Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 69

Thread: Kotor - grad koji umire

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Kotor - grad koji umire

    Ima materijala na žalost dosta.
    Navešću samo nekoliko a vi se možete nadovezat..
    Po svemu u čemu je Kotor bio prvi i prepoznatljiv, sada zaostaje ili ga nema.
    Meni je najzanimljivije što se Kotor pretvara u sanatorijum za stara i onemoćala lica.
    Nemam ništa protiv turista, ali ovi bi trebali da idu u neku banju! Kad krenu da prelaze ulicu naprave kolaps u saobraćaju!
    Svi WC -i u grad su pod opterećenjem. Ovi turisti više daju na wc i papirne maramice nego sve takse i razglednice sto kupe.
    Slijedeće:
    Subota veče, treće jutro. A kafići u violice, spremni smo za sezonu, razbićemo, nećemo znati što ćemo od para.
    Ta inventivnost "gazda" lokala, brilijantne ideje da zadrže gosta, ljubaznost...
    Treba muziku gasiti u 22 da se završi sa iluzijom da grad ima nekakav noćni život...
    Diskoteka treba da se prekrsti u Folkoteku by Grbalj.. i onako ima više bukovog duha nego li primorskog, mediteranskog...
    ..dosta sam ..a..

  2. #2
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ziv je Kotor tokom cijele godine. Nije jos umro. Uvijek kruzera, uvijek studenata... plus Kamelija, plus donji put... Ljeti vazda bude tu ti tamo nekih manifestacija. A nocni zivot, u smislu folkoteka i ostalih sranja, treba selit van starog grada. Zajedno sa sve onim ulicarskim kafanama, sto se turbo-folk stoka nabije na jedno mjesto i blene ko prolazi, uz dreku basa.

    Treba sto vise pabova, galerija, restorana, hotela i suvenirnica otvarati. A ljeti, kad nagrne stado, punudit sto vise kulturno-umjetnickih programa, da se edukuje i kulturno uzdize ovo turisticko-lokalno krdo.

    I sredit vise onaj raspali fjord.... onaj blam od Kotora... da ce zemljotres udarit...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,819
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    uh..neznam dali da nabrajam sto sve treba sredit.lakse je nabrojat sto je sredjeno.recimo sredjeni su stubici kod pozorista i ne pliva nidje kanalizacija po gradu jer nama onih obilnih kisa..ja zaboravih da je ljeto.sto treba sredit...pa netreba nista,sve je sredjeno...bas nam je super...nemamo se dje okupat,iako se neki kupaju kod zatvorenog bazena,ne znajuci da se kupaju u nasa *****.dzukela po gradu ima,ali kao da ih nema,navikli smo na njih.smrdi kanalizacija na donji put pored ,,qe nove,,..,,pronta,, i ostalih,ali bas i ne smrdi dok ne dune vjetar.pa nam je bas ,,banja,,lizat sladoled dok se cuju necja a mozda i nasa *****.kontejneri su cisti ali nam redovno,,fali,,koji jer je parkiran u more...klupa ima dosta,kad je toplo moze se i u more na njih sjedat....ma super nam je.kad je bas vruce kupamo se u kadu ili idemo na racicu ili jaz da se kupamo,mada neko ide i na plave jer kotor ima more ali nema plazu...koji paradoks....haha...,,ima more ali nema plazu,,...i niko se ne sjekira povodom toga,isto kao sto ih boli patka kad na rivu stoje umjesto buseva parkirani crni mangupski audiji i slicna zacrnjena vozila,a turisti od njih nemogu preci ulicu iako je ljeto....i ovo malo,,jadnih,,turista sto dodje da sacuvamo,ali nema veze,sto meni rece jedan prije neki dan,,sad sam doso a sledece ljeto se vidimo na razglednicu,,...e tako vi je to.mada nije sve tako crno...voda jos nije falila,goriva ima i nijedan se brod MSC nije jos nasukao na luzu iako senzori ,,sviraju,,da je plitko...nema se para za ciscenje podmorja,tako da cemo brzo u novine arivat kao luka gdje postoji eventualna mogucnost da se brod nasuce....ali nema veze,da smo mi svi zivi i zdravi,dobro je nama i ovako.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    druze istina je da kotor propada, ali ti si nepismen izgleda...
    look right through me

  5. #5
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako je kotor grad koji umire, onda je niksicu vec prosla 40nica... ne sprdajte se ljudi, nego uzivajte i ispijajte piva
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  6. #6
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Kotor,Montenegro
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    ako je kotor grad koji umire, onda je niksicu vec prosla 40nica... ne sprdajte se ljudi, nego uzivajte i ispijajte piva
    Slazem se

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Po meni je tu glavni krivac omladina grada... Odbijam da prihvatim argument da je sva omladina sto valja otisla iz Kotora...

    Oni su ti koji treba da se organizuju... Kad kazem organizuju, ne mislim na DZA-BU pristup, ulicne proteste, viku, dreku i sl... To upakovati u lijepu NVO koja se bavi onim lijepim sto omladina smatra da je lijepo..

    Znate, ne misli svaki Kotoranin da su karnevali i maskenbali nesto sto je bas lijepo i sto po svaku cijenu treba zadrzati... Treba da se omladina, njih par sposobnih i radnih, usaglasi oko toga koje vrijednosti treba istaci i zadrzati...

    Pa onda se ta omladina pokupi jednu subotu jutro i umjesto u stari grad, zavrsi na setacku stazu za Vrmac i pocisti sve do gore... Onda ostampaju flajercic (kosta 7 centi) i podjele turistima... Podju do osnovne i srednje skole i upoznaju ih sa cinjenicom da pud do Vrmca postoji od doba austro-ugara i da svi mogu da prodju njime i uzivaju u ljepoti Kotora i pejsaza...

    Za sledeci mjesec pripremite farbanje ograde kod OS Njegos... Kolicina boje ne prelazi 100e.. Sigurno da ce bilo koja farbara ili OS ili opstina to platiti... Time skupljate poene i bonitet i pokazujete da su vam namjere iskrene, kao sto jesu...

    Promjene su proces... Proces koji se ne radi preko noci... Krenite sa ubjedjenjem da cete nesto promjeniti i promjenit cete sigurno... Ali dokle god pricate "KAKO BI JA OVO DOVEO U RED", a za to vrijeme nista ne radite jer mislite da je rad uzaludan, nista se promjeniti nece...

    Bilo bi jos puno prostora za moju pisaniju, ali ajde da ne idem predaleko sa pricom...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #8
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Po meni je tu glavni krivac omladina grada... Odbijam da prihvatim argument da je sva omladina sto valja otisla iz Kotora...

    Oni su ti koji treba da se organizuju... Kad kazem organizuju, ne mislim na DZA-BU pristup, ulicne proteste, viku, dreku i sl... To upakovati u lijepu NVO koja se bavi onim lijepim sto omladina smatra da je lijepo..

    Znate, ne misli svaki Kotoranin da su karnevali i maskenbali nesto sto je bas lijepo i sto po svaku cijenu treba zadrzati... Treba da se omladina, njih par sposobnih i radnih, usaglasi oko toga koje vrijednosti treba istaci i zadrzati...

    Pa onda se ta omladina pokupi jednu subotu jutro i umjesto u stari grad, zavrsi na setacku stazu za Vrmac i pocisti sve do gore... Onda ostampaju flajercic (kosta 7 centi) i podjele turistima... Podju do osnovne i srednje skole i upoznaju ih sa cinjenicom da pud do Vrmca postoji od doba austro-ugara i da svi mogu da prodju njime i uzivaju u ljepoti Kotora i pejsaza...

    Za sledeci mjesec pripremite farbanje ograde kod OS Njegos... Kolicina boje ne prelazi 100e.. Sigurno da ce bilo koja farbara ili OS ili opstina to platiti... Time skupljate poene i bonitet i pokazujete da su vam namjere iskrene, kao sto jesu...

    Promjene su proces... Proces koji se ne radi preko noci... Krenite sa ubjedjenjem da cete nesto promjeniti i promjenit cete sigurno... Ali dokle god pricate "KAKO BI JA OVO DOVEO U RED", a za to vrijeme nista ne radite jer mislite da je rad uzaludan, nista se promjeniti nece...

    Bilo bi jos puno prostora za moju pisaniju, ali ajde da ne idem predaleko sa pricom...
    A onda se na kraju omladina uhvati za ruke i zapjeva " ringeringeraja "...

    Koja omladina ? Ova omladina je unakazena! Prvo raznim stetnim uticajima ovog primitivnog drustva, a onda direktno od gospodje stvarnost, koja mladom covjeku na uho sapuce da mu nema perspektive ovdje, no da bjezi sto dalje, dok ga noge sluze.

    Proslo je doba pionira i radnih akcija... Zivimo u nekom sasvim drugacijem svijetu, surovom kapitalizmu, koji nam prozdire duse. Ta omladina je i rodjenja u njemu, pa i ne zna za bolje. Zbog toga se i ne bune.

    Svi smo mi robovi odluka vladajuce klase i bicemo to sve dok njima ne dosadi, dok se taj veliki alavi krezubavi zeludac zasiti. A ono sto je najgore, jeste logika da rob rodjen u robstvu, odnosno robovlasnickom drustvu i ne moze imati jasnu i zdravu percepciju koliko mu je zaista lose i sta zasluzuje kao ljudsko bice.

    Hvala Bogu, pa je ovaj narod konacno poceo da se buni, strajkuje... ali i to ide sporo, mucno i kilavog je razultata.

    I ti ces u jednom takvom haosu naci tuce mladih pulena da ti za dzabe, opijeni laznim optimizmom, po najvecem suncu ciste prljavstinu koja je ostala iza vas i povodom koje nista niste radili godinama i godinama u nazad... Hjade molim te, to su promjene ? Sutra te prljavstine nece biti ? Hoce i jos vise, sve dok isti nespretni ljudi sjede na pakleno bitnim stolicama i vode ove gradove u nezaslzenu propast, bogateci se privatno... Njihova djeca studiraju po inostranstvu na najvicnijim fakultetima, imaju luksuzne apartmane u sred poznatih svjetskih trgova, a ova nesrecna djecurlija sto mora da rinta cijelo ljeto kako bi imali para da upisu jebeni fakultet, treba da ciste ulice, zasuku rukave i renoviraju grad ?

    pljuljem na tvoje misljenje!
    Last edited by Black_Pirate; 01-07-11 at 14:05.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pljuvaj ti, ali ovo je upravo napisano protiv onih kao sto si ti, jer ti nista bolji ne bi bio da si u vlasti kad ovako razmisljas!

    A ovo ne pricam jer vjerujem u bajke, vec sto je to i jedini nacin! Surovi kapitalizam je i napravio volontere i korporativni volonterizam i drustvenu odgovornost i takvo poslovanje, ali ti pojma nemas o tome jer ti borbu posmatras kroz strajk, a nematerijalna dobit ti je jednaka radnoj akciji!

    Zalim tvoje misljenje jer ne pljuvam... Kultura mi ne dozvoljava...
    Last edited by Igi; 01-07-11 at 16:55.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pridruzujem se igiju, nazalost ................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    ako je kotor grad koji umire, onda je niksicu vec prosla 40nica... ne sprdajte se ljudi, nego uzivajte i ispijajte piva
    hahaha...u tom slučaju je Cetinju prošla godišnjica...Ispio pivo ili ne, drogirao se ili ne, jednog dana kad se razbistri u glavu vidiš da je sve farsa i da se u sustini sve raspada.
    Kotor koji decenijama ima maskembal sada fešta u Budvu... a Budva "tradicionalno" 5 put organizuje nešto što je Kotor 205-ti put organizovao..
    Prioriteti grada totalno promašeni....sad kad počne kopanje kanala za kanalizaciju u duzini od 28 km daće pravi šmek turističkoj ponudi Kotora.
    Ili je to samo proširenje ponude za turiste o kojima sam na početku pisao...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default Jeste da je off, ali ... :)

    Ljudi, đe ima u KO fino mjesto za kupanje, ili ako ne fino, onda pristojno? Ne zadržavam se dugo, pa nemam vremena za traženje.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Pljuvaj ti, ali ovo je upravo napisano protiv onih kao sto si ti, jer ti nista bolji ne bi bio da si u vlasti kad ovako razmisljas!

    A ovo ne pricam jer vjerujem u bajke, vec sto je to i jedini nacin! Surovi kapitalizam je i napravio volontere i korporativni volonterizam i drustvenu odgovornost i takvo poslovanje, ali ti pojma nemas o tome jer ti borbu posmatras kroz strajk, a nematerijalna dobit ti je jednaka radnoj akciji!

    Zalim tvoje misljenje jer ne pljuvam... Kultura mi ne dozvoljava...
    Drago mi je da sam tvoj hippie mozak porezao svojim rijecima. Osjecam satisfakciju zbog toga sto primjecujem da jesam... Posto si nalupetao onoliko gluposti, od kojih dobijam samo nagon za povracanjem i osip.

    Svi cemo po flajercic u jednoj rucici, a u drugoj maslacak....pa skakutavim korakom pravac srednje skole da tu divno odgojenu djecu neiskoriscenog potencijala ucimo o tome kako je droga losa, priroda majka dobra, a reciklaza divna. Pa cemo kao takva rainbow organizacija da farbamo skole, popunjavamo rupe i skupljamo smece sa ulica. A kad padne noc, onda cemo da igramo zmurke kroz stari grad.

    Sve naravno u duhu jevandjelja i jednostrane ljubavi ka ovoj nesretnoj drzavi.

    Igi, pretpostavljam da ti je Zeitgeist omiljeni film... a omiljena klise krilatica "prati svoje srce" .. od koje mi se, izvinuces, ponovo povraca...

    Ti ocito nisi svjestan, ili si zamucene svijesti, kakva je situacija u drustvu. Kako se ponasa ova omladina, sta ih interesuje, koliko su za bilo sta motivisani i u kakvim uslovima zive. Takodje nisi svjestan kakvi ljudi nam kroje sudbine i koliko smo mi, kao armija njihovih pokornih piona, nemocni da tu bilo sta promjenimo. A znas zasto smo nemocni? Zato sto se 80% ovog zatucanog stanovnistva zadovoljava sa minimumom koji prima i na koji su navikli. Obozavaju svoj minimum, ponose se njim i hvale ga na sve strane. Sta ces... to ti dodje nesto kao kompleks niskog covjeka. Bez velikog apetita, snage i vjere u promjene... odje nema boljitka. A evo, narod je vec poceo da gladuje.. a glad covjeka natjera na ono najgore - da sidje dolje u Budvu i popije casu vode...

    Ta tvoja utopisjka disney-ideja nije odbijena od mene i meni slicnih bozijih robova, no od gorepomenute gospodje stvarnost. Ja sam samo posrednik.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,819
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    MCS...dobro si napisao...,,kotor grad koji umire,,...umiru i ostali gradovi,ali mi bolje i ne zasluzujemo.za koga smo glasali,jos nam je i dobro ,kako ce tek da nam bude.to je gorka istina...nema nista dok se narod ne digne na ,,bunu protiv dahija,,.e kad to bude ,zovit me bicu u prve redove.do tada...od mene...NO COMMENT.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Potpuno je uzaludno trositi rijeci na tebe, nekoga ko zna i ko je sve probao.

    Cisto za tvoju informaciju, ovo sto pricam nije moja izmisljotina ni bajka, vec stvarnost koja funkcionise i u kojoj ucestvujem. Ne u Kotoru, ali dovoljno blizu da znam da moze i u Kotoru samo ako postoje ljudi koji istinski zele neke promjene i nije im zao da se oznoje zbog toga.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  16. #16
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kotor ne umire nista brze no ostali gradovi. Ne odskace, nema potrebe za dramom.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ne umire! dolaze spasioci!


  18. #18
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  19. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Predzadnji post je napisao sta je...
    rm -rf /

  20. #20
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    nece dugo, kao ni joca
    smile if you fucked today

  21. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spar View Post
    nece dugo, kao ni joca
    :'(
    moj najbolji drug iz djetinjstva..

  22. #22
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako se scaste pjanit.

    Pospremice ih ribari ne bojte se...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u niksic ih masu nema za taxi, pa se vozi "na crtu", a kotorane blam shiba ako prodje kroz grad u golfa 4. nemojte mi pricati te price da vas zamolim, studiram dolje vec tri godine, pa sam imao vremena dovoljno da shvatim kako se zivi tamo, a kako u niksic, cetinje, sjever crne gore... ovamo niko za joju nema, a Vama uzese festu pa se tripujete da Vam se gasi grad. sjedite dje ste, dobro Vam je jos​...
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  24. #24
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kotorani i kotoranke imaju komplex da se voze i da posjeduju dobra auta... to nidje nema na svijet,pa cak ni u crnu goru ja mislim ta bolest nije izrazena kao u Kotor
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jes u BD nemoj se sprdat...tamo otac sina kazni golfom 5 ako dobije 1 u skolu
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Stan Stari grad, Kotor
    By The_B@fU$ ® in forum Nekretnine
    Replies: 27
    Last Post: 08-08-12, 11:13
  2. Concert in Kotor (Stari Grad) June 17, 2011 7pm
    By allie in forum English only
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-11, 01:04
  3. Grad koji je na vas ostavio ............. utisak
    By Thomas_O_Malley in forum Putovanja
    Replies: 246
    Last Post: 03-05-07, 20:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •