaju od mene. Radoznali provokatori su u tom smislu dobili svoje zadovoljenje saznanjem o imovinskom statusu doticnog, a sto se "obraza" tice, ostatak teksta ih nece pogoditi.
    Jednostavno - treba poznavati "Rim" a u Rimu...

    Hvala Lepo

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Siguran sam da mi prisutni komentatori iz kanalizacije nismo odgovorni što se gasi antena M Crnogorska radio stanica a Srpski radio, radio Svetigora i slični ravnogorski mediji cvjetaju. Mislim da bi Šuković slično obraćanje treba uputit još ponekome. Zaboravih reći, ovo je Crna Gora ođe su Srbi ugroženi.
    Last edited by remark; 24-12-13 at 18:05.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Nije mi milo što Antena ima problema, niti znam kakvi su to bili komentari koji su ga ponukali da lane. Što se tiče finansija, siguran sam da bi eventualno gašenje on sam najmanje osjetio. Ne bi mu falilo angažmana, što zbog sposobnosti u struci, što zbog sposobnosti da se zgadi čovjeku koliko je servilan kad ima posla sa Milom. Naravno da Milo kod njega u emisiji mora da ima poštovanje, ipak je to premijer, nećemo se Dačića i one keruše igrat, ali ono što on radi prevazilazi svaku mjeru dobrog ukusa. Čim se političar kod njega ugodno osjeća, ne radi dobro posao.

    Na stranu sve, izlazio je u susret ljudima koji ga i ne cijene, a kojima je trebalo pomoći. Sjećam se da je Miško Đukić, pri zadnjem otvaranju Free Montenegra, rekao da je od Darka dobio kompletnu bazu pjesama koju je Antena M imala. A nije da ga i Miško u to doba nije zvao Šupkovićem.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Pih.
    Ovako da se obrati jedan novinar. I to koji novinar. Poslusnik vlasti.
    Gledate li vi ljiudi ponekad "Zivu istinu"? Hocete li da nadjem I poneku emisiju iz 90-ih?
    Poltron, koji je na prvu prepreku pukao. Pokazao nekulturu. Moguce da bi se solidarisao sa sefom rezima i njegovom cuvenom "bitango".
    Lijepo li je sto nemma kolektivnu amneziju.

    P.S. Hari, zar je za ovo trebala nova tema?

  17. #17
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    I onda neko ovog lika nazove nezavisnim novinarom?! Vjerovatno ce i on na kraju zavrsiti na RTCG ili u Pobjedi...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    U redu.. ako je covjek "poslusnik vlasti", ako je "nekulturan", "ponizan" pred Premijerom itd... Mislim da je to njegovo pravo..
    Koliko vidim ovi koji se "ljube" po CG .. (primijetili ste da se DPS-ovci svi odreda ljubakaju na javnim mjestima i mlado i staro - neki njihov znak raspoznavanja), bogami ima ih podosta... svi su odreda "poslusnici vlasti" i ponizne sluge interesima Premijera i Partije.. Nekulture ima i mimo njih u svim CG partijama i narodu nasiroko...
    Mislim cak da je vecina u pitanju.. Mozda grijesim ali.. opsteprihvaceno je i u medijima i uopste.
    Kad naletim na emisiju koju vodi doticni, ukoliko mi odgovara slusam, ukoliko ne - okrenem na strane kanale..
    Prvi put kad me "iznervirao" bilo je kad je njegov gost bio sad pokojni Kapicic.. Stari taman nesto zanimljivo da zavrsi - voditelj ga prekine i oduzme vrijeme na nesto sto nema veze sa onim sto je Kapicic pricao, ali... Nisam ja urednik, ni voditelj pa...
    A da je lako udovoljiti narodu - nije i nikad nece ni biti...
    Kakav je on covjek privatno - veze nemam i nije bitno. Kako radi - kako mu moze biti jer je sam dosao do toga... Novac sa budzeta ne trosi mimo tih podjela koje su provjerene valjda.. Prema tome..

    Hvala Lepo

  19. #19
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Kad establišment krene obnavaljati porušene mostove ka staroj ljubavi (Vijestima), logično je da će wannabe Aci Stankoviću pući film. Samo, ovakvim puknućem, pljunuo je sam sebi u facu i još jednom potvrdio da nikad neće bit ni do gležnja svom uzoru.
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    I onda neko ovog lika nazove nezavisnim novinarom?! Vjerovatno ce i on na kraju zavrsiti na RTCG ili u Pobjedi...
    vise nego za ocekivat.svaka cast.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Pa dobro, već je on imao emisiju na rtcg. Davno još.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #22
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    "Ima žive istine u Crnoj Gori na tone i tone, na glisere i glisere, na šlepere i šlepere, ima je za izvoz.
    Kada brat, u ulozi premijera, svom bratu, u funkciji biznismena, posudi 44 milijuna eura, onda je to, tvrdim, „ živa istina „ bjelosvjetskih razmjera „.Ali, o tim i takvim „ živim istinama „ ne govori se u emisiji „ Živa istina „ koju vodi, uređuje, sprema i priprema bard crnogorskog novinarstva i perjanica čojskog morala, uzorna etička vertikala i obelisk hrabrog novinarstva, istinoljubivi Darko Šuković.

    Bilo bi lijepo da je Darko Šuković završio neku dvodnevnu školu novinarstva i za to dobio diplomu od, recimo, Veska Barovića. I tada bi, u tom slučaju, jedno od najpoznatijih tv lica Crne Gore, o televizijskom novinarstvu, znalo više nego što danas zna.
    Iako je Crna Gora mala, pogotovo u sociološkom, pa i medijskom smislu, ipak ostaje činjenica da Šuković u svom studiju ugošćava uvijek isti krug ljudi. Predlažem da mu se dodijeli nagrada za kreativnost „ Predrag Nenezić „ koju će oformiti društvo „ Jevrem Brković i kolege „.No, spomenuti Šuković djeluje unutar konstrukcija konvencionalne zadatosti i dosadne očekivanosti, njegovi gosti su, zbog medijske ojađenosti okružja, prisiljeni na sterilno suočavanje sa parapolitičarem.

    Jer, Šuković i ne nastupa kao novinar, odnosno kao voditelj. Njegova pitanja, popraćena redovno iritantnom gestikulacijom i nepotrebnom mimikom, sa konstantnim zjalenjem, duža su od odgovora sugovornika. Šuković ne provocira sugovornika informacijama, analizom, logikom i protupitanjima, ali itekako provocira kiselkastim osmijehom, odmahivanjem ruku i namještanjem kravate.
    Već sam njegov izgled : uglađena proćelavost, naočale i odijelo tipa „ DPS – jesen-zima 2010 „, asocira publiku da je misao i stav Darka Šukovića važnija od političkog programa kojeg prezentiraju njegovi gosti."

    Darko Šuković o tada odlazećem premijeru sa suzama u očima:

    “Sa velike scene, privremeno ili zauvijek, silazi jedna od najznačajnijih ličnosti crnogorske politike nakon 1918”

    Darko Šuković/Antena M, 03. oktobar 2006.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Sukovicu, vrijeme je da se opredjelis
    http://www.monitor.co.me/index.php?o...07&Itemid=4596
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sukovicu i da se oprijedelis,lako je promjenit ponovo.:greedy_dollars:

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jokac, ti si se specijalizovao da trolujes forum bezveznim upadicama i patisi malo. Stice se utisak da nemas blage veze o cemu pricas pa nam reci kakve je to promjene imao Suković da bi se mijenjao ponovo. Da i mi saznamo to sto ti znas..

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •